Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak651 FtBenzin árak635 FtEUR411.35 FtUSD399.52 FtCHF437.83 FtGBP488.76 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Ez visszahűti még a füstöt is, de akkora mint egy kisebb nyaraló! :)
0:53-tól látszik a lényeg, de hogy végül hova megy a füst, az nem látszik:
Az a baj, hogy ha a füstgáz hőmérséklet 200°C-alá esik, akkor kezdődik a kátrányosodás. Ezért kell a kondenzációs gázkazánoknak a víz elvezetéséről gondoskodni. Nem tudom, hogy ezt hogyan lehet megoldani egyszerű vegyes tüzelésű kazánnál. Én ezt a rendszert akarom idén megcsinálni:
Ez drasztikusan megnövelheti az energia-hatékonyságot mert nincs fojtott égés, mivel van ami elnyelje és tárolja a keletkezett hőt, és ráadásul napi 24 órában a gázfűtés komfortját lehet élvezni. Ja és megfizethető, nem kell milliókat beleölni. (Érdemes a youtube-on nézni, ott jobban el lehet olvasni a feliratokat az üzemről)
A régi öregek szerint: nincs rossz kályha, csak rossz kémény.
Nos ezzel semmi baj, ha nem kell takarékoskodni a fűtőanyaggal. De mostanság kell.
Mivel a levegőt az égéshez a fűtőmű szabályozza (jó esetben), a kémény huzata másodlagossá válik, már ha az nagyobb mint a beáramlás. Ha kisebb, az szívás (füstszívás).
Több hozzászólásban is olvasható volt 40-50 fokos vízhőmérséklet. Előremenőben szerintem ez sovány és valamiféle problémára utal. A 40 fokos radiátor nem melegít kellően az tuti.
Azt tudom javasolni, hogy próbálkozzatok méréssel. Egy 100nm-es ház folyamatos fűtési igénye száraz keményfából kb. 2-4 kg óránként (légszáraz 12-20% nedvességtartalomnál 15-17Mj fűtőértékű anyag), lehet számolgatni.
Hát igen 100% energia felhasználás sajnos nem létezik,több okból is.
A korom az minden hova oda tapad ahova csak bír.
A füstöt elég nehéz lehűteni,a gyári kazánokba olyan hosszú a füst útja a kéményig amilyen hosszú csak lehet,mégis a kéményekből meleg füst jön ki.
Sőt szerintem egy idő után a füst még melegszik is a kazánba,mivel ügye a meleg víz is felfelé áramlik így gondolom én hogy ahány fokos a víz a kazánba annyi fokos a kazánból kijövő füst is,a kéménybe meg még hűl valamit a füst mire kiér a szabadba.
És akkor még ott van a kémény huzata is ami kirántja a füstöt a kazánból.
Mindenki azon van hogy egy kéménynek jó nagy legyen a huzatja,holott szerintem jobb ha lassabban távozik a füst a kazánból,de ha meg nincs elég huzat az se jó,sőt egyáltalán nem jó,akkor inkább nagyobb legyen a huzat a kelleténél.
Úgyhogy szerintem mikor van egy ilyen nagy kazánunk,annak érdemes utána járni hogy mekkora kéményre van szüksége,biztos hogy ennek is megvannak a szabályai és az is hogy hogy lehet kiszámolni.
Nekem egyszer egy kemence gyártó öreg úr azt mondta hogy akkora kéményluk kell amekkora a kályha ajtaja,ő így tanulta a nagyapjától álítólag.
Hogy ebből mi igaz azt nem tudom,az biztos ha ez így van megcsinálva akkor tuti hogy nem füstöl vissza,de hogy nem e lesz túl nagy a huzat azt nem tudom,régen nem nagyon foglalkoztak szerintem a hőveszteséggel.
Nem egy nagy dolog az se ám,ha meg bírtad csinálni a kazánt akkor az is menne.
Csak előtte csinálj egy nyomás tesztet 3b al levegővel 1 24 óráig legyen nyomás alatt ha másnap is 3bár van benne akkor jó.
Egy órát rá és ha 3 fülé megy a víz akkor a csapot kinyitni és akkor nem robban fel.A visszatérő csövet alulra a bemenőt meg felülre.
Mindent légteleníteni üzemeltetés előtt,ez fontos mert ettől szokott robbanni a dolog.
Keringetőt használd akkor is ha a rendszer gravitációsra van építve,és mikor minden rendben a (gravitációs rendszernél)akkor ki is húzhatod,az órát meg folyamatosan figyelni és fokozatosan tüzelni.
Majd hallani lehet kisebb nagyobb huppanásokat,ilyenkor nem kell beszarni mert csak a lemezek igazodnak.
Remélem semmit nem hagytam ki.
ott nem lesz hamu mert akiéről mintáztam annak sincs hamu ott! de kazán hátuljánál mint a képen is látszik külön füst dob van aminek levető hátulja kormolni ki lehet minden szezon elött
van hozzá 1250 literes puffer méh telepen vettem a feneke 10mm-es lemez az oldala 6mm es lemezből van 400kg volt ezzel se lesz gond mostanába csonkokat meg hegesztetem rá!
én nem kötöm be majd fütés szerelő köti be de sok a munkája azt mondta nem biztos belefér januárba! én nem kötöm be én nem értek hozzá meg ez nem játék már sokan ebbe haltak meg hogy felrobantak! kösse be szakember én ugy vagyok vele!
Olyat nem lehet, hogy a vizes rostélyra, jelen estben a csövekre mondjuk 4-es lemezből hajtatni íveket, amik a csövekre helyezve megvédenék a vizes rostélyt. Mikor azok átégnek, csak cserélni kell őket. Aztán el lehet szívni a jó melegben a békepipát.
Nem jól írod,megint.
A meleg az nem energia,hanem az a buzi.
A hő na az energia és a hidegből hő lesz a lényeg hogy mindig a hő legyen többségbe.
A tűz nem fagy meg csak kialszik.
Értem én azt hogy a KOLEGA mire akarta a figyelmet felhivni ezzel.. Ö arra gondolt hogy az energia ki nyerés és a full hatékonyság..Ez rendbe is van Mert a mi általunk használt kazánba kicsit tényleg nem érdemes bele rakni mert az hasztalan!! Jóformán föl sem melegszik..DE minusz akár hányfokban minek is tenénk ilyet!! Jól megdobjuk és had szoljon!! Igy legalább nyugotan alszunk hogy se szét nem ég se fel nem forr!! Ja és a rostély sem puklisodik föl!! Ja és persze minden evö ami a lényeg!!!!
Kazán végében ahová belemegy a rostély cső az az egyik viztáska félkör ives a másik mögötte 5 cm re az meg felüről van félkörösen leengedve és a 2 közt bukik ki a láng meg a füst de csinálok róla képet mindjárt és felrakom
Rég tanultuk fizikából nem is emlékszem már hogy melyik nagy okos találta ezt ki.
"Energia nem vész el,csak át alakul"
Ez a kazán aljában és tetejében is érvényes,és minden hol az életbe.
Ezt még nem cáfolták meg.
Régebben vagy talán most is erre mi felénk a Totya kazán volt a márka.
Én már akkor se értettem hogy mért jó a nagy tűztér ha kicsi az ajtó,ez volt a divat nagy tűztér kis ajtó,most meg nagy tűztér nagy vizes ajtó.Így legalább érdemes haza hozni a tuskókat is mert nem kell velük kínlódni.
Meg neki állhat az ember egy ágaprítót csinálni mert lehet lapátolni a kazánba mert nagy az ajtaja.
Dehát régen jó volt a kis sparhel is a 10x10 ajtajával.
Válasz #970. hozzászólásra
Nem bosszantasz fel! Az égéshez hő kell,ugye ebbe egyet értünk! A kazán aljába a visszatérő vezeték ugye nem100 fokos vizet hoz? Csak számot írtam.Az az 50-60 fokos viz ami visszatér az csak hűti a csöveketez által a parázsló fűtőanyagot is.Persze ez fordítva is igaz, de az a TÖKÉLETES égéshez akkor is hő kell.Mint írtam el ég, csak a hatásfokról van szó!!
Válasz #976. hozzászólásra
Ismerös a sztori a számodra is ezek szerint.. Egy nagy küszködés volt az egész!! Minden elismerés a szülőké hogy bírtak hosszú éveken át kínlódni egy annyira elfuserált kazánokkal!! Igaz nem is volt ilyen meleg a lakásban akkoriban mint most..
Mi a végén mikor mentem a méhtelepre guberálni és találtam egy kazánt ha benne volt mindig kivettem és 80ft/kiló áron haza is vittem őket,egyszer vettünk boltba te majd leültem olyan drága volt.
Becsiszoltam őket hogy legyen egy cm tágulása azt ennyi.
1 tábla a belső henger meg 1 tábla a külső henger 1 tábla a viztáskák meg abból kiadta még elöre hátra a karikákat! olyan 100 ezer volt az anyag hozzá!
Nekünk sikerült is szét égetni egy raklapnyit a kazán szénnel!! Faterom a végén már azt se tudta hol is vegyen.. Én kicsit se értek veled egyet!! Söt én kifejezetten örülök hogy a mi mostani kazánunkban mindenhol viz van!! Igy hihetetlen strapa bíróvá vált és fűthetünk bele mint a gőzmozdonyba!!És hiba nélkül elbírja!!
Én elhiszem van benne igazság! most már ilyen lett ilyen marad én már nem vágom szétt de szerintem csak a fás fütésnél van jelentösége bálásnál nincs jelentösége hogy lehüti a tüzet
Én nem értetlenkedek és nem is okoskodok és nem akartalak felbosszantani,csak ha alól nekiér a parázs és ez miatt ki hűl,akkor a tűz tér oldalához (ami nagyobb felület mint a rosta)érő parázs is le hűl így szar az egész kazán rendszer és hülye aki kitalálta a kazánt mert a víz lehűti a parazsat és inkább mindenki tüzeljen tea tüzeljenek vagy tüzeljenek úgy mint az indiánok a sátorba.
Ne haragudj de nincs igazad.
A kazánt nem úgy kell elképzelni hogy a felső csövön megy ki a meleg víz az alsón meg állandóan hideg jön be a kazánba,ez csak addig van így míg fel nem melegszik a rendszer.
van egy 72cm átméröjű belső hengeritett 6mm-es lemez abba belevan hegesztve a rostély meg 2 elenkező irányú félkör füst lángterelő viztáska 8mm lemezből! külseje 5mm hengeritett lemez és a belső külső henger között van elöl egy 7.5 cm es karika vágva és azzal van a 2 henger össze hegesztve nincs semilyen merevitő benne
Ha nem akarod, ne értsd a dolgot!! mondtam, nem a farakás belül hűlik le!!A parázsló fa, vagy fűtő anyag ahol érintkezik a rostéllyal.Természetesen azért el ég.De részemről a téma lezárva!Csak sokan azt hiszik feltaláltak valamit.
Ja akkor nem úgy van hogy van hengerítve egy nagy lemez (ez a külseje)és van hengerítve egy kisebb lemez (ez a belseje) ez össze van hegesztve merevítőkkel és a külső és belső lemez közt meg van a víztér?
igen saját készitésű ugy mintáztam egy úgyan ilyenről de vannak újitások rajta a másikhoz képest 6mm es lemezből van a tűz tér, a viz tér meg 5mm kivűl, a viz táskák ben a tűztérben meg 8mm-esek van vagy 4-5 mázsa az egész elégvolt helyére tenni!
2613 hozzászólás
Ez visszahűti még a füstöt is, de akkora mint egy kisebb nyaraló! :)
0:53-tól látszik a lényeg, de hogy végül hova megy a füst, az nem látszik:
Az a baj, hogy ha a füstgáz hőmérséklet 200°C-alá esik, akkor kezdődik a kátrányosodás. Ezért kell a kondenzációs gázkazánoknak a víz elvezetéséről gondoskodni. Nem tudom, hogy ezt hogyan lehet megoldani egyszerű vegyes tüzelésű kazánnál. Én ezt a rendszert akarom idén megcsinálni:
Ez drasztikusan megnövelheti az energia-hatékonyságot mert nincs fojtott égés, mivel van ami elnyelje és tárolja a keletkezett hőt, és ráadásul napi 24 órában a gázfűtés komfortját lehet élvezni. Ja és megfizethető, nem kell milliókat beleölni. (Érdemes a youtube-on nézni, ott jobban el lehet olvasni a feliratokat az üzemről)
A régi öregek szerint: nincs rossz kályha, csak rossz kémény.
Nos ezzel semmi baj, ha nem kell takarékoskodni a fűtőanyaggal. De mostanság kell.
Mivel a levegőt az égéshez a fűtőmű szabályozza (jó esetben), a kémény huzata másodlagossá válik, már ha az nagyobb mint a beáramlás. Ha kisebb, az szívás (füstszívás).
Több hozzászólásban is olvasható volt 40-50 fokos vízhőmérséklet. Előremenőben szerintem ez sovány és valamiféle problémára utal. A 40 fokos radiátor nem melegít kellően az tuti.
Azt tudom javasolni, hogy próbálkozzatok méréssel. Egy 100nm-es ház folyamatos fűtési igénye száraz keményfából kb. 2-4 kg óránként (légszáraz 12-20% nedvességtartalomnál 15-17Mj fűtőértékű anyag), lehet számolgatni.
Hát igen 100% energia felhasználás sajnos nem létezik,több okból is.
A korom az minden hova oda tapad ahova csak bír.
A füstöt elég nehéz lehűteni,a gyári kazánokba olyan hosszú a füst útja a kéményig amilyen hosszú csak lehet,mégis a kéményekből meleg füst jön ki.
Sőt szerintem egy idő után a füst még melegszik is a kazánba,mivel ügye a meleg víz is felfelé áramlik így gondolom én hogy ahány fokos a víz a kazánba annyi fokos a kazánból kijövő füst is,a kéménybe meg még hűl valamit a füst mire kiér a szabadba.
És akkor még ott van a kémény huzata is ami kirántja a füstöt a kazánból.
Mindenki azon van hogy egy kéménynek jó nagy legyen a huzatja,holott szerintem jobb ha lassabban távozik a füst a kazánból,de ha meg nincs elég huzat az se jó,sőt egyáltalán nem jó,akkor inkább nagyobb legyen a huzat a kelleténél.
Úgyhogy szerintem mikor van egy ilyen nagy kazánunk,annak érdemes utána járni hogy mekkora kéményre van szüksége,biztos hogy ennek is megvannak a szabályai és az is hogy hogy lehet kiszámolni.
Nekem egyszer egy kemence gyártó öreg úr azt mondta hogy akkora kéményluk kell amekkora a kályha ajtaja,ő így tanulta a nagyapjától álítólag.
Hogy ebből mi igaz azt nem tudom,az biztos ha ez így van megcsinálva akkor tuti hogy nem füstöl vissza,de hogy nem e lesz túl nagy a huzat azt nem tudom,régen nem nagyon foglalkoztak szerintem a hőveszteséggel.
A kályhám következő tisztításakor csinálok majd jópár képet, azon majd elmagyarázom.
Válasz #1006. hozzászólásra
Nem láttam semmi olyat, ami a kiáramló füstgáz hőjét megfelelően hasznosítaná. Pedig ott sokat lehet nyerni-bukni.
Válasz #1000. hozzászólásra
Nem egy nagy dolog az se ám,ha meg bírtad csinálni a kazánt akkor az is menne.
Csak előtte csinálj egy nyomás tesztet 3b al levegővel 1 24 óráig legyen nyomás alatt ha másnap is 3bár van benne akkor jó.
Egy órát rá és ha 3 fülé megy a víz akkor a csapot kinyitni és akkor nem robban fel.A visszatérő csövet alulra a bemenőt meg felülre.
Mindent légteleníteni üzemeltetés előtt,ez fontos mert ettől szokott robbanni a dolog.
Keringetőt használd akkor is ha a rendszer gravitációsra van építve,és mikor minden rendben a (gravitációs rendszernél)akkor ki is húzhatod,az órát meg folyamatosan figyelni és fokozatosan tüzelni.
Majd hallani lehet kisebb nagyobb huppanásokat,ilyenkor nem kell beszarni mert csak a lemezek igazodnak.
Remélem semmit nem hagytam ki.
A puding próbája az evés!
Válasz #1005. hozzászólásra
Miért gondolod hogy rossz lesz a hatásfoka? indokold meg
Tényleg nem bonyolult, de a hatásfoka bizonyára alacsony. Csodálkoznék ha 70% felett lenne.
Válasz #1003. hozzászólásra
ott nem lesz hamu mert akiéről mintáztam annak sincs hamu ott! de kazán hátuljánál mint a képen is látszik külön füst dob van aminek levető hátulja kormolni ki lehet minden szezon elött
A két akna (táska) között hogy szeded ki a hamut?
Válasz #997. hozzászólásra
Mivel hűtöd vízzel,ezért nem ég szét.
van hozzá 1250 literes puffer méh telepen vettem a feneke 10mm-es lemez az oldala 6mm es lemezből van 400kg volt ezzel se lesz gond mostanába csonkokat meg hegesztetem rá!
Válasz #999. hozzászólásra
én nem kötöm be majd fütés szerelő köti be de sok a munkája azt mondta nem biztos belefér januárba! én nem kötöm be én nem értek hozzá meg ez nem játék már sokan ebbe haltak meg hogy felrobantak! kösse be szakember én ugy vagyok vele!
Válasz #996. hozzászólásra
Mikor kötöd be?
Válasz #996. hozzászólásra
aha értem csak nem nagyon látszott a képen.
Válasz #995. hozzászólásra
felesleges rá hajtani akármit is jó anyagból kell csinálni mint nálam 1 cm-es a fala van a rostélynak a kazán elöbb szétt ég mint a rostély
Válasz #992. hozzászólásra
ajtó alatt van amit a huzatszabályzó működtet azt felnyitom és ott tudom kihuzni a hamut!
Olyat nem lehet, hogy a vizes rostélyra, jelen estben a csövekre mondjuk 4-es lemezből hajtatni íveket, amik a csövekre helyezve megvédenék a vizes rostélyt. Mikor azok átégnek, csak cserélni kell őket. Aztán el lehet szívni a jó melegben a békepipát.
Válasz #993. hozzászólásra
Nem is kérdeztem semmit.
Válasz #990. hozzászólásra
Ha jobban tudod,miért kérdezed?Én cak egy paraszt vagyok.
Válasz #989. hozzászólásra
hogy tudsz hamuzni?
Válasz #989. hozzászólásra
Most már értem.
Válasz #987. hozzászólásra
Nem jól írod,megint.
A meleg az nem energia,hanem az a buzi.
A hő na az energia és a hidegből hő lesz a lényeg hogy mindig a hő legyen többségbe.
A tűz nem fagy meg csak kialszik.
Válasz #988. hozzászólásra
Ezek a viz táskák
Válasz #977. hozzászólásra
Válasz #983. hozzászólásra
Nagyon jól tanultad!!Nem vész el a meleg,csak átalakul hideggé.
Válasz #983. hozzászólásra
Értem én azt hogy a KOLEGA mire akarta a figyelmet felhivni ezzel.. Ö arra gondolt hogy az energia ki nyerés és a full hatékonyság..Ez rendbe is van Mert a mi általunk használt kazánba kicsit tényleg nem érdemes bele rakni mert az hasztalan!! Jóformán föl sem melegszik..DE minusz akár hányfokban minek is tenénk ilyet!! Jól megdobjuk és had szoljon!! Igy legalább nyugotan alszunk hogy se szét nem ég se fel nem forr!! Ja és a rostély sem puklisodik föl!! Ja és persze minden evö ami a lényeg!!!!
Válasz #977. hozzászólásra
Kazán végében ahová belemegy a rostély cső az az egyik viztáska félkör ives a másik mögötte 5 cm re az meg felüről van félkörösen leengedve és a 2 közt bukik ki a láng meg a füst de csinálok róla képet mindjárt és felrakom
Válasz #980. hozzászólásra
Na jó ha nem is jobb de kényelmesebb.
Válasz #981. hozzászólásra
Rég tanultuk fizikából nem is emlékszem már hogy melyik nagy okos találta ezt ki.
"Energia nem vész el,csak át alakul"
Ez a kazán aljában és tetejében is érvényes,és minden hol az életbe.
Ezt még nem cáfolták meg.
Válasz #978. hozzászólásra
Régebben vagy talán most is erre mi felénk a Totya kazán volt a márka.
Én már akkor se értettem hogy mért jó a nagy tűztér ha kicsi az ajtó,ez volt a divat nagy tűztér kis ajtó,most meg nagy tűztér nagy vizes ajtó.Így legalább érdemes haza hozni a tuskókat is mert nem kell velük kínlódni.
Meg neki állhat az ember egy ágaprítót csinálni mert lehet lapátolni a kazánba mert nagy az ajtaja.
Dehát régen jó volt a kis sparhel is a 10x10 ajtajával.
Válasz #970. hozzászólásra
Nem bosszantasz fel! Az égéshez hő kell,ugye ebbe egyet értünk! A kazán aljába a visszatérő vezeték ugye nem100 fokos vizet hoz? Csak számot írtam.Az az 50-60 fokos viz ami visszatér az csak hűti a csöveketez által a parázsló fűtőanyagot is.Persze ez fordítva is igaz, de az a TÖKÉLETES égéshez akkor is hő kell.Mint írtam el ég, csak a hatásfokról van szó!!
Válasz #979. hozzászólásra
biztos vagy te ebben?? A tiednek már a 30-35 éves múltja megvan!!De ezeknek??
El kell fogadni az újat.
Mint ahogy én is elfogadtam hogy a mostani IH jobb mint az én öreg mtz-m.
Válasz #976. hozzászólásra
Ismerös a sztori a számodra is ezek szerint.. Egy nagy küszködés volt az egész!! Minden elismerés a szülőké hogy bírtak hosszú éveken át kínlódni egy annyira elfuserált kazánokkal!! Igaz nem is volt ilyen meleg a lakásban akkoriban mint most..
Válasz #975. hozzászólásra
Bocs de még mindig nem értem ezt a víztáskát,nem bírom elképzelni.Külön tartály van a külső és belső lemez között?
Válasz #974. hozzászólásra
Mi a végén mikor mentem a méhtelepre guberálni és találtam egy kazánt ha benne volt mindig kivettem és 80ft/kiló áron haza is vittem őket,egyszer vettünk boltba te majd leültem olyan drága volt.
Becsiszoltam őket hogy legyen egy cm tágulása azt ennyi.
Válasz #973. hozzászólásra
1 tábla a belső henger meg 1 tábla a külső henger 1 tábla a viztáskák meg abból kiadta még elöre hátra a karikákat! olyan 100 ezer volt az anyag hozzá!
Válasz #969. hozzászólásra
Nekünk sikerült is szét égetni egy raklapnyit a kazán szénnel!! Faterom a végén már azt se tudta hol is vegyen.. Én kicsit se értek veled egyet!! Söt én kifejezetten örülök hogy a mi mostani kazánunkban mindenhol viz van!! Igy hihetetlen strapa bíróvá vált és fűthetünk bele mint a gőzmozdonyba!!És hiba nélkül elbírja!!
Válasz #971. hozzászólásra
Hány tábla lemez ment el?
Válasz #969. hozzászólásra
Csöves kazánunk van.
Válasz #969. hozzászólásra
Én elhiszem van benne igazság! most már ilyen lett ilyen marad én már nem vágom szétt de szerintem csak a fás fütésnél van jelentösége bálásnál nincs jelentösége hogy lehüti a tüzet
Válasz #967. hozzászólásra
Én nem értetlenkedek és nem is okoskodok és nem akartalak felbosszantani,csak ha alól nekiér a parázs és ez miatt ki hűl,akkor a tűz tér oldalához (ami nagyobb felület mint a rosta)érő parázs is le hűl így szar az egész kazán rendszer és hülye aki kitalálta a kazánt mert a víz lehűti a parazsat és inkább mindenki tüzeljen tea tüzeljenek vagy tüzeljenek úgy mint az indiánok a sátorba.
Ne haragudj de nincs igazad.
A kazánt nem úgy kell elképzelni hogy a felső csövön megy ki a meleg víz az alsón meg állandóan hideg jön be a kazánba,ez csak addig van így míg fel nem melegszik a rendszer.
Válasz #967. hozzászólásra
Ezt a problémát csak akkor fogadják el,mikor saját maguk szembesülnek vele.Ott van meglepetés,mikor előtte öntvényrostéjos kazánnal fűtöttek.
Válasz #966. hozzászólásra
van egy 72cm átméröjű belső hengeritett 6mm-es lemez abba belevan hegesztve a rostély meg 2 elenkező irányú félkör füst lángterelő viztáska 8mm lemezből! külseje 5mm hengeritett lemez és a belső külső henger között van elöl egy 7.5 cm es karika vágva és azzal van a 2 henger össze hegesztve nincs semilyen merevitő benne
Válasz #959. hozzászólásra
Ha nem akarod, ne értsd a dolgot!! mondtam, nem a farakás belül hűlik le!!A parázsló fa, vagy fűtő anyag ahol érintkezik a rostéllyal.Természetesen azért el ég.De részemről a téma lezárva!Csak sokan azt hiszik feltaláltak valamit.
Válasz #964. hozzászólásra
Ja akkor nem úgy van hogy van hengerítve egy nagy lemez (ez a külseje)és van hengerítve egy kisebb lemez (ez a belseje) ez össze van hegesztve merevítőkkel és a külső és belső lemez közt meg van a víztér?
Válasz #963. hozzászólásra
nem az ajtó az nem vizes azzal már nem bibelödtem! még lehet a füst csövet megcsinálom vizteresre de nem most majd valamikor!
Válasz #962. hozzászólásra
igen saját készitésű ugy mintáztam egy úgyan ilyenről de vannak újitások rajta a másikhoz képest 6mm es lemezből van a tűz tér, a viz tér meg 5mm kivűl, a viz táskák ben a tűztérben meg 8mm-esek van vagy 4-5 mázsa az egész elégvolt helyére tenni!