Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak651 FtBenzin árak635 FtEUR411.69 FtUSD399.52 FtCHF438.21 FtGBP488.76 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Február-március környékén megosztottam itt is a szakdolgozatom kérdőívét. Köszönöm mindenki segítségét, nagyon sok választ kaptam erről a fórumról aminek nagyon örültem és nagyban hozzájárultak a sikeremhez. :)
Nebih oldalán találtam ! ! ! --
Felhívás növényvédő szerek felhasználására vonatkozó adatszolgáltatási kötelezettség teljesítéséről
2014.01.29. szerda
Tájékoztatjuk a növénytermesztéssel foglalkozókat, hogy egy Európai Uniós előírás alapján a 2014-es gazdálkodási évben adatot kell szolgáltatni a Magyarországon kiemelt fontosságú növénykultúrákban felhasznált növényvédő szerekről, azok mennyiségéről.
Az Európai Parlament és a Tanács 2009. november 25-i 1185/2009/EK rendelete a peszticidekre vonatkozó statisztikákról adatszolgáltatási kötelezettséget ír elő a tagállamok számára. A rendelet szerint a növényvédő szerek fontosabb növényenkénti felhasználásról ötévente (először 2010-2014-es periódus egyik évéről) kell a tagállamoknak adatot szolgáltatnia.
Hazánkban az adatgyűjtés 2014-ben a Vidékfejlesztési Minisztérium, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal és a Központi Statisztikai Hivatal együttműködésében, a permetezési naplók adatainak begyűjtésével valósul meg. A növényvédelmi tevékenységről szóló 43/2010 (IV. 23.) FVM rendelet előírásai alapján a felhasználási tevékenységet folytatóknak a növényvédőszer-felhasználásról naprakész nyilvántartást kell vezetni, melynek formai követelményeit a rendelet tartalmazza.
A permetezési napló naprakész vezetése nemcsak a hatóságok számára szükséges, hanem a gazdálkodókat is védi az esetlegesen felmerülő élelmiszer-biztonsági illetve technológiai problémák esetén.
Az adatgyűjtés sikeres lebonyolításának érdekében kérjük, hogy a 2014-es gazdálkodási évben fokozottan ügyeljen a permetezési napló naprakész és pontos nyilvántartására, hogy ha a NÉBIH, a megyei kormányhivatalok növény- és talajvédelmi igazgatóságai vagy a KSH munkatársai megkeresik Önt, az adatszolgáltatási kötelezettségének maradéktalanul eleget tudjon tenni.
Válasz #75. hozzászólásra
A múltkor megragadta a figyelmemet egy hozzászólás. Mégpedig a belterületi földek mindig nitrátérzékenyek? Tehát gyakorlatilag mindenkinek kell vezetni a gazdálkodási naplót?
Kedves Agroinformos fórumozók!
Nem tudom, hogy ez szabályba ütközik-e de szeretném a segítségüket kérni szakdolgozatomhoz kapcsolódó kérdőív kitöltésével kapcsolatban. Tulajdonképpen a kérdőív rákérdez a gazdálkodási napló programokra is, tehát témába ütközik ebből a szempontból. Tehát aki kedvet érez és tud rászánni max 10 percet annak a segítsége nagy mértékben hozzájárulna a kutatásom sikerességéhez. További infók a kérdőív tetején találhatóak.
Link a kérdőívhez
Elnézést még egyszer, hogy a fórum témától eltértem, és köszönöm, ha kitöltik! :)
Nehogy azt hidd, hogy ezt ők annyira csinálni akarják Saját magamból indulok ki, hogy jobban örülnek, ha nem kell semmihez hozzányúlni és minden működik magától, úgy ahogy elsőre megkomponálták. A programozóknak ezek a belenyúlások a legnagyobb átkok a földön Ha valami működik, azt ne javítsd meg alapon... Új sorok a programban, új sorok az adatbázisban és lehet napokig debuggolni az egészet, mire megint hibamentesen megy minden újra. Főleg az ilyen szerver-kliens alapú cuccoknál átok. Szerintem létezik egy be nem ismert csoport aminek valami olyasmi a feladata, hogy minden évben belegányoljon az ilyen dolgokba.
1. hozzászólás, Tomka Pál(tompika100) küldte be 2013-12-04 09:06:23-kor | [TÖRÖL] | Felhasználó kitiltása: egy napra | egy hétre | egy hónapra
Tomka Pál(tompika100)
Ki milyen nyilvántartó programot használ? e-Link használ -e valaki közületek?
Ilyen még nem történt meg velem de reggel sikerült már ilyen korán feltöltenem a gazdanaplót de hogy minden évben valamit kell hogy változtassanak rajt(de szerintem semmi érdemlegest) azért az már vicc. Szerintem csak azért, hogy tudjanak valamit felmutatni a programozók, hogy nem a xarukért vannak ott az irodában.............
Még 5 napig lehet benyújtani a gazdálkodási napló és a tápanyag-gazdálkodási terv adatait
- A késlekedők súlyos szankciókra számíthatnak
Az agrár-környezetgazdálkodási programban résztvevőknek idén is november 30-ig kell benyújtaniuk a Gazdálkodási Napló és az előző gazdálkodási év tápanyag-gazdálkodásra vonatkozó adatait. A késedelem, illetve a pontatlanság súlyos szankciókat vonhat maga után.
Az agrár-környezetgazdálkodási programban (AKG) résztvevő gazdálkodóknak az idén is elektronikusan kell beküldeniük a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatalnak (NÉBIH) a Gazdálkodási napló (webGN) és a Tápanyag-gazdálkodási terv egyes adatait. Az adatszolgáltatás határideje november 30. A kötelezettség elmulasztása esetén 30 %-kal csökkentik az előző gazdálkodási évre jutó támogatási összeget, azoknál a célprogramoknál pedig, ahol tápanyag-gazdálkodási terv készítése és alkalmazása is előírás (szántó, ültetvény), további 30 %-kal mérséklik a támogatást. Azt a termelőt, aki nem vezeti a gazdálkodási naplót, kizárhatják az adott gazdasági évre járó támogatásból.
Fontos odafigyelni arra, hogy a webGN beküldéséhez a www.nebih.gov.hu oldalon elérhető legfrissebb (2.3/2.0) verziójú nyomtatványt kell alkalmazni, ellenkező esetben meghiúsulhat az adatszolgáltatás. A beküldést követően két üzenetnek kell érkeznie a gazdálkodó ügyfélkapus tárhelyére vagy e-mail címére. Az elsőt a magyarorszag.hu (Ügyfélkapu) küldi, amely igazolja, hogy a feladott nyomtatványt továbbították a NÉBIH-nek. Ezt követően a NÉBIH rendszere fog egy visszaigazolást küldeni. Ebben az alábbi szöveg lesz olvasható: „A(z) 1000000000 regisztrációs számú ügyfél ÁNYK gazdálkodási napló/nitrát adatlap nyomtatványának beküldése sikeres volt. Egyedi azonosító: 8a8082a8320179ca0132058276e701c7”. Az utolsó számsor azonosítja a beékezett naplót, adatlapot. Amennyiben a beküldő a második visszaigazolást 24 órán belül nem kapja meg, azt jelezze az akg@nebih.gov.hu e-mail címre. Ugyanezen az e-mail címen lehet segítséget kérni, ha a regisztrációs számot tartalmazó visszaigazolásban a név és regisztrációs szám eltérését jelezték.
Az adatszolgáltatások elkészítésében és elküldésében a kamarai tanácsadók térítésmentesen segítenek. Elérhetőségeik az umvp.agrarkamara.hu oldalon találhatók meg.
1-100 hektár alapára 1500, tehát 15300-ra kapsz 1 hektáros progit.
Ami másik furcsa dolog, hogy aki egyszer megveszi annak nem jár utána ingyenes frissítés, ha valami változik meg kell venned újra. Nonszensz. És még azzal büszkélkednek, hogy nem muszáj megvenni minden verziót, hanem kihagyhatsz egyet nyugodtan. VICC
Én a Ragősné szoftverét használom. Ez három önálló modulból áll.
Elküldöm az Excel táblázatot, amit ki tudsz magadnak tölteni. Visszaküldöd és postán megkapod a kész anyagot. GN, Tápanyagterv, Földhasználati terv
Részleteket a www.hangyahajdukukacfreemail.hu email címen találsz. A jelszó csak ismerősöknek van meg adva.
Egy "kis" termelőnek nem éri meg megtanulni a szoftver használatát. Jobb, ha köt államilag támogatott szaktanácsadóval szerződést.
A www.vkszi.hu oldalon van névlista. (megyénként is lehet lekérdezni).
Nekem szimpatikus a Bogarasi program, de nagyon sokallom az árát. Elhiszem, hogy nem egy tömegtermék, azt is, hogy piszok sok munka volt vele, de kicsit irreálisnak tartom az árát. Igy 100-200 hektár között elfogadhatónak tartanám a 15-20 ezer forintos árat. Ha annyiért adsz veszek is :D
A ANYK webGN-es és az Exceles adatbeviteli felületekhez képest a Gazdálkodási Napló Táblatörzskönyv program kényelmes, gyors és ésszerű adatbevitelt biztosít.
Nem kell "pötyögni".
Egyszerre több táblára vagy egész ágazatra rögzítheti az azonos műveletet.
Másolhat tavalyi évet.
Véleményem szerint a webGN csak durvább lesz. Egy webGN - ExcelGN konverter sok mindent megoldana csak az adatbevitel maradna macerás.
Ezzel a Webes feltöltéssel csak azt érte el a kurmány, hogy a paraszt segítség nélkül nehogy boldoguljon.
Az APEH legalább megalkotta a kötelező bevezetés előtt, hogy működjön a dolog.
Ezek előbb cselekedtek, azután gondolkodtak. Mint Aki híján van a józan paraszt észnek.
Megoldási lehetőségek:
A faludazdászok mindenkinek segítenek.
Könyvelők tanácsadók az ügyfeleiknek megoldják.
Ha valakinek van államilag támogatott szaktanácsadója, az a szerződés összegéért be is vállalhatja a feltöltést. Így ez is ingyenes lesz, mint a falugazdász és nem kell annyit sorban ülni.
Javasolni fogjuk, hogy egy exceles adatbászis elküldését fogadja el az MGSZH és majd ők konvertáljanak belőle olyat, amilyenre szükségük lesz.
Mivel minden ügyfelemnek elektronikusan vezetem a GN-t így azt beküldjük és kezdjenek vele amit akarnak.
Ha jól emlékszem az AKG pályázáskor még nem tudtuk, hogy évente másmilyen formátumot kell elektronikusan feltölteni.
A demó kipróbálásához javaslom kis területek létrehozását esetleg fél vagy negyed hektárosokat. Ezeken a területeken létre lehet hozni bármekkora parcellát ami a táblánál kisebb. Bármilyen tábla-parcella struktúra kialakítható, de az egyszerű egy parcella = egy tábla kezelés is le van egyszerűsítve.
A lényeg egy művelet rögzítése, mert az a fontos (annak kell kényelmesnek lenni), azt kell gyakran használni. A programba be vannak építve további segítségek, mint pl.: a tavalyi év ideire másolása (csak aktualizálni kell).
Ha a kipróbálás során kérdés vagy elakadás van, akkor nagyon szívesen segitünk telefonon, vagy e-mail-ben, vagy akár itt.
Szívesen fogadjuk az ötleteket a további fejlesztéshez.
programmal kapcsolatban csak annyit,hogy tölem bénább számitógépes nem volt-e földön,5 éve kezdtem az az AKG miatt,tudtam magamról,hogy kézzel men leszek alkalmas 45fizikai blokkot kezelni müveletek szerint!Akkor kerestem a Bogarasi Tk-t,az volt a feltétel,hogy ne karakterbe keljen irogatni a betűket,mert az szopás!
Az a lényege,hogy a földterületeidet a pontos földhivatali nyt-alapján hrsz,ak,ter,tul,....felviszed a programba.Utánna ezekből kialakítod a parcelláidat és kész.Munkaműveletek ,növszerek,vetőmagok,fajták,hibridek,gépek ..stb már kattintással elérhetőek.Egy munkát pl:2008 évi kukorica vetést,géppel.hibriddel,tőszámmal,műtrágyával dátummal fel tudsz vinni akár 20 parcellára is!Minden évet le tudsz zárni,parcellákat lehet aktivizálni stb.Hidd el 48 évesen én sem vagyok egy hekker,de meg lehet csinálni!Nem csak az AKG,de A HKGY és a Nitrátérzékenység miatt fontos a vezetése!
Igen, nekem is van egy ami olyan mint a papír alapú csak kicsit pofásabb gépen ki lehet tölteni. De azt minden évben a nulláról kell kezdeni. Viszont ha egy komly progit egyszer jól kitöltene az ember utána már csak az az évi aktualitásokat kellene rávinni.
Nem jó, szem azért mert négyzetméterbe számol a progi. Ha arányosan lekicsnyíted akkor meg csak nagy ,otromba területeket tudsz felvinni. hektártól kisebbet nem.
Nem rossz,a parcella adatokat az asszony felvitte,az évet ő lezárja,én minden este beírom az elvégzett műveletet.Nekem is bonyolultnak tűnt,de rálehet jönni.
Na én nem dobtam magam tőle hanyat.
Megvettem már 1 éve, nagy rajongással napokig tőltöttem be az adatokat, majd megakadtam egyx kétx, teló segítség, osztán már én sem láttam át, osztán azóta úgy van ahogy hagytam 1 éve........:-(((((
Demo nekem se az igazi. Légyszíves mesélj majd Géza mi a véleményed ha megnézted!?
Demoval az a baj hogy egy ha lehet belevinni csak. Azzal meg gyakorlatba nem lehet próbát tenni csak megnézni hogy mi van benne. Arra lennék kíváncsi hogy a múltéves adatokat hogy lehet átmenteni, mi van ha változik a táblaméret, bérlés vagy más,több növényi kutúra termesztése miatt.
Válasz #35. hozzászólásra
Egyszerűen megnézheted az alkalmazhatóságát,töltsd la a bogarasikft.hu-ról a demó verziót,azon 1ha-ig kipróbálhatod a táblatörzskönyv és mellékleteinek használhatóságát!
Gazdálkodási Napló Táblatörzskönyv szoftverünk letölthető weboldalunkról, mely már az ÚJ AKG-nek megfelelően kezeli a Gazdálkodási Naplót.
Ajánljuk azoknak is, akik nem vesznek részt az AKG programban.
benyújtási határideje, október 31-e munkaszüneti napra esik, a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló 2004. évi CXL. Törvény (Ket.) 65.§ (3) bekezdése értelmében a kérelmek postára adására rendelkezésre álló határidő 2009. november 2-a.Pályázatokra ez vonatkozik, ez a ti dolgotok is szerintem ide tartozik
2178 hozzászólás
Február-március környékén megosztottam itt is a szakdolgozatom kérdőívét. Köszönöm mindenki segítségét, nagyon sok választ kaptam erről a fórumról aminek nagyon örültem és nagyban hozzájárultak a sikeremhez. :)
Nebih oldalán találtam ! ! ! --
Felhívás növényvédő szerek felhasználására vonatkozó adatszolgáltatási kötelezettség teljesítéséről
2014.01.29. szerda
Tájékoztatjuk a növénytermesztéssel foglalkozókat, hogy egy Európai Uniós előírás alapján a 2014-es gazdálkodási évben adatot kell szolgáltatni a Magyarországon kiemelt fontosságú növénykultúrákban felhasznált növényvédő szerekről, azok mennyiségéről.
Az Európai Parlament és a Tanács 2009. november 25-i 1185/2009/EK rendelete a peszticidekre vonatkozó statisztikákról adatszolgáltatási kötelezettséget ír elő a tagállamok számára. A rendelet szerint a növényvédő szerek fontosabb növényenkénti felhasználásról ötévente (először 2010-2014-es periódus egyik évéről) kell a tagállamoknak adatot szolgáltatnia.
Hazánkban az adatgyűjtés 2014-ben a Vidékfejlesztési Minisztérium, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal és a Központi Statisztikai Hivatal együttműködésében, a permetezési naplók adatainak begyűjtésével valósul meg. A növényvédelmi tevékenységről szóló 43/2010 (IV. 23.) FVM rendelet előírásai alapján a felhasználási tevékenységet folytatóknak a növényvédőszer-felhasználásról naprakész nyilvántartást kell vezetni, melynek formai követelményeit a rendelet tartalmazza.
A permetezési napló naprakész vezetése nemcsak a hatóságok számára szükséges, hanem a gazdálkodókat is védi az esetlegesen felmerülő élelmiszer-biztonsági illetve technológiai problémák esetén.
Az adatgyűjtés sikeres lebonyolításának érdekében kérjük, hogy a 2014-es gazdálkodási évben fokozottan ügyeljen a permetezési napló naprakész és pontos nyilvántartására, hogy ha a NÉBIH, a megyei kormányhivatalok növény- és talajvédelmi igazgatóságai vagy a KSH munkatársai megkeresik Önt, az adatszolgáltatási kötelezettségének maradéktalanul eleget tudjon tenni.
Válasz #75. hozzászólásra
A múltkor megragadta a figyelmemet egy hozzászólás. Mégpedig a belterületi földek mindig nitrátérzékenyek? Tehát gyakorlatilag mindenkinek kell vezetni a gazdálkodási naplót?
Válasz #74. hozzászólásra
az idei évtől a ,a nitrátérzékeny területen gazdálkodóknak is vezetni kell
Válasz #70. hozzászólásra
Én úgy tudom, hogy abban az esetben kell a gazdálkodás teljes területére vezetni, ha Natura2000-es területet is művelsz.
Ki kell tölteni:
-fedőlap
- GN01
-GN06
-GN07
Én falugazdász javaslatra csinálom így, de majd a jártasabb kollégák reagálnak, ha nem helyes.
Válasz #72. hozzászólásra
Köszönöm! :D
Válasz #71. hozzászólásra
Jelentem kitöltve..... Szépen összeállított kérdések, sok sikert további jó tanulmányokat!
Kedves Agroinformos fórumozók!
Nem tudom, hogy ez szabályba ütközik-e de szeretném a segítségüket kérni szakdolgozatomhoz kapcsolódó kérdőív kitöltésével kapcsolatban. Tulajdonképpen a kérdőív rákérdez a gazdálkodási napló programokra is, tehát témába ütközik ebből a szempontból. Tehát aki kedvet érez és tud rászánni max 10 percet annak a segítsége nagy mértékben hozzájárulna a kutatásom sikerességéhez. További infók a kérdőív tetején találhatóak.
Link a kérdőívhez
Elnézést még egyszer, hogy a fórum témától eltértem, és köszönöm, ha kitöltik! :)
Aki csak sima terület alapú támogatást vesz fel, annak kötelező gazdálkodási naplót vezetni?
Válasz #67. hozzászólásra
Én saját magamnak csinálom, szerintem luxus azért fizetni, sajnos nincs rá keret.
Válasz #66. hozzászólásra
Nehogy azt hidd, hogy ezt ők annyira csinálni akarják Saját magamból indulok ki, hogy jobban örülnek, ha nem kell semmihez hozzányúlni és minden működik magától, úgy ahogy elsőre megkomponálták. A programozóknak ezek a belenyúlások a legnagyobb átkok a földön Ha valami működik, azt ne javítsd meg alapon... Új sorok a programban, új sorok az adatbázisban és lehet napokig debuggolni az egészet, mire megint hibamentesen megy minden újra. Főleg az ilyen szerver-kliens alapú cuccoknál átok. Szerintem létezik egy be nem ismert csoport aminek valami olyasmi a feladata, hogy minden évben belegányoljon az ilyen dolgokba.
1. hozzászólás, Tomka Pál(tompika100) küldte be 2013-12-04 09:06:23-kor | [TÖRÖL] | Felhasználó kitiltása: egy napra | egy hétre | egy hónapra
Tomka Pál(tompika100)
Ki milyen nyilvántartó programot használ? e-Link használ -e valaki közületek?
Ilyen még nem történt meg velem de reggel sikerült már ilyen korán feltöltenem a gazdanaplót de hogy minden évben valamit kell hogy változtassanak rajt(de szerintem semmi érdemlegest) azért az már vicc. Szerintem csak azért, hogy tudjanak valamit felmutatni a programozók, hogy nem a xarukért vannak ott az irodában.............
Még 5 napig lehet benyújtani a gazdálkodási napló és a tápanyag-gazdálkodási terv adatait
- A késlekedők súlyos szankciókra számíthatnak
Az agrár-környezetgazdálkodási programban résztvevőknek idén is november 30-ig kell benyújtaniuk a Gazdálkodási Napló és az előző gazdálkodási év tápanyag-gazdálkodásra vonatkozó adatait. A késedelem, illetve a pontatlanság súlyos szankciókat vonhat maga után.
Az agrár-környezetgazdálkodási programban (AKG) résztvevő gazdálkodóknak az idén is elektronikusan kell beküldeniük a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatalnak (NÉBIH) a Gazdálkodási napló (webGN) és a Tápanyag-gazdálkodási terv egyes adatait. Az adatszolgáltatás határideje november 30. A kötelezettség elmulasztása esetén 30 %-kal csökkentik az előző gazdálkodási évre jutó támogatási összeget, azoknál a célprogramoknál pedig, ahol tápanyag-gazdálkodási terv készítése és alkalmazása is előírás (szántó, ültetvény), további 30 %-kal mérséklik a támogatást. Azt a termelőt, aki nem vezeti a gazdálkodási naplót, kizárhatják az adott gazdasági évre járó támogatásból.
Fontos odafigyelni arra, hogy a webGN beküldéséhez a www.nebih.gov.hu oldalon elérhető legfrissebb (2.3/2.0) verziójú nyomtatványt kell alkalmazni, ellenkező esetben meghiúsulhat az adatszolgáltatás. A beküldést követően két üzenetnek kell érkeznie a gazdálkodó ügyfélkapus tárhelyére vagy e-mail címére. Az elsőt a magyarorszag.hu (Ügyfélkapu) küldi, amely igazolja, hogy a feladott nyomtatványt továbbították a NÉBIH-nek. Ezt követően a NÉBIH rendszere fog egy visszaigazolást küldeni. Ebben az alábbi szöveg lesz olvasható: „A(z) 1000000000 regisztrációs számú ügyfél ÁNYK gazdálkodási napló/nitrát adatlap nyomtatványának beküldése sikeres volt. Egyedi azonosító: 8a8082a8320179ca0132058276e701c7”. Az utolsó számsor azonosítja a beékezett naplót, adatlapot. Amennyiben a beküldő a második visszaigazolást 24 órán belül nem kapja meg, azt jelezze az akg@nebih.gov.hu e-mail címre. Ugyanezen az e-mail címen lehet segítséget kérni, ha a regisztrációs számot tartalmazó visszaigazolásban a név és regisztrációs szám eltérését jelezték.
Az adatszolgáltatások elkészítésében és elküldésében a kamarai tanácsadók térítésmentesen segítenek. Elérhetőségeik az umvp.agrarkamara.hu oldalon találhatók meg.
Válasz #63. hozzászólásra
Igen ,kb 10 napja ,és ment!
Próbáltátok-e a GN-t elküldeni egy gombnyomással?
1-100 hektár alapára 1500, tehát 15300-ra kapsz 1 hektáros progit.
Ami másik furcsa dolog, hogy aki egyszer megveszi annak nem jár utána ingyenes frissítés, ha valami változik meg kell venned újra. Nonszensz. És még azzal büszkélkednek, hogy nem muszáj megvenni minden verziót, hanem kihagyhatsz egyet nyugodtan. VICC
Válasz #60. hozzászólásra
Szerintem 16 000 Ft körül van az ára.
http://www.agroinform.com/aprohirdetes/Gazdalkodasi-Naplo-Tapanyag-Gazdalkodasi-Tervkeszito/20100309-232994/
Én a Ragősné szoftverét használom. Ez három önálló modulból áll.
Elküldöm az Excel táblázatot, amit ki tudsz magadnak tölteni. Visszaküldöd és postán megkapod a kész anyagot. GN, Tápanyagterv, Földhasználati terv
Részleteket a www.hangyahajdukukacfreemail.hu email címen találsz. A jelszó csak ismerősöknek van meg adva.
Egy "kis" termelőnek nem éri meg megtanulni a szoftver használatát. Jobb, ha köt államilag támogatott szaktanácsadóval szerződést.
A www.vkszi.hu oldalon van névlista. (megyénként is lehet lekérdezni).
Nekem szimpatikus a Bogarasi program, de nagyon sokallom az árát. Elhiszem, hogy nem egy tömegtermék, azt is, hogy piszok sok munka volt vele, de kicsit irreálisnak tartom az árát. Igy 100-200 hektár között elfogadhatónak tartanám a 15-20 ezer forintos árat. Ha annyiért adsz veszek is :D
A ANYK webGN-es és az Exceles adatbeviteli felületekhez képest a Gazdálkodási Napló Táblatörzskönyv program kényelmes, gyors és ésszerű adatbevitelt biztosít.
Nem kell "pötyögni".
Egyszerre több táblára vagy egész ágazatra rögzítheti az azonos műveletet.
Másolhat tavalyi évet.
Véleményem szerint a webGN csak durvább lesz. Egy webGN - ExcelGN konverter sok mindent megoldana csak az adatbevitel maradna macerás.
web: www.bogarasikft.hu
e-mail: bogarasikft@bogarasikft.hu
tel: 0620/365-0903
Ezzel a Webes feltöltéssel csak azt érte el a kurmány, hogy a paraszt segítség nélkül nehogy boldoguljon.
Az APEH legalább megalkotta a kötelező bevezetés előtt, hogy működjön a dolog.
Ezek előbb cselekedtek, azután gondolkodtak. Mint Aki híján van a józan paraszt észnek.
Megoldási lehetőségek:
A faludazdászok mindenkinek segítenek.
Könyvelők tanácsadók az ügyfeleiknek megoldják.
Ha valakinek van államilag támogatott szaktanácsadója, az a szerződés összegéért be is vállalhatja a feltöltést. Így ez is ingyenes lesz, mint a falugazdász és nem kell annyit sorban ülni.
Javasolni fogjuk, hogy egy exceles adatbászis elküldését fogadja el az MGSZH és majd ők konvertáljanak belőle olyat, amilyenre szükségük lesz.
Mivel minden ügyfelemnek elektronikusan vezetem a GN-t így azt beküldjük és kezdjenek vele amit akarnak.
Ha jól emlékszem az AKG pályázáskor még nem tudtuk, hogy évente másmilyen formátumot kell elektronikusan feltölteni.
Látszik, hogy ......
Az MGSZH új webGN-je már a permetezési napló összes tételét is kéri.
A Bogarasi Kft. Gazdálkodási Napló Táblatörzskönyv szoftvere kényelmesen megoldja ezt a problémát.
tel: 30/365-0903
www.bogarasikft.hu
az új webGN letölthető:
http://www.mgszh.gov.hu/nyomtatvanyok/e_nyomtatvanyok
Válasz #55. hozzászólásra
Igen. Az új verzióba sok további rész is bele fog még kerülni.
Az eddigi felhasználóknak (és neked is) hamarosan fel fog kerülni a frissítés a webre, és értesítés megy majd.
Válasz #54. hozzászólásra
Szia Balázs!
lehetőség lenne-e a Nitrátérzékenységi évi jelentést belealkotni a törzskönyv adatai közé?
A demó kipróbálásához javaslom kis területek létrehozását esetleg fél vagy negyed hektárosokat. Ezeken a területeken létre lehet hozni bármekkora parcellát ami a táblánál kisebb. Bármilyen tábla-parcella struktúra kialakítható, de az egyszerű egy parcella = egy tábla kezelés is le van egyszerűsítve.
A lényeg egy művelet rögzítése, mert az a fontos (annak kell kényelmesnek lenni), azt kell gyakran használni. A programba be vannak építve további segítségek, mint pl.: a tavalyi év ideire másolása (csak aktualizálni kell).
Ha a kipróbálás során kérdés vagy elakadás van, akkor nagyon szívesen segitünk telefonon, vagy e-mail-ben, vagy akár itt.
Szívesen fogadjuk az ötleteket a további fejlesztéshez.
bogarasikft@bogarasikft.hu
(06) 20 / 365 - 0903
Válasz #51. hozzászólásra
programmal kapcsolatban csak annyit,hogy tölem bénább számitógépes nem volt-e földön,5 éve kezdtem az az AKG miatt,tudtam magamról,hogy kézzel men leszek alkalmas 45fizikai blokkot kezelni müveletek szerint!Akkor kerestem a Bogarasi Tk-t,az volt a feltétel,hogy ne karakterbe keljen irogatni a betűket,mert az szopás!
Az a lényege,hogy a földterületeidet a pontos földhivatali nyt-alapján hrsz,ak,ter,tul,....felviszed a programba.Utánna ezekből kialakítod a parcelláidat és kész.Munkaműveletek ,növszerek,vetőmagok,fajták,hibridek,gépek ..stb már kattintással elérhetőek.Egy munkát pl:2008 évi kukorica vetést,géppel.hibriddel,tőszámmal,műtrágyával dátummal fel tudsz vinni akár 20 parcellára is!Minden évet le tudsz zárni,parcellákat lehet aktivizálni stb.Hidd el 48 évesen én sem vagyok egy hekker,de meg lehet csinálni!Nem csak az AKG,de A HKGY és a Nitrátérzékenység miatt fontos a vezetése!
Válasz #48. hozzászólásra
Nekem fordítva volt,papíron nemis töltöttem,mert nemtudtam mit hova kell.Itt csak az elvégzett műveletet írom be,a többit tudja hova teszi.
Válasz #48. hozzászólásra
Igen, nekem is van egy ami olyan mint a papír alapú csak kicsit pofásabb gépen ki lehet tölteni. De azt minden évben a nulláról kell kezdeni. Viszont ha egy komly progit egyszer jól kitöltene az ember utána már csak az az évi aktualitásokat kellene rávinni.
Válasz #48. hozzászólásra
papiron megírtam az egész évit a nap alatt
Válasz #45. hozzászólásra
Nem jó, szem azért mert négyzetméterbe számol a progi. Ha arányosan lekicsnyíted akkor meg csak nagy ,otromba területeket tudsz felvinni. hektártól kisebbet nem.
Válasz #46. hozzászólásra
Papiron 5 perc az ami itt 2 óra.
De nem vagyok egy zseni ezekhez a vackokhoz..........
Válasz #43. hozzászólásra
vannak más programok is. csak hát utólag derül ki, hogy jó-e nekem
Válasz #45. hozzászólásra
Igen a kezdet egy kicsit nehéz,de a bővület az nem sok.Egyszer elkell kezdeni.
Válasz #43. hozzászólásra
Próbálj demo-t. 1 hekiből csinálsz 10-et, 100-at a tizedesekkel oszt változtathatod a növényeket........de kibaxot nagy meló feltőlteni adatokkal.....
Válasz #42. hozzászólásra
Nem rossz,a parcella adatokat az asszony felvitte,az évet ő lezárja,én minden este beírom az elvégzett műveletet.Nekem is bonyolultnak tűnt,de rálehet jönni.
Válasz #40. hozzászólásra
Pont ezért nem akarok rá költeni amíg nem látom ténylegesen hogy mire jó.
Válasz #41. hozzászólásra
azt én értem. Csak amíg nem tudom normálisan kipróbálni valós adatokkal, helyzetekben addig nem akarok érte forintot se adni.
Válasz #39. hozzászólásra
A megvett terület egy X mérettel növelhető abban a pénzben.
Válasz #38. hozzászólásra
Na én nem dobtam magam tőle hanyat.
Megvettem már 1 éve, nagy rajongással napokig tőltöttem be az adatokat, majd megakadtam egyx kétx, teló segítség, osztán már én sem láttam át, osztán azóta úgy van ahogy hagytam 1 éve........:-(((((
Válasz #37. hozzászólásra
Demo nekem se az igazi. Légyszíves mesélj majd Géza mi a véleményed ha megnézted!?
Demoval az a baj hogy egy ha lehet belevinni csak. Azzal meg gyakorlatba nem lehet próbát tenni csak megnézni hogy mi van benne. Arra lennék kíváncsi hogy a múltéves adatokat hogy lehet átmenteni, mi van ha változik a táblaméret, bérlés vagy más,több növényi kutúra termesztése miatt.
Válasz #37. hozzászólásra
Oxi,semmi akadálya!
Válasz #36. hozzászólásra
nekem ez a demó nem volt az igazi. inkább megnézem nálad a rendeset
Válasz #35. hozzászólásra
Egyszerűen megnézheted az alkalmazhatóságát,töltsd la a bogarasikft.hu-ról a demó verziót,azon 1ha-ig kipróbálhatod a táblatörzskönyv és mellékleteinek használhatóságát!
Válasz #34. hozzászólásra
Engem is érdekelne valami ilyesmi. Ha valakinek van valami bevált progija kérem ossza meg a tapasztalatait.
Válasz #32. hozzászólásra
ha nyerek én is beszerzek valami progit
Válasz #32. hozzászólásra
újból kipengeti a pénzt
Válasz #31. hozzászólásra
Szia Mgibali!
Régi felhasználóitok,hogy tudják alkalmazni az új verziót!
Gazdálkodási Napló Táblatörzskönyv szoftverünk letölthető weboldalunkról, mely már az ÚJ AKG-nek megfelelően kezeli a Gazdálkodási Naplót.
Ajánljuk azoknak is, akik nem vesznek részt az AKG programban.
web: www.bogarasikft.hu
tel.: (06) 20 / 365 - 0903
Válasz #26. hozzászólásra
Nemtudom.
Válasz #28. hozzászólásra
benyújtási határideje, október 31-e munkaszüneti napra esik, a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló 2004. évi CXL. Törvény (Ket.) 65.§ (3) bekezdése értelmében a kérelmek postára adására rendelkezésre álló határidő 2009. november 2-a.Pályázatokra ez vonatkozik, ez a ti dolgotok is szerintem ide tartozik