Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak637 FtBenzin árak617 FtEUR413.74 FtUSD403.71 FtCHF441.89 FtGBP499.25 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
kötött száraz földön a hajlított rugós kapaszárú terraflex ugy reszketett a földbe mint a nyárfalevél. Szerintünk veszített is a mélységből meg talán egyenesedett a kapa szöge is és talán azért volt nagyon nehéz húzni.
Válasz #2738. hozzászólásra
nyirócsavarost akartok vagy rugós biztosításút?
Kötött földre az előbbit nem javasolják, hiába jóval olcsóbb.
Esetleg még a kvernelandot nézd meg, bár az se lehet olcsó.
Holnap úgy néz ki pont kerül a grúber téma végére. Megy az agyalás piszokul. VN árban sokkal jobb, de a Lemken utólag visszagondolva meggyőzőbb volt. 3m-en több kapa, sűrűbb osztás, míg a multkori 4 méteres közepéből a 9 kapát alig birtuk elhúzni, addig a lemken 11 kapával meg repült. Lehet hogy ezek a rugós kapák nem is annyira jók mint gondoltuk. Azon agyalunk hogy mély művelésnél kemény talajba veszít a rugok miatt a mélységből plusz kicsit kiegyenesedik a talajba és mintha derékszögbe húzná az ember és lehet azért mocsok nehéz?
Tegnap dolgoztam rövidtárcsával a demózás mellett ugyanabban a táblában, hát.... lehetett fokozni még a munkaminőséget. Lehet hogy nagy jelentősége van hogy esett azóta 50 mm eső, de az biztos hogy a Terradisc sokkal szebb munkát végzett mint a grúber bármilyen beállítással. Szóval az lett a vélemény, hogy tarlóápolásra rövidtárcsa való, nem lehet még csak hasonló munkát se végezni akár szárnyakkal vagy anélkül grúberrel. 5 méteres Terradisc csak 48q, szinte tök fekete a föld mögötte.
Gondolom az elöl lévő szám a kések száma, az utána lévő a gerendelyek számát jelöli. Tehát a 11/3 az 11 késes, 3 gerendelyes. Nyilván ha több a kés, akkor nagyobb a munkaszélesség, és nagyobb a Le-igény is. De azért nem árt tudni a kések osztását sem.
hali olvasgattam meg nézelődtem a grúberek után de nem értem hogy mi a különbség a 11/3 és 9/3 között mert lóerőre ugyan annyi kel. és mék jobb a másiktól? (kb 110-130 le gép után)
Válasz #2713. hozzászólásra
Igen tudja a 30 cm-es mélységet, ha van elég erős géped ami meghúzza tud az többet is. Egy valami ami nem egészen igaz amit írnak róla, hogy 110 Le géptől lehet használni. A 110 ló csak kínlódik vele. Meg vagyok vele elégedve, de tavaly kipróbáltam a lazítót, és inkáb lazító párti vagyok mint grúber párti.
Válasz #2711. hozzászólásra
Pöettinger Syncro 3003 /remélem jól írtam a számot/ 3 gerendás 11 késes, sajnos csak csőpálcás hengerrel van szerelve, de viszont van hozzá zöldtrágya vetőgép is. Igaz sose volt még felszerelve, szépen gyárilag be van csomagolva és eltéve száraz helyen a vetőgép egység.
Válasz #2705. hozzászólásra
Nem biztos hogy rohanni fog a 3 m-essel. Minden a talaj kötötségén múlik. Nekem is van talajom ahol a 180 ló a 3 méteressel rohan 30 cm-en, de olyan is amelyik 20 cm mélységnél megállitja a traktort. 8,7 tonna , 650 hátsó gumik /úgymond újak/ és a 180 ló csak kapar a grúber előtt. Ha netalántán bír fogni a kerék, enged a biztosító csavar.
Ez TerraFlex 400, ez a 3 gerendelyes.
Van itt a városba egy 4 méteres Teracult ami ugye 4 gerendelyes de a 290-es Magnum hanyatt akar vele esni, meg azt mondták bődület nehéz húzni, majd bekakál neki a gép és nincs különösen jobb munkája, nem is nagyon használják.
Minket meggyőzött, kimondhatom nyugodt szívvel. Próbáltunk Lemken Karatot tavaly ősszel kukorica földön, az is nagyon bejött, különösebb különbség nincs a munkájukban.
Minden állítási lehetőségben kipróbáltuk, olyan 35 cm mélységben is tudtuk húzni, persze csak a közepét, a két szélét felcsukva.
175 lovas a gép mivel próbáltuk, de sok volt neki, sajnos kisebbet nem tudtak adni demóra, ezzel kellett gazdálkodni.
3 méteressel rohanni fog mint Morzsi a lábtörlővel.
A képeken nagyon szépnek tűnik a munkája. Ez a Terracult? Mekkora masina húzza? Mi a max mélység, amit elvileg tud?
Eddig úgy tűnik, hogy nagyon elégedett vagy a géppel.
Mi is tervezünk a Lemken smaragd helyett vmi komolyabb masinát, amivel legalább 30cm-n lehet dolgozni. Ahol csak megoldható, ott el akarom hagyni a szántást.
Eddig kverneland clc, Kuhn cultimer, pötttinger syncro, meg hát ez a masina volt képben. középkötött, meg kötött talajon dolgozunk.
Valakinek van a ezekkel tapasztalata?
Ezek lemaradtak tegnap még. Első kép laza talajon esőben csináltam 20 cm szárnyak nélkül.
Második réti kötött árterület tavaly napraforgó árvakelést arattunk rajta, mély művelve nem volt. Beállítás ugyanaz mint elsőnél. Közepét kedden huztuk meg eső előtt a két széle meg eső után lett csinálva.
Harmadik a második képen levő tábla folytatása a csatorna túlpartján, tavaly pihentetve volt. kb 60 mázsás búzát vágtunk rajta olyan 30 cm-es tarlóval.
VN jobb szerintünk nálunk. Kihangsúlyozva a nálunk!!!!!!!!!!!!!!!
Ugyanis a Terrapack II hengeren a körmök jobban hajtják a hengert a laza posza homokba.
Sejtettük hogy sok lesz a 4 méter, de az is lett. De mivel nem volt kisebb igy elhoztuk. Hát emelkedőn majdnem hanyatt esett a 100q-ás traki vele.
15-18 cm-en szárnyakkal vittek 8-10 km/h között 8 liter átlagfogyival homokon.
Kipróbáltuk csak a közepével (9 db kapa) full mélység (35-37 cm) szárnnyal, olyan 5 km/h-val még tudta húzni.Csak hogy mit bir a gép.
Szárnyak nélkül 4 méter max mélység 6 km/h olyan 13 literrel ment.
Kötött réti talajon 4méterbe szárnyak nélkül olyan 20-25 cm-en elhuzta 8 km/h-val 11 literrel. Ott volt neki csak igazán szép munkája. Sajnos kimosott az eső, nem érkeztem képet csinálni, de nem maradt müveletlen terület még szárnyak nélkül sem.
Marha szépen hömpölyög az anyag a kapák között, szinte bugyog, pulzál, nehéz leírni de betyáros egy szerkezet.
Ha van kérdés válaszolok szívesen.
Lehet spórolni igen. Grúberrel haladósabb is no meg persze könnyebb, kevesebb üzemanyag. Tavasszal simítózni egyáltalán nem kell. Kombinátorozni is jo, mert fasza egyenes a talaj, nincsenek hantok meg mély árkok, szebb és egyenletesebb a kombi munkája. Meg nem rázza szét az embert se nem utolsó sorban.
Műtrágyát vetéssel egy menetben adtuk ki a vegyeset, meg állományba szórunk rá nitrogént műtrágyaszóróval, amit vagy bekultivátorozunk vagy majd beoldódik esővel.
Vagy azt csinálod még ilyen őszi talajészítéses történetnél, hogy tavasszal ahogyan a búzkat fejtrágyázod, szétszórsz nitrogént a földre úgy ahogy van! Amikor regel fagy nappal meg felolvad, no ilyenkor reggel meghinted nappal betaknyosodik a talajba, szépen beveszi és megvan oldva egy adag nitró kijuttatása talajbolygatás nélkül, veszteség nélkül.
Nem is az a lényeg, hogy spóroltál 5-10 litert hektáronként, hanem főleg száraz időben talaj bolygatást víz elpárologtatást fogsz meg vele és ez a lényeg!
Viszont ez akkor jó ha tudsz adni neki vetéskor elegendő tápanyagot és valami bitang sorközművelőd van, mert akkor éhezni fog a kukoricád.
Egy napraforgónak nemkell ugye annyi anyag, aott ha vetéskor kirakod a tervezettet abból jól elfog élni de kukoricánál az sovány.
Legjobb ha ősszel is szórsz, főleg ha komplexet tervezel alájuk akkor azt meg főleg ősszel talajba dolgozod a grúberral, tavasszal meg már csak nitrogént adsz neki.
Én is filózok ezeken a dolgokon de az intenzív kukoricánál technológia híjján ez még nem megy. Gondolkodtam olyanon, hogy vegyszerezőre kéne olyan lelógó csöves valami amivel nagyobb összeborulás körüli állapotban nitrosolt tudok a tövére folyatni, olyankor már nem érné UV sem meg ha szerencsés a helyzet nyirkos alatta a helyzet és bevenné jól az anyagot mert ezzel lehetne elég könnyen és gyorsan étetni, így egy őszi komplex, tavasszal vetéssel egymenetben kirakorr indító nitrogén majd később a tuning folyékony kimondottan jól elosztott technológia lenne.
Szójánál ha kirakom ősszel a műtrágyát tavasszal nem is kell alá, esetleg ha sok a szármaradvány, akkor igen a pentozán hatás elkerülése végett, de ennél a elgjobban megoldható jelenlegi technológával is, plusz a vetés utáni glifozátozással lehet legjobban tisztán tartani a területet, természetesen alapkezelő szert is kirakva ilyenkor mert az nélkülözhetetlen a szójánál, leglaábbis felénk akkor megeszi a gyom és nembírsz vele.
Ha végre sikerülne egy jóképű vakarót venni akkor utána lenne mivel már ezeket csinálni, remélem összejön, bár ez a mostani buzi idő megint elrontja a kilátásokat...
7274 hozzászólás
Válasz #2741. hozzászólásra
Ott írja mire való.Egy menetben gruberoz és szŕnt. Kell ennél job?
Azt tudja valaki, hogy ez így mire jó? Leveszem a kapákat és lehet krumplit tölteni??? Vagy mi???
http://www.agrarkereso.hu/fooldal/megmutat.php?hird=118754&keresendo=&hkategoria=&lang=hu&limit_ablak=1&kereses=
Válasz #2739. hozzászólásra
kötött száraz földön a hajlított rugós kapaszárú terraflex ugy reszketett a földbe mint a nyárfalevél. Szerintünk veszített is a mélységből meg talán egyenesedett a kapa szöge is és talán azért volt nagyon nehéz húzni.
Nyíró csavarosba gondolkodunk ezek után csak.
Válasz #2738. hozzászólásra
nyirócsavarost akartok vagy rugós biztosításút?
Kötött földre az előbbit nem javasolják, hiába jóval olcsóbb.
Esetleg még a kvernelandot nézd meg, bár az se lehet olcsó.
Válasz #2737. hozzászólásra
Nincs a közelbe és nem tudtuk se megnézni se kipróbálni különösebben.
Válasz #2732. hozzászólásra
Mi a baj az Amazone -al?
Válasz #2734. hozzászólásra
no????
Nagyon tetszenek ezek az ilyen kamera felvételek. Baromira tetszik ahogy mozog a föld az eszközben.
Válasz #2733. hozzászólásra
Igen, elég sértőt mondtak az axiáltól a 3 méteres FX-re :S
Válasz #2732. hozzászólásra
H. Terranotól olcsóbbak(sokkal) amiket írtál ??
Válasz #2731. hozzászólásra
Horsch, Vader ár probléma meg demozás hiánya, Amazon meg ugy alapból nem volt szimpatikus.
Válasz #2730. hozzászólásra
Horsch ?
Vader ?
Amazone ?
Miért maradtak ki ????
Holnap úgy néz ki pont kerül a grúber téma végére. Megy az agyalás piszokul. VN árban sokkal jobb, de a Lemken utólag visszagondolva meggyőzőbb volt. 3m-en több kapa, sűrűbb osztás, míg a multkori 4 méteres közepéből a 9 kapát alig birtuk elhúzni, addig a lemken 11 kapával meg repült. Lehet hogy ezek a rugós kapák nem is annyira jók mint gondoltuk. Azon agyalunk hogy mély művelésnél kemény talajba veszít a rugok miatt a mélységből plusz kicsit kiegyenesedik a talajba és mintha derékszögbe húzná az ember és lehet azért mocsok nehéz?
Válasz #2728. hozzászólásra
Válasz #2726. hozzászólásra
Ha ránézel a többi videójukra
EZT is ott találod
Ezt a típust ismeri valaki MTZ után: link
Ebből a munkából, hogyan lesz jó talaj tavaszra? Vagy sortisztítós vetőgéppel nyomják bele a magot? Elég lenne az elővágó tárcsa a vetőgépre?
ma vettem 1 gruber íme ez lenne az http://www.agroinform.com/aprohirdetes/5888134/Vogel&Noot-11-kapas-gruber.html
Válasz #2723. hozzászólásra
Válasz #2703. hozzászólásra
Tegnap dolgoztam rövidtárcsával a demózás mellett ugyanabban a táblában, hát.... lehetett fokozni még a munkaminőséget. Lehet hogy nagy jelentősége van hogy esett azóta 50 mm eső, de az biztos hogy a Terradisc sokkal szebb munkát végzett mint a grúber bármilyen beállítással. Szóval az lett a vélemény, hogy tarlóápolásra rövidtárcsa való, nem lehet még csak hasonló munkát se végezni akár szárnyakkal vagy anélkül grúberrel. 5 méteres Terradisc csak 48q, szinte tök fekete a föld mögötte.
Válasz #2721. hozzászólásra
nálunk nincs kötőt föld, meg amúgy a vetőelem mait gondolkodok rajta (zöldtrágya vetés egy menetben).
Válasz #2720. hozzászólásra
könnyebb talajhoz jó lehet, de kötött földnél nem lesz elég a pálcás henger
máskülönben, ha a váza ép, akkor csak kopórészpeket kell cserélni
hali szerintetek ez már jó valamire? http://www.agroinform.com/aprohirdetes/5865921/Vogel&Noot-11-kapas-gruber.html
Válasz #2717. hozzászólásra
vegyél 11 késest és tarló hántás után felhajtod a szélső 2 kést, aztán tudsz menni mélyebbre is vele
Válasz #2717. hozzászólásra
Gondolom az elöl lévő szám a kések száma, az utána lévő a gerendelyek számát jelöli. Tehát a 11/3 az 11 késes, 3 gerendelyes. Nyilván ha több a kés, akkor nagyobb a munkaszélesség, és nagyobb a Le-igény is. De azért nem árt tudni a kések osztását sem.
hali olvasgattam meg nézelődtem a grúberek után de nem értem hogy mi a különbség a 11/3 és 9/3 között mert lóerőre ugyan annyi kel. és mék jobb a másiktól? (kb 110-130 le gép után)
Válasz #2715. hozzászólásra
egyelőre 155paci van, de ha minden jól megy, mire jönne a grúber, addigra lesz előtte 175. azzal a földjeink többségén vígan kellene h vigye 30on.
Válasz #2713. hozzászólásra
Igen tudja a 30 cm-es mélységet, ha van elég erős géped ami meghúzza tud az többet is. Egy valami ami nem egészen igaz amit írnak róla, hogy 110 Le géptől lehet használni. A 110 ló csak kínlódik vele. Meg vagyok vele elégedve, de tavaly kipróbáltam a lazítót, és inkáb lazító párti vagyok mint grúber párti.
Válasz #2710. hozzászólásra
Úgy emlékszem amikor egyszer mázsáltam 95+ mázsa volt. De megmérem mihelyt lesz rá alkalmam.
De szerintem maga a gém csak 770 kg, az alapja nincs benne ebbe a súlyba, az meg irdatlan vastömeg még a hasa alatt.
Válasz #2712. hozzászólásra
Ezt elég jó árban adják.
Meg vagy vele elégedve? papír szerint 30cm-ig állítható, tudja ezt?
Válasz #2711. hozzászólásra
Pöettinger Syncro 3003 /remélem jól írtam a számot/ 3 gerendás 11 késes, sajnos csak csőpálcás hengerrel van szerelve, de viszont van hozzá zöldtrágya vetőgép is. Igaz sose volt még felszerelve, szépen gyárilag be van csomagolva és eltéve száraz helyen a vetőgép egység.
Válasz #2706. hozzászólásra
Te milyen grubert használsz?
Válasz #2709. hozzászólásra
Mérjétek meg de orrsúllyal lesz ezis kb 87mázsa mint SK Laci newhollandja.
A mienk 6497-es, nagyobb motor nagyobb oldalhajtás, váltó, fronthidraulikás és tonnás orrsúllyal 95mázsa körüli megtankolva ha jól emlékszem.
6495-ös 1200-as orrsúllyal fronthidrón 92mázsás, plusz azon van egy 180kilós orr-hasi súy is ami a mienken nincsen.
Válasz #2708. hozzászólásra
770 kg a rakodó, az orrsúlyunk meg 550 kg, vagy az egyik vagy a másik van fent, mikor mit dolgozunk.
Válasz #2707. hozzászólásra
Rakodóval együtt 97mázsa az amúgy, de tényleg ott körül lehet
Válasz #2706. hozzászólásra
Az MF asszem 97 q, 2 éves Firestone 650-es hátsókkal.
Válasz #2705. hozzászólásra
Nem biztos hogy rohanni fog a 3 m-essel. Minden a talaj kötötségén múlik. Nekem is van talajom ahol a 180 ló a 3 méteressel rohan 30 cm-en, de olyan is amelyik 20 cm mélységnél megállitja a traktort. 8,7 tonna , 650 hátsó gumik /úgymond újak/ és a 180 ló csak kapar a grúber előtt. Ha netalántán bír fogni a kerék, enged a biztosító csavar.
Válasz #2704. hozzászólásra
Üdv.
Ez TerraFlex 400, ez a 3 gerendelyes.
Van itt a városba egy 4 méteres Teracult ami ugye 4 gerendelyes de a 290-es Magnum hanyatt akar vele esni, meg azt mondták bődület nehéz húzni, majd bekakál neki a gép és nincs különösen jobb munkája, nem is nagyon használják.
Minket meggyőzött, kimondhatom nyugodt szívvel. Próbáltunk Lemken Karatot tavaly ősszel kukorica földön, az is nagyon bejött, különösebb különbség nincs a munkájukban.
Minden állítási lehetőségben kipróbáltuk, olyan 35 cm mélységben is tudtuk húzni, persze csak a közepét, a két szélét felcsukva.
175 lovas a gép mivel próbáltuk, de sok volt neki, sajnos kisebbet nem tudtak adni demóra, ezzel kellett gazdálkodni.
3 méteressel rohanni fog mint Morzsi a lábtörlővel.
Válasz #2703. hozzászólásra
Szia!
A képeken nagyon szépnek tűnik a munkája. Ez a Terracult? Mekkora masina húzza? Mi a max mélység, amit elvileg tud?
Eddig úgy tűnik, hogy nagyon elégedett vagy a géppel.
Mi is tervezünk a Lemken smaragd helyett vmi komolyabb masinát, amivel legalább 30cm-n lehet dolgozni. Ahol csak megoldható, ott el akarom hagyni a szántást.
Eddig kverneland clc, Kuhn cultimer, pötttinger syncro, meg hát ez a masina volt képben. középkötött, meg kötött talajon dolgozunk.
Valakinek van a ezekkel tapasztalata?
Ezek lemaradtak tegnap még. Első kép laza talajon esőben csináltam 20 cm szárnyak nélkül.
Második réti kötött árterület tavaly napraforgó árvakelést arattunk rajta, mély művelve nem volt. Beállítás ugyanaz mint elsőnél. Közepét kedden huztuk meg eső előtt a két széle meg eső után lett csinálva.
Harmadik a második képen levő tábla folytatása a csatorna túlpartján, tavaly pihentetve volt. kb 60 mázsás búzát vágtunk rajta olyan 30 cm-es tarlóval.
Válasz #2700. hozzászólásra
VN jobb szerintünk nálunk. Kihangsúlyozva a nálunk!!!!!!!!!!!!!!!
Ugyanis a Terrapack II hengeren a körmök jobban hajtják a hengert a laza posza homokba.
Sejtettük hogy sok lesz a 4 méter, de az is lett. De mivel nem volt kisebb igy elhoztuk. Hát emelkedőn majdnem hanyatt esett a 100q-ás traki vele.
15-18 cm-en szárnyakkal vittek 8-10 km/h között 8 liter átlagfogyival homokon.
Kipróbáltuk csak a közepével (9 db kapa) full mélység (35-37 cm) szárnnyal, olyan 5 km/h-val még tudta húzni.Csak hogy mit bir a gép.
Szárnyak nélkül 4 méter max mélység 6 km/h olyan 13 literrel ment.
Kötött réti talajon 4méterbe szárnyak nélkül olyan 20-25 cm-en elhuzta 8 km/h-val 11 literrel. Ott volt neki csak igazán szép munkája. Sajnos kimosott az eső, nem érkeztem képet csinálni, de nem maradt müveletlen terület még szárnyak nélkül sem.
Marha szépen hömpölyög az anyag a kapák között, szinte bugyog, pulzál, nehéz leírni de betyáros egy szerkezet.
Ha van kérdés válaszolok szívesen.
Válasz #2699. hozzászólásra
Pöpec. :D Minden földtipuson, minden permutációban huztuk. Nagyon szép a munkája.
Válasz #2696. hozzászólásra
No és melyik teccett jobban?
Válasz #2698. hozzászólásra
'oszt mi a tapasztalat Vogelékkel?
Válasz #2697. hozzászólásra
Míg az eső ki nem mosott minket. :S
Válasz #2696. hozzászólásra
Egy kis VN demózás. Végre ki sikerült próbálni és összemérni a Karat-tal.
Válasz #2690. hozzászólásra
Lehet spórolni igen. Grúberrel haladósabb is no meg persze könnyebb, kevesebb üzemanyag. Tavasszal simítózni egyáltalán nem kell. Kombinátorozni is jo, mert fasza egyenes a talaj, nincsenek hantok meg mély árkok, szebb és egyenletesebb a kombi munkája. Meg nem rázza szét az embert se nem utolsó sorban.
Műtrágyát vetéssel egy menetben adtuk ki a vegyeset, meg állományba szórunk rá nitrogént műtrágyaszóróval, amit vagy bekultivátorozunk vagy majd beoldódik esővel.
Válasz #2690. hozzászólásra
Vagy azt csinálod még ilyen őszi talajészítéses történetnél, hogy tavasszal ahogyan a búzkat fejtrágyázod, szétszórsz nitrogént a földre úgy ahogy van! Amikor regel fagy nappal meg felolvad, no ilyenkor reggel meghinted nappal betaknyosodik a talajba, szépen beveszi és megvan oldva egy adag nitró kijuttatása talajbolygatás nélkül, veszteség nélkül.
Válasz #2690. hozzászólásra
Nem is az a lényeg, hogy spóroltál 5-10 litert hektáronként, hanem főleg száraz időben talaj bolygatást víz elpárologtatást fogsz meg vele és ez a lényeg!
Viszont ez akkor jó ha tudsz adni neki vetéskor elegendő tápanyagot és valami bitang sorközművelőd van, mert akkor éhezni fog a kukoricád.
Egy napraforgónak nemkell ugye annyi anyag, aott ha vetéskor kirakod a tervezettet abból jól elfog élni de kukoricánál az sovány.
Legjobb ha ősszel is szórsz, főleg ha komplexet tervezel alájuk akkor azt meg főleg ősszel talajba dolgozod a grúberral, tavasszal meg már csak nitrogént adsz neki.
Én is filózok ezeken a dolgokon de az intenzív kukoricánál technológia híjján ez még nem megy. Gondolkodtam olyanon, hogy vegyszerezőre kéne olyan lelógó csöves valami amivel nagyobb összeborulás körüli állapotban nitrosolt tudok a tövére folyatni, olyankor már nem érné UV sem meg ha szerencsés a helyzet nyirkos alatta a helyzet és bevenné jól az anyagot mert ezzel lehetne elég könnyen és gyorsan étetni, így egy őszi komplex, tavasszal vetéssel egymenetben kirakorr indító nitrogén majd később a tuning folyékony kimondottan jól elosztott technológia lenne.
Szójánál ha kirakom ősszel a műtrágyát tavasszal nem is kell alá, esetleg ha sok a szármaradvány, akkor igen a pentozán hatás elkerülése végett, de ennél a elgjobban megoldható jelenlegi technológával is, plusz a vetés utáni glifozátozással lehet legjobban tisztán tartani a területet, természetesen alapkezelő szert is kirakva ilyenkor mert az nélkülözhetetlen a szójánál, leglaábbis felénk akkor megeszi a gyom és nembírsz vele.
Ha végre sikerülne egy jóképű vakarót venni akkor utána lenne mivel már ezeket csinálni, remélem összejön, bár ez a mostani buzi idő megint elrontja a kilátásokat...