Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak651 FtBenzin árak635 FtEUR411.35 FtUSD399.52 FtCHF437.83 FtGBP488.76 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Szántást el nem felejtem. Nem vagyok egy no till fun. Szántunk rendületlenül, de a repce alá most már nem. Akárkivel beszélek szerinte neki mindig kötöttebb a földje. még ha homok akkor is. Kaptam egy jympa-t 5 késsel demózni, elmunkáló nélkül. Nem bírt vele arrébb menni a traktor. Míg attila-t viszi kiváló minőségben. A jó traktor, munkagép beállítást sose felejtsük el, mert itt 10-ből 9 traktoros azt sem tudja mi a helyzet ill. erőszabályzás.
2009-ben lazítottunk elég sokat, vagy 140 hektárt búza után repce elé, meg kukorica alá.
2010-es évben dupla csapadék egy nagyon extrém év volt.
Olyan táblákról tűnt mégis el a vadvízfolt gyakorltilag mindenhonnan, ahol régebben a legnagyobb aszályban is elsüllyedt a kombájn vagy traktor, és nádas nőtt a tábla közepén ezeken a helyeken. Egyszerűen egy 40hektáros táblán amiből vagy 4-5 ilyen vadvízes volt, egyetlenegy helyen nemtudtam felmenni kombájnnal, iszont mellette két méterrel már igen. -ennyi eső után, ilyen grízes helyeken!
De minden máshol pozitívum lett.
Alacsony fekvésű területeken ahol amúgyis állna a víz ott tök mindegy viszont
Félre ne érts Én sem okoskodni nem próbáltam sem pedig leírni a mélylazítót.Én csak annyit akartam megtudni hogy gyakorlatba hogy vizsgázott most aki lazított ennek a vizes időszak elején annak van e víz? ha van mekkora? vagy pedig letud szivárogni ? szóval ilyeneket
Örülök,hogy jól az eszköz efge, de másak a talajok.
Cimbike írta, hogy fej nagyságú rögeket hoz fel, Ők is 45centi körül húzzák. Ahol jó talajt hagy maga után ott alapból humuszosabb porhanyósabb a talaj, szárzban nedvesben mindig.
Itt a nyirok agyagos talaj olyan,hogy nedvesben kenődik gyurmázik, semmitsem lehet kezdeni vele, ha meg szárz akkor mintha beton kocka lenne. Alig akar belekapni az eszköz gyakran, bár nem ezekbe kell elsősorban a repcét vetni, csak sokszor ezekre kerűl sor, és sajnos nagyrészt ilyen kötöttek a fődek.
Ezért is olyan lazító/altalaj művelő kell ami fent semmitsem csinál! mert ha igen akkor abból száraz rögek lesznek amiből nem nő repce, de még búza sem.
175lóval az 5 kés 6-9-el is mutatja ezt.
.Szabi. 190lovas fiattal 5-el sem húzta az 5 kést, most valami nagy 250 feletti Ih-ja van de mintha azzal sem monda volna, hogy hűde repűl ha jól rémlik.
Minden a kuuuuuuva fődtől függ, mese nincs.
Van ahol nemlehet a szántást elhagyni, ilyen földeken a külföldiek is szántanak, még amcsiban is a nagy direktesek.
Urban Legend az, hogy a lazított földben jobban megáll a víz. Ahol sok a víz ott víz áll mindkettőn. Nem kell odamenni. Ahol viszont nem áll a víz ott jobban terem a lazított föld. Behozza a vizes foltok kiesését.
Gery nehogy azzal gyere mint annó az egyik okoskodó, hogy a gépeket a gyártók azért találják ki, hogy legyen mit eladni a vevőknek...
Igenis az 1920 as években is látták, hogy a minimum tillage rendszer nem károsítja ugy a talajszerkezetét és a benne élő organizmust, mint a forgatásos technológia.
Fontos, hogy legyen alap a megkülönböztetésre, hogy miről beszélünk és milyen géppel milyen munkát végzünk.
Kevesebb talajnyomással járó taposási kárral, ( talajmunka, vetés, tömörités )optimalizált teljesítményű traktorokkal végezve.
Tudom ez mind komoly beruházással jár, de ha azt számoljuk, hogy feleslegesen pocsékolunk el rengeteg üzemanyagot, ami ráadásul még pénzbe is kerül, a füstel szennyezve környezetünket, koptatva a traktorunkat...
A kombinált rendszerek beruházásával időt, pénzt takaritunk meg ugyanakkor a környezetünkre is kisebb káros hatást gyakorolunk.
Lazítás vagy szántás nélkül a repce 1 tonnával kevesebbet terem, időjárástól függetlenül. A lazítás kevésbé kockázatos a nedvesség vesztés szempontjából. A lazító alapgép a repcetermesztésben. Kevesebb gázolajjal többet visz mint az eke, így jobban is fogy utána a terület. Jó lazító után egy sor bármivel (tárcsa,kombinátor,henger simítóval) utána lehet vetni. Tökéletes kelés. Ha lenne egy rapid itthon akkor még a lazító után belevetnék. Ami nem megy el talajmunkára az mehet a műtrágyára. 3,5-4,5 tonna nem álom lesz, hanem a valóság.
Mondjuk egy olyanra kíváncsi lennék hogy aki ez a vizes időszak előtt lazította a talajt annak ugyan áll e a víz a földjén úgy mint aki nem lazított mert én is gondolkodok lazító vásárlásban,de ha nem ér semmit akkor fölös gép csak
Mert egy olyat hallottam még a nyáron egy ismerőstől hogy hívták valahova permetezni a hidas traktorral repcét deszikkálni, és mielőtt vetették a repcét meghúzták a talajt mélylazítóval 50 v 60 centin nem tudom pontosan.Azt mondta hogy a hidas permetező majd el süllyedt.Ugyanakkor jött a miénkbe az pedig nem volt lazítva és ugyanannyi csapadékot kapott akkoriban abba pedig igaz hogy itt ott volt egy sár folt de letudta szépen deszikkálni!Tehát ennyit tudok hogy lazítás V grúberozás de más tapasztalatom nincs
Válasz #1112. hozzászólásra
Két éve szóltak a Kité-től, hogy lesz egy demo Gaspardo Attila a szomszéd faluban. Szándékomban nem állt vásárolni. Fél óra múlva azon tanakodtunk, hogy kellene belekötni a munkájába, hogy így sírjuk le az árat. Mindketten megvettük azonnal. Tökéletes munkát végez. A titka az, hogy nem szabad sekélyen húzni. Akkor rögöt hoz fel. Ha megvan a min. 45 cm jó traktorbeállítással, olyan mint a biliárdasztal. Vetni lehet utána. Még egy sor(3-4cm) bármivel a rend kedvéért és mehet bele a repce. Szuper egyenletes a kelés, 4 tonnás termés (persze ez nem csak a talajmunka miatt lehet), de a keléssel sok minden eldől. A repce ott áll vagy bukik. Nem hittem volna, hogy ilyen biztosítást kapok egy gép mellé a repcetermesztéshez. Szárazban, nedvesben húzva is hibátlan. Ember emlékezet óta nem lazított földeken is jó munkát végzett. Pedig a sebesség nem volt valami magas. 7késes (5késes árban adták) 3méter, mi öt késsel húzzuk, 175Le így az elmunkáló kicsi átfedéssel megy ami jót tesz a munkának, mert az oldalra kiforduló hantot is letömöríti, nincsenek művelési csíkok. Talajtól függően 6-9 km/h a sebesség. Gyógyszer a földnek. Több a giliszta, jobb a talajszerkezet, már egy lazítás után is a következő évben. Öröm volt szántani az ősszel, ami tavalyelőtt megvolt lazítva, pedig sok száz milli leesett az idén(Békés megye), és volt szupercellánk (hurrikán)is ami mindent vitt, mint az asszony válás után a gyerekkel.
Ezekre a széthullásokra elhullásokra repedésekre nem is biztos h. sokat kell adni......
A hun síkságon kib. sürűn leledzenek barbár parasztok.....
Tucatjával per tanya.... háháháháhá
Ma beszéltem egy gazdával, Ő 2 késes ilyen spp lazítót húz 50 centitől mélyebben kötött agyagos földön MTZ-vel, ahol a 1025-ös mtz-je 3 fejjel nagyon nem szánt könnyen.
90lovassal is húzza ezt a lazítót, meg a 1025-el is. Kettőt vett egyébként Joseytól egyiket már régebben.
Nekem bizonyságot adott ezekről a termékekről, egy 5 késes ilyen befog figyelni ideis, csak tudjuk már le a tavalyi évet, lássunk isztán mire jutmard, mert vannak még tervek telephelyre ezazamaz
A kötöttséget most meg lehet mérni? Azt hiszem te mondtad régebben, hogy hogy is lehetne megmérni. Mert, ha 3 kést vinné a 892-es akkor vevő lennék egy Bull SPP 3-ra.
szerszámok kérdése az egész, anyagminőséggel semmi gond, hiszen abból mindig a legjobbat használjuk, legfeljebb nem lesz tökéletes másolat, hiszen a gépgyártók azért készitenek bonyolultabb kialakitásokat, h ne másolják le könnyedén
na jó, de sok olyan gazda van, hogy megtakaritottam egy 4 fejes váltvaforgatóekén egy millát, aztán 1 év urtán gerendatörés, forditótengely törés... stb, aztán jön a hőzöngés, h szemetet adtak el neki, pedig ő választotta és sajnálta a + 1 milkacsokit
Válasz #1084. hozzászólásra
Nekünk is volt voogel ekénk aminek eltört a váza, de egy másik voogel, de a szomszéd faluban egy gazdának a második voogelja van és semmi gond velük ,de azoknak vastagabb a váza. Az a baj hogy itthon a kereskedőnél is minden eke csak egy eke, közben meg egyiket könnyű talajokra, másikat meg durvább helyekre tervezték lehet, hogy a te gépeddel is csak az volt a baj hogy nem olyan helyre tervezték ahol használtad.
Pont ez az h én se!
Eddig a Vogel Noot Terra Cult volt a befutó de miután ketté tört a vogel ekém, egy cseppet kiábrándultam a vogel gépekből. Ezért nézelődök vmi komolyabb cucc után.
Esetleg ötlet?
te tudod.
az enyémen terragrip kapatartók+DDhenger van ,így jóval nehezebb,mint a vidin látható pálcáshengeres nyírócsavaros verzíó.volt-e rajta szárny?milyen mélyen húzta,milyen talajon?
Én 6910S -el húzom,de határeset rendesen ,próbáltam már Claas axion 820-al ,letérdelt előtte rendesen!
1728 hozzászólás
Válasz #1125. hozzászólásra
13 kapa van rajta 5,6m széles és 160-220Le
Válasz #1125. hozzászólásra
Tavasszal lehetne lazítani? Vagyis érdemes, ha ne adj Isten szárazság lesz. Nem az idei évre gondolok
Válasz #1121. hozzászólásra
Szántást el nem felejtem. Nem vagyok egy no till fun. Szántunk rendületlenül, de a repce alá most már nem. Akárkivel beszélek szerinte neki mindig kötöttebb a földje. még ha homok akkor is. Kaptam egy jympa-t 5 késsel demózni, elmunkáló nélkül. Nem bírt vele arrébb menni a traktor. Míg attila-t viszi kiváló minőségben. A jó traktor, munkagép beállítást sose felejtsük el, mert itt 10-ből 9 traktoros azt sem tudja mi a helyzet ill. erőszabályzás.
Válasz #1123. hozzászólásra
2009-ben lazítottunk elég sokat, vagy 140 hektárt búza után repce elé, meg kukorica alá.
2010-es évben dupla csapadék egy nagyon extrém év volt.
Olyan táblákról tűnt mégis el a vadvízfolt gyakorltilag mindenhonnan, ahol régebben a legnagyobb aszályban is elsüllyedt a kombájn vagy traktor, és nádas nőtt a tábla közepén ezeken a helyeken. Egyszerűen egy 40hektáros táblán amiből vagy 4-5 ilyen vadvízes volt, egyetlenegy helyen nemtudtam felmenni kombájnnal, iszont mellette két méterrel már igen. -ennyi eső után, ilyen grízes helyeken!
De minden máshol pozitívum lett.
Alacsony fekvésű területeken ahol amúgyis állna a víz ott tök mindegy viszont
Válasz #1114. hozzászólásra
szerintem attól, hogy két sorban vannak a kapák nem vinné jobban a 4,7méteres dalbo grubbert mint a 4sor kapás 3 méteres terracult-ot.
A 4,7méteresen hány kapa van???
a 3méteres Tculton 13
Válasz #1119. hozzászólásra
Félre ne érts Én sem okoskodni nem próbáltam sem pedig leírni a mélylazítót.Én csak annyit akartam megtudni hogy gyakorlatba hogy vizsgázott most aki lazított ennek a vizes időszak elején annak van e víz? ha van mekkora? vagy pedig letud szivárogni ? szóval ilyeneket
Válasz #1118. hozzászólásra
Magyarázat a felesleges is lehet egy lazító kérdésre.
Örülök,hogy jól az eszköz efge, de másak a talajok.
Cimbike írta, hogy fej nagyságú rögeket hoz fel, Ők is 45centi körül húzzák. Ahol jó talajt hagy maga után ott alapból humuszosabb porhanyósabb a talaj, szárzban nedvesben mindig.
Itt a nyirok agyagos talaj olyan,hogy nedvesben kenődik gyurmázik, semmitsem lehet kezdeni vele, ha meg szárz akkor mintha beton kocka lenne. Alig akar belekapni az eszköz gyakran, bár nem ezekbe kell elsősorban a repcét vetni, csak sokszor ezekre kerűl sor, és sajnos nagyrészt ilyen kötöttek a fődek.
Ezért is olyan lazító/altalaj művelő kell ami fent semmitsem csinál! mert ha igen akkor abból száraz rögek lesznek amiből nem nő repce, de még búza sem.
175lóval az 5 kés 6-9-el is mutatja ezt.
.Szabi. 190lovas fiattal 5-el sem húzta az 5 kést, most valami nagy 250 feletti Ih-ja van de mintha azzal sem monda volna, hogy hűde repűl ha jól rémlik.
Minden a kuuuuuuva fődtől függ, mese nincs.
Van ahol nemlehet a szántást elhagyni, ilyen földeken a külföldiek is szántanak, még amcsiban is a nagy direktesek.
Urban Legend az, hogy a lazított földben jobban megáll a víz. Ahol sok a víz ott víz áll mindkettőn. Nem kell odamenni. Ahol viszont nem áll a víz ott jobban terem a lazított föld. Behozza a vizes foltok kiesését.
Válasz #1116. hozzászólásra
Gery nehogy azzal gyere mint annó az egyik okoskodó, hogy a gépeket a gyártók azért találják ki, hogy legyen mit eladni a vevőknek...
Igenis az 1920 as években is látták, hogy a minimum tillage rendszer nem károsítja ugy a talajszerkezetét és a benne élő organizmust, mint a forgatásos technológia.
Fontos, hogy legyen alap a megkülönböztetésre, hogy miről beszélünk és milyen géppel milyen munkát végzünk.
Kevesebb talajnyomással járó taposási kárral, ( talajmunka, vetés, tömörités )optimalizált teljesítményű traktorokkal végezve.
Tudom ez mind komoly beruházással jár, de ha azt számoljuk, hogy feleslegesen pocsékolunk el rengeteg üzemanyagot, ami ráadásul még pénzbe is kerül, a füstel szennyezve környezetünket, koptatva a traktorunkat...
A kombinált rendszerek beruházásával időt, pénzt takaritunk meg ugyanakkor a környezetünkre is kisebb káros hatást gyakorolunk.
Válasz #1117. hozzászólásra
Ezt kinek írtad?
Lazítás vagy szántás nélkül a repce 1 tonnával kevesebbet terem, időjárástól függetlenül. A lazítás kevésbé kockázatos a nedvesség vesztés szempontjából. A lazító alapgép a repcetermesztésben. Kevesebb gázolajjal többet visz mint az eke, így jobban is fogy utána a terület. Jó lazító után egy sor bármivel (tárcsa,kombinátor,henger simítóval) utána lehet vetni. Tökéletes kelés. Ha lenne egy rapid itthon akkor még a lazító után belevetnék. Ami nem megy el talajmunkára az mehet a műtrágyára. 3,5-4,5 tonna nem álom lesz, hanem a valóság.
Mondjuk egy olyanra kíváncsi lennék hogy aki ez a vizes időszak előtt lazította a talajt annak ugyan áll e a víz a földjén úgy mint aki nem lazított mert én is gondolkodok lazító vásárlásban,de ha nem ér semmit akkor fölös gép csak
Mert egy olyat hallottam még a nyáron egy ismerőstől hogy hívták valahova permetezni a hidas traktorral repcét deszikkálni, és mielőtt vetették a repcét meghúzták a talajt mélylazítóval 50 v 60 centin nem tudom pontosan.Azt mondta hogy a hidas permetező majd el süllyedt.Ugyanakkor jött a miénkbe az pedig nem volt lazítva és ugyanannyi csapadékot kapott akkoriban abba pedig igaz hogy itt ott volt egy sár folt de letudta szépen deszikkálni!Tehát ennyit tudok hogy lazítás V grúberozás de más tapasztalatom nincs
Válasz #1112. hozzászólásra
Válasz #1112. hozzászólásra
Két éve szóltak a Kité-től, hogy lesz egy demo Gaspardo Attila a szomszéd faluban. Szándékomban nem állt vásárolni. Fél óra múlva azon tanakodtunk, hogy kellene belekötni a munkájába, hogy így sírjuk le az árat. Mindketten megvettük azonnal. Tökéletes munkát végez. A titka az, hogy nem szabad sekélyen húzni. Akkor rögöt hoz fel. Ha megvan a min. 45 cm jó traktorbeállítással, olyan mint a biliárdasztal. Vetni lehet utána. Még egy sor(3-4cm) bármivel a rend kedvéért és mehet bele a repce. Szuper egyenletes a kelés, 4 tonnás termés (persze ez nem csak a talajmunka miatt lehet), de a keléssel sok minden eldől. A repce ott áll vagy bukik. Nem hittem volna, hogy ilyen biztosítást kapok egy gép mellé a repcetermesztéshez. Szárazban, nedvesben húzva is hibátlan. Ember emlékezet óta nem lazított földeken is jó munkát végzett. Pedig a sebesség nem volt valami magas. 7késes (5késes árban adták) 3méter, mi öt késsel húzzuk, 175Le így az elmunkáló kicsi átfedéssel megy ami jót tesz a munkának, mert az oldalra kiforduló hantot is letömöríti, nincsenek művelési csíkok. Talajtól függően 6-9 km/h a sebesség. Gyógyszer a földnek. Több a giliszta, jobb a talajszerkezet, már egy lazítás után is a következő évben. Öröm volt szántani az ősszel, ami tavalyelőtt megvolt lazítva, pedig sok száz milli leesett az idén(Békés megye), és volt szupercellánk (hurrikán)is ami mindent vitt, mint az asszony válás után a gyerekkel.
Válasz #1112. hozzászólásra
Jóestéket!
Szanberg nem lenne elég neked egy 4,7es ilyen dalbo mint az enyém?Ha ott tényleg olyan kötöttek a földek akkor még az elé is odatud térdelni akár
Válasz #1105. hozzászólásra
Ezekre a széthullásokra elhullásokra repedésekre nem is biztos h. sokat kell adni......
A hun síkságon kib. sürűn leledzenek barbár parasztok.....
Tucatjával per tanya.... háháháháhá
Válasz #1109. hozzászólásra
írd már le mégegyszer légyszives!
többeknek most kérdöjeles a téma!!!!
hány késes milyen talajon milyen mélyen mivel?
talaj utána...
Válasz #1109. hozzászólásra
Próbálj meg vissza fele menni a neten , az előző oldalak felé , hátha visszadobja.
Amúgy valószínű lejárt az idő korlát még megfogalmaztad . Ezt velem is szokta csinálni , ami elég szar így...
Én mielőtt elküldeném és tudom , hogy sokáig tartott megírni , kijelölöm ,és kimásolom , hogy meglegyen mielőtt elveszne.
Válasz #1108. hozzászólásra
Josey is mondta, hogy viszi, de hogy így megkérdezted és beírtad, engem full meggyőzött. Ha meglesz itthon a számvetés akkor tuti.
Itt errefelé az 1025-ös 4-es ekét viszi (130-140 cm-es fogással), szóval nem olyan kötött földek vannak, mint a Tisza mellett.
Sajnos szántásról nincs kép még nem tudtam szántani. Túl későn került le a kuki.
Akkor nem kell neki a tömörítő?
Írtam vagy 10 mondatot a Gaspardo Attila-ról, de nem rakta be valamiért a fórum. Elszállt az egész. Meg nem ismétlem.
Válasz #1104. hozzászólásra
nincs fotód a földjeidről????
esetleg szántásról?
Ma beszéltem egy gazdával, Ő 2 késes ilyen spp lazítót húz 50 centitől mélyebben kötött agyagos földön MTZ-vel, ahol a 1025-ös mtz-je 3 fejjel nagyon nem szánt könnyen.
90lovassal is húzza ezt a lazítót, meg a 1025-el is. Kettőt vett egyébként Joseytól egyiket már régebben.
Nekem bizonyságot adott ezekről a termékekről, egy 5 késes ilyen befog figyelni ideis, csak tudjuk már le a tavalyi évet, lássunk isztán mire jutmard, mert vannak még tervek telephelyre ezazamaz
Válasz #1106. hozzászólásra
Láttam már széthullva több darabot is belőlük .
Vetőgép , kulti ,tárcsa , stb.
Az általam említettekből még nem nagyon.
Válasz #1102. hozzászólásra
Mi a gond a ezekkel?
Válasz #1103. hozzászólásra
Överum nem . Havernak van és széthullik.
Dalbo , háááát. A mi hengerünk tökéletes volt a haveré (nagyobb , simítós féle) repedezett.
Válasz #1101. hozzászólásra
A kötöttséget most meg lehet mérni? Azt hiszem te mondtad régebben, hogy hogy is lehetne megmérni. Mert, ha 3 kést vinné a 892-es akkor vevő lennék egy Bull SPP 3-ra.
Válasz #1102. hozzászólásra
Egy Överum eke mondjuk nemteccene???
vagy egy dalbo miniroll
Válasz #1076. hozzászólásra
Én Simba-t , Horsch-t vagy Lemken-t nem vennék...
Munkagépben csak Vader , Jd és Kverneland-ra mernék biztatni .(esetleg Amazone)
Válasz #1100. hozzászólásra
szerszámok kérdése az egész, anyagminőséggel semmi gond, hiszen abból mindig a legjobbat használjuk, legfeljebb nem lesz tökéletes másolat, hiszen a gépgyártók azért készitenek bonyolultabb kialakitásokat, h ne másolják le könnyedén
Válasz #1098. hozzászólásra
semmilyen magaslabda nincs benne
Válasz #1004. hozzászólásra
Látom elkaptad a labdát...
Válasz #1097. hozzászólásra
meg ne haragudj,de a horsch terrano lekoppintása nektek "magaslabda"!
Válasz #1096. hozzászólásra
de azok nem hazai gyártók és nem fizetnek a hazai költségvetésbe egy fityinget sem..
Válasz #1095. hozzászólásra
már LEMÁSOLTÁK
Válasz #1076. hozzászólásra
végülis a horsch-ot is lelehet másolni , bármi legyártható gyári minőségben
Válasz #1092. hozzászólásra
Akkor lehet hogy, meg is van a probléma.
Válasz #1089. hozzászólásra
na jó, de sok olyan gazda van, hogy megtakaritottam egy 4 fejes váltvaforgatóekén egy millát, aztán 1 év urtán gerendatörés, forditótengely törés... stb, aztán jön a hőzöngés, h szemetet adtak el neki, pedig ő választotta és sajnálta a + 1 milkacsokit
Válasz #1089. hozzászólásra
A földjeink közép kötöttnek nevezhetők. Lehet hogy túl kemény volt a fagy, de csak a fagyon ment a szántás. (amíg nem volt recccccs)
Válasz #1090. hozzászólásra
olvasd el az előző hozzászólást!
abban a ráció!
Válasz #1085. hozzászólásra
Csak az ekék vannak biliacélból? Jó volna demózni egy néhány géppel de döntenem kellene mihamarabb.
Válasz #1084. hozzászólásra
Nekünk is volt voogel ekénk aminek eltört a váza, de egy másik voogel, de a szomszéd faluban egy gazdának a második voogelja van és semmi gond velük ,de azoknak vastagabb a váza. Az a baj hogy itthon a kereskedőnél is minden eke csak egy eke, közben meg egyiket könnyű talajokra, másikat meg durvább helyekre tervezték lehet, hogy a te gépeddel is csak az volt a baj hogy nem olyan helyre tervezték ahol használtad.
Válasz #1087. hozzászólásra
képet?
törettessek be hozzád oszt csenettessem el a fotóalbumjaitokat?
Válasz #1083. hozzászólásra
Ügyes emberke vagy te, keres egy képet amin a terraval és a bográcsal........
Válasz #1084. hozzászólásra
az enyém pont ilyen!
kell is elé ekkora gép.......
Válasz #1084. hozzászólásra
néhány kis vogel ekét láttunk eltörni, de ilyen kultik tárcsák lazítókkal nincsen baj soha.
Válasz #1082. hozzászólásra
Pont ez az h én se!
Eddig a Vogel Noot Terra Cult volt a befutó de miután ketté tört a vogel ekém, egy cseppet kiábrándultam a vogel gépekből. Ezért nézelődök vmi komolyabb cucc után.
Esetleg ötlet?
1 videó van ami valamit ér
azt is Estván tette be ...hehehaha
Válasz #1080. hozzászólásra
te tudod.
az enyémen terragrip kapatartók+DDhenger van ,így jóval nehezebb,mint a vidin látható pálcáshengeres nyírócsavaros verzíó.volt-e rajta szárny?milyen mélyen húzta,milyen talajon?
Én 6910S -el húzom,de határeset rendesen ,próbáltam már Claas axion 820-al ,letérdelt előtte rendesen!
Válasz #1078. hozzászólásra
van ahol még 230 is majdnem
Válasz #1078 hozzászól
Ezen a vidin elég neki még az mtz is. Nálam 540es Claas Arion húzná.http://www.youtube.com/watch?v=ukG-taKfJgA&feature=related
Válasz #1076. hozzászólásra