Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak639 FtBenzin árak631 FtEUR403.55 FtUSD391.08 FtCHF429.92 FtGBP484.5 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Mit lehet csinálni azzal a gazdatárssal, aki úgy kerüli meg osztatlan közös tulajdonban tulajdonostársat, hogy aláírja a bérbeadóval a haszonbérleti szerződést, majd zsebrerakja, és azt mondja ,,van szerződés!"
Ő nem tulajdonostárs, még csak nem is helyben lakó...
Válasz Rabó001 #4931. hozzászólásáraÉrtem értem, nem akartalak megbántani. Amit leírtál az teljesen igaz, bár nekem valamiért kinyílik a bicska a zsebemben amikor olyan veszi el tőlünk a lehetőséget akinek igazából semmi köze nincsen a hozzá nem is igazán célja hogy ebből éljen csak mindent bevállal mint például a biogazdálkodás hogy legyen neki területe
Válasz nemhektarharcos #4929. hozzászólásáraTeljesen nyugodt vagyok.
Az a véleményem és a tapasztalatom. Ennyi.
Az efféle fejtegeteseket hogy ennyi meg annyi pénze van, minek neki..... nem szeretem, mert messzire vezet. Ilyen alapon akkor annak is minek föld aki mellette főállásban dolgozik, hisz akkor ő sem a földből él? Ismerek olyat aki 200ha mellet is dolgozik, szerintem nem kéne neki, de ő tudja. Aztán akkor 50 alatt minek, az túl kicsi? Vagy a 200 alatti is túl kicsi? Az 1000ha feletti meg már túl nagy, annak is minek? Vagy 600 ha felett is minek neki több? Ha szőke akkor minek neki a föld, vagy ha alacsony, vagy enntk mar ugyis uj john deere-ai vannak, legyen már elég neki, stb...Vagy épp cégnek, zrt-nek minek a föld?
Válasz Rabó001 #4927. hozzászólásáraLátom már szimplán a szóhasználat is ingerültséget okozott , nem hogy a kérdés Nekem egyébként szempont hogy olyasvalaki elől nyúlnám le a földet akinek ez a foglalkozása, ebből tartja el a családját vagy olyantól aki ettől függetlenül is jól menő vállalkozó évi többszáz milliós bevétellel mint az én esetemben
Válasz nemhektarharcos #4926. hozzászólásáraAztán mivel írnál rá, zsirkretaval? :)
Általában a legtöbben azt mondják a rajelentkezesre hogy szemétség, gerinctelenseg, aztán ha neki lesz lehetősége, akkor már megy is rá.
Az meg nem tudom miért szempont hogy fő foglalkozás-e neki, vagy bermunkaztat vagy ő ül a traktorban.
Mi a véleményetek ha valaki ráír egy földterületre? Lehetőségem lenne egy nagyobb területű földre ráírni, valószínű meg is nyerném helybéli lakos vagyok stb. Az illetőnek nem ez a fő foglalkozása, ha jól tudom bérbe csináltatja.
Haszonbérleti szerződés földhivatalba történő beadásakor, mind a kettőt kitöltve be kell adni?
- Haszonbérleti szerződés hatósági jóváhagyására irányuló kérelem
- Haszonbérleti szerződés hirdetményi úton történő közlésére
irányuló közzétételi kérelem
[Az (1) bekezdés p) pontja szerinti illetékmentesség alkalmazásában]
„b) nem minősül az (1) bekezdés p) pont pb) és pc) alpontjaiban foglalt feltételek
megszegésének, ha a vagyonszerző a termőföld használatát, hasznosítását a földművesnek
minősülő, Polgári Törvénykönyv szerinti közeli hozzátartozója vagy a legalább 25%-ban
tulajdonában, vagy a közeli hozzátartozójának legalább 25%-ban tulajdonában álló, a mezőés erdőgazdasági földek forgalmáról szóló törvény szerinti mezőgazdasági termelőszervezet,
vagy olyan családi mezőgazdasági társaság vagy erdőbirtokossági társulat javára engedi át,
amelyben a vagyonszerző vagy a közeli hozzátartozója tagsággal vagy társulati érdekeltséggel
rendelkezik, vagy erdőkezelésbe adja, feltéve, hogy az 5 éves időtartam hátralévő részére
ba) a mezőgazdasági termelőszervezet, a családi mezőgazdasági társaság, az
erdőbirtokossági társulat, az erdőkezelő vagy a közeli hozzátartozó vállalja, hogy a
termőföldet mező-, illetve erdőgazdasági tevékenység céljára hasznosítja, továbbá
bb) a termőföld használatának, hasznosításának mezőgazdasági termelőszervezet részére
történő átengedése esetén a vagyonszerző, illetve közeli hozzátartozója vállalja, hogy a
mezőgazdasági termelőszervezetben fennálló tulajdoni hányada nem csökken 25% alá
vagy erdőbirtokossági társulat részére történő átengedés esetén a vagyonszerző, illetve
közeli hozzátartozója vállalja, hogy a családi mezőgazdasági társasági tagságát vagy az
erdőbirtokossági társulati tagságát fenntartja.”
Válasz 5465 #4921. hozzászólásáraSztem ő inkább erre a cikkre gondolt:
https://www.agrarszektor.hu/fold/20231201/oriasi-valtozasok-varhatok-a-foldpiacon-jon-az-uj-szabalyozas-46336
Válasz csabahegeszt #4917. hozzászólásáraLehet.
Bele kell irni a szerzodesbe, hogy melyik alreszletet (pl: a - szanto, b - legelo, c -nadas) erinti a haszonberlet.
Nekem is van olyan szerzodesem, ahol csak a szantot berlem, a fasitott teruletet nem.
Jó reggelt.
Lehet e úgy haszonbérleti szerződést kötni, hogy csak a szántóföldet adják bérbe?
Adott egy szántó,legelő, nádas terület ami egy helyrajzi számon van de csak a szántóföldet adnák bérbe.
Kivitelezhető ez valahogyan?
Olyan kérdésem lenne srácok, hogy ugye utalással (vagy rózsacsekk) fizetni a bérleteket. Igazából ezzel nincs is probléma. A gondom az, hogy a föld tulaj 90 éves és nincs saját bankszámlája, viszont azt kéri, hogy a fia számlájára utaljak. (Együtt élnek és Igazából eddig is így csináltuk.) Problémát okozhat e, ha a szerződésben a fia számlaszámát írom, vagy inkább konkrétan írjam bele, hogy a számla a fiáé és megegyezés alapján arra megy a pénz? Lehet e ebből probléma?
Válasz RARGAkèny #4910. hozzászólásáraSaját magad írd meg 1pld.,a vállalások,dátumok,adatok rendben legyenek,két tanűval aláíratod,lejárat előtt valamivel beküldöd vagy beviszed.Pontos tájékoztatást ha igényled,hívd fel az adott földhivatalt,itt JNSZ-ben készségesen kiokítottak eddig minden balga kérdésem okán.
Ha valami változott,kérem a kollégákat javítsanak ki.
Válasz pamko #4908. hozzászólásáraMég most sem vizsgálja mindegyik hivatal, mert nemrég is láttam olyan kifüggesztett bérletet nálunk, amit pár éve vettek. Miért is lenne egységes elbírálás???
Válasz lukacszoltan01986 #4907. hozzászólásáraIgen,így van.
1.5 éve próbáltunk mi is kifüggeszteni bérletre olyan szerződést ,amit 2014 végén vásárolt földre kötöttünk.
Elutasítás lett a vége,az ügyvéd szerint 2014 után, évekig nem vizsgálta a FH jóváhagyáskor,ezt a vásárláskori vállalást,de néhány év óta komolyan veszik és szó nélkül elkaszálják.
Unokaöcsèm 2017 ben vásárolt zártkertrt ki akarja adni nekem haszonbérbe.
A földhivatal visszadobta hogy az adás vételiben vállalta hogy maga műveli. Ez már egy kötelező elem 2014 óta.
Erről tudtok valamit?
Válasz csontii #4904. hozzászólásáraA 2022. jan. 1 előtt megkötött szerződéseknél - ha azokat a hatóság jóváhagyta - akkor beállt a szerződés hatálya. Egy hatályos szerződésbe foglalt kötelezettségtől eltérni csak szerződés módosítással lehet. Miután a törvény a haszonbérleti szerződéseket írásos alakhoz köti, így azokat módosítani csak írásos alakban lehet. Az Fétv. módosítása nem ír elő ilyen kötelezettséget a szerződő felek számára.
Továbbá. A szerződést módosíthatja jogszabály, vagy bírósági határozat is.
Ha a jogalkotó célja az lett volna, hogy a készpénzes bérleti díj kifizetésének tilalmát kiterjessze a már hatályos szerződésekre is, akkor vagy előírja a szerződés módosítási kötelezettséget, vagy törvénybe foglalja, miszerint ezen rendelkezés a már hatályos szerződésekre is vonatkozik.
Ilyen rendelkezést a törvény nem tartalmaz, ergő ezen előírás csak a 2022. jan. 1 után benyújtott haszonbérleti szerződésekre vonatkozik.
A józan ész egyébként feltesz egy kérdést. Ha a törvényi előírás visszamenőleg is érvényes, akkor az ki, hogyan ellenőrzi. És ha az megsértésre került, akkor mi a szankció?
Válasz Gox #4896. hozzászólásáraA 2020-ban kötött haszonbérleti szerződést még lehet kp.ban fizetni. 2022 után módosított, hosszabbított, vagy újonnan kötött bérleti szerződések kifizetése azonban csak banki utalással, vagy postai utalványon történhet! A kifizetés módját már a bérleti szerződésbe bele kell írni! Kötelező tartalmúvá tették!
Válasz Gox #4896. hozzászólására(3) * A haszonbért – ide nem értve a (4) bekezdésben meghatározott eseteket – banki átutalással vagy belföldi postautalvány útján kell megfizetni. A felek ettől eltérő megállapodása semmis.
2020. decemberben kötött haszonbérleti szerződést, szabad készpénzben kifizetni? A szerződés szerint : A haszonbérleti díj teljesítésére a haszonbérbeadó választása szerint vagy készpénzben, vagy átutalással kerül sor.
Ha valaki tudja, esetleg tudja a vonatkozó szabályt, kérem segítsen!
Válasz subikiss #4894. hozzászólásáraFigyelj. Nem igazán van kedvem itt jogászkodni, főleg miután rövidesen jön a .... cenzor és ismét kitilt 100 évre.....így ha problémád van, akkor azt a blogomon tudjuk megtárgyalni.
Egyébként nem. Földhasználati szerződéseknél a harmadik személy - kívülálló - ajánlattevő esetében is alkalmazni kell.
"72. § (1) * Ha a közös tulajdonban álló föld teljes területét vagy annak egy meghatározott részét tulajdonostárs vagy harmadik személy (e fejezetben a továbbiakban: ajánlattevő) kívánja használatba venni, az erre vonatkozó ajánlatát írásban, igazolt módon közölnie kell az ingatlan-nyilvántartásba bejegyzett valamennyi tulajdonossal.
(5) Az ajánlatban foglaltakat elfogadottnak kell tekinteni az olyan tulajdonostárs esetében, akinek részére az ajánlat közlése
a) a 71. § (3) bekezdés a) és b) pontjában meghatározottak szerint lehetetlen, illetve meghiúsul, vagy
b) eredményes, de a (3) bekezdés g) pontja szerinti határidőn belül nem nyilatkozott."
Ha egy földrészlet 1/1-es tulajdonban van, azt csak úgy lehet használatba venni, ha a tulajdonos hozzájárul. Kivéve a volt haszonbérlő esetét, illetve, ha a tulajdonos felhagyott a birtoklással, használattal.
Válasz subikiss #4892. hozzászólásáraAz Fétv. 71. § (3)-(4) pontjai csak az osztatlan közös tulajdonban lévő földek esetében alkalmazhatók. 1/1 esetében nem.
Válasz hegylakó 01 #4880. hozzászólásáraAkkor nagyjabol hogy mi a menete? Mi hogy mukodik? Jogszabaly? Akkor ha korabban nem volt szedzôdés, ujat csak osztatlanban tudok igy kotni?
5086 hozzászólás
Hali érdeklődnék ha lejár a bérleti szerződésem és a lejárat után bérlem újra ( kb 2-3 hét) akkor hivatkozhatok arra hogy hivatalosan bérlő vagyok?
Üdv a tagoknak!
Mit lehet csinálni azzal a gazdatárssal, aki úgy kerüli meg osztatlan közös tulajdonban tulajdonostársat, hogy aláírja a bérbeadóval a haszonbérleti szerződést, majd zsebrerakja, és azt mondja ,,van szerződés!"
Ő nem tulajdonostárs, még csak nem is helyben lakó...
Válasz nemhektarharcos #4926. hozzászólásáraRá kell menni!
Válasz nemhektarharcos #4929. hozzászólásáraHa NER lovag, nem biztos, hogy labdába rúgsz mellette.....
Válasz Rabó001 #4931. hozzászólásáraÉrtem értem, nem akartalak megbántani. Amit leírtál az teljesen igaz, bár nekem valamiért kinyílik a bicska a zsebemben amikor olyan veszi el tőlünk a lehetőséget akinek igazából semmi köze nincsen a hozzá nem is igazán célja hogy ebből éljen csak mindent bevállal mint például a biogazdálkodás hogy legyen neki területe
Válasz nemhektarharcos #4929. hozzászólásáraTeljesen nyugodt vagyok.
Az a véleményem és a tapasztalatom. Ennyi.
Az efféle fejtegeteseket hogy ennyi meg annyi pénze van, minek neki..... nem szeretem, mert messzire vezet. Ilyen alapon akkor annak is minek föld aki mellette főállásban dolgozik, hisz akkor ő sem a földből él? Ismerek olyat aki 200ha mellet is dolgozik, szerintem nem kéne neki, de ő tudja. Aztán akkor 50 alatt minek, az túl kicsi? Vagy a 200 alatti is túl kicsi? Az 1000ha feletti meg már túl nagy, annak is minek? Vagy 600 ha felett is minek neki több? Ha szőke akkor minek neki a föld, vagy ha alacsony, vagy enntk mar ugyis uj john deere-ai vannak, legyen már elég neki, stb...Vagy épp cégnek, zrt-nek minek a föld?
Válasz Pharus #4928. hozzászólásáraEbben mi a szigorú?
Válasz Rabó001 #4927. hozzászólásáraLátom már szimplán a szóhasználat is ingerültséget okozott , nem hogy a kérdés![smile biggrin](/oldforum/images/smiles/biggrin.gif)
Nekem egyébként szempont hogy olyasvalaki elől nyúlnám le a földet akinek ez a foglalkozása, ebből tartja el a családját vagy olyantól aki ettől függetlenül is jól menő vállalkozó évi többszáz milliós bevétellel mint az én esetemben ![smile aikido](/oldforum/images/smiles/aikido.gif)
Válasz Rabó001 #4927. hozzászólásáraSzigorú vagy........
Válasz nemhektarharcos #4926. hozzászólásáraAztán mivel írnál rá, zsirkretaval? :)
Általában a legtöbben azt mondják a rajelentkezesre hogy szemétség, gerinctelenseg, aztán ha neki lesz lehetősége, akkor már megy is rá.
Az meg nem tudom miért szempont hogy fő foglalkozás-e neki, vagy bermunkaztat vagy ő ül a traktorban.
Sziasztok!
Mi a véleményetek ha valaki ráír egy földterületre? Lehetőségem lenne egy nagyobb területű földre ráírni, valószínű meg is nyerném helybéli lakos vagyok stb. Az illetőnek nem ez a fő foglalkozása, ha jól tudom bérbe csináltatja.
Sziasztok!
Haszonbérleti szerződés földhivatalba történő beadásakor, mind a kettőt kitöltve be kell adni?
- Haszonbérleti szerződés hatósági jóváhagyására irányuló kérelem
- Haszonbérleti szerződés hirdetményi úton történő közlésére
irányuló közzétételi kérelem
Köszi!
Úgy néz ki, módosítják az illetéktörvényt is.
[Az (1) bekezdés p) pontja szerinti illetékmentesség alkalmazásában]
„b) nem minősül az (1) bekezdés p) pont pb) és pc) alpontjaiban foglalt feltételek
megszegésének, ha a vagyonszerző a termőföld használatát, hasznosítását a földművesnek
minősülő, Polgári Törvénykönyv szerinti közeli hozzátartozója vagy a legalább 25%-ban
tulajdonában, vagy a közeli hozzátartozójának legalább 25%-ban tulajdonában álló, a mezőés erdőgazdasági földek forgalmáról szóló törvény szerinti mezőgazdasági termelőszervezet,
vagy olyan családi mezőgazdasági társaság vagy erdőbirtokossági társulat javára engedi át,
amelyben a vagyonszerző vagy a közeli hozzátartozója tagsággal vagy társulati érdekeltséggel
rendelkezik, vagy erdőkezelésbe adja, feltéve, hogy az 5 éves időtartam hátralévő részére
ba) a mezőgazdasági termelőszervezet, a családi mezőgazdasági társaság, az
erdőbirtokossági társulat, az erdőkezelő vagy a közeli hozzátartozó vállalja, hogy a
termőföldet mező-, illetve erdőgazdasági tevékenység céljára hasznosítja, továbbá
bb) a termőföld használatának, hasznosításának mezőgazdasági termelőszervezet részére
történő átengedése esetén a vagyonszerző, illetve közeli hozzátartozója vállalja, hogy a
mezőgazdasági termelőszervezetben fennálló tulajdoni hányada nem csökken 25% alá
vagy erdőbirtokossági társulat részére történő átengedés esetén a vagyonszerző, illetve
közeli hozzátartozója vállalja, hogy a családi mezőgazdasági társasági tagságát vagy az
erdőbirtokossági társulati tagságát fenntartja.”
Válasz Nagy Péter 40 #4922. hozzászólásáraIgaz, benéztem.
Köszi
Válasz 5465 #4921. hozzászólásáraSztem ő inkább erre a cikkre gondolt:
https://www.agrarszektor.hu/fold/20231201/oriasi-valtozasok-varhatok-a-foldpiacon-jon-az-uj-szabalyozas-46336
Még mindig nem jó,csavargatni kell rajta...
Válasz Ares 826 #4920. hozzászólásáraItt van, e!
Kollégák ki mit tud arról hogy megint változtak a föld bérleti előbérlési jogok sorrendje???????![smile blink](/oldforum/images/smiles/blink.gif)
![smile blink](/oldforum/images/smiles/blink.gif)
![smile blink](/oldforum/images/smiles/blink.gif)
![smile blink](/oldforum/images/smiles/blink.gif)
![smile blink](/oldforum/images/smiles/blink.gif)
![smile blink](/oldforum/images/smiles/blink.gif)
Válasz CirokMan #4918. hozzászólásáraKöszi
Válasz csabahegeszt #4917. hozzászólásáraLehet.![smile thumbup](/oldforum/images/smiles/thumbup.gif)
Bele kell irni a szerzodesbe, hogy melyik alreszletet (pl: a - szanto, b - legelo, c -nadas) erinti a haszonberlet.
Nekem is van olyan szerzodesem, ahol csak a szantot berlem, a fasitott teruletet nem.
Jó reggelt.
Lehet e úgy haszonbérleti szerződést kötni, hogy csak a szántóföldet adják bérbe?
Adott egy szántó,legelő, nádas terület ami egy helyrajzi számon van de csak a szántóföldet adnák bérbe.
Kivitelezhető ez valahogyan?
Sziasztok.
Megelőzi-e a vetőmag előállító a helyben lakó szomszédot a haszonbérletnél?
Válasz Borz #4912. hozzászólásáraAmi a bérletiszerződésben van.
Moderálási elveink miatt törölve: 2023-11-20 15:17:33
Válasz Borz #4912. hozzászólásáraSzerintem elég egy nyilatkozat a tulajtól, hogy erre a bankszámla számra kéri a bérleti díjat.
Olyan kérdésem lenne srácok, hogy ugye utalással (vagy rózsacsekk) fizetni a bérleteket. Igazából ezzel nincs is probléma. A gondom az, hogy a föld tulaj 90 éves és nincs saját bankszámlája, viszont azt kéri, hogy a fia számlájára utaljak. (Együtt élnek és Igazából eddig is így csináltuk.) Problémát okozhat e, ha a szerződésben a fia számlaszámát írom, vagy inkább konkrétan írjam bele, hogy a számla a fiáé és megegyezés alapján arra megy a pénz? Lehet e ebből probléma?
Válasz RARGAkèny #4910. hozzászólásáraSaját magad írd meg 1pld.,a vállalások,dátumok,adatok rendben legyenek,két tanűval aláíratod,lejárat előtt valamivel beküldöd vagy beviszed.Pontos tájékoztatást ha igényled,hívd fel az adott földhivatalt,itt JNSZ-ben készségesen kiokítottak eddig minden balga kérdésem okán.
Ha valami változott,kérem a kollégákat javítsanak ki.
Üdv. Valaki tudna nekem átküldeni üres F.H. és meghosszabbításról nyomtatványt? Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni...![smile wink](/oldforum/images/smiles/wink.gif)
Válasz pamko #4908. hozzászólásáraMég most sem vizsgálja mindegyik hivatal, mert nemrég is láttam olyan kifüggesztett bérletet nálunk, amit pár éve vettek. Miért is lenne egységes elbírálás???
Válasz lukacszoltan01986 #4907. hozzászólásáraIgen,így van.
1.5 éve próbáltunk mi is kifüggeszteni bérletre olyan szerződést ,amit 2014 végén vásárolt földre kötöttünk.
Elutasítás lett a vége,az ügyvéd szerint 2014 után, évekig nem vizsgálta a FH jóváhagyáskor,ezt a vásárláskori vállalást,de néhány év óta komolyan veszik és szó nélkül elkaszálják.
Sziasztok!
Unokaöcsèm 2017 ben vásárolt zártkertrt ki akarja adni nekem haszonbérbe.
A földhivatal visszadobta hogy az adás vételiben vállalta hogy maga műveli. Ez már egy kötelező elem 2014 óta.
Erről tudtok valamit?
Válasz csontii #4904. hozzászólásáraA 2022. jan. 1 előtt megkötött szerződéseknél - ha azokat a hatóság jóváhagyta - akkor beállt a szerződés hatálya. Egy hatályos szerződésbe foglalt kötelezettségtől eltérni csak szerződés módosítással lehet. Miután a törvény a haszonbérleti szerződéseket írásos alakhoz köti, így azokat módosítani csak írásos alakban lehet. Az Fétv. módosítása nem ír elő ilyen kötelezettséget a szerződő felek számára.
Továbbá. A szerződést módosíthatja jogszabály, vagy bírósági határozat is.
Ha a jogalkotó célja az lett volna, hogy a készpénzes bérleti díj kifizetésének tilalmát kiterjessze a már hatályos szerződésekre is, akkor vagy előírja a szerződés módosítási kötelezettséget, vagy törvénybe foglalja, miszerint ezen rendelkezés a már hatályos szerződésekre is vonatkozik.
Ilyen rendelkezést a törvény nem tartalmaz, ergő ezen előírás csak a 2022. jan. 1 után benyújtott haszonbérleti szerződésekre vonatkozik.
A józan ész egyébként feltesz egy kérdést. Ha a törvényi előírás visszamenőleg is érvényes, akkor az ki, hogyan ellenőrzi. És ha az megsértésre került, akkor mi a szankció?
Válasz Gox #4896. hozzászólásáraA 2020-ban kötött haszonbérleti szerződést még lehet kp.ban fizetni. 2022 után módosított, hosszabbított, vagy újonnan kötött bérleti szerződések kifizetése azonban csak banki utalással, vagy postai utalványon történhet! A kifizetés módját már a bérleti szerződésbe bele kell írni! Kötelező tartalmúvá tették!
Válasz ..,-:) #4903. hozzászólásáraSzerintem nem, legalább is én nem olvastam róla sehol.
Válasz csontii #4897. hozzászólásáraAttól függ mikor kötetett a szerződés ?
Köszönöm szépen a hozzászólásokat.
Moderálási elveink miatt törölve: 2023-10-27 11:37:11
Válasz Wilde #4899. hozzászólásáraIgen.
Válasz Wilde #4898. hozzászólásáraBocsánat,1 ha feletti
Válasz csontii #4897. hozzászólásáraJól tudom,hogy csak 1 ha alatti területekre érvényes:?,?
Válasz Gox #4896. hozzászólására(3) * A haszonbért – ide nem értve a (4) bekezdésben meghatározott eseteket – banki átutalással vagy belföldi postautalvány útján kell megfizetni. A felek ettől eltérő megállapodása semmis.
2020. decemberben kötött haszonbérleti szerződést, szabad készpénzben kifizetni? A szerződés szerint : A haszonbérleti díj teljesítésére a haszonbérbeadó választása szerint vagy készpénzben, vagy átutalással kerül sor.
Ha valaki tudja, esetleg tudja a vonatkozó szabályt, kérem segítsen!
Válasz subikiss #4894. hozzászólásáraFigyelj. Nem igazán van kedvem itt jogászkodni, főleg miután rövidesen jön a .... cenzor és ismét kitilt 100 évre.....így ha problémád van, akkor azt a blogomon tudjuk megtárgyalni.
Egyébként nem. Földhasználati szerződéseknél a harmadik személy - kívülálló - ajánlattevő esetében is alkalmazni kell.
"72. § (1) * Ha a közös tulajdonban álló föld teljes területét vagy annak egy meghatározott részét tulajdonostárs vagy harmadik személy (e fejezetben a továbbiakban: ajánlattevő) kívánja használatba venni, az erre vonatkozó ajánlatát írásban, igazolt módon közölnie kell az ingatlan-nyilvántartásba bejegyzett valamennyi tulajdonossal.
(5) Az ajánlatban foglaltakat elfogadottnak kell tekinteni az olyan tulajdonostárs esetében, akinek részére az ajánlat közlése
a) a 71. § (3) bekezdés a) és b) pontjában meghatározottak szerint lehetetlen, illetve meghiúsul, vagy
b) eredményes, de a (3) bekezdés g) pontja szerinti határidőn belül nem nyilatkozott."
Ha egy földrészlet 1/1-es tulajdonban van, azt csak úgy lehet használatba venni, ha a tulajdonos hozzájárul. Kivéve a volt haszonbérlő esetét, illetve, ha a tulajdonos felhagyott a birtoklással, használattal.
Moderátor által módosítva: 2023-11-02 08:44:49
Válasz hegylakó 01 #4893. hozzászólásáraEz a használati rend kialakítására vonatkozik nem?
Válasz subikiss #4892. hozzászólásáraAz Fétv. 71. § (3)-(4) pontjai csak az osztatlan közös tulajdonban lévő földek esetében alkalmazhatók. 1/1 esetében nem.
Válasz hegylakó 01 #4888. hozzászólásáraBővebben akkor senki semmit?
Moderálási elveink miatt törölve: 2023-10-24 13:48:28
Moderálási elveink miatt törölve: 2023-11-02 08:14:35
Moderálási elveink miatt törölve: 2023-10-30 14:49:33
Válasz subikiss #4887. hozzászólásáraIgen
Válasz hegylakó 01 #4880. hozzászólásáraAkkor nagyjabol hogy mi a menete? Mi hogy mukodik? Jogszabaly? Akkor ha korabban nem volt szedzôdés, ujat csak osztatlanban tudok igy kotni?