Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak655 FtBenzin árak636 FtEUR414.77 FtUSD402.09 FtCHF439.56 FtGBP489.72 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz #2032. hozzászólásra
Biztos minden megye más, de nálunk már kérnek szerződést illetve egy teljes bizonyító erejű magánokiratot, hogy a szerződő felek közeli hozzátartozónak minősülnek. Bár ugye a bejelentőn nyilatkozol erről...
2014. május 1. követően életbe lépett az átmeneti törvény minden szakasza, és megváltoztak a termőföldre vonatkozó szabályozások. Jelentősen!
Érdemes olvasgatni kicsit, hogy ne érjen meglepetés......
Én úgy tudom nincs külön minta erre , egy sima földhasználati bejelentőre kell ráírni hogy szivességi alapon használod. De ez csak egyenesági rokonok között megy ha idegentől akarnál igy bérelni akkor nem kell összeget ráírni hanem rendben tartásért bérled vagy terményért, ezt is a földhivatalban mondták.
Akkor illeti meg ha megfelelő összeget ajánl fel nem? Kötelező mindent elfogadni amit felajánlanak? Pl.: a TÉESZ bérelni 3ezer forintért a másik tag meg 300ezeré akkor biztos nem kell a téeszt választani nem?
Volt hasonló eset, amikor a földhivatal törölte a földhasználatát a téesz-nek egy területről, mert nem volt jogszerű tartalmilag a szerződése. Visszamenőleges volt a törlés, 4 évre, amit a téesz nem is felebezett meg. Új haszonbérleti szerződés kötésekor, viszont nyilatkozott , hogy előbérleti jogosult, mint volt haszonbérlő! Pedig a földhasználatát visszamenőleg törölték, a szerződése nem volt érvényes, a területre, haszonbérlet nem állt fenn , csak földhasználat....
Mivel a földhivatali nyilvántartásban nem szerepelt , mint volt földhasználó, ezért hiánypótlásra szólította fel a földhivatal.....(a folyt érdekes....)
A haszonbérleti szerződésben nyilatkozni kell az előbérleti jogosultságokról. HA a kifüggesztett szerződésben nem szerepel erre vonatkozó nyilatkozat, akkor a földhivatal nem is tudhatja hogy megilleti a szerződőt ez a jog, így mivel nem nyilatkozott erről a téész, ezét nem is élhet ezen jogával (szerintem). Így véleményem szerint nem is szólíthatja fel hiánypótlásra azt.
De a földhivatalok tudnak érdekes dolgokat produkálni.
Van egy földhaszonbérleti kifüggesztés, amire beadtam az elfogadó nyilatkozatot, mivel én megelőzöm a kifüggesztésben szereplő jogi személyt, aki csak helybeli illetőségűnek tüntette fel magát. Felvettem a kapcsolatot a földtulajjal, aki közli velem, hogy ez a jogi személy volt az előző bérlő, így én elfogadó nyilatkozatommal nem érek semmit. Kérdés: Mit vesz alapul a földhivatal, azt ami a kifüggesztésben szerepel és le van írva, vagy esetleg ez a "TÉESZ" nyújthat be valami hiánypótlást, amivel igazolja, hogy ő az előző bérlő, így őt illeti meg továbbra is a terület?
Nézd meg mennyiért mennek a környéken a földbérletek és attól drágábban függesszétek ki,persze a ló másik oldalára se kell átesni.
Pl.: ha hektárja 80000 körül mozog nyugodtan kiteheted 120000 is.
vissza kéne térni erre a bérleti témára mert még mostsem világos hogy tudnám kibérelni ezt a földecskét ha sokat írunk rá akkor azt nem ellenörzi valaki mert a tulaj pitiszkál "rokon" hogy mindenképp nekem adná . LEHETŐSÉGEK??????????
A haszonbérleti szerződés tárgyát képező földdel szomszédos földnek nem csak a tulajdonosa, hanem a használója is előhaszonbérleti jogot élvez.
Ha mint a családi gazdaság vezetője te vagy a bejelentett földhasználó a feleséged nevén levő földön, akkor a te neveden is ki lehet függeszteni.
A haszonbérleti szerződésben a feleségednek nyilatkozatban vállalnia kell, hogy a föld használatát másnak nem engedi át, azt maga használja.
De nem minősül a használat átengedésének az, ha a földhasználati jogosultságot szerző fél a föld használatát földművesnek minősülő közeli hozzátartozója javára engedi át. (2013. évi CXXII. törvény 42. § (1)-(2) bekezdés)
Földhivatalban tudakold meg, hogy a nyilvántartásba hogyan kerülhetsz be te, mint földhasználó.
a feleségem a családi gazdaság tagja és az ő tulajdonában lévő földterület melletti földet szeretnénk kibérelni. Mivel neki van előhaszonbérleti joga az ő nevén függesztenénk ki a földet, de utánna hogyan tudja nekem a földhasználatot átadni?????? segítségeteket előre is köszönöm!!!
Kis segítség kellene nem egyenes ági családtagtól bérelnék földet a szomszéd faluban van a bérbeadó mindenképp szeretné nekem adni van e erre megoldás??
Ott kezdtem, iránymutatás van. 2 földhivatallal állok kapcsolatba, mert a szomszéd település ahol van egy kevés föld már a másikba tartozik és azt veszem észre, hogy az egyik így kéri, a másik úgy.
Válasz az is, hogy nagy a fejetlenség, és senki nem lát tisztán, sok az "úttörő" eset az új földtörvény miatt.
Azt fogom csinálni szerintem, hogy bemegyek a megyére, lejegyzetelem a lépseket, és kérek rá egy pecsétet aláírást, hogy ezt ők mondták és majd azok szerint járok el
Válasz #2008. hozzászólásra
Gratulálok, kemény dió lehetett. Én amibe benne vagyok értelmes méretü osztatlan közös területbe, amint tudom kiméretem aztán a többi csináljon amit akar.
Válasz #2009. hozzászólásra
Amit Én mondtam akkor még nem volt ez az új földtörvény, előtte volt kb 1 éve. Így nem tudom, körzeti földhivba kell érdeklődni.
Csak a hrsz változásnál gondoltam olyanra, hogy átvezetik a földhasználatot, ami érvényes haszonbérleti szerződésen ezáltal érvényes földhasználaton alapul, ami már a fh-ban be van jegyezve a régi hrsz alatt,sok sok utánajárást, költséget és fáradozást megkímélve (mindhárom fél esetében).
Ha az örökösökkel újra írok szerződést, akkor azt ismét ki kéne függeszteni??????
Nem mindegy hogy TE küldöd el a megállapodás tervezetet, és ha arra nem reagálnak 30 napon belül, akkor elfogadottnak tekintendő, minthogy az ügyvéd hivja őket az irodájába? ugyanannyi a postaköltség? nem?
Végigcsináltam 110 tulajdonostársak a saját hányadom. 40 ember elhalálozott (tértivevény) 30 messze földön lakik (tértivevény) a maradék kb 15 km es körzetben lakik, őket felkerestem és bizonyitható módon átvetettem a megosztási iratokat.
2 család volt akik elutasították, de 3 nap múlva közölték "bizonyos javadalmazás ellenében" hajlandóak elfogadni, beleegyezni. Tulajdonképp megzsaroltak.
A lényeg, : SIKERÜLT a megosztás
Nehéz móka sajnos az új földtörvénysem egyszerűsitett, inkább nehezitett a dolgon.
Másrészt az emberek irigyek, főleg azok akiknek a legkisebb részük van benne, pár nm2....
Válasz #2002. hozzászólásra
Osztatlan közösnél, hogy mindenkinek alá kell írni ez fene nagy b@romszág, mi van ha valaminek 150 tulaja van és van egy tulaj akié a nagy része és bérbe akarja adni? Ki a t@köm keresi fel a maradék 149 tulajt? Nekem is okoz ez fejtörést. Még nem jártam utána de lehet járható út hogy egy ügyvéd hivatalos úton kiértesítí az összes tulajt hogy xy időben jelenjen meg az ügyvédi irodában aláírni, ha nem jön el akkor az beleegyezést jelent. Lehet hogy b@romság, de kéne valami megoldás erre, ez engem is érdekel. Mi van ha van egy, mert mindig van, akinek nem tetszik a dolog és akkor megvétózza nagyon sok ember akaratát... Mondjuk engem saját földnél érint, így meg ugye ha nem akarom keresgetni a tulaj társakat ki kell méretnem hogy 1/1 legyen. A halálozási témánál, az Én általam ismert esetben mikor az örökösök nevére került a föld, elmentek a bérlőhöz és teljesen új szerződést irtak, megállapodtak a bérleti díjba és 6 évre aláirták.
Ha meghal akivel haszonbérleti szerződést kötöttem (osztatlan), akkor az örökös(ök)-el szemben van e valamilyen papírmunkám teendőm, vagy autómatikusan megy tovább a haszonbérleti szerződés az ő nevük alatt?
Másik kérdesem is osztatlannal kapcsolatos, és nagyon bosszant...
2 éve béreltem egy darabot, idén a velem bérleti viszonyban állók közül 1 családnak kimérték az osztatlanból 1/1 re. Annak nyilván változott a hrsz.-a de változott a maradék osztatlannak is a hrsz.a. A földhivatal mivel csak a tulajdonosokat értesíti a változásról elvileg (vannak akik nem kaptak semmi értesítést), engem mint földhasználót nem, de a tulajoktól tudtam a dologról. Bementem érdeklődni, és mondták, hogy változás bejelentőt kell kitölteni, lényegében az összes bérbeadómmal (már 1/1, és osztatlan, illetve mivel máshova fog esni az osztatlanban a használatom ezért azokkal a tulajokkal is alá kell íratnom az alább említett térképet, akikkel nem állok bérleti viszonyban.
Emiatt rosszabb helyre kerülök (nem művel) és még egy csomó papírmunkám is van, plusz hiába van még 8 év földhasználatom, félek hogy nehogy valaki ne írja alá akár a térkép rajzot, akár a meglévő bérlők közül a hrsz módosító változásbejelentetőt...
Ezt hivatalból nem kéne a fh-nak átvezetni?
Mi a helyzet, ha ilyenkor akadéskodik valaki és nem ír alá, de ugye még 8 évem van a földhasználatból, csak változozz a hrsz?
Át kellene olvasni a földtörvényt, ha jól rémlik volt valami, hogy öröklésnél milyen feltétellel lehet megszüntetni a bérleti jogviszonyt.
Először is be kellene menni a tsz-hez és beszélni velük, hogy te használni szeretnéd a területed és közös megegyezéssel bontsátok fel a szerződést. Amennyiben ez nem megy, írj egy fizetési felszólítást az elmaradt bérleti díjra mondjuk 5 napos határidővel (akár késedelmi kamattal is), amennyiben ezt nem teljesítik úgy a bérleti szerződést felmondod velük. Erre törvény adta lehetőséged van ha felszólításra sem fizeti meg a haszonbérlő a bérleti díjat. Természetesen mindent tértis levélben kell intézni, hogy nyoma legyen.
Ha ezzel nem akarsz babrálni akkor keresel ügyvédet és ő elintézi.
Megírjátok a szerződést pár hónappal korábban, ilyenkor még ha szerencséd van nem nézi a föld használója a kifüggesztéseket=hirdetményeket, de a szerződésben természetesen január 1 -től leszel te az új földhasználó, ezt így is kell lepípírozni, mert egyébként nem jegyeznek be.
Válasz #1991. hozzászólásra
Ha nem fizetnek akkor biztosan vissza lehet venni, de szerintem egy jó ügyvéddel beszélj aki ért ezekhez a dolgokhoz és tudja mit hogy merre miért.
Nekem volt egy hasonló esetem 5 éve akkor be mentem a TSZ -hez és szó nélkül ki adták sőt még arra iskértek hogy "azt a kis 0.8ha.os darabot is vegyem ki mert azzal nem tudnak mit kezdeni"
Segítséget szeretnék kérni! Édesapám 2 hónapja halt meg, neki vannak a TSZ-be földjei bérbe adva, na most én ezekre a földekre igényt tartanék, van valamilyen lehetőség arra hogy ezekhez a földekhez hozzá jussak ? Földjáradékot 1 éve nem kapunk a földek után, holott kellene mivel a bérleti szerződésben rögzítve van az a bizonyos X-összeg!
Olyan kifogással lehet esetleg élni, hogy nem tett eleget a művelési kötelezettségének. De ezeket nehéz bizonyítani, pláne ha a bérlő nem akarja elengedni a területet. Hosszú évek pereskedése is lehet belőle.
A tulaj írjon egy levelet a jelenlegi bérlőnek (ajánlott, térti), hogy nem kívánja meghosszabbítani a lejáró szerződést. Két variáció van, vártok a szerződés lejártától számított egy évet és akkor csináljátok a papírt, akkor már nem lesz előbérleti joga. A másik variáció, hogy olyan kifüggesztést csináltok amit másnak nem lesz kedve elfogadni. Az nem megfelelő ha magas bérleti díjat írtok.
Volt a közelemben olyan probléma, hogy a kis öreggel megegyezett a kolléga, volt egy valós díj és a kifüggesztésben egy 2,5x nagyobb. No mit ad isten, a bérlet 2. évében a papó eldobta a kanalat az örökösök meg megjelentek, hogy ki kellene csengetni a szerződésben foglalt bérleti díjat, hozzáteszem teljesen jogosan. A kolléga meg bukott 20x hekit mert nem sikerült megbeszélni az örökösökkel, hogy mennyi is az annyi. Ő pedig nem volt hajlandó a irreálisan magas bérleti díjat fizetni.
5084 hozzászólás
Válasz #2032. hozzászólásra
Biztos minden megye más, de nálunk már kérnek szerződést illetve egy teljes bizonyító erejű magánokiratot, hogy a szerződő felek közeli hozzátartozónak minősülnek. Bár ugye a bejelentőn nyilatkozol erről...
Válasz #2032. hozzászólásra
2014. május 1. követően életbe lépett az átmeneti törvény minden szakasza, és megváltoztak a termőföldre vonatkozó szabályozások. Jelentősen!
Érdemes olvasgatni kicsit, hogy ne érjen meglepetés......
Válasz #2026. hozzászólásra
Én úgy tudom nincs külön minta erre , egy sima földhasználati bejelentőre kell ráírni hogy szivességi alapon használod. De ez csak egyenesági rokonok között megy ha idegentől akarnál igy bérelni akkor nem kell összeget ráírni hanem rendben tartásért bérled vagy terményért, ezt is a földhivatalban mondták.
Válasz #2028. hozzászólásra
Akkor illeti meg ha megfelelő összeget ajánl fel nem? Kötelező mindent elfogadni amit felajánlanak? Pl.: a TÉESZ bérelni 3ezer forintért a másik tag meg 300ezeré akkor biztos nem kell a téeszt választani nem?
Válasz #2029. hozzászólásra
Volt hasonló eset, amikor a földhivatal törölte a földhasználatát a téesz-nek egy területről, mert nem volt jogszerű tartalmilag a szerződése. Visszamenőleges volt a törlés, 4 évre, amit a téesz nem is felebezett meg. Új haszonbérleti szerződés kötésekor, viszont nyilatkozott , hogy előbérleti jogosult, mint volt haszonbérlő! Pedig a földhasználatát visszamenőleg törölték, a szerződése nem volt érvényes, a területre, haszonbérlet nem állt fenn , csak földhasználat....
Mivel a földhivatali nyilvántartásban nem szerepelt , mint volt földhasználó, ezért hiánypótlásra szólította fel a földhivatal.....(a folyt érdekes....)
Válasz #2028. hozzászólásra
A haszonbérleti szerződésben nyilatkozni kell az előbérleti jogosultságokról. HA a kifüggesztett szerződésben nem szerepel erre vonatkozó nyilatkozat, akkor a földhivatal nem is tudhatja hogy megilleti a szerződőt ez a jog, így mivel nem nyilatkozott erről a téész, ezét nem is élhet ezen jogával (szerintem). Így véleményem szerint nem is szólíthatja fel hiánypótlásra azt.
De a földhivatalok tudnak érdekes dolgokat produkálni.
Van egy földhaszonbérleti kifüggesztés, amire beadtam az elfogadó nyilatkozatot, mivel én megelőzöm a kifüggesztésben szereplő jogi személyt, aki csak helybeli illetőségűnek tüntette fel magát. Felvettem a kapcsolatot a földtulajjal, aki közli velem, hogy ez a jogi személy volt az előző bérlő, így én elfogadó nyilatkozatommal nem érek semmit. Kérdés: Mit vesz alapul a földhivatal, azt ami a kifüggesztésben szerepel és le van írva, vagy esetleg ez a "TÉESZ" nyújthat be valami hiánypótlást, amivel igazolja, hogy ő az előző bérlő, így őt illeti meg továbbra is a terület?
Válasz #2026. hozzászólásra
Ne legyél már ennyire gyengusz...
Sziasztok!
Tudna nekem küldeni valaki Családon belüli szívességi használatról mintát (vonyos@gmail.com)?
Előre is köszönöm!
Sziasztok!Valaki tudna nekem küldeni egy Haszonbérleti szerződés és egy Haszonbérleti meghosszabbító szerződést?Előre is Köszönöm!erlacika@freemail.hu
a mostani bérlőnek kell lemondó nyilatkozat?bár nem gond rajta van.2017-ig van szerződése.
Tudtok ti ha akartok .Köszi az okosságot
Válasz #2015. hozzászólásra
Igen,meg 5 éves bérleti díj egy összegbe előre kifizetve,stb.
Válasz #2020. hozzászólásra
Nézd meg mennyiért mennek a környéken a földbérletek és attól drágábban függesszétek ki,persze a ló másik oldalára se kell átesni.
Pl.: ha hektárja 80000 körül mozog nyugodtan kiteheted 120000 is.
vissza kéne térni erre a bérleti témára mert még mostsem világos hogy tudnám kibérelni ezt a földecskét ha sokat írunk rá akkor azt nem ellenörzi valaki mert a tulaj pitiszkál "rokon" hogy mindenképp nekem adná . LEHETŐSÉGEK??????????
Sziasztok!
Hol találok ilyen "szívességi megállapodást" vagy bérleti szerződést.Belterületről van szó, beépítetlen ingatlan.
Válasz #2014. hozzászólásra
A haszonbérleti szerződés tárgyát képező földdel szomszédos földnek nem csak a tulajdonosa, hanem a használója is előhaszonbérleti jogot élvez.
Ha mint a családi gazdaság vezetője te vagy a bejelentett földhasználó a feleséged nevén levő földön, akkor a te neveden is ki lehet függeszteni.
Válasz #2014. hozzászólásra
A haszonbérleti szerződésben a feleségednek nyilatkozatban vállalnia kell, hogy a föld használatát másnak nem engedi át, azt maga használja.
De nem minősül a használat átengedésének az, ha a földhasználati jogosultságot szerző fél a föld használatát földművesnek minősülő közeli hozzátartozója javára engedi át. (2013. évi CXXII. törvény 42. § (1)-(2) bekezdés)
Földhivatalban tudakold meg, hogy a nyilvántartásba hogyan kerülhetsz be te, mint földhasználó.
Válasz #2014. hozzászólásra
Földvételkor illetékmentességhez 5 év földhasználatot alá kell írni.
Válasz #2013. hozzászólásra
Van,ha mindenképpen neked akarja kiadni olyan összeget írjatok rá hogy a többinek rögtön elmenjen a kedve az adott területtől.
a feleségem a családi gazdaság tagja és az ő tulajdonában lévő földterület melletti földet szeretnénk kibérelni. Mivel neki van előhaszonbérleti joga az ő nevén függesztenénk ki a földet, de utánna hogyan tudja nekem a földhasználatot átadni?????? segítségeteket előre is köszönöm!!!
Kis segítség kellene nem egyenes ági családtagtól bérelnék földet a szomszéd faluban van a bérbeadó mindenképp szeretné nekem adni van e erre megoldás??
Válasz #2010. hozzászólásra
Ott kezdtem, iránymutatás van. 2 földhivatallal állok kapcsolatba, mert a szomszéd település ahol van egy kevés föld már a másikba tartozik és azt veszem észre, hogy az egyik így kéri, a másik úgy.
Válasz az is, hogy nagy a fejetlenség, és senki nem lát tisztán, sok az "úttörő" eset az új földtörvény miatt.
Azt fogom csinálni szerintem, hogy bemegyek a megyére, lejegyzetelem a lépseket, és kérek rá egy pecsétet aláírást, hogy ezt ők mondták és majd azok szerint járok el
Válasz #2008. hozzászólásra
Gratulálok, kemény dió lehetett. Én amibe benne vagyok értelmes méretü osztatlan közös területbe, amint tudom kiméretem aztán a többi csináljon amit akar.
Válasz #2009. hozzászólásra
Amit Én mondtam akkor még nem volt ez az új földtörvény, előtte volt kb 1 éve. Így nem tudom, körzeti földhivba kell érdeklődni.
Válasz #2004. hozzászólásra
Csak a hrsz változásnál gondoltam olyanra, hogy átvezetik a földhasználatot, ami érvényes haszonbérleti szerződésen ezáltal érvényes földhasználaton alapul, ami már a fh-ban be van jegyezve a régi hrsz alatt,sok sok utánajárást, költséget és fáradozást megkímélve (mindhárom fél esetében).
Ha az örökösökkel újra írok szerződést, akkor azt ismét ki kéne függeszteni??????
Európa közepén élünk 2014-ben...
Válasz #2004. hozzászólásra
Nem mindegy hogy TE küldöd el a megállapodás tervezetet, és ha arra nem reagálnak 30 napon belül, akkor elfogadottnak tekintendő, minthogy az ügyvéd hivja őket az irodájába? ugyanannyi a postaköltség? nem?
Végigcsináltam 110 tulajdonostársak a saját hányadom. 40 ember elhalálozott (tértivevény) 30 messze földön lakik (tértivevény) a maradék kb 15 km es körzetben lakik, őket felkerestem és bizonyitható módon átvetettem a megosztási iratokat.
2 család volt akik elutasították, de 3 nap múlva közölték "bizonyos javadalmazás ellenében" hajlandóak elfogadni, beleegyezni. Tulajdonképp megzsaroltak.
A lényeg, : SIKERÜLT a megosztás
Nehéz móka sajnos az új földtörvénysem egyszerűsitett, inkább nehezitett a dolgon.
Másrészt az emberek irigyek, főleg azok akiknek a legkisebb részük van benne, pár nm2....
Sok sikert!
Válasz #2006. hozzászólásra
Tértivevényes levél..van olyan hrsz, amelyben 500-600 tulaj van!!
Válasz #2005. hozzászólásra
Akkor mi az eljárás az áltlam vázolt 150 tulajos történetben?
Válasz #2004. hozzászólásra
Tényleg baromság...mármint az ötlet.
Válasz #2002. hozzászólásra
Osztatlan közösnél, hogy mindenkinek alá kell írni ez fene nagy b@romszág, mi van ha valaminek 150 tulaja van és van egy tulaj akié a nagy része és bérbe akarja adni? Ki a t@köm keresi fel a maradék 149 tulajt? Nekem is okoz ez fejtörést. Még nem jártam utána de lehet járható út hogy egy ügyvéd hivatalos úton kiértesítí az összes tulajt hogy xy időben jelenjen meg az ügyvédi irodában aláírni, ha nem jön el akkor az beleegyezést jelent. Lehet hogy b@romság, de kéne valami megoldás erre, ez engem is érdekel. Mi van ha van egy, mert mindig van, akinek nem tetszik a dolog és akkor megvétózza nagyon sok ember akaratát... Mondjuk engem saját földnél érint, így meg ugye ha nem akarom keresgetni a tulaj társakat ki kell méretnem hogy 1/1 legyen. A halálozási témánál, az Én általam ismert esetben mikor az örökösök nevére került a föld, elmentek a bérlőhöz és teljesen új szerződést irtak, megállapodtak a bérleti díjba és 6 évre aláirták.
Ha meghal akivel haszonbérleti szerződést kötöttem (osztatlan), akkor az örökös(ök)-el szemben van e valamilyen papírmunkám teendőm, vagy autómatikusan megy tovább a haszonbérleti szerződés az ő nevük alatt?
Másik kérdesem is osztatlannal kapcsolatos, és nagyon bosszant...
2 éve béreltem egy darabot, idén a velem bérleti viszonyban állók közül 1 családnak kimérték az osztatlanból 1/1 re. Annak nyilván változott a hrsz.-a de változott a maradék osztatlannak is a hrsz.a. A földhivatal mivel csak a tulajdonosokat értesíti a változásról elvileg (vannak akik nem kaptak semmi értesítést), engem mint földhasználót nem, de a tulajoktól tudtam a dologról. Bementem érdeklődni, és mondták, hogy változás bejelentőt kell kitölteni, lényegében az összes bérbeadómmal (már 1/1, és osztatlan, illetve mivel máshova fog esni az osztatlanban a használatom ezért azokkal a tulajokkal is alá kell íratnom az alább említett térképet, akikkel nem állok bérleti viszonyban.
Emiatt rosszabb helyre kerülök (nem művel) és még egy csomó papírmunkám is van, plusz hiába van még 8 év földhasználatom, félek hogy nehogy valaki ne írja alá akár a térkép rajzot, akár a meglévő bérlők közül a hrsz módosító változásbejelentetőt...
Ezt hivatalból nem kéne a fh-nak átvezetni?
Mi a helyzet, ha ilyenkor akadéskodik valaki és nem ír alá, de ugye még 8 évem van a földhasználatból, csak változozz a hrsz?
Válasz #1999. hozzászólásra
Igen
Üdv.
Másképp teszem fel a kérdést.
Indokolnia kell a bérlőnek ha 5 évvel a szerződés lejárta előtt már hosszabbítani akar?
Válasz #1999. hozzászólásra
simán
Megtudná-e mondani valaki, hogy jelzáloggal terhelt szántó ingatlant hivatalosan ki tudom-e bérelni?
Üdvözletem!
Mennyire általános az, hogy egy bérleti szerződést, 5 évvel a lejárati idő előtt hosszabbítanak?
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
Válasz #1994. hozzászólásra
" volt valami,"
Jól mondod volt. Legalábbis tulajdonos váltás esetén, meg lehetett szüntetni a bérleti szerződéseket. De csak pár hónapig volt.
Válasz #1994. hozzászólásra
A földtörvény 8 napos fizetési határidőt szab meg,addig kell kiegyenlíteni az elmaradt bérleti díjat.
Válasz #1990. hozzászólásra
Át kellene olvasni a földtörvényt, ha jól rémlik volt valami, hogy öröklésnél milyen feltétellel lehet megszüntetni a bérleti jogviszonyt.
Először is be kellene menni a tsz-hez és beszélni velük, hogy te használni szeretnéd a területed és közös megegyezéssel bontsátok fel a szerződést. Amennyiben ez nem megy, írj egy fizetési felszólítást az elmaradt bérleti díjra mondjuk 5 napos határidővel (akár késedelmi kamattal is), amennyiben ezt nem teljesítik úgy a bérleti szerződést felmondod velük. Erre törvény adta lehetőséged van ha felszólításra sem fizeti meg a haszonbérlő a bérleti díjat. Természetesen mindent tértis levélben kell intézni, hogy nyoma legyen.
Ha ezzel nem akarsz babrálni akkor keresel ügyvédet és ő elintézi.
Válasz #1978. hozzászólásra
Megírjátok a szerződést pár hónappal korábban, ilyenkor még ha szerencséd van nem nézi a föld használója a kifüggesztéseket=hirdetményeket, de a szerződésben természetesen január 1 -től leszel te az új földhasználó, ezt így is kell lepípírozni, mert egyébként nem jegyeznek be.
Ez működik, tudom.
Válasz #1991. hozzászólásra
Ha nem fizetnek akkor biztosan vissza lehet venni, de szerintem egy jó ügyvéddel beszélj aki ért ezekhez a dolgokhoz és tudja mit hogy merre miért.
Nekem volt egy hasonló esetem 5 éve akkor be mentem a TSZ -hez és szó nélkül ki adták sőt még arra iskértek hogy "azt a kis 0.8ha.os darabot is vegyem ki mert azzal nem tudnak mit kezdeni"
????
Jó Napot!
Segítséget szeretnék kérni! Édesapám 2 hónapja halt meg, neki vannak a TSZ-be földjei bérbe adva, na most én ezekre a földekre igényt tartanék, van valamilyen lehetőség arra hogy ezekhez a földekhez hozzá jussak ? Földjáradékot 1 éve nem kapunk a földek után, holott kellene mivel a bérleti szerződésben rögzítve van az a bizonyos X-összeg!
válaszokat előre is köszönöm!!
Válasz #1987. hozzászólásra
Ugye a kérdés az, hogy mi a művelés??? az intenzív öntözött csemegekukorica is egy műfaj..meg a direkt vetett zöldtrágya is....
Válasz #1985. hozzászólásra
Hol van az leírva,hogy egy év az előhaszonbérleti jog?
Válasz #1983. hozzászólásra
Olyan kifogással lehet esetleg élni, hogy nem tett eleget a művelési kötelezettségének. De ezeket nehéz bizonyítani, pláne ha a bérlő nem akarja elengedni a területet. Hosszú évek pereskedése is lehet belőle.
Válasz #1979. hozzászólásra
Újra ki kell függeszteni ha módosul a szerződés időtartama vagy a bérleti díj.
Válasz #1978. hozzászólásra
A tulaj írjon egy levelet a jelenlegi bérlőnek (ajánlott, térti), hogy nem kívánja meghosszabbítani a lejáró szerződést. Két variáció van, vártok a szerződés lejártától számított egy évet és akkor csináljátok a papírt, akkor már nem lesz előbérleti joga. A másik variáció, hogy olyan kifüggesztést csináltok amit másnak nem lesz kedve elfogadni. Az nem megfelelő ha magas bérleti díjat írtok.
Volt a közelemben olyan probléma, hogy a kis öreggel megegyezett a kolléga, volt egy valós díj és a kifüggesztésben egy 2,5x nagyobb. No mit ad isten, a bérlet 2. évében a papó eldobta a kanalat az örökösök meg megjelentek, hogy ki kellene csengetni a szerződésben foglalt bérleti díjat, hozzáteszem teljesen jogosan. A kolléga meg bukott 20x hekit mert nem sikerült megbeszélni az örökösökkel, hogy mennyi is az annyi. Ő pedig nem volt hajlandó a irreálisan magas bérleti díjat fizetni.