Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak660 FtBenzin árak641 FtEUR412.71 FtUSD400.32 FtCHF438.6 FtGBP489 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
szai papszi! én is azt tudtam, hogy nem mondhatja fel, csak voltak itt olyan régebbi hozzászólások, amik elbizonytalanítottak, ezért kérdeztem rá ismét. köszi a megerősítést:)
Hat hogy a fenebe bonthatnafel ha becsülettel fizeted.Mi a fenet kezdel ha akg-es vagy az ötödik evben kapsz ellenőrzest föld meg sehol,a sok millat vissza fizetni,he.Ha felmondja birosag,álva szarik a karigenytől eszt elhiheted.
ezzel a 0,5 állategységes dologgal most akkor mi a helyzet?
ha nekem van enáros telepem de a 0,5 áe/ha lefedettségem nincs meg akkor előlem a bérlet hosszabbításnál elvihetik a 20 éve bérelt földet?
Miért van az, hogy a haszonbérleti bejegyzésről, a föld tulajdonosa aki kiadta a területet nem kap a földhivataltól semmi határozatot? Én mint haszonbérlő megkapom a földhasználati bejelentőt lepecsételve az stimmel... Csak érdekes....
Akkor ezek szerint, ha tulajdonost cserél az a terület, amit 2024-ig bérelek, akkor az új tulajdonos nem mondhatja azt fel? Olyan venné meg, aki gazdálkodó, földműves.
Légyszí segítsetek. Bakker átolvastam, de nem találtam, hogy hol van egyértelműen leírva, hogy ha tulajdonost vált a terület, akkor az új tulajdonos felmondhatja a haszonbérleti szerződésünket.
Bocs, biztos túl felületesen olvastam. Köszi a segítséget.
Új földtörvény 49. § 1. pont:
"A haszonbérleti szerződést – az e törvény végrehajtására kiadott rendeletben meghatározottak szerint – az előhaszonbérletre jogosultakkal a föld fekvése szerint illetékes települési önkormányzat jegyzője útján hirdetményi úton kell közölni, azzal, hogy a haszonbérbeadónak a haszonbérleti szerződést a más törvényen alapuló előhaszonbérletre jogosultakkal közvetlenül is közölni kell."
Mit takar az a más törvényen alapuló előhaszonbérleti jog?
Hogy éredemes ezt megcsinálni, hogy ne akarjanak rámigérni??Én a tulajjal úgymond megállapodtam az összegben. Csak nem szeretném ha elhappolnák előlem. Kinek van itt előbérleti joga?
le tudná valaki írni bérletnél mi a sorrend?
helyben lakónak ki számít?
-aki a településen lakik
-aki a 20km-es körzetbe lakik amibe akár a szomszéd település is belefér
Kedves Fórumozók!
Az iránt szeretnék érdeklődni, hogy földet szeretnék bérelni, és a kifüggesztésbe kötelező-e feltüntetni a bérleti díjjat? Vagy esetleg elhagyható-e? Köszi a választ!
Kedves Fórumozók!
Az iránt szeretnék érdeklődni, hogy földet szeretnék bérelni, és a kifüggesztésbe kötelező-e feltüntetni a bérleti díjjat? Vagy esetleg elhagyható-e? Köszi a választ!
Viszont a 0,5ÁE/ha nincs sehol leírva és bizony akárki akármit mondhat, az a lényeg ami le van írva a törvényben. A törvény pedig jelenleg fabatkát sem ér, fele lyukas, hiányoznak a vhr-ek, az üzemszabályozási törvény sincs kész. Egy szóval fejetlenség van és sokan próbálnak meg a zavarosban halászni.
Adás vételnél:
Kifüggesztés 60 nap, 8 napon belül jegyző küldi a mg.- szakigazgatási szervnek, 15 napon belül sorrendet állít fel a szerv, vizsgálja nem.e talál valami szabálytalanságot, küldi a földbizottságnak, 15 napon belül dönt, ők is vizsgálódnak, ha szabálytalanság van kizártnak embereket, (nem úgy dönt ahogy akar, ha pl. Nem szimpatikus akkor csak azért nem zárhatja ki, sok tévhittel ellentétben). Ha 15 napon belül nem dönt, ujjabb 15 napot kapnak a döntésre. Ha döntöttek visszaküldi a mg. I szakigazgatási szervnek 15 napon belül záradékkallátja el!
Kész 4 hónap!
Haszonbérbe adás:
15 nap kifüggesztés, 8 nap belül a jegyző küldi az mg- I szak. Szervnek, 15 napon belül dönt, rangsorolja a elohaszonbérletre jogosultakat.
Ha azonos a rangsor még bonyolödik a helyzet, de a végen a szerv záradékkal látja el és Kész!
Kb. Valahogy így, amugy ezt a földtörvényből tudom, benne van!
És ne gondold,hogy a bérletbe nem szól bele.Itt maga a jegyző is gazdálkodik.Egy rámenős bizottsági tag,többet fog a jegyzőhöz járni,mint wc-re.Te nem mennél be,ha bizottsági tag lennél?
Ezt természetesen nem én találtam ki, tegnap voltam egy tájékoztatót az uj földtörvényről, ott is ezt mondta a földhivatal vezetője!
Természetesen ellenőrzik hogy valóban jogosult-e a földre, megvan-e a kellő álategysége hozzá!
Nem a jegyző ellenőriz, hanem a jegyző továbbküldi a mg.- szakigazgatási szervnek, amik majd elméletileg a földhivatalok lesznek, a földbizottság bélrlésbe nem szól bele, csak az adás vételeket fogja vizsgálni!
A mg. Szakigazgatási szerv foldhasznalat esetén a földhivatal lesz, tulajdonjog (adás-vétel) esetében pedig a megyei földhivatal!
Jelenleg még csak a földhasználattal kapcsolatos törvények léptek életbe, a tulajdonjog - gal kapcsolatos törvények Március 1-tol lépnek életbe!
Akkortól lesz munkába a foldbizottság is!
A jegyző nem fogja megállapítani a sorrendet. Nálunk csak annyit csinál, hogy az összes beérkezett papírt átveszi, a lejárat után ír egy jegyzőkönyvet, és ezt, illetve az összes beérkezett irat másolatát elküldi az összes érintett félnek. De ez jól is van így, ez nem az ő dolga. Azért van a földhivatal, hogy a beérkezett papírokból és az ő rendszerükben lévő adatokból megállapítsa, hogy mi a legyen a sorrend.
Vagy egyszerűen úgy működik a dolog, hogy az elfogadó nyilatkozatban ő (bár konkrétan leírva nincs, de) büntetőjogi felelőssége tudatában nyilatkozik arról, hogy élni kíván előjogával, és a földhivatalnak nincs joga ezt felülvizsgálni? Pedig pár kattintással kiderülne, hogy mennyi földje van már, az állatról meg úgyis vinnie kell igazolást.
Mondod ezt te. De a földhivatalokban roh..tul nem nézik az állategységet. Állattartó? Akkor ő az első. Már a fejüket fogják mikor ez a szemét belép az ajtón, de nem tudnak mit csinálni. Szerintem is az a logikus amit írtál, én is ugyanezt írtam, de felénk ez eddig nem így működött sajnos!
Konkrétan nem tudod melyik jogszabályban van leírva ez a 0,5 állategységes dolog?
Elohaszonbérleti sorrendben az álattartó megelőz mindenkit ha a takarmány előállítás céljára kell neki a föld!
Ezt azt jelenti hogy egy alategységhez, 0,5 ha föld jár ilyen eljogon.
Tehát kislétszámú álattartó telep max 30 ÁE!
Azt azt jelenti hogy 60 ha földet tud bérelni ha megvan a 30 álategysége.
A meglévő használatban levő földek már ebbe a 60 ha-ba beleszámítanak.
Tehát ha te már eddig is legalább 60-on gazdálkodtál akkor már nem bérlehetsz tobb földet álattartó telep előjogon hanem csak úgy mint sima földművelő tehát már nem az első helyen fogsz állni a rangsorban!
Ha megvan a 30 ÁE -ged és mondjuk csak 10 ha on gazdálkodsz, akkor ha első helyen rájelenkezhetsz még további 50 ha földre!
Tehát nem bérelhet 10 tyúkkal senki 100 hektárokat, csak ha megvan hozzá a kellő állategységed!!!
Szerintem az lényegtelen hogy mit termel a földön (persze jó lenne, ha takarmányt termelne, de ez úgyis ellenőrizhetetlen, meg ha kukoricát termel, az már az ő dolga, hogy hogyan eteti meg, simán, vagy elviszi valahova bekevertetni, vagy egy részét eladja, és azon vesz más fajta terményt, vagy szénát, vagy mit tudom én), itt az lenne a lényeg, hogy ha megvan az állatlétszámhoz a földje, akkor annyi és nem több! Persze egyéb meglévő jogcímével ugyanúgy van előjoga. A jogalkotókat is megértem, mert van biztos sok állattartó, aki kínlódik az állatával, földje meg nincs hozzá, és nyilván jobb lenne neki ha tudna bérelni, meg meg is érdemli, mert a jószág az jan. 1-től dec. 31-ig, -20-ban és +40°C-ban ugyanúgy, és legyen hozzá földje ez eddig oké, de csak annyit amennyire tényleg szüksége van!
46. § (1) bekezdés d) pontja
az olyan földművest, akinek a lakóhelye vagy a mezőgazdasági üzemközpontja legalább 3 éve azon
a településen van, amelynek közigazgatási határa a haszonbérlet tárgyát képező föld fekvése szerinti
település közigazgatási határától közúton vagy közforgalom elől el nem zárt magánúton legfeljebb 20 km
távolságra van
Vadmalac
ebben igazad van hogy csak akkor ha takarmány előállításra kell neki a föld
de én hallottam olyanról hogy termel a földön mondjuk kukoricát amit elad egy keverő üzemnek és ennek az árán kap tápot.
Pontosan milyen rendeletben van az leírva, hogy a már évekkel ezelőtt bejegyzett haszonkölcsönök megszűnnek 2014. dec. 31-én? Mert eddig csak cikkekben olvastam erről, de törvényben vagy rendeletben nem.
Illetve hol van az konkrétan leírva, hogy az állattartó telep üzemeltetőnek mikor van előbérleti joga? Ugyanis a régi- és az új földtörvényben is az van írva, hogy akkor van előberleti joga az állatartó telep üzemeltetőjének, ha arra a területre takarmány előállítás miatt van szüksége. És slussz. Más semmi nincs írva ezzel kapcsolatban. Emlegetnek itt sokan 0,5 ÁE/ha-os mértéket. Ezt az én parasztlogikám szerint úgy értelmezem, hogy akkor van előbérleti joga az állattartónak, ha a már birtokában lévő föld és az állatok mennyisége alapján az állatsűrűsége nagyobb mint 0,5 ÁE/ha, mert akkor nem tud saját maga elegendő takarmányt előállítani. De ha már a meglévő földjével az állatsűrűség ennél alacsonyabb, akkor nincs előbérleti joga, mert nyilván akkor már nem takarmánytermő területnek kell neki. Pl. ha valakinek van 10 ÁE-nyi akármilyen állata, akkor 20 ha területig van neki előbérleti joga mint állattartó, mert akkor eléri a 0,5 ÁE/ha-t. Minden efölötti terület már nem takarmánytermő terület, így erre már nincs előbérleti joga mint állattartó. Szerintem ez a logikus. Én ezt eddig is így csináltam volna, nem pedig úgy, hogy van 5 disznója valakinek és 20km-en belül minden kifüggesztésre rájelentkezik mint állattartó, és így egy év alatt több 100 ha-t össze lehet szedni. Akkor ebben az esetben milyen takarmánytermő területről beszélünk?
5084 hozzászólás
Válasz #1383. hozzászólásra
Egyenlőre nincs,várni kell hátha alakul.Most kifüggesztés 15 napra és a normál ügymenet.
Erre van valamilyen lehetőség, hogy átvigyem?
Válasz #1381. hozzászólásra
2014 december 31. -ig érvényes,ezalatt az idő alatt kell kitalálni,hogy átkerüljön haszonbérletbe.
Sziasztok! Lehet nem jó helyen kérdezem. Nekünk maradt egy terület haszonkölcsönben,ilyenkor mit lehet tenni?
szai papszi! én is azt tudtam, hogy nem mondhatja fel, csak voltak itt olyan régebbi hozzászólások, amik elbizonytalanítottak, ezért kérdeztem rá ismét. köszi a megerősítést:)
Válasz #1370. hozzászólásra
Hat hogy a fenebe bonthatnafel ha becsülettel fizeted.Mi a fenet kezdel ha akg-es vagy az ötödik evben kapsz ellenőrzest föld meg sehol,a sok millat vissza fizetni,he.Ha felmondja birosag,álva szarik a karigenytől eszt elhiheted.
ezzel a 0,5 állategységes dologgal most akkor mi a helyzet?
ha nekem van enáros telepem de a 0,5 áe/ha lefedettségem nincs meg akkor előlem a bérlet hosszabbításnál elvihetik a 20 éve bérelt földet?
Érdekes dolog.....
Miért van az, hogy a haszonbérleti bejegyzésről, a föld tulajdonosa aki kiadta a területet nem kap a földhivataltól semmi határozatot? Én mint haszonbérlő megkapom a földhasználati bejelentőt lepecsételve az stimmel... Csak érdekes....
Válasz #1375. hozzászólásra
Igen,nem bonthatja fel.
Akkor ezek szerint, ha tulajdonost cserél az a terület, amit 2024-ig bérelek, akkor az új tulajdonos nem mondhatja azt fel? Olyan venné meg, aki gazdálkodó, földműves.
Válasz #1373. hozzászólásra
"Szinte semmit sem tudnak a gazdálkodók a tavaly december 15-e óta hatályos földhasználati szabályozásról, ezért a földhivatalok egy hónapja bejegyzés helyett a legtöbb esetben visszaküldik a beadott új földhaszonbérleti szerződéseket"http://www.agrarszektor.hu/foldpiac/elemzesek/beintenek_a_foldhivatalok_a_gazdaknak.3471.htmlhttp://
Válasz #1372. hozzászólásra
akkor ugy néz ki ez a mostani egy átmeneti szabály....
"Változtak a földhasználati szabályok"
http://www.tozsdeforum.hu/uzlet-2/agrar-uzlet-2/valtoztak-a-foldhasznalati-szabalyok/
Válasz #1371. hozzászólásra
De haszonbérleti szerződést nem is lehet határozatlan időre kötni.
Válasz #1370. hozzászólásra
Nem bontható fel,ha határozott időre szól.
Légyszí segítsetek. Bakker átolvastam, de nem találtam, hogy hol van egyértelműen leírva, hogy ha tulajdonost vált a terület, akkor az új tulajdonos felmondhatja a haszonbérleti szerződésünket.
Bocs, biztos túl felületesen olvastam. Köszi a segítséget.
Új földtörvény 49. § 1. pont:
"A haszonbérleti szerződést – az e törvény végrehajtására kiadott rendeletben meghatározottak szerint – az előhaszonbérletre jogosultakkal a föld fekvése szerint illetékes települési önkormányzat jegyzője útján hirdetményi úton kell közölni, azzal, hogy a haszonbérbeadónak a haszonbérleti szerződést a más törvényen alapuló előhaszonbérletre jogosultakkal közvetlenül is közölni kell."
Mit takar az a más törvényen alapuló előhaszonbérleti jog?
Legalább egyszer olvassátok el az új földtörvényt.
Hogy éredemes ezt megcsinálni, hogy ne akarjanak rámigérni??Én a tulajjal úgymond megállapodtam az összegben. Csak nem szeretném ha elhappolnák előlem. Kinek van itt előbérleti joga?
le tudná valaki írni bérletnél mi a sorrend?
helyben lakónak ki számít?
-aki a településen lakik
-aki a 20km-es körzetbe lakik amibe akár a szomszéd település is belefér
Válasz #1364. hozzászólásra
Kötelező!!
Kedves Fórumozók!
Az iránt szeretnék érdeklődni, hogy földet szeretnék bérelni, és a kifüggesztésbe kötelező-e feltüntetni a bérleti díjjat? Vagy esetleg elhagyható-e? Köszi a választ!
Kedves Fórumozók!
Az iránt szeretnék érdeklődni, hogy földet szeretnék bérelni, és a kifüggesztésbe kötelező-e feltüntetni a bérleti díjjat? Vagy esetleg elhagyható-e? Köszi a választ!
Válasz #1361. hozzászólásra
Viszont a 0,5ÁE/ha nincs sehol leírva és bizony akárki akármit mondhat, az a lényeg ami le van írva a törvényben. A törvény pedig jelenleg fabatkát sem ér, fele lyukas, hiányoznak a vhr-ek, az üzemszabályozási törvény sincs kész. Egy szóval fejetlenség van és sokan próbálnak meg a zavarosban halászni.
Adás vételnél:
Kifüggesztés 60 nap, 8 napon belül jegyző küldi a mg.- szakigazgatási szervnek, 15 napon belül sorrendet állít fel a szerv, vizsgálja nem.e talál valami szabálytalanságot, küldi a földbizottságnak, 15 napon belül dönt, ők is vizsgálódnak, ha szabálytalanság van kizártnak embereket, (nem úgy dönt ahogy akar, ha pl. Nem szimpatikus akkor csak azért nem zárhatja ki, sok tévhittel ellentétben). Ha 15 napon belül nem dönt, ujjabb 15 napot kapnak a döntésre. Ha döntöttek visszaküldi a mg. I szakigazgatási szervnek 15 napon belül záradékkallátja el!
Kész 4 hónap!
Haszonbérbe adás:
15 nap kifüggesztés, 8 nap belül a jegyző küldi az mg- I szak. Szervnek, 15 napon belül dönt, rangsorolja a elohaszonbérletre jogosultakat.
Ha azonos a rangsor még bonyolödik a helyzet, de a végen a szerv záradékkal látja el és Kész!
Kb. Valahogy így, amugy ezt a földtörvényből tudom, benne van!
Válasz #1356. hozzászólásra
Belügyminisztériumba keresd,ahonnét a szavazó cédula is jön.
Válasz #1358. hozzászólásra
És ne gondold,hogy a bérletbe nem szól bele.Itt maga a jegyző is gazdálkodik.Egy rámenős bizottsági tag,többet fog a jegyzőhöz járni,mint wc-re.Te nem mennél be,ha bizottsági tag lennél?
Válasz #1351. hozzászólásra
Ezt természetesen nem én találtam ki, tegnap voltam egy tájékoztatót az uj földtörvényről, ott is ezt mondta a földhivatal vezetője!
Természetesen ellenőrzik hogy valóban jogosult-e a földre, megvan-e a kellő álategysége hozzá!
Nem a jegyző ellenőriz, hanem a jegyző továbbküldi a mg.- szakigazgatási szervnek, amik majd elméletileg a földhivatalok lesznek, a földbizottság bélrlésbe nem szól bele, csak az adás vételeket fogja vizsgálni!
A mg. Szakigazgatási szerv foldhasznalat esetén a földhivatal lesz, tulajdonjog (adás-vétel) esetében pedig a megyei földhivatal!
Jelenleg még csak a földhasználattal kapcsolatos törvények léptek életbe, a tulajdonjog - gal kapcsolatos törvények Március 1-tol lépnek életbe!
Akkortól lesz munkába a foldbizottság is!
Válasz #1355. hozzászólásra
Úgy legyen!
Válasz #1325. hozzászólásra
Központi Adanyilvántartó KFT? http://www.kozpontiadatnyilvantarto.hu/elerhetoseg/
Ez lenne az ezt hozta ki a google.
Válasz #1354. hozzászólásra
De a helyi gazdatanács ezért fog alakulni,hogy felügyelje.
Válasz #1353. hozzászólásra
A jegyző nem fogja megállapítani a sorrendet. Nálunk csak annyit csinál, hogy az összes beérkezett papírt átveszi, a lejárat után ír egy jegyzőkönyvet, és ezt, illetve az összes beérkezett irat másolatát elküldi az összes érintett félnek. De ez jól is van így, ez nem az ő dolga. Azért van a földhivatal, hogy a beérkezett papírokból és az ő rendszerükben lévő adatokból megállapítsa, hogy mi a legyen a sorrend.
Válasz #1351. hozzászólásra
Ezért van a bizotság.Ha odafigyelnek,nem is engedik,hogy a jegyző,rossz sorrendbe lévő ajánlatot kiadjon a kezéből.
Válasz #1350. hozzászólásra
Vagy egyszerűen úgy működik a dolog, hogy az elfogadó nyilatkozatban ő (bár konkrétan leírva nincs, de) büntetőjogi felelőssége tudatában nyilatkozik arról, hogy élni kíván előjogával, és a földhivatalnak nincs joga ezt felülvizsgálni? Pedig pár kattintással kiderülne, hogy mennyi földje van már, az állatról meg úgyis vinnie kell igazolást.
Válasz #1350. hozzászólásra
Mondod ezt te. De a földhivatalokban roh..tul nem nézik az állategységet. Állattartó? Akkor ő az első. Már a fejüket fogják mikor ez a szemét belép az ajtón, de nem tudnak mit csinálni. Szerintem is az a logikus amit írtál, én is ugyanezt írtam, de felénk ez eddig nem így működött sajnos!
Konkrétan nem tudod melyik jogszabályban van leírva ez a 0,5 állategységes dolog?
Elohaszonbérleti sorrendben az álattartó megelőz mindenkit ha a takarmány előállítás céljára kell neki a föld!
Ezt azt jelenti hogy egy alategységhez, 0,5 ha föld jár ilyen eljogon.
Tehát kislétszámú álattartó telep max 30 ÁE!
Azt azt jelenti hogy 60 ha földet tud bérelni ha megvan a 30 álategysége.
A meglévő használatban levő földek már ebbe a 60 ha-ba beleszámítanak.
Tehát ha te már eddig is legalább 60-on gazdálkodtál akkor már nem bérlehetsz tobb földet álattartó telep előjogon hanem csak úgy mint sima földművelő tehát már nem az első helyen fogsz állni a rangsorban!
Ha megvan a 30 ÁE -ged és mondjuk csak 10 ha on gazdálkodsz, akkor ha első helyen rájelenkezhetsz még további 50 ha földre!
Tehát nem bérelhet 10 tyúkkal senki 100 hektárokat, csak ha megvan hozzá a kellő állategységed!!!
Remélem érthető!
Válasz #1345. hozzászólásra
Beletrafáltál! Meg az összes környező településen!
Válasz #1347. hozzászólásra
Szivesen beszélgetnék veled mi hamarabb!!!!!
Válasz #1346. hozzászólásra
talán csak nem nálatok is?
Válasz #1345. hozzászólásra
Válasz #1343. hozzászólásra
nálatok is szemétkedik az a hunyai köcsög???
Válasz #1338. hozzászólásra
meg kaptam köszönjük
Válasz #1340. hozzászólásra
Szerintem az lényegtelen hogy mit termel a földön (persze jó lenne, ha takarmányt termelne, de ez úgyis ellenőrizhetetlen, meg ha kukoricát termel, az már az ő dolga, hogy hogyan eteti meg, simán, vagy elviszi valahova bekevertetni, vagy egy részét eladja, és azon vesz más fajta terményt, vagy szénát, vagy mit tudom én), itt az lenne a lényeg, hogy ha megvan az állatlétszámhoz a földje, akkor annyi és nem több! Persze egyéb meglévő jogcímével ugyanúgy van előjoga. A jogalkotókat is megértem, mert van biztos sok állattartó, aki kínlódik az állatával, földje meg nincs hozzá, és nyilván jobb lenne neki ha tudna bérelni, meg meg is érdemli, mert a jószág az jan. 1-től dec. 31-ig, -20-ban és +40°C-ban ugyanúgy, és legyen hozzá földje ez eddig oké, de csak annyit amennyire tényleg szüksége van!
Válasz #1339. hozzászólásra
Ó hogy !!!
46. § (1) bekezdés d) pontja
az olyan földművest, akinek a lakóhelye vagy a mezőgazdasági üzemközpontja legalább 3 éve azon
a településen van, amelynek közigazgatási határa a haszonbérlet tárgyát képező föld fekvése szerinti
település közigazgatási határától közúton vagy közforgalom elől el nem zárt magánúton legfeljebb 20 km
távolságra van
Ezt, most hogy kell értelmezni ?
Vadmalac
ebben igazad van hogy csak akkor ha takarmány előállításra kell neki a föld
de én hallottam olyanról hogy termel a földön mondjuk kukoricát amit elad egy keverő üzemnek és ennek az árán kap tápot.
Válasz #1337. hozzászólásra
Haszonkölcsön: 2013 CXXII 70§ (2) bekezdés
Az állattartó telepről még én sem láttam semmi konkrétat.
Válasz #1335. hozzászólásra
Mail ment.
Pontosan milyen rendeletben van az leírva, hogy a már évekkel ezelőtt bejegyzett haszonkölcsönök megszűnnek 2014. dec. 31-én? Mert eddig csak cikkekben olvastam erről, de törvényben vagy rendeletben nem.
Illetve hol van az konkrétan leírva, hogy az állattartó telep üzemeltetőnek mikor van előbérleti joga? Ugyanis a régi- és az új földtörvényben is az van írva, hogy akkor van előberleti joga az állatartó telep üzemeltetőjének, ha arra a területre takarmány előállítás miatt van szüksége. És slussz. Más semmi nincs írva ezzel kapcsolatban. Emlegetnek itt sokan 0,5 ÁE/ha-os mértéket. Ezt az én parasztlogikám szerint úgy értelmezem, hogy akkor van előbérleti joga az állattartónak, ha a már birtokában lévő föld és az állatok mennyisége alapján az állatsűrűsége nagyobb mint 0,5 ÁE/ha, mert akkor nem tud saját maga elegendő takarmányt előállítani. De ha már a meglévő földjével az állatsűrűség ennél alacsonyabb, akkor nincs előbérleti joga, mert nyilván akkor már nem takarmánytermő területnek kell neki. Pl. ha valakinek van 10 ÁE-nyi akármilyen állata, akkor 20 ha területig van neki előbérleti joga mint állattartó, mert akkor eléri a 0,5 ÁE/ha-t. Minden efölötti terület már nem takarmánytermő terület, így erre már nincs előbérleti joga mint állattartó. Szerintem ez a logikus. Én ezt eddig is így csináltam volna, nem pedig úgy, hogy van 5 disznója valakinek és 20km-en belül minden kifüggesztésre rájelentkezik mint állattartó, és így egy év alatt több 100 ha-t össze lehet szedni. Akkor ebben az esetben milyen takarmánytermő területről beszélünk?
Válasz #1330. hozzászólásra
ha több az állategysége, akkor legelöl, ha kevesebb, akkor hátrébb
Válasz #1333. hozzászólásra
mihalyi.jozsef@globonet.hu