Hirdetés
Fórum
HW 6011 vagy HW 8011-es pótkocsi
Létrehozta: Traktoros Jani , 2009-06-28 20:42:38
Kedvencekhez
Segítség
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- Ingyenes RTK korrekció közösségi alapon új
- Műtrágya árak új
- MTZ 1221 traktor új
- Mikor jön az ESŐ?! Agrármeteorológia, időjárás új
- MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus! új
- Adagoló új
- Mi lesz veled mezőgazdaság! új
- Kukorica terményárak új
- Húsmarhatartás a Kárpát-medencében új
Cikkajánló

1394 hozzászólás
Válasz Jakabjóska #1243. hozzászólásáraJól teszed lehet segít mert nekem a hibából úgy tűnik, mint ha felakadna valami benne, vagy esetleg kosz került bele.
Válasz mtz1221 #1242. hozzászólásáraMég egyszer szétszedem a szelepet is, kitisztítom újra, aztán majd meglátom.
Válasz Jakabjóska #1241. hozzászólásáraNem hw de nekem is ilyen egyik pótom. Ha teli traktor tartálynál van csatlakoztatva, akkor meg kell húzni 4-5 másodpercig a traktor tartály alján levő leeresztőt. Utána dolgozik gond nélkül.
Válasz rigás #1240. hozzászólásáraMindkettőtöknek köszönöm.
A pótkocsi tömlője feszül meg a fékszelepig, amikor ráengedem a levegőt. Másik pótkocsival most nem próbáltam, még nincs itthon, csak a jövő héten.
Áprilisban műszakizott a pótkocsi, akkor lett kitisztítva a szelep, meg zsírozva, akkor jó volt (nem úgy, mint az új.......), azután többször is működött rendesen. Csak azt nem értem, hogy ha nulláról folyamatosan termel fel, akkor meg mitől javul meg?? Van itthon csatlakozófej, egy próba erejéig lecserélem még.
Válasz Jakabjóska #1238. hozzászólásáraKét verzió lehetséges, mert nem írtad melyik tömlő feszül.
)
Ha a traktoré akkor nem nyit a kutyafej, aminek több oka is lehet. ( Csatlakoztatás nyomás alatt elzárt csapnál, vagy behúzott kézifékkel de ezt nyilván tudod.)
Ha a pót tömlője feszül akkor a kocsi fékszelepe vacakol.
A HW fékszelepe hellyel közzel javítható, valami javító készlet is van hozzá (amit még a boltban sem ajánlottak
Magam nemrég szedtem szét egy HW szelepét mert a tetején eresztett. Belső tisztítás vékony zsírozás (ha lehet szilikon) és tömítés után jó lett.
Hozzáteszem jobb szerettem volna cserélni csak mindig az a fránya pénz....
Válasz Jakabjóska #1238. hozzászólásáraÜdv. Valószínű a kutyafej szelepe nem nyit ki a traktoron.
Másik pótkocsival mit csinál?
Kutyafej környékén van gond szerintem
Üdv. uraim!
Miért lehet az a jelenség, hogy ha a traktor légtartály teljesen feltöltött állapotában csatlakoztatom a légféket, akkor nem tölt a pótkocsi tartályába semmit, csak a tömlő feszül, nincs fék. Viszont ha csatlakoztatott féktömlővel, teljesen nulláról kezdem feltermelni a levegőt, akkor meg tökéletesen működik a fék?
Válasz Adamkah94 #1236. hozzászólásáraKoszonom! Ilyesmiben gondolkodtam en is. Igy mar ha az oldal fole rakom akkor sem akadna be .
Válasz kevesa #1232. hozzászólásáraA magasítónak a forgáspontját vitték feljebb egy-egy zártszelvénnyel+egy andrással kb 20-30 cm-t és akkor szépen kicsúszik alatta az anyag.
Válasz Adamkah94 #1233. hozzászólásáraValami ilyesmit lattam. Kozepen egy csuklopont alvazhoz a kotel. Nincs veletlen valami kozelebbi kep?
Hat ilyen megoldas van ha a kotel be van akasztva felnyilik ha meg nincs akkor meg ugy nyilik mint egy sima magasito

Válasz Tanonc #1231. hozzászólásáraezt láttam ez valami siló felépítmény.
De nekem normál oldalas Hw kocsik vannak nem akarok rá másik felépítményt.Biztos van valami megoldás rá, hogy a magasítás is nyíljon felfelé borítás közben.
Válasz kevesa #1230. hozzászólásáraebben a videóban van ilyen 6.5 es
Valakinek nincs valami ötlete, hogy lehetne megoldani trágyaszállítás közbe ne keljen levenni a magasítást? Hanem valahogy szépen nyílna felfelé borítás közben.
Válasz A.I. #1227. hozzászólásáraItt már több éve úgy vizsgáztatják csak le ha eredeti állapotban van (felni, gumi, gyári magasító, robotkarok, gumibak...) vagy van hivatalos átalakítási engedélyes vizsgája.
sziasztok!
HW 6011 munkahenger a régi fajta alul körbe megy egy szög.
Alul folyik vagy a gumitömités vagy a ház lett deformálodva.
Valakinek valami okos ötlet hogy lehet anélkül leszedni az alját h a szár ne jöjjön ki a házból új javítot kapott és nem akarnám szétszedni teljesen?
Válasz SanyiII #1225. hozzászólásáraSzerintem semmit, főleg ha váltó méret és nem változik a külső átmérő(365/85r20-365/65r22,5)!
Válasz SanyiII #1225. hozzászólásáraA müszakinál beírassák az új forgalmiba.
Sziasztok!
R20-ról --> R22,5-re való kerékcserekor be kell jegyezni valamit a forgalmiba?
Sziasztok! HW6011-hez robotkar elfekvőben, ami eladó lenne érdekelne!!!
Válasz R Sándor #1220. hozzászólásáraHa másik oldalt is gumi heveder tömítés van akkor csak alá megy a mag majd kicsirazik, csak agond van vele. Ha nem akarsz jobbra billenteni legyen fix!
Válasz Büresz #1221. hozzászólásáraAzon kívül csináltam 2 gabonásat egy oldalra billentőst.
Válasz R Sándor #1220. hozzászólásáraAz mbp kocsink megvan 30 éve, azóta csak jobbra billent, talán ezer kocsi vagy több is, fa, törmelék, homok, sóder, termény lett szállítva, soha nem maradt rajt semmi.

Jo estét . Készített mát ugy valaki billenős pótkocsi felépítményt,hogy csak az egyik oldalra lehet billenteni és a másik oldala magasítóval együtt FIX , és nem e bánta meg utólag hogy igy csinálta?? Mert egy hw kocsinak most csinálok új felépítményt és ezen gondolkodom.
Jo estét . Készített mát ugy valaki billenős pótkocsi felépítményt,hogy csak az egyik oldalra lehet billenteni és a másik oldala magasítóval együtt FIX , és nem e bánta meg utólag hogy igy csinálta?? Mert egy hw kocsinak most csinálok új felépítményt és ezen gondolkodom.
Válasz atisgyulai #1217. hozzászólásáraSzia!
Nagyon szépen köszönöm!
A felső tetszik nagyon, de nekem nem ilyen jó új az oldala sajna, az enyémen van egy 1cm lemez még felfelé, az bele akadna a magasítóba.
De nagyon jó ötlet ahogy megcsináltátok és valami ilyesmit fogok én is alakítani. Sokat segített köszönöm!!!
Üdv!
Válasz dnsv #1211. hozzászólásáraAz igért képek, éppen festés közben.





Ezek a függőleges zártszelvények.
Ezekbe ülnek bele az elő és hátfal magadítók.
Ezeknek a végein van 1-1 szögvas kifúrva. Ehhez csavarral lesznek fogatva fixen az oldal magasítók.
A lefelé álló lemez az oldal belső felének támadszkodik. Billentéskor alatta mozoghat az oldal.
És itt vannak a fa magasítóról is.
12 cm-es collos deszka.
Válasz medikus #1212. hozzászólásáraNekem, ha rámegy 100-105q kukorica már bőven elég. Kombájnnál 1 maxos tartály + egy háromnegyed. Ez így kezelhető volna.
Itt a HW6011-esek 120q-val járnak. De kinőttem már a f*r*k méregetésből.
Válasz Jakabjóska #1214. hozzászólásáraA 8ason is csak 1 bak van, nem? Havernak is elfeküdt a 6os, mikor rakottan megakadt egy gyökérben megfordulásnál.
Válasz Nyomasek Bobo #1213. hozzászólásáraTudod mi a vicces? A 6 tonnás pótkocsi silóputtonnyal domboldalon se borult. A 8 tonnás meg laposon feküdt el.....
Válasz Jakabjóska #1210. hozzászólásáraRakottan merész ügy...ha nem egyenes placcon vagy.
Válasz dnsv #1211. hozzászólásáraNem akarod!
Nem muszáj ám egy pótkocsit égig rakni!
Válasz atisgyulai #1202. hozzászólásáraSzia
Hogyne érdekelne. Ha lehet ide is teheted, hátha más is van hasonló bajba, mint én, és neki is segítene a megoldásod. Én eléggé tanácstalan vagyok, hogy jó is legyen, meg alkalmas is. Égig nyilván nem akarok magasítani, de akinek itt van ők 160q kukoricával járnak (ezt én nem akarom).
Köszönöm mindenkinek a segítő válaszokat!
Szép estét!
Válasz medikus #1209. hozzászólásáraNem volt rángatva, csak meg akartam fordulni vele.
Válasz Jakabjóska #1208. hozzászólásáraBorul,ha oldalt rángatják!Jó esetben a vonórúdra fekszik fel!Ésszel kell közlekedni!Anno volt nálunk a Tsz-ben silózáskor,egy gyerek,az a hátsó 4 tonnást fel tette az elsőre!
Ha akarta volna sem sikerült volna!
Válasz medikus #1206. hozzászólásáraÉn nem írtam, hogy nem lehet. Én nem csinálnám nagyobbra. Mögöttem már borult ilyen pótkocsi. Mindenki maga dönti el, mit vállal.
Van fent a youtube-on egy videó, egy gyors váltós 82-es, két MBP-vel, 55km/h sebességgel. Én azt is elkerülném messzire......
Válasz medikus #1206. hozzászólásáraMeg mögötte még egy 6011
Válasz Jakabjóska #1194. hozzászólásáraNálunk van olyan,ami ezeknek az oldalaknak duplája!Kukoricáznak vele!
Válasz VMisi #1204. hozzászólására25-30 km-t akkor is kellett menni néha. EB-7-tel egy élmény volt áthintázni a harmadik faluba.... Vagy vittük a billencs IFA-val a 45 mázsát, az is tudott menni még 50-el is....
Válasz Jakabjóska #1194. hozzászólásáraMert régebben nem kellett 20-40 vagy több km-t vinni a leadáshoz, illetve nem 10 napig tartott a búza aratás.
Sziasztok!

8011-hez keresek, a hátsó tehermentesítő bakokhoz azt a "fészkes" féder összekötő alkatrészt, amibe a gumibakok beleülnek!
Remélem érthetően fogalmaztam.
Ha valakinek van esetleg eladó, kérem jelezze!
Köszönöm!
Válasz dnsv #1188. hozzászólásáraÉn is most vettem egyet, gyári felépítménnyel.
Elkészült rá a magasító, már csak a festésre vár.
Én a ponyva miatt tettem rá 15cm-t. Nem akartam az eredeti oldalakat fúrni faragni.
Elöl van 2 függőleges zártszelvény. Arra lett az egész magasító építve. Elő ill. hátfal fix, és ehhez csavarozva a két oldal magasítás. A két eredeti oldalhoz nincs fogatva. Azok függetlenül billeghetnek alatta billentéskor. És bármikor levehető.
Naprából, árpából megpakolható.
Kukoricával, búzával meg gyorsan nagyjából csapósan, és had szaladjon.
Régi pótunk fa magasító van. Az is megoldható ponyvázósra stabilan.
Ha érdekel, küldhetek képeket róla.
Válasz Gumóka #1200. hozzászólásáraRégwbben haver is mindig filyósra rakta a kocsit.
Lebasztam...erre meg kicsit 3/4fölé...hogy"izé...nem látom a túlsó felét, meddig van"
Válasz bandigh #1199. hozzászólásáraAz is megoldás, de én azért gondoltam a 3szög befogóját az oldalmagasítással egy vonalba tenni, mert így a + magasítás nem lóg az átfogó fölé nyúlni, így nem támasztja ki a sarok a ponyvát,mert ha kitámasztja, szerintem idővel tönkretenné a ponyvát, kikoptatná a sarok.


Mondjuk ez évek és használat kérdése, de akkor legyen már esztétikus.
De egyébként én azt a 15 centit se tenném rá, esetleg naprához. Nekünk mondjuk keskenygumisok voltak a pótok, ha rendesen meg volt rakva, a 105 lóerőt is megkérdezte, ha olyan volt a talaj.
Másrészt meg ma már nagyok a kombájnok, a tsz gyári ballonkerekeseire a dominator épp 2-t bírt ráüríteni, de a tx66 már 2x70% volt, ha meg jobban rávágott, addig rakta még éppen le nem folyott. Kanyarba már szórtuk, meg gödörbe. Ha rajt a magasító, akkor is addig rakta.
Így lett búzából is 110q, meg vizes kukkerből is 132 rajta. Aztán annak sincs értelme, hogy a 8000 forintos kukival vetjük az utat.
A ballonkerekes előtt a 80-as kétkeréken indult sokszor. De volt év, mikor kukoricatarlón a Rába 3.-ban tudta csak húzni a tele kocsit
Válasz Gumóka #1198. hozzászólásáraÉs ha a két végébe nem tenne? A két oldalát megmagasítja, aztán simán ráfér az a plusz ami kell, max nem kell kirakni a két végébe a terményt
Válasz dnsv #1192. hozzászólásáraNekünk már át volt építve alulnyílóra, de a gyári oldalast én úgy oldanám meg, hogy a háromszöget eleve magasabbra tenném, a magasítóra meg feltenném a plusz deszkát, a széleire meg gumicsík felcsavarozva. Így nem folyik ki a szem, és a magasítóval együtt tud mozogni.
Erről lenne szó!

Sziasztok ha esetleg valakit érdekelne hw 6011-es oldalak nálunk vannak!
Válasz dnsv #1192. hozzászólásáraÉn nem vagyok igenyes.
A 6 tonnasra tettem 15 centis luc padlót.
Belülre szögvasakat, hogy ki ne nyomja. A sarkokba sarokpántot. Elöl hátul meg 1 helyen oda van lazán csavarozva az oldalhoz, mivel ez a tsz szökevény csavarodva billent. Így nem törte még el. Aztán pur habbal kigazitva a dolog. A magasító nincs fixálva. Csak a 3 oldal van összecsavarozva.