Hirdetés
Fórum
- AKG támogatás új
- Grubber új
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- Búza termény felvásárlási árak új
- Műhelyfelszerelés, szerszám, berendezés, kellékek, gépek új
- Egyedi munkaeszközök házilag új
- Gaspardo vetőgép-munkaeszközök. új
- Agrártámogatások kifizetése új
- MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus! új
- Mikor jön az ESŐ?! Agrármeteorológia, időjárás új
795 hozzászólás
Sziasztok!
Tudnátok segíteni abban, hogy traktorra szerelt rendszer nélkül hogyan lehetne megoldani a GPS működését? PL. egy Pick upra szerelni és azzal menni felmérni a területeket?
Válasz 72 #785. hozzászólásáraInk hîvjál fel!
Válasz .Szabi. #791. hozzászólásárakicsit utána kerestem. GS2 és GS3 esetében volt különbség, két szint volt, két árazással.
Most is árulnak upgrade-et pl. Itt
Gen4-től kezdve már csak Autotrack Gen4 van. ez enged bármilyen korrekciót, de kikerültek az alapcsomagból az íves vonalak, pivot vonalak, amik a korábbi aktivációban alapból voltak.
Sziasztok.Csak érdeklődés képp kérdezném hogy egy BrownBox monitorból és egy ITC antennából összehozható-e egy Atu kormányforgató motorral automata kormányzás?Jelenleg sorvezetőként van használva,szabad kezes kormányzással is van olyan pontos,hogy nem lesz csíkos mondjuk egy tarlókezelés,de azért egy forgató motorral egyszerűbb lenne....igazából néha vegyszerezésre,gyakran pedig műtrágya szórásra lenne használva....illetve ha lehetne egy kicsit pontosítani rajta,akkor talajmunkára.....Mit lehetne kihozni belőle?
Válasz .Feco. #787. hozzászólásáraA monitoron csak AUTOTRAC aktiváció van, az SF1, SF2, RTK aktiváció az antennán van de a monitoron látod, azon keresztül lehet aktiválni, frissíteni
Válasz hashtag #789. hozzászólásáravagy a monitorban már fel volt oldva valamiért....
Válasz .Feco. #787. hozzászólásáraLehet. De egy sf1-el dolgozó trakira rátettem az rtk-s antennát, és ment rtk-val. Lehet csak valami anomália van nálam.
Válasz .Feco. #787. hozzászólására7000-es antennánál az SF3 aktivációt váltja ki az SF-RTK?
Válasz hashtag #786. hozzászólásáraNem jól emlékszel, az autotrack aktiválásnak két szintje van, SF1, illetve SF2, SF3, RTK. Az antennának meg 3...
Válasz 72 #785. hozzászólásáraPontosan nem tudom, de ha jelenleg működik az autotrack, akkor csak az antennára kell feloldó, mert sf1-el működő trakira ha ráteszel egy rtk-s antenàt, akkor megy vele. Ha jól emlékszek
Köszönöm a hozzászólásokat!
Akkor kell vennem egy rtk URH modemet
Két feloldó kulcsot az antennához és egyet a monitorhoz.
Jól értelmeztem?
Ha nem akkor javítsatok ki!
Válasz Georgosz #774. hozzászólásáraÉn nem csak arra használom a kijelzőt, hogy AB egyenest mennyen...
AB görbe, táblakontúr, szakaszolás, auto path, adatszinkron oda vissza, teljesítmény optimalizálás stb.
Elvileg a rendszer a permetezési és gazdálkodási naplót is ki tudja tölteni online a traktorból autómatice de sajnos még a legnagyobb Magyar szoftverfejlesztő sem bírkózott meg a kiszolgálásával 100%-ban
Egyenlőre ha 1 tábla több néven van akkor a lejelentés nem megy legalább is 3 hónapja ezt mondták még elvileg dolgoznak rajta.
Válasz hashtag #782. hozzászólásáraNem kell ahhoz 5 perc sem!
Válasz A.I. #781. hozzászólásáraNe becsüld alá hogy mit tud az ember alkotni egy menüben, akár 5 perc alatt is
Válasz hashtag #778. hozzászólásáraEl lehet nyomkodni, de ehhez amit leírtál gyakorló pancser kell!
Válasz Georgosz #779. hozzászólásáraTúl sok a beállítási opció, és kevés a tudás a volán mögött, igazából a gyártó nem sokat tehet erről. Viszont lehetne valami frissítés, amivel logikusan kereshetővé válnak a bázisok, aztán kiválasztod, azért hogy ne neked kelljen olyan adatokat beállítani, ami nem egy mezei traktorosnak való folyamat.
Válasz hashtag #778. hozzászólásáraMindezt kb 10 milláért gépenként... Egyem a szívüket hosszú kolompérral!
Válasz Georgosz #776. hozzászólásáraMás környékről érkező gépész próbàl csatlakozni egy új állomáshoz, aztàn a frekvenciákat tekergeti, meg a végén beállítja hogy az ő antennája nem is egy vevő hanem egy bázisállomás, aztán egyből meg vagy lőve. Valahogy így.
Válasz Georgosz #773. hozzászólásáraHanem a nagynak.
Ez nálam is szokott lenni, és nem ezzel a két toronnyal!
Az ilyet fel sem veszem már!
Az is lehet, hogy már kipipáltam, hogy ez engem többet nem érdekel.
Nyilván aki nagyon ért hozzá, meg nagyon van ideje és ügyes kicsit informatika, műszerészetben, meg tököm tudja még miben, az magának tud építeni.
Én inkább maradok (többnyire) felhasználó a témában.
Válasz hashtag #775. hozzászólásáraTöbbször volt már ilyen... Mit nyomkodjak el a monitoromon, hogy másokat zavarhassak? Ezt most komolyan írtad-gondoltad,hogy 1 user a kités-szarvasos rendszert megbolondítja csak azért mert hülye? Még egy érv a többmilliós gyári rendszerek ellen!
Válasz Georgosz #773. hozzászólásáraVagy csak volt a közelben egy gépész, aki elnyomkodta a monitorját, aztán az zavart. Volt már ilyen
Válasz termelo #771. hozzászólásáraGyári szögszenzor jel levehető, plusz gyári kormány szelepek vezérelhetőek,nézz szét a neten az AgOpenGPS után!
Válasz A.I. #772. hozzászólásáraDe... Van Kités RTK-s 6120R myjonhdeerral. Mondom az AMS nem kicsi Zolinak, hogy interferencia van néha az ecsedi és császlói RTK bázisok között. Aszondta, hogy olyan nincs...
Válasz termelo #769. hozzászólásáraIgen húzós "kicsit", utána viszont mondjon bárki bármit stabil rendszer tud lenni főleg, hogy akad olyan is aki tudja szervizelni. Ami azért nem hátrány!
Válasz Georgosz #770. hozzászólásáraEzt nem engedheti meg magának, nagyobb visszalépés lenne mintha maradna így rtk nélkül...
Válasz 72 #764. hozzászólásáraJobban járnál AGOpenGPS-szel... 660 ezerből GNSS RTK-val megy a Rába! Annyiért az URH modemet sem veszed újonnan meg a 6000-es antenna seggére, max használtan!
Nincs valakinek a közeledben saját RTK bázisa?
Én úgy tudom, hogy az antennára is kell feloldó 2 db.
1x sf3-ra utána rtk-ra ez még a kijelző feloldóján kívül + 1.5 m valami ilyesmi...
Válasz A.I. #767. hozzászólásáraKét éve kérdeztem az Agroparknál, akkor másfél miska lett volna.
Válasz hashtag #766. hozzászólásáraJah bizony feloldó kulcs a monitoron RTK korrekció használathoz (sajnos lehet drágább lesz mint a pálcikás modem)!
Válasz kukaccsosz #765. hozzászólásáraAktiváció?
Válasz 72 #764. hozzászólásáraVeszel hozzá egy RTK URH modemet, előfizetsz a jelre (legegyszerűbb a KITE ) és ennyi.
Sziasztok! Van egy 6155R es traktorom 6000 antennával sf 1 jellel és 4640-es monitorral. A kérdés az lenne, hogy tudnám ezt 2.5cm rtk ra alakítani, mit kell hozzá vennem vagy cserélni?
Segítséget szeretnék kérni, hogy szükségem lenne egy GREENSTAR 2600 monitor Magyar nyelvű használati utasításra, vagy honnét tudnám beszerezni.
Válasz termelo #761. hozzászólásáraAz MRTK licenszt azt ugyan úgy a KITE / agropark / gépközvetítő adja akinél az antenna be van regisztrálva. ( 1 / 5 évre)
A bázis meg igazából ezeket kell beszerezni, otthon összedugod youtube videó alapján feltelepíted és meg is vagy.
Bázis vevő + antenna
Raspberry PI a malnapctol
Meg egy microUSB kábel a kettő közé.
Kb ~1 hét alatt meg szokott lenni a rendeléstől a bemérésig a dolog :)
Ha esetleg mégis elakadsz akkor meg segítünk megoldani :)
Válasz gunicsba #751. hozzászólásáraHali!
Ti vállaltok ilyen MRTK telepítést?
Van 2 RTK-s gépem viszont a 3.-on csak egy sima 6000 antenna van. Engem nem zavar ha nem az idő 100%-ban jön a jel az RTK X miatt...úgy is jobb lesz mint 15 cm
Válasz gunicsba #759. hozzászólásáraAzért a teljességhez hozzátartozik, hogy a FÖMI-nek két szervere van. Nem túl valószínű, hogy egyszerre halnának meg.
Válasz Csera #758. hozzászólásáraEz így igaz azzal vitatkoznék, hogy a saját bázis a maga 150 ezer nettójával + egy 5 éves MRTK licensz a másik ~170 ezer forintjával az URH-s váltogassunk rádiók között így is elég gyorsan visszahozza az árát. (2,5 év alatt)
Ha nincs JDLink és kell a 4G modem akkor viszont jóval rosszabb a matek.
Ha már fizetős:
Nyáron pont a fömi volt az aki egész éjjelre eltűnt.
Franciáknál tény hogy vasárnap 4 órakor megállt a kutatói hálózat nem volt elérhető a gép.
1 órán belül lett új gép másik helyen ami nem bírta, utána 1 órán belül egy harmadik.
Másnap reggel 7kor már az eredeti szerver üzemelt.
Akit bővebben érdekel mi volt a gond: hivatalos magyarazat
Csináltam amúgy múltkor egy ilyen oldalt ahol lehet a castereket összehasonlítani: uptimerobot monitoring
Akinek van bázisa küldheti 2 irányba , elérheti közvetlenül is stb. Ettől bolondbiztosabb megoldást nem tudok kitalálni. (Állítom, hogy a bolti megoldások nagy része még ennyit sem tudom redundancia terén.) Maga a kezdeményezés, hogy legyen közösségi meg publikus inkább amiatt jó, hogy ha valami miatt totál elmegy a saját bázis legyen B terv. (nyilván nem egy VRS rendszer de ha azt nézem, hogy a mi bázisunkról már vagy 10-15 traktor üzemel napi szinten akkor eléggé sok pénz marad meg az emberek zsebében)
Válasz MTZ1221.3 #754. hozzászólásáraHárom lehetőség közül lehet választani, valóban.
1. Mások ingyenes bázisának használata -ez mindig hordoz némi bizonytalanságot...viszont nem kerül semmibe...(ha van RTK képes GPS készülék)
2. Saját bázis vásárlása, beüzemelése -kicsit macerás, vannak kezdeti költségek...
3. Fizetős korrekció használata -ez a legmegbízhatóbb szolgáltatás,10 éve használom.
Az árak azóta a percdíjasnál nem változtak, a 30, 90 napos, vagy éves díjak pedig jelentősen csökkentek, nem kalkulálva azzal, hogy a forint vásárlóértéke mennyit romlott 10 év alatt.
Ezeket a szempontokat figyelembe véve, nyilván mindenki maga dönt.
Válasz MTZ1221.3 #756. hozzászólásáraHa valaki nem tud 0-24/365-ben üzemeltetni szünetmentes áramforrással, akkor - szerintem - jobb, ha nem teszi fel a bázisát egyik szolgáltatóhoz sem. Mert ugyan a szolgáltató a kieső mount point helyett a következő legközelebbi bázis adataivel kiszolgálja a vevőt, de lehet hogy a pontosság már nem fog beleférni a művelethez, és kikapálja a kultúrát (Pl a te 5cm-es védőtávolságod sorközművelésnél már ilyen).
Ha pedig saját bázis van, akkor én mindenképpen bekapcsolnám a castert rata, és közvetlenül csatlakoznék, függetlenül attól, hogy milyen más szolgáltatóhoz küldi fel az adatokat. Ezzel egy hibaforrást ki is zártál.
Válasz Praetor #755. hozzászólásáraTobbekkel beszeltem, akik mondtak, hogy tavasszal is volt gond. Az emlidre is erdemes feltenni a sajat bazist, aztan valamelyik szerver csak jo lesz.
Valoszinu amig ingyenes lesz addig lesznek stabilitasi gondok, ha majd fizetni kell erte valoszinu megoldodik.
Válasz MTZ1221.3 #754. hozzászólásáraLehetett rendszer gond is. De a centipede mögött nem egy sufni cég van, úgyhogy szerintem erre rendszeresen nem kell számítani.
Amit én próbáltam mount point, az ~25km-re van tőlem. Teljesen rendben volt. A távolság miatt a pontossága már nem 1cm, ezért inkább saját lett. Vannak a technikában dolgok, amivel küzdeni kell, de a saját bázis zsírul megy. Még egyszer köszönet Balázsnak a guide-ért.
Abban teljesen igazad van, hogy ha bizonytalan a bázis, akkor az vetés időben baromira nem vicces. Valószínűleg jó döntést hoztál, ha egyébként nem akarsz saját bázist.
Válasz Praetor #753. hozzászólásáraEzen a hetvegen allitolag gond volt. Nem csak nalam volt baj. Mindenesetre en megvettem az eves jelet. Ha vetni kell akkor nem erek ra szorakozni.
De biztos van akinek jol mukodik. Ami a kozelemben van bazis nem stabil. 150kmre levot tudtam hasznalni, tarcsazasra. Aztan meg RTK2Go-rol ment 300km-re levo bazisrol. Gnss-tol sokkal jobb, de egy vetest, kapalast biztos nem biznek ra.
Attol fuggetlen biztos jo, de nekem igy nem eri meg. Sajat szerverrel lehet jobb lenne.
Válasz MTZ1221.3 #752. hozzászólásáraNem tudom, de amelyik csatlakozási pontot én próbáltam a centipedén, azzal nem volt gond. Igaz csak pár órát használtam, de hamar volt rtk fixem.
Válasz gunicsba #751. hozzászólásáraFeltéve, ha nem gond, hogy néha néha leáll a szerver, vagy ha nem megfelelő az intenet kapcsolat a bázisán akkor csak úgy rotty ledobja.
Mivel annyira reklámoztatok, hogy milyen stabil ez a rendszer mondom kipróbálom. Szerintem a 2 nap alatt jó 10percet volt RTK Fix jelem, azelőtt és azután is RTK Float. Ha nekem ezzel kellene vetni, hát hamar elmenne a kedvem a robotkormányozástól. Szóval lehet, hogy olcsó, (meg amikor megy akkor jó) de hogy stabil kifejezést nem használnám rá az tutifix. Inkább fizetek egy szolgáltatónak, amiért elvárás, hogy legyen jel mindig (és van is, ha nincs lehet hibátbejelenteni), és amikor lehet akkor dolgozzak, mint, hogy üljek a trakiba és várjam, hogy na legyen már RTK fix jel végre.
Amúgy jó ez a kezdeményezés De az olcsó húsnak...
Válasz JagroGy #749. hozzászólásáraHa van JDLink a gépben akkor nem kell a modem hozzá :) csak annyi a lényeg, hogy a szerver címéhez olyan URL-t kell beírni amiben a "jdmrtk" szerepel. Én emiatt csináltam emlid.jdmrtk.hu meg centipede.jdmrtk.hu -t. Előbbi az emlid.com utóbbi a centipede.fr -re megy fel.
Természetesen az MRTK licenszt meg kell venni ami azt hiszem 1 évre ~80 ezer 5 évre viszont már csak évi ~35 ezer forint.
Ja meg nem árt ha van egy házi RTK bázis de ez meg ~150 ezer forintból megvan.
Megy már pár gép így:
https://www.youtube.com/shorts/0vqm7Sz0Smo
Hali érdeklődnék hogy ki ismeri az obsol kft és az ő raven sorvezető it?
Válasz lotus80 #748. hozzászólásáraSf1-ről ha RTK-ra szeretnél bővíteni, akkor SF3 és RTK -aktiváció is kell. (SF3-ra nem kell előfizetni, csak az aktiváció szükséges). Ez lesz a nem olcsó rész a modemmel együtt.
Ez után elvileg évente 120e+áfa, amit fizetni kell
Válasz A.I. #747. hozzászólásáraKöszönöm a segítségedet jobbat átlátom. Kell aktívácíó a kijelzőn, modem valamint előfizetés :) Körbekérdezek a modem árakról. Agropark-al vagyok kapcsolatban amúgy.
Válasz lotus80 #746. hozzászólásáraElőször is, ha jól tudom a monitoron kell RTK aktiváció, ha az nincs, akkor nem kezeli az RTK modemet.
Modem, nekünk 869es van 6000es antennán, azt hiszem, 3000es is kompatibilis vele.
Ez nem mobil hálózatot használ, hanem a KITE saját telepítésű földi állomásait. Ha jól tudom a JD rendszerhez csak a Kitének vannak földi állomásai.(lehet nem jól tudom)
Ennek van egy éves díja, 120+áfa volt talán idén is.
Felénk tűrhető a lefedettség pláne 6000 antennával társítva.
A SIM kártyás verziót nem ismerem, annyit tudok, hogy egy előfizetés biztos, hogy kell.
Modemet másoknál is kérdezd meg, mert mikor én vettem a KITE volt a legjobb, mert ők be is üzemelték, illetve, ha velünk vagy kapcsolatban, mondjuk fizetsz az éves jelért, van telefonos segítség, mert tart ügyeletet.(segítő készek szoktak lenni, én is hívtam őket, főleg míg az elején bénázram)
Sziasztok!
SF1-et pontosságot szeretném RTK-ra javítani. Néztem az agropark oldalán, hogy van több fajta antenna is. Ahogy nézem van noname és eredeti is (abból is URH és 4G változat).
Esetleg valaki tudna segíteni, hogy mi a különbség ezek között? Melyiket lenne érdemesebb választani?
Köszönöm!