Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak647 FtBenzin árak628 FtEUR413.74 FtUSD401.77 FtCHF440.14 FtGBP494.56 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz Drisa #17846. hozzászólásáraNekünk is van SDirectDrive-os, 6R, de szerintem nem nagy szám, az Autopower továbbra is fényévekkel előtte van, annyi hogy ez megpróbál valami hasonlót imitálni, de azért sosem lesz olyan. Épp az olyan helyzeteknél, amikor egy kicsit kellene lassítani, vagy gyorsítani van gond, mert ahhoz már épp váltania kellene, vagy erőtartalék nincs a motorban, vagy aláesik a nyomatékcsúcsnak... És akkor még nem beszéltünk arról a helyzetről amikor nincs szükség a teljes teljesítményre. Az autopower simán veszi el a motorfordulatot ez meg szerencsétlenkedik: ha vez el fordulatot veszít sebességet, ha feljebb kapcsol már nem bírja, ráadásul a következő keményebb talajfoltnál megint bajba kerül... vagy nincs automatika vagy állandóan váltogat... kényelmesebb meg igényesebb mint a korábbi PowerQuad-Autoquad váltók, ideje volt azt a nagy görbe vasat száműzni a kabinból, de nagyon messze van az Autopower váltókhoz... A millió váltogatás miatt pedig nem hiszem hogy tartósabb lesz, és úgy általában az egész R-esek közül sem soknak lesz kérdéses hogy 20-30-40e üzemóránál kell-e bontani a váltót vagy sem...
Válasz Vadmalac #17845. hozzászólásáraIsmerem ezt a C4-D2 problémát, de láthatod hogy ha 0,6 km/h óránként lenne egy fokozat a top sebességig 70 váltás lenne ami kicsit túlzás. Tankolás után mész kicsit a rövidebb fokozatban, amíg megkönnyül, ezért tartományt váltani h 10 percig 0,5-tel gyorsabban menj.. Elvetsz 200 m2 tel többet.. És ha esetleg kis ideig csak 95% on megy a motor nem 100 on azért az nem olyan nagy érvágás. Pont a powerfokozatok elején olyan kicsi a különbség (D1-D2) hogy a kettő közé még vágyni egy fokozatot, mert D1 ben nincsen csutkára leterhelve a motor.. Kell az a gép még jövőre is meg azután is sajnos.
Válasz Vadmalac #17845. hozzászólásáraA lényeg hogy nehezebb melónál automatába teszed, beállítod a kívánt tempót és kapcsolja a legjobb fokozatot, persze ha nehéz rész jön vissza kapcsol, így jobb a fogyasztás. Szállítánál meg bc és mint egy vario csak gázpedál. Nagyon kényelmes, nálunk szereti a kezelő. A sebesség fokozatok között meg nem lesz akkora különbség mert a motor fordulattal kompenzál. Elég széles az a fordulat tartomány amin belül kedvező a teljesítmény és a fogyasztás is.
Válasz bandigh #17844. hozzászólásáraAz enyémben a sima 6x4-es váltónál sorrendben úgy vannak a fokozatok C és D fokozatnál, amit szántóföldön használunk (a B-t most ne keverjük bele az egyszerűség kedvéért), hogy C1 C2 C3 D1 C4 D2... Sokszor van, hogy D2-vel nem bírja, a D1-ben meg könnyedén. Ilyenkor a C4 a megfelelő választás, de ehhez tartományt is kell váltani. Nem vagyok egy folyton nyomogatós fajta, a power váltásokat a minimálisra redukálom, emiatt sima szántóföldi munkánál nem nagy gond, de pl. vetőgépnél a tankolás után van hogy sok a D2, de C4-ben viszi. Pár kanyar után könnyül a szerkezet, vinné D2-ben, de így megint marad a tartomány váltás. Persze vannak más okok, ami miatt meg jobb így ahogy van, ezért ez a téma nem is annyira izgat.
Ami jobban érdekel, az még mindig az eredeti kérdésem. A DD-s videókat már a megjelenéskor megnéztem, tisztában vagyok a működésével. De érdekelne az a része, ami nincs rajta egyik videón sem, illetve a 16/5-ös váltóról sem találtam olyan videót, mint a DD-ről.
Válasz Vadmalac #17840. hozzászólásáraJavaslom nézd meg a youtube-on a működését.
Az A tartomány nehéz talajmunkára van 10.8-ig
A B tartomány vegyes szántóföldi munkára van 22 ig
A C tartomány szállításra van 42 ig.
Mindeben 8 powershift fokozat van
Pótkocsizáshoz benyomod a B/C tartományt és egésznap nem kell nyúlni semmihez. Nem értem ebben mi a rossz.
A lamellát meg hívd kuplungnak mert ez egy szögegyszerű duplakuplungos váltó, csak azért van benne kettő hogy mire az egyik szétold, a másik már tudjon is összekapcsolni. A 7,3 meg bőven A tartományon belűl van, gondolom ebben a tempóban szántanál, ezt inkább ne akard a B tartományban tenni.. Az 1,2 meg bőven elég kisi változás, ettől kisebb nemtudom minek. Akkor fendet kell venni
Válasz bandigh #17837. hozzászólásáraA marketing szöveg megvan, de én a lényegre vagyok kíváncsi. A dolog rákfenéje pont ott van, hogy bár mechanikusan zár, viszont az nem mindegy, hogy előtte és utána hány lamellás-hidraulikus kapcsolás van a hajtásláncban. Ráadásul nem értem miért, de ennél a váltónál sem tudták rendesen kiosztani az áttételeket. Pl. az A6 (7,3 km/h) az a B2 és a B3 közé esik, viszont ehhez tartományt kell váltani. Miért nem lehet egy olyan váltót csinálni, aminél a ténylegesen sebességben egymás után lévő fokozatok egymás után is kapcsolhatók. Milyen jó lenne ha nem ~1,2 km/h, hanem ~0,6 km/h-s lépésekben lehetne váltani!
Le merem fogadni, hogy komoly üzemanyag megtakarítást nem lehet elérni ezzel a váltóval egy full powerhez képest, csak meg van bonyolítva az egész!
Válasz Garfield #17838. hozzászólásáraA váltó behajtó tengelytől,egy összetoldott ujjnyi vastag tengely hajt hátra a tlt egységig.Ott van egy fogaskerekekből álló lassító áttétel(540-540E-1000),meg ott van benne az olajos többlamellás tlt kuplung.A komplett tlt egység levehető a difiház végéről.
Válasz Vadmalac #17836. hozzászólásáraLényeg az, hogy a kapcsolások után 100%-ban zárt, mechanikus a hajtáslánc, mindegy h hány lamellán megy át, összezár és kész, nincs olaj, szivattyú, meg cvt meg mittudomain.
Ha már ennél a témánál tartunk, meg tudja valaki mondani, hogy jobb-e a direct drive hatásfoka, mint pl. egy sima full powershift-é? Én értem, hogy a fokozatválasztás mechanikus, magában a váltóban csak egy lamellasor dolgozik egyszerre. Viszont a váltó után van a szorzó hajtómű. Abban hogy történik a fokozatváltás? Minimum 1 lamellasor abban is kell hogy legyen, akkor már az irányváltóval együtt 3 lamellasoron megy át a hajtás. A 16/5-ös power váltóban egyszerre hány lamellasor dolgozik? Kíváncsi lennék rá hogy megy ez!
Válasz Gazda12 #17832. hozzászólásáraNe várd el senkitől,hogy ódákat írjon és részletesen elmagyarázza(azért,hogy megértsd) a két váltó közti lényeges különbségeket.
Vedd a fáradságot és olvass utána a jd honlapján,vagy googlezd ki.
Válasz RkTomi #17826. hozzászólásáraKöszi a választ! Még annyit, hogy az F fokozatnál miért nincs fedél? behúzni nemtudom 40-et megy így, de nehogy 50-es váltója legyen! amikor húzom F-be nem koppan hane rugalams egy kicsit.
Válasz déév #17823. hozzászólásáraAz autoquadnál van egy gomb a váltókaron az automata funkció aktiválásához. Ami a beállítások függvényében a választott csoporton belüli 4 fokozat között kapcsolgat. Csak szállítási vagy könnyű munkáknál használható. Szántásnál lazítózásnál nem.
Most nézem hogy nyomógombos a fokozatok közti váltás akkor powerquad plus-os a váltó.
Válasz Gazda12 #17822. hozzászólásáraVonóerő-érzékelés beállítása:
1 Helyzetszabályozás:
A vonóerő érzékelés szabályzógombjának ebben az állapotában a munkaeszköz a beállított helyzetben van a terheléstől függetlenül.
2 - 4 Vegyes szabályozás:
A vonóerő érzékelés szabályzógombjának közbenső helyzeteiben a talajviszonyoktól függően folyamatosan lehet szabályozni a vonóerő érzékelés érzékenységét.
5 Vonóerő szabályozás:
A vonóerő érzékelés szabályzógombjának ebben az állásában a munkaeszköz a talaj ellenállásának (a talaj kötöttségének) növekedésével emelkedni, a talaj ellenállásának csökkenésével süllyedni fog a beállított terhelésnek megfelelően.
Válasz RkTomi #17820. hozzászólásáraHali! Csak 20-as váltó mert E-be nem bírom behúzni.
Miben különbözik az autquad váltóval szerelt? mármint kezelő karok szempontjából. És az az eco kapcsoló nem jelez vissza a mszerfalon semmit sem pedig ha csak a sima fogaskerékre nyomok.
Válasz RkTomi #17821. hozzászólásáraArra tudnál választ adni,hogy a 3pont függesztés kapcsoló mögött az a ,,csavaróka" amin kék szín van mellette és be van számozva annak pontossan mi is a neve és a dolga? Én azt vettem észre minél lejebb van annál jobban bele megy a munkagép a földbe! Tudom,hogy talaj függő de mégis ,melyik a leg ideálíssabb állás neki? Előre is köszi!
Kőszi az infokat mindenkinek .. Marad a 6320 egyenlőre :) ma probalgattam a 6520 at es ha lényeges változast akar az ember 6820 legalabb .. Véleményetek szerint mennyi uzemora az egészséges egy 6320 nak 10 ,15e ameddig hadználni lehet esetleg amire még azt mondhatjuk eladhato még ..
Válasz déév #17813. hozzászólásáraHa felraksz róla egy képet akkor megmondom. A 6x4-es powerquad a legvalószínűbb: külön az irányváltó külön a csoport és a fokozat váltó karok. De lehet még powershift, vagy autopower váltó , bár ha hazai a gép akkor ezekre kicsi az esély.
Válasz Ktmracing101 #17798. hozzászólásáraÉn nem cserélném, csak ha tudnád az előéletét, tényleg kevés óra van benne, ha a tiédnek nincs baja, és nem sok lenne az árkülönbözet. Kb. annyival fogja jobban vinni az eszközöket, amennyivel nagyobb a lóerő ill. a nyomaték. Kb. +15%. Az 8km/h-nál plusz 1,2, az egy power fokozat. Ha lényeges eltérést akarsz, akkor 40-50%-kal legyen nagyobb a teljesítmény.
Alkatrészeket itt is érdemes megkérdezni: Agro JD Tecnika, Agroderner, Kocsis Agrotechnika.
Válasz déév #17805. hozzászólásáraA power guad váltónak nincs automata üzemmódja, ahhoz autoquad plus hajtómű kell. A fogaskerékben lévő "E" betű a cruise control (fordulatszám szabályozó) működését kapcsolja és vissza is jelzi a műszerfalon. Az "E" betű azt jelenti hogy "eco" gazdaságos üzemmódban van.
Válasz Ktmracing101 #17803. hozzászólásáraHa cr motor akkor nem eszik többet viszont hosszabb és nehezebb ezért nehéz függesztett gépekkel jobban boldogul. Nekünk volt 6 és 4 hengeres cr motoros szinte ugyanannyi a fogyasztás.
Tudna e segíteni valaki abban, hogy van egy 6910s gépem, power quad váltóval. Lenne benne egy olyan gomb amit, ha bekapcsolok automatán kapcsolná föl és le a sebességeket, de nem reagál még a visszajelző lámpa sem világít, ha rányomok. Kétállású kapcsoló egy sima fogaskerék és egy fogaskerékben lévő E látható rajta. Biztosítékokat megnéztem, amik benne vannak jók. Merre induljak tovább?
Tudna e segíteni valaki abban, hogy van egy 6910s gépem, power quad váltóval. Lenne benne egy olyan gomb amit, ha bekapcsolok automatán kapcsolná föl és le a sebességeket, de nem reagál még a visszajelző lámpa sem világít, ha rányomok. Kétállású kapcsoló egy sima fogaskerék és egy fogaskerékben lévő E látható rajta. Biztosítékokat megnéztem, amik benne vannak jók. Merre induljak tovább?
Ugy tudtam az összes 6520 az 6hengeres de nem gondolnam hogy nagyobb ugyrás lenne 6320röl ,és fogyasztásba viszont joval több a 6hengeresnek jol tudom? Alkatrész ügyben esetleg vki tapasztalat a kipufogo hővédő lemez elrepedezése miatt? Vagy ez a 7350 uzemoranal ez természetes ?
Válasz Drisa #17801. hozzászólásáraÉn még nem halottam 4 hengeresbe és a KONE DATA szerint is csak 6 hengeres volt az egyik szívó motor 110 le a másik CR 115le
Válasz 4755 #17800. hozzászólásáraJavítanám mindkettőnket, volt belőle 4 és 6 hengeres modell is, 6520 "prémium" volt 6 hengeres. Az se pedig 4 hengeres.
25046 hozzászólás
Válasz Drisa #17846. hozzászólásáraNekünk is van SDirectDrive-os, 6R, de szerintem nem nagy szám, az Autopower továbbra is fényévekkel előtte van, annyi hogy ez megpróbál valami hasonlót imitálni, de azért sosem lesz olyan. Épp az olyan helyzeteknél, amikor egy kicsit kellene lassítani, vagy gyorsítani van gond, mert ahhoz már épp váltania kellene, vagy erőtartalék nincs a motorban, vagy aláesik a nyomatékcsúcsnak... És akkor még nem beszéltünk arról a helyzetről amikor nincs szükség a teljes teljesítményre. Az autopower simán veszi el a motorfordulatot ez meg szerencsétlenkedik: ha vez el fordulatot veszít sebességet, ha feljebb kapcsol már nem bírja, ráadásul a következő keményebb talajfoltnál megint bajba kerül... vagy nincs automatika vagy állandóan váltogat... kényelmesebb meg igényesebb mint a korábbi PowerQuad-Autoquad váltók, ideje volt azt a nagy görbe vasat száműzni a kabinból, de nagyon messze van az Autopower váltókhoz... A millió váltogatás miatt pedig nem hiszem hogy tartósabb lesz, és úgy általában az egész R-esek közül sem soknak lesz kérdéses hogy 20-30-40e üzemóránál kell-e bontani a váltót vagy sem...
Válasz Vadmalac #17845. hozzászólásáraIsmerem ezt a C4-D2 problémát, de láthatod hogy ha 0,6 km/h óránként lenne egy fokozat a top sebességig 70 váltás lenne ami kicsit túlzás. Tankolás után mész kicsit a rövidebb fokozatban, amíg megkönnyül, ezért tartományt váltani h 10 percig 0,5-tel gyorsabban menj.. Elvetsz 200 m2 tel többet.. És ha esetleg kis ideig csak 95% on megy a motor nem 100 on azért az nem olyan nagy érvágás. Pont a powerfokozatok elején olyan kicsi a különbség (D1-D2) hogy a kettő közé még vágyni egy fokozatot, mert D1 ben nincsen csutkára leterhelve a motor.. Kell az a gép még jövőre is meg azután is sajnos.
Válasz Vadmalac #17845. hozzászólásáraA lényeg hogy nehezebb melónál automatába teszed, beállítod a kívánt tempót és kapcsolja a legjobb fokozatot, persze ha nehéz rész jön vissza kapcsol, így jobb a fogyasztás. Szállítánál meg bc és mint egy vario csak gázpedál. Nagyon kényelmes, nálunk szereti a kezelő. A sebesség fokozatok között meg nem lesz akkora különbség mert a motor fordulattal kompenzál. Elég széles az a fordulat tartomány amin belül kedvező a teljesítmény és a fogyasztás is.
Válasz bandigh #17844. hozzászólásáraAz enyémben a sima 6x4-es váltónál sorrendben úgy vannak a fokozatok C és D fokozatnál, amit szántóföldön használunk (a B-t most ne keverjük bele az egyszerűség kedvéért), hogy C1 C2 C3 D1 C4 D2... Sokszor van, hogy D2-vel nem bírja, a D1-ben meg könnyedén. Ilyenkor a C4 a megfelelő választás, de ehhez tartományt is kell váltani. Nem vagyok egy folyton nyomogatós fajta, a power váltásokat a minimálisra redukálom, emiatt sima szántóföldi munkánál nem nagy gond, de pl. vetőgépnél a tankolás után van hogy sok a D2, de C4-ben viszi. Pár kanyar után könnyül a szerkezet, vinné D2-ben, de így megint marad a tartomány váltás. Persze vannak más okok, ami miatt meg jobb így ahogy van, ezért ez a téma nem is annyira izgat.
Ami jobban érdekel, az még mindig az eredeti kérdésem. A DD-s videókat már a megjelenéskor megnéztem, tisztában vagyok a működésével. De érdekelne az a része, ami nincs rajta egyik videón sem, illetve a 16/5-ös váltóról sem találtam olyan videót, mint a DD-ről.
Hol vannak ilyenkor a JD szerelők?
Válasz Vadmalac #17840. hozzászólásáraJavaslom nézd meg a youtube-on a működését.
Az A tartomány nehéz talajmunkára van 10.8-ig
A B tartomány vegyes szántóföldi munkára van 22 ig
A C tartomány szállításra van 42 ig.
Mindeben 8 powershift fokozat van
Pótkocsizáshoz benyomod a B/C tartományt és egésznap nem kell nyúlni semmihez. Nem értem ebben mi a rossz.
A lamellát meg hívd kuplungnak mert ez egy szögegyszerű duplakuplungos váltó, csak azért van benne kettő hogy mire az egyik szétold, a másik már tudjon is összekapcsolni. A 7,3 meg bőven A tartományon belűl van, gondolom ebben a tempóban szántanál, ezt inkább ne akard a B tartományban tenni.. Az 1,2 meg bőven elég kisi változás, ettől kisebb nemtudom minek. Akkor fendet kell venni
Válasz Garfield #17842. hozzászólásáraPersze
Válasz .Szabi. #17839. hozzászólásáraKöszi varrupozni lehet 540e-Ben vajon?
Válasz .Szabi. #17839. hozzászólásáraKöszi varrupozni lehet 540e-Ben vajon?
Válasz bandigh #17837. hozzászólásáraA marketing szöveg megvan, de én a lényegre vagyok kíváncsi. A dolog rákfenéje pont ott van, hogy bár mechanikusan zár, viszont az nem mindegy, hogy előtte és utána hány lamellás-hidraulikus kapcsolás van a hajtásláncban. Ráadásul nem értem miért, de ennél a váltónál sem tudták rendesen kiosztani az áttételeket. Pl. az A6 (7,3 km/h) az a B2 és a B3 közé esik, viszont ehhez tartományt kell váltani. Miért nem lehet egy olyan váltót csinálni, aminél a ténylegesen sebességben egymás után lévő fokozatok egymás után is kapcsolhatók. Milyen jó lenne ha nem ~1,2 km/h, hanem ~0,6 km/h-s lépésekben lehetne váltani!
Le merem fogadni, hogy komoly üzemanyag megtakarítást nem lehet elérni ezzel a váltóval egy full powerhez képest, csak meg van bonyolítva az egész!
Válasz Garfield #17838. hozzászólásáraA váltó behajtó tengelytől,egy összetoldott ujjnyi vastag tengely hajt hátra a tlt egységig.Ott van egy fogaskerekekből álló lassító áttétel(540-540E-1000),meg ott van benne az olajos többlamellás tlt kuplung.A komplett tlt egység levehető a difiház végéről.
Hello én azt szeretném kérdezni,hogy a kardán / tlt/ fogaskereken vagy min kapja a hajtást.
Válasz Vadmalac #17836. hozzászólásáraLényeg az, hogy a kapcsolások után 100%-ban zárt, mechanikus a hajtáslánc, mindegy h hány lamellán megy át, összezár és kész, nincs olaj, szivattyú, meg cvt meg mittudomain.
Ha már ennél a témánál tartunk, meg tudja valaki mondani, hogy jobb-e a direct drive hatásfoka, mint pl. egy sima full powershift-é? Én értem, hogy a fokozatválasztás mechanikus, magában a váltóban csak egy lamellasor dolgozik egyszerre. Viszont a váltó után van a szorzó hajtómű. Abban hogy történik a fokozatváltás? Minimum 1 lamellasor abban is kell hogy legyen, akkor már az irányváltóval együtt 3 lamellasoron megy át a hajtás. A 16/5-ös power váltóban egyszerre hány lamellasor dolgozik? Kíváncsi lennék rá hogy megy ez!
Válasz Gazda12 #17834. hozzászólásáraYoutube
John deere commadquad gearbox
John deere directdrive gearbox
Remélem tudtam segíteni
Válasz .Szabi. #17833. hozzászólásáraKerestem de nem találtam....Bocsánat azt hittem azért van ez a topic ha valamit nem tudok kérdezzek....
Válasz Gazda12 #17832. hozzászólásáraNe várd el senkitől,hogy ódákat írjon és részletesen elmagyarázza(azért,hogy megértsd) a két váltó közti lényeges különbségeket.
Vedd a fáradságot és olvass utána a jd honlapján,vagy googlezd ki.
Válasz .Szabi. #17831. hozzászólásáraKöszönöm a komoly választ.....a működési elvre vagyok kiváncsi? Egyforma a hatás fokuk?
Válasz Gazda12 #17830. hozzászólásáraA váltó
Először is boldog Valentin napot mindenkinek! Másodszor csak egy kérdés: mi a külömbség a DirectDrive és a command quad között? :) előre is köszönöm!
Válasz déév #17827. hozzászólására6000 teteje 20/20 váltós volt csak kipattintották az F fedelet, az 50 es is 20/20-as
Válasz déév #17827. hozzászólásáraAz a kulissza gyârilag le van vakolva,csak valaki azt kifaragta onnan.
Válasz RkTomi #17826. hozzászólásáraKöszi a választ! Még annyit, hogy az F fokozatnál miért nincs fedél? behúzni nemtudom 40-et megy így, de nehogy 50-es váltója legyen! amikor húzom F-be nem koppan hane rugalams egy kicsit.
Válasz déév #17823. hozzászólásáraAz autoquadnál van egy gomb a váltókaron az automata funkció aktiválásához. Ami a beállítások függvényében a választott csoporton belüli 4 fokozat között kapcsolgat. Csak szállítási vagy könnyű munkáknál használható. Szántásnál lazítózásnál nem.
Most nézem hogy nyomógombos a fokozatok közti váltás akkor powerquad plus-os a váltó.
Válasz Gazda12 #17822. hozzászólásáraVonóerő-érzékelés beállítása:
1 Helyzetszabályozás:
A vonóerő érzékelés szabályzógombjának ebben az állapotában a munkaeszköz a beállított helyzetben van a terheléstől függetlenül.
2 - 4 Vegyes szabályozás:
A vonóerő érzékelés szabályzógombjának közbenső helyzeteiben a talajviszonyoktól függően folyamatosan lehet szabályozni a vonóerő érzékelés érzékenységét.
5 Vonóerő szabályozás:
A vonóerő érzékelés szabályzógombjának ebben az állásában a munkaeszköz a talaj ellenállásának (a talaj kötöttségének) növekedésével emelkedni, a talaj ellenállásának csökkenésével süllyedni fog a beállított terhelésnek megfelelően.
Válasz Gazda12 #17822. hozzászólásáraA neve. Vonóerő-érzékelés szabályzógomb
B 1- helyzetszabályozás
B 2-4-Vegyes szabályozás
B 5-Vonóerő szabályozás
Válasz RkTomi #17820. hozzászólásáraHali! Csak 20-as váltó mert E-be nem bírom behúzni.
Miben különbözik az autquad váltóval szerelt? mármint kezelő karok szempontjából. És az az eco kapcsoló nem jelez vissza a mszerfalon semmit sem pedig ha csak a sima fogaskerékre nyomok.
Válasz RkTomi #17821. hozzászólásáraArra tudnál választ adni,hogy a 3pont függesztés kapcsoló mögött az a ,,csavaróka" amin kék szín van mellette és be van számozva annak pontossan mi is a neve és a dolga? Én azt vettem észre minél lejebb van annál jobban bele megy a munkagép a földbe! Tudom,hogy talaj függő de mégis ,melyik a leg ideálíssabb állás neki? Előre is köszi!
Válasz déév #17819. hozzászólásáraA klíma kapcsolótól balra van a cruise control potmétere.
Válasz déév #17819. hozzászólásáraSzia 24-es powerquad váltó.
Válasz RkTomi #17815. hozzászólására
Kőszi az infokat mindenkinek .. Marad a 6320 egyenlőre :) ma probalgattam a 6520 at es ha lényeges változast akar az ember 6820 legalabb .. Véleményetek szerint mennyi uzemora az egészséges egy 6320 nak 10 ,15e ameddig hadználni lehet esetleg amire még azt mondhatjuk eladhato még ..
keresek 6910s traktor gépkönyvet!!! Kapcsolási rajza netán van valakinek természetesen, ha kell fizetnék érte!!
Válasz RkTomi #17815. hozzászólásáraOk holnap lefotózom.
Válasz déév #17813. hozzászólásáraHa felraksz róla egy képet akkor megmondom. A 6x4-es powerquad a legvalószínűbb: külön az irányváltó külön a csoport és a fokozat váltó karok. De lehet még powershift, vagy autopower váltó , bár ha hazai a gép akkor ezekre kicsi az esély.
Válasz Ktmracing101 #17798. hozzászólásáraÉn nem cserélném, csak ha tudnád az előéletét, tényleg kevés óra van benne, ha a tiédnek nincs baja, és nem sok lenne az árkülönbözet. Kb. annyival fogja jobban vinni az eszközöket, amennyivel nagyobb a lóerő ill. a nyomaték. Kb. +15%. Az 8km/h-nál plusz 1,2, az egy power fokozat. Ha lényeges eltérést akarsz, akkor 40-50%-kal legyen nagyobb a teljesítmény.
Alkatrészeket itt is érdemes megkérdezni: Agro JD Tecnika, Agroderner, Kocsis Agrotechnika.
Válasz RkTomi #17812. hozzászólásáraKöszi. És azt miből tudom megállapítani pontosan, hogy milyen váltóval van szerelve?
Válasz déév #17805. hozzászólásáraA power guad váltónak nincs automata üzemmódja, ahhoz autoquad plus hajtómű kell. A fogaskerékben lévő "E" betű a cruise control (fordulatszám szabályozó) működését kapcsolja és vissza is jelzi a műszerfalon. Az "E" betű azt jelenti hogy "eco" gazdaságos üzemmódban van.
Válasz 4755 #17806. hozzászólásáraMindig tanul az ember tractor data-rá többet nem hallgatok.
Válasz Ktmracing101 #17803. hozzászólásáraHa cr motor akkor nem eszik többet viszont hosszabb és nehezebb ezért nehéz függesztett gépekkel jobban boldogul. Nekünk volt 6 és 4 hengeres cr motoros szinte ugyanannyi a fogyasztás.
Válasz Drisa #17808. hozzászólásáraSemmi gond,én a kone datát szoktam nézni az szerintem pontosabb.
Válasz apuci #17802. hozzászólásáraTraktor datan néztem, de akkor hibás, én meg elhittem. Sorry
6534 a 4 hengeres
Válasz Drisa #17801. hozzászólásáraBocsi nem akarok kötözködni nekem Se van és 6-hengeres
Tudna e segíteni valaki abban, hogy van egy 6910s gépem, power quad váltóval. Lenne benne egy olyan gomb amit, ha bekapcsolok automatán kapcsolná föl és le a sebességeket, de nem reagál még a visszajelző lámpa sem világít, ha rányomok. Kétállású kapcsoló egy sima fogaskerék és egy fogaskerékben lévő E látható rajta. Biztosítékokat megnéztem, amik benne vannak jók. Merre induljak tovább?
Tudna e segíteni valaki abban, hogy van egy 6910s gépem, power quad váltóval. Lenne benne egy olyan gomb amit, ha bekapcsolok automatán kapcsolná föl és le a sebességeket, de nem reagál még a visszajelző lámpa sem világít, ha rányomok. Kétállású kapcsoló egy sima fogaskerék és egy fogaskerékben lévő E látható rajta. Biztosítékokat megnéztem, amik benne vannak jók. Merre induljak tovább?
Ugy tudtam az összes 6520 az 6hengeres de nem gondolnam hogy nagyobb ugyrás lenne 6320röl ,és fogyasztásba viszont joval több a 6hengeresnek jol tudom? Alkatrész ügyben esetleg vki tapasztalat a kipufogo hővédő lemez elrepedezése miatt? Vagy ez a 7350 uzemoranal ez természetes ?
Válasz Drisa #17801. hozzászólásáraÉn még nem halottam 4 hengeresbe és a KONE DATA szerint is csak 6 hengeres volt az egyik szívó motor 110 le a másik CR 115le
Válasz 4755 #17800. hozzászólásáraJavítanám mindkettőnket, volt belőle 4 és 6 hengeres modell is, 6520 "prémium" volt 6 hengeres. Az se pedig 4 hengeres.
Válasz Drisa #17799. hozzászólásáraüdv a 6520-as 6hengeres
Válasz Ktmracing101 #17798. hozzászólásáraCr motoros? 6520 nagyobb tengelytáv de 4 hengeres motor.