Hirdetés
- Munkabérek a mezőgazdaságban új
- Szántóföld árak Magyarországon új
- Használtgép-piac új
- Alkatrész új
- Hamisított kínai láncfűrész és egyéb minden láncfűrész új
- Használt szántóföldi permetező új
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- Tárcsák új
- Búza gyomirtása új
- Gazdálkodási napló/táblatörzskönyv új
307 hozzászólás
Érés előtt /még zöldek piros foltokkal a barackok/ mivel fújnátok le a fát levéltetvek ellen. Nagyon meg vannak csavarodva a levelek. Ilyen tetüinvázió mint idén van, még nem láttam soha se.
Válasz klauzer.gabor #205. hozzászólásáraÜdv,
Termelőt találni,de termést azt keveset.
Üdvözlet mindenkinek!
Termelőt keresünk, az ország keleti feléről, felvásárlás céljából, megegyezés után, azonnali fizetéssel!
Megbízható magánszemélyek vagyunk!
Érdeklődni 06 20 377 3958
Vagy Facebookon : Klauzer Gábor
Válasz eva681119 #196. hozzászólásáraSok oka lehet, alany, faiskolai probbléma, kiszárasás, talajuntság, és mé lehetne sorolni, de röviden: kuka
Válasz Isssti #199. hozzászólásáraÉs hol a hajtás
Válasz fodorjacintadam #200. hozzászólásáraNyúl, vagy őz, de inkább őz. Igen átterjedhet, ha nem fogod be az őzet
Válasz fodorjacintadam #200. hozzászólásáraŐz?
Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. Van egy 1 hektáros MK132-s sárgabarack ültetvényem. Az ültetvény szélén pedig kb. 15-20 vilmoskörte, ami nagyon fiatal. A hétvégén a csatolt kép fogadott. A körte levelek eltüntek, csak a fonák van meg. Esetleg tudja valaki mi lehet ez? A sárgabrackra is átterjedhet?
Válasz Roland82 #189. hozzászólásáraSzia, szerintem valami hajtáshervasztó darázs lesz, mintha jártam volna már így én is.
Válasz baryll #193. hozzászólásáraFolyamatos locsolásban van részük. Tápanyagot még a tél végén adtam nekik műtrágya formájában.
Válasz eva681119 #196. hozzászólásáraTipp: már a faiskolában kiszáradt (sok vizet vesztett, de még élt), aztán megadta magát.
Őszibarack.A másikfa sárgabarack.
Szép napot! Elküldóm a képeket hogy is néznek ki a fáim. Kérhetek tanácsot?
Válasz Roland82 #192. hozzászólásáraLaikus vagyok, nem ismerem ezeket a szereket. Én leginkább a fa gyökerén keresztüli tápanyagutánpótlásra koncentrálnék a mostani aszályos időjárásban, hogy minél jóltápláltabbak, ellenállóbbak és ezáltal egészségesebbek legyenek a fák. Amennyiben tovább fokozódik a megbetegedés én mindenképpen megmutatnám személyesen egy szakembernek is.
Válasz baryll #191. hozzászólásáraNem láttam semmiféle apró bogarat a leveleken. Kb 2 hete permeteztem Topas+Karate Zeon+Amalgerolral. Ez okozhat ilyet? Kiheveri a fa?
Az érdekes, hogy nem mindegyik fa ilyen. Pedig mindegyiket lepermeteztem.
Válasz Roland82 #189. hozzászólásáraA képek alapján szerintem ha nem a fagy, akkor valamilyen permetszer égethette meg a lombozat külső felét. A beteg levelek fonákjain nincsenek véletlenül apró élősködők, kártevők?
Szép napot !Segítségre lenne szükségem vagyis tanácsra. Vettem tavaly ősszel egy őszibarackfát és egy ananász sárgabarackfát.Na már most itt van május és még nem hoz se levelet,sem rügyet mintha elfelejtett volna felébredni.Az őszibarackfát néztem szép zöldek az ágai. Tehát szerintem még él. Az ananászsárgabarack viszont barna, de levágtam az ágából egy picit és zöld nem száraz és nem is barna. Akkor mi lehet a baj?Direkt azért vettem ananászsárgabarackot mert az ellenáll a szárasságnak,hidegnek és betegségnek. Előre is nagyonn szépen köszönöm a segitséget. Nagyon szeretném őket meg menteni.
Üdv.
Szerintetek mi lehet ez? Kajszin és szilván is látom. De nem mindegyik fán?
Válasz csuti0 #186. hozzászólásárajah, én is gondolkodtam pénteken, hogy érdemes-e permetezni, aztán lefújtam, sok minden nem fog maradni, úgy tűnik erre is...
Válasz csuti0 #186. hozzászólásáraKöszönöm a tanácsot. A kis fákat megpróbálom betakarni.
Válasz Sk Laci #185. hozzászólásáraSzia!
Bimbós állapotban -5C elvileg kibírhat,de ez sokmindenitől függ mennyi ideig van fagyva,milyen fajta. De ha már szirombimbós állapotú,akkor -3 is elviheti,nyílott virágról nem is beszélve. Védekezni takargatással lehet,de ahogy mondod inkább a kis fákat.
Mifelénk teljes nyílásban vannak a fák,nagy szerencse kéne,hogy ne vigye el.
Üdv.:Csuti
Sziasztok!
A barackon eléggé nagyok a rügyek, de még nem virágzik.
Károsíthatja az elkövetkezendő napokban a fagy, vagy amég nincsen virágban nem károsodik? -5 C mondanak felénk.
Vagy csomagoljam be a kisfákat valamilyen fátyolfóliába?
Sárgabarackom az már nagy fa, azt nem tudnám "becsomagolni".
Kerti gyümölcsfákról van szó, ha kis terület is, szeretném menteni a menthetőt.
Szia,visszaírtam, megkaptad-e a levelet?
Válasz ferikemm #182. hozzászólásáraküldtem emailt
Sziasztok! Kajszit telepítek majd és fajtaügyben minden infót megnéztek, de a Tsunami, Goldrich szimpatikus, ill. ezek mellé porzó. Első körben Csarli1-et kérdezem, hoz-e még be oltványt külhonból? Illetve tudnánk-e beszélni valamikor?
Sziasztok!
Sok érdekességet olvasok a magyar oltványokról,idén szeretnék kajszit telepíteni,elég kötött talaj,van két korai fám többször elfagytak.
Valami kései fajtára,esetleg fagytűrőbbre gondoltam Harlayne,Rózsa.stb. van esetleg valakinek megbízható forrása honnan rendeletnek?
Válasz balogh81 #179. hozzászólásáraNálunk!
Vírusmentes, certifikált, I. osztályú gyümölcsfák.
Nagy tétel (100+) vásárlása esetén az áruk 870Ft/db. Készlet mellékelve.
Üdvözlettel: Miklósfalvi Péter
tel.:70/6086964
www.gyumolcsfacsemete.hu
Sziasztok. Hol érdemes fákat venni?
Válasz Sk Laci #177. hozzászólásáraFrancia honlapon tudod megnézni.
http://www.cot-international.eu/en
Kajszi nem télen fagy el hanem januárba, ha felmelegszik az idő és utána lehűl. Nálam tavaly januárba közel volt a -30 hoz és mig is roskadoztak a fák, igaz a felmelegedés után mát nem volt vissza hűlés.
Cseresznyével -30 fokba már vannak problémák.
Válasz Csarli 1 #176. hozzászólásáraCsarli, van magyar nyelvü prospektus az általad kínált barackokból?
Nagy "ropogós" szívcseresznye is érdekelne.
Én tőled légvonalban 200 km-rel vagyok északabra. Bírná a szlovák klímát is? Télen azért nálunk lejeb megy a hőmérséklet, mint nálatok -30 C kibírná a facsemete?
Válasz Északi #175. hozzászólására"Magyarországon megvehető legyen" Hét éve nem vásárolok selejt magyar fákat, nem csak kajszira értem, hanem szilva, őszibarack, cseresznye fajtákra is. Elegem lett a 4-5 évenkénti facserékből.
Válasz Csarli 1 #172. hozzászólásáraKöszi a részvétet meg a linket is köszönöm , de még nem ültettem .
Akkor újra fogalmazom az igényeimet , Magyarországon megvehető legyen , bírja a hideget ezért késői virágzású legyen , jó legyen az íze finom legyen a lekvárja és a pálinkája ,nem kell rekord termés mennyiség inkább kisebb mennyiség de az biztosan . Egy dekát se szeretnék eladni , tavaly 5 mázsából lett lekvár főzve és kevés lett sok a rokon gyerek . Amúgy mi a baj a bergeronnal és a kyotoval ? Ja és nem szeretek vegyszereket használni , tudom nagyok az igényeim
Válasz Márk_ #173. hozzászólásáraIgen, de melyik fajtákra. Küld emailt, és adok telefonszámot.
Válasz Csarli 1 #172. hozzászólásáraÁrat írnál privátba?
Válasz Északi #171. hozzászólásáraŐszinte részvétem ezekre a fajtákra, csak az ellenségemnek javasolnám.
Itt nézelődj, ha találtál valamit írj emailt.
http://www.battistinivivai.com/prodotti.php?idcategoria=2
Sziasztok gyenge homokba szeretnék 80 darab kajszit a kertbe , Kyotora vagy Bergeronra gondoltam vélemények javaslatok esetleg más fajtára ? 1 méter mély és széles ültető gödörbe gondoltam bele marha trágya sok tojás héj , egy kis meszes agyagos föld keverve a gyenge homokkal és öntözve lenne.
Sziasztok!
Van,lesz valakinek eladó kajszibarack eladó Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg megye környékén??
Válaszokat előre is köszönöm!
Válasz csuti0 #168. hozzászólásáraLepotica nem jó választás, mert annak is reped a törzse.
Válasz Csarli 1 #166. hozzászólásáraSzia!
Nálunk van próbára 50 fa,myrabolánra oltott lepotica szilva törzs,arra oltva a kajszi. Kíváncsian várom az elkövetkező éveket.
Mifelénk is van több 100 éves kajszi, és nincs szilva törzse,ha minden igaz valami kék szilva gyökérre vannak oltva.
Üdv.:Csuti
Válasz benko.janos44 #164. hozzászólásáraBeszéld meg a Péterrel, hogy normális időjárás legyen, és ne fagyjon el a virág mielőtt kivirágzik.
Válasz s.erdodi1976 #165. hozzászólásáraNincs jelentősége a közbeoltásnak, csak a magasságnak, lehet myrabolán a törzs is. Ennél sokkal egyszerűbb, ha Wavitot használsz alanynak, és azt szemzed 110-120 cm magasan,vagy a törzset befested ősszel fehére. A probléma az, hogy a kajszi törzs télen megreped, mert a déli oldal nap hatására melegszik, az északi oldal viszont hideg marad. Ez a hőkülönbség okozza a törzs repedését. A repedésen behatol a PS. baktérium vagy a fitoplazma, esetleg gomba, és kipusztul a fa. A "gutaütést" valamelyik a három közül okozza. Nálam a tesztelésre hozott 9 fajta Carmingó és a 12 fajta Cot szinte 80% kipusztult, ezek 29C alanyon voltak gyökérnyakba oltva, viszont a 3 ha ültetésből ami Waviton van magasan szemezve csak az pusztult ki amit az egyik szomszéd legyomirtózott, valamint a másik szomszéd kecskéi lelegeltek. Ez olyan 150 fa lehetett az 1500 fából. Most nemtudom szilvát próbálok alanynak ami vírus rezisztens.
Gutaütés ellen már létezik egy módszer, csak nagyon körülményes (viszont 100 éves kajszibarackfát is találtak ilyet elgyomosodott régi kertekben):
Kétszer oltás.
Myrobalán (cseresznyeszilva) alanyra oltják alacsonyan a Fehér Besztercei szilvát, ami lessz a törzse a fának. És a Fehér Beszterceibe oltják a kajszit.
Körülményes, de az így oltott fák bármilyen talajban megélnek, és szinte védettek a gutaütés ellen.
Sajnos a monilia ellen ez sem véd.
Talán ha monilia álló kajszit oltanánk bele...már hirdetnek olyat, ami állítólag ellenáll..kérdés hogy mennyire piacképes.
Én a következő 3 évben ki akarok alakítani (kiskert) kb. 10-15 ilyen oltványt.
(Myrobán alnyon Fehér Besztercei törzs, rajta monilia álló kajszi (magyar?, Golden vénusz?, még keresem a megfelelő kajszit, de azt úgyis csak jövőre kell kiválasztani).
Így reményeim szerint olyan szuperrezisztens kajszifáim lesznek, amiket semmilyen betegség nem támad, bioban is lehet majd termeszteni, és akár 100 évvel (az én életem eltelte után is) él még és terem.
Akár a felső szomszédom kertjében lévő kb. 100 éves kajszibarackfák.
Üdv:
Erdődi Sándor
Szerbusztok.Az lenne a kérdésem ,hogy 2013 -ba. ültettem ceglédi arany fajtát.2015-ben hozott termést mutatóba,de már azóta virágot nem hoz.Amúgy szép fa,a levelei is és ágai is szépek nincs betegség jele rajta. Ugyan ez van a Gönci magyar kajszi fámmal is,csak azt 2015-ben ültettem.Őszi ültetésűek mind a kettő. Mit javasoltok mi tévő legyek.
Válasz csuti0 #162. hozzászólásáraNekem nincs ültetvényem,így nálam nem megy ki 5-10%de van ,hogy mind ki pusztúl az az 1-2db ez viszont 100%-os kár,most csak egy van de ez sem látja az eget mert felfelé nem szeret nőni.,csak oldalra,hogy támogatni keljen.
Válasz Diesel Tibor #157. hozzászólásáraSzia!
Évente kb 5%-ot pótolunk a gutaütés miatt,de volt,hogy 10% ment ki. Kimúlt fa helyére ültetjük az újat, nincs probléma,nincs több veszteség a fiatalokban mint máshol. Sajnos evvel a betegséggel csak együtt élni lehet,nincs rá megfelelő gyógymód.
Üdv.:Csuti
Válasz krisztinak963 #156. hozzászólásáraNe vegyél,és nem kapsz gutaütést!!!!!!!!!
Válasz csuti0 #158. hozzászólásáraKöszönöm szépen a segitséget.
Válasz Diesel Tibor #157. hozzászólásáraKöszönöm a segitséget.
Válasz krisztinak963 #156. hozzászólásáraSzia!
Gutaütés az sajnos a kajszibarack rákfenéje,nemigen lehet ellene védekezni. Bár van úgynevezett 2x oltott alany,mirabolánra oltott szilva,és arra oltva kajszi. Ez a szilvatörzsű kajszibarack ellenállóbb a gutaütésnek.
Üdv.:Csuti