Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak648 FtBenzin árak634 FtEUR408.16 FtUSD393.39 FtCHF431.97 FtGBP487.8 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz Háromágú villa #5288. hozzászólására3 éve sem akarta rossz áron eladni senki, de attól nem kapott 4ezer párszáz forinttól többet sehol. Lehet majd magas ár, ha a román odaadja majd 7-ért, onnan fognak venni. Na majd meglátjuk, reméljük tartjuk legalàbb ezt a szintet
Válasz MrPoke #5290. hozzászólásáraFelénk igen csak mentek az árak felfelé, hús, húskészítmények, tejtermékek, pékáruk, zöldségek, szinte minden ment vagy 15-20%-ot 6-8 hónap alatt, kíváncsi vagyok, hol áll meg a dolog.
Válasz Gatti #5287. hozzászólásáraHát nekem eddig úgy tünt előbb ment fel a termény ára, és ezt követte a műtrágya, input árak. Kb ugyanott vagyunk mint 3 éve csak a számok nagyobbak. Sajnos az élelmiszer ára nem követi.....
Válasz Gatti #5287. hozzászólásáraNekem eddig úgy tűnik, hogy a termények ára csak mérsékelten korrelál a műtrágya árakkal, viszont a nyersolaj árának érdemibb hatása van a termények nemzetközi jegyzésére. Most, hogy 150-200$-os árakat vízionálnak hordónként, ez azért sejteti, hogy a terményárakat jó eséllyel meg fogja támogatni az olaj. De ha a földgáz ára magas marad, akkor a műtrágya ára is be fog ebbe segíteni némileg. Az tuti, hogy az integrátorok / kereskedők bepróbálkoznak majd alacsony árakkal a vevői oldalon, de amíg komoly fegyveres konfliktus miatt nem blokkolódnak a kialakult kereskedelmi útvonalak, addig a termények iránti kereslet is megmaradhat.
Válasz Gatti #5287. hozzászólásáraMi aggasztó? Már most viszonylag jó áron tudsz kötni, ha félsz az alacsony ártól kössél most 20-30 mázsát hektáronként. Itt már nem lesz 4500 ft/q az ár, felment a műtrágya, megy fel a vegyszerek, termésnövelők ára, ha megszűnik a hatósági ár, nem kizárt, hogy 700 ft/l lesz az üzemanyag ára. Ember nem lesz, aki ilyen feltételek mellett rossz àron eladja a búzáját.
Válasz barazdabetyar. #5285. hozzászólásáraEz nagy igazság, ami aggasztó hogy mennyi lehet majd a búza ára aratàskor, sokan gondolják hogy követni fogja a műtrágya drágulását de én nem vagy ebbe olyan biztos.
Válasz Gatti #5275. hozzászólásáraTavalyi 600 kiló helyett,most 100 liter nitrosol.Aki kiolvassa a könyvet,és átmossa az agyát,az be is fejezi a műtrágyázást.Nem mázsára megyünk,hanem nyereségre.
Válasz Gatti #5275. hozzászólásáraKevesebb.Eddig ment 5q péti+2q kevert.Ez ment minden alá egyformán.Szóval búza árpa napra kukorica.Most 3,5q péti van ithon és ha nem muszály nem is vennék többet,.Ez a kalászosok alá egyszerre lesz kitéve rövidesen.Ha nagyon szépnek látom a világot márciusban még veszek ha nem akkor ennyi.
Válasz Gatti #5281. hozzászólásáraSzámolj, legyen 60 q az átlagod, eddig költöttél műtrágyára 3×6000=18000 ft-ot, és mondjuk átlagosan el tudtad adni 5000 ft/q áron, az 300.000 árbevétel, most költenél 3x21.500=64.500 ft-ot a pétire, viszont eladod legalább 8000 ft/q áron, az 480.000 ft árbevétel, ha mondjuk minden más költséged kb. fixnek tekinthető, akkor mikor jársz jobban?
300.000-18.000=282.000 ft
480.000-64.500=415.500 ft
Ha mondjuk minden más költséged megy mondjuk 20%-ot, akkor is sokkal jobban jársz a második verzióval.
Válasz Gatti #5275. hozzászólásáraén kirakom ugyanazt a búzára, ráadásul most van 36 AK-ban,
tavaly 24 AK-ban volt, éppen elérte az aratási súly a 9 tonnát - 2%-ot vett le a rosta
Válasz Gatti #5275. hozzászólásáraSzámold ki eddig miből mennyivel mennyi termett. 3mázsa nem ad 40 mázsát .pl. buza. Akkor 6ot kapjon max 2honapig kint süti a nap. Szoval a semmi nélkül 25mázsát aratni sokkal biztonságosabb bevétel mint eső nélkül megszorva vadakkal harcolni ami lehet nem éri el az 50 mázsát. Kukorica az más. A földben valamit csak kap a növény. Inkább fuj rá valamit de az is megdrágult azt is csak mutatoba érdemes.
Válasz Gabi 07 #5277. hozzászólásáraén is kb annyira gondoltam. Eddig olyan 300 kg péti ment majd egy kis nitrosol meg lombtrágya. Utóbbiakat hagyom de a szilárdat felére viszem vagy 200kg max.
Válasz Gatti #5275. hozzászólásáraFél adag megy mindenre, a többit az Isteni gondviselésre bízom.
Eddig a tenyerén hordozott, mért hagyna most cserbe. Ami kellett eddig is megadta!
Válasz krokodil007 #5262. hozzászólásáraPontosítva kalászhányás előtt gondoltam. Papám is szórta régen előtte, akkor még a nitroszol nem volt ennyire elterjedt.
Az meg addig kiderül, hogy szilárd, vagy folyékony megy majd ki.
Válasz Gandhy #5260. hozzászólásáraIgen.
Kamion tételeknél jobb egy fajtát rendelni, mert nem szivesen szállitanak ki két különböző árút egy rakományként. /más gyárakból-telephelyekről jönne/.
Válasz bazsi1026 #5257. hozzászólásáraÉn is kidobtam ezelőtt héten a második adagot, mivel mondott esőt, de nem jött meg
Mi korán vetettünk okt 15-20 szárba indult már, azért gondoltam kirakni, meg Febr elején kiment az első adag.
Kénest szórtunk feb 16.án már nem látok a föld tetején. Hétvégére mond esőket azért gondoltam rádobjuk a második adagot ami 27%ost műtrágya ami nehezebben olvad. Mondja a meleget is gondoltam az elsővel elindul mire ez elolvad addigra feltudja venni. Tavaly úgy jártunk hogy március 25 körül kiraktuk a másodikat és ott maradt a föld tetején. Nem jött eső. Passz majd kiderül, egy földre szórunk ami korán el lett vetve. Aztán aratáskor meglátjuk hogy jól csináltuk-e.
Válasz bazsi1026 #5252. hozzászólására1 adag kiment 1 hónapja rá 2 napra bemosódott
de mivel NOV.1 lett vetve ezért még kicsi az állomány így én még 2 adaggal várok
majd szárba indulás előtt tolom 2 adagot ha lesz eső
Válasz kukaccsosz #5250. hozzászólásáraSzia! Nekem azt mondta a forgalmazó , ne kódorogjak nagy táblában. Azért teszi a gép a mag alá hogy felfele száll a"füstje"..Mindenesetre jó szer.Most van egy új valami S betüs változata ugyanazzal a hatóanyaggal Teflo..akármi. Arról tudsz valamit? Állitolag ugyanott készül, és ugyanaz...( nem a mikrogranulátumosra gondolok)
Válasz Hús Futár #5245. hozzászólásáraA petisoban a hatóanyag ammónim-nitrát. Nem illan az gyorsan!
A karbamidnak jelentős a légköri vesztesége amit segít a napsugárzás és a magasabb hőmérséklet.
Válasz Hús Futár #5247. hozzászólásáraIgen azt én is mindig szeretem bedolgozni, kiváltképp hogy úgy a gyökér zónába kerül ily módon. Csak ez a búzánál olyan Plátóinak tűnik...
Válasz szantofold22 #5246. hozzászólásáraEzt te tudod én úgy vagyok vele ha már ilyen sok pénzt adtam érte akkor minél több maradjon meg a talajban a növényemnek . Alaptrágyaként is amit kiszórok délelőtt azt ha egy mód van rá délután vagy este már dolgozom is be .
Válasz Hús Futár #5245. hozzászólásáraSzerintem azért a kémikusok is ismerik a fellépő problémákat.Tudják hogy a kinti viszonyok azok nem éppen petri csészében játszódnak. Valamilyen szinten védett kötött kell legyen különben a talaj szerkezetéből is képes lenne "kiszállni a gázosodás folyamán.Lásd force . A vetés után a földön nem ajánlatos mászkálni a gázosodás miatt.
Az egyik általam sokra tartott de sajnos igen drága műtrágya a sulfammon. Mely védett burokban van és lassan hat.Pont mint a lassan oldódó mütrágyák ahogy a burok sérül a tápanyag elkezd szivárogni mint egy olajos hordó.
Jól emlékszem még apámék vaskerekű spc-s korszakára.Natúr vetőgép semmi ez az semmi flanc a talajfertőtlenítő mérgeket hirből sem ismerték kukorica bogár a világon sem volt . .A román műtrágyát 10 kilós kalapáccsal verték szét és kiszórni is elég volt nemhogy preciziós gazdálkodni. Ha valakinek összeállt hivott egy szalagos Tornádót és menekült a darabos kövek elől ahogy szórta. Akkortájt kiszórták a tölcséressel amin volt egy csirkedrót és azon verték keresztűl a 20 kg os darabokat.
Aztán általában vagy jött egy eső és 1 hétig rá se lehetett menni elsimítani nemhogy vetni vagy semmi sem jött és úgy vetettek. Tisztán emlékszem apám egyhetes mérgelődésére mikor szolgáltatásba kiszórták és jött az eső vetés előtt a kukorica magágyra.Oda lesz kimosódik mire kel a mag meg még gyökeret vált és egyebek.Elvetették a magot és ugyanolyan lett mint előző évben.Onnantól az öreg is legyintett ha valamiért eltért az optimálistól. Persze nyilván nem hátrány amit csinálsz , de én nem láttam különbséget így leálltam erről a rohangálásról.
Ha annyira illanna repülne ahogy kinyitnánk a zsákot odabaxna a szalmiákszesz én ezen nem rugózok.Nemsokára jön az eső csipi a pára, pl ma is tiszta dér volt minden mikor elolvadt meg enyhén ragadt, kötödik az a talajkolloidokhoz és vegyül az lassan. Picit szerintem túl van ez már lihegve. Nyáron a szervestrágya szóró füstöl ahogy górja.Gondolom ott aztán megyen kifele a bukéja ami benne van.Mégis meglátszik a növényen hol érte.
Válasz szantofold22 #5233. hozzászólásáraA pétisóból legjobb tudásom szerint viszonylag gyorsan elillan a hatóanyag jó része a légkörbe én ezért szeretem bekeverni mert ott már talán annyira nincs kitéve szabad levegőnek nem beszélve arról hogy felénk igen csak nedves a talaj 1,5-2 centi mélységben így akkor kisrészt már oldódhat is a talajban .
5843 hozzászólás
Válasz Háromágú villa #5288. hozzászólására3 éve sem akarta rossz áron eladni senki, de attól nem kapott 4ezer párszáz forinttól többet sehol. Lehet majd magas ár, ha a román odaadja majd 7-ért, onnan fognak venni. Na majd meglátjuk, reméljük tartjuk legalàbb ezt a szintet
Válasz MrPoke #5290. hozzászólásáraugyanott vagyunk, de legalább jobban pörög az áfa
Válasz MrPoke #5290. hozzászólásáraFelénk igen csak mentek az árak felfelé, hús, húskészítmények, tejtermékek, pékáruk, zöldségek, szinte minden ment vagy 15-20%-ot 6-8 hónap alatt, kíváncsi vagyok, hol áll meg a dolog.
Válasz Gatti #5287. hozzászólásáraHát nekem eddig úgy tünt előbb ment fel a termény ára, és ezt követte a műtrágya, input árak. Kb ugyanott vagyunk mint 3 éve csak a számok nagyobbak. Sajnos az élelmiszer ára nem követi.....
Válasz Gatti #5287. hozzászólásáraNekem eddig úgy tűnik, hogy a termények ára csak mérsékelten korrelál a műtrágya árakkal, viszont a nyersolaj árának érdemibb hatása van a termények nemzetközi jegyzésére. Most, hogy 150-200$-os árakat vízionálnak hordónként, ez azért sejteti, hogy a terményárakat jó eséllyel meg fogja támogatni az olaj. De ha a földgáz ára magas marad, akkor a műtrágya ára is be fog ebbe segíteni némileg. Az tuti, hogy az integrátorok / kereskedők bepróbálkoznak majd alacsony árakkal a vevői oldalon, de amíg komoly fegyveres konfliktus miatt nem blokkolódnak a kialakult kereskedelmi útvonalak, addig a termények iránti kereslet is megmaradhat.
Válasz Gatti #5287. hozzászólásáraMi aggasztó? Már most viszonylag jó áron tudsz kötni, ha félsz az alacsony ártól kössél most 20-30 mázsát hektáronként. Itt már nem lesz 4500 ft/q az ár, felment a műtrágya, megy fel a vegyszerek, termésnövelők ára, ha megszűnik a hatósági ár, nem kizárt, hogy 700 ft/l lesz az üzemanyag ára. Ember nem lesz, aki ilyen feltételek mellett rossz àron eladja a búzáját.
Válasz barazdabetyar. #5285. hozzászólásáraEz nagy igazság, ami aggasztó hogy mennyi lehet majd a búza ára aratàskor, sokan gondolják hogy követni fogja a műtrágya drágulását de én nem vagy ebbe olyan biztos.
Válasz barazdabetyar. #5285. hozzászólásáraNitrosol is csak azért,mert maradt tavalyról.
Válasz Gatti #5275. hozzászólásáraTavalyi 600 kiló helyett,most 100 liter nitrosol.Aki kiolvassa a könyvet,és átmossa az agyát,az be is fejezi a műtrágyázást.Nem mázsára megyünk,hanem nyereségre.
Válasz Gatti #5275. hozzászólásáraKevesebb.Eddig ment 5q péti+2q kevert.Ez ment minden alá egyformán.Szóval búza árpa napra kukorica.Most 3,5q péti van ithon és ha nem muszály nem is vennék többet,.Ez a kalászosok alá egyszerre lesz kitéve rövidesen.Ha nagyon szépnek látom a világot márciusban még veszek ha nem akkor ennyi.
Válasz Gatti #5281. hozzászólásáraSzámolj, legyen 60 q az átlagod, eddig költöttél műtrágyára 3×6000=18000 ft-ot, és mondjuk átlagosan el tudtad adni 5000 ft/q áron, az 300.000 árbevétel, most költenél 3x21.500=64.500 ft-ot a pétire, viszont eladod legalább 8000 ft/q áron, az 480.000 ft árbevétel, ha mondjuk minden más költséged kb. fixnek tekinthető, akkor mikor jársz jobban?
300.000-18.000=282.000 ft
480.000-64.500=415.500 ft
Ha mondjuk minden más költséged megy mondjuk 20%-ot, akkor is sokkal jobban jársz a második verzióval.
Válasz Gatti #5275. hozzászólásáraén kirakom ugyanazt a búzára, ráadásul most van 36 AK-ban,
tavaly 24 AK-ban volt, éppen elérte az aratási súly a 9 tonnát - 2%-ot vett le a rosta
Sofru(takarmány):
2q 8/24/24 NPK - 2,5q 21/24 NS - 2q N27% - Yara Gramitrel - Keserűsó - 3x gomba
Ha jó a termés, jó az ár, ezt a cca. 70 ezres plusz költséget csak behozza
Válasz .Richard. #5280. hozzászólásáraEddig 250-300kg/ha péti ment mindig + egyszer nitrosol + egyszer lombtrágya.
Utóbbi évek: 2019 70q/ha malmi (nádor)
2020 55q/ha malmi (kolo)
2021 65q/ha malmi (Nádor)
20-25AK talajon.
Válasz Gatti #5275. hozzászólásáraSzámold ki eddig miből mennyivel mennyi termett. 3mázsa nem ad 40 mázsát .pl. buza. Akkor 6ot kapjon max 2honapig kint süti a nap. Szoval a semmi nélkül 25mázsát aratni sokkal biztonságosabb bevétel mint eső nélkül megszorva vadakkal harcolni ami lehet nem éri el az 50 mázsát. Kukorica az más. A földben valamit csak kap a növény. Inkább fuj rá valamit de az is megdrágult azt is csak mutatoba érdemes.
Válasz Gatti #5275. hozzászólásáraNemkapott és nem is fog kapni semmit.
Válasz Gabi 07 #5277. hozzászólásáraén is kb annyira gondoltam. Eddig olyan 300 kg péti ment majd egy kis nitrosol meg lombtrágya. Utóbbiakat hagyom de a szilárdat felére viszem vagy 200kg max.
Válasz Gatti #5275. hozzászólásáraFél adag megy mindenre, a többit az Isteni gondviselésre bízom.
Eddig a tenyerén hordozott, mért hagyna most cserbe. Ami kellett eddig is megadta!
Válasz Gatti #5275. hozzászólásáraUgyanazt, vagy többet.
Ilyen műtrágya árak mellett ki mennyit tervez szórni? Ugyanazt a mennyiséget mint szoktàtok vagy kevesebbet?
Starterrel szórt már valaki kalászost ? Ha igen mennyit és mikor.
A téli trágyázási időszakon belül február 1-től az őszi kalászosok fejtrágyázása megengedett. A nitrátérzékeny területeken még nem lehet trágyázni.
Válasz Háromágú villa #5269. hozzászólásáraMi a faxt?
Alszik a gabona még a karbamid is felesleges,esetleg alaptrágyát érdemes,ha nem kapott összel,de ilyen árakon...
Válasz Háromágú villa #5269. hozzászólásáraTegnap Lacháza környékén nagy erőkkel szórták.
Válasz Háromágú villa #5269. hozzászólásáraMég közepén sem vagyunk a télnek…
Szórjátok? Tegnap, ma már láttam az "első fecskéket"...
Granulált baromfitrágyát használ valaki? 4-500kg/ha-ban gondolkodom.
Mást ősszel nem szórnék búza alá.
Válasz krokodil007 #5262. hozzászólásáraPontosítva kalászhányás előtt gondoltam. Papám is szórta régen előtte, akkor még a nitroszol nem volt ennyire elterjedt.
Az meg addig kiderül, hogy szilárd, vagy folyékony megy majd ki.
Válasz Gandhy #5260. hozzászólásáraIgen.
Kamion tételeknél jobb egy fajtát rendelni, mert nem szivesen szállitanak ki két különböző árút egy rakományként. /más gyárakból-telephelyekről jönne/.
Válasz Gumóka #5259. hozzászólásáraNitroszolt 130-150 L/ha még fogok kirakni 2-3 hét mulva.
4.-et tervezem a héten, figyelve a felhőket.....
Válasz krokodil007 #5262. hozzászólásáraVégülis, minek is amikor a legjobban kéne
asz Gumóka #5259 hozzászólásáraKalaszhanyaskor hagyd
Nézd meg búza nitrogén felvétel dinamikáját
Válasz bazsi1026 #5257. hozzászólásáraÉn is kidobtam ezelőtt héten a második adagot, mivel mondott esőt, de nem jött meg
Mi korán vetettünk okt 15-20 szárba indult már, azért gondoltam kirakni, meg Febr elején kiment az első adag.
Válasz Sk Laci #5258. hozzászólására2x szórsz kénest?
Válasz Sk Laci #5258. hozzászólásáraÉn 3 hete kiraktam egybe a nitrogént rá 280kg/ha.
Akkor annyi esett, hogy bemosta, azóta se.
Nem bíztam az esőbe, az idén kipróbáltam így, permetezéskor majd kapja a lombtrágyát, meg kalászhányáskor kap még nitrogént.
Aztán időjárás függvénye, majd meglátjuk mit aratunk.
Válasz bazsi1026 #5257. hozzászólásáraMa kiraktam a búzára a 2. adag kénes fejtrágyát /DASA 215 kg/ha/.
Kénest szórtunk feb 16.án már nem látok a föld tetején. Hétvégére mond esőket azért gondoltam rádobjuk a második adagot ami 27%ost műtrágya ami nehezebben olvad. Mondja a meleget is gondoltam az elsővel elindul mire ez elolvad addigra feltudja venni. Tavaly úgy jártunk hogy március 25 körül kiraktuk a másodikat és ott maradt a föld tetején. Nem jött eső. Passz majd kiderül, egy földre szórunk ami korán el lett vetve. Aztán aratáskor meglátjuk hogy jól csináltuk-e.
Válasz bazsi1026 #5252. hozzászólására1 adag kiment 1 hónapja rá 2 napra bemosódott
de mivel NOV.1 lett vetve ezért még kicsi az állomány így én még 2 adaggal várok
majd szárba indulás előtt tolom 2 adagot ha lesz eső
Válasz bazsi1026 #5252. hozzászólásáraHolnapra tervezem az elsőt.
Válasz bazsi1026 #5252. hozzászólásáraén tegnap kiraktam az elsőt
Válasz bazsi1026 #5252. hozzászólásáraSzerintem ez az eső fogja bemosni az első adagot. Én még várok.
Sziasztok. Dobja már valaki a második adagot a búzákra?? Hétvégére mond esőt lehet ki kéne szornom. Vélemény? Köszi
Válasz kukaccsosz #5250. hozzászólásáraSzia! Nekem azt mondta a forgalmazó , ne kódorogjak nagy táblában. Azért teszi a gép a mag alá hogy felfele száll a"füstje"..Mindenesetre jó szer.Most van egy új valami S betüs változata ugyanazzal a hatóanyaggal Teflo..akármi. Arról tudsz valamit? Állitolag ugyanott készül, és ugyanaz...( nem a mikrogranulátumosra gondolok)
Válasz szantofold22 #5246. hozzászólásáraA Force nem gázosodik.
A regi talaj fertőtlenítő anyagok gazosodtak és a nemrég kivont klorpirifosz hatóanyagúak.
Válasz Hús Futár #5245. hozzászólásáraA petisoban a hatóanyag ammónim-nitrát. Nem illan az gyorsan!
A karbamidnak jelentős a légköri vesztesége amit segít a napsugárzás és a magasabb hőmérséklet.
Válasz Hús Futár #5247. hozzászólásáraIgen azt én is mindig szeretem bedolgozni, kiváltképp hogy úgy a gyökér zónába kerül ily módon. Csak ez a búzánál olyan Plátóinak tűnik...
Válasz szantofold22 #5246. hozzászólásáraEzt te tudod én úgy vagyok vele ha már ilyen sok pénzt adtam érte akkor minél több maradjon meg a talajban a növényemnek . Alaptrágyaként is amit kiszórok délelőtt azt ha egy mód van rá délután vagy este már dolgozom is be .
Válasz Hús Futár #5245. hozzászólásáraSzerintem azért a kémikusok is ismerik a fellépő problémákat.Tudják hogy a kinti viszonyok azok nem éppen petri csészében játszódnak. Valamilyen szinten védett kötött kell legyen különben a talaj szerkezetéből is képes lenne "kiszállni a gázosodás folyamán.Lásd force . A vetés után a földön nem ajánlatos mászkálni a gázosodás miatt.
Az egyik általam sokra tartott de sajnos igen drága műtrágya a sulfammon. Mely védett burokban van és lassan hat.Pont mint a lassan oldódó mütrágyák ahogy a burok sérül a tápanyag elkezd szivárogni mint egy olajos hordó.
Jól emlékszem még apámék vaskerekű spc-s korszakára.Natúr vetőgép semmi ez az semmi flanc a talajfertőtlenítő mérgeket hirből sem ismerték kukorica bogár a világon sem volt . .A román műtrágyát 10 kilós kalapáccsal verték szét és kiszórni is elég volt nemhogy preciziós gazdálkodni. Ha valakinek összeállt hivott egy szalagos Tornádót és menekült a darabos kövek elől ahogy szórta. Akkortájt kiszórták a tölcséressel amin volt egy csirkedrót és azon verték keresztűl a 20 kg os darabokat.
Aztán általában vagy jött egy eső és 1 hétig rá se lehetett menni elsimítani nemhogy vetni vagy semmi sem jött és úgy vetettek. Tisztán emlékszem apám egyhetes mérgelődésére mikor szolgáltatásba kiszórták és jött az eső vetés előtt a kukorica magágyra.Oda lesz kimosódik mire kel a mag meg még gyökeret vált és egyebek.Elvetették a magot és ugyanolyan lett mint előző évben.Onnantól az öreg is legyintett ha valamiért eltért az optimálistól. Persze nyilván nem hátrány amit csinálsz , de én nem láttam különbséget így leálltam erről a rohangálásról.
Ha annyira illanna repülne ahogy kinyitnánk a zsákot odabaxna a szalmiákszesz én ezen nem rugózok.Nemsokára jön az eső csipi a pára, pl ma is tiszta dér volt minden mikor elolvadt meg enyhén ragadt, kötödik az a talajkolloidokhoz és vegyül az lassan. Picit szerintem túl van ez már lihegve. Nyáron a szervestrágya szóró füstöl ahogy górja.Gondolom ott aztán megyen kifele a bukéja ami benne van.Mégis meglátszik a növényen hol érte.
Válasz szantofold22 #5233. hozzászólásáraA pétisóból legjobb tudásom szerint viszonylag gyorsan elillan a hatóanyag jó része a légkörbe én ezért szeretem bekeverni mert ott már talán annyira nincs kitéve szabad levegőnek nem beszélve arról hogy felénk igen csak nedves a talaj 1,5-2 centi mélységben így akkor kisrészt már oldódhat is a talajban .
Válasz krokodil007 #5242. hozzászólásáraSzerintem inkább a karbamid szublimál, mind amellett hidroszkópos nagyon a párától is összeáll hamar..