Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak651 FtBenzin árak635 FtEUR412.2 FtUSD400.32 FtCHF438.4 FtGBP488.28 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Háááát számolgattam már de mivel negatív a vége nem akartam túlzottan belemenni.
Ahogy én számoltam a 4tonnás átlaggal 50ezer/tonna áron talán kereshettünk egykét forintot rajta, 45ezernél lehet hogy nullán van, 40-es aratáskori árnál meg kemény mínusz.
Ha csak a közvetlen inputot számolom akkor is ez a helyzet, munkabért gépamortizációt üzemóra költséget, telephely rezsi díjját leosztva hektárra....még nem is tettem hozzá.
Annyi, hogy a vetőmagot maganak termelem, minden évben veszünk elsőfokot és abból vetek köv.szezonban. Így olcsóbb mintha aztis venni kelene közvetlenül fémzároltat de nem ezen fog múlni a siker vagy nem siker...
és nemtudom mi tévő legyek, csakis szálkás búzá tudunk termelni a vadak végett, itt nálunk sajnos a területek erős felén a vadak és a kétlábú vadak végett levagyok korlátozva és nem azt vetek amit akarok, hanem amit kevésbé bántanak ezek...
Ezért is mostmár szóját parton is megpróbálom idén mert valamivel váltani kell a földet, meg lehet a cirkot is kipróbálom majd parlagfüves területre kétszíkűt egyszerűen nemtudok tenni, a cirok meg csak egy kis változatosságot jelentene a két búza után valami majd megint két búza vetésforgóban.
Tavaly sikerült 5t fölé tornázni az őárpa átlagomat kb 125-130kg N hatóanyagot kapott. A legxarabb tábláimba volt. Ledőlésnek nyoma se volt, sőtt... még kalászoláskor is elég siralmas képet mutatott, jóval térd alá ért kalászoláskor. Aztán mérlegeléskor nagyon kellemes csalódást okozott. hála az égnek. Idén ősszel kapott magágyba q folyékonyat, múlthéten kapott 2q MASt, és még megy rá majd 2q folyékony szárbainduláskor. Ép tegnap néztem, a MAS a 8mm esőtől szépen feloldódott itt ott látni a talajon szétmosódott fehér pöttyöt. A tövek erősek, 5-6felé vannak bokrosodva. (sose volt még ilyen, eddig ha 2-3felé bokrosodott a kalászos akkor már örültem, de volt párszor, hogy elmaradt a bokrosodás teljesen.) Viszont az őzek nagyon meglegelték a területeket, letaposva teljesen és mintha fűnyíróval levágták volna, nincs egy ép végű levél se csak ami a földön fekszik alsó levél. Tegnap voltt itt az IKRs üzeltkötő srác ő is nézte. Azt mondta meglepően jó ahhoz képest hogy az ország több részin milyen árpákat látott, sárgulnak, tele vannak gombás betegségekkel. Ezt nem dicsekvésképp írom, hanem hogy a 3qN műtrágya (erre felénk legalább is) eléggé karcsú tápanyag. De errefelé még ledőlt árpát se látott senki.
Volt olyan év, amikor 220 kg mas-tól megnőtt hónaljig és úgy lefeküdt mintha az lett volna a dolga. Abban az évben ezt tudva nem is szórtam volna 1 szem műtrágyát sem. De volt olyan év, amikor többtől se volt egy tő amelyik ledőlt volna. Erre sajnos nincs jó válasz. A talaj N tartalmától is függ a dolog.
Szemezgetve itt.. .....akkor nekem négyszer annyi földem van, (lehet mint valójában) úgy nézem(látom) országrészenként mekkora különbségek, vannak input hozzáadásában, termésben, csak az árak egyeznek a végén.
ha tápanyagban jól ellátott a talaj, akkor nem is biztos, hogy kell neki annyi, ha gyengén, akkor nem fog megdőlni... az árpánál a kiegyenlítettség fontosabb, mint a N mennyisége!
Nekem Homoki zab vetőmag termeléshez előirták a használatát, Cycocel-t használtam, mig másoknál jó kis viharkár volt, nálam csak kis foltban félig dölt a laposban .
Válasz #1812. hozzászólásra
Szerintem igen de én nem vagyok árpa termelő néha szoktunk bérbe szórni árpát akkor 50-60 kg N hatóanyagot szórtunk és még akkor is meg meg dőlt!!!
Sziasztok , van 5 ha őszi árpánk . Ugy terveztem hogy február végén marcius elején adnák neki 3q nitrogént /ha és utána aratásig semmi. Egy páran azt monták nekem hogy atol a 3q-tól lefekudhet.S azért kérdezném tőletek mehet e az a 3q/ha-ra.
Haver mesélt egy nagyon faxa kombájnról... olyan mint az új csak jobb! Kihagyhatatlan ajánlat, a rakodóm is tőle vettem, az is pont ilyen paraméterekkel rendelkezett!
Utolsó hozzászólásom a témához!
Van extenzív gazdálkodás és van intenzív. Te az előbbit preferálod én az
utóbbit. Semmi probléma, kétfajta nézet.
Az 1676-os hsz-ben rákérdeztél mennyi termett tavaly és mennyi műtrágyával? NEM VÁLASZOLTAM....nem fórumtéma, hogy miért.
Az 1724-es hsz-ben újra feltetted a kérdést, amire én őszintén leírtam az igazságot és a tapasztalataimat.
Arról nem tehetek, hogy nézetbeli különbségeink vannak, de az első
mondatomban már ezt kifejtettem.....
Erre jössz a "felesleges a mázsákkal HENCEGNI" szlogen....
Jó akkor ezután szégyellni fogom!!! De majd ezt másnak is írd le ha véletlen többet termel Nálad, még ha nagyobb költséggel is. pl:.FECO.
Nálam Apa ezzel túllőttél a nyúlon, úgy hogy ezentúl 1 hozzászólásodra sem fogok reagálni, sőt szerintem a zömét el sem olvasom.
Timac műtrágyát használ valaki ősszel a búza alá? Mi MAPot szoktunk, jónak szokott bizonyulni, de kíváncsi lennék, hogy mi a véleményetek? Még nem próbáltam ki, de csupán az ára végett, nagyon sokallom....
Még annyit teszek hozzá,hogy gazdatársam,mindig többet költ a földre.Nagyon sokszor,az elszámolás után,leülünk és míg kifő a kávé,kiszámolja a kiadást,bevételt,és rájön,pont annyival kapott többet,mint amennyivel többet ráköltött.Persze nem minden évben van így.És azt is mindenki maga dönti el,ha van 10 ft a zsebbe,azt kiszórja,és visszakap 20-at,vagy soha nem látja a 10 ft.-ját.
nállunk nem sok föld van 15-20AK körül mozog közepes földek nem fekete inkább lazább homokosabb kukorica buza megy benne felváltva kisebb területen borso 4-5 évente meg lucerna föld váltása megy 2 évente most beállt hogy minden földet szerves trágyázunk még soha nem szortam alap mütrágyákat csak 27 est tavasszal buzára 1-1,5 mázsa kb nem gombázunk csak gyomirtás és igy vannak az 5-6 tonnás buzák a trágyázott földben mindig a kukorica megy a kukorica után meg egyböl buza ami csak tavasszal kap kis N t .... a környéki kft k ész nélkül tolják a mütrágyát neki és nem aratnak semmivel sem jobbat sött ..... lehet hogy eddig cska szerencsénk volt nem tudom majd kiderül egyszer kiprobálok egy olyna technologiát mint amiket itt irtok mert érdekelne csak épp az ellenérv hogy másoknak sem megy ezzel a technologiával .....
Előzőhöz szólva még volt olyan kísérletem, hogy 250kg map ment ki ősszel, meg 350péti tavasszal.
Jobban terem a több nitrós terület mindig ez az igazság csak azt nem értem miért a francért nemlehet a gyengébb talajon 3-4tonnától többet kihozni amikor a rászórt hatóanyag alapján 7-8tonnákat kéne teremnie.
Végülis nem, de idéntől már van itt is képviselője úgyhogy őszre lehet szerzek belőle.
Most ebben az Exotic-ban bízok, göncruszka környékén 10tonnákat is vágnak róla ismerősék.
Nemtudom mi hol csináljuk rosszul de baxus ha csak 150kiló pétisót szórnék 25mázsákat teremne a búzánk. Tudom látom tapasztalom, maszekok tábláit is aratgatom itt a környéken ahol kevesebbet adnak ki.
Mi úgy csináljuk tizen éve, hogy ősszel kimegy 2mázsa komplex(3x15-ös, vagy MAP, vagy volt már 10-20-10 meg ilyenek is...) Tavasszal 3mázsa pétisó hó végén reggeli fagyokon, majd régebben még ment rá 1mázsa pétisó, pár éve Nitrosolt fújunk ki még inkább. Ezen az látszott ,hogy a mi vidékünk nem kenyérbúza termő videék de mindig malmi búzát tudunk produkálni. És már a nitrosolozás is tovább lett fejlesztve saját technológián belül, tavaly is pl kapott 70litert zászlóslevél előtt félúton és 40litert még kalászhányáskor. Ez azt jelenti, hogy 4-szerre adtunk tápanyagot a búzának, illetve még eg lombtrága is befigyelt.
4tonnától sokkal jobbat nem lehetett összátlagban csinálni így sem. IGaz a jó földeken 5-6tonnákat termett, de sajnos az 5-6koronás földön 3-4közötti rekordok vannak.
Antonius-t termelünk sokéve de lupus saturnus régebben magyar búzák is voltak, szerintem ez utóbbival tudtunk mindig stabil 4tonna felett maradni ha több gyengébb területen volt búza akkoris.
Most van vetve Exotic 25hektár körül, mindenféle körülmények közé szétapróztam. Folyóparti szója előveteményű jóföldbe is, lemosódott erodált meredek partos veresnyirokba is, fennsíki közepes minőségűbe is.
Ami biztos, hogy szója után mindig egy tonnával több van, általában ilyenkor a 6-ot vereti a búza.
Értemén,csak te se amit én.Mondjuk felesleges a mázsákkal hencegni,mert nem egyforma a földjeink,meg tudjuk vetésforgó van.Egyszer te vetsz partra,máskor én.Nekem volt olyan darabom,ahová nem tudtam semmi műtrágyát szórni,csupán kalászoláskor kapott 20 liter nitrót..Vagy úgy számoljak mint az egyik gazdatársam?Mindig jó átlagokat mond.Egyszer mondtam neki,a gyenge tábláját,hogy azzal mi van.Válasz:"azt nem számoljuk,mert tudtuk,hogy rossz lesz."Hát igen,ha én is kivonom amit tudtam,hogy rossz lesz,akkor 6 tonna az üzemi átlag.Szerintem a tavalyi év kivétel,aki őszi műtrágyázott,meg jó fajtaválasztással,rekordok születtek.
Csak nem érted a lényeget!!!!
4-6 tonna = kb 5 TONNA ÁTLAG
Megspórolsz hozzám képest 200 kg műtrágyát, 1 gombaölőt, kb 40.000 Huf
és buksz 2 tonnát....
Egyébként meg minden költséged ugyanannyi: gázolaj, vetőmag, bérleti díj,
stb... tehát nem spórolsz a műtrágyával.
Erre próbálnálak rávezetni.
Igen jól írod.Ha jól megnézed,akkor én azt írtam,hogy több gazdának lett 6-8 tonna.Ezek,akik rendszeresen szórnak MAP-ot.Én sose szórtam,csak most ősszel,és nekem map nélkül lett 4-6 tonna.
Megfigyelésem,hogy akik max műtrágya dózissal dolgoznak,azoknál vannak évjáratok,mikor hoz,de van mikor visz.És aki kevesebbet szór,néha neki marad több a zsebbe.
5825 hozzászólás
Válasz #1816. hozzászólásra
Háááát számolgattam már de mivel negatív a vége nem akartam túlzottan belemenni.
Ahogy én számoltam a 4tonnás átlaggal 50ezer/tonna áron talán kereshettünk egykét forintot rajta, 45ezernél lehet hogy nullán van, 40-es aratáskori árnál meg kemény mínusz.
Ha csak a közvetlen inputot számolom akkor is ez a helyzet, munkabért gépamortizációt üzemóra költséget, telephely rezsi díjját leosztva hektárra....még nem is tettem hozzá.
Annyi, hogy a vetőmagot maganak termelem, minden évben veszünk elsőfokot és abból vetek köv.szezonban. Így olcsóbb mintha aztis venni kelene közvetlenül fémzároltat de nem ezen fog múlni a siker vagy nem siker...
és nemtudom mi tévő legyek, csakis szálkás búzá tudunk termelni a vadak végett, itt nálunk sajnos a területek erős felén a vadak és a kétlábú vadak végett levagyok korlátozva és nem azt vetek amit akarok, hanem amit kevésbé bántanak ezek...
Ezért is mostmár szóját parton is megpróbálom idén mert valamivel váltani kell a földet, meg lehet a cirkot is kipróbálom majd parlagfüves területre kétszíkűt egyszerűen nemtudok tenni, a cirok meg csak egy kis változatosságot jelentene a két búza után valami majd megint két búza vetésforgóban.
Válasz #1809. hozzászólásra
Tavaly sikerült 5t fölé tornázni az őárpa átlagomat kb 125-130kg N hatóanyagot kapott. A legxarabb tábláimba volt. Ledőlésnek nyoma se volt, sőtt... még kalászoláskor is elég siralmas képet mutatott, jóval térd alá ért kalászoláskor. Aztán mérlegeléskor nagyon kellemes csalódást okozott. hála az égnek. Idén ősszel kapott magágyba q folyékonyat, múlthéten kapott 2q MASt, és még megy rá majd 2q folyékony szárbainduláskor. Ép tegnap néztem, a MAS a 8mm esőtől szépen feloldódott itt ott látni a talajon szétmosódott fehér pöttyöt. A tövek erősek, 5-6felé vannak bokrosodva. (sose volt még ilyen, eddig ha 2-3felé bokrosodott a kalászos akkor már örültem, de volt párszor, hogy elmaradt a bokrosodás teljesen.) Viszont az őzek nagyon meglegelték a területeket, letaposva teljesen és mintha fűnyíróval levágták volna, nincs egy ép végű levél se csak ami a földön fekszik alsó levél. Tegnap voltt itt az IKRs üzeltkötő srác ő is nézte. Azt mondta meglepően jó ahhoz képest hogy az ország több részin milyen árpákat látott, sárgulnak, tele vannak gombás betegségekkel. Ezt nem dicsekvésképp írom, hanem hogy a 3qN műtrágya (erre felénk legalább is) eléggé karcsú tápanyag. De errefelé még ledőlt árpát se látott senki.
Válasz #1817. hozzászólásra
Igen árpában nem működik a cycocel!!
Válasz #1809. hozzászólásra
Volt olyan év, amikor 220 kg mas-tól megnőtt hónaljig és úgy lefeküdt mintha az lett volna a dolga. Abban az évben ezt tudva nem is szórtam volna 1 szem műtrágyát sem. De volt olyan év, amikor többtől se volt egy tő amelyik ledőlt volna. Erre sajnos nincs jó válasz. A talaj N tartalmától is függ a dolog.
Válasz #1820. hozzászólásra
.mármint a felvásárlási árak...
Szemezgetve itt.. .....akkor nekem négyszer annyi földem van, (lehet mint valójában) úgy nézem(látom) országrészenként mekkora különbségek, vannak input hozzáadásában, termésben, csak az árak egyeznek a végén.
Válasz #1817. hozzászólásra
mondjuk szerintem ez ritka nagy butaság...
ha tápanyagban jól ellátott a talaj, akkor nem is biztos, hogy kell neki annyi, ha gyengén, akkor nem fog megdőlni... az árpánál a kiegyenlítettség fontosabb, mint a N mennyisége!
Válasz #1817. hozzászólásra
Nekem Homoki zab vetőmag termeléshez előirták a használatát, Cycocel-t használtam, mig másoknál jó kis viharkár volt, nálam csak kis foltban félig dölt a laposban .
Válasz #1815. hozzászólásra
A Főnök növényvédős Ő szerinte az árpára nem hat a szár szilárdító!
Válasz #1785. hozzászólásra
Hány tonnánál vagy nullán ha mindent levonsz?45000 ft búza árnál?
Válasz #1814. hozzászólásra
Szárerősitő növekedés csökkentőt nem használtak ?
Válasz #1812. hozzászólásra
Szerintem igen de én nem vagyok árpa termelő néha szoktunk bérbe szórni árpát akkor 50-60 kg N hatóanyagot szórtunk és még akkor is meg meg dőlt!!!
Válasz #1809. hozzászólásra
talajtól függ, homokon minden gond nélkül ki merem adni csak nem ésszerű
Válasz #1810. hozzászólásra
2,5q-tól is dőlne?? Ha igen akor muszáj leszek most 2q-át es kalászolás előt pedig 1q-át.
Válasz #1810. hozzászólásra
2,5q-tól is dőlne?? Ha igen akor muszáj leszek most 2q-át es kalászolás előt pedig 1q-át.
Válasz #1809. hozzászólásra
Ha egyszerre adod valószínű hogy le fekszik!!!
Sziasztok , van 5 ha őszi árpánk . Ugy terveztem hogy február végén marcius elején adnák neki 3q nitrogént /ha és utána aratásig semmi. Egy páran azt monták nekem hogy atol a 3q-tól lefekudhet.S azért kérdezném tőletek mehet e az a 3q/ha-ra.
Válasz #1806. hozzászólásra
A MAP-ot be kell dolgozni!!!
Válasz #1803. hozzászólásra
Az lehet, de abba már nem vagyok biztos, hogy egy irányba akarnak menni.
Válasz #1785. hozzászólásra
Ha úgy adódik hogy mapot szórsz akkor azt bedolgozósra vagy állományra rászórod ősszel?
Válasz #1803. hozzászólásra
A motor beinduljon,meg a négy kerék forogjon...
Válasz #1802. hozzászólásra
" olyan mint az új csak jobb " - Akkor sokat kell gyepálnod, h a korának megfelelően legyen amortizálódva ? !
Válasz #1802. hozzászólásra
De legalább megvan a 4 kereke
Válasz #1791. hozzászólásra
Haver mesélt egy nagyon faxa kombájnról... olyan mint az új csak jobb! Kihagyhatatlan ajánlat, a rakodóm is tőle vettem, az is pont ilyen paraméterekkel rendelkezett!
Válasz #1800. hozzászólásra
Családba marad!
Válasz #1799. hozzászólásra
A kombányos majd szitkozódni fog szídja a.............
Válasz #1797. hozzászólásra
Délután szépen megszáradt a teteje nem szedte a kerék.De süllyedt,
8 tonna a permetező megtankolva.Meg zavraított a délutáni napsütés
Válasz #1783. hozzászólásra
Utolsó hozzászólásom a témához!
Van extenzív gazdálkodás és van intenzív. Te az előbbit preferálod én az
utóbbit. Semmi probléma, kétfajta nézet.
Az 1676-os hsz-ben rákérdeztél mennyi termett tavaly és mennyi műtrágyával? NEM VÁLASZOLTAM....nem fórumtéma, hogy miért.
Az 1724-es hsz-ben újra feltetted a kérdést, amire én őszintén leírtam az igazságot és a tapasztalataimat.
Arról nem tehetek, hogy nézetbeli különbségeink vannak, de az első
mondatomban már ezt kifejtettem.....
Erre jössz a "felesleges a mázsákkal HENCEGNI" szlogen....
Jó akkor ezután szégyellni fogom!!! De majd ezt másnak is írd le ha véletlen többet termel Nálad, még ha nagyobb költséggel is. pl:.FECO.
Nálam Apa ezzel túllőttél a nyúlon, úgy hogy ezentúl 1 hozzászólásodra sem fogok reagálni, sőt szerintem a zömét el sem olvasom.
Válasz #1796. hozzászólásra
Elég sáros volt még nem??????????
Délután sikerült pár darabot leszórni nitrosolal.
Timac műtrágyát használ valaki ősszel a búza alá? Mi MAPot szoktunk, jónak szokott bizonyulni, de kíváncsi lennék, hogy mi a véleményetek? Még nem próbáltam ki, de csupán az ára végett, nagyon sokallom....
Válasz #1793. hozzászólásra
Száz szónak is egy a vége,itt nem a műtrágya adag dönti el a bevételek nagy részét.Aszály,vagy belvíz.Sajnos,valamelyik,minden évben jelen van.
Válasz #1792. hozzászólásra
Még annyit teszek hozzá,hogy gazdatársam,mindig többet költ a földre.Nagyon sokszor,az elszámolás után,leülünk és míg kifő a kávé,kiszámolja a kiadást,bevételt,és rájön,pont annyival kapott többet,mint amennyivel többet ráköltött.Persze nem minden évben van így.És azt is mindenki maga dönti el,ha van 10 ft a zsebbe,azt kiszórja,és visszakap 20-at,vagy soha nem látja a 10 ft.-ját.
Válasz #1785. hozzászólásra
én MF es pártjára szavaznék jelenleg
nállunk nem sok föld van 15-20AK körül mozog közepes földek nem fekete inkább lazább homokosabb kukorica buza megy benne felváltva kisebb területen borso 4-5 évente meg lucerna föld váltása megy 2 évente most beállt hogy minden földet szerves trágyázunk még soha nem szortam alap mütrágyákat csak 27 est tavasszal buzára 1-1,5 mázsa kb nem gombázunk csak gyomirtás és igy vannak az 5-6 tonnás buzák a trágyázott földben mindig a kukorica megy a kukorica után meg egyböl buza ami csak tavasszal kap kis N t .... a környéki kft k ész nélkül tolják a mütrágyát neki és nem aratnak semmivel sem jobbat sött ..... lehet hogy eddig cska szerencsénk volt nem tudom majd kiderül egyszer kiprobálok egy olyna technologiát mint amiket itt irtok mert érdekelne csak épp az ellenérv hogy másoknak sem megy ezzel a technologiával .....
Válasz #1789. hozzászólásra
látom spekulálsz
Válasz #1789. hozzászólásra
4000körül mutat a monitor...
Válasz #1788. hozzászólásra
Szasza nálad lévő 38asba mennyi óra lehet?
Előzőhöz szólva még volt olyan kísérletem, hogy 250kg map ment ki ősszel, meg 350péti tavasszal.
Jobban terem a több nitrós terület mindig ez az igazság csak azt nem értem miért a francért nemlehet a gyengébb talajon 3-4tonnától többet kihozni amikor a rászórt hatóanyag alapján 7-8tonnákat kéne teremnie.
Válasz #1786. hozzászólásra
Végülis nem, de idéntől már van itt is képviselője úgyhogy őszre lehet szerzek belőle.
Most ebben az Exotic-ban bízok, göncruszka környékén 10tonnákat is vágnak róla ismerősék.
Válasz #1785. hozzászólásra
Tavaly írtad,hogy kipróbálod az NS40-t, mit sikerült kihozni belőle?
Válasz #1773. hozzászólásra
MF-es!
Nemtudom mi hol csináljuk rosszul de baxus ha csak 150kiló pétisót szórnék 25mázsákat teremne a búzánk. Tudom látom tapasztalom, maszekok tábláit is aratgatom itt a környéken ahol kevesebbet adnak ki.
Mi úgy csináljuk tizen éve, hogy ősszel kimegy 2mázsa komplex(3x15-ös, vagy MAP, vagy volt már 10-20-10 meg ilyenek is...) Tavasszal 3mázsa pétisó hó végén reggeli fagyokon, majd régebben még ment rá 1mázsa pétisó, pár éve Nitrosolt fújunk ki még inkább. Ezen az látszott ,hogy a mi vidékünk nem kenyérbúza termő videék de mindig malmi búzát tudunk produkálni. És már a nitrosolozás is tovább lett fejlesztve saját technológián belül, tavaly is pl kapott 70litert zászlóslevél előtt félúton és 40litert még kalászhányáskor. Ez azt jelenti, hogy 4-szerre adtunk tápanyagot a búzának, illetve még eg lombtrága is befigyelt.
4tonnától sokkal jobbat nem lehetett összátlagban csinálni így sem. IGaz a jó földeken 5-6tonnákat termett, de sajnos az 5-6koronás földön 3-4közötti rekordok vannak.
Antonius-t termelünk sokéve de lupus saturnus régebben magyar búzák is voltak, szerintem ez utóbbival tudtunk mindig stabil 4tonna felett maradni ha több gyengébb területen volt búza akkoris.
Most van vetve Exotic 25hektár körül, mindenféle körülmények közé szétapróztam. Folyóparti szója előveteményű jóföldbe is, lemosódott erodált meredek partos veresnyirokba is, fennsíki közepes minőségűbe is.
Ami biztos, hogy szója után mindig egy tonnával több van, általában ilyenkor a 6-ot vereti a búza.
Válasz #1778. hozzászólásra
1 nagy minőségi ember se nő meg napi fél karaj szárazkenyiren ugyi......
Válasz #1778. hozzászólásra
Értemén,csak te se amit én.Mondjuk felesleges a mázsákkal hencegni,mert nem egyforma a földjeink,meg tudjuk vetésforgó van.Egyszer te vetsz partra,máskor én.Nekem volt olyan darabom,ahová nem tudtam semmi műtrágyát szórni,csupán kalászoláskor kapott 20 liter nitrót..Vagy úgy számoljak mint az egyik gazdatársam?Mindig jó átlagokat mond.Egyszer mondtam neki,a gyenge tábláját,hogy azzal mi van.Válasz:"azt nem számoljuk,mert tudtuk,hogy rossz lesz."Hát igen,ha én is kivonom amit tudtam,hogy rossz lesz,akkor 6 tonna az üzemi átlag.Szerintem a tavalyi év kivétel,aki őszi műtrágyázott,meg jó fajtaválasztással,rekordok születtek.
Válasz #1779. hozzászólásra
Itt a nagyobb gazdaságok megindultak,a kicsik nem.
Én a területem szűk 1/3-át elszórtam!
Tritikálé elbírná a 200kg nitrosolt/ha+100vízzel keverve?
Mikor lehetne legkorábban szórni?
Válasz #1779. hozzászólásra
szerintem mindenki, aki nem szórta el
Van még olyan aki tervez a közel jövőbe műtrágya szórást csak az idő nem engedi?
Válasz #1777. hozzászólásra
Csak nem érted a lényeget!!!!
4-6 tonna = kb 5 TONNA ÁTLAG
Megspórolsz hozzám képest 200 kg műtrágyát, 1 gombaölőt, kb 40.000 Huf
és buksz 2 tonnát....
Egyébként meg minden költséged ugyanannyi: gázolaj, vetőmag, bérleti díj,
stb... tehát nem spórolsz a műtrágyával.
Erre próbálnálak rávezetni.
Válasz #1775. hozzászólásra
Igen jól írod.Ha jól megnézed,akkor én azt írtam,hogy több gazdának lett 6-8 tonna.Ezek,akik rendszeresen szórnak MAP-ot.Én sose szórtam,csak most ősszel,és nekem map nélkül lett 4-6 tonna.
Megfigyelésem,hogy akik max műtrágya dózissal dolgoznak,azoknál vannak évjáratok,mikor hoz,de van mikor visz.És aki kevesebbet szór,néha neki marad több a zsebbe.
Válasz #1774. hozzászólásra
2 mázsát.Most ősszel szórtam először 1 mázsa MAP-ot.