Gázolaj árak 610 Ft Benzin árak 602 Ft EUR 400.32 Ft USD 368.19 Ft CHF 425.71 Ft GBP 480.54 Ft

Fórum

Kárenyhítési rendszer

Létrehozta: Sza-bolcs , 2009-05-29 21:10:39

Kedvencekhez Segítség

738 hozzászólás
Nincs profilkép
#338 A.I.
2020-12-14 15:05:45

Válasz Radocz #331. hozzászólására
Kárenyhítési alapba mindenki fizet, szerintem az nem kívánság műsor, hanem birtokméret függő(anyám csinálja a papírokat, bocs ha tévedek)
Igen, mi igényeltünk, jégre volt kötve a repce is, de aszálykárra kértük, annyi tuti, hogy az igény jogos, ezt ők is megállapították betakarítás előtt, anyám annyit mondott, hogy a kötvény is kellett most novemberben, mert ha arra a típusú kárra nem volt biztosítva , akkor is fizet, csak nem annyit!
Szerintem a mérlegelési jegy az... Ilyet még itt nem hallottam, de nagy az Isten... Ki tudja milyen hivatalnokba futott bele. Van felvásárlási jegyed, azon ott van mennyit adtál el, ha letárolod magadnak, akkor is valahogy igazolnia kell a súlyt, ott lehet a mérleg érdekes, nah de hogy közjegyzővel hitelesítés vagy mi?

Nincs profilkép
#337 szantofold22
2020-12-14 14:30:41

Válasz SzDeni #333. hozzászólásáraSzia az összterületet nézve most 30% vagy 50% nak kell lenni az össz kárnak hogy egyáltalán szóba álljanak veled azt nem tudod ?Elfelejtettem. Az hogy utána is max felét kapod az külön téma .Hisz ez csak kárenyhitési alap nem piaci biztositás.

#336 SzDeni
2020-12-14 14:29:25

Válasz Radocz #335. hozzászólásáraGondolok olyan esetre, mint mikor kimentem kárt rendezni és a tábla szélénél nem tudtam eldönteni milyen kultúrát is kellene lássak, olyan gyomtenger volt az egész. És lehetett ott jégeső, meg belehetett biztosítva a búza 300eFt/ha ra. Nehéz bemesélni, hogy a jégeső miatt nem lesz termés.

#335 Radocz
2020-12-14 14:13:45

Válasz SzDeni #333. hozzászólására"(Gazda hibájából következett károkat nem téríti) Na ezt nehéz megértetni egy gazdával!!!"
Főleg akkor, ha erre szerződéskötéskor nem hívják fel a figyelmét, csak az apróbetűs részben van benne láthatatlan tintával.
Ha tudja előre, akkor is letagadja, és szid mindenkit?

#334 Radocz
2020-12-14 14:10:25

Válasz SzDeni #333. hozzászólásáraAz hogy vadjárta a terület?
Elszaporodtak a mezei pockok?
A sok csapadék miatt nem lehetett optimális időben vetni?

Tegnapig úgy gondoltam, hogy ez nem a gazda hibája.
A jogszabályt elolvasva elbizonytalanodtam.

Talán mostantól tisztán fogok látni.?
A biztosítós mást mond, mikor kötöm és mást mikor bekövetkezik a betakarítás.
És még ott van, hogy hiba van a ..... Az mindig előfordulhat, amit csak utólag tudunk meg.

Konkrétan saját területem 2 ha plusz egy családtag területén más növény 2,5 ha.
Nem nagy tétel, de már a második év.

Ismerősöm viszont nagy területtel indult rosszul a 2021 évnek.
Jó lenne előre látni a buktatókat.

#333 SzDeni
2020-12-14 13:56:19

Egy kis tájékoztató:
Ha nincs piaci növénybiztosításod akkor kárenyhítési alapból a megállapított károd max 50% téríthető.
Ahhoz, hogy a károd max 100%át térítse az egész gazdaságban, kell a növényeid értekének legalább a felét bebiztosítani.(Pl ha van 50% gyeped bebiztosítva, akkor az 50ha kukoricádra a kárenyhítésből nem vagy jogosult a teljes összegre.)
Tegyük fel ha jó gazda módjára van jég+tűzkárra biztosításod. És ér egy jégkár, akkor először a biztosító fog helytállni, és ha ez nem fedi le a kárigényedet akkor fog csak a kárenyhítési rendszer fizetni a KÜLÖNBÖZETET.
De ha van pl jég+tűzre biztosításod, és aszálykár fog érni akkor teljes egészében a kárenyhítési rendszer fizet.
Még amit érdemes tudni, hogy csak akkor beszélhetünk kárról, ha a törvényben foglaltak szerint következik be, és KÜLÖN kockázatok szerint értendő.
És a legfontosabb egyik sem BOLONDBIZTOSÍTÁS! (Gazda hibájából következett károkat nem téríti) Na ezt nehéz megértetni egy gazdával!!!!

#332 Radocz
2020-12-14 13:56:11

Ezt találtam:
Lehet kérni ....
"mezőgazdasági biztosítás díjához nyújtott támogatás igénybevételi
feltételeiről"


https://www.mvh.allamkincstar.gov.hu/documents/20182/195250/143_2011.+%28XII.23.%29+VM+rendelet/7c11b76b-f775-4dba-b9b3-9510ad283621?version=1.0

https://www.mvh.allamkincstar.gov.hu/documents/20182/195250/143_2011.+%28XII.23.%29+VM+rendelet/7c11b76b-f775-4dba-b9b3-9510ad283621?version=1.0

Ha nem elemi kár miatt következik a termés kiesés, akkor fizet-e az agrárkárenyhítés? Úgy értelmezem a jogszabályt, hogy nem fizet. Pl. kikelt a vetemény és a vad, madár, stb. be is takarította a termést.

2020 ban nem sikerült betakarítani a szálastakarmányt. Ha lett volna hozzá biztosítás, kárenyhítés stb, akkor igényelhettem volna pénzt?
A szikes területre 2020-ban későn tudtunk búzát vetni. Ha nem lesz jó a termés fizet-e a biztosító illetve az agrárkárenyhítés.
Igazából a felsorolt elemi károk közé hova is sorolható? Vagy kieszi a pocok a kikelt veteményt. Másoknak meg vadkár van. Erre van valami megoldás? Azon kívül, hogy olyan növényt ne vessünk.

#331 Radocz
2020-12-14 13:10:56

Válasz A.I. #323. hozzászólására"akkor kaphatsz valamit"
Én úgy tudom, hogy függ attól mennyi kerül az agrárkárenyhítési alapba. Valamikor legalábbis úgy volt. Ha kevesen kértek, akkor sokat fizetett, ha sokan igényeltek, akkor alig jutott pénz.
Ha a legolcsóbb biztosítást kötöm, akkor a kárenyhítés duplát térít, mint ha nem lenne biztosítás a növényre.
Van egy kft. egyik növényük lesz csak minuszos, akkor a többitől függetlenül a valóságban is igényelheti a kárenyhítést. Akkor is, ha a biztosító nem fizet, mert a káresemény más miatt következett be.?
Így jogos, hogy nem várhatunk a biztosítótól pénzt.
Azt már így tudtam, hogy a kárenyhítés fizet. A valóságban is így történik a kifizetés.
Annyi "rosszat" hallani a biztosítókról. És időnként nem is jogos a kritika.?

Akinek több parcellán van ugyanaz a növény az összes hektárra kötni kell.

Azt a mérlegelési jegyet nem igazán értettem. Valakinél van ilyen a gyakorlatban?

Nincs profilkép
#330 A.I.
2020-12-14 12:02:14

Válasz szantofold22 #329. hozzászólásáraMindenre szólunk kötni, nem csak egy kultúrára. Volt itt azért az elmúlt 10 évben júliusban, hogy naprából, mi a jégverés útjába került semmi nem marad, teljesen nullára , mint amit learatták, csak az 50 cmes száraz álltak, szerencsére minket került... Biztosítás ide vagy oda, szeretem én azt learatni, jobb az úgy.

Nincs profilkép
#329 szantofold22
2020-12-14 11:53:38

Válasz A.I. #328. hozzászólásáraNe aggodj nem gyakori az dgy tagos 100 ha kis emberek közt.
Köthetel egy növényre is de akkor azt úgy hogy arra az egy növényre de annak a fajtának a teljes területére.Tehát nem kell rettegni hogy a terület szórásából adódóan mi maradt épen hanem ha van 21,5 ha búzád 6 darabban akkor ara a 6 hrsz blokk vagy helységre kötöd meg.Itt nem tudsz olyat hogy ott az a 3 ha az úgyis szikben van nem kötök csak a 10 ha ra mert az a jó. Ellenben téves az hogy akkor naprára korianderre tökre mindente kell.
Mindente kell de csak az adott fajtán belül.Ez vállalható.Ha csak búzára akarsz ami valós veszély hogy kiüti a szemet akkor csak búzára kötöl. Szerintem érdemes.
A támogatását is küldte a minap. Az aki pedig szerződésben gondolkozik annak megkerülhetetlen .Mert ha elvész az ember a termelési vagy termeltetési szerződés fogalmai között könnyen a gatyája rámehet egy jeges esőre...
Egyébbként fizetnek ismerősnek kifizették a jégkárt.

Nincs profilkép
#328 A.I.
2020-12-14 11:42:51

Válasz szantofold22 #326. hozzászólásáraSem kell játszani, de nekünk annyira szét van szabdalva, hogy Istenke mentsen...(100 ha majdnem 30 parcella, nem mindig előny, de sokszor volt, hogy itt jég, meg vihar 1 kmre meg semmi, ennyi előnye legyen már a sok parcellának)

Nincs profilkép
#327 A.I.
2020-12-14 11:38:50

Válasz szantofold22 #326. hozzászólásáraNehéz ez, azt mondták nekünk is a repcénél, hogy mivel külün aszálykár biztosítás nem volt, így kárenyhítés sem lesz teljes, csak valami rész, de a semmitől az is több lenne, mert mi csak befelé fizettünk eddig!
Jégkár, amit mindig kötünk, de kell ezt viharra is bővíte lassan én is úgy gondolom.
A tűzzel ss

Nincs profilkép
#326 szantofold22
2020-12-14 11:23:00

Válasz A.I. #325. hozzászólásáraIdén kötöttem külön viharkárt a búzára.Aminek a jelentése mögött az áll hogy "betakarítás előtt 6 héttel" Ez azt jelenti ,hogy onnantól már szemértéket vesz és arra fizet. Ez külön bizti volt nem az alap.Visszaadja a bizonyos érték %at támogatásba év végén. Volt is ha ja vagy 6500 ft.Vagyis már nem gagyi kategoria. Igy éjjel aratás előtt mikor dörgött vagy jégről beszélt befordultam a fal fele és aludtam tovább.Ezt rászánom jövőre is.'Megéri itt nincs % meg állam itt kárszakértő kontra lenullázott tarló és termelő egyessége közt lesz megállapodás. Tartalmazta a tüzet is.pl. De ami érdekes ha kombájn gyujtja ki akkor a szolgáltatót kezdik baxtatni,Mert elvileg azok is köthetnek külön ilyen esetekre. Ami sajnos elő is fordulhat bármikor.Arra ha jol tudom nem igen fizetett volna.
Viszont ha mindent megkötnél nem maradna semmi.Mindig a viharkár fogalom a legdrágább .Napránál már 9000 felett lett volna/ha Ugye mikor súlya van a fejnek kiázik és kiforgatja a szél.Kukorica beérik a földön is ez tapasztalat ,De a naprával nem lehet mit kezdeni.Egyelőre az hazárdír. Az a baj pl ahol áruhitel van ott is csak a termés fedezetéül szolgáló rész biztositott.Tehát az adósság valószinű kifut ,de a termelő megint puci picsával marad és jöhet jövőre ujra kölcsönért.Ebbe sem kell nagyon belehabarodni!

Nincs profilkép
#325 A.I.
2020-12-14 10:53:08

Válasz szantofold22 #324. hozzászólásáraNem tudom, mikor változott, id3nár így volt, mert a repcénk sajnos irtó gyenge lett és arra be lett adva aszálykár, szemléztték stb, ahogy írtad a többi kultúra nagyjából rendben volt, de mégis beadható, mert kultúrára nézik már, nem a teljes gazdaságra. 4 éve kb még így volt, volt fél ha gyümölcsösök egy nap alatt 200 mm+100 kmes szélvihar. Hiába lett tropa, a szántóföldön szerencsére nem lett kárunk, mert a falu azon az oldalán nem volt se napránk se kuki, viszont így összesen nagyon kis % lett a kár, így nem járt semmi.
Ma már nem így van, de talán már tavaly is ez az új dolog volt, személy szerint kicsit korrektebbnek is tartom.

Nincs profilkép
#324 szantofold22
2020-12-14 10:42:18

Válasz A.I. #323. hozzászólásáraSzia, ez nagyon új.Tavaly még az általam leirtak szerint zajlott.

Nincs profilkép
#323 A.I.
2020-12-14 10:20:25

Válasz szantofold22 #322. hozzászólásáraAnnyit ha okoskodhatok, hogy úgy írtad, hogy kárenyhítési az egész gazdaságra vetítve nézi, hogy meg van e a %os káros, ez már nem így van, így volt, de idén már csak az adott kultúrára nézik, nézték az elszenvedett kárt, ha klappolnak a dolgok, ahogy mondtad, akkor kaphatsz valamit.

Nincs profilkép
#322 szantofold22
2020-12-14 08:28:30

Válasz szantofold22 #321. hozzászólásáraA november 1 az az idő mikor a megállapitott vélemény elismervény határozat már kijött neked postán a hivatalból és annak a bizonyosságát nyujtod be legkésőbb nov 1 én ugye van jogalapod egy papirod amit lobogtathatsz a falugazdász segit.
Tehát nem a kárjelentés ideje azt is falugazdával intéztük de előtte a kár esemémy bekövetkeztének idején.

Viszont ezt a területet összevezetik a többi területeddel a számítógépen és úgy is el kell érni a % os arányt. Itt van a kutya elásva. Ha eléri akkor jön az ellenörzés majd fizetés.

Nincs profilkép
#321 szantofold22
2020-12-14 08:21:18

Válasz hegesztocsabi #308. hozzászólásáraSzia!Ha csak az alap van ,nem külön kötött akkor csak ha az össz területed bizonyos % a ha érintett akkor jár valami.Vagy 30vagy 50% ezt nem tudom most ,ez a minimum valamelyik érték de lehet több is. Ezt ugy értsd pl ha 10 ha ból van búza napra kukorica stb s ebből az egyik modjuk 3 ha ból kimegy 2 akkor sem kapsz semmit mert ez az össz területednek a 20% a.

A betakaritaskor a hrsz rol lejött termenyt külön kell kezelni külön mérlegjegy stb.Akkor is ha fél pótkocsi jut s ugy megy be a gép pedig tele tudnád rakni.Ez ugye betakaritáskor kezelhetetlen lenne.Az is! Igy jártam semmit sem kaptam bár volt szemle megitélés határozat is viszont a saps felületen beadott összterületi mennyiség minimális % os kelártéritési határértékét nem érte el.Hiaba oda lettek ha ok. Viszont azon is volt szük fél termés .Ergo úgy értsd lejött a búza ,napra baj nélkül de a kukorica felét leverte a vihar ,de az nem volt az összesnek nagy előirt hányada így értelmetlen volt beadni.November 1 a beadási határidő.Ugyanis ugye vegetációs időben nézi a kárt.S szeptemberre kijon a vélemény. Megállapítanak a környékre jellemző termésértéket és azt veszik alapúl mennyid lett.Ezért kell külön kezelni vágáskor mikor mennyin mennyi kett hogy tudd bizonyitani.Ez elemi saját érdek , a mérlegjegy megléte.
Az pl akiknek októberi eső miatt a folyó elvitte szerintem az havaria.
Annak is előfeltétele legyen hogy a térséget pl miniszter katasztrófa sujtotta vidéknek nyilvánitsa. Az az érzésem ezek a befizetett összegek nem minden esetben kerülnek vissza abba a körforgásba ahova való lenne.... Elég rendesen sikerült már kijárni az élet iskoláját és levizsgázni a szivások utáni túlélésből is.Momentán munkahely lett a vége....

Nincs profilkép
#320 A.I.
2020-12-13 18:32:34

Látod még nincs ezt mondtam én is, vagyis szerintük nincs, csak írtad, hogy vízben áll!
Az sokára fagy le, tehát lesz káros, csak nem olyan, amit ők elismernek!
Azért gondoltam a falugazdászra, mert Ő esetleg tud valami hivatalos megoldást arra, hogy így kárigénylés bejelentés utáni időszakban mi van, mert ez a kár, illetve ez az esemény, amiből a kár lehet, az igénybenyujtási időszak után alakult ki!
Nem mellesleg lesz ott kár, mert jön a toxin, januárban levágom, ha szerencséd van magadnak, ha nem akkor valaki leszárítja, ha nem, akkor mit fog kezdeni az ember mondjuk 20 tonna csurr vizes kukival!
Persze ez sem érdekli a hivatalt, mert ott van a termés, miért nem szeded össze?
Mondjuk, mert gumicsizmában rossz kukit törni a 2 fokos vízben, pláne, ha van jó néhány hektár.
Lényeg: kérdezz meg falugazdászt, hogy ezt belehet-e valamire adni?
Egyébként meg jó fagyot az ismerősödnek, aztán hátha 2 ünnep között sikerül lecsípni!

Nincs profilkép
#319 A.I.
2020-12-13 18:31:35

Látod még nincs ezt mondtam én is, vagyis szerintük nincs, csak írtad, hogy vízben áll!
Az sokára fagy le, tehát lesz káros, csak nem olyan, amit ők elismernek!
Azért gondoltam a falugazdászra, mert Ő esetleg tud valami hivatalos megoldást arra, hogy így kárigénylés bejelentés utáni időszakban mi van, mert ez a kár, illetve ez az esemény, amiből a kár lehet, az igénybenyujtási időszak után alakult ki!
Nem mellesleg lesz ott kár, mert jön a toxin, januárban levágom, ha szerencséd van magadnak, ha nem akkor valaki leszárítja, ha nem, akkor mit fog kezdeni az ember mondjuk 20 tonna csurr vizes kukival!
Persze ez sem érdekli a hivatalt, mert ott van a termés, miért nem szeded össze?
Mondjuk, mert gumicsizmában rossz kukit törni a 2 fokos vízben, pláne, ha van jó néhány hektár.
Lényeg: kérdezz meg falugazdászt, hogy ezt belehet-e valamire adni?
Egyébként meg jó fagyot az ismerősödnek, aztán hátha. 2

Nincs profilkép
#318 A.I.
2020-12-13 18:31:34

Látod még nincs ezt mondtam én is, vagyis szerintük nincs, csak írtad, hogy vízben áll!
Az sokára fagy le, tehát lesz káros, csak nem olyan, amit ők elismernek!
Azért gondoltam a falugazdászra, mert Ő esetleg tud valami hivatalos megoldást arra, hogy így kárigénylés bejelentés utáni időszakban mi van, mert ez a kár, illetve ez az esemény, amiből a kár lehet, az igénybenyujtási időszak után alakult ki!
Nem mellesleg lesz ott kár, mert jön a toxin, januárban levágom, ha szerencséd van magadnak, ha nem akkor valaki leszárítja, ha nem, akkor mit fog kezdeni az ember mondjuk 20 tonna csurr vizes kukival!
Persze ez sem érdekli a hivatalt, mert ott van a termés, miért nem szeded össze?
Mondjuk, mert gumicsizmában rossz kukit törni a 2 fokos vízben, pláne, ha van jó néhány hektár.
Lényeg: kérdezz meg falugazdászt, hogy ezt belehet-e valamire adni?
Egyébként meg jó fagyot az ismerősödnek, aztán hátha. 2

Nincs profilkép
#317 A.I.
2020-12-13 18:31:33

Látod még nincs ezt mondtam én is, vagyis szerintük nincs, csak írtad, hogy vízben áll!
Az sokára fagy le, tehát lesz káros, csak nem olyan, amit ők elismernek!
Azért gondoltam a falugazdászra, mert Ő esetleg tud valami hivatalos megoldást arra, hogy így kárigénylés bejelentés utáni időszakban mi van, mert ez a kár, illetve ez az esemény, amiből a kár lehet, az igénybenyujtási időszak után alakult ki!
Nem mellesleg lesz ott kár, mert jön a toxin, januárban levágom, ha szerencséd van magadnak, ha nem akkor valaki leszárítja, ha nem, akkor mit fog kezdeni az ember mondjuk 20 tonna csurr vizes kukival!
Persze ez sem érdekli a hivatalt, mert ott van a termés, miért nem szeded össze?
Mondjuk, mert gumicsizmában rossz kukit törni a 2 fokos vízben, pláne, ha van jó néhány hektár.
Lényeg: kérdezz meg falugazdászt, hogy ezt belehet-e valamire adni?
Egyébként meg jó fagyot az ismerősödnek, aztán hátha. 2

#316 Radocz
2020-12-13 17:59:51

Válasz A.I. #315. hozzászólásáraa kukoricában még nincs kár.

Kint van és a madarak sem bántották eddig.
Vadkár nem szokott lenni ebben a táblában.
Akkor meg hova és mit jelentsek?
A termés ép egészséges, csak még nem lehet betakarítani.
Erre csak kárenyhítés jár.

A falugazdász mivel tud többet?
Segít bejelenteni a kárt.
Még nincs kár, nincs mit jelenteni.

De ha Te nem így látod, akkor tévedtem, tévedtünk.
Majd jönnek a szokásos megmondó b..... !

Nincs profilkép
#315 A.I.
2020-12-13 16:22:43

Válasz Radocz #314. hozzászólásáraAz a baj, hogy novemberben be kellett volna adni a kárigényt, ha megállapították, hogy jogosult vagy rá
(repce úszott el idén, korai fajta, vízhiány, meg szerintem nem örült a tavaszi kemény fagyoknak sem),
Nem tudom ilyenkor mi van, mert kár az van, nekünk is járt így idén kuki, de csak pár száz nem, amin áll a víz, az már a vadaké!
Annak akinek sok van így az nagy baj!
Kérdezd meg falugazdász, de szerintem sajnos nem lesz semmi megoldás, illetve kemény fagy és aratás, aztán bízni abban, hogy valaki le tisztítja meg szárítja, mert felénk már 2 hete is nehéz volt ilyet találni!

#314 Radocz
2020-12-13 16:10:11

Válasz A.I. #313. hozzászólásáraAz ismerősömé, még nincs betakarítva.
Kint van, mert állt a táblán a víz, és most meg nem kap kombájnt.

Sok évvel ezelőtt egyszer már így jártunk a naprával.
A kukoricát meg januárban törtük a fagyon. Ekkor kezdtem dolgozni. Ez pontosan 1981 januárjában volt.
És beindítottuk a szárítót is, mert sok-sok hektár maradt kint.

Nincs profilkép
#313 A.I.
2020-12-13 16:00:14

Válasz hegesztocsabi #308. hozzászólásáraIgen sajnos a vélt vagy valós kárt a betakarítás előtt 15 nappal be kellett volna jelenteni, mert azt ki szokták jönni 15 napon belül szemlélni!
Amennyiben ez nem történt meg, úgy sajnos...

#312 Radocz
2020-12-13 15:24:46

Esetleg másnak van-e tapasztalata, a biztosítás és kárenyhítésről?

Akár jó, akár rossz.

#311 Radocz
2020-12-10 07:27:28

Cimbike!

Megosztanád a tapasztalatokat?
Én igazán jót még nem hallottam róla, és most kötni szeretnék.
Eddig az Agrisk tetszik. tudsz tőlük jobbat?

"Minden èvben kötök, ha kár van, akkor rendesen fizet. "

Tudod, hogy mi jobb talajokon gazdálkodunk, de így vannak sikertelenségek.

Az jó, ha nem fizet, mert nincs káresemény.
Viszont idén a szálas takarmány betakarításom nem mindegyik sikerült. Ott hagytuk szervesanyagnak a területen.
Volt már ilyen 50 évvel ezelőtt is.
Mivel nem fizettem az 1000 forint agrárkárenyhítést, így ....

Most meg a szomszéd lucernájából át fog járni az én búzámba a rágcsáló. Félek hogy újra kell tavasszal vetni.
Eddig minden munka számlával van végezve.
Hogyan tovább? Hol tudnánk megbeszélni?
Itt is jó, ha megosztod. Talán más is okosodik belőle nem csak én.

A 33-as 91 km-nél jársz a fasor mögött nézd meg a takarónövény kelésem.
Vigyél zsákot és szedjél retket. Ehető, csak sáros.

#310 fendt309
2020-11-21 20:04:43

Válasz hegesztocsabi #308. hozzászólásáraSzerintem ez a hajó elment...
Én a nyáron jelentettem be, három napon belül kijöttek szemlézni.
Megállapították a kár nagyságát
Múlt héten voltam falugazdásznál bediktálni a termés mennyiséget.

Nincs profilkép
#309 agrogal
2020-11-20 12:24:22

Válasz hegesztocsabi #308. hozzászólásáraTermelési időszakba ha elemi kárt tapasztalsz,belviz,aszály,jégkár,15 napon belül bejele0nted,pl falugazdásznál,kitöltitek a felületet.Egyszer csak küldenek egy határozatot,hogy befogatták a bejelentésedet,Ezután helyszinen ellenőrzik is.Novemberbe bemutatod mennyit hoztál össze az évben,megállapitják referenciák alapján mennyi a károd.Majd következő év márciusába utalnak valamennyit.

#308 hegesztocsabi
2020-11-20 08:24:00

Üdv mindenki.
Kèrdèsem volna ha lehet.
Hogyan működik ez a kárenyhítési rendszer?
Van biztosítás kötve minden nővènyre.
A napraforgó nem sikerült ,kb hektáronkênt 15 mázsa.
Kukorica sem lett egy nagy durranás.
Hol tudom ezt bejelenteni?
Ha valaki csinált már ilyet ès segítene szèpen még köszönnèm.smile helpsmilie

#307 Radocz
2020-11-16 07:31:32

Válasz Kémlelő #305. hozzászólásáraHolnaptól az apró betűs részt is tudni fogom?

És törvényes? Mindenki tudhatja?

#306 Radocz
2020-11-16 07:29:13

Válasz agrogal #302. hozzászólásáraSzerintem én ezt tudtam, csak ....

Mint tanácsadó miket kellene még tudnom, amit egy termelőnek nem kell tudnia.
Segíts már csokorba szedni!

#305 Kémlelő
2020-11-16 05:21:07

Válasz Radocz #301. hozzászólásáraBeszélj olyannal, aki a kárenyhítés mellé kötött biztosítást és igényelte az agrárkárenyhítést.
Aki egyszer így járt, azóta minden évben köt biztosítás is egyes növényeire.
Nem bonyolult annak, aki jártas ebben a témában.
Itt úgy látszik senki nem mer nyilatkozni, pedig törvényes és tisztességes.
Ha nincs mellé biztosítás, akkor .......

Privátban leírom neked.

smile cowboy

#304 Radocz
2020-11-14 10:40:34

Tényleg nem tudom, hogy működik.
Még szerencse hogy Ti tudjátok, és megosztjátok az érdeklődők számára.

Ha megtudom, én is közzé teszem a tudásom.

Addig is további szép napot nektek, és 60 nap járvány mentességet.

Nincs profilkép
#303 Szabi.
2020-11-14 07:49:28

Válasz agrogal #302. hozzászólásárasmile lolsmile lolsmile lolsmile lolsmile lolsmile lolsmile lolsmile lolsmile lol


Az a baj, hogy ilyenekkel van tele az ország.....smile wackosmile wacko

Nincs profilkép
#302 agrogal
2020-11-14 06:45:55

Válasz Radocz #301. hozzászólásáraTanácsadó létedre tudhatnád hogy a kár keletkezésétől 15 napon belül jelenteni kell.

#301 Radocz
2020-11-14 00:48:40

Ebből én azt olvasom ki, hogy a kárt év közben is jelenteni kellett volna?



https://www.agroinform.hu/gazdasag/karenyhitesi-kerelmek-novembertol-lehet-beadni-46076-001

Kárenyhítés

Illetve kukorica esetén még időben vagyok?
Viszont a lucerna,búza, repce az már idejét múlt?
Hogy működik ez mostanság?

#299 zsoltrs
2020-11-04 13:49:04

Üdv.

Kárenyhítő juttatás iránti
kérelem benyújtására ebben a hónapban nyílik lehetőség.

Tudja, valaki, hogy ezt hogy kell csinálni?
Az e-kérelemben csak a már beadott kérelmet látom és csak ugyanolyan kérelmet tudok megadni....

Köszi

Nincs profilkép
#296 csonka.laci87
2020-11-02 07:52:17

Üdv! Elvileg be let adni már a kárenyhítő juttatás iránti kérelmet, csak én nem találom. Találtam egy ilye, hogy "MKR2020 kárenyhítő juttatás iránti kérelem" Ez lenne az? A magyar államkincstár honlapján semmilyen tájékoztatás nincs még erről, csak a tavalyiról van.

#295 zsoltrs
2020-10-19 10:35:34

Válasz envagyok2 #294. hozzászólásáraHali,

Még n foglalkoztam vele, ugyanolyan.
Persze, ha napi használatban lenne, akkor más lenne.

Majd ha nagyon unatkozok keresek pár hidraulika csövet, kivaltani a régieket...

Nincs profilkép
#294 envagyok2
2020-10-17 21:09:37

Válasz zsoltrs #293. hozzászólásárarakodó, semmi változás?

#293 zsoltrs
2020-10-17 13:12:19

Hali,

Vki tudja, hogy mikor és hol kell beírni az elért hozamokat?

Köszi

#292 colizoli
2020-07-05 10:05:26

Kapunk valami értesítést erről? Április végén beadtam 1 táblá ősszi árpára, az automata válasz meg is jött, hogy beérkezett, de azóta semmi, hogy igen, nem nyasgem, vagy valami.

Nincs profilkép
#290 Aprógazda
2020-07-05 04:26:05

Válasz Bigyófelügyelő #289. hozzászólásáraIdén van olyan. Tavaly minden beadott területre küldték a határozatot arról, hogy befogadtàk.Idén állítólag a beadott területek egy részét ellenőrzik a helyszínen és amelyik táblán szemle alapján várhatóan nem éri el a kiesés mértéke a 30 százalékot azt visszautasítják.

Nincs profilkép
#289 Bigyófelügyelő
2020-07-04 22:39:24

Válasz zsoltrs #286. hozzászólásáraOlyan nincs hogy 1-2 re megadták! Ha beadod a kárigényedet legalább 30 % os kieséssel minden igényt befogadnak! Az a másik része hogy valójában mennyi fog teremni. Na és amikor minden papír megvan hogy miből mennyi termett akkor kell menni novemberben....

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Sajtóközlemény
Mezőgazdasági szakemberek ezreinek munkáját segítheti a magyar startup
Mezőgazdasági szakemberek ezreinek munkáját segítheti a magyar startup
Komplexen támogatja a gazdaságok adatalapú működését.
Üzemanyag-szivárgást észlelt a Mol – ez szennyezheti a fúrt kutak vizét
Palántázó krumplikipörgető eladó
Palántázó krumplikipörgető eladó

100.000 Ft

Szerves trágyaszóró kocsi eladó
Szerves trágyaszóró kocsi eladó

370.000 Ft

ÜNLÜ Ágyeke eke I 3 fejes I 14'' I 120x100 gerendely I 5 év garancia
ÜNLÜ Ágyeke eke I 3 fejes I 14'' I...

2.140.000 Ft

Defém gyalugép,  steller vezető vonalzó
Defém gyalugép, steller vezető vonalzó

56.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]