Hirdetés
Fórum
- Munkabérek a mezőgazdaságban új
- Gazdálkodási napló/táblatörzskönyv új
- Körbálázót, de milyet? új
- Gázolaj jövedéki visszaigénylés új
- MachineryGuide sorvezető, robotkormány új
- Kinek milyen a repce, illetve a búza? új
- Claas Lexion vélemények új
- MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus! új
- MTZ 1221 traktor új
- Kukorica vetőmagok új
738 hozzászólás
Válasz #237. hozzászólásra
Csak a sok tudatlan parasztot bepalizzák vele.Szöveg,megy ezerrel,meg stb.A nagy hasznot a kereskedő elteszi,és azzal nem lendíti a magyar gazdaságot.Ha a termelőnél maradna a java nyereség,venné a gépeket,műtrágyát,stb.menne a szekér.
Válasz #236. hozzászólásra
épp ezért írtuk, hogy nem kötelező kötni
Válasz #235. hozzászólásra
Nem érted?Tőzsdézzen a saját bőrére,ne az enyémre.Leköti májusba X forintért,megveszi aratás után Y ért,és ha szerencséje van,nyereséget produkál.Ha nem bukik,ez az ő dolga.
Válasz #234. hozzászólásra
ha nem lenne tőzsde, lehet még 40-ért vennék a kukoricát a kereskedők
Válasz #233. hozzászólásra
Nem értem miért a kereskedőt véditek.
Válasz #231. hozzászólásra
igy van ez egy szerencsejáték,nem kötelező,de ha valaki aláírt illik is teljesíteni,a parasztársait is leégeti aki nem teljesít,főleg aki azt mondja kereskedőnek hogy nem termett neki 40000-es kukoricája,és a hirdetéseknél meg hirdeti 55000-ért(tavalyi téma)
Válasz #231. hozzászólásra
120-ba a szotyit
Válasz #230. hozzászólásra
nem kötelező a kaszinó. két éve szoptam a 25 Ft-os kukoricával, tavaly jól kötöttem 120-ba. idén meg azért jártam jól, mert nem kötöttem
Válasz #229. hozzászólásra
Persze,de miért a termelő saját akaratból???Aki a legnagyobb kockázatot viseli.A kereskedő tőzsdézzen saját akaratból!Nem volnának ezek a bírósági perek.
Válasz #228. hozzászólásra
nem ide tartozik, de azonnal szerencsejáték lenne az egész iparág. hiszen mit is tettünk itt közösen májusba? néztük a határidős árakat...
nem tiltani kell, hanem aki nem akar, az ne kössön le. aki meg ezen élvezkedik, vagy éppen kényszerhelyzetben van, hát ő meg saját akaratból, mint ahogy gyereket is mindenki saját akaratból...
Válasz #226. hozzászólásra
Meg legjobb volna,ha törvényileg megszüntetnék a termény előre való lekötéseket.A kereskedő a saját bőrére üzletelhet a tőzsdén,aztán majd megveszi a termelőtől,ha eljön az ideje.
Válasz #226 hozzászó
Nálad a PONT! DE itt aztán nyüzsögnek a kereskedők..főleg ilyenkor. Akinek nincs szerződése az is gondolja meg, hogy kinek adja a végén...csak sokakat meg szokott hülyíteni a "nagy fekete autó, meg a diplomata táska..a kombájn mögött" :((
a győzelem kedveli az óvatosságot...
Válasz #225. hozzászólásra
Ez már általánosságban a hitelezővédelem kérdése, amit feszegetsz. Nem tudok mást mondani, mint nézd meg jól, hogy kivel kötsz szerződést. Megoldás lehetne, ha nem boldog-boldogtalan foglalkozhatna gabonakereskedelemmel. Ha - az utazási irodákhoz hasonlóan - engedélyhez és kaucióhoz lenne kötve ...
Válasz #223. hozzászólásra
Ok...rendben. Csak több kereskedő már megcsinálta azt, hogy a bevitt termény után - hiába az akadályközlő levelek, tértivevényei - autómaikusan megvámolta a gazdálkodókat a kötbérrel illetve a fedezetvásárlással. A polgári per alatt a cég meg fizetésképtelenséget jelentett be-mivel ők is továbbszerződtek a feldolgozóknak. Amíg a felperes ( mondjuk gazdálkodó ) megnyeri a pert, addig nem lesz miből fizessen a felvásárló...:( sok cégnek a törzstőkéje max. pár millió forint s a felszámolás valamint a hitelezői sorrendből eredő tartozások elviszik a maradék reményt is...valami gyors megoldás kellene.
Ez pont olyan mint egy vadkár ügy. Évekig lehet azon vitatkozni, hogy a gazdálkodó a hibás, mert erdő mellé vetett növényével gyakorlatilag kárt generál a VT-nek, vagy a a VT a hibás mert gondatlanul kezeli a körülményeket. Bár a vadászati törvényben az van, hogy a vadászatot a mezőgazdasági munkákkal összhangben kell szervezni, nem pedig az, hogy a mezőgazdaságot kell a vadak élőhelye szerint alakítani...3 évig jártam emiatt 8 tárgyalásra...s a vége csak kármegosztás lett, mert a bíró nem tudott döntést hozni...nehéz ügy. Mit javasoltok?? védekezni még mindig könnyebb mint támadni, mert annak kell ugye bizonyítani aki állít s nem annak aki tagad. egy felvásárló cég pl. KFT max. a törzstőkével felel, ha jóhiszemű..mi gazdálkodók meg az egész vagyonunkat visszük a vásárra...ez az igazságtalanság..
Válasz #223. hozzászólásra
És a bíróság is így látja vajon???
Válasz #221. hozzászólásra
"addig amíg nem tisztázódik a kötelezettség teljesítésével kapcsolatos összes körülmény"
A zálogban visszatartást (ami az integrátor által nyújtott input erejéig akár jogos is lehet) ez nem akadályozza meg, de a körülmények (vis maior ténye, hozamcsökkenés, ok-okozati összefüggés) bizonyítását ez a hatósági bizonyítvány nagyban megkönnyíti. A 2010-es ügyek jogvitáinak éppen ez a bizonyítás a tétje.
A szerződéseket nem a megnevezésük, hanem a tartalmuk szerint minősítjük. Ha valaki a magatermelte termény eladására köt szerződést, és ez a tény a szerződésből is kiderül, akkor az mezőgazdasági termékértékesítési szerződés akkor is, ha a papír tetején "Adásvételi szerződés" megnevezés is áll.
Valódi adásvételi szerződés esetén a vis maior a teljesítési kötelezettség alól nem mentesít, hiszen közvetlenül nem is az eladó a káresemény kárvallottja. Ezt a kockázatot nemteljesítési kötbér kikötésével lehet maximalizálni. Pl. 20 %-os kötbér kikötése esetén ha a szerződött árnál 20 %-nál nem drágábban be tudod szerezni máshonnan a terményt, akkor ezt teszed, ha csak drágábban tudnád beszerezni, akkor megfizeted a kötbért. Nemteljesítési kötbér mellett a teljesítés nem követelhető.
Válasz #220. hozzászólásra
A kárenyhítési juttatásra jogosultság egyik feltétele a káresemény határidőben történő bejelentése. A káreseményt a bekövetkezését követő 15 napon belül kell bejelenteni. A 21/2012. (III. 9.) VM rendelet 4. § (1) bekezdése értelmében az árvíz, belvíz, fagy és aszály esetében a 15 napos határidőt attól az időponttól kell számolni, amikor a növénykultúrában a károsodás első alkalommal észlelhetővé vált, míg felhőszakadás, jégeső és vihar esetében a káresemény bekövetkezésének konkrét időpontjától kell számítani a 15 napot.
A gabonában az aszály miatti károsodás első észlelhetősége valószínűleg nem az aratás után 2-3 hónappal van ...
Válasz #217. hozzászólásra
A jogszabályi környezetet ismerem, mert én is jogász vagyok. A kérdésem ill. praktikus okokból lenne. Pl. szerződött fél - termelő - az integrátor telephelyére szállítja a terményét.
Mi van akkor, ha az integrátor vitatja a VISMAIOR helyzetet, és zálogban visszatartja a termelő terményét, addig amíg nem tisztázódik a kötelezettség teljesítésével kapcsolatos összes körülmény. maygarul nem kell minden cuccot bevinni....:D Lehet, hogy én tévedek, de nem csak a termeltetési szerződésnél lehet hivatkozni az elháríthatatlan külső okra?? Az adásvételnél is??
Válasz #219. hozzászólásra
"a szemlét végző csak megállapít."
S ha nincs mit szemlézni/ be lett takarítva / ,akkor ezt a megállapítást írja a jegyzőkönyvbe.Ergo az FM igazgatóság elutasítja a kérelmet.
Ezért lenne fontos a káresemény megállapítása után egyből jelentkezni a falugazdásznál.Aratás után már késő bánat.
Válasz #218. hozzászólásra
A mezőgazdasági káresemény bekövetkezésének ténye és a hozamcsökkenés mértéke az agrárkár-megállapító szerv, vagy az agrárkár-megállapító szerv által megkeresett megyei kormányhivatal kerületi állat-egészségügyi és élelmiszerellenőrző hivatalának falugazdásza közreműködésével lefolytatott helyszíni szemle során kerül megállapításra. [21/2012. (III. 9.) VM rendelet 4. § (5) bek.]
Itt szó nincs győzködésről, a szemlét végző csak megállapít.
Válasz #217. hozzászólásra
Egyébként ez gabonánál hogy működne? Arról győzkönénk egymást a szenlét végző illetővel, hogy az én búzám bizony szerinte elég sűrű, higyjem el.
A meteorológusok azt sem tudják hol vannak, én abban is kételkedem hogy a múlttal tisztában lennének.
Válasz #214. hozzászólásra
2011. évi CLXVIII. törvény
a mezőgazdasági termelést érintő időjárási és más természeti kockázatok kezeléséről
14. § (1) Az agrárkár-megállapító szerv a mezőgazdasági termelő kérelmére hatósági bizonyítványt állít ki:
a) a mezőgazdasági káresemény megtörténtéről és annak határidőben történő bejelentéséről,
b) arról, hogy a hozamcsökkenést a mezőgazdasági káresemény okozta,
c) a kár helyéről, mértékéről, valamint
d) a hozamérték-csökkenés mértékéről.
(2) Az agrárkár-megállapító szerv az (1) bekezdés szerinti hatósági bizonyítványt a termelő kérésére a hozamérték-csökkenés mértékének feltüntetése nélkül is kiállítja.
Ezt a hatósági bizonyítványt a szerződéses kapcsolatokban is el kell fogadni. Mivel igazolja, hogy az adott helyen, az adott mértékű hozamcsökkenést mezőgazdasági káresemény (vis maior) okozta, az ebből következő nemteljesítés miatt kártérítés (fedezeti vásárlás) nem követelhető.
Kb.mennyi hektár szántóföldire adtak be földalapút?Ki tudja?
Amit becsatoltam az a legújabb, ott ez szerepel:" ha a termelő az aszálykárt bejelenti a területileg illetékes megyei kormányhivatal földművelésügyi igazgatósághoz (az agrárkár-megállapító szervhez), az aszálykárt és a hozamcsökkenést az Országos Meteorológiai Szolgálat adatait felhasználva agrárkár-megállapító szerv igazolja, ", miután "országos aszálykár" kihírdetése megtörtént, lehetséges, hogy még beadható! nem vagyok ebben biztos, de egy telefont megér a falugazdász felé.
Válasz #213. hozzászólásra
Készpénzre váltva?? mentesülünk a teljesítési kötelezettség alól?? Vagy kapunk 2000 forintot hektáronként és abból fizessük ki a 200.000 Ft-os fedezeti vásárlást??
Tájékoztatásuk szerint az országos aszálykár meghirdetésével a vidékfejlesztési tárca minden segítséget megad, ahhoz, hogy a gazdálkodók őszi munkájukat kevesebb teherrel végezhessék. A 2012. január elsejétől hatályos kockázatkezelési törvény szerint az aszálykár után akkor fizethető kárenyhítő juttatás, ha a termelő az aszálykárt bejelenti a területileg illetékes megyei kormányhivatal földművelésügyi igazgatósághoz (az agrárkár-megállapító szervhez), az aszálykárt és a hozamcsökkenést az Országos Meteorológiai Szolgálat adatait felhasználva agrárkár-megállapító szerv igazolja, a termelő a kárenyhítési hozzájárulást szeptember 15-ig beérkezőleg maradéktalanul megfizeti, a kárenyhítő juttatás iránti igényét november 30-ig benyújtja, az adott termelő hozamérték-csökkenése üzemi szintjén mérve a 30%-os mértéket meghaladja, az aszályhelyzetről a miniszter a közleményt kiadja.
Válasz #211. hozzászólásra
Nem lehet búzára,mert nem lehet már leszemlézni.
Tisztelt Kollegák,
Kell ennek a kárenyhtési nyomtatvány kitöltéséhez valami elengedhetetlen tudás?
Búzára érdemes beadni?
Szeptember 15-ig kell beérkeznie a kárenyhítési hozzájárulásnak az MVH-hoz
http://www.agroinform.com/aktualis/Agroinform-Hirszolgalat-Szeptember-15-ig-kell-beerkeznie-a-karenyhitesi-hozzajarulasnak-az-MVH-hoz/20120903-19930/
aszálykárt még be lehet adni kukoricára
aug. 08-án badtam csak elbasztam, mert a saját papírjaim és a szüleim papírjait egy levélbe küldtem, a borítékon az én nevem
tegnap előtt megjött az egyém a falugazdászhoz és le is rendeztük
de a szüleiméről sehol semmi hír, semmit nem tudnak róla
arra gondoltam, hogy akkor beadom mégegyszer a szüleimét
Válasz #207. hozzászólásra
Mindenről azt mondják, hogy nagyon jó és jó irányba halad. Csak szét kell nézni az országban és a vak is látja, hogy mekkora kárt csináltak két év alatt. Beruházások leálltak, fizetések reálértéke a béka segge alatt, stb.
2010-ben mikor a fiuk hatalomra kerültek , minden forumon azt hangoztaták , hogy a kárenyhitési rendszer felüröl nyitott.
10 ha szölömet vert sz.rá a jég a károm több milió forint
volt - bizakodtam én is - a falugazdász elkezdte csürni csavarni befizettem 26.000 ft-ot kaptam 38.000. ft-ot.
De a nejem hasonló kára egy filért sem.
Véleményem szerint a kárenyhitési rendszer abban az esetben semit sem ér ha nincs az alapban felhamozott pénz.
Az álam ezzel a rendszerrel csak le rázta magáról ezt a problémát mint kutya a vizet.
A sajtoban meg azt hangosztatja , hogy ezt a problémát is meg nyugtatoan oldotta meg ,aki halgatja az el is hiszi , véleményt alkot , hogy a parasztoknak az álam az adófizetők pénzéből megtérittete a kárát minden OK ?!!!!!!!!!!!!
Válasz #205. hozzászólásra
majd megindokolj'k a hayugs'got
Szerintetek az aszálykárra lesz valami állami segítség?
A kárenyhítési alap az gyakorlatilag semmi. 1000 forint/ha és az állam ennyit még hozzá tesz.
Gyöngyös környékén 15-én kezdik az Irsayt
Paraméterekert nem tudok az ár viszont kevés 140-160.Ft/kg.
Az 53000.Ha szölö Ausztriában jövedelmez , kishazánkban szerintem már csak pairon van több de még mindig nem akkarnak megfizetni a termésért!
A fele területet ki kellene vágni még ?????
Válasz #192. hozzászólásra
Most ,,lájkolnálak", ha tudnék itt.
Válasz #191. hozzászólásra
Az a baj, hogy azt hisszük (én már nem), hogy valódi tulajdonosok vagyunk. Lópikulát. A tulajdonjogod gyakorlásában agyon vagy korlátozva pl földvédelmi tervvel, öntözési cirkusszal, hatósági basztatással, stb. és most legújabb mutatvány az, hogy a földed eladásakor és vételekor is korlátozni akarnak, holott a pénzt Te kapnád, vagy Te adnád érte, nem Ormánybácsi, meg a demagóg idiótái. Ezen kívül ha nem a ,,jó gazda gondosságával" műveled a földet akkor jön valami f...xopó, aki elveszi a (nem létező) tulajdonjogodat és elzavar arról a földről, amiért Te adtál pénzt. Ha a tecskó nem a ,,jó kereskedő gondosságával" nem mérgezi a sok hülye magyart, hanem szemetet árul élelmiszerként, akkor őt miért nem zavarták már el vissza Angliába? Mi az, hogy jó gazda gondossága és ilyen alapon ugat bele ormány, vagy bárki a megszerzett magántulajdonom és a hozzá fűződő jogaim gyakorlásába? Ilyesmikért szeretném én nagyon már kívülről (se) nézni Magyarországot.
Válasz #188. hozzászólásra
Normális esetben 1 hektár kertészet felér több hektár szántóföldi jövedelemtermelő képességével. Akkor hol a nagyobb kár egységnyi felületen? Logika. Van 150 tonnányi terméskiesésem a jég, forróság, stb miatt.
Válasz #198. hozzászólásra
Az agro napló augusztusi számában nyilatkozott mikó,miért nincs kukorica termés.Új dolgot nem mondott.Elmondása szerint nem is várt kukorica termést,mivel a tavaji,és az idei csapadék összessége nem volt több,mint a párolgási veszteség.Tehát egyértelmű,hogy termésre nem volt képes.
Válasz #197. hozzászólásra
Jó hogy itt vagy. Most bejelöltelek facen. Ne ijedj meg, hogy nem az igazi név lesz, mert egy leskelődő miatt megváltoztattam, de a képről megismersz. Iwiwet megszüntettem.
Válasz #185. hozzászólásra
,,Mert állítólag egy rádióműsorban (apám hallgatta) arról beszéltek a „szakemberek”, hogy a gazdák kevés műtrágyát szórtak és ezért nem bírták a növények a meleg időt"
Ez a lényeg. Egy rakás koma, meg szopkodó hozzá nem értő hülye ül a pozícióban és ráadásul pesti, aki a vidéki embert eleve bunkónak, hülyének nézi. Ül az állatja aműanyag irodájában és két pucérnős, meg facebookozós oldal között böfög valami baromságot. Az ilyen idiótától csak annyit kérdeznék, hogy ,,profi" mezőgazdász a saját maga ellensége? Mert azzal az lenne, ha kevés műtrágyát alkalmazna."
Ezt a ,,szakmai hozzáértést" is bizonyítja az aszálykár bejelentő kategóriái. Itt nem szerepel olyan, hogy szántóföldi hőségkár, amit a krumplitermesztő ágazat nagyon jól ismer és sokkal nagyobb kárt okoz, mint az aszály. Az aszály ellen lehet locsolni, de a hőségkárral nem sok mindent lehet kezdeni. Locsolhat az ember orrba szájaba, ha a homok tűzforró és bár kívülről szép a gumó, de belül rozsdafoltos, fekete szívű. Ez azért nagyobb kár, mert mivel nem látunk bele csak a vevőnél a konyhán derül ki és aki egyszer neki nem tetszőt vett az többet nem vásárol.
Válasz #196. hozzászólásra
Hát barátom a kútfúrás engedélyeztetést én is idén eljátszottam....tegnap kaptam meg a jogerős végzést a jegyzőtől....egy kicsit elkésett. Márciusban indítottam el a dolgot, de itt 6o nap, ott 6o nap amott 6o nap ügyintézési idő volt....amúgy én megcsináltam a dokumentációt kb. 2o e forintból, de nem biztos, hogy mindenki meg tudja...
Válasz #178. hozzászólásra
Amiről nincs tudásod, arról inkább ne nyilatkozz! Láttad már, amikor a homok égeti a növény szárát?
Válasz #181. hozzászólásra
Na akkor hallgatom, hogy -10 fokos fagyban hogyan védekeznél? Nekem a majd 30 éves pályafutásom alatt rentábilis és kivitelezhető megoldás nem jutott eszembe -10- -12 fokos fagyra.
De te olyan okos megmondóember vagy, hallgatunk.
Válasz #180. hozzászólásra
Te hogy képzeled el a ,,birtokviszonyok rendezését"? Ki lenne a rendező, és milyen alapon rendezné MÁS pl az én birtokomat, amiért én adtam pénzt? Te nagyon demagóg és agymosott vagy, ráadásul tudatlan is.
Én beszéltem a minisztériumban ezzel-azzal és mondtam nekik, hogy ha készítik a földtörvényt, akkor tegyék lehetővé, hogy pl egy bizonyos vízkivétel alatt ne kelljen vízdíjat fizetni, meg azt is, hogy a kutak fúrása és az egész procedura legyen sokkal egyszerűbb, költségmentesebb, mivel nekem itt egy cég azt mondta, hogy 800 ezerért lerajzolja a kútcsövet és rá a szivattyút. 1 nap után kaptam a választ, hogy ,,azt nem lehet". Ugyanilyesmit kértem gyümölcstelepítés ügyben. Válasz:,,azt sem lehet". Akkor menjen az összes buzi köcsög az anyjába. Minek vannak ezek hatalmon, ha csak a pofájuk jár és ott basznak ki a paraszttal, ahol tudnak? Ugyanaz van, mint el Qro idején. 2007-es gyümistörvényt alkalmaznak és már több, mint két éve vannak kormányon. Kik ezek a hülyék? Csak az agymosás és beetetés megy és nálad nagy sikerrel alkalmazzák.
Válasz #191. hozzászólásra
Reménytelen vagy, kár veled foglalkozni, na csá!! Hála istennek nem vagyunk egyformák!!!
Válasz #190. hozzászólásra
egész pontos fogalmam van róla, nem csak a kárpótlásról, hanem a részarányról is. sót azt is tudom, hogy mit jelent a tsz különlap.
de igazad van, én a koromnál fogva sem lehettem az előző rendszerben (sem, és a mentalitásom miatt sem) a hatalom közelében/besúgó.
Válasz #189. hozzászólásra
jah értem, fizetni nem akarnál érte annyit, amennyiért eladó, ezért elveszed tőle. az igazi magyar mentalitás. adj király katonát, nem adok, akkor szakítok.
nem, nem szakítok.
az övé.
a tulajdona.
tessék megvenni tőle. ha nem adja, akkor meg semmi közöd hozzá.
nekem is van ilyen, tudom hogy öntözhető lesz a föld egyszer, meg is veszem, amit tudok. amennyiért adják.
mert tudom, hogy mit jelent a tulajdon szó.
Válasz #187. hozzászólásra
Csak egy kérdés te hány éves vagy, csak úgy érdekelne??? De én azt gondolom max 34, és azért mert semmi gőzöd sincs a kárpótlásról, hogy hogyan lettek szétaprózva a földek!!!!
Válasz #187. hozzászólásra
Te nem értesz hiába írod, azokon a földeken most nem lehet öntözni nincs semmi sem kialakíva, azok az embereknek nagy része azt sem tudja hogy hol van a földje, csak van mert kárpótláskor kaptak valamit, és hurráááááá van földje de nem is ért hozzá meg semmi gépe sincs hozzá meg soha nem is művelte!! Tudok a szomszéd településen olyan 26 ha földet amit kárpótoltak vagy 50-en és parlagon van 1994 óta, szerinted ezeknek minek a föld???? Ha meg bünteti a földhivatal akkor sírás, ha meg kivennééd vagy vegvenni akarnád 5-10 millát mond a 8-10 aranykoronás homoksivatag földre, te foglalkoznál vele, tennél bele pénzt és energiát??? Nálunk nem 30-40 ak földek vannak ám komi!!