Gázolaj árak 590 Ft Benzin árak 583 Ft EUR 394.63 Ft USD 354.74 Ft CHF 419.29 Ft GBP 467.07 Ft

Fórum

Kárenyhítési rendszer

Létrehozta: Sza-bolcs , 2009-05-29 21:10:39

Kedvencekhez Segítség

738 hozzászólás
#438 Zoli 63
2021-11-13 21:38:10

Válasz búzavirág59 #439. hozzászólásáraHa csak a kötelező biztosítás van, akkor a kiszámított pénz felét fizetik , de ha piaci / drága / biztosítás is van mellé, aminek a teljes szántó - ültetvény több mint 50 %-ra kell lenni, akkor teljeset fizetnek , de akkor figyelni kell melyikhez érdemesebb kárt jelenteni . Ha kevés lenne a ter. % , érdemes lucernára is kötni mert olcsó .

Nincs profilkép
#437 Toxi
2021-11-13 21:00:26

Hali!
A hozamadatoknál a bruttó (bevitt) súlyt írjátok, vagy a felvásárlási jegyen lévő kifizetett(nettó)
szemét és víz levonása utáni súlyt?

Nincs profilkép
#436 búzavirág59
2021-11-13 16:23:58

Válasz This_no_all #425. hozzászólásáraNo, nekiültem végre, s az eddigi hozzászólások után az esélytelenek nyugalmával láttam munkához. Nem várt eredményre jutottam, ( 626 ezret "dobott a gép" szinte gyanús, de már leellenőríztem mindent. Még kedden megyek az integrátori igazolásért és a kötvénymásolatért hogy tudjam csatolni, s aztán elküldöm.
A jogszabályokat amiket írtál, átfutottam, az "elemi káresemény" fogalmát -ami az egyik munkalapon szerepel- megtaláltam benne.
Bár szinte biztosra veszem hogy a csemegekukorica nem tartozik ide, de láttam a referencia átlagár lapon a saját ár és a csatolt dokumentum rublikát, s kerestem volna az Agrárminisztérium oldalán az AKI Nonprofit Kft által meghatározott minimum-maximum ársávot a kis mennyiségben termesztett növénykultúrák esetén - kíváncsiságból, hogy melyek lehetnek ezek - de nem találtam.
Leköteleztél az alapos tájékoztatással, amit írtál. Kicsi a világ, s hátha egyszer vissza tudom segíteni. Hálásan köszönöm neked addig is. Azt gondolom, ez a fórum éppen az ilyenekre hivatott, hogy segíteni tudjunk egymásnak. Én kicsiben gazdálkodom, olyan műparaszt-féle vagyok, de nem vitt rá a lélek hogy a szüleim földjét idegen kezekbe adjam.
Üdv., jó hétvégét !

Nincs profilkép
#434 agrogal
2021-11-13 07:05:14

Válasz AJj #436 hozzászól Nyugottan ad be hisz te mikor bejelentetted nekik 15 napon belül ellenőrizni kell,valószinű voltak is ott,csak veled nem közölték.Hogy ők hány % állapitottak meg a nyáron az mellékes Hiszen a referencia érték és a tényleges eredmény számit.Javaslom a falugazdész felkeresését a félvásárlási jegyekkel persze.

Nincs profilkép
#433 AJj
2021-11-13 05:31:28

Üdvözlet! Mi van olyankor ha nem kaptam hatósági döntést az agusztusban bejelenett aszálykár %-os mértékéről? Ilyenkor hogyan tudom beadni november végéig a kárenyhítő juttatás iránti kérelmet?

#432 Zoli 63
2021-11-12 21:12:59

Válasz búzavirág59 #433. hozzászólásáraMég jó hogy legalább kötelező, így nyugodtan megduplázták a tarifát a duplázódó termény árra hivatkozással , de szigorították a jogosultságot, na majd ők tervezhetnek " Maldiv-szigeteki utazást belőle " . A gyenge termőhelyek kirablása ez így , mert állandóan alacsony eredmények vannak , abból leveszik az önrészt, szinte nullásra kaphat pénzt, ami a köv évekre még lentebbre ejti a lécet , a szegények egyformán dobnak a kasszába, de a gazdagabb térségek tudják érvényesíteni a kármérséklést .

Nincs profilkép
#430 búzavirág59
2021-11-12 15:56:47

Válasz hegesztocsabi #432. hozzászólásáraHát én sem tervezek Maldiv-szigeteki utazást belőle, így látatlanban sem. Egyszer azt mondta nekem egy MVH-s hogy erre a kárenyhítési rendszerre nem érdemes alapozni, mert jobban szeretik ha befelé megy a pénz. Amiket olvasok itt, igaza volt. Egyébként milyen növénynél volt ez a 70%-os kiesés?

#429 hegesztocsabi
2021-11-12 10:49:10

Válasz búzavirág59 #431. hozzászólásáraNekem 70% állapítottak meg.
Mégsem jár semmi.
Sok szerencsét

Nincs profilkép
#428 búzavirág59
2021-11-12 08:51:17

Válasz This_no_all #425. hozzászólásáraKöszönöm szépen az alapos tájékoztatást. Nekem 50 % kárt ismertek el, s tavaly ugyanebben a kultúrában rekordtermésem volt, bár gondolom a megyei átlagok lehúzzák rendesen az eredményt. Próba - szerencse, meglátom mit dob a gép. Értem a "lélektani határt", eszerint fogok eljárni. Rendes vagy hogy ennyi időt és energiát áldoztál a válaszra.

#427 barazdabetyar.
2021-11-12 06:54:09

Válasz This_no_all #425. hozzászólásáraNálam nem volt ilyen bonyolult.Csak egy számot enged beírni,az össz.termést.És már dobta is ki a százalékos kiesést,és a pénzt mennyi járna.

#426 This_no_all
2021-11-11 22:33:58

Válasz csuti0 #412. hozzászólásáraaz EK nyomtatványunkon még az szerepel, hogy kormányrendelet írja elő az 50%os emelést, az ide vonatkozó tv-be pedig 07.01-gyel beemelték. hát, köszönjük az éjszaka is tárgyaló nagyjainknak.

#425 This_no_all
2021-11-11 22:30:15

Válasz Pont #421. hozzászólásárafigyi, ez ettől némileg árnyaltabb téma.

Az AM oldalán az agrárgazd.kutatóintézet megadta az egyes növények átlagárait 2016-2021 közt. A NAK honlapon is megtalálod.
Amikor a ref.hozamod egy korábbi hozzászólásom szerint kiszámoltad, megjegyzed, mely évekből képezted. Azoknak az éveknek az átlagárait nézed, és abból számolod a magad kis referenciaárát.
Felénk egy növény a sláger, 70-84ezer Ft / t átlagárral. A valóság ezzel szemben az, hogy van akinek 74 lesz, van akinek csak 70 a referenciaár. Felköphetünk és aláállunk, ez van. Akkora a szórás, hogy négy hektárra van, aki százhetvenezret kap, a másik meg másfélre egymilliót.

#424 This_no_all
2021-11-11 22:19:39

Válasz This_no_all #425. hozzászólására***javítás***smile oops
"Igen, valóban optimalizálni, sminkelni kell a valóságot, de oda kell figyelni arra, hogy a határozatban elfogadott kárhoz képest kevesebb mint 30% legyen az eltérés."
hiv: 27/2014. (XI. 25.) FM rendelet
a kárenyhítési hozzájárulás megfizetésével, valamint a kárenyhítő juttatás igénybevételével kapcsolatos egyes kérdésekről

10. § (1) Az agrárkár-megállapító szerv ellenőrzi a kárenyhítő juttatás iránti kérelem adatait, a hozamérték-csökkenés összegét és – az 5. § (6) bekezdés, valamint az Mkk. tv. 11. § (2) és (3) bekezdésére is figyelemmel – az Mkk. tv. 14. § (2) bekezdése szerinti adattartalommal határozatot hoz. Az agrárkár-megállapító szerv ellenőrzése kiterjed a 9. § (4) és (5) bekezdés szerinti mezőgazdasági biztosítási szerződések meglétére.

(2a) Ha az agrárkár-megállapító szerv az (1) bekezdés szerinti ellenőrzés során azt állapítja meg, hogy a kárenyhítő juttatás iránti kérelemben szereplő,
smile surrendera) a tárgyévi betakarított termésmennyiség alapján számított tárgyévi hozam 30%-ot meghaladó mértékben múlja alul a kárbejelentésre hozott döntésben igazolt, káresemény utáni várható hozamot, akkor a tárgyévi hozamérték kiszámításakor tárgyévi hozamként az igazolt, káresemény utáni várható hozamadatot,smile surrender
b) a referencia-időszak adott évére vonatkozó – betakarított saját termésmennyiség alapján számított – referenciahozam meghaladja a növénykultúra ugyanezen évre vonatkozó, az ügyfél székhelye vagy lakóhelye szerinti megye vonatkozásában képzett megyei, ennek hiányában az országos, Mkk. tv. 2. § 2a. pontja szerinti átlaghozamának háromszorosát, akkor a referencia hozamérték kiszámításakor a referencia-időszak adott évének referenciahozamaként az ugyanezen évre vonatkozó, az ügyfél székhelye vagy lakóhelye szerinti megyei, ennek hiányában az országos, Mkk. tv. 2. § 2a. pontja szerinti átlaghozam-adatot
kell figyelembe venni.

#423 This_no_all
2021-11-11 22:14:03

Válasz Géza15 #419. hozzászólásárakrízisbiztosítási rendszerben vagytok? ott van szó jövedelemről
a kárenyhítés referenciahozammal és referenciaárral dolgozik. Ha a Ti referenciaáratok túl alacsony, akkor persze a hozamérték-csökkenés se lesz akkora, amitől nyílna a nagy buksza.
légy optimista, és örülj, hogy nem adtátok be. jövőre a területalapú igénylésekor a megyei átlaghozam háromszorosát éppen el nem érő hozamot írjatok be 2021-re.

#422 This_no_all
2021-11-11 22:05:18

Válasz búzavirág59 #422. hozzászólásáraNos. Ha magad mégy neki a feladatnak, akkor indíts azzal, hogy előveszed a kormányhivatali határozatod, és megnézed, mekkora %-os kárt fogadtak el. 30% a minimum, de a 40-nel se szoktunk bankot robbantani...
A MÁK honlapon a felhasználói kézikönyvet átfutod.
MKR- kézikönyvek
Aztán megnézheted a NAK honlapról elérhető referenciaár és átlaghozam-adatokat, mindezt a miheztartás végett.
NAK honlap- kárenyhítés 2021
aztán előkeresed a mezőgazdasági biztosítási kötvényed, ha van. Azt ugyanis fel kell szkennelni.
Majd belépsz a kézikönyv szerint, tisztázod a kötvényes fül adattartalmát, és a Hozamadatok fülre kattintva tudomásul veszed, hogy vagy ezek voltak a korábbi hozamadataid, vagy ha korábbi évben nem volt ez a kultúrád, akkor a vonatkozó jogszabályok szerint a megyei/országos átlaghozamot írja a rendszer.
Referenciahozam - fülön szintén tudomásul veszed, hogy a legalacsonyabb és legmagasabb hozamok elhagyásával képzi neked a referenciahozamot, kiírja, mely éveket vette alapul.
Referenciaár - fülön látod, hogy az előző lapon kiemelt évekhez milyen átlagár tartozott, és Neked mi lett ezen évek átlagáraiból a referenciaárad.
A következő fülecskén lesz a lényeg. Kiválasztod, hogy 50% alatti vagy feletti a betakarítás állapota az adott kultúrán. Egy vagy két piros téglalap jelzi, ha van a kultúrából nem károsodott területed is meg károsodott is, mindkettőbe kell írnod valamit.
Megadod, hogy Neked mennyi termett. És itt rejlik a lényeg. smile oops
alapeset: a kultúrád minden parcellája károsodott. Itt egy piros téglalap vár adatot. Oda beírod a valóságot (optimalizálható a számviteli bizonylataid függvényében), majd lent középen ellenőrzöd, hogy a növénykultúra károsodása elérte-e a 15%-ot. Ha igen, akkor az utolsó cellasor utolsó előtti oszlopában levő cella mutat egy számot, abból vond le a "megtakarítás" cella adattartalmát, és HA van biztosításod, akkor a kapott eredményhez közeli kifizetés várható, HA nincs biztosításod, akkor a kapott eredmény feléhez közelítő kifizetés várható. Igen szívderítő, hogy látod, dikk, kétmilla lesz, aztán januárban jön határozat, kétmilláról, végül márc 31ig mindösszesen csak egymilla érkezik, mert nem volt biztosításod...
Node mi van akkor ( pl gyümölcs fagykár), amikor semmid sem termett, és csak egy nyomorult 60%-os károsodást elfogadó határozatod van? Ha beírod a nulla termést, a jogszabály szerint belenyúlnak, és a határozatban szereplő százalékra visszahúzzák. Hát akkor már inkább Te írd be, hátha csont nélkül átmegy. Igen, valóban optimalizálni, sminkelni kell a valóságot,smile thumbup de oda kell figyelni arra, hogy a határozatban elfogadott kárhoz képest kevesebb mint 10% legyen az eltérés. Így a 60%-os károsodást megetetheted 69%-osnak, főleg, ha tényleg nulla termésed volt, tehát se számla, se felvásárlási nincs, amiről ellenőrizhetnének.
... nyilatkozat, hibaüzenetek, beadás...
miközben a könnyeid törölgeted, ki a siker feletti örömében, ki másért, a vonatkozó jogszabályokat is átolvashatod. smile love
2011. évi CLXVIII. törvény a mezőgazdasági termelést érintő időjárási és más természeti kockázatok kezeléséről
és
27/2014. (XI. 25.) FM rendelet a kárenyhítési hozzájárulás megfizetésével, valamint a kárenyhítő juttatás igénybevételével kapcsolatos egyes kérdésekről
Januárban jön határozat, hogy elfogadták-e amit beadtál, március 31ig fizetik ki, és nem támogatásnak, hanem őstermelői bevételnek minősül...smile unsure
Itt is éljen benned az a lélektani határ, hogy mi az az összeg, amiért le kell hajolni. Mekkora befizető vagy, visszakapod-e legalább az idei befizetett összeged? Mert ha nem, akkor nagyvonalúan engedd el. Fillérekért nem éri meg a saját hozamadataidat, és ezáltal a következő referenciahozamodat csökkenteni.
bónusz: falugazdász a talpán, aki kiismeri ezt a rendszert. De ha nem ismeri, majd ajánl, vagy kérdez olyat, aki igen. smile thumbupcool
Ugye körbeért, hogy a területalapú támogatási kérelem benyújtásakor miért KELL picit vastagabban megszámítani az előző évi hozamokat? smile laugh
majd mesélj, mire jutottál.

Nincs profilkép
#421 Jaffa13
2021-11-11 19:25:23

Válasz Géza15 #419. hozzászólásáraSzia! Ez a jövedelem alapjàn történő szàmítàs ez mi ??és ezt hogy szàmoljàk???smile helpsmiliesmile helpsmilie

#420 hegesztocsabi
2021-11-11 18:34:53

Hát ennyit erről a kárenyhitèsről.
Mivel nem minden táblára adtam be aszály kárt ,így nem jár semmi.
Mennet közben átmodositotàk a szabályt.
Úgy hogy senki ne számítson sok pénzre.

Szerintük jó volt.
Bár így lett volna

Nincs profilkép
#419 búzavirág59
2021-11-10 14:10:32

Válasz Géza15 #419. hozzászólásáraKöszönöm szépen a hozzászólását. Igazából arra lennék kíváncsi hogy a munkafelületen a lenyíló ablakokban rendelkezésre áll-e mindaz az információ, amire szükség lehet. Hátha jelentkezik gcastle fórumtársunk, aki az első körben már sokat segített. Ha nem, akkor hívom a falugazdászt. Eddig a támogatási kérelmet, s minden egyebet magamnak csináltam, de kezd a nyakamra tekeredni a bürokrácia, s ha hibázok nincs kegyelem. smile sad

Nincs profilkép
#418 Pont
2021-11-09 18:33:30

Válasz Géza15 #419. hozzászólásáraÉs milyen értékesítési árral számolnak? És mekkora bevételtől nem fizetnek?

Nincs profilkép
#417 agrogal
2021-11-09 16:47:44

Válasz Géza15 #419. hozzászólásáraNekem jár a 35q üzemire,de hidd el cserélnék veled.

Nincs profilkép
#416 Géza15
2021-11-09 16:18:44

Válasz búzavirág59 #418. hozzászólásáraMi falugazdásznál voltunk, de végül nem lett beadva, mert a 60q /ha kukorica termés nem üti a küszöböt, mivel az idén jövedelem alapján számolják a kiesést nem termés mennyiség alapján. Így hogy drágább a kukorica nem vagyok jogosult a kárigénylésre.

Nincs profilkép
#415 búzavirág59
2021-11-08 07:45:06

Válasz gcastle #374. hozzászólásáraKedves gcastle !
A nyáron az első körben -a kárenyhítési bejelentést - a segítségeddel megcsináltam. Annyit tudok, hogy november 30-ig kell újabb beadványon igényelni a kárösszeget . Ennek a felülete rendelkezésre áll-e már? Aki a bejelentést meg tudta magának csinálni az ezzel is boldogul, vagy mindenképpen falugazdászhoz kell menni?
Köszönöm szépen előre, ha időt szánsz a válaszra.

Nincs profilkép
#414 Szebi
2021-10-28 11:44:56

Válasz Pont #416. hozzászólásáraA falugazdász kiszámolja, novemberben menni kell hozzá. Az az összeg lesz egy szám. A beadott kérelmek arányában csökkentik, hogy jusson mindenkinek.

Nincs profilkép
#413 Pont
2021-10-22 13:31:26

Tudja valaki, aszály kárenyhítésként mekkora összegre lehet számítani (már akinek elfogadják), vagy egyáltalán hogyan számítódik ez?

Nincs profilkép
#412 Szebi
2021-10-08 16:04:34

Válasz Benkő Lajos #414. hozzászólásáraHasonló cipőben járunk mi is. A biztosító szakemberei mondták, mikor kint voltak szemlézni, hogy elsődlegesen a kárenyhítés van kitalálva arra, hogy fizessen. Először kötöttünk aszályra piaci biztosítást, de utoljára is, mindenkit lebeszélek róla, hogy ilyenbe belemenjen. Teljesen felesleges. Mert az 50% kár az nem kieső jövedelem? Furcsa észjárásuk van.

Nincs profilkép
#411 Benkő Lajos
2021-10-07 08:41:53

Szisztok Gazdatársak!Kitalálták hogy kössünk piaci kiegészítő biztosítást a kárenyhítés mellé!Oké,kötöttem a kukoricára,ami a kötvény szerint,23,88hektár,6tonnával,137,28tonna,50000ft árral számolva 6864ezer forint.Jött az aszály,a 13,22ha-s tábla totálkárosra száradt,erre a biztosító kárbecslő embere 0,2tonna termést állapított meg,a másik területemre 4tonna termést becsült.Közölte hogy a károm 50%-ka az én részem,a maradék 50%-ból levonta a becsült mennyiséget,ami maradt,1,02tonnát fizeti meg!Szerintetek??? Én úgy gondolom a megtermett 41,284 t kéne levonni a biztosított 137,28t-ból,ami95,996tonna,aminek az 50%-a 47,998tonna,amit fizetni kellene a biztosítónak!Kinek van Ilyen tapasztalata?Kérem írjon,vagy Hívjon.06306373054-vagy lajos.benko@outlook.com -ra.Köszönöm előre is.

Nincs profilkép
#410 búzavirág59
2021-09-27 09:05:52

Válasz A.I. #398. hozzászólásáraMegjött a határozat, kedvezően bírálták el a kárbejelentési kérelmemet, és a hozamcsökkenés mértékét.

Nincs profilkép
#409 csuti0
2021-09-13 14:43:36

Válasz barkaspisti #410. hozzászólásáraKöszi!
A számlaszám nem változott,a fizetnivaló csupán 50%-al emelkedett.smile thumbdown
szántó: 1500 ft/he
szántóföldi zöldség: 4500 ft/he
ültetvény: 4500 ft/he

#408 Lackó
2021-09-13 14:10:45

Válasz csuti0 #409. hozzászólásáraA fizetnivaló összeg rajta van a területalapú támogatás lapokon is. A számlaszám, meg, hogy milyen hivatkozást kell az utalóra írni nem tudom, hogy ott rajta van e.

#407 barkaspisti
2021-09-13 13:43:25

Válasz csuti0 #409. hozzászólásáraSzámlaszám :10032000-01220191-51900001.
Szántó 1500/h

Nincs profilkép
#406 csuti0
2021-09-13 13:35:13

Sziasztok!
Nekem nem törlődött,csupán a tartós tárba kódolva került át! smile sweatdrop Valahonnan megszerzem a számlaszámot,kiszámolom én a fizetni valótsmile thumbdown
Üdv.: Csuti

#405 Wilde
2021-09-11 11:17:48

Válasz robinson #405. hozzászólásárafalugazdász kiszámolja a beadott kérelem alapján ,megadja a számlaszámot és mehet.nekem is törlődött.

Nincs profilkép
#404 jozsefszollosi
2021-09-11 09:28:49

csaba melyik megyében volt ez és ki intézte



#403 endypapa_20120
2021-09-10 17:08:42

Válasz robinson #405. hozzászólásáraFalugazdász intézi. Mi is így jártunk.

Nincs profilkép
#402 robinson
2021-09-10 12:56:18

Üdv,

tudja valaki hogy lehet hozzájutni a befizetési kötelezettségől szóló határozathoz, ha törlődött mielőtt letöltöttem volna erről a kurva jól kitalált tárhelyről?

Nincs profilkép
#401 Pont
2021-08-27 12:06:58

Válasz TeljesenMindegy #401. hozzászólásáraTudomásom szerint 30% terméskiesés az adott táblán a feltétel. Az hogy egységes vagy nem annak mi köze az aszályhoz, ha valakinek egységesen 0 termése van akkor nem volt aszály? Kell lennie valami fellebbezési lehetőségnek szerintem.....

#400 jozef19
2021-08-27 11:15:14

Válasz envagyok2 #400. hozzászólásáraItt is afrikai szárazság van,tavaly októberben meg pár nap alatt leugrott egy százas..

#399 jozef19
2021-08-27 11:11:35

Válasz TeljesenMindegy #401. hozzászólásáraTöbb ezer éve ugyanaz a gengszterbanda van hatalmon.Most sincs ez másképp,igy is marad,ha nem változik..

#398 TeljesenMindegy
2021-08-27 10:33:18

Válasz envagyok2 #400. hozzászólásáraÉn tegnap kaptam az elutasító határozatot. Szerintük egységes, jól fejlett az állományom. Igaz, hogy núdli csövek vannak rajta, öt tonna körüli terméssel, de szerintük nem látható rajta az aszály jelei. Úgy látszik, csak szénné égett állomány után akarnak csak fizetni.

Nincs profilkép
#397 envagyok2
2021-08-22 14:49:55

ez hogy bszki, május óta összsen nem volt 50 mm csapadék, lehet 40 se, és az agromet szerint nincs aszály?
akkor gyümölcsfák konkrétan elszáradtak, szója sárga, mély fekvésű rti talajon, akácról hullik a sárga levél, akkor ez nem aszály?
így beadni se érdemes?

#396 barazdabetyar.
2021-08-19 16:23:58

Válasz búzavirág59 #394. hozzászólásáraHa 14.vagy 15. nap voltak szemlézni,akkor elkaszálják.Bejelentéstől 15 napjuk van a szemlére.Utána arathatod.Ha 15 nap után szemléznek,és le van aratva,azt a kiesést kell elfogadniuk,amit beírtál.

Nincs profilkép
#395 A.I.
2021-08-16 20:34:51

Válasz búzavirág59 #394. hozzászólásáraHa leszemlézték betakarításig, akkor nincs gond, ha nem, akkor nincs mit szemlézni, ha csak nem hagytál egy kicsit lábon mintának.
Aratás előtt esetleg meg kellett volna próbálni telefonon beszélni velük, hogy jártak-e kinn, és ha nem, akkor aratnád, és hogyan lehetne valahogy megoldani, hogy ne kelljen többet kinn aludnia a termények!
Én nem mondom, hogy Borsod egy fényes és egyszerű hely, de itt most egy korrekt, segítőkész, rugalmas csapat dolgozik! Remélem máshol is ilyen a helyzet!

#394 TeljesenMindegy
2021-08-16 20:25:37

Válasz búzavirág59 #394. hozzászólásáraSzerintem nem foglalkoznak vele, mivel az csak tervezett betakarítási idő, attól el lehet térni, mivel a tervezett betakarítási időpontban lehet nyakig érő sár is.

#393 TeljesenMindegy
2021-08-16 20:23:11

Válasz pamko #395. hozzászólásáraTavaly búzára adtam be aszálykárra, de már nem emlékszem, mikor jött az elfogadó határozat. Idén napraforgó és kukoricát jelentettem aszálykárra, három héttel ezelőtt. Eddig csak a nyugtázó levél jött.

#392 pamko
2021-08-16 10:41:07

Válasz TeljesenMindegy #392. hozzászólásáraÉs mikor jelentetted a kárt?
Mennyi idő után küldték?

Nincs profilkép
#391 búzavirág59
2021-08-16 10:35:59

Válasz TeljesenMindegy #392. hozzászólására
Éppen most jött egy igazolás a káresemény bejelentéséről, benne a jogszabályi hivatkozás hogy mi alapján döntenek majd. Szerintetek elkaszálhatják amiatt, hogy a tervezett betakarítási időnek 08.02-t írtam (17 nap a bejelentéstől) de a betakarítás tényleges ideje 07.30.-a lett, ami csak 14 nap a bejelentéstől számítva.

Nincs profilkép
#390 lala
2021-08-16 10:27:41

Ma utaltam volna a kárenyhítési hozzájárulást de a megadott számlaszámra nem lehet teljesíteni.Mi ilyenkor a teendő
?

#389 TeljesenMindegy
2021-08-16 10:19:52

Válasz búzavirág59 #391. hozzászólásáraHonnan tudod, hogy nem voltak kint? Nekem eddig csak a papirost küldték utólag, hogy megnézték és azt állapították meg, hogy xyz és ennyi.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Sajtóközlemény
Már lehet pályázni! Kétszáz milliárd forint sorsa dől el!
Már lehet pályázni! Kétszáz milliárd forint sorsa dől el!
Folytatódik a megkezdett állattartó telepi és élelmiszeripari fejlesztési...
Döntsük le a tévhiteket! Meglepő tények a biogazdálkodásról
Eladó Talsa típusú húskeverőgép
Eladó Talsa típusú húskeverőgép

850.000 Ft

Lepd meg magad és gazdaságodat olyan technológiával,  ami a versenytársak fölé emel
Lepd meg magad és gazdaságodat olyan...

1.500.000 Ft

Karalábé palánta eladó
Karalábé palánta eladó

50 Ft

Extrahált szójadara (szója) szállítva is! Mennyiségi kedvezmény
Extrahált szójadara (szója) szállítva...

217 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]