Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak651 FtBenzin árak635 FtEUR410.17 FtUSD396.2 FtCHF435.92 FtGBP487.57 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Fórum
Ki milyen alapműtrágyat vesz az idén repce vagy búza...
Nálam pont a búza volt így a 2 föld 500 méterre van egymástól és ami a jobb minóségű jobb vítháztartású csak 15q adott hekinként, hogy mitő a f....se tudja!! Minden egyformán volt csinálva!!
Rákerestem nem durva árak.Kiváncsi lennék hogy miért vannak ekkora különbségek most a kukoricákban.Saját magunkon tapasztaljuk hogy az eggyik tábla lesült a másik meg elég jo.Ugyan az a fajta, tápanyag ,talajmunka stb...Most pedig nem mindegy hogy jövünk vele ha az árak tényleg elszabadulnak.
Nálam 2q 3x15 a terv vagy 8x25x25 meg ilyesmi.Napra után menne bele az árpa.A buza kuki után van tervezve az kapja ugyanezt vagy csak 150kg mast.Sztem most a kuki nem szippantja meg a földeket meg 10ha volt szerves trágyázva volt.Abba jo buza lessz jövöre ha a körülmények kedveznek neki.
Válasz #304. hozzászólásra
na ez jó kérdés......
csak nem fog örökké tartani ez a szárazság.
na meg a búzának csak több esélye van csapadékhoz jutni mint a kukinak.
Igazából csak sodródtam az árral...
Ezt tudtam megoldani szállítás szempontjából, pótkocsi jövő 7en megy müszire.
1 szó mint 100, utolsó utáni lehetőség, ha meg nem, akkor meg ellen hadjáratot indítok, és mindenhol azt hangoztatom, h egy kalap fos...
Most aztán jól befenyítettem, mi?
Hagytam magam rábeszélni a Timac-os kollégának...az megy búza alá, de csak 1,6q/ha
Ellene voltam, de mondom legyen, egy utolsó utáni lehetőség.
Mert tavaly igából későn lett a búza vetve (okt vége), azért is volt kicsit satnya.
Viszont idén 15.-éig el lesz vetve, aztán meglátom, mit tud.
Azt mondta a képviselő, ennyi elég lesz, mert ugye ez "többet tud", mint egy sima 3*15-ös, és elég belőle kevesebb.
Legyen neki igaza
Te a tarlóhántó eke elméletre gondolsz,van ilyen pl a Bagi gépgyárnak 5-8 fejesek stb ,de ezek igen kis fix fogásra vannak gyártva...de ha optimálisan 25cm-es fogással lenne egy eke (ilyenkor omlosan szánt mingdegy milyen talaj 15cm mélységre állítva) és tíz fejes lenne akkor is csak 2,5m-es munkaszéllesége lenne ami a tácsákhoz képest kevést...
Válasz #293. hozzászólásra
Van 1 15ha-os darabom ami elég heterogén terület..ha az egyik fele ha 100q kuk-ot ad a másik része 70-80q-át.A gyengébbik részét szórtam le a tavasszal,teljes mértékben egyöntetű volt az idén az állomány ,102q -át adott nettóban.Azért ez kontrollnak nem mondható...
Amúgy 8800ft/q +áfa,az ár házhozszállítva értendő
GreenSoil Humin K+Cu Ez a három közül a legolcsóbb.
Egy kis reklám a cégnek:
A GreenSoil Humin termékcsalád tagjai huminsavval bővített műtrágyák, melyek foszfort, klórmentes káliumot, kalciumot, ként, értékes mikroelemeket és szerves anyagot tartalmaznak. Ezen termékek a szerves trágyák előnyös tulajdonságaival is rendelkeznek. Megoldást nyújtanak a szántóföldi növények, zöldségek és gyümölcsök eltérő tápanyagigényeire. Kiemelendő a termék 24%-os huminsav részaránya, ami hatékonyan feltárja a talajban meglévő, de a növény számára felvehetetlen foszfort és káliumot, így a kultúrnövény nemcsak a granulátumban megtalálható mikro- és makroelemeket hasznosítja, hanem a huminsav által feltárt PK-t is.
A GreenSoil Humin termékek foszfor- és káliumképessége kiemelkedően magas. A huminsav a hatóanyag-számításban is fontos szerepet kap, ugyanis a foszfor és kálium feltárása révén további 10% foszforral és 14% káliummal növeli a granulátumban található foszfor és kálium százalékos arányát. A GreenSoil Humin K + Cu terméket nézve, a hatásmechanizmus alapján, így 17% foszfor- és 34% káliummennyiség jut a növénynek.
A GreenSoil Humin termékek 8 mm-es méretben, big-bag és zsákos kiszerelésben kaphatók. Hagyományos műtrágya-szórógéppel könnyedén ki lehet juttatni, majd a talajba bedolgozni ősszel alaptrágyázáskor vagy tavasszal 250-300 kg/ha mennyiségben.
Kell a talaj típusa I-IV
a tervezett átlagtermés,
az istállótrágyázás éve.
És ha valamit kifelejtettem a hanygahajdukukacfreemail.hu címen fel van két éve sorolva. De az is lehet, hogy a www.ide-ide.hu oldal fórumán is meg van.
Inkább ne keresgesd, hanem küldök egy emiles választ, hogyan érheted el a hangyahajdut.
vagy70/453-6883
és a bővített minta eredménye ha van. egy exceles táblázatba elküldve.
Azt, hogy milyen növényhez milyen tápanyagot kell kijuttatni, mint már mondottam volt: ISMERNI KELL A TALAJVIZSGÁLATI EREDMÉNYEKET.
Ezt beírva egy tápanyag-gazdálkodási terv készítő programba, melléülni a tanácsadónak és ott a megoldás.
Tanítják a történetet az agráron:
Nagyon szeretem:
a birka pörköltet,
a burgonyát,
a kenyeret,
Szerinted melyikből eszek legtöbbet.
Ha a hiányzik a harmadik, akkor az első kettőből fel sem veszek semmit. Valami ehhez hasonlót tesz a növény is. Igaz ezt sokkal bonyolultabban tanítják, de a lényege hasonló.
Sőt má azt is beszélik, mióta nincs annyi "környezetszennyezés" kén hiányosak a földek.
tönkre teszed vele a földet...
ne forgasd nyáron, nem szabad!!!
tárcsával lefutod 6 literből, szántogatni meg minimim 15, még így is. tárcsával x óra, ekével meg 3 x óra...
ne, hagyd a fenébe. tárcsa, azt kész.
kétszer meg minek, nem kell, egyszer a tarlót, ki fog kelni az árvakelés, elnoym mindent, és ha szántani akarsz, akkor ilyenkor búza alá, szépen elmunkálod, ülepedik, aztán mehet bele a mag.
azon túl, hogy kevesebb zséből, még jobb is lesz a föld...
megijedtem ettől a szántástól elsőre...
de mér szántottad????
ennyi pénzed van gázolajra?
és mér forgatod le a repcemagot 10 centire, milyen faszán kikelne, ha csak hátnottad volna, és ebbe a kva nyárba megvétte volna a földet a naptól.
harmad-negyed naftából meghántod, és még jobb is neki...
attól függ hogy jó érték-e, hogy azért mennyire kötött. ha nagyon kötött, akkor nem annyira fényes, de mondjuk nem rossz.
káliból arányaiban mindenképpen hibás, de mondjuk feltölteni lehetne.
arra figyelj, hogy minden évben legalább annyi pk-t adj ki, amennyit lehoztál róla a terménnyel, vagy kicsit több kálit...
a 35 az minden földön kevés, a 700 fölött minden földön igen jó...
100 fölött már azt mondják, vagy mondjuk 150-200 körül, hogy foszfort akár ki is lehet hagyni, vagy a fenntartásra törekedni, nem a feltöltésre, és jobban figyelni kálira, a helyes arányra...
ezért mondom, hogy ha foszforból közepes, jó, akkor sokkal lényegesebb ennél hogy mennyi káli, és hogy egyébként milyen a kémhatás, milyen az összes só, és hát a mezo, mikro elemek...
ha mindent tankönyv szerint mérnénk, de tudjuk, ez nem patika.
ugye tudod, hogy ha lenne talajvizsgálat, akkor okosabb lennél. egy mintát mondjuk bruttó 5000 ezer körül levizsgálnak, és megtudod, hogy mi a helyzet.
kideürlhet, hogy akármelyik makro elemből (foszfor, káli), olyan jól, vagy arányaibban jobban ellátott, hogy azt nem kéne kiadni, míg a másikat pedig nagyobb mennyiségben, hogy akár egy éven belül is megétürlhet a talajvizsgálatod eredménye. tehát végy szakszerűen mintát, vizsgáltasd be, és az alapján meg lehet saccolni, hogy mi a helyzet. aztán 5 év múlva újra kezdődik minden előröl.
ha nem akarod ezt, akkor egy 3 mázsa 10:20:30-as NPK tartalmú, vagy ehhez hasonló anyaggal elviekben, arányaiban nem lősz mellé. szoktak 3×15ös NPK-t rakni, ugyan így, és még ezerfélét. DE jól ellátott talaja azt mondják, hogy búza alá nem biztos, hogy érdemes ősszel foszfort, kálit adni, inkább a vetésforgóban a repce vagy kukorica alá kell nagyobb adagban frissen műtrágyázni, azok frissen jobban megháláják, és a búza alá pedig nem raknak. persze ehhez az kell, hogy nagyon jó kultúrállapotú föld legyen.
én arra törekszem, hogy repce alá műtrágyázok nagyban, búza alá csak kálit, vagy igen túlsúlyos kálit, mert abból hiányom van, kukoricát nem tudok vetni vadak miatt.
és 10 év múlva elérünk oda, hogy jó, vagy igen jó ellátottság lesz, és akkor már csak repce alá fogok ősszel, búza alá semmit. megspórolok egy szórást, és egyébkétn a búzának jó, vagy igen jó tápanyag ellátottság mellett nincs tápanyag reakciója - állítólag -, tehát csak tavasszal nitrogént... ez a 10 éves tervem...
Tisztelt Kollegák,
Nagyjából egy hektáros frissen szerzett területemre milyen fajta és dózisú műtrágyát célszerű kiszórni búza alá?
Hosszú éveken keresztül a gaz emésztette, tavasszal felszántottam és zabot vetettem bele. Termett amit termett (20q-át műtrágya nélkül).
Köszönöm,
562 hozzászólás
Válasz #310. hozzászólásra
Nálam pont a búza volt így a 2 föld 500 méterre van egymástól és ami a jobb minóségű jobb vítháztartású csak 15q adott hekinként, hogy mitő a f....se tudja!! Minden egyformán volt csinálva!!
Válasz #306. hozzászólásra
Repce alá inkább négy mázsa kellene ezekből...
Válasz #309. hozzászólásra
Rákerestem nem durva árak.Kiváncsi lennék hogy miért vannak ekkora különbségek most a kukoricákban.Saját magunkon tapasztaljuk hogy az eggyik tábla lesült a másik meg elég jo.Ugyan az a fajta, tápanyag ,talajmunka stb...Most pedig nem mindegy hogy jövünk vele ha az árak tényleg elszabadulnak.
Válasz #308. hozzászólásra
Tápanyagos topikba kitárgyaltuk.
Válasz #307. hozzászólásra
Itt még nem volt sosem ilyesmi.Mennyi a dija stb...???
Válasz #306. hozzászólásra
Talajvizsgálat,utánna tervezni.
Válasz #305. hozzászólásra
Nálam 2q 3x15 a terv vagy 8x25x25 meg ilyesmi.Napra után menne bele az árpa.A buza kuki után van tervezve az kapja ugyanezt vagy csak 150kg mast.Sztem most a kuki nem szippantja meg a földeket meg 10ha volt szerves trágyázva volt.Abba jo buza lessz jövöre ha a körülmények kedveznek neki.
Válasz #304. hozzászólásra
na ez jó kérdés......
csak nem fog örökké tartani ez a szárazság.
na meg a búzának csak több esélye van csapadékhoz jutni mint a kukinak.
Válasz #303. hozzászólásra
Egyáltalán kifog kelni??
az idei év után már nem mondjuk,h ennyi meg annyit várunk, a 2,5-3m-es kukorica cső nélkül elég orrba-szájbavágósan hat
Válasz #299. hozzászólásra
Komoly adag.
Válasz #299. hozzászólásra
Nagyon jó!Mennyi búzát vársz ekkora műkaki dózistól???
Válasz #299. hozzászólásra
elbírna ősszel is 20-25 kg nitrogént, szárbontáshoz, erősödéshez
búza alá a következő tápanyagutánpótlási stratégiához mit szóltok?
vetés előtt 200kg 0/25/25
koratavasz 300kg péti
virágzás 150-200kg AN
(+gyomírtás/gombaölőzés közbeni levéltrágya)
Válasz #297. hozzászólásra
Igazából csak sodródtam az árral...
Ezt tudtam megoldani szállítás szempontjából, pótkocsi jövő 7en megy müszire.
1 szó mint 100, utolsó utáni lehetőség, ha meg nem, akkor meg ellen hadjáratot indítok, és mindenhol azt hangoztatom, h egy kalap fos...
Most aztán jól befenyítettem, mi?
Válasz #296. hozzászólásra
Hagytad magad megint átbaxni !
Nem is hiszem el...
Hagytam magam rábeszélni a Timac-os kollégának...az megy búza alá, de csak 1,6q/ha
Ellene voltam, de mondom legyen, egy utolsó utáni lehetőség.
Mert tavaly igából későn lett a búza vetve (okt vége), azért is volt kicsit satnya.
Viszont idén 15.-éig el lesz vetve, aztán meglátom, mit tud.
Azt mondta a képviselő, ennyi elég lesz, mert ugye ez "többet tud", mint egy sima 3*15-ös, és elég belőle kevesebb.
Legyen neki igaza
Válasz #283. hozzászólásra
Te a tarlóhántó eke elméletre gondolsz,van ilyen pl a Bagi gépgyárnak 5-8 fejesek stb ,de ezek igen kis fix fogásra vannak gyártva...de ha optimálisan 25cm-es fogással lenne egy eke (ilyenkor omlosan szánt mingdegy milyen talaj 15cm mélységre állítva) és tíz fejes lenne akkor is csak 2,5m-es munkaszéllesége lenne ami a tácsákhoz képest kevést...
Válasz #293. hozzászólásra
Van 1 15ha-os darabom ami elég heterogén terület..ha az egyik fele ha 100q kuk-ot ad a másik része 70-80q-át.A gyengébbik részét szórtam le a tavasszal,teljes mértékben egyöntetű volt az idén az állomány ,102q -át adott nettóban.Azért ez kontrollnak nem mondható...
Amúgy 8800ft/q +áfa,az ár házhozszállítva értendő
Válasz #292. hozzászólásra
Lett kontroll is ?
Mit mutat ?
Mi az ára ?
Válasz #291. hozzászólásra
Van valaki aki használja? netán tapasztalat...
Én az idén tavasszal kukoricára próbáltam ki először.
Válasz #288. hozzászólásra
GreenSoil Humin K+Cu Ez a három közül a legolcsóbb.
Egy kis reklám a cégnek:
A GreenSoil Humin termékcsalád tagjai huminsavval bővített műtrágyák, melyek foszfort, klórmentes káliumot, kalciumot, ként, értékes mikroelemeket és szerves anyagot tartalmaznak. Ezen termékek a szerves trágyák előnyös tulajdonságaival is rendelkeznek. Megoldást nyújtanak a szántóföldi növények, zöldségek és gyümölcsök eltérő tápanyagigényeire. Kiemelendő a termék 24%-os huminsav részaránya, ami hatékonyan feltárja a talajban meglévő, de a növény számára felvehetetlen foszfort és káliumot, így a kultúrnövény nemcsak a granulátumban megtalálható mikro- és makroelemeket hasznosítja, hanem a huminsav által feltárt PK-t is.
A GreenSoil Humin termékek foszfor- és káliumképessége kiemelkedően magas. A huminsav a hatóanyag-számításban is fontos szerepet kap, ugyanis a foszfor és kálium feltárása révén további 10% foszforral és 14% káliummal növeli a granulátumban található foszfor és kálium százalékos arányát. A GreenSoil Humin K + Cu terméket nézve, a hatásmechanizmus alapján, így 17% foszfor- és 34% káliummennyiség jut a növénynek.
A GreenSoil Humin termékek 8 mm-es méretben, big-bag és zsákos kiszerelésben kaphatók. Hagyományos műtrágya-szórógéppel könnyedén ki lehet juttatni, majd a talajba bedolgozni ősszel alaptrágyázáskor vagy tavasszal 250-300 kg/ha mennyiségben.
Válasz #275. hozzászólásra
Most látom, hogy ....
Kell a talaj típusa I-IV
a tervezett átlagtermés,
az istállótrágyázás éve.
És ha valamit kifelejtettem a hanygahajdukukacfreemail.hu címen fel van két éve sorolva. De az is lehet, hogy a www.ide-ide.hu oldal fórumán is meg van.
Inkább ne keresgesd, hanem küldök egy emiles választ, hogyan érheted el a hangyahajdut.
vagy70/453-6883
és a bővített minta eredménye ha van. egy exceles táblázatba elküldve.
Válasz #285. hozzászólásra
Ebből má megint sokat tanultam. Köszönöm.
Azt, hogy milyen növényhez milyen tápanyagot kell kijuttatni, mint már mondottam volt: ISMERNI KELL A TALAJVIZSGÁLATI EREDMÉNYEKET.
Ezt beírva egy tápanyag-gazdálkodási terv készítő programba, melléülni a tanácsadónak és ott a megoldás.
Tanítják a történetet az agráron:
Nagyon szeretem:
a birka pörköltet,
a burgonyát,
a kenyeret,
Szerinted melyikből eszek legtöbbet.
Ha a hiányzik a harmadik, akkor az első kettőből fel sem veszek semmit. Valami ehhez hasonlót tesz a növény is. Igaz ezt sokkal bonyolultabban tanítják, de a lényege hasonló.
Sőt má azt is beszélik, mióta nincs annyi "környezetszennyezés" kén hiányosak a földek.
Válasz #287. hozzászólásra
És melyik fajtáját? mert 3 féle van
Válasz #286. hozzászólásra
2q/ha grinsoil humin
Na urak, aktuális a téma!
Ki, milyen, mennyi műkakit rak búza alá?
Válasz #283. hozzászólásra
tönkre teszed vele a földet...
ne forgasd nyáron, nem szabad!!!
tárcsával lefutod 6 literből, szántogatni meg minimim 15, még így is. tárcsával x óra, ekével meg 3 x óra...
ne, hagyd a fenébe. tárcsa, azt kész.
kétszer meg minek, nem kell, egyszer a tarlót, ki fog kelni az árvakelés, elnoym mindent, és ha szántani akarsz, akkor ilyenkor búza alá, szépen elmunkálod, ülepedik, aztán mehet bele a mag.
azon túl, hogy kevesebb zséből, még jobb is lesz a föld...
Műkaki vásárlás, 0000000!!!
Válasz #282. hozzászólásra
nem hiszem hogy ilyen 10 centis szántással többet fogyasztana, mint mondjuk 2-szeri tárcsázással. és az még nem is olyan.
grúber nincs.
Válasz #281. hozzászólásra
megijedtem ettől a szántástól elsőre...
de mér szántottad????
ennyi pénzed van gázolajra?
és mér forgatod le a repcemagot 10 centire, milyen faszán kikelne, ha csak hátnottad volna, és ebbe a kva nyárba megvétte volna a földet a naptól.
harmad-negyed naftából meghántod, és még jobb is neki...
Válasz #280. hozzászólásra
persze csak 10 centin
Válasz #278. hozzászólásra
22 AK-s, elég laza, de nem homok. repcetarlót is finomul lehetett szántani júliusban...
Válasz #277. hozzászólásra
attól függ hogy jó érték-e, hogy azért mennyire kötött. ha nagyon kötött, akkor nem annyira fényes, de mondjuk nem rossz.
káliból arányaiban mindenképpen hibás, de mondjuk feltölteni lehetne.
arra figyelj, hogy minden évben legalább annyi pk-t adj ki, amennyit lehoztál róla a terménnyel, vagy kicsit több kálit...
Válasz #277. hozzászólásra
de milyen, inkább homokos, vagy inkább agyagos?
netán valami mezőföldi fekete főd??
Válasz #276. hozzászólásra
szóval ezek jó értékeknek tűnnek?
a kötöttséget most így hirtelen nem tudom, de arra is írtak vmi számot a talajmintához
Válasz #275. hozzászólásra
semmit.
vagy ha nagyon akarsz, akkor kálit.
milyen kötött a föld egyébként?
repce után, búza alá miből, mennyit tennétek ősszel? és aztán majd tavasszal? (mennyiség számít, minőség annyira nem)
talajértékek:
PH: 6,83
N:20,7
P:233
K:194
Na: 46
Válasz #273. hozzászólásra
a 35 az minden földön kevés, a 700 fölött minden földön igen jó...
100 fölött már azt mondják, vagy mondjuk 150-200 körül, hogy foszfort akár ki is lehet hagyni, vagy a fenntartásra törekedni, nem a feltöltésre, és jobban figyelni kálira, a helyes arányra...
ezért mondom, hogy ha foszforból közepes, jó, akkor sokkal lényegesebb ennél hogy mennyi káli, és hogy egyébként milyen a kémhatás, milyen az összes só, és hát a mezo, mikro elemek...
ha mindent tankönyv szerint mérnénk, de tudjuk, ez nem patika.
Válasz #270. hozzászólásra
nekünk van olyan ami 700 fölötti p2o5 meg olyan is ami 35
Válasz #269. hozzászólásra
de van ilyen kálim is, másik 3 minta, ráadásul e kötöttebb, mély, hideg talaj...
87 57
nah ide aztán orrba, szájba mehet. ezeket kb. 3 éve vettem (a földet is és a mintákat is), pár év múlva kíváncsi leszek mit mutat...
Válasz #269. hozzászólásra
ez a kálija ennek a 3 mintának
Oldható K2O (mg/kg) 604 312 278
Válasz #269. hozzászólásra
repce tarlóról vettem idén nyáron ezt a 3 mintát. kicsit homokos vályog
Oldható P2O5 (mg/kg) 425 381 317
Válasz #268. hozzászólásra
nálatok mennyi a foszfor ellátottság ha a búza alá nem kell foszfort tenni?
Válasz #267. hozzászólásra
ugye tudod, hogy ha lenne talajvizsgálat, akkor okosabb lennél. egy mintát mondjuk bruttó 5000 ezer körül levizsgálnak, és megtudod, hogy mi a helyzet.
kideürlhet, hogy akármelyik makro elemből (foszfor, káli), olyan jól, vagy arányaibban jobban ellátott, hogy azt nem kéne kiadni, míg a másikat pedig nagyobb mennyiségben, hogy akár egy éven belül is megétürlhet a talajvizsgálatod eredménye. tehát végy szakszerűen mintát, vizsgáltasd be, és az alapján meg lehet saccolni, hogy mi a helyzet. aztán 5 év múlva újra kezdődik minden előröl.
ha nem akarod ezt, akkor egy 3 mázsa 10:20:30-as NPK tartalmú, vagy ehhez hasonló anyaggal elviekben, arányaiban nem lősz mellé. szoktak 3×15ös NPK-t rakni, ugyan így, és még ezerfélét. DE jól ellátott talaja azt mondják, hogy búza alá nem biztos, hogy érdemes ősszel foszfort, kálit adni, inkább a vetésforgóban a repce vagy kukorica alá kell nagyobb adagban frissen műtrágyázni, azok frissen jobban megháláják, és a búza alá pedig nem raknak. persze ehhez az kell, hogy nagyon jó kultúrállapotú föld legyen.
én arra törekszem, hogy repce alá műtrágyázok nagyban, búza alá csak kálit, vagy igen túlsúlyos kálit, mert abból hiányom van, kukoricát nem tudok vetni vadak miatt.
és 10 év múlva elérünk oda, hogy jó, vagy igen jó ellátottság lesz, és akkor már csak repce alá fogok ősszel, búza alá semmit. megspórolok egy szórást, és egyébkétn a búzának jó, vagy igen jó tápanyag ellátottság mellett nincs tápanyag reakciója - állítólag -, tehát csak tavasszal nitrogént... ez a 10 éves tervem...
Tisztelt Kollegák,
Nagyjából egy hektáros frissen szerzett területemre milyen fajta és dózisú műtrágyát célszerű kiszórni búza alá?
Hosszú éveken keresztül a gaz emésztette, tavasszal felszántottam és zabot vetettem bele. Termett amit termett (20q-át műtrágya nélkül).
Köszönöm,
Válasz #255. hozzászólásra
A kollégának igaza van. Ez olyan savanyú hogy lerágja a gumicsizmát a lábadról! Foszfort orrán-száján kéne nyomni.
Honnan vetted mester?
ma nyomtuk ki 10-20-20-as anyagot + 6 % S+micro repce alá 250 kg/ha hétfőn kezdjük a szántást.
Válasz #262. hozzászólásra
De itt a fórumon még mindig te vagy az egyetlen, akinek megérte...