Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak660 FtBenzin árak641 FtEUR411.69 FtUSD395.26 FtCHF435.92 FtGBP487.09 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Sziasztok lenne egy ojan kerdesem,h a buzakba megjelent valami ami ugy nez ki mindha permetezessel le lenne egetve az mi lehet valamien rozsda fajta??? :(
Válasz Devyd #19185. hozzászólásáraÉn is kb 5kg teszek 1 ha-ba.
Nekem elég macerás lenne 50 kilót beleszorni a tartály tetején.
A bemosoba próbáltam, de ott meg a szűrőt eldugitotta...
Válasz Devyd #19182. hozzászólásáraTi az epso toppot hogy oldjatok fel?
Én egy 60 literes hordóba rakok 25 kilót majd felengedem vízzel és úgy szivattyúzom fel. De így se oldódik tökéletesen, több víz kellene hozzá.
Válasz határjáró #19178. hozzászólásáraHát ez jó kérdés.
Amalgerol literje 2000 felett van, a hatáshoz min. 3, de inkább 5 liter kell... repcére tavasszal fújtunk 3 litert. Eső nélkül...
Kinek mit ér..
Mi maradunk a Mikramid, Epso top, combitop, Wuxal réz top, illetve wuxal cink lombtrágyáknál gabonában..illetve még az Arystás Adob Extra Gabonát is szoktunk rendelni.
Repce kap még egy Pictor Wuxal Ascofol Biscaya kombo-t.
Válasz határjáró #19178. hozzászólásáraAmalgerol szépiti szépen az állományt, lombtrágyából repcében 150-es bórt használok, búzában meg réz-rézoxid oldat van kitéve. Eddig segített mindkettő.
Algákat próbáltam P-vel dúsitottat, az nem jött be. Pont az ellenkező eredmény lett, mint vártunk volna.
Ilyenkor tavasszal búzában az első gombaölő illetve gyomirtással egybekötve mindig adunk hozzá egy kis lombtrágyát. Igy volt az idén is.
Az lenne a kérdésem, hogy mi lenne a jobb megoldás illetve ki, hogyan szokta csinálni. Melyik jobb, valamilyen lombtrágya aminek valljuk be sosem láttam olyan nagy hatását vagy inkább biostimulator a jobb(pl. amalgerol vagy hasonloak)? Akartam mind a kettőt egymás mellett kipróbálni de elmaradt.
Szóval erről kellene vélemény
Környezetemben lévő méhészekkel sokat vitatkozom erről a szer kérdésről. Mondom először a saját házuk táján kellene szétnézni. Sok új hobbi és kamu méhész van akik b@sznak a méhegészségügyi kezelésekre és fertőzik végig a profik állományát.
Másik a növénytermesztő vállalkozásokat saralják, ahol rendszerint szakképzett emberek irányítjàk a növényvédelmet.
Bár felmerül bennem, hogy téeccsébű csak egykis rovarírtót apunak a kólás flakonba a kis kertjére természetbeni juttatásként. Aztán a virágzó fát stb. nurellel vagy akármivel telibe veri du 2kor. Rögtön döntést hoz az EP.
Válasz Nyomasek Bobo #19173. hozzászólásáraA változáshoz krízis kell. Most megteremtik a növszerkivonásokkal. De ha a vetési kedv alábhagy ,akkor a méh populáció is okafogyottá válik . Én csak azt nem értem ,hogy mikor a tiametoxam engedélyezett volt , a többszáz hektáros napraforgó mellett összeverekedtek a méheszek,hogy kinek a konténereit rakják le. Most meg van még pár csip csup hatóanyag és a mezőgazdasági felhasználó az antikrisztus.
Válasz JDFERI #19170. hozzászólásáraKíváncsi leszek, mikor kezdenek a szemberek nyekergni, hogy kevés a repce terület.. De nem értik miért...hisz helyes agrotechnikával...
Biscaya alapengedély lejárat:2020.08.03. Kisker nagyker értékesítési türelmi idő:2021.02.03. Felhasználhatósag türelminidő:2021.02.03
Tehát ha 2021 február 3.áig veszel, aznap még el is fujhatod...a 10hektáros télikertedben
Válasz Bálint1989 #19167. hozzászólásáraEz a tábla még a viragzás elején tart. No mindegy , mar kifújom. Akkor a mavrik marad a vetésfeherítőre a repce tábla melletti búzához. Ha délutanos héten kell fújnom....
Válasz mocsencsi1 #19168. hozzászólásáraNincs is szívmelengetőbb érzés mint belegondolni,végre hogy felértékelődik a plebánosok szerepe ...csak felszentelik a permetezőben a csapvizet és már mehetsz is a repceföldekre. A fénybogarak és az ormányosok pedig puszta jóindulatból átszoknak a fenyércirokra.
Válasz Nyomasek Bobo #19166. hozzászólásáraJavítsatok ki ha nem jól tudom, de nem úgy van hogy virágzáskor már nem ajánlatos bort tenni.
Amúgy mi biscayaval megyünk, jövő heten. Bár érdekes mert nem sok Bogár van.
Válasz Sk Laci #19163. hozzászólásáraÉn ezért is Medax-oznék mert az zászlóslevél megjelenéseig fújható!
Plussz az nemcsak szár erősítő hanem amolyan tuning anyag is, tápanyagfelvételre noszogatja a növényt.
Válasz szanberg #19162. hozzászólásáraBízatam a beharangozott esőben, de sajnos kimaradtunk. Tavaly kihagytam, mondom idén ráteszem, mert mondja az esőt.
Később Stabilant nem jó rá tenni, ha esősre is fordulna, mert megrövidítheti a kalászt. Ez meg elég szép terméskiesés. Egyszer láttam ilyen búzát, nagyon csúnya látvány volt.
Válasz Sk Laci #19160. hozzászólásáraNekem itt a medax top szárerősítő, de amíg nem esik jobban és nem indul be rendesen a növény és hagyja el a stressz foltokat, addig nem tesszük rá az biztos, lehet ki is marad idén.
Válasz kukaccsosz #19158. hozzászólásáraSzia! Amikor búzában vannak olyan foltok mint amit Szanberg tett be, akkor mi az?
Kapásból szeptóriát mondanám, DE mult héten volt lefújva Falcon plusz vagy pro név alatt szalad Magyarországon a Szlovákiai Huton nevü gombaölővel, es a kezelt rész szemmel láthatóan rosszabb állapotban van, mint a kezeletlen.
Akkor ez mostan mi akar lenni?
Akarnám a jövőhéten fújni Mustang forteval, de nem tudom meddig várhatok a kezeléssel. Nöll a búza, elérte a második nóduszos állapotot.
A rosszabb kinézetü búza Corello 0,125 gr/ha /egysziküekre/ + Hutton 0,6 L/ha /sólyom plusz vagy pro néven szalad nálatok/ + Stabilan 750 1,5 L/ha /szárcsökkentő dőllés ellen/.
Nálunk március elejétől nem esett, szárazság van.
Milyen nézettel vagy, vagy te mit csinálnál?
Válasz kukaccsosz #19158. hozzászólásáraHát a nufarmos csomag gombaölő szere nem a leg tutibb kalászolás idejére, de erre még is vettem a Tangó start
Akkor nem fújom most ki amazt, 50ha van, ha kell fél nap lerohanjuk.
Nagyobb bajom, hogy ahol a szarvas kitaposta, ott elhalt a növény, kb 25-30%-os tő ritkulásom lett a 15 cm mélyre hatoló patanyomok miatt, na jó, ez alá veszem a téli kisebb víznyomásos foltokat is..., és az idő nem kedvezett neki, hogy ezt ki tudta volna kompenzálni.
Többet nem lesz intenzív kalászos termesztés, ősszel egy, tavasszal 3q N műtrágya, egy egyszerű gyomirtás és egy kalászvédelem... Se komplex se lombtrágya hegyek se 3szori gomba meg drága csávázás meg keserű só meg medax meg semmi....
Válasz szanberg #19155. hozzászólásáraSzia
Így kép alapján nehéz. Azok a foltok rinchosporiumos foltosságra hasonlítanak, de az kimondottan csapadékos években jelenik meg.
Amiket én láttam eddig árpákat abban lisztharmat volt meg egy helyen kis mértékű törperozsda.
Ha a gépkapacitás nem szoros és ha kell gyorsan be tudsz avatkozni akkor lehet érdemes a gombaölővel várni. Figyelni kell az állományt rendszeresen. Ha így marad elég lesz a kalászolás kori gombaölőzés.
Válasz kukaccsosz #19127. hozzászólásáraSzia!
Árpában gyomírtás következik, talán holnap.
Élettani hatás okozta foltokat látni, meg csípett levél végeket is de sok helyen fehéredő közepű barnás foltosodás is van, én nem tudom eldönteni beletegyem e a gombaölő szert.
Kb 25cm magas az állomány, elindult szárba.
25153 hozzászólás
Válasz picus #19199. hozzászólásáraHa csak a levelek hegye, akkor fagyás!
Nekem a tritikálét csípte meg ahol jobb, fejlettebb volt.
Válasz Vinkó 75 #19198. hozzászólásáraMint a mesében...
Válasz picus #19199. hozzászólásáraKéptelenség. Dobj egy fotót oszt kivesézzük.
Válasz Vinkó 75 #19198. hozzászólásáraEz igen, gyönyörű!
Sziasztok lenne egy ojan kerdesem,h a buzakba megjelent valami ami ugy nez ki mindha permetezessel le lenne egetve az mi lehet valamien rozsda fajta??? :(
Válasz határjáró #19194. hozzászólásáraLehet, hogy zölden tudja, mi inkább drágább növénynek adunk ilyet szotyi, repce..
Válasz Mtz 550E #19191. hozzászólásáraÖssze lehet.
Válasz Földönfuto #19189. hozzászólásáraNem, arra Wuxal Cink szokott menni epso top-pal vagy Fertyactil.
Válasz Devyd #19182. hozzászólásáraA tavaly a jégverte burgonyát nagyon helyre hozta az amalgerol ahogy észrevettem. Vagyis én annak tulajdonitom be.
Azért kérdem, hogy pl búzában ilyen szárazságban mennyire tudja zölden tartani?
Válasz shazi #19181. hozzászólására3 liter/ha.
Válasz Mtz 550E #19191. hozzászólásáraNekem n volt vele gond...
Válasz Devyd #19182. hozzászólásáraÜdv!
A Mustang forte gyomirtóval lehet keverni ezt a Wuxal réz lombtrágyát? Mert most fogok még gyomirtózni!
Válasz Devyd #19185. hozzászólásáraÉn is kb 5kg teszek 1 ha-ba.
Nekem elég macerás lenne 50 kilót beleszorni a tartály tetején.
A bemosoba próbáltam, de ott meg a szűrőt eldugitotta...
Válasz Devyd #19182. hozzászólásáraMikramidot kukoricában nem próbáltátok még?
Válasz zsoltrs #19184. hozzászólásáraÉn 20l-es kannákba teszem 3-4kg/db és jó néhány óráig hagyom.Karbamid ugyanigy.
Válasz zsoltrs #19184. hozzászólására Bele a szűrőbe és megy rá a víz
Válasz zsoltrs #19184. hozzászólására5kg per 100 litert ír max dózisnak.
Egy általános kezelés 5-10kg körül van nálunk/ ha.
Válasz zsoltrs #19184. hozzászólásáraMi fennt ahogy engedjük a tartályba a vizet, öntjük bele a szűrőbe, gyorsan oldódik és jól.
Válasz Devyd #19182. hozzászólásáraTi az epso toppot hogy oldjatok fel?
Én egy 60 literes hordóba rakok 25 kilót majd felengedem vízzel és úgy szivattyúzom fel. De így se oldódik tökéletesen, több víz kellene hozzá.
Válasz shazi #19181. hozzászólásáraMultoleot használtunk több éve már, idén a szotyira is lett rendelve.Jó anyag.
Válasz határjáró #19178. hozzászólásáraHát ez jó kérdés.
Amalgerol literje 2000 felett van, a hatáshoz min. 3, de inkább 5 liter kell... repcére tavasszal fújtunk 3 litert. Eső nélkül...
Kinek mit ér..
Mi maradunk a Mikramid, Epso top, combitop, Wuxal réz top, illetve wuxal cink lombtrágyáknál gabonában..illetve még az Arystás Adob Extra Gabonát is szoktunk rendelni.
Repce kap még egy Pictor Wuxal Ascofol Biscaya kombo-t.
Válasz határjáró #19180. hozzászólásáraMennyi amalgerolt raktál ki? Multoleot nem próbáltad még? Vagy annak már késő lehet?
Válasz Sk Laci #19179. hozzászólásáraRepcében énis bórt használtam, illetve a mult héten amalgerolt mert több helyen nagyon megkapta a fagy a repcét.
De igazából búzában vagyok kiváncsi, hogy mi lehet a nyerő.
Válasz határjáró #19178. hozzászólásáraAmalgerol szépiti szépen az állományt, lombtrágyából repcében 150-es bórt használok, búzában meg réz-rézoxid oldat van kitéve. Eddig segített mindkettő.
Algákat próbáltam P-vel dúsitottat, az nem jött be. Pont az ellenkező eredmény lett, mint vártunk volna.
Ilyenkor tavasszal búzában az első gombaölő illetve gyomirtással egybekötve mindig adunk hozzá egy kis lombtrágyát. Igy volt az idén is.
Az lenne a kérdésem, hogy mi lenne a jobb megoldás illetve ki, hogyan szokta csinálni. Melyik jobb, valamilyen lombtrágya aminek valljuk be sosem láttam olyan nagy hatását vagy inkább biostimulator a jobb(pl. amalgerol vagy hasonloak)? Akartam mind a kettőt egymás mellett kipróbálni de elmaradt.
Szóval erről kellene vélemény
Környezetemben lévő méhészekkel sokat vitatkozom erről a szer kérdésről. Mondom először a saját házuk táján kellene szétnézni. Sok új hobbi és kamu méhész van akik b@sznak a méhegészségügyi kezelésekre és fertőzik végig a profik állományát.
Másik a növénytermesztő vállalkozásokat saralják, ahol rendszerint szakképzett emberek irányítjàk a növényvédelmet.
Bár felmerül bennem, hogy téeccsébű csak egykis rovarírtót apunak a kólás flakonba a kis kertjére természetbeni juttatásként. Aztán a virágzó fát stb. nurellel vagy akármivel telibe veri du 2kor. Rögtön döntést hoz az EP.
Válasz JDFERI #19175. hozzászólásáraA méh téma csak hiszti! Nincs nélkülük beporzás?Ugyan már!
Válasz Nyomasek Bobo #19173. hozzászólásáraA változáshoz krízis kell. Most megteremtik a növszerkivonásokkal. De ha a vetési kedv alábhagy ,akkor a méh populáció is okafogyottá válik . Én csak azt nem értem ,hogy mikor a tiametoxam engedélyezett volt , a többszáz hektáros napraforgó mellett összeverekedtek a méheszek,hogy kinek a konténereit rakják le. Most meg van még pár csip csup hatóanyag és a mezőgazdasági felhasználó az antikrisztus.
Válasz Nyomasek Bobo #19173. hozzászólására*szakemberek(köcsög teló billenytűzet)
Válasz JDFERI #19170. hozzászólásáraKíváncsi leszek, mikor kezdenek a szemberek nyekergni, hogy kevés a repce terület.. De nem értik miért...hisz helyes agrotechnikával...
Válasz mocsencsi1 #19168. hozzászólásáraViccesek a nébihnél:
Biscaya alapengedély lejárat:2020.08.03. Kisker nagyker értékesítési türelmi idő:2021.02.03. Felhasználhatósag türelminidő:2021.02.03
Tehát ha 2021 február 3.áig veszel, aznap még el is fujhatod...a 10hektáros télikertedben
Válasz Bálint1989 #19167. hozzászólásáraEz a tábla még a viragzás elején tart. No mindegy , mar kifújom. Akkor a mavrik marad a vetésfeherítőre a repce tábla melletti búzához. Ha délutanos héten kell fújnom....
Válasz mocsencsi1 #19168. hozzászólásáraNincs is szívmelengetőbb érzés mint belegondolni,végre hogy felértékelődik a plebánosok szerepe ...csak felszentelik a permetezőben a csapvizet és már mehetsz is a repceföldekre. A fénybogarak és az ormányosok pedig puszta jóindulatból átszoknak a fenyércirokra.
Válasz Sk Laci #19165. hozzászólásáraStimulálja a növényt, ezért is kimondottan nem szabad stressz, aszály idején kirakni.
Válasz Nyomasek Bobo #19166. hozzászólásáraNincs jobb egy búcsú biscayazásnál, jövőre már nem lesz.
Válasz Nyomasek Bobo #19166. hozzászólásáraJavítsatok ki ha nem jól tudom, de nem úgy van hogy virágzáskor már nem ajánlatos bort tenni.
Amúgy mi biscayaval megyünk, jövő heten. Bár érdekes mert nem sok Bogár van.
Srácok. Virágzó repce. Mavrik vagy biscaya? (bór megy vele)
Válasz szanberg #19164. hozzászólásáraMedax tápanyagfelvételre kényszeríti a növényt???
Tőled hallom először. Ez most komoly?
Válasz Sk Laci #19163. hozzászólásáraÉn ezért is Medax-oznék mert az zászlóslevél megjelenéseig fújható!
Plussz az nemcsak szár erősítő hanem amolyan tuning anyag is, tápanyagfelvételre noszogatja a növényt.
Válasz szanberg #19162. hozzászólásáraBízatam a beharangozott esőben, de sajnos kimaradtunk. Tavaly kihagytam, mondom idén ráteszem, mert mondja az esőt.
Később Stabilant nem jó rá tenni, ha esősre is fordulna, mert megrövidítheti a kalászt. Ez meg elég szép terméskiesés. Egyszer láttam ilyen búzát, nagyon csúnya látvány volt.
Válasz Sk Laci #19160. hozzászólásáraNekem itt a medax top szárerősítő, de amíg nem esik jobban és nem indul be rendesen a növény és hagyja el a stressz foltokat, addig nem tesszük rá az biztos, lehet ki is marad idén.
Szóval a Stabilant szerintem élből hagyd el
Válasz Sk Laci #19160. hozzászólásáramult héten=csütörtök ami 8 napja
Válasz kukaccsosz #19158. hozzászólásáraSzia! Amikor búzában vannak olyan foltok mint amit Szanberg tett be, akkor mi az?
Kapásból szeptóriát mondanám, DE mult héten volt lefújva Falcon plusz vagy pro név alatt szalad Magyarországon a Szlovákiai Huton nevü gombaölővel, es a kezelt rész szemmel láthatóan rosszabb állapotban van, mint a kezeletlen.
Akkor ez mostan mi akar lenni?
Akarnám a jövőhéten fújni Mustang forteval, de nem tudom meddig várhatok a kezeléssel. Nöll a búza, elérte a második nóduszos állapotot.
A rosszabb kinézetü búza Corello 0,125 gr/ha /egysziküekre/ + Hutton 0,6 L/ha /sólyom plusz vagy pro néven szalad nálatok/ + Stabilan 750 1,5 L/ha /szárcsökkentő dőllés ellen/.
Nálunk március elejétől nem esett, szárazság van.
Milyen nézettel vagy, vagy te mit csinálnál?
Válasz kukaccsosz #19158. hozzászólásáraHát a nufarmos csomag gombaölő szere nem a leg tutibb kalászolás idejére, de erre még is vettem a Tangó start
Akkor nem fújom most ki amazt, 50ha van, ha kell fél nap lerohanjuk.
Nagyobb bajom, hogy ahol a szarvas kitaposta, ott elhalt a növény, kb 25-30%-os tő ritkulásom lett a 15 cm mélyre hatoló patanyomok miatt, na jó, ez alá veszem a téli kisebb víznyomásos foltokat is..., és az idő nem kedvezett neki, hogy ezt ki tudta volna kompenzálni.
Többet nem lesz intenzív kalászos termesztés, ősszel egy, tavasszal 3q N műtrágya, egy egyszerű gyomirtás és egy kalászvédelem... Se komplex se lombtrágya hegyek se 3szori gomba meg drága csávázás meg keserű só meg medax meg semmi....
Válasz szanberg #19155. hozzászólásáraSzia
Így kép alapján nehéz. Azok a foltok rinchosporiumos foltosságra hasonlítanak, de az kimondottan csapadékos években jelenik meg.
Amiket én láttam eddig árpákat abban lisztharmat volt meg egy helyen kis mértékű törperozsda.
Ha a gépkapacitás nem szoros és ha kell gyorsan be tudsz avatkozni akkor lehet érdemes a gombaölővel várni. Figyelni kell az állományt rendszeresen. Ha így marad elég lesz a kalászolás kori gombaölőzés.
Válasz Aleyei #19156. hozzászólásáraAz megy majd, réz mangán molibdén ectect.....
Válasz szanberg #19155. hozzászólásáraHali! Mi felénk is hasonló a helyzet! Én inkább egy rezes levéltrágyán gondolkodok inkább!
Válasz kukaccsosz #19127. hozzászólásáraSzia!
Árpában gyomírtás következik, talán holnap.
Élettani hatás okozta foltokat látni, meg csípett levél végeket is de sok helyen fehéredő közepű barnás foltosodás is van, én nem tudom eldönteni beletegyem e a gombaölő szert.
Kb 25cm magas az állomány, elindult szárba.
Válasz MBD #19153. hozzászólásáraFagykár