Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak632 FtBenzin árak614 FtEUR411.69 FtUSD396.2 FtCHF437.45 FtGBP497.51 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz csupi3 #24456. hozzászólásáraHát meglehet azzal is, de ugye egyik lényege a tavaszi hengerzésnek, hogy ,,törje” a gabonát, hogy utána annál erőteljesebben induljon meg…
Ha van felfagyásod max arra jó a gyűrűs henger sztem
Valaki esetleg tudna ajánlani kereskedőt/webáruházat ahol lehet venni valami rövid tenyészidejű tavaszi repce magot. Csak foltozni szeretném az őszit, ahol kivitte a víz. Vagy úgysem fognak összeérni?
Válasz Ganajos #24454. hozzászólásáraLassan időszerű lesz a dolog, szerinted gyűrűs hengerrel meglehet csinálni vagy inkább hagyjam, igaz nem búza hanem tritikálé.
Válasz Ganajos #24454. hozzászólásáraMihelyt felszárad. Tegnapelőtt szórtam, összejött rá ma reggelig 5mm. Egy 7 hektáros parcellát nagyon vissza kellene tömöríteni, azon nem mertem a gyomfésűvel "bedolgozni" a műkakit, nehogy a búzát is kifésülje!
Válasz Gatti #24450. hozzászólásáraNekem is ilyen a színe, még nem is kapott nitrogént, meg jódarabig nem is fog. Esőt köv. két hétre nem jelez
Bokrosodás viszont elmaradt, okt. 29 és nov. 9-es vetés. Sokat nem is várok tőle, nagy csoda hogy sikerült valahogy elvetni dagonyába
Válasz drónkövetelő #24446. hozzászólására6000-el(kompfeláras ár) az 420.000.- 540.000.-/ha a bevétel.
Plussz még le kell aratni, bevinni, tisztítani, levonás, és javító legyen….
Válasz ..,-:) #24442. hozzászólásáraGondolom az input(tehát a kőccség), az csak az amit meg kell vásárolni, az is max nettó. Az összes többi melót az anygyalkák végzik, ingyé.
Válasz Devyd #24439. hozzászólásáraKöszönöm, most már nálam, nálunk is minden ok a búzával. Én 3q ns21:24-el kezdtem és kalászhányás esőtt még 3q pétisó.
Tebukonazolt tervezek először, keserűsót meg egy kis algát, aztán kalászvédelemre vmi komolyabb növszrr és ennyi. 240 000-nél / ha feljebb nem akarok menni az input árban.
Sziasztok! Lilulás kezd jelentkezni az őszi búzánkon. Elég telített jelenleg a talaj, nehéz a foszfor felvétel vagy a napraforgó teljesen felélte. Ki milyen lombtrágyát ajánlana és mikor juttatják ki? Válaszokat előre is köszönöm!
Válasz drónkövetelő #24433. hozzászólásáraFelénk is voltak ilyen barna foltok, főleg Martonvásári fajtában, Mv Nádor.
Cameleon, Chevignon nem volt jellemző.
Megkapták az első fejtrágyát, esőt. Most szép zöld már minden búzatábla felénk.
Van egy gazda október első hetében vetette a búzáját jó korán. 12cm magas neki, úgy néz ki mint máskor áprilisban. Először azt gondoltam túlfejlett, de jól néz ki.
Aratáskor kiderül majd.
Búzákra ki mennyi nitrogén- hatóanyagot szán?
Búzatáblákon, amelyek víz alatt voltak az árvizek miatt ritkább a növényzet és sárgás szín kapkodja.
Tavaszal fog valami oldalhajtásokat növeszteni, vagy ritka marad a vízállás miatt?
Esetleg valami "csodaszer" mint atonik, amalgerol segítene, vagy csak kidobott pénz lenne?
Válasz Csavarkulcs #24434. hozzászólásáraAz a baj, hogy a Systivával kezelt vetésben is jelen vannak ezek a foltok. És tuttttti nem víznyomás mert a domboldalon is látható pedig ott lefolyik a víz.
Válasz drónkövetelő #24433. hozzászólásáraIdén itt is hasonló jelenség volt tapasztalható január elején, sokan nitrogény hiányra fogták. Mint kiderült beteg volt. Ott hol kezelték a magot vetés előtt valamint(kapott rovarölót). Vagy utólag kapott egy felúlkezelést(gombavédelmet) . Azok a gabonák jobban viselték ezt a mediterrán stílusú telet. Én a magra felvitt Systivát favorizálom,még búzában is. Van ki a talajba kevert baktérium koktélokat favorizálja. Ami biztos a búzával már a vetéstől kezdve komolyan kell foglalkoznunk.
Sziasztok! Felénk itt Zalában sok búzatábla tele van barna foltokkal, többek között az enyém is. Ma jobban szemügyre vettem mert egyszerűen nem tudtam mire vélni ezt a dolgot. Középen egészséges levelet nevel úgy néz ki, úgyhogy talán a tavaszi induláskor kiheveri, de a többi levél olyan, mintha száradna, gyanítom ez már akár jelentősebb termésveszteséget is okozhat. De egyszerűen el nem tudom képzelni mi lehet ez. Esetleg más aki hasonló problémával küszködik tud vmi ésszerű magyarázatot???
Válasz erik18 #24428. hozzászólásáraSzia.nekem december 17én sikerült elszornom egy fagyos reggelen és ásóboronával dolgoztam be most volt 2hete.tegnap néztem csirában van hát hogy milyen lesz az majd jövőre kiderül.
Remélem a csira nem fog megfagyni nekem se volt még tapasztalatom ilyen késői vettésel.
Válasz erik18 #24428. hozzászólásáraNyugodtan vessed el. Nekem talán 3 éve a búza csak márciusban kelt ki, amit októberben vetettem, és 7 tonna felett adott.
Üdv. Most néz ki úgy h a maradék búzavetést meg lehetne csinálni. Kérdezném h érdemes-e vele dolgozni? Van e valakinek tapasztalata az ilyen késői vetésnek? Segítséget köszönöm.
Ilyen jelenleg a búza, szerintem pusztultak a pockok.
Szerencsére ahol leette a búzát ott is megindult, igaz kérdés ezeken a részeken milyen lesz a bokrosodás:
Válasz snooker #24424. hozzászólásáraEddig kellett volna, minél inkább elejét venni a problémának, enyhe időben, mikor még aktívabbak voltak, és még természetes okok miatt nem pusztult, nem gyérült a populáció, hogy mérsékeld a kárt, hogy ne szaporodjon, most már talán megoldja a természet, viszont felénk lesznek olyan táblák, amiket annyira kizabáltak, hogy mennek kötelező ugarba, kicsit drága megoldás, de ez van…
Válasz snooker #24424. hozzászólásáraEddig sem mérgeztem, hogy most van e értelme ebben abszolút nincs tapasztalatom.
Egy biztos, hogy a mérgezett dögöt nem az szedi össze, aki kirakra a mérget.
Nem azért mert nem akarja összeszedni, hanem mert a ragadozó hamarabb érnek oda, mint az ember. Emiatt nem vagyok méreg párti.
Egyébként itt csak valami "nyavaja" fog ennek a rágcsáló mizériának véget vetni.
Persze méreg, talajművelés, ragadozók, mind gyéríti, de egy fertőzés hullám az fog igazán komoly eredményt hozni szerintem.
Annak pedig ez a vizes- hideg környezet talán jobban kedvez, mint a száraz-meleg.
Válasz snooker #24422. hozzászólásáraAzért a sok csapadéknak meg a kis belvizeknek pláne hideggel kombinálva van egy pozitív hozadéka, az az, hogy döglik meg néhány pocok is.
Sajnos tavaszra biztos nem tünnek el nullára.
Egy biztos én a már pakoltam, meg még fogok is pakolni T fát, nálam egész rákaptak a madarak.
Válasz A.I. #24421. hozzászólásáraKihajtana újból a lerágott állomány ahol a gyökér èpségben van.Inkább az a kérdés hogy mi lessz vele tavasszal ? Újból rágcsáló támadás lessz, vagy megritkulnak a férgek a tél folyamán? Mérgezés télen nem lehet túl hatékony mert a férgek hidegben kevésbé aktívak.Szerintem azért hajt most ki újra ahol lerágták.
Válasz Gatti #24420. hozzászólásáraSajátban láttam olyat, ami talán kezdett újra hajtani, hogy milyen lesz az kérdéses.
Sajnos olyan is van, ahol a magot is kiszedték, nos azokra rávetettem.
Röviden tömören, szívás az egész.
Ma voltam kint megnézni a búzát, foltokba már lerágta a pocok. Szerintetek ezek még újra hajtanak majd? csak a levelét és a szára egy részét rágták le. A miénk még jól is néz ki, van akinek már az 50% a oda.
Felénk Zala megye, volt aki 2 hete, műtrágyaszóró utána ásóboronával végezte a zárást.
Mi lesz belőle majd kiderül.
2 éve volt tavaszi árpám, amit november elején vetettünk el, részben márciusban kelt ki, mégis jó lett.
Olyan kérdésem lenne, ki mit és hogyan tervez majd az első fejtrágyázással kapcsolatban?
Sima nitrogén vagy kénes?
Válasz lakatos gabesz #24416. hozzászólásárasimán jó lesz , majd tavasszal érdemes, ha a talaj nem ragad meghengerezni,ezt már nem rágja ki a pocok, vannak még mások is vetési tervel..
Válasz lakatos gabesz #24416. hozzászólásáraPersze, volt már még ennél is későbbi vetés, kb. karácsony és újév között, tavasszal kelt ki, termésben nem maradt el az ősszel elvetettektől.
Sziasztok.
Az lenne a kérdésem most sikerülne a fagyok bejötével elszórni és bedolgozni a buza vetőmagot és érdemes még el szórni lesz e belőle búza hogy már fagyok vannak?
25115 hozzászólás
Válasz Ganajos #24463 hozzászólásá
Szélverés,nem látszik gombás központ.
Válasz Ganajos #24463. hozzászólásáraSzeptória.
Sziasztok!
Ez mi lehet a búzán? Valami betegség, tápanyaghiány, vagy a hengerzés nyomai esetleg? 2 hete lett kb legurulva
Köszönöm
Válasz Traktoros30 #24461. hozzászólásáraSzia!
Egy leírás szerint mind a kettő. Akár megeszi, akár belélegzi a levegőnél nehezebb gázát az káros az egészségére.
Sziasztok!
Az Arvalin Lr szer hogy működik? Meg kell ennie, vagy gázosodik? Mert csalétek a neve, de valahol pedig gázosodást is olvastam.
Válasz csupi3 #24456. hozzászólásáraHát meglehet azzal is, de ugye egyik lényege a tavaszi hengerzésnek, hogy ,,törje” a gabonát, hogy utána annál erőteljesebben induljon meg…
Ha van felfagyásod max arra jó a gyűrűs henger sztem
Válasz Georgosz #24455. hozzászólására7 végén sztem én is megrángatom az öreg cambridget
Válasz Borz #24457. hozzászólásáraFelejtős…..
Valaki esetleg tudna ajánlani kereskedőt/webáruházat ahol lehet venni valami rövid tenyészidejű tavaszi repce magot. Csak foltozni szeretném az őszit, ahol kivitte a víz. Vagy úgysem fognak összeérni?
Válasz Ganajos #24454. hozzászólásáraLassan időszerű lesz a dolog, szerinted gyűrűs hengerrel meglehet csinálni vagy inkább hagyjam, igaz nem búza hanem tritikálé.
Válasz Ganajos #24454. hozzászólásáraMihelyt felszárad. Tegnapelőtt szórtam, összejött rá ma reggelig 5mm. Egy 7 hektáros parcellát nagyon vissza kellene tömöríteni, azon nem mertem a gyomfésűvel "bedolgozni" a műkakit, nehogy a búzát is kifésülje!
Buza hengerzést ki mikorra tervezi?
Válasz RARGAkèny #24452. hozzászólásáraígy van, ha nincs eső akkor fölösleges szórni.
Válasz Gatti #24450. hozzászólásáraNekem is ilyen a színe, még nem is kapott nitrogént, meg jódarabig nem is fog. Esőt köv. két hétre nem jelez
Bokrosodás viszont elmaradt, okt. 29 és nov. 9-es vetés. Sokat nem is várok tőle, nagy csoda hogy sikerült valahogy elvetni dagonyába
Válasz Gatti #24450. hozzászólásáraA színén látszik is .
Jelenleg ilyen a búza, eddig semmi műtrágyát nem kapott.
Válasz drónkövetelő #24446. hozzászólására6000-el(kompfeláras ár) az 420.000.- 540.000.-/ha a bevétel.
Plussz még le kell aratni, bevinni, tisztítani, levonás, és javító legyen….
Válasz mtz1221 #24443. hozzászólásáraJaaa ! Úgy már megértem…..
Válasz hashtag #24444. hozzászólásáraKb…
Válasz ..,-:) #24442. hozzászólásáraMin 7 tonnát. De titkon bízok egy 8-9 tonnában...
Basilio és SY Passion fajták
Dimetoát az ormányost kinyírhatja repcében, az egereket ???
Válasz ..,-:) #24442. hozzászólásáraGondolom az input(tehát a kőccség), az csak az amit meg kell vásárolni, az is max nettó. Az összes többi melót az anygyalkák végzik, ingyé.
Válasz ..,-:) #24442. hozzászólására10T/h meg 100 forint/kg.
Válasz drónkövetelő #24441. hozzászólásáraMennyit vársz T/ha, T/huf
Válasz Devyd #24439. hozzászólásáraKöszönöm, most már nálam, nálunk is minden ok a búzával. Én 3q ns21:24-el kezdtem és kalászhányás esőtt még 3q pétisó.
Tebukonazolt tervezek először, keserűsót meg egy kis algát, aztán kalászvédelemre vmi komolyabb növszrr és ennyi. 240 000-nél / ha feljebb nem akarok menni az input árban.
Sziasztok! Lilulás kezd jelentkezni az őszi búzánkon. Elég telített jelenleg a talaj, nehéz a foszfor felvétel vagy a napraforgó teljesen felélte. Ki milyen lombtrágyát ajánlana és mikor juttatják ki? Válaszokat előre is köszönöm!
Válasz drónkövetelő #24433. hozzászólásáraFelénk is voltak ilyen barna foltok, főleg Martonvásári fajtában, Mv Nádor.
Cameleon, Chevignon nem volt jellemző.
Megkapták az első fejtrágyát, esőt. Most szép zöld már minden búzatábla felénk.
Van egy gazda október első hetében vetette a búzáját jó korán. 12cm magas neki, úgy néz ki mint máskor áprilisban. Először azt gondoltam túlfejlett, de jól néz ki.
Aratáskor kiderül majd.
Búzákra ki mennyi nitrogén- hatóanyagot szán?
Válasz Sk Laci #24437. hozzászólására
Búzatáblákon, amelyek víz alatt voltak az árvizek miatt ritkább a növényzet és sárgás szín kapkodja.
Tavaszal fog valami oldalhajtásokat növeszteni, vagy ritka marad a vízállás miatt?
Esetleg valami "csodaszer" mint atonik, amalgerol segítene, vagy csak kidobott pénz lenne?
Válasz Csavarkulcs #24434. hozzászólásáraAz a baj, hogy a Systivával kezelt vetésben is jelen vannak ezek a foltok. És tuttttti nem víznyomás mert a domboldalon is látható pedig ott lefolyik a víz.
Válasz drónkövetelő #24433. hozzászólásáraNem a sok víz miatt levegőtlen a talaj itt-ott foltokban?Felénk ott van ilyen színe
Válasz drónkövetelő #24433. hozzászólásáraIdén itt is hasonló jelenség volt tapasztalható január elején, sokan nitrogény hiányra fogták. Mint kiderült beteg volt. Ott hol kezelték a magot vetés előtt valamint(kapott rovarölót). Vagy utólag kapott egy felúlkezelést(gombavédelmet) . Azok a gabonák jobban viselték ezt a mediterrán stílusú telet. Én a magra felvitt Systivát favorizálom,még búzában is. Van ki a talajba kevert baktérium koktélokat favorizálja. Ami biztos a búzával már a vetéstől kezdve komolyan kell foglalkoznunk.
Sziasztok! Felénk itt Zalában sok búzatábla tele van barna foltokkal, többek között az enyém is. Ma jobban szemügyre vettem mert egyszerűen nem tudtam mire vélni ezt a dolgot. Középen egészséges levelet nevel úgy néz ki, úgyhogy talán a tavaszi induláskor kiheveri, de a többi levél olyan, mintha száradna, gyanítom ez már akár jelentősebb termésveszteséget is okozhat. De egyszerűen el nem tudom képzelni mi lehet ez. Esetleg más aki hasonló problémával küszködik tud vmi ésszerű magyarázatot???
Válasz erik18 #24428. hozzászólásáraSzia.nekem december 17én sikerült elszornom egy fagyos reggelen és ásóboronával dolgoztam be most volt 2hete.tegnap néztem csirában van hát hogy milyen lesz az majd jövőre kiderül.
Remélem a csira nem fog megfagyni nekem se volt még tapasztalatom ilyen késői vettésel.
Válasz erik18 #24428. hozzászólásáraNyugodtan vessed el. Nekem talán 3 éve a búza csak márciusban kelt ki, amit októberben vetettem, és 7 tonna felett adott.
Válasz erik18 #24428. hozzászólásáraÉn tavaszi árpát vetnék már.
Válasz erik18 #24428. hozzászólásáraVetettem már januárban őszi árpát. 4t fölött vágtuk.
Üdv. Most néz ki úgy h a maradék búzavetést meg lehetne csinálni. Kérdezném h érdemes-e vele dolgozni? Van e valakinek tapasztalata az ilyen késői vetésnek? Segítséget köszönöm.
Ilyen jelenleg a búza, szerintem pusztultak a pockok.
Szerencsére ahol leette a búzát ott is megindult, igaz kérdés ezeken a részeken milyen lesz a bokrosodás:
Válasz snooker #24424. hozzászólásáraEddig kellett volna, minél inkább elejét venni a problémának, enyhe időben, mikor még aktívabbak voltak, és még természetes okok miatt nem pusztult, nem gyérült a populáció, hogy mérsékeld a kárt, hogy ne szaporodjon, most már talán megoldja a természet, viszont felénk lesznek olyan táblák, amiket annyira kizabáltak, hogy mennek kötelező ugarba, kicsit drága megoldás, de ez van…
Válasz snooker #24424. hozzászólásáraEddig sem mérgeztem, hogy most van e értelme ebben abszolút nincs tapasztalatom.
Egy biztos, hogy a mérgezett dögöt nem az szedi össze, aki kirakra a mérget.
Nem azért mert nem akarja összeszedni, hanem mert a ragadozó hamarabb érnek oda, mint az ember. Emiatt nem vagyok méreg párti.
Egyébként itt csak valami "nyavaja" fog ennek a rágcsáló mizériának véget vetni.
Persze méreg, talajművelés, ragadozók, mind gyéríti, de egy fertőzés hullám az fog igazán komoly eredményt hozni szerintem.
Annak pedig ez a vizes- hideg környezet talán jobban kedvez, mint a száraz-meleg.
Válasz A.I. #24423. hozzászólásáraSzerintetek van értelme mérget rakni most amikor miden másnap esik és fagyogat reggelente?
Válasz snooker #24422. hozzászólásáraAzért a sok csapadéknak meg a kis belvizeknek pláne hideggel kombinálva van egy pozitív hozadéka, az az, hogy döglik meg néhány pocok is.
Sajnos tavaszra biztos nem tünnek el nullára.
Egy biztos én a már pakoltam, meg még fogok is pakolni T fát, nálam egész rákaptak a madarak.
Válasz A.I. #24421. hozzászólásáraKihajtana újból a lerágott állomány ahol a gyökér èpségben van.Inkább az a kérdés hogy mi lessz vele tavasszal ? Újból rágcsáló támadás lessz, vagy megritkulnak a férgek a tél folyamán? Mérgezés télen nem lehet túl hatékony mert a férgek hidegben kevésbé aktívak.Szerintem azért hajt most ki újra ahol lerágták.
Válasz Gatti #24420. hozzászólásáraSajátban láttam olyat, ami talán kezdett újra hajtani, hogy milyen lesz az kérdéses.
Sajnos olyan is van, ahol a magot is kiszedték, nos azokra rávetettem.
Röviden tömören, szívás az egész.
Ma voltam kint megnézni a búzát, foltokba már lerágta a pocok. Szerintetek ezek még újra hajtanak majd? csak a levelét és a szára egy részét rágták le. A miénk még jól is néz ki, van akinek már az 50% a oda.
Felénk Zala megye, volt aki 2 hete, műtrágyaszóró utána ásóboronával végezte a zárást.
Mi lesz belőle majd kiderül.
2 éve volt tavaszi árpám, amit november elején vetettünk el, részben márciusban kelt ki, mégis jó lett.
Olyan kérdésem lenne, ki mit és hogyan tervez majd az első fejtrágyázással kapcsolatban?
Sima nitrogén vagy kénes?
Válasz lakatos gabesz #24416. hozzászólásárasimán jó lesz , majd tavasszal érdemes, ha a talaj nem ragad meghengerezni,ezt már nem rágja ki a pocok, vannak még mások is vetési tervel..
Válasz lakatos gabesz #24416. hozzászólásáraPersze, volt már még ennél is későbbi vetés, kb. karácsony és újév között, tavasszal kelt ki, termésben nem maradt el az ősszel elvetettektől.
Sziasztok.
Az lenne a kérdésem most sikerülne a fagyok bejötével elszórni és bedolgozni a buza vetőmagot és érdemes még el szórni lesz e belőle búza hogy már fagyok vannak?