Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak651 FtBenzin árak635 FtEUR411.69 FtUSD399.52 FtCHF438.21 FtGBP488.76 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
En is csak ugy hallottam, hogy valaki a laudis+calaris pro-t tankkombinacioban juttatja ki. Kivalo hatekonysaggal. De ugye ez Magyarorszagon nem engedelyezett technologia, igy inkabb elmeleti sikon irtam.
A Laudis+Monsoon Active eleg jol dolgozik holland tanulmanyok alapjan, de az sem hiszem, hogy nalunk engedelyezett lenne, igy aztis csak erdekesseg keppen irtam.
Ami hivatalos az csak a focus ultra ami jo hatekonysagot er el. A nikoszulfuront sajna el kell felejteni, az keves.
Buek!
Udv
Válasz Celtises #8742. hozzászólásáraTegyél bele jövőre naprát és ott. Teljes dózis rimo+ teljes nikosulforon + 3 kiló urea itt idén elég jó megfogta, amiben már évek óta szórakozok. De csak ilyen 80%-át vitte el, így is.
Van valakinek bevált tankkombinációja rezisztens cirokra?
A duos aranyáron van a 15q-ás kukoricához.
Nem írtani, hanem lent tartani akarnám. Megelőző éveken duoztam, de mindig lehet találni.
Válasz antalocz #8736. hozzászólására foramsulfuron 22,5 g/l, izoksadifen-etil 22,5 g/l hatóanyaggal és laudis keverékkel 1x kellett fújnom 80-90 centiset. Nem lett tőle semmi baja, hozta a helyi átlagot.
Válasz antalocz #8736. hozzászólásáraAkár glifozáttal is, csak be kell lógatnod a fúvókákat a levélzet alá. 5 ezer ft az átalakító/fuvóka. Én permeteztem már 10-11 leveles kukoricát felülről, de többet nem teszem.
Válasz antalocz #8736. hozzászólásáraLaudis(bár papírja 8 levélig írja), kukoricát biztos, hogy nem bántja (kivéve, hogy nem tudjuk mennyit termett volna, ha nem kezeljük)!
Válasz rtamas76 #8734. hozzászólásáraEleg gyorsan keveredik. Beleontom a permetezo tetejen. Mire lemaszok es visszamegyek a pH merovel mar lecsokkent a kozel szamolt ertekre.
Válasz MTZ1221.3 #8731. hozzászólásáraMég egy kérdés a ph állításhoz használt sav menyi idő még beállítja a kivánt értéket.
Tehát kell-a várni a hatásra a bekeverés utánn?
Válasz MTZ1221.3 #8729. hozzászólásáraMost beszéltem a Basf emberével napraforgó 2.gomba pictor activ
Mehet a k-sulfat 5.5-6ph az optimális.
Regulátor hatásfokozásra használják a k.sulfátot
Na eztsem hallottam!
Válasz MTZ1221.3 #8731. hozzászólásáraAz előbb szerintem nemjól írtam,a kálium szulfát kevesebbet húz lejebb.
De igazából a rendes tankban feloldott anyag mondja majd meg.
A gyomirtóhoz énsem merném hozzarakni elsőre,viszont a napraforgó 2.gombaölöjét azzal tervezem.
Valhol elkell kezdeni!
A keserűsóval nincs gond.
Azt évekóta használjuk probléma nélkül mindenben.
Igaz ha sok az anyag azt hadjuk el először!
Válasz rtamas76 #8730. hozzászólásáraAkkor nálatok ez nem gond. Nekünk alapjáraton 8-as a pH a kútvíznek. De sokszor 8 felett volt. Elég régóta savazom a vizet.
Jó ötlet a szulfát használata, kérdés, hogy nem e ez ront valamilyen növényvédő szeren. Az fontos, hogy milyen ionok jönnek létre. Általános esetre nem mertem volna ezt a "szulfátozást" írni. De ki kell próbálni, hogy ott mit csinál.
Válasz MTZ1221.3 #8729. hozzászólásáraKöszönöm a segítséget!
A csapvíz 7.84
A kútvíz6.8as
Próbakép káliun sulfátot próbáltam 1.5el lejjebb húzta.
Most a keserűsót próbálom meg.
Vizet először kell beállítani, utána megy bele minden egyéb. 7-es pH minden gyomírtóhoz jó (mert általában egy sem egyforma, biztonsági adatlapból szoktam kiindulni, ott van ráutaló adat, hogy mennyi az ideális.) De ha 7-es a vized a növényvédőszer tartalmaz annyi adjuvánst, hogy lejjebb viszi amennyire már jó lesz. 5 pH alatt már a növényvédőszer gyorsan elbomlik, ahogy 8 felett is, így az ellentétes (hatásfokozással) hatás is kiváltható a sok savval is.
Bármilyen sav jó pl. salétromsav (jelenleg ezt használom), foszforsav, kénsav (ennél Ca tartalmú lombtrágyákkal vigyázni kell), citromsav (ez a legbiztonságosabb).
Amikor a víz rendben van akkor megy bele a növényvédő szer a következő sorrendet tartom tankkombinációban: por alakú (WP), utána szuszpenzió (FW, SC, EW, CS), majd emulzió (EC), majd oldódó (WSC, SL) növényvédő szerek. Ezután hatásfokozók, majd habzásgátló (ha szükséges, közepes dózisú permetezésnél ez nem szükséges [150-400l/ha]).
----
Gyomírtó, gombaölő, rovarölő a legkisebb veszéllyel (6,5-) 7-es pH-ra állítható általánosan. Ha biztonsági adatlapon savanyúbbat olvasol akkor lehet csökkenteni. De szerintem felesleges, mert az adjuvánsok úgyis leviszik amik a növényvédő szerben vannak (ahogy mérem legalábbis).
----
Lombtrágya az egy speciális eset, mert vannak olyan elemek amik emelik a pH-t, pl a Bór-t vagy Ca-ot tartalmazó termékek. Így azt érdemes bekeverés után is visszamérni és ha szükséges dobni még bele egy kis savat.
Lombtrágyát és növényvédő szert ritkán szórok együtt, ha lehet kerülöm a lugosítás elkerülése miatt. Mivel Bóraxot és Calciumot sokat használok, így hamar tönkre tenné a drága növényvédő szert. Amalgerol pl. 8,5-ös pH-val van ami megint a külön kijuttatást indokolja a növényvédő szerektől.
Válasz MTZ1221.3 #8715. hozzászólásáraSzia akkor most szavadon foglak!
Víz ph mérés, külön a vizet bekell e állítani?
Milyen anyaggal?
Citronsav?
Vegyszer mikor kerül a tank keverékbe?
Mikor a lombtrágya?
Vagy a kész tank keveréket állítod?
Gombaölő szer optimális ph-ja
Gyomirtóoptimális ph?
Lombtrágya?
Mikor ilyen vegyszer problémátok van,akkor talán a növényorvost kellene vegzálni!Ő adja a receptet,az ő "felügyelete"mellett használod fel a szert elvileg!Tehát ha nem sikerül valami,az az ő sara is!Intézze a forgalmazóval!Azért fizeted,kötöd vele a szerződést évente!
Válasz boldizsár1988 #8718. hozzászólásáraSzia, hát azt nehéz megmondani. Mert minden stressz ugye termés veszteséggel jár. Hogy mekkora lesz azt meg az idő fogja megmutatni.
Válasz rtamas76 #8724. hozzászólásáraBontatlan volt. 2 puttony hátiba tettem 3 dl kB, az nem csinált semmi bajt. A maradék kB 4.4 L ment 450 Liter vízhez a szántóföldibe, az kB 2 hektar
Válasz jambo #8723. hozzászólásáraTeljes bontatlan kanna belement?
Ha nincs jól felrázva az vicces tud lenni.
Teli kannát felsem lehet rázni!
Volt olyan fajta mag ami itt-ott kifehétedett tőle.
Válasz MTZ1221.3 #8721. hozzászólásáraInkább azt mondom hogy kifehéredett. De a 20 centis parlagfü az félig kinyult 1 nap alatt. A nádon is látni. De az első méterről az utolsó ig
Válasz jambo #8717. hozzászólásáraFehéredik a kukorica, vagy perzselésnek néz ki (száraz tapintású)?
Ha fehéredik akkor lehet Laudis (de azt kiheveri, ha mégis attól van), perzseléssel nem valószínű. A Laudisba ott van az antidótum, az segít lebontani a kukoricának a tembotrion hatóanyagot. Én van ahol (csücskös a föld) 2x-es dózist mininum adtam neki, csak a gyomon látszik, hogy le van fújva a kukorica él és virul.
Válasz rtamas76 #8704. hozzászólásáraKerdezhetsz itt is, valaszolok, ha tudok. Nem vagyok noveny orvos, csak szeretek sokat utana olvasni a dolgoknak.
Teloszamom a hirdeteseimnel ki van irva. Profilomra kattintva. Kereshetsz nyugodtan.
Válasz jambo #8709. hozzászólásáraAkkor ott volt a hiba. Permetezot lugos vizzel mosunk, ami hatastalanitja a szermaradekok molekulait.
1. lepes: permetezo min. 10%-ig toltese. pl: 200 liter vizhez kell 1 liter haztartasi hypo vagy 3dl ipari hypo. Atkeverteted es kiszorod.
2. lepes: tisztavizes oblites. min. 10, de inkabb 20%-ig toltes. Kevertetes, kiszoras.
A masodiknal lehet fullig tolteni is.
Nekem is fogja a nadat a Laudis, de a kukorican nyoma sincs.
Válasz jambo #8698. hozzászólásáraMekkora területet fújtál? Ha nagyon keveset, akkor szermaradvány nem lehetett-e? Soha nem tapasztaltam, hogy a Laudis bántotta volna a kukoricát (pedig hallottam már olyat is, aki címeres csemegében szórta ki, hogy ne tapogatással találja meg a csövet benne).
Válasz MTZ1221.3 #8703. hozzászólásáraA ph beállítással már bogarat raktak a fülembe mások is.
De gyakorlati tapasztalat nincs a környéken senkinek.
Ahogy olvasom te csinálod gyakorlatban. Ha nemlennék terhedre privátban egy számot küldenél?
Nagy segítség lenne!
8753 hozzászólás
Válasz mtz1221 #8746. hozzászólására10 fok alatt semmi sem működik.
Válasz MTZ1221.3 #8750. hozzászólásáraNehéz ügy nagyon, ha tudnám, hogy lesz eső nem agyalnék.
Válasz MTZ1221.3 #8750. hozzászólásáraPartikölest ott hadja, meg a T4-est is. Az első
Válasz Celtises #8742. hozzászólásáraHello
En is csak ugy hallottam, hogy valaki a laudis+calaris pro-t tankkombinacioban juttatja ki. Kivalo hatekonysaggal. De ugye ez Magyarorszagon nem engedelyezett technologia, igy inkabb elmeleti sikon irtam.
A Laudis+Monsoon Active eleg jol dolgozik holland tanulmanyok alapjan, de az sem hiszem, hogy nalunk engedelyezett lenne, igy aztis csak erdekesseg keppen irtam.
Ami hivatalos az csak a focus ultra ami jo hatekonysagot er el. A nikoszulfuront sajna el kell felejteni, az keves.
Buek!
Udv
Válasz mtz1221 #8748. hozzászólásáraNektek csak jobbat!
BUÉK
Válasz rtamas1976 #8747. hozzászólásáraDunától keletre, jövőre mindenkinek ilyet kívánok. BÚÉK.
Válasz mtz1221 #8746. hozzászólásáraNálunk ilyen a legyengébb kukorica!
https://vm.tiktok.com/ZNewgk4u7/
Válasz mtz1221 #8745. hozzászólásáraJa még nem tudom mi az oka, de ha éjjel nem megy 10 fok alá kezelés után, akkor jobban szokott sikerülni.
Válasz Celtises #8744. hozzászólásáraIsmerős.
Válasz mtz1221 #8743. hozzászólásáraNapra nem opció sajnos. Eddig nem sajnáltam duo rendszerre, de a piszkos anyagiak...
Válasz Celtises #8742. hozzászólásáraTegyél bele jövőre naprát és ott. Teljes dózis rimo+ teljes nikosulforon + 3 kiló urea itt idén elég jó megfogta, amiben már évek óta szórakozok. De csak ilyen 80%-át vitte el, így is.
Van valakinek bevált tankkombinációja rezisztens cirokra?
A duos aranyáron van a 15q-ás kukoricához.
Nem írtani, hanem lent tartani akarnám. Megelőző éveken duoztam, de mindig lehet találni.
Válasz antalocz #8736. hozzászólására foramsulfuron 22,5 g/l, izoksadifen-etil 22,5 g/l hatóanyaggal és laudis keverékkel 1x kellett fújnom 80-90 centiset. Nem lett tőle semmi baja, hozta a helyi átlagot.
Válasz antalocz #8736. hozzászólásáraAkár glifozáttal is, csak be kell lógatnod a fúvókákat a levélzet alá. 5 ezer ft az átalakító/fuvóka. Én permeteztem már 10-11 leveles kukoricát felülről, de többet nem teszem.
Válasz medikus #8738. hozzászólásáraRotakapa
Válasz antalocz #8736. hozzászólásáraKapa,kapazin!
Válasz antalocz #8736. hozzászólásáraLaudis(bár papírja 8 levélig írja), kukoricát biztos, hogy nem bántja (kivéve, hogy nem tudjuk mennyit termett volna, ha nem kezeljük)!
Sziasztok,
Kb méter magas kukoricát lehet még valamivel gyomírtani?
Válasz rtamas76 #8734. hozzászólásáraEleg gyorsan keveredik. Beleontom a permetezo tetejen. Mire lemaszok es visszamegyek a pH merovel mar lecsokkent a kozel szamolt ertekre.
Válasz MTZ1221.3 #8731. hozzászólásáraMég egy kérdés a ph állításhoz használt sav menyi idő még beállítja a kivánt értéket.
Tehát kell-a várni a hatásra a bekeverés utánn?
Válasz MTZ1221.3 #8729. hozzászólásáraMost beszéltem a Basf emberével napraforgó 2.gomba pictor activ
Mehet a k-sulfat 5.5-6ph az optimális.
Regulátor hatásfokozásra használják a k.sulfátot
Na eztsem hallottam!
Válasz MTZ1221.3 #8731. hozzászólásáraAz előbb szerintem nemjól írtam,a kálium szulfát kevesebbet húz lejebb.
De igazából a rendes tankban feloldott anyag mondja majd meg.
A gyomirtóhoz énsem merném hozzarakni elsőre,viszont a napraforgó 2.gombaölöjét azzal tervezem.
Valhol elkell kezdeni!
A keserűsóval nincs gond.
Azt évekóta használjuk probléma nélkül mindenben.
Igaz ha sok az anyag azt hadjuk el először!
Válasz rtamas76 #8730. hozzászólásáraAkkor nálatok ez nem gond. Nekünk alapjáraton 8-as a pH a kútvíznek. De sokszor 8 felett volt. Elég régóta savazom a vizet.
Jó ötlet a szulfát használata, kérdés, hogy nem e ez ront valamilyen növényvédő szeren. Az fontos, hogy milyen ionok jönnek létre. Általános esetre nem mertem volna ezt a "szulfátozást" írni. De ki kell próbálni, hogy ott mit csinál.
Válasz MTZ1221.3 #8729. hozzászólásáraKöszönöm a segítséget!
A csapvíz 7.84
A kútvíz6.8as
Próbakép káliun sulfátot próbáltam 1.5el lejjebb húzta.
Most a keserűsót próbálom meg.
Válasz rtamas76 #8728. hozzászólásáraHelló
Vizet először kell beállítani, utána megy bele minden egyéb. 7-es pH minden gyomírtóhoz jó (mert általában egy sem egyforma, biztonsági adatlapból szoktam kiindulni, ott van ráutaló adat, hogy mennyi az ideális.) De ha 7-es a vized a növényvédőszer tartalmaz annyi adjuvánst, hogy lejjebb viszi amennyire már jó lesz. 5 pH alatt már a növényvédőszer gyorsan elbomlik, ahogy 8 felett is, így az ellentétes (hatásfokozással) hatás is kiváltható a sok savval is.
Bármilyen sav jó pl. salétromsav (jelenleg ezt használom), foszforsav, kénsav (ennél Ca tartalmú lombtrágyákkal vigyázni kell), citromsav (ez a legbiztonságosabb).
Amikor a víz rendben van akkor megy bele a növényvédő szer a következő sorrendet tartom tankkombinációban: por alakú (WP), utána szuszpenzió (FW, SC, EW, CS), majd emulzió (EC), majd oldódó (WSC, SL) növényvédő szerek. Ezután hatásfokozók, majd habzásgátló (ha szükséges, közepes dózisú permetezésnél ez nem szükséges [150-400l/ha]).
----
Gyomírtó, gombaölő, rovarölő a legkisebb veszéllyel (6,5-) 7-es pH-ra állítható általánosan. Ha biztonsági adatlapon savanyúbbat olvasol akkor lehet csökkenteni. De szerintem felesleges, mert az adjuvánsok úgyis leviszik amik a növényvédő szerben vannak (ahogy mérem legalábbis).
----
Lombtrágya az egy speciális eset, mert vannak olyan elemek amik emelik a pH-t, pl a Bór-t vagy Ca-ot tartalmazó termékek. Így azt érdemes bekeverés után is visszamérni és ha szükséges dobni még bele egy kis savat.
Lombtrágyát és növényvédő szert ritkán szórok együtt, ha lehet kerülöm a lugosítás elkerülése miatt. Mivel Bóraxot és Calciumot sokat használok, így hamar tönkre tenné a drága növényvédő szert. Amalgerol pl. 8,5-ös pH-val van ami megint a külön kijuttatást indokolja a növényvédő szerektől.
Válasz MTZ1221.3 #8715. hozzászólásáraSzia akkor most szavadon foglak!
Víz ph mérés, külön a vizet bekell e állítani?
Milyen anyaggal?
Citronsav?
Vegyszer mikor kerül a tank keverékbe?
Mikor a lombtrágya?
Vagy a kész tank keveréket állítod?
Gombaölő szer optimális ph-ja
Gyomirtóoptimális ph?
Lombtrágya?
Mikor ilyen vegyszer problémátok van,akkor talán a növényorvost kellene vegzálni!Ő adja a receptet,az ő "felügyelete"mellett használod fel a szert elvileg!Tehát ha nem sikerül valami,az az ő sara is!Intézze a forgalmazóval!Azért fizeted,kötöd vele a szerződést évente!
Válasz boldizsár1988 #8718. hozzászólásáraSzia, hát azt nehéz megmondani. Mert minden stressz ugye termés veszteséggel jár. Hogy mekkora lesz azt meg az idő fogja megmutatni.
Válasz rtamas76 #8724. hozzászólásáraBontatlan volt. 2 puttony hátiba tettem 3 dl kB, az nem csinált semmi bajt. A maradék kB 4.4 L ment 450 Liter vízhez a szántóföldibe, az kB 2 hektar
Válasz jambo #8723. hozzászólásáraTeljes bontatlan kanna belement?
Ha nincs jól felrázva az vicces tud lenni.
Teli kannát felsem lehet rázni!
Volt olyan fajta mag ami itt-ott kifehétedett tőle.
Válasz MTZ1221.3 #8721. hozzászólásáraInkább azt mondom hogy kifehéredett. De a 20 centis parlagfü az félig kinyult 1 nap alatt. A nádon is látni. De az első méterről az utolsó ig
Válasz CirokMan #8720. hozzászólásáraMax dozison ment 2.25L/ha
Válasz jambo #8717. hozzászólásáraFehéredik a kukorica, vagy perzselésnek néz ki (száraz tapintású)?
Ha fehéredik akkor lehet Laudis (de azt kiheveri, ha mégis attól van), perzseléssel nem valószínű. A Laudisba ott van az antidótum, az segít lebontani a kukoricának a tembotrion hatóanyagot. Én van ahol (csücskös a föld) 2x-es dózist mininum adtam neki, csak a gyomon látszik, hogy le van fújva a kukorica él és virul.
Válasz jambo #8698. hozzászólásáraSzerintem tul lett dozirozva.
Válasz jambo #8709. hozzászólásáraA Pledge maradek nem tudta bantani a kukoricat.
Válasz Koczka József #8713. hozzászólásáraSzomorú de amúgy lesz szted termés csökkenés?
Válasz MTZ1221.3 #8714. hozzászólásáraRemélem tuléli a kukorica. Köszi a megoldást
Válasz MTZ1221.3 #8715. hozzászólásáraKöszönöm holnap kereslek!
Válasz rtamas76 #8704. hozzászólásáraKerdezhetsz itt is, valaszolok, ha tudok. Nem vagyok noveny orvos, csak szeretek sokat utana olvasni a dolgoknak.
Teloszamom a hirdeteseimnel ki van irva. Profilomra kattintva. Kereshetsz nyugodtan.
Válasz jambo #8709. hozzászólásáraAkkor ott volt a hiba. Permetezot lugos vizzel mosunk, ami hatastalanitja a szermaradekok molekulait.
1. lepes: permetezo min. 10%-ig toltese. pl: 200 liter vizhez kell 1 liter haztartasi hypo vagy 3dl ipari hypo. Atkeverteted es kiszorod.
2. lepes: tisztavizes oblites. min. 10, de inkabb 20%-ig toltes. Kevertetes, kiszoras.
A masodiknal lehet fullig tolteni is.
Nekem is fogja a nadat a Laudis, de a kukorican nyoma sincs.
Válasz boldizsár1988 #8711. hozzászólásáraHívd fel a syngentás üzletköt, vidd ki mutasd meg és kérjél kárpótlást mert az összes camix egy fos.
Válasz t.romsics #8707. hozzászólásáraÉn múltkor azt olvastam fejlett állományban sem tett kárt
Válasz Koczka József #8708. hozzászólásáraSzabolcs megye,igen meg néhol cirok
Válasz boldizsár1988 #8706. hozzászólásáraNem volt benne
Válasz t.romsics #8707. hozzászólására2 hektárt de csak foltokban. Elötte pledge fújtam de teljesen feltöltöttem tiszta vízzel,és ki eresztettem.
Válasz boldizsár1988 #8700. hozzászólásáraKakaslábfű? Melyik megye? Nekem a Camix pro nem használt semmit.
Válasz jambo #8698. hozzászólásáraMekkora területet fújtál? Ha nagyon keveset, akkor szermaradvány nem lehetett-e? Soha nem tapasztaltam, hogy a Laudis bántotta volna a kukoricát (pedig hallottam már olyat is, aki címeres csemegében szórta ki, hogy ne tapogatással találja meg a csövet benne).
Válasz jambo #8705. hozzászólásáraVolt benne nitrogén?
Válasz boldizsár1988 #8699. hozzászólásáraTegnap de. 10kor.talán 23fok lehetett. Így még nem jártam
Válasz MTZ1221.3 #8703. hozzászólásáraA ph beállítással már bogarat raktak a fülembe mások is.
De gyakorlati tapasztalat nincs a környéken senkinek.
Ahogy olvasom te csinálod gyakorlatban. Ha nemlennék terhedre privátban egy számot küldenél?
Nagy segítség lenne!