Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak644 FtBenzin árak625 FtEUR415.97 FtUSD403.23 FtCHF443.85 FtGBP501 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz #4350. hozzászólásra
Én csak saját célra kukoricázok, és eddig Merlin flexet használtam, ami nekem nagyon bejött. Drenthe most felvilágosított, hogy az Adengó ugyanaz, csak kombinálva egyszikű ellenivel.
Válasz #4351. hozzászólásra
Üdv!
Csak nekünk annyi a probléma hogy van olyan föld aminek nem ismerjük a gyomösszetételét, mert bérmunkába lesz csinálva és a tulaj meg nem ért hozzá, ezért kéne egy ütős szer aminek még tartamhatása is van ha megázik
Válasz #4348. hozzászólásra
Üdv!
Te melyik vegyszert ajánlanád? python optima vagy monsoon active+banvel. Azért szemezek ezekkel mert szempont hogy ki lehessen 5-6 leveles korban juttatni meg ha ilyen csapadékos lesz az év a tartamhatás is fontos lenne.
Válasz #4341. hozzászólásra
Ha elég egyenes a talaj vesd el vetögéppel lehetöleg késöbbi idöpontban, de még agronómiai idöben. Fújd le 3-4 napra vetés után a kihajtott tarackbuzát, glyphoszát hatóanyagú vegyszerrel. Jó lenne ha a tarackbuza már legaláb 3 leveles álapotban lenne. Tehetsz hozzá talajhatású gazirtót, de késöb is lefújhatod gaz ellen mondjuk Lumaxa. Ha a talajt vetés elött el kéne egyenesíteni akkor nehézfogassal és minél elébb hogy a tarackbuzának több ideje legyen vegetálni a permetezésig.
Hello. Akarnék 11 hektár kukoricát vetni, de az a gond hogy rég nem volt művelve a föld most vettem és tarackos is de sok benne a perje fű. Mivel kéne gyomírtani. Tárcsáztam és most kez majd fakadni.
Válasz #4339. hozzászólásra
Köszönöm a válaszokat.
Most már kezdem érteni a dolgot.
Még egy kérdés, érdemes adengot cambioval fújni, vagy szimpla 2,4d tegyek az adengo mellé és ha valohol kijön az acat mennyek rá cambioval foltkezelésként?
A hormon hatású szerek nem perzselnek! (a bentazon, bromoxinil hatóanyagok pezselnek)
A hormon hatású anyagok 2,4-D, dikamba (dezormon, banvel) szisztémikus hatásúak, lejutnak a gyökér irányába is de nem pusztitják el.
Valóban vannak hormonhatású szerekkel szemben ellenálóbb acat változatok (nam fajok), szőrözöttebb, felálló levél stb. de nem rezisztensek!!
A Cambióban is elsősorban a dikamba hatóanyag működik acat ellen ( ami szintén hormon) a benne lévó bentazon csak ténylegesen perzseli. Acat ellen a cambio dózisa még kombinációban is minimum 2,5 liter!!
Banvel vagy 2,4-D? 3 levélig mehet a 2,4-D nem féldózisban (ha tényleg az acat a probléma). Nagyobb kukoricában dikamba hatóanyagú mert azt sokkal jobban bírja a kukorica.
Válasz #4337. hozzászólásra
A dma,dezormon,az hormon.Egyes acat fajok,már rezisztensek a hormonra,ezért max dózist kell alkalmazni.Ezt a kuki nem szereti,néha,terméscsökkenéssel válaszol.Ezért cambió.
Ha a 2,4 d is ugyanúgy hat (perzseli) az acatra akkor miért a cambiot ajánljátok egymenetben az adengoval amikor annak többszöröse a hektárköltsége mint a DMA, vagy dezormonnak?
Egyébként a DMA6-nak is vinni kellett volna az acatot. Milyen fejlettségi állapotban volt az acat? Én az ellen úgy mennék, hogy az tőlevélrózsás állapotban legyen, olyan 10-15 cm. Szóval én 2 menetet javasolnék.
A dikambának én úgy tudom nincs talajhatása, ami kinn van csak az pusztul el. De ha nem jól tudom majd kijavítanak.
Köszönöm a válaszokat!
Azt hiszem megpróbálkozunk az Adengo+Cambio vagy Banvel párosítással.
Még egy kérdés a dikamba a gyökéren is hat (szisztemikus) vagy csak kontakt szer. Magyarán az újra hajtást is megakadályozza vagy csak leperzseli?
Én külön kérdeztem erről a Bayeres szaktanácsadót és azt mondta, hogy semmi probléma nem lehet Clio, Stellar, Laudis és egyéb termékekkel. Monsoon Active viszont tuti gondot okoz.
Válasz #4324. hozzászólásra
Kérd ki a gyártó vagy forgalmazó véleményét mert az adengót leírás szerint nem sok mindennel lehet keverni, DMA-val lehet,meg azt hiszem Dikambával is, de Colombus-al nemhinném.
Sziasztok!
Kérdeznék a hozzáértőbbektől.
Tavaly a kukit 4 levelesen Adengo+DMA-val fújtuk, de egy- két helyen foltokban nem vittel el tökéletesen az acatot. (nálunk az acattal és a tarackbúzával van a legtöbb gond) Ajánlották még az Adengo mellé a Colombust vagy dikambát. (banvel, cambio stb) Érdeklődnék ti mit ajánlatok.
Segítséget előre is köszönöm.
Megkell ezt jól tervezni!
Az a baj, hogy előre vesszük a vegyszereket aztán akkor lenne jobb amikor látni is mit mutat. Nagyjából ismeri az ember a tábláit, de ha pl valahol szójában sikerült jól kiütni az egyszikűeket tavaly Agillal meg ősszel glifozáttal akkor idén lehet kukoricában már nem is okoz gondot és akkor felesleges rá plusszos vegyszert venni.
Gondolok itt arra, hogy alapból mondjuk kifújnám a Zeagran-t de ha sok az 1szikű akkor Zeagran Nico-val kezelném
Nekem ez fontos mert a lapos tábláknál fogja követni több izben is.
Ha letudom a mostani papirmelókat a napokban megtervezem a jövő évi vetésforgót is aztán ahhoz mérten kellessz gyomirtani.
Szerintem kifogom próbálni amit javasolsz!!! Olyan területen ahol kukorica kerül maga után majd vissza, itt az ordax is játszani fog mert amúgy ez a kedvencem.
Illetve a Zeagran-t kifogom próbálni mert érdekel, igaz tavaly 10hektárt láttam belőle de most saját kezűleg is.
Ja egyszik évelőnk csak foltokban van itt-ott , de ezek a szerek így két mentben , azokat is tuti letompítják annyira , hogy nem lesz baj vele , hacsak nem valami kaszáló szerű a tarack...
Elvileg minkét adag visz mindent a lentebbi két példánál.
A lényeg hogy ne legyenek túlfejlettek.
Az első kezelésnél(kuk.3levél) a gyomok szinte még alig látszanak , de már sok apró van , 1-3 levelesek.
A másodiknál már valamivel lehetnek nagyobbak is(túlélők + az újak) , de itt se túlfejlettek !
Így elvileg ha jól elkapja az ember , végig gyommentes az állomány és a másodiknál még tartamhatást is ad a Calaris Pro.(bár itt már árnyékolgat a kukorica is magának)
(hozzá teszem hogy egyik szer se haragudna egy kis nitrós segítségért)
Ha intenziven van csinálva a kukorica és mutat is kétszer is megéri 15ezres szerrel kezelni az a helyzet.
Szerintem spóroláson kár gondolkodni!
Ami viszont igen jó lenne az a Drenthe által javasolt kétmenetes sztori mert eddig én pl.: foghijjas növényvédős tudásom végett ezt nemtudtam nagyon összerakni hogy az tényleg jó is legyen.
EGyébként a területek felét WingP-vel fogom Pre-be fújni, ha megázna és nem évellős a tábla akkor ez megoldana sokmindent de ha úgyvan ez után is simán kifújom majd a Laudist Ordax-ot vagy Zeagran-t a lényeg mindig a végig gyommentes állomány.
Tavaly egyébként egy menetben 98%-os gyomirtást sikerült végeznem állományban, egykét táblán foltokban találtam aratáskor gyomot ami feljebb tudott nőni kicsit, pedig semmi nem ment pre-be hanem elég korán kijöttek a gyomok és nagyjából egyszerre igy igaz először egy kicsit túlgyomosodott attól amit szerettem volna de aztán kialalkult 8-10tonnás termések kerültek le szépen.
Amíg van évelőd , addig nem nagyon tudsz olcsóbban .
Rá kell jönni , hogy olcsóbb és egyszerűbb ha az évelőket totális gyomirtóval kiüti az ember mert mindig csak a baj lesz velük !
A Monsoon A. jó lenne mindenre , de acat-ra lehet kevés lesz . Tenni kell mellé valamit...
Pl. Hormon(2.4D) ,Mustang , Cambio, Colombus...
Én szimpatizálok a 2 menetes gyomirtással , amire jó recept lehet 3 levélnél egy alap dózisú Basis+2.4 D kombináció majd 5-7 levél körül talán a Calaris Pro max dózisban is megtenné már...
Ez a két kezelés valószínű fullos volna és kijönne lealkudva úgy nettó 14-15 ezerből....
8753 hozzászólás
Válasz #4350. hozzászólásra
Én csak saját célra kukoricázok, és eddig Merlin flexet használtam, ami nekem nagyon bejött. Drenthe most felvilágosított, hogy az Adengó ugyanaz, csak kombinálva egyszikű ellenivel.
Válasz #4351. hozzászólásra
Üdv!
Csak nekünk annyi a probléma hogy van olyan föld aminek nem ismerjük a gyomösszetételét, mert bérmunkába lesz csinálva és a tulaj meg nem ért hozzá, ezért kéne egy ütős szer aminek még tartamhatása is van ha megázik
Válasz #4350. hozzászólásra
Lehet kipróbálom a pytont én is vagy ha marad a csapadékos idő akkor visszatérek az adengóhoz
Válasz #4348. hozzászólásra
vagy te mit ajánlanál? Most nézem ez a banvel még a monsoon mellé elég drága, így már drágább mint a python csomag
Válasz #4348. hozzászólásra
Üdv!
Te melyik vegyszert ajánlanád? python optima vagy monsoon active+banvel. Azért szemezek ezekkel mert szempont hogy ki lehessen 5-6 leveles korban juttatni meg ha ilyen csapadékos lesz az év a tartamhatás is fontos lenne.
Válasz #4347. hozzászólásra
Nem hiszem, hogy előrébb lennél vele. Gyakorlatilag egy negyed adag banvel + féladag 2,4-D.
Sziasztok.
Érdeklődnék valaki használt e már a dicopur top-ot korai posztban kukoricában? Acat ellen próbálnám ki a sima 2.4d helyett.
Válasz #4341. hozzászólásra
Én még megnézném a duo systemes kukoricákat, ha lehet még kapni. A gyomirtása nem egy olcsó történet, de kevésbé macerás az alkalmazása!
Válasz #4344. hozzászólásra
kösszi szépen
Válasz #4343. hozzászólásra
glyphoszát tartalmú totálisból 3 l/ha, Lumax 3,5-4 l/ha. Mennyiséget megszorzod növényvédöszer árával és megkapod. Nehéz konkrét árat mondani, mivel eltérö árak lehetnek eggyes eladók közt.
Válasz #4342. hozzászólásra
Értem köszi. És körűlbelül mi píz lenne a hektár költsége?
Válasz #4341. hozzászólásra
Ha elég egyenes a talaj vesd el vetögéppel lehetöleg késöbbi idöpontban, de még agronómiai idöben. Fújd le 3-4 napra vetés után a kihajtott tarackbuzát, glyphoszát hatóanyagú vegyszerrel. Jó lenne ha a tarackbuza már legaláb 3 leveles álapotban lenne. Tehetsz hozzá talajhatású gazirtót, de késöb is lefújhatod gaz ellen mondjuk Lumaxa. Ha a talajt vetés elött el kéne egyenesíteni akkor nehézfogassal és minél elébb hogy a tarackbuzának több ideje legyen vegetálni a permetezésig.
Hello. Akarnék 11 hektár kukoricát vetni, de az a gond hogy rég nem volt művelve a föld most vettem és tarackos is de sok benne a perje fű. Mivel kéne gyomírtani. Tárcsáztam és most kez majd fakadni.
Válasz #4339. hozzászólásra
Köszönöm a válaszokat.
Most már kezdem érteni a dolgot.
Még egy kérdés, érdemes adengot cambioval fújni, vagy szimpla 2,4d tegyek az adengo mellé és ha valohol kijön az acat mennyek rá cambioval foltkezelésként?
Na szóval..........
A hormon hatású szerek nem perzselnek! (a bentazon, bromoxinil hatóanyagok pezselnek)
A hormon hatású anyagok 2,4-D, dikamba (dezormon, banvel) szisztémikus hatásúak, lejutnak a gyökér irányába is de nem pusztitják el.
Valóban vannak hormonhatású szerekkel szemben ellenálóbb acat változatok (nam fajok), szőrözöttebb, felálló levél stb. de nem rezisztensek!!
A Cambióban is elsősorban a dikamba hatóanyag működik acat ellen ( ami szintén hormon) a benne lévó bentazon csak ténylegesen perzseli. Acat ellen a cambio dózisa még kombinációban is minimum 2,5 liter!!
Banvel vagy 2,4-D? 3 levélig mehet a 2,4-D nem féldózisban (ha tényleg az acat a probléma). Nagyobb kukoricában dikamba hatóanyagú mert azt sokkal jobban bírja a kukorica.
Válasz #4337. hozzászólásra
A dma,dezormon,az hormon.Egyes acat fajok,már rezisztensek a hormonra,ezért max dózist kell alkalmazni.Ezt a kuki nem szereti,néha,terméscsökkenéssel válaszol.Ezért cambió.
Válasz #4336. hozzászólásra
Ha a 2,4 d is ugyanúgy hat (perzseli) az acatra akkor miért a cambiot ajánljátok egymenetben az adengoval amikor annak többszöröse a hektárköltsége mint a DMA, vagy dezormonnak?
Válasz #4334. hozzászólásra
Egyébként a DMA6-nak is vinni kellett volna az acatot. Milyen fejlettségi állapotban volt az acat? Én az ellen úgy mennék, hogy az tőlevélrózsás állapotban legyen, olyan 10-15 cm. Szóval én 2 menetet javasolnék.
A dikambának én úgy tudom nincs talajhatása, ami kinn van csak az pusztul el. De ha nem jól tudom majd kijavítanak.
Válasz #4333. hozzászólásra
A területis képviselőket felejtsd el, más kárára könnyen okosok, de helyetted nem fogja a szankciókat átvállalni.
Köszönöm a válaszokat!
Azt hiszem megpróbálkozunk az Adengo+Cambio vagy Banvel párosítással.
Még egy kérdés a dikamba a gyökéren is hat (szisztemikus) vagy csak kontakt szer. Magyarán az újra hajtást is megakadályozza vagy csak leperzseli?
Válasz #4332. hozzászólásra
Én külön kérdeztem erről a Bayeres szaktanácsadót és azt mondta, hogy semmi probléma nem lehet Clio, Stellar, Laudis és egyéb termékekkel. Monsoon Active viszont tuti gondot okoz.
Válasz #4325. hozzászólásra
Két "fehérítős" szerrel nem lehet kezelni egy tenyészidő alatt tudtommal !
Ilyenek:Adengo,Merlin,Clio, Stellar,Laudis,Callisto,Lumax,stb...
Válasz #4326. hozzászólásra
cambio
Válasz #4325. hozzászólásra
Csak a kiterült levél számít, de fújtam már 5 levélben is semmi baja nem volt, sőt azt mondanám 3 levélbe még nem sikerült fújni, mindig 4-5 volt.
Válasz #4324. hozzászólásra
Kérd ki a gyártó vagy forgalmazó véleményét mert az adengót leírás szerint nem sok mindennel lehet keverni, DMA-val lehet,meg azt hiszem Dikambával is, de Colombus-al nemhinném.
Válasz #4327. hozzászólásra
így van és az odaverne a taracknak is
Válasz #4324. hozzászólásra
Legjobb lenne ha a gabonatarlón fújnád le augusztus végén valamien glyphoszát tartalmú totális vegyszerrel.
Válasz #4325. hozzászólásra
És akkor elég az adengo mellé valamelyik 2,4d vagy jobb a dikamin vagy a colombus!
Válasz #4324. hozzászólásra
Én az Adengoval csak max 3 levélig fújnám.
Amúgy akkor Stellarral felül lehetne fújni ami olyan. Csak a foltokat.
Sziasztok!
Kérdeznék a hozzáértőbbektől.
Tavaly a kukit 4 levelesen Adengo+DMA-val fújtuk, de egy- két helyen foltokban nem vittel el tökéletesen az acatot. (nálunk az acattal és a tarackbúzával van a legtöbb gond) Ajánlották még az Adengo mellé a Colombust vagy dikambát. (banvel, cambio stb) Érdeklődnék ti mit ajánlatok.
Segítséget előre is köszönöm.
Válasz #4322. hozzászólásra
Lehet , de ettől még úgy van ahogy mondtam...
Legalább vedd le akkor 1 literre .
Válasz #4321. hozzászólásra
Növényvédős javasolta, 10 hektáros csomagban van Fornet 10l meg Zeagran 20l. Azt mondta, hogy 8 hektárra nyomjam ezt ki.
Válasz #4318. hozzászólásra
Nem rossz.
De a Fornet-ből tuti nem mehet 1,2liter csak max 0,75.
Viszont a Syriusból meg kell az 1-1,5liter...
Válasz #4319. hozzászólásra
Egyszikűre gyenge , kell mellé valami . De gyárilag is be van már kombinálva Adengo néven , az jobb...
Használ-e valaki kukira Merlin Flexet? Ad-e mellette még más gyomirtót, illetve kultizik-e még hozzá?
Ehhez mit szóltok?? Kb 13000+áfa lenne.
FORNET EXTRA 6 OD (1,2 l/ha) + ZEAGRAN 340 SE (2,5 l/ha) + SYRIUS-N (0,5 l/ha)
Válasz #4316. hozzászólásra
Ezt mire érted???
Nem vagyok hirtelen tisztába kérdéseddel
Válasz #4307. hozzászólásra
jo formaba vagytok?
Üdv!
Python optima árat tud valaki ?
Megkell ezt jól tervezni!
Az a baj, hogy előre vesszük a vegyszereket aztán akkor lenne jobb amikor látni is mit mutat. Nagyjából ismeri az ember a tábláit, de ha pl valahol szójában sikerült jól kiütni az egyszikűeket tavaly Agillal meg ősszel glifozáttal akkor idén lehet kukoricában már nem is okoz gondot és akkor felesleges rá plusszos vegyszert venni.
Gondolok itt arra, hogy alapból mondjuk kifújnám a Zeagran-t de ha sok az 1szikű akkor Zeagran Nico-val kezelném
Válasz #4309. hozzászólásra
Viszont a Calaris után szója nem vethető!!!
Nekem ez fontos mert a lapos tábláknál fogja követni több izben is.
Ha letudom a mostani papirmelókat a napokban megtervezem a jövő évi vetésforgót is aztán ahhoz mérten kellessz gyomirtani.
Szerintem kifogom próbálni amit javasolsz!!! Olyan területen ahol kukorica kerül maga után majd vissza, itt az ordax is játszani fog mert amúgy ez a kedvencem.
Illetve a Zeagran-t kifogom próbálni mert érdekel, igaz tavaly 10hektárt láttam belőle de most saját kezűleg is.
Szójás táblákon pedig Laudis megy!
Válasz #4311. hozzászólásra
Nitró alatt 2 liter Pallos(Nitrosol) vagy 3-4 kg An-t értek...
Tarackra nem az igaziak , főleg a második...
A Basis közép vagy felső dózisban viszont elvileg fogja azt is , csak így már drágább ...
Válasz #4309. hozzászólásra
Nitróval vigyázni kell tavaly megégettem úgy vele egy táblának az elejét mint állat igaz nem lett baja de egy hétig nem ezt gondoltam
tarackos egyszikűt is visz a kétmenetesed?
Válasz #4309. hozzászólásra
Ja egyszik évelőnk csak foltokban van itt-ott , de ezek a szerek így két mentben , azokat is tuti letompítják annyira , hogy nem lesz baj vele , hacsak nem valami kaszáló szerű a tarack...
Válasz #4308. hozzászólásra
Elvileg minkét adag visz mindent a lentebbi két példánál.
A lényeg hogy ne legyenek túlfejlettek.
Az első kezelésnél(kuk.3levél) a gyomok szinte még alig látszanak , de már sok apró van , 1-3 levelesek.
A másodiknál már valamivel lehetnek nagyobbak is(túlélők + az újak) , de itt se túlfejlettek !
Így elvileg ha jól elkapja az ember , végig gyommentes az állomány és a másodiknál még tartamhatást is ad a Calaris Pro.(bár itt már árnyékolgat a kukorica is magának)
(hozzá teszem hogy egyik szer se haragudna egy kis nitrós segítségért)
Válasz #4306. hozzászólásra
A kétmenetes gyomirtásodban melyik szer melyik gyomokat viszi???
Egyszikű évelőtök van???
Ha intenziven van csinálva a kukorica és mutat is kétszer is megéri 15ezres szerrel kezelni az a helyzet.
Szerintem spóroláson kár gondolkodni!
Ami viszont igen jó lenne az a Drenthe által javasolt kétmenetes sztori mert eddig én pl.: foghijjas növényvédős tudásom végett ezt nemtudtam nagyon összerakni hogy az tényleg jó is legyen.
EGyébként a területek felét WingP-vel fogom Pre-be fújni, ha megázna és nem évellős a tábla akkor ez megoldana sokmindent de ha úgyvan ez után is simán kifújom majd a Laudist Ordax-ot vagy Zeagran-t a lényeg mindig a végig gyommentes állomány.
Tavaly egyébként egy menetben 98%-os gyomirtást sikerült végeznem állományban, egykét táblán foltokban találtam aratáskor gyomot ami feljebb tudott nőni kicsit, pedig semmi nem ment pre-be hanem elég korán kijöttek a gyomok és nagyjából egyszerre igy igaz először egy kicsit túlgyomosodott attól amit szerettem volna de aztán kialalkult 8-10tonnás termések kerültek le szépen.
Válasz #4304. hozzászólásra
Amíg van évelőd , addig nem nagyon tudsz olcsóbban .
Rá kell jönni , hogy olcsóbb és egyszerűbb ha az évelőket totális gyomirtóval kiüti az ember mert mindig csak a baj lesz velük !
A Monsoon A. jó lenne mindenre , de acat-ra lehet kevés lesz . Tenni kell mellé valamit...
Pl. Hormon(2.4D) ,Mustang , Cambio, Colombus...
Én szimpatizálok a 2 menetes gyomirtással , amire jó recept lehet 3 levélnél egy alap dózisú Basis+2.4 D kombináció majd 5-7 levél körül talán a Calaris Pro max dózisban is megtenné már...
Ez a két kezelés valószínű fullos volna és kijönne lealkudva úgy nettó 14-15 ezerből....
Válasz #4299. hozzászólásra
A dózist a gyom fejlettségi állapota és mennyisége határozza meg ! De száraz időben is több kell.
Majd te látod hogy mennyire igényli ezek fényében.
Én általában a magasabb dózis híve vagyok mindenből , mert ha azért nem sikerül mert kevés volt rá téve , az kidobott pénz és termés veszteség !
Válasz #4298. hozzászólásra
És hogyan lehetne megoldani olcsóbban?? Nálunk van tarack,paréj,acat,parlagfű,csattanómaszlag meg muhar, ezeket mind vinné a Monsoon A. nem??