Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak639 FtBenzin árak631 FtEUR406.34 FtUSD390.63 FtCHF433.46 FtGBP488.28 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz Cafi #10944. hozzászólásáraAnnyit tennèk hozzà, halkan, hogy ez a jelenlegi elővásárlás is egy rendelet.
A veszélyhelyzetre való hivatkozással hosszú hónapok óta rendeleti kormányzás van. Tehát, ha holnap, olyan rendelet jön, hogy a kukoricát nem adhatja el valaki 8000-től többért, akkor az lesz a szabály. És pont.
Ezen a ponton lenne például érdekes, ha mondjuk nem 2/3 lenne, és nem lehetne birka módjára azt csinálni a néppel, amit épp akarnak. Mert ahogy elvették a boltoktól a hasznot, és elvették a benzikutaktól a hasznot, pontosan ugyanúgy el tudjàk venni a parasztoktól is. Nem vészmadár akarok lenni, csak mondom, minden joguk meg van hozzá.
Matif árak ide vagy oda.
Még a végén a kormány önzetlen és érdemi segítsége csinálja ki a magyar gabona felhasználókat.
Ki akarná eladni sok 10.000-el olcsóbban a terményét, mint a szomszédos országokban kapható ár... Kb senki...
Mit teszünk ha elkezd 200.000 Ft/t-ra felmenni az ára búzának, kukoricának és nem lehet május 15-ig gyakorlatilag exportálni? Ezért nem akarnak kereskedők venni és eus piaci árat fizetni. Hát mindenki várni fog, és senki nem ad el egy kg-ot sem!
Miért adnám el 130.000 Ft/t áron, ha 180.000 Ft/t a határon túl?
Ma még lehetne venni 120-130.000 Ft/t áron valszeg kukoricát, búzát, de egy gazda se adja el, már azért se! Hát jött a nemzeti kormányunk és két lábbal száll bele a pofánkba és próbál velünk kibaszni. Azzal a címszóval, hogy háború miatt nem marad elég gabona az országban, mentsük meg a hazai gabona felhasználókat...
Van elvileg 1,5-2 millió tonna kukorica meg 1 millió tonna búza a gazdáknál, ezt gondolom hazaszeretetből odakellene adnunk 100.000 Ft/t áron. Mert nehogy 150-180.000 Ft/t árat kapjunk érte mint egy szlovák, egy román, egy szerb vagy bárki más. Magyar gazda adja oda 100.000 Ft/t áron... A nagy lófaszt!
Nem én fogom megmenteni a Reng Zoltán féle évente 10-20 milliárd nyereséget termelő celeb céget, nem én fogom megmenteni egyik piaci szereplőt sem!
Segíteni akar a kúrmány? Hát ne engem húzzon le, hanem adjon minden állattartónak, malomnak az elmúlt 3 havi takarmánymennyiséggel egyenértékű takarmányra 30.000 Ft/t támogatást!!!!!!!!!!!!!!!!
Adjon a disznósoknak, pl egy telep elmúlt 3 hónapban 10.000 tonna kukoricát, búzát etetett meg, akkor 10.000 tonna * 30.000 Ft/t támogatást, hogy tudjon venni azonnal a telep gabonát!
És ha most 130.000-en veszi meg, akkor a támogatás miatt csak 100.000 Ft/t lesz...
DE NEM!!!!!! Majd én finanszírozzam meg támogassam azt, akit a kúrmánynak kellene...
Tegyük fel, 1.500.000 tonna kukoricát, búzát kell még megvennie a magyar telepeknek, keverőknek, malmoknak. Ha minden egyes tonnára ad a kormány 30.000 Ft/t támogatást, akkor 45 milliárd kiadás. Kibaszott 45 milliárd Ft-ból megoldható lenne kb minden... NEM, jön a szocialista módszereivel és KORLÁTOZÁS, bejelentési kötelezettség, adminisztráció, kiszámíthatatlanság...! Árbefagyasztás, hatósági ár, export bejelentési kötelezettség, 30 napos határidő, piaci ár... BLA BLA BLA!
Egy kg-ot el nem MATIF ár alatt, 1 kg-ot el nem adni MATIF ár alatt!
Válasz gitta9504 #10937. hozzászólásáraNekünk is annyi infonk van, hogy mindenki tájékozódik, kivár, a kereskedők próbálják kideríteni, mit jelent a gyakorlatban a vételi/elővásárlási jog. Különösen azok, akik már lekötötték a terményt exportra.
A belföldi vevők reménykednek a jelentős árcsökkenésben, de a kereskedők szerint ennek nincs túl nagy realitása ilyen euroárfolyam és input árak mellett, plusz természetesen továbbra is figyelik a tőzsde mozgását.
A vetőmag és növényvédőszer forgalmazóknál további áremelések várhatók.
Mai hír, hogy az olaszoknál hatalmas búza(liszt) hiányra számítanak, tömegesen zárhatnak be pékségek.
Válasz gitta9504 #10937. hozzászólására120e-re azt mondta ma egy koma, hogy hét derekán visszaszól-exportra/emberi tápláléknak kellene, ahogy kérdezgetett róla, nekem úgy tűnt. Meglátjuk.
Én ránézegetek a MATIF-ra. Igen, nincs rá volumenes vevő, teljesen megállt a piac ott is. Valamit tudnak a vevők, várják az közös EU szabályozást, ami pár óra/nap és megszületik.
Gondolom azon vakaróznak, hogy mit csináljanak, hogy a francia, német parasztok ne borítsák rájuk a trágyadombot...
Semmit nem ér jelenleg hogy 450 euro a kukorica meg a búza, mert jelenleg nem hogy nem veszik még hasonló áron sem meg tölünk hanem ráadásúl több nagyobb cég akivel kapcsolatban vagyok eggyáltalán nem vásárol semmiféle terményt. Ugyhogy eggyenlőre nagy örömünk nem lehet abban hogy mennyi Matifon az ára. Teljesen kiszámíthatatlan minden..... vagy esetleg itt valaki tud 120-130 vagy akkár ennél is nagyobb árat pl a kukoricára!? Mert az akkor ne tartsa magába.... de jelen helyzetben pont nem mérvadó hogy mennyin áll a tözsdei ár...
Válasz cimbike. #10930. hozzászólásáraTelibetalaltam!!!!
450 EUR a buza!!!!!!
Kozben mar 400 is volt az EURHUF
szamolja csak mindenki ki maga, mennyit is er a GAZDAK raktaraban levo buza!!!
Es nyugodtan szamoljatok ennyivel a kukoricat is!!!
Csuhajjja!
Na jo, kiszamolom en is, ez annyira egyszeru hogy fejben is megy: 180.000 Ft/t ma a buza!!!!! Es kb a kukorica is, csuhajjja!
Válasz tri #10916. hozzászólására1.) Azt azért el tudom képzelni, ha a lölőnek a gabonáját viszik , akkor azért fél nap alatt meglesz az az engedély....
2.) Az emberek nem gabonát esznek, hanem kenyeret. Ha a lisztet, pékárut, tápot, etanolt, stb kivitelét nem korlátozzák, akkor ugyan úgy nem marad itthon kenyér....
3.) Miért nem a tőzsdét fagyasztják be, ott vannak pánik reakciók, mind a valutaárfolyamoknál, mind a terménykereskedelemben, egyik napról a másikra 1000 dolárról 2000 a gáz.... agyrém. Nem a termelő gazdaságokat kellene rángatni a tőzsdei hisztériája alapján, hanem a tőzsdének kellene lekövetnie a valós gazdasági folyamatokat.
Szerintem teljesen felesleges a "piaci ár" fogalmán rugózni, mert nem erről szól ez a történet. A cél az, hogy a következő egy hónapban ne hagyja el az országot egyetlen kiló gabona sem... Remélem senki nem gondolja azt, hogy a hétfőn beadott export kérelmekre majd igyekeznek pár napon belül döntést hozni... Minek? 30 nap van rá, addig sem kell elővásárolni, raktározni stb... Majd kifut a 30 nap, addig valami történik ukrajnával, a piac megnyugszik, az árak rendeződnek, és biztos, hogy nem felfelé mennek. Most annak is árfelhajtó hatása van, hogy fizikailag is teljesíteni kell a korábbi kötéseket az eladóknak és kiesett az ukrán piac, tehát bármi áron meg kell venniük valahonnan a márc-ápr-máj eladásokat.
Válasz Telek12 #10901. hozzászólásáraGondolom hazai piaci árra gondolnak, de nekem sem jött le a rendeletből, hogy mit vesznek alapul. A budapesti árutőzsde egy vicc lenne, de az aki páirban is elég furcsa árak szoktak lenni a valósághoz képest néha. Végsősoron lehet, hogy a miniszter csak megkérdezi Reng Zolit...
Válasz Wilde #10905. hozzászólásáraaz aktuális piaci ár a szerződés szerinti... a rendelet erről nem rendelkezik bővebben vagy ha az AgrárGazdaságiKutatóintézet által megállapított ár, akkor az AKI által megállapított nak heti jelentésben közölt műtrágya cserére kell rámenni mert náluk 200 ezer ft 1 tonna karbamid..
Válasz k-roy90 #10903. hozzászólásáraaz aktuális piaci ár hol? matif? az rendben volna.de gondolom lesz egy magyar tőzsdei ár (manipulált) azt jó napot kívánok.
Előzetesen be kell jelenteni minden, Magyarország területéről külföldre kivinni kívánt búzát, rozst, árpát, zabot, kukoricát, szójababot és napraforgót a NÉBIH irányába.
A bejelentést a NÉBIH honlapján közzétett formanyomtatványon kell megtenni.
Az államot elővásárlási vagy vételi jog illeti meg a kivinni tervezett gabonára, amely jogával az állam 30 napon belül élhet.
Az elővásárlási vagy vételi jog gyakorlására a gabona aktuális piaci értékén kerülhet sor.
Amit az állam vizsgál:
A gabona külföldre történő értékesítése, illetve kivitele jelentős
mértékben akadályozza-e vagy ellehetetleníti-e
- a hazai állattartó telepek takarmányellátásához szükséges
alapanyagellátást,
- veszélyezteti-e a közellátást, vagy
- jelent-e kockázatot az élelmezésügyi ellátásbiztonságra.
A gabona külföldre történő kiszállítása csak akkor kezdhető meg, ha az állam nem élt az elővásárlási vagy vételi jogával.
A bejelentési kötelezettség nem vonatkozik a Magyarország területéről tranzitszállításként történő kivitelre és a humanitárius segélyekre.
Válasz djohn #10896. hozzászólásáraReális vagyok, nekem is van még 140 to raktárban. A háborúval nem tudok versenyezni, elég baj, hogy most ez van. Legyen béke!
Válasz Praetor #10897. hozzászólásáraPiaci áron él a vételi jogával,vagy a számlán feltüntetett árat fogadja el az állam. Amennyiben piaci alapú,milyen piacra gondol: Magyar, Matif....stb?
Játszunk egy picit.... Termelők eladják xy nak belföldre, nem jelentés köteles. Majd később xy tovább adja az ő hasznaval kivitelre... Ezt már jelenteni kell! Akár aznap jelentheti kivitelre.. ebben viszont már nincs akkora piaci kockázat! Egy másik dolog . Ha a környező orszàgok mind követik az ár emelkedést, kintről nem éri meg behozni....tehàt megkell fizetni a belföldit.!!!! Ezt azért szem előtt kell tartanunk!
Válasz Praetor #10897. hozzászólásárakijátszás alatt én a vételi jogos részt értem, ugye ha attól tart valaki, hogy alacsony vételi árat állapít meg így majd a méhész, ezt kizárandó adás-vétellel kell kivinni, és ott az ár, ott már elővásrlás van.
azért olyan sok embert nem érint, hogy kint is van tározója, gondolom én, kivéve a trógerokat...
Válasz Praetor #10897. hozzászólásáramennyire nem lyukas?
miből gondolod, hogy én ki akarom játszani?
mire válasz az, amit írtál, ez miben tér el attól, miben mond ellent annak, amit én írtam?
olvastam a rendeletet, tudom mi van benne, nem egy túl bonyolult valami...
Válasz envagyok2 #10893. hozzászólásáraTetszik a gonolatmenet, de a rendelet ennyire nem lyukas. Nem tudod kijátszani a jogszabályt így, ugyanis ezt van benne:
"...Magyarország területéről külföldre történő kivitele során e rendelet alapján az államot – a (2) bekezdésben meghatározott kivétellel –
a) értékesítés esetén elővásárlási jog,
b) a gabonának a tulajdonjogát nem érintő kiszállítása során vételi jog"
Azt a gabonát érinti az elővásárlási/vételi jog, amit fizikailag kivisznek/kivinnének az országból. Korábban kötött szerződés, számlázás _szerintem_ nem segít. Azok nem teljesítése miatti joghátrány alól a vis maior hivatkozással tud mentesülni az eladó. A vevő irányában az eredeti állapotot kell majd visszaállítani, és az esetlegesen kifizetett vételárat visszautalni.
Válasz Nagy László 81 #10892. hozzászólásáraSenkinek nincs foglamam sem, mi lesz a jövőben. A kormány is csak kapálózik ezzel a rendelettel. Én biztos oda nem adom 80-90 es árszinten, ilyen input árak mellett és amilyenek a várható terméskilátások. Messze még a búza betakaritása, ha kell átviszem hosszútávú raktárba a készletem, de biztos van az a pénz, amiért tovább tárolják akár jövő évig....
Olyan vészmadár vagy, már másodjára vizionálod ezt az árszintet, mintha várnád...
14495 hozzászólás
Válasz Cafi #10944. hozzászólásáraAnnyit tennèk hozzà, halkan, hogy ez a jelenlegi elővásárlás is egy rendelet.
A veszélyhelyzetre való hivatkozással hosszú hónapok óta rendeleti kormányzás van. Tehát, ha holnap, olyan rendelet jön, hogy a kukoricát nem adhatja el valaki 8000-től többért, akkor az lesz a szabály. És pont.
Ezen a ponton lenne például érdekes, ha mondjuk nem 2/3 lenne, és nem lehetne birka módjára azt csinálni a néppel, amit épp akarnak. Mert ahogy elvették a boltoktól a hasznot, és elvették a benzikutaktól a hasznot, pontosan ugyanúgy el tudjàk venni a parasztoktól is. Nem vészmadár akarok lenni, csak mondom, minden joguk meg van hozzá.
Matif árak ide vagy oda.
Még a végén a kormány önzetlen és érdemi segítsége csinálja ki a magyar gabona felhasználókat.
Ki akarná eladni sok 10.000-el olcsóbban a terményét, mint a szomszédos országokban kapható ár... Kb senki...
Mit teszünk ha elkezd 200.000 Ft/t-ra felmenni az ára búzának, kukoricának és nem lehet május 15-ig gyakorlatilag exportálni? Ezért nem akarnak kereskedők venni és eus piaci árat fizetni. Hát mindenki várni fog, és senki nem ad el egy kg-ot sem!
Miért adnám el 130.000 Ft/t áron, ha 180.000 Ft/t a határon túl?
Ma még lehetne venni 120-130.000 Ft/t áron valszeg kukoricát, búzát, de egy gazda se adja el, már azért se! Hát jött a nemzeti kormányunk és két lábbal száll bele a pofánkba és próbál velünk kibaszni. Azzal a címszóval, hogy háború miatt nem marad elég gabona az országban, mentsük meg a hazai gabona felhasználókat...
Van elvileg 1,5-2 millió tonna kukorica meg 1 millió tonna búza a gazdáknál, ezt gondolom hazaszeretetből odakellene adnunk 100.000 Ft/t áron. Mert nehogy 150-180.000 Ft/t árat kapjunk érte mint egy szlovák, egy román, egy szerb vagy bárki más. Magyar gazda adja oda 100.000 Ft/t áron... A nagy lófaszt!
Nem én fogom megmenteni a Reng Zoltán féle évente 10-20 milliárd nyereséget termelő celeb céget, nem én fogom megmenteni egyik piaci szereplőt sem!
Segíteni akar a kúrmány? Hát ne engem húzzon le, hanem adjon minden állattartónak, malomnak az elmúlt 3 havi takarmánymennyiséggel egyenértékű takarmányra 30.000 Ft/t támogatást!!!!!!!!!!!!!!!!
Adjon a disznósoknak, pl egy telep elmúlt 3 hónapban 10.000 tonna kukoricát, búzát etetett meg, akkor 10.000 tonna * 30.000 Ft/t támogatást, hogy tudjon venni azonnal a telep gabonát!
És ha most 130.000-en veszi meg, akkor a támogatás miatt csak 100.000 Ft/t lesz...
DE NEM!!!!!! Majd én finanszírozzam meg támogassam azt, akit a kúrmánynak kellene...
Tegyük fel, 1.500.000 tonna kukoricát, búzát kell még megvennie a magyar telepeknek, keverőknek, malmoknak. Ha minden egyes tonnára ad a kormány 30.000 Ft/t támogatást, akkor 45 milliárd kiadás. Kibaszott 45 milliárd Ft-ból megoldható lenne kb minden... NEM, jön a szocialista módszereivel és KORLÁTOZÁS, bejelentési kötelezettség, adminisztráció, kiszámíthatatlanság...! Árbefagyasztás, hatósági ár, export bejelentési kötelezettség, 30 napos határidő, piaci ár... BLA BLA BLA!
Egy kg-ot el nem MATIF ár alatt, 1 kg-ot el nem adni MATIF ár alatt!
Válasz gitta9504 #10937. hozzászólásáraNekünk is annyi infonk van, hogy mindenki tájékozódik, kivár, a kereskedők próbálják kideríteni, mit jelent a gyakorlatban a vételi/elővásárlási jog. Különösen azok, akik már lekötötték a terményt exportra.
A belföldi vevők reménykednek a jelentős árcsökkenésben, de a kereskedők szerint ennek nincs túl nagy realitása ilyen euroárfolyam és input árak mellett, plusz természetesen továbbra is figyelik a tőzsde mozgását.
A vetőmag és növényvédőszer forgalmazóknál további áremelések várhatók.
Mai hír, hogy az olaszoknál hatalmas búza(liszt) hiányra számítanak, tömegesen zárhatnak be pékségek.
Válasz gitta9504 #10937. hozzászólására120e-re azt mondta ma egy koma, hogy hét derekán visszaszól-exportra/emberi tápláléknak kellene, ahogy kérdezgetett róla, nekem úgy tűnt. Meglátjuk.
Az aktuális helyzet áll a tőzsdén, a hosszú távú viszont szépen emelkedik... Novemberre is már 10000 felett jegyzik a kukoricát.
Én ránézegetek a MATIF-ra. Igen, nincs rá volumenes vevő, teljesen megállt a piac ott is. Valamit tudnak a vevők, várják az közös EU szabályozást, ami pár óra/nap és megszületik.
Gondolom azon vakaróznak, hogy mit csináljanak, hogy a francia, német parasztok ne borítsák rájuk a trágyadombot...
Válasz Cafi #10927. hozzászólásáraBiztosan jót írtál azzal a 450 árral????
Mai ár 98000
Semmit nem ér jelenleg hogy 450 euro a kukorica meg a búza, mert jelenleg nem hogy nem veszik még hasonló áron sem meg tölünk hanem ráadásúl több nagyobb cég akivel kapcsolatban vagyok eggyáltalán nem vásárol semmiféle terményt. Ugyhogy eggyenlőre nagy örömünk nem lehet abban hogy mennyi Matifon az ára. Teljesen kiszámíthatatlan minden..... vagy esetleg itt valaki tud 120-130 vagy akkár ennél is nagyobb árat pl a kukoricára!? Mert az akkor ne tartsa magába.... de jelen helyzetben pont nem mérvadó hogy mennyin áll a tözsdei ár...
Apám szokta volt mondani, isten nyugosztalja:
Minden annyit ér, amennyiért el lehet adni.
Értem én a 400+ euro/to! És van rá volumenes vevő is?
Na meg a progresszió után recesszió szokott jönni.
Nem nem nemadod, mostmár nem is kéne ha adnád se.
Mindenki gondolja végig a saját képességeit.
Válasz Cafi #10934. hozzászólásáracsuhajja...és mennyit is ér a pénzünk...csuhajja...
Válasz cimbike. #10930. hozzászólásáraTelibetalaltam!!!!
450 EUR a buza!!!!!!
Kozben mar 400 is volt az EURHUF
szamolja csak mindenki ki maga, mennyit is er a GAZDAK raktaraban levo buza!!!
Es nyugodtan szamoljatok ennyivel a kukoricat is!!!
Csuhajjja!
Na jo, kiszamolom en is, ez annyira egyszeru hogy fejben is megy: 180.000 Ft/t ma a buza!!!!! Es kb a kukorica is, csuhajjja!
Válasz Cafi #10927. hozzászólására350 az a 450...
Felhívtam a kupeceket délelőtt. Minden adás-vétel leállítva, jelenleg az öltönyös jogászok bújják, hogy mi a téma.
várom az árfixálást!!!
Válasz Cafi #10927. hozzászólásáraNem egészen. :)
De arrafelé haladunk. Csak a mi búzánk nemigen jelenik meg ott, így az az ár sem biztos jelenik meg itt.
Válasz Cafi #10921. hozzászólásáraCsak felfelé!!!
Válasz Cafi #10927. hozzászólásáraTtf napi eddigi csúcs:345 !!!
EURHUF 397
TTF gáz 311 EUR
Matif nem sokára nyit, tegyük meg tétjeinket:
Búza 450 EUR/t
kukorica 450 EUR/t
>>>
magyar kukorica ára: 450 EUR/t * 397 EURHUF = 178.600 Ft/t
magyar búza ára: 450 EUR/t * 397 EURHUF = 178.600 Ft/t
Válasz Cafi #10921. hozzászólásáraAz jóVárom a 400-as árfolyamot, maradék 300t kurcát meg úgynézki 130-140e.ért viszikM.O. oldalra megy nem hátha
Válasz k-roy90 #10903. hozzászólására Ha ez igaz volna ........de mégsem mert Magyarországról a kész takarmány szabadon utazik pl. Romániába...
Válasz mtz1221 #10923. hozzászólásáraNem úgy van az !
De nem vagyok nyugodt a forint számlám miatt…..
Válasz ..,-:) #10922. hozzászólásáraMert csak a szabadkai piacra való eurót tartasz otthon, az asszonynak.
Válasz Cafi #10921. hozzászólásáraTeljes gázon ég a pénzünk !!!!!!
393 EURHUF
362 USDHUF
Válasz tri #10916. hozzászólására1.) Azt azért el tudom képzelni, ha a lölőnek a gabonáját viszik , akkor azért fél nap alatt meglesz az az engedély....
2.) Az emberek nem gabonát esznek, hanem kenyeret. Ha a lisztet, pékárut, tápot, etanolt, stb kivitelét nem korlátozzák, akkor ugyan úgy nem marad itthon kenyér....
3.) Miért nem a tőzsdét fagyasztják be, ott vannak pánik reakciók, mind a valutaárfolyamoknál, mind a terménykereskedelemben, egyik napról a másikra 1000 dolárról 2000 a gáz.... agyrém. Nem a termelő gazdaságokat kellene rángatni a tőzsdei hisztériája alapján, hanem a tőzsdének kellene lekövetnie a valós gazdasági folyamatokat.
Várjuk, hogy nyisson a matif. Meglátjuk mi lesz, hátha ne cseszi szét a jelenlegi növénytermesztést a kormány...
Válasz Praetor #10915. hozzászólásáraMég az Aszódit kellene bevonni a csapatba és akkor meg is érkeztünk…….
(Érted így már ?)
Válasz 5465 #10904. hozzászólására:D :D :D vannak itt páran fáziskésésben..:D
Szerintem teljesen felesleges a "piaci ár" fogalmán rugózni, mert nem erről szól ez a történet. A cél az, hogy a következő egy hónapban ne hagyja el az országot egyetlen kiló gabona sem... Remélem senki nem gondolja azt, hogy a hétfőn beadott export kérelmekre majd igyekeznek pár napon belül döntést hozni... Minek? 30 nap van rá, addig sem kell elővásárolni, raktározni stb... Majd kifut a 30 nap, addig valami történik ukrajnával, a piac megnyugszik, az árak rendeződnek, és biztos, hogy nem felfelé mennek. Most annak is árfelhajtó hatása van, hogy fizikailag is teljesíteni kell a korábbi kötéseket az eladóknak és kiesett az ukrán piac, tehát bármi áron meg kell venniük valahonnan a márc-ápr-máj eladásokat.
Válasz ..,-:) #10911. hozzászólásáraHa Zolira értetted, akkor no comment.
Ha személyeskedsz velem, akkor megbocsátok... ...még utoljára.
Válasz 5465 #10913. hozzászólásáralehet, hogy okosabb vagy, mint egy matematikus, de akkor gyere vissza, ha okosabb leszel, mint a gázszerelő
Válasz ..,-:) #10912. hozzászólásáraLehet, hogy okosabb vagyok, mint egy matematikus
Válasz 5465 #10910. hozzászólásáraEzt mibű szamóta ki !? Maga matematikus ???
Válasz Praetor #10909. hozzászólásáraNa meg egy fax a tanácsadók közt…..
Válasz Praetor #10909. hozzászólásáraVagy Lölőt, hogy mennyit ér neki…
Válasz Telek12 #10901. hozzászólásáraGondolom hazai piaci árra gondolnak, de nekem sem jött le a rendeletből, hogy mit vesznek alapul. A budapesti árutőzsde egy vicc lenne, de az aki páirban is elég furcsa árak szoktak lenni a valósághoz képest néha. Végsősoron lehet, hogy a miniszter csak megkérdezi Reng Zolit...
Válasz envagyok2 #10899. hozzászólásáraOk, értelek.
Az nem lehetséges,hogy a kormányunk tárgyal olaj és gázszállítás ügyében más országgal, ahol viszont gabonával lehet fizetni? Csak egy gondolat
Válasz Wilde #10905. hozzászólásáraaz aktuális piaci ár a szerződés szerinti... a rendelet erről nem rendelkezik bővebben vagy ha az AgrárGazdaságiKutatóintézet által megállapított ár, akkor az AKI által megállapított nak heti jelentésben közölt műtrágya cserére kell rámenni mert náluk 200 ezer ft 1 tonna karbamid..
Válasz k-roy90 #10903. hozzászólásáraaz aktuális piaci ár hol? matif? az rendben volna.de gondolom lesz egy magyar tőzsdei ár (manipulált) azt jó napot kívánok.
Válasz k-roy90 #10903. hozzászólásáraGuten Morgen
MEGJELENT A RENDELET A GABONAEXPORTRÓL!
EZEK A LEGFONTOSABB RÉSZLETEK:
Előzetesen be kell jelenteni minden, Magyarország területéről külföldre kivinni kívánt búzát, rozst, árpát, zabot, kukoricát, szójababot és napraforgót a NÉBIH irányába.
A bejelentést a NÉBIH honlapján közzétett formanyomtatványon kell megtenni.
Az államot elővásárlási vagy vételi jog illeti meg a kivinni tervezett gabonára, amely jogával az állam 30 napon belül élhet.
Az elővásárlási vagy vételi jog gyakorlására a gabona aktuális piaci értékén kerülhet sor.
Amit az állam vizsgál:
A gabona külföldre történő értékesítése, illetve kivitele jelentős
mértékben akadályozza-e vagy ellehetetleníti-e
- a hazai állattartó telepek takarmányellátásához szükséges
alapanyagellátást,
- veszélyezteti-e a közellátást, vagy
- jelent-e kockázatot az élelmezésügyi ellátásbiztonságra.
A gabona külföldre történő kiszállítása csak akkor kezdhető meg, ha az állam nem élt az elővásárlási vagy vételi jogával.
A bejelentési kötelezettség nem vonatkozik a Magyarország területéről tranzitszállításként történő kivitelre és a humanitárius segélyekre.
Válasz djohn #10896. hozzászólásáraReális vagyok, nekem is van még 140 to raktárban. A háborúval nem tudok versenyezni, elég baj, hogy most ez van. Legyen béke!
Válasz Praetor #10897. hozzászólásáraPiaci áron él a vételi jogával,vagy a számlán feltüntetett árat fogadja el az állam. Amennyiben piaci alapú,milyen piacra gondol: Magyar, Matif....stb?
Játszunk egy picit.... Termelők eladják xy nak belföldre, nem jelentés köteles. Majd később xy tovább adja az ő hasznaval kivitelre... Ezt már jelenteni kell! Akár aznap jelentheti kivitelre.. ebben viszont már nincs akkora piaci kockázat! Egy másik dolog . Ha a környező orszàgok mind követik az ár emelkedést, kintről nem éri meg behozni....tehàt megkell fizetni a belföldit.!!!! Ezt azért szem előtt kell tartanunk!
Válasz Praetor #10897. hozzászólásárakijátszás alatt én a vételi jogos részt értem, ugye ha attól tart valaki, hogy alacsony vételi árat állapít meg így majd a méhész, ezt kizárandó adás-vétellel kell kivinni, és ott az ár, ott már elővásrlás van.
azért olyan sok embert nem érint, hogy kint is van tározója, gondolom én, kivéve a trógerokat...
Válasz Praetor #10897. hozzászólásáramennyire nem lyukas?
miből gondolod, hogy én ki akarom játszani?
mire válasz az, amit írtál, ez miben tér el attól, miben mond ellent annak, amit én írtam?
olvastam a rendeletet, tudom mi van benne, nem egy túl bonyolult valami...
Válasz envagyok2 #10893. hozzászólásáraTetszik a gonolatmenet, de a rendelet ennyire nem lyukas. Nem tudod kijátszani a jogszabályt így, ugyanis ezt van benne:
"...Magyarország területéről külföldre történő kivitele során e rendelet alapján az államot – a (2) bekezdésben meghatározott kivétellel –
a) értékesítés esetén elővásárlási jog,
b) a gabonának a tulajdonjogát nem érintő kiszállítása során vételi jog"
Azt a gabonát érinti az elővásárlási/vételi jog, amit fizikailag kivisznek/kivinnének az országból. Korábban kötött szerződés, számlázás _szerintem_ nem segít. Azok nem teljesítése miatti joghátrány alól a vis maior hivatkozással tud mentesülni az eladó. A vevő irányában az eredeti állapotot kell majd visszaállítani, és az esetlegesen kifizetett vételárat visszautalni.
Válasz Nagy László 81 #10892. hozzászólásáraSenkinek nincs foglamam sem, mi lesz a jövőben. A kormány is csak kapálózik ezzel a rendelettel. Én biztos oda nem adom 80-90 es árszinten, ilyen input árak mellett és amilyenek a várható terméskilátások. Messze még a búza betakaritása, ha kell átviszem hosszútávú raktárba a készletem, de biztos van az a pénz, amiért tovább tárolják akár jövő évig....
Olyan vészmadár vagy, már másodjára vizionálod ezt az árszintet, mintha várnád...