Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak651 FtBenzin árak635 FtEUR412.2 FtUSD400.32 FtCHF438.4 FtGBP488.28 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz atisgyulai #14994. hozzászólásáraVan nekem is, de már évek óta be se lett indítva. 70-es henger, hosszú 4., tiszta életveszély!
Talán már eladni sse lehetne, valami piros trutyi kicsapósott és lerakódott a benzinből.
Válasz krokodil007 #14989. hozzászólásáraMájus közepéig semmit, majd az utolsó előtti pillanatban jött az égi áldás. Akkor 4-5 nap alatt 40mm, majd egy 21-est, és most tegnap újra egy 20-ast.
Próbáltam minimálisan bolygatni a talajt vetés előtt, azért birta ki az esőkig. Meg szerintem a hengerezés, ami segített megőrizni a vizet. Akik túlművelték, azoknak itt is gyenge, széthúzódott, hiányos lett a kelés.
Válasz vén cigány #14981. hozzászólására
Idei, friss, ropogós.
Jó föld, luci elővetemény, jó adag szerves, meg nitro és sok szerencse az időjárással. Ha lesz rá gép akkor hidassal csorgatunk még bele nitrot.
Napokban megyek majd arra mert bálát hordunk, majd lefényképezem neked mellette az aznapi sajtót.
Válasz Földönfuto #14969. hozzászólásáraGruberezésről beszéltem.:) 920.3 massal csinálok mindent. Nem tudsz olyan jó talajt csinálni egy olyan kiss gruberel amit elvisz hogy jó talaj legyen. Ne legyen sok szármaradvány meg csőkérzet hont mert ugye ez mind a vegyszer rovására megy. És gazosodik.
Nálunk most elválik az olyan terület amin volt 120cm zöldítés és volt lazítva szántva mint ami nem volt lazítva majd dobok képet.
Válasz blsjela #14968. hozzászólásáraHello.Miért nem tudod MTZ-vel megcsinálni?Én azzal csinálom és semmi gond.Ősszel leszántom,van mikor tavaszra is marad,kora tavasszal egy tárcsa vetés előtt kombinátor és a jó öreg SPC gond nélkül elrakja.
Én maradok a szántás híve. Ahhoz hogy a gruberezés jó legyen nagy gépek kellenek. De a gruber ugyan úgy forgatja a talajt keveri. Egy nagy gruber után kb ugyan úgy néz ki a talaj mint szántás után csak több a szármaradvány és vissza tömöríti a talajt, na meg tőbb gaz mag marad fent ami ugye nem olyan jó. Téli csapadék is jobban leszivárog a szántott területen főleg ha előtt megvan mélylazítózva.De mindenki úgy gazdálkodik ahogy tud. Egy Mzt vel nem tudsz kukorica úton olyan talajt csinálni hogy eltudd tavasszal vetni kukoricával egy spc vel. Szerintem
Válasz Bárány #14942. hozzászólásáraTavaly a szomszéd szántott földjében meg az én lazított földemen ugyan ilyen volt a különbség címerhányásig. Aztán mikor júliusban elfogyott a víz a szántottban elkezdett felsülni a kuki... Az övén lett 65q az enyémen 90...
Persze sok mindentől függ a dolog, végül úgyis a mázsán derül ki az igazság.
Tegnap este hazajövet már combig érő szép kukit látta foltokban összetekeredve... szóval eddig birták felénk kezdődik és sajna nem is mond normális esőt a következő 2 hétben....
Válasz spali #14961. hozzászólásáraÉs a hantos szántás mikor egész télen veri az eső, majd szárítja a szél, a felső 2 centi teljesen porrá válik, ami boronáláskor ugye elkeveredik, azt mondjuk milyen jól “megdolgozta a tél”. Valójában az erózió hatására a talaj felső 2 centije teljesen szerkezetnkülivé vált, ami a talajoldatba kerül, gondolom könnyen felvehető tápanyagként. Tehát ez nem a talaj jó tápanyagszolgáltató képessége, hanem maga a talaj mint tápanyag.
Válasz Berente Antal #14960. hozzászólásáraBiológusként mi a véleményed a következő baktérium fajokról:
Azotobacter,Azospirillum.
Valamint Bacillus megatherium ,Bacillus polymyxa,Streptomices albus?
Ezek megélnek a talajban,ha igen, milyen körülményeket kedvelnek?És mit művelhetnek a talajban?
Válasz Berente Antal #14960. hozzászólásáraÉn nem vagyok biológus,de agrármérnök igen,jó tanáraim voltak,és amit leírtam ezt tőlük hallottam,illetve 84 óta édesapámmal gazdálkodunk,néhány év tapasztalata ezt támasztja alá,legalábbis itt nálunk Dél -békésben.
Nem veszem sértésnek,de Te is kifejthednéd,mi t nem tartasz megfelelőnek,és akkor mit gondolsz,miért nőtt csak feleannyit kb a kukorica,mikor teljesen szomszédos?mi lehet a különbség,ami ezt megmagyarázza?
Válasz Bárány #14942. hozzászólásáraEnnek a különbségnek az okai a levegőtlen talajból adódnak.Csapadék ugyanannyi,tegyük fel tápanyagot is hasonlóan kapott.Csak a levegőtlen talajban nem élnek meg a talaj jtermőképességét fenntartó jó(aerob) baktériumok,és szórhatott volna kétszeres műtrágyát a grúberos tulaj,akkor sem lenne jobb a kukoricája,mert nem lenne ami felvehetővé alakítsa a műtrágyát.Illetve csak a fölső vékony rétegben van kevés aerob baktériumja,giliszta is kevés,a levegőtlen talajban az anaerob bacik szaporodnak el,azok pedig a növények által felvehető tápanyagokat felvehetetlenné alakítják vissza. Minél kevesebb a víz a talajban ez annál fokozottabb.
Válasz Bárány #14942. hozzászólásáraErre mèg tudomànyos magyaràzatot nem hallottam'de kalàszosra is igaz ez. Ezt làtni. De egy hònap múlva egyforma lesz. Nem tömörödöttsèg az oka. Kb 2-3 leveles kora utàn minden èvben lelassul'kb egy hètre. Mintha megàllna 'aztàn utànna semmi nyoma.
Válasz blsjela #14940. hozzászólásáraPedig 8,9levélben van nem kicsi! És még is megégette a 11kg/ha Ammóniumnitrát.
Legközelebb karbamid megy azt talán nem éget ennyire.
"Elmegy a fellegekbe a nitrogén? Pontosabban ez,hogy is van? Este felé lett permetezve a levél felvette a többit meg a föld. Vagy mégis lehet veszteséges?
Tanulni mindig jó! :)
Válasz Bárány #14942. hozzászólásáraEz tényleg így van, akármilyen fínom jó a grúberes területed mindig gyengébb a fejlődési erélye neki, ezt tapasztalom régóta. Később aztán meglódul és behozza magát, sőt pl tavaly is grúberes terület volt a legjobb kukoricám, csak most idén a nagyon korai aszály a gond, hogy nem bírt elérni oda az állomány, hogy behozza magát ezért egyenlőre borítékolható a gyengébb végkifejlet a nem szántott területeknél, illetve ha nem jön csapadék hamarosan akkor véglegesen is.
Kíváncsi leszek ősszel mit mutatnak majd a területek, van több szomszédom akik szántottak persze, megadtak neki mindent,komplex szétszórva, nitrogén vetéskor sormellé, kultival sorközé újra nitró anyagot nekik, jól is néznek ki, mellette nekem is van jól kinéző grúberes pályába vetett kukoricám, egy fokkal mondanám gyengébbnek azoktól, közel sem így dédelgetve bár a nitró hatóanyag ott van ahol nekik, szóval majd ősszel úgyis én fogom vágni, megnézem mi jött ki a végén.
Ha nem forgatsz a gyökérzóna feldúsul szármaradvánnyal, nemcsak le van forgatva mélyre egy rétegbe mint ekénél és ezt amúgy hiába mondják, hogy milyen jó, amúgy mindig gyengébb tőle a termés.
Azt is nézni kell elővetemény mivel volt permetezve, ha nem forgatod alá az is foghatja a növényedet utána.
Én nem szeretek szántani de azt mindig is tudtam és most is igazolódott, hogy amúgy ezzel lehet a leg stabilabban kedvező feltételeket teremteni a növényeinknek.
Válasz Mtz 550E #14951. hozzászólásáraén gyomirtó mellé is szoktam tenni mikramidot meg keserűsót hiába még akkor pici hátha ér neki valamit :D
most épp kukorica lombtrágyázásból jöttem
ameddig bele lehet menni told neki mikramidnál azt írja 5-6x lehet tolni
én most 3ha mentem 800 liter vízhez raktam
12kg mikramidot meg 12kg keserűsót
tehát 100l vízhez mehet 1-2kg mikramid meg keserűsó
többet nem rakok pedig 8-10 leveles a kukorica majd ha kicsit még nagyobb lesz akkor többet rakok
de többet is elbírna de perzselés miatt nem kockáztatok meg hátha nem érné meg
Válasz Bárány #14942. hozzászólásáraFelén is így van.Most cseréltünk főldet és az lazítva meg gruberezve volt ősszel. Tavasszal megtárcsáztam 2 szer és egyszer ásóborona majd vetés. És nem olyan mint a többi.
24597 hozzászólás
Válasz atisgyulai #14988. hozzászólására
Príma lett!
Ilyen kicsi szimot még nem láttam.
Válasz Bárány #14995. hozzászólásáraMajd egyszer megalkudunk rá.
Autót sajnálom, meg ez előnyösebb.
Nem utolsó sorban, én szeretem a mocizást!
Válasz atisgyulai #14994. hozzászólásáraVan nekem is, de már évek óta be se lett indítva. 70-es henger, hosszú 4., tiszta életveszély!
Talán már eladni sse lehetne, valami piros trutyi kicsapósott és lerakódott a benzinből.
Válasz Bárány #14991. hozzászólásáraNekem ez a határjáró! Első tulajos a gép. Elnyűhetetlen!
Simson Navara!
És egyik sincs agyondédelgetve.
Válasz krokodil007 #14989. hozzászólásáraMájus közepéig semmit, majd az utolsó előtti pillanatban jött az égi áldás. Akkor 4-5 nap alatt 40mm, majd egy 21-est, és most tegnap újra egy 20-ast.
Próbáltam minimálisan bolygatni a talajt vetés előtt, azért birta ki az esőkig. Meg szerintem a hengerezés, ami segített megőrizni a vizet. Akik túlművelték, azoknak itt is gyenge, széthúzódott, hiányos lett a kelés.
Válasz 5465 #14990. hozzászólásáraTavalyi a kép!
Válasz atisgyulai #14988. hozzászólásáraNehogy már megdicsérje valaki!
Faszántosan néz ki!
...és a kukorica se rossz...
Válasz atisgyulai #14988. hozzászólásáraez igazi Simson vagy makett?
Válasz atisgyulai #14988. hozzászólásáramennyi esőt kapott?
Április 15.-ei vetés.
Válasz Mtz 550E #14986. hozzászólásáraEste csináld,akkor a legjobb!
Mikramid és keserűsó permettrágyázással mikor lehet csinálni estére vagy melegbe is szórható?
Válasz ..MZ/X.. #14984. hozzászólásáraEddig mindenen múlt csak a szerencsén nem,az majd eztán jön.Időben elvetettél okos voltál odajutottál és ennyi.
Válasz vén cigány #14981. hozzászólására
Idei, friss, ropogós.
Jó föld, luci elővetemény, jó adag szerves, meg nitro és sok szerencse az időjárással. Ha lesz rá gép akkor hidassal csorgatunk még bele nitrot.
Napokban megyek majd arra mert bálát hordunk, majd lefényképezem neked mellette az aznapi sajtót.
Válasz Földönfuto #14980. hozzászólására4-el lejjebb ott van. Április 8
Válasz BBK #14978. hozzászólásáraHa elvettél volna te is 8.-án akkor lenne.
Válasz ..MZ/X.. #14976. hozzászólására2017
Válasz ..MZ/X.. #14973. hozzászólásáraEzt nemsokára vágni lehet.Mikor vetetted?
Válasz BBK #14978. hozzászólásáraMajd egy hónap előny az sokk ám!
Válasz ..MZ/X.. #14973. hozzászólásáraBrutális felénk ilyen nincs még!
Válasz Földönfuto #14969. hozzászólásáraGruberezésről beszéltem.:) 920.3 massal csinálok mindent. Nem tudsz olyan jó talajt csinálni egy olyan kiss gruberel amit elvisz hogy jó talaj legyen. Ne legyen sok szármaradvány meg csőkérzet hont mert ugye ez mind a vegyszer rovására megy. És gazosodik.
Nálunk most elválik az olyan terület amin volt 120cm zöldítés és volt lazítva szántva mint ami nem volt lazítva majd dobok képet.
Válasz krokodil007 #14975. hozzászólásáraÁpr 8
szép mz
mikori vetés?
Válasz ..MZ/X.. #14973. hozzászólására Azigen!
A 14841 hszben fényképezett táblánk így néz ki most.
Hátha sikerül elküldeni a képet
MV 343 tavaszi szántás,vetés ápr.21
szinten
agyagos vályog talajon is olyan földet csinálok mint a szar MTZ-vel
Válasz blsjela #14968. hozzászólásáraHello.Miért nem tudod MTZ-vel megcsinálni?Én azzal csinálom és semmi gond.Ősszel leszántom,van mikor tavaszra is marad,kora tavasszal egy tárcsa vetés előtt kombinátor és a jó öreg SPC gond nélkül elrakja.
Én maradok a szántás híve. Ahhoz hogy a gruberezés jó legyen nagy gépek kellenek. De a gruber ugyan úgy forgatja a talajt keveri. Egy nagy gruber után kb ugyan úgy néz ki a talaj mint szántás után csak több a szármaradvány és vissza tömöríti a talajt, na meg tőbb gaz mag marad fent ami ugye nem olyan jó. Téli csapadék is jobban leszivárog a szántott területen főleg ha előtt megvan mélylazítózva.De mindenki úgy gazdálkodik ahogy tud. Egy Mzt vel nem tudsz kukorica úton olyan talajt csinálni hogy eltudd tavasszal vetni kukoricával egy spc vel. Szerintem
Válasz Bárány #14942. hozzászólásáraTavaly a szomszéd szántott földjében meg az én lazított földemen ugyan ilyen volt a különbség címerhányásig. Aztán mikor júliusban elfogyott a víz a szántottban elkezdett felsülni a kuki... Az övén lett 65q az enyémen 90...
Persze sok mindentől függ a dolog, végül úgyis a mázsán derül ki az igazság.
Tegnap este hazajövet már combig érő szép kukit látta foltokban összetekeredve... szóval eddig birták felénk kezdődik és sajna nem is mond normális esőt a következő 2 hétben....
Válasz spali #14961. hozzászólásáraÉs a hantos szántás mikor egész télen veri az eső, majd szárítja a szél, a felső 2 centi teljesen porrá válik, ami boronáláskor ugye elkeveredik, azt mondjuk milyen jól “megdolgozta a tél”. Valójában az erózió hatására a talaj felső 2 centije teljesen szerkezetnkülivé vált, ami a talajoldatba kerül, gondolom könnyen felvehető tápanyagként. Tehát ez nem a talaj jó tápanyagszolgáltató képessége, hanem maga a talaj mint tápanyag.
Válasz laci92627 #14962. hozzászólásáraÉs ami,vetés előtt lett grúberezve?Az is le van maradva,és nem tömörödött a talaj.
Szóval nem igaz.
Válasz Berente Antal #14960. hozzászólásáraBiológusként mi a véleményed a következő baktérium fajokról:
Azotobacter,Azospirillum.
Valamint Bacillus megatherium ,Bacillus polymyxa,Streptomices albus?
Ezek megélnek a talajban,ha igen, milyen körülményeket kedvelnek?És mit művelhetnek a talajban?
Válasz spali #14961. hozzászólásáraTeljesen egyetértek veled,levegőtlen tömörödött lettek a földek a sok esőtől a lazított és grúberozott földeken!
Válasz Berente Antal #14960. hozzászólásáraÉn nem vagyok biológus,de agrármérnök igen,jó tanáraim voltak,és amit leírtam ezt tőlük hallottam,illetve 84 óta édesapámmal gazdálkodunk,néhány év tapasztalata ezt támasztja alá,legalábbis itt nálunk Dél -békésben.
Nem veszem sértésnek,de Te is kifejthednéd,mi t nem tartasz megfelelőnek,és akkor mit gondolsz,miért nőtt csak feleannyit kb a kukorica,mikor teljesen szomszédos?mi lehet a különbség,ami ezt megmagyarázza?
Válasz spali #14959. hozzászólásáraAzért ezt egy biológus másképpen látja. Nem sok köze van a valósághoz, ne vedd sértésnek.
Válasz Bárány #14942. hozzászólásáraEnnek a különbségnek az okai a levegőtlen talajból adódnak.Csapadék ugyanannyi,tegyük fel tápanyagot is hasonlóan kapott.Csak a levegőtlen talajban nem élnek meg a talaj jtermőképességét fenntartó jó(aerob) baktériumok,és szórhatott volna kétszeres műtrágyát a grúberos tulaj,akkor sem lenne jobb a kukoricája,mert nem lenne ami felvehetővé alakítsa a műtrágyát.Illetve csak a fölső vékony rétegben van kevés aerob baktériumja,giliszta is kevés,a levegőtlen talajban az anaerob bacik szaporodnak el,azok pedig a növények által felvehető tápanyagokat felvehetetlenné alakítják vissza. Minél kevesebb a víz a talajban ez annál fokozottabb.
Válasz Bárány #14942. hozzászólásáraErre mèg tudomànyos magyaràzatot nem hallottam'de kalàszosra is igaz ez. Ezt làtni. De egy hònap múlva egyforma lesz. Nem tömörödöttsèg az oka. Kb 2-3 leveles kora utàn minden èvben lelassul'kb egy hètre. Mintha megàllna 'aztàn utànna semmi nyoma.
Válasz blsjela #14940. hozzászólásáraPedig 8,9levélben van nem kicsi! És még is megégette a 11kg/ha Ammóniumnitrát.
Legközelebb karbamid megy azt talán nem éget ennyire.
"Elmegy a fellegekbe a nitrogén? Pontosabban ez,hogy is van? Este felé lett permetezve a levél felvette a többit meg a föld. Vagy mégis lehet veszteséges?
Tanulni mindig jó! :)
Hat figyelembe ajanlom nektek a gooeglt
Miert is jo szantani leheto legjobb dolog
Ez vetés óta (2 hónap) múlt héten kapott először esőt. Kötött talajon...
Ez meg 2 hónap alatt kb 10mm-t kapott 5-6 részletben. Szikes homokos valami... Nem is értem hogy él még?
Válasz Bárány #14942. hozzászólásáraEz tényleg így van, akármilyen fínom jó a grúberes területed mindig gyengébb a fejlődési erélye neki, ezt tapasztalom régóta. Később aztán meglódul és behozza magát, sőt pl tavaly is grúberes terület volt a legjobb kukoricám, csak most idén a nagyon korai aszály a gond, hogy nem bírt elérni oda az állomány, hogy behozza magát ezért egyenlőre borítékolható a gyengébb végkifejlet a nem szántott területeknél, illetve ha nem jön csapadék hamarosan akkor véglegesen is.
Kíváncsi leszek ősszel mit mutatnak majd a területek, van több szomszédom akik szántottak persze, megadtak neki mindent,komplex szétszórva, nitrogén vetéskor sormellé, kultival sorközé újra nitró anyagot nekik, jól is néznek ki, mellette nekem is van jól kinéző grúberes pályába vetett kukoricám, egy fokkal mondanám gyengébbnek azoktól, közel sem így dédelgetve bár a nitró hatóanyag ott van ahol nekik, szóval majd ősszel úgyis én fogom vágni, megnézem mi jött ki a végén.
Ha nem forgatsz a gyökérzóna feldúsul szármaradvánnyal, nemcsak le van forgatva mélyre egy rétegbe mint ekénél és ezt amúgy hiába mondják, hogy milyen jó, amúgy mindig gyengébb tőle a termés.
Azt is nézni kell elővetemény mivel volt permetezve, ha nem forgatod alá az is foghatja a növényedet utána.
Én nem szeretek szántani de azt mindig is tudtam és most is igazolódott, hogy amúgy ezzel lehet a leg stabilabban kedvező feltételeket teremteni a növényeinknek.
Válasz Bárány #14942. hozzászólásáraSzántott földben mindenki tud termelni. :P
Forgatás nélküliben pedig aki jól csinálja még többet, de a hibák megbosszulják magukat.
Válasz Mtz 550E #14951. hozzászólásáraén gyomirtó mellé is szoktam tenni mikramidot meg keserűsót hiába még akkor pici hátha ér neki valamit :D
most épp kukorica lombtrágyázásból jöttem
ameddig bele lehet menni told neki mikramidnál azt írja 5-6x lehet tolni
én most 3ha mentem 800 liter vízhez raktam
12kg mikramidot meg 12kg keserűsót
tehát 100l vízhez mehet 1-2kg mikramid meg keserűsó
többet nem rakok pedig 8-10 leveles a kukorica majd ha kicsit még nagyobb lesz akkor többet rakok
de többet is elbírna de perzselés miatt nem kockáztatok meg hátha nem érné meg
Üdv!
Gyomirtózás után mennyi idővel lehet lombtrágyázni a kukoricát?
Olyan 5-8leveles most! Mikramid és keserűsó menne mennyit lehet rakni és hányszor fújhatom vele?
Válasz Bárány #14942. hozzászólásáraFelén is így van.Most cseréltünk főldet és az lazítva meg gruberezve volt ősszel. Tavasszal megtárcsáztam 2 szer és egyszer ásóborona majd vetés. És nem olyan mint a többi.
Sziasztok!
Szerintetek ez a kifehéredés mitől lehet...? Ezen a helyen az őszi árpa teljesen kiveszett tavaly.
Itt hátom éve nem volt kukorica..
Válasz Anonimus82 #14946. hozzászólásárabocs nem ide akartam irni