Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak632 FtBenzin árak614 FtEUR413.74 FtUSD396.67 FtCHF443.85 FtGBP498.5 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
380 fölé nemigen megyek, mert akkor már a búza vetése bizonytalan sztem, idén 4014-es lesz mert most a másik táblán a sor kuki vetésre és az 20 Ak körül van kicsit feketébb anyag mint a KAVICSOS dűlő, majd kiderül.
Énis ezt mondom.
Ezértis valamennyi jobbféle vanvetve mindig, jelen esetben A79-es, a többi meg az akciós olcóbb anyag lesz.
Ebből van 270 meg 310 Fao-s, szerintem a 310-et választom most ha lesz egyáltalán mert még nem is tudni mivan jelenleg ezzel a témával...
tavaly 2011-ben MV 277 hozott 8,7t/ha tisztán, szárítva, tisztítva, 2% szemetet vettek és 15-16 vízzel szedtem tehát 4% ot rátéve nyersen megvolt a 9t/ha . A dűlő neve "KAVICSOS" azt hiszem ezzel mindent megmondtam. N hatóanyagból 95 kg-ot kapott összesen. Elégedett voltam azon a területen annyié, a mag ára 24 bruttó/ha. Melletünk az RT 3511-ese 8,85t/ha lett, na most akkor ki járt jobban. Biztosan igazatok van a hibrid genetikáját illetően, de a termőhely nagyban meghatározó. Kb 10 éve április végén haverkitárcsázta az őszi árpát, pénze nem volt, és nekem sem már, jó kötött trágyázott föld volt, ritkaság felénk az ilyen. Kínomban nyomtam bele GAZDÁT akkor 8-9ezer Ft/zsák volt az ára, pontosan nem tudom már de mindenki csodálkozott mert 10t/ha felett nyomott. Szóval sztem: MAG+TÁPANYAG+TERMŰTERÜLETI ADITTSÁGOK, ha valamelyik hiányzik akkor csak mese a 10-15t/ha termés. Sajnos a felsoroltak küzül csak kettőt tudunk befolyásolni.
Itt nálunk régebben a 6tonnás kukoricának már örültek az emberek, manapság sokkal jobbak vagyunk ebben, abszolút nem kukoricás a vidék mégis ez a fő profil ez hoz a konyhára. A jövőben át is alakítom a vetésforgót kissé a sok vacak helyfoglalót hanyagoljuk és újra többet kéne vetni belőle hagy szóljon.
Búzából viszont régen 50-60mázsákat lehetett aratni időnként, 40 alatt valamennyire is normál évben nem is aratott az aki műtrágyázott vegyszerezett.
Mostmeg 3-4tonnák teremnek, 2mázsa aládolgozott komplexxel, repce olajretek után vetve tehát jó alapokra helyezve a témát, pontosabb vetőgéppel, őszi alapgyomírtással, megfelelő tavaszi fejtrágyázással, esetleg folyékony nitrosolt is fújva rá mégis csak ennyi, mondjuk a szélsőséges évek odavágnak neki szerintem.
Kíváncsi vagyok idén mitfognak mutatni, minden adott sőt még szója után is van vetve, szépen kikéltek, több táblán alá lazítottam búzának.
Én rendeltem 70zsák A79-es pájót, meg is jött ez már biztos pont a jövő esztendőre
Szeretjük. Évek óta ottvan az éllovasok között nálunk. Tudnikell alapból itt a 10tonna az felsőhatárt képzett mindig, felé leht menni egyegy tábla átlagában de az összátlag 7-8tonna és ezzel nagyon jók vagyunk a környéken!
Szóval itt az A79 egy előkelő anyag és mégsem 50ezres ár.
35Ezer körül vásároltuk zsákját ezmég így jó ár és egy színvonalasabb genetikát képez szerintem.
Ettől jobbat itt nemszabad vetni mivel nemtudom kiaknázni az ebben rejlő lehetőségeket sem. KÍsérletben 14tonna felett adott, viszont ott már 3éve kísérlet van mindig jól megkenve műtrágyával lehet több anyag marad a talajban mint más fődön.
Plusz ez még korai anyag vízleadással is jó kompromisszum.
Viszont a többi olcsóbb anyag lesz mindenképpen, mert húszezerrel ócsóbban lehet zsákját megvenni ami 4-5mázsa és ahogy drenthe írta 6-8tonnás viszonylatokban nembiztos hogy meghozza, és akkor még csak ugyanott vagy mint amúgy csak kiadtál egy csomó plusz pénzt előre a bizonytalanba meg ősszel mivel több a termés több a szárítás hoszabb a munka is. PErsze ezen lehet röhögni, az a jó ha minél több ősszel a szárítási munka de ha nemvagy előrrébb vele akkor nincs miről beszélni.
Nemszólván arról amit már sokszor írtam, hogy ezáltal független és tartozásmentesen megtudjuk magunknak finanszírozni az évet kamatok meg minden nélkül.
Ezt mindenki termőhelyéhez viszonyítva mérlegelje!
FECÓ!!Ez menyire így van Ha vissza emlékszem nekünk is volt hébe hóba 9-10T is..Pedig azok még régi korszerűtlen fajták voltak 15-20 ével ezelőtt és most mi van mai napig álomszerűnek látjuk ezeket a terméseket!! De szerintem a búzákban is ez van..Hacsak most ez a FRANCIA irányvonal nem fog valami át törést hozni DE PL a Napra forgó lehet az ellen példa!! Szerintem az mindegyikőnknél tudta növelni a termés hozamot és még korán-sics vége..Mert látva azt a lelkesedést ami csak ezen az oldalon is tapasztalható még inkább följebb tud majd menni És szerintem képes is lesz rá pl a NEOMA is!!
Én a Pio colomban látom ugyanezt. Korábban nagy területen volt nálunk, de amióta olcsó lett, valahogy nem akar úgy teremni. Most az f73 a zöme, kiváncsi leszek mikor indul meg ez is lefelé.
Viszont fordítsd meg a saját gondolatod, és nézd a nemesítő szemszögéből:
kutatsz, kutatsz, megy bele a pénz, de nincs kézzelfogható eredménye. Hogyan lesz akkor? Hát lerontjuk a régit, és eladjuk az újat magasabb áron. Mert hogy igaz, hogy a tavalyi régi, meg az idei új között nincs terméskülönbség, de ha az idei régi és az idei új között ki tudod mutatni, akkor megmagyarázod a parasztnak, hogy mennyivel jobb az új, mint a régi, és igaz, hogy drágább, de vegye inkább ezt...
mondjuk én a stira és k85 öt vetettem legnagyobb területen tavaly is, és hát nem mai csirke egyik sem elégedett voltam vele igaz ez csak 20 e ft os mag volt N01 is meg deklab 4xxx a drágábbak közül és közel két tonna volt közötte! ha nekem lenne egy arany tojást tojó tyúkom nem vennék mellé még egyett! Minek????
Ha nem lenne 9494 es és mindig csak a Stira K85 lenne akkor nem vehetném meg 20 e Ft ért? Mert akkor még mindik 50 Ft ért adnák vagy nem???
Én biztos minek költsek kutatásra fajta nemesítésre marketingre ha ugyanazt tudom mint eddig!
Félre nem érts de kell kutatni és keresni kell a jobbat de ha nem jobb akkor tenném a sülyesztőbe!
Fecó ez tökéletesen igy igaz!Én ezt hasonló képen látom!! Mert valami tényleg sántit a dologban mert ennyi modernizálás és fejlesztés után még mindig a 8-10T -nál tartunk..Hogy is van ez??Ha visza gondolok akkor a Volga majd később a Florencia mekkora hatalmas nevek voltak és el telik vagy 15 év és még mindig azon a termésszinten toporgunk.. Mondjuk a mi vidékünk nem kifejezetten kukorica termö vidék!!
igazad van Feco en is meg mindig termelem az M 34 est a tavaj nagyon csodot nyomott alacsonyan not meg a cso a foldtol, kb 15 parcelambol 3 helyen voltam meg elegedve, viszont az R 10 kituno volt minde parcelam rekordokat adott, van benne valami!
milyen érdek motiválná? Mondjuk hogy vegye mindenki az új fajtákat????
Már 89-ben is tizentonnás kukoricák voltak, azóta legalább 4-5 fajta felfutott, majd kivezették! A mostani alsó kategóriás fajták, (M34, M81, DK440, DK371) a 2000-es évek sztárfajtái voltak, akik verték a korábbi évek sztárjait (pl. Volga), amik pedig a '90-es évek közepén voltak a vezérhibridek...
Ha ma lenne Volga, és teremne 12 tonnát, de lenne a vetőmag pl. 12000 Ft egy 80.000-es zsák, akkor szerinted ki venne 54.000 Ft-ért mondjuk V74-et, ami a kisérletekben ugyanazt a 11-12 tonnát tudja?
Tavaly ki is próbáltam és a 380 fölöttiek nyertek magasan!!!
Ebben a lerontás dologban nem hiszek!
Milyen érdek motiválná ezt? Nem logikus.
Ezeréve nem láttalalak a fórumon! Fórumtalálkozóra jössz?
Szeretnék veled beszélgetni a szójáról és a mustárról ha jól emlékszem nagy spiler vagy mindkettőben!
egyébként tapasztalat, hogy a régi magok terméshozama folyamatosan esik. Régen a 3511 hozott 13 tonnát is, ha mind klappolt, ma már azt sem tudod nagyon 10 föl verni. (gyanítok némi szándékos leromlást is a genetikában)
Mindig szoktak lenni a korábban nagyon jól teljesítő fajtákból, de mindig elmaradnak az újak mögött! De szerintem alacsony szinten is megvan ugyanaz a különbség, mert jobban viseli a stresszt, jobban hasznosítja a kevéske tápanyagot, jobban hasznosítja a kevesebb vizet, stb.
Másrészről ha szélsőségesebbek a viszonyok, menjetek feljebb tenyészidőben! Nagyobb gyökerek, jobb alkalmazkodóképesség, stb. Ha kiszolgálod kajával biztosabban megtermi a magasabb termésszintet, mint a korai a közepeset! A terméstöbblet meg fedezi a szárítást.
Én régóta a 400-as csoportra esküszöm! Az utóbbi években lejjebb mentünk 300-ra, meg is látszik a terméseken! Elég nagy hiba volt, szerintem...
Egy mv magból, a jobbakból( 277, 500 simán ki lehet hozni 10 t/ha-os átlagot, jelen áron a 277 18000ft/ha. ha egy szuper hibrid (DK 4014, 3511, 4490 stb ) ára 70000 magra számolva kb 45 ezer Ft Ez 27 ezer Ft különbség 27/5ezres ár, az durván 6 mázsáa különbséget jelent, tehát ha 5-6 mázs pluszot nyom csak akkor még nem érte meg, ahhoz hogy télleg megérje 10-15 mázsás pluszot kell teremjen, ami simán bejöhet, mert ennyivel tud többet a DK simán, de homokon száraz évben ez nem biztos hogy így alakul, ennek ellenére idén DK 4014 megy nálunk. Ja és persze feltételezzük hogy a kuki marad 5 ezer/q.
Szemre annyi,hogy a 440 magasabb volt vékony hosszú csövek voltak rajta a 4490-en rövid vastag. Azt mondta a kombájnosom a 4490 jobban adta. De szerintem max 5 mázsa lehetett a különbség
baz+ én is ezen agyalok tavaly egymás mellett volt 10 heki 440 és 10 heki 4490 mondom megnézem melyik a jobb csak aratásnál elbénáztuk mert 26 hekis a tábla és valamelyikbe belevágtunk
Alapjában az a lényeg hogy az egyik legolcsóbb DK-t összehasonlítom a drágább DKC-vel , akkor egy 70ezres állománynál +12ezer a vetőmag költség különbség ...
440 vs 4590
Kb 3q kukorica . Kijön e ez 6-8 tonnás termésszinten ?
9104 hozzászólás
Válasz #1689. hozzászólásra
megindult sajnos
Válasz #1702. hozzászólásra
lehet hogy víze nem lesz de nagy termésed sem, korai kukorica 5-6 t/ha megadja igen jó, korai kuki soha nem ad sokat. Kell oda a tenyészidő vastagon
http://www.dowagro.com/hungary/eu/hun/hu/prod/seed/mtnele.htm
Válasz #1700. hozzászólásra
Én is északi garázdálkodó vagyok és itt is csak korai jöhet számitásba.Nézd meg Dow agro-s.
Válasz #1699. hozzászólásra
elhiszem de én nem is hallottam még erről Mt nele...
Válasz #1696. hozzászólásra
Csak azért mert volt vkinek mt fajtasorban és mégis kiváncsiságból mit mutatnak,mert ezen gondolkodom idén.
Itt északon a 380-as már 20alá nemtud vízben menni, idén is ittkörül voltak.
Az A79 úgyemlékszem 300eleji.
Válasz #1695. hozzászólásra
380 fölé nemigen megyek, mert akkor már a búza vetése bizonytalan sztem, idén 4014-es lesz mert most a másik táblán a sor kuki vetésre és az 20 Ak körül van kicsit feketébb anyag mint a KAVICSOS dűlő, majd kiderül.
Válasz #1694. hozzászólásra
Ha lett volna akkormár elsőre is kaptál volna választ...
Válasz #1693. hozzászólásra
Énis ezt mondom.
Ezértis valamennyi jobbféle vanvetve mindig, jelen esetben A79-es, a többi meg az akciós olcóbb anyag lesz.
Ebből van 270 meg 310 Fao-s, szerintem a 310-et választom most ha lesz egyáltalán mert még nem is tudni mivan jelenleg ezzel a témával...
Válasz #1646. hozzászólásra
Na akkor megkérdem 3x-or hátha most.Mt nele vkinek,nem volt véletlen?
Válasz #1691. hozzászólásra
tavaly 2011-ben MV 277 hozott 8,7t/ha tisztán, szárítva, tisztítva, 2% szemetet vettek és 15-16 vízzel szedtem tehát 4% ot rátéve nyersen megvolt a 9t/ha . A dűlő neve "KAVICSOS" azt hiszem ezzel mindent megmondtam. N hatóanyagból 95 kg-ot kapott összesen. Elégedett voltam azon a területen annyié, a mag ára 24 bruttó/ha. Melletünk az RT 3511-ese 8,85t/ha lett, na most akkor ki járt jobban. Biztosan igazatok van a hibrid genetikáját illetően, de a termőhely nagyban meghatározó. Kb 10 éve április végén haverkitárcsázta az őszi árpát, pénze nem volt, és nekem sem már, jó kötött trágyázott föld volt, ritkaság felénk az ilyen. Kínomban nyomtam bele GAZDÁT akkor 8-9ezer Ft/zsák volt az ára, pontosan nem tudom már de mindenki csodálkozott mert 10t/ha felett nyomott. Szóval sztem: MAG+TÁPANYAG+TERMŰTERÜLETI ADITTSÁGOK, ha valamelyik hiányzik akkor csak mese a 10-15t/ha termés. Sajnos a felsoroltak küzül csak kettőt tudunk befolyásolni.
Válasz #1690. hozzászólásra
Itt nálunk régebben a 6tonnás kukoricának már örültek az emberek, manapság sokkal jobbak vagyunk ebben, abszolút nem kukoricás a vidék mégis ez a fő profil ez hoz a konyhára. A jövőben át is alakítom a vetésforgót kissé a sok vacak helyfoglalót hanyagoljuk és újra többet kéne vetni belőle hagy szóljon.
Búzából viszont régen 50-60mázsákat lehetett aratni időnként, 40 alatt valamennyire is normál évben nem is aratott az aki műtrágyázott vegyszerezett.
Mostmeg 3-4tonnák teremnek, 2mázsa aládolgozott komplexxel, repce olajretek után vetve tehát jó alapokra helyezve a témát, pontosabb vetőgéppel, őszi alapgyomírtással, megfelelő tavaszi fejtrágyázással, esetleg folyékony nitrosolt is fújva rá mégis csak ennyi, mondjuk a szélsőséges évek odavágnak neki szerintem.
Kíváncsi vagyok idén mitfognak mutatni, minden adott sőt még szója után is van vetve, szépen kikéltek, több táblán alá lazítottam búzának.
Én rendeltem 70zsák A79-es pájót, meg is jött ez már biztos pont a jövő esztendőre
Szeretjük. Évek óta ottvan az éllovasok között nálunk. Tudnikell alapból itt a 10tonna az felsőhatárt képzett mindig, felé leht menni egyegy tábla átlagában de az összátlag 7-8tonna és ezzel nagyon jók vagyunk a környéken!
Szóval itt az A79 egy előkelő anyag és mégsem 50ezres ár.
35Ezer körül vásároltuk zsákját ezmég így jó ár és egy színvonalasabb genetikát képez szerintem.
Ettől jobbat itt nemszabad vetni mivel nemtudom kiaknázni az ebben rejlő lehetőségeket sem. KÍsérletben 14tonna felett adott, viszont ott már 3éve kísérlet van mindig jól megkenve műtrágyával lehet több anyag marad a talajban mint más fődön.
Plusz ez még korai anyag vízleadással is jó kompromisszum.
Viszont a többi olcsóbb anyag lesz mindenképpen, mert húszezerrel ócsóbban lehet zsákját megvenni ami 4-5mázsa és ahogy drenthe írta 6-8tonnás viszonylatokban nembiztos hogy meghozza, és akkor még csak ugyanott vagy mint amúgy csak kiadtál egy csomó plusz pénzt előre a bizonytalanba meg ősszel mivel több a termés több a szárítás hoszabb a munka is. PErsze ezen lehet röhögni, az a jó ha minél több ősszel a szárítási munka de ha nemvagy előrrébb vele akkor nincs miről beszélni.
Nemszólván arról amit már sokszor írtam, hogy ezáltal független és tartozásmentesen megtudjuk magunknak finanszírozni az évet kamatok meg minden nélkül.
Ezt mindenki termőhelyéhez viszonyítva mérlegelje!
Válasz #1688. hozzászólásra
FECÓ!!Ez menyire így van Ha vissza emlékszem nekünk is volt hébe hóba 9-10T is..Pedig azok még régi korszerűtlen fajták voltak 15-20 ével ezelőtt és most mi van mai napig álomszerűnek látjuk ezeket a terméseket!! De szerintem a búzákban is ez van..Hacsak most ez a FRANCIA irányvonal nem fog valami át törést hozni DE PL a Napra forgó lehet az ellen példa!! Szerintem az mindegyikőnknél tudta növelni a termés hozamot és még korán-sics vége..Mert látva azt a lelkesedést ami csak ezen az oldalon is tapasztalható még inkább följebb tud majd menni És szerintem képes is lesz rá pl a NEOMA is!!
Válasz #1688. hozzászólásra
Én a Pio colomban látom ugyanezt. Korábban nagy területen volt nálunk, de amióta olcsó lett, valahogy nem akar úgy teremni. Most az f73 a zöme, kiváncsi leszek mikor indul meg ez is lefelé.
Válasz #1679. hozzászólásra
Viszont fordítsd meg a saját gondolatod, és nézd a nemesítő szemszögéből:
kutatsz, kutatsz, megy bele a pénz, de nincs kézzelfogható eredménye. Hogyan lesz akkor? Hát lerontjuk a régit, és eladjuk az újat magasabb áron. Mert hogy igaz, hogy a tavalyi régi, meg az idei új között nincs terméskülönbség, de ha az idei régi és az idei új között ki tudod mutatni, akkor megmagyarázod a parasztnak, hogy mennyivel jobb az új, mint a régi, és igaz, hogy drágább, de vegye inkább ezt...
Válasz #1682. hozzászólásra
köszi
Válasz #1685. hozzászólásra
kösz
Válasz #1683. hozzászólásra
45 az A79
Válasz #1683. hozzászólásra
Nem tudok semmit.
Válasz #1682. hozzászólásra
A79-nek mennyi lesz az idei lista ára?
Válasz #1680. hozzászólásra
Nálam 2010-ben: A79 12.9 tonna 19.4% víz, 9578 11.8 tonna 18.9% víz
2011-ben A79 10.85 tonna 13.7% víz, 9578 10.88 tonna 13.4% víz.
altalaba a pionak mind nagyobb a viz mint a DKC k nak stb
Mik a véleményetek a Pioneer P9578és Pr38A79 fajákró?
Betakarításkori szemnedvességről és termésátlagról vannak valami tapasztalatok,vélemények?
Válasz #1676. hozzászólásra
mondjuk én a stira és k85 öt vetettem legnagyobb területen tavaly is, és hát nem mai csirke egyik sem elégedett voltam vele igaz ez csak 20 e ft os mag volt N01 is meg deklab 4xxx a drágábbak közül és közel két tonna volt közötte! ha nekem lenne egy arany tojást tojó tyúkom nem vennék mellé még egyett! Minek????
Ha nem lenne 9494 es és mindig csak a Stira K85 lenne akkor nem vehetném meg 20 e Ft ért? Mert akkor még mindik 50 Ft ért adnák vagy nem???
Én biztos minek költsek kutatásra fajta nemesítésre marketingre ha ugyanazt tudom mint eddig!
Félre nem érts de kell kutatni és keresni kell a jobbat de ha nem jobb akkor tenném a sülyesztőbe!
Válasz #1676. hozzászólásra
Fecó ez tökéletesen igy igaz!Én ezt hasonló képen látom!! Mert valami tényleg sántit a dologban mert ennyi modernizálás és fejlesztés után még mindig a 8-10T -nál tartunk..Hogy is van ez??Ha visza gondolok akkor a Volga majd később a Florencia mekkora hatalmas nevek voltak és el telik vagy 15 év és még mindig azon a termésszinten toporgunk.. Mondjuk a mi vidékünk nem kifejezetten kukorica termö vidék!!
igazad van Feco en is meg mindig termelem az M 34 est a tavaj nagyon csodot nyomott alacsonyan not meg a cso a foldtol, kb 15 parcelambol 3 helyen voltam meg elegedve, viszont az R 10 kituno volt minde parcelam rekordokat adott, van benne valami!
Válasz #1675. hozzászólásra
milyen érdek motiválná? Mondjuk hogy vegye mindenki az új fajtákat????
Már 89-ben is tizentonnás kukoricák voltak, azóta legalább 4-5 fajta felfutott, majd kivezették! A mostani alsó kategóriás fajták, (M34, M81, DK440, DK371) a 2000-es évek sztárfajtái voltak, akik verték a korábbi évek sztárjait (pl. Volga), amik pedig a '90-es évek közepén voltak a vezérhibridek...
Ha ma lenne Volga, és teremne 12 tonnát, de lenne a vetőmag pl. 12000 Ft egy 80.000-es zsák, akkor szerinted ki venne 54.000 Ft-ért mondjuk V74-et, ami a kisérletekben ugyanazt a 11-12 tonnát tudja?
Válasz #1674. hozzászólásra
Teljesen egyetértek veled!!!!
Tavaly ki is próbáltam és a 380 fölöttiek nyertek magasan!!!
Ebben a lerontás dologban nem hiszek!
Milyen érdek motiválná ezt? Nem logikus.
Ezeréve nem láttalalak a fórumon! Fórumtalálkozóra jössz?
Szeretnék veled beszélgetni a szójáról és a mustárról ha jól emlékszem nagy spiler vagy mindkettőben!
Válasz #1673. hozzászólásra
a puding próbája az evés...
egyébként tapasztalat, hogy a régi magok terméshozama folyamatosan esik. Régen a 3511 hozott 13 tonnát is, ha mind klappolt, ma már azt sem tudod nagyon 10 föl verni. (gyanítok némi szándékos leromlást is a genetikában)
Mindig szoktak lenni a korábban nagyon jól teljesítő fajtákból, de mindig elmaradnak az újak mögött! De szerintem alacsony szinten is megvan ugyanaz a különbség, mert jobban viseli a stresszt, jobban hasznosítja a kevéske tápanyagot, jobban hasznosítja a kevesebb vizet, stb.
Másrészről ha szélsőségesebbek a viszonyok, menjetek feljebb tenyészidőben! Nagyobb gyökerek, jobb alkalmazkodóképesség, stb. Ha kiszolgálod kajával biztosabban megtermi a magasabb termésszintet, mint a korai a közepeset! A terméstöbblet meg fedezi a szárítást.
Én régóta a 400-as csoportra esküszöm! Az utóbbi években lejjebb mentünk 300-ra, meg is látszik a terméseken! Elég nagy hiba volt, szerintem...
Válasz #1665. hozzászólásra
Igen ám , de itt 6-8 tonnás termésszinten nem igen lesz ekkora különbség.
Nekem még az 5q is gyanús...
Válasz #1670. hozzászólásra
Egy mv magból, a jobbakból( 277, 500 simán ki lehet hozni 10 t/ha-os átlagot, jelen áron a 277 18000ft/ha. ha egy szuper hibrid (DK 4014, 3511, 4490 stb ) ára 70000 magra számolva kb 45 ezer Ft Ez 27 ezer Ft különbség 27/5ezres ár, az durván 6 mázsáa különbséget jelent, tehát ha 5-6 mázs pluszot nyom csak akkor még nem érte meg, ahhoz hogy télleg megérje 10-15 mázsás pluszot kell teremjen, ami simán bejöhet, mert ennyivel tud többet a DK simán, de homokon száraz évben ez nem biztos hogy így alakul, ennek ellenére idén DK 4014 megy nálunk. Ja és persze feltételezzük hogy a kuki marad 5 ezer/q.
Válasz #1670. hozzászólásra
Ezt én is így gondolom de mi van ha pl 2007-et írunk és az egyik terem 17 a másik 18 mázsát
Válasz #1669. hozzászólásra
Az már tetemes különbség..És bőven fedezi a vetőmag különböztettet!!
Válasz #1664. hozzászólásra
Szemre annyi,hogy a 440 magasabb volt vékony hosszú csövek voltak rajta a 4490-en rövid vastag. Azt mondta a kombájnosom a 4490 jobban adta. De szerintem max 5 mázsa lehetett a különbség
Válasz #1659. hozzászólásra
PERSZE
Válasz #1665. hozzászólásra
Válasz #1665. hozzászólásra
gyomírtón sem kellene spórolni
Válasz #1657. hozzászólásra
minél extenzívebbek a különbségek, annál jobban kijön a genetika, szerintem...
Ha az egyik ad 12 tonnát, a másik 12,5-et, akkor nem jelentős, de ha az egyik ad 7-et, a másik 8-at, akkor ott van 15% terméstöbblet!!!
Amúgy a 4490-re mondják, hogy azonos körülmények között 1 tonnát ver a 3511-re, és az még messze van a 440-től!
Sok mindenen lehet spórolni, de a vetőmagon, meg a N-nen szerintem nem szabad.
Válasz #1661. hozzászólásra
Szemre se látszott különbség ?
Válasz #1661. hozzászólásra
De valami külömbséget csak láttál, valamennyire csak ki tudtad számolni a külömbséget.Vagy annyira nem számottevő volt
Válasz #1660. hozzászólásra
akkor elég jól adott.kipróbálom én is. köszi a választ.
Válasz #1657. hozzászólásra
baz+ én is ezen agyalok tavaly egymás mellett volt 10 heki 440 és 10 heki 4490 mondom megnézem melyik a jobb csak aratásnál elbénáztuk mert 26 hekis a tábla és valamelyikbe belevágtunk
Válasz #1658. hozzászólásra
Csak pétit később akartam még adni neki de aszály volt így nem kapott. 12-13 as vízzel vágtuk
Válasz #1653. hozzászólásra
Akkor neked 20%-ot engedtek ...
Hoznak még ezen felül ráadás magot is 5-10%ot ?
Válasz #1656. hozzászólásra
a vize milyen volt? és csak pétit kapott, semmi káli vagy foszfor.
Alapjában az a lényeg hogy az egyik legolcsóbb DK-t összehasonlítom a drágább DKC-vel , akkor egy 70ezres állománynál +12ezer a vetőmag költség különbség ...
440 vs 4590
Kb 3q kukorica . Kijön e ez 6-8 tonnás termésszinten ?
Válasz #1655. hozzászólásra
Nekem volt tavaly homokos földbe az aszály ellenére 80 mázsát adott szotyi után 250kg pétivel meg voltam elégedve vele
Dkc 4490-ről valakinek tapasztalata van gyenge talajra lenne. Azt írják róla hogy jó az alkalmazkodó képessége.