Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak648 FtBenzin árak634 FtEUR407.83 FtUSD393.55 FtCHF432.15 FtGBP488.04 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Most idegesíteni akarsz bennünket? Mi lesz a vetésig? PR-t szoktak ,de most megpróbálom a DKC-t is.Az árat is nézem meg amelyiket kezelik...,de számolom hogy 65-80g/ nem úgy mint az idén/ hogy fog ki jönni mindennel egybe vetve, beleszámolva minden költséget.
Neve éppen az van, csak hogy nem nállunk.Francia termék valamit ők is tudhatnak.Most kerül bevezetésre.Azért kérdezném mert ezt már 2009 -ben is vetettek belőle.
ABBAN KÉRNÉK SEGITSÉGET TŐLETEK,MIVEL ÉN CSAK CSŐTÖRŐZÖM AZ ÖSZES KUKORICÁMAT,AZ ÉRDEKELNE HOGY KB 57000-60000 TŐSZÁMMAL A PIONEER 36T24-ESRE HOGYAN SZÁMITSAK,ELSŐSORBAN AZ ASZÁLYTÜRÉSE ÉS A CSŐMÉRETE ÉRDEKELNE,KB HEKTÁRONKÉNT OLYAN 100-110KG NITROGÉN HATÓANYAGGAL DOLGOZOM.AZÉRT KÉRDEZEM MERT NAGYO OLCSÓNAK TALÁLOM A VETŐMAGOT MÉG SILÓÁRBAN IS./TAVALY DKC4888-AS VOLT,LE A KALAPPAL,CSAK 70000SZEMRE VETITVE KOMOLY ÁRKÜLÖNBSÉG VAN.
Lehet, hogy nem a leghitelesebb helyen érdeklődtél. Én is utánajártam a dolognak egy barátomnak megvannak évekre visszamenőleg a Pio-s kísérleti eredmények füzetei. Megnéztük, 2007-ben szerepelt a sorokban az N54 és nem voltak egyáltalán rossz eredményei pedig az egy kemény aszályos év volt. Meg a pio-k nem igazán arról híresek, hogy rossz lenne a szárazságtűrésük.
Jó fajta,bár egy 18 ha-os táblába fele-fele arányba vetettem reseda-danella, mennyiségben ugyanannyit tudott mint a másik +1% víztartalommal.Termésátlag 110q/ha 72000 szemmel vetve (optimális időben)
Az idén engedélyezett Romániában a génmanipulált növények termesztése bizonyos feltételek betartása mellett.
A Bihar Megyei Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Igazgatóság (DADR) felhívja az érdekeltek figyelmét arra, hogy 2010-ben megengedett a génmanipulált növények termesztése, kivéve a szójáét, melynek genetikai manipulációja tilos az Európai Unió egész területén. Fontos tudnivaló azoknak, akik génmanipulált termékeket kívánnak termeszteni, hogy alá kell vessék magukat a szakhatóságok éltal elvégzendő ellenőrzéseknek, valamint kötelesek feltüntetni termékeiken azt a tényt, hogy termékük génmanipulált. Azok, akik kukoricát kívánnak ilyen technológiával termeszteni, figyelembe kell vegyenek egy sor tényezőt: tilos génmanipulált növényt termeszteni természetvédelmi területen, vagy ennek közelébebn, illteve olyan terület közelében, amely rövid időn belül ökológiai mezőgazdasági termesztési terület lesz. Génmanipulált növényeket csak a DADR által kiadott engedéllyel rendelkezők termeszthetnek. Tilos génmanipulált növényeket termeszteni kevesebb mint két hektáron, kivéve, ha ez tudományos céllal történik.
A termelők kötelesek írásban értesíteni a megművelendő terület tulajdonosát, a szomszédokat és azt a polgármesteri hivatalt értesíteni, melynek adminisztrációs körzetébe az illető mezőgazdasági terület tartozik, arról, hogy génmanipulált növényeket kívánnak termeszteni. A vetés elvégzésétől számított harminc napon belül az engedéllyel rendelkező termesztők kötelesek írásos nyilatkozatot tenni arról, hogy mekkora területen végzik a termesztést, illetve meg kell jelöljék a magok származási helyét és a használt fajtákat, a termény betakarítása után pedig legkésőbb december 15-ig nyilatkozniuk kell arról, hogy mekkora volt a termés, és annak mi a rendeltetési helye. Ezeket az okiratokat a DADR székhelyére kell benyújtani. További információk Bihar megyében a DADR nagyváradi székhelyén (Gillányi/Cantemir u. 24-26) vagy a 0259-416.722 telefonszámon.
A "Kifinomult módszerekkel dolgoznak a vetőmag-hamisítók" cikk további része:
"A megyei vetőmag-felügyeleti osztályon forróvonalat létesítettek, ezen a gazdák rákérdezhetnek, hogy valóban az a vetőmag van-e a birtokukban, ami a címkén szerepel. Ha a (66) 520-450-es számon bediktálják a címkéről a fémzárolási vagy a címkesorszámot, tájékoztatják őket az osztály munkatársai. A címkénél maradva: több hamisító azon bukott le, hogy a zsákon lévő papír könnyen téphető volt. A valódi fémzárolt vetőmag címkéje ugyanis vízjellel ellátott, két réteg papír között műanyagot tartalmaz, és emiatt téphetetlen.
Szabó István, a megyei mezőgazdasági szakigazgatási hivatal főigazgatója a hamisított vetőmag ismérveiről szólt. Az ilyen anyagot általában gépjárművek csomagtartóiból, kisebb vásárokon, piacokon, a valódi árnál jóval kevesebbért kínálják. A cégjelzéssel ellátott zsákok megtévesztésig hasonlíthatnak az eredetihez. A belföldi EU-s, kék színű függőcímke kitöltése alakilag ugyan megegyezik az MgSzH által kiállított címkével, azonban a fémzárolási szám MgSzH-nál történő leellenőrzése során könnyen kiderülhet, hogy kitalált, nem létező vagy más fajtájú tételazonosító került rá.
A forgalomba hozott vetőmag címkéjének tartalmaznia kell a minősítő hatóság, illetve tagállam megnevezését, illetve rövidítését, a faj és fajtanevet, a szaporítási fokot, a fémzárolási számot, a fémzárolás időpontját, a termelő országot, a csomagolási egység súlyát és a címkesorszámot. A gazdák számára a leglényegesebb: amennyiben az árukukoricát vetőmagként alkalmazzák, jelentősen alulmúlják a minősített vetőmag alkalmazásával elérhető termésszintet.
Egyharmados veszteség a tengeri visszavetésénél
Hankó György elmondta: tudományos kutatások kimutatták, hogy az árukukorica (F2 generáció) visszavetése 16—30 százalékos terméscsökkenést eredményez, de ez a szám elérheti akár az ötven százalékot is. Abban az esetben, amikor árukukorica kerül a hamis vetőmagos zsákba, számos egyéb tényező is csökkentheti a termésszintet, nem csupán a genetika. Hamis vetőmag esetén a zsákban töredezett, csíraképtelen mag található. A csávázás hiánya tovább rontja annak az esélyét, hogy az elvetett mag kicsírázzon."
Az előző idézet a Békés Megyei Hírlap internetes oldaláról származik!
Látjátok gyerekek , így lehet a vetőmagot 30-40% engedménnyel adni és még meg is éri az eladónak.
A közelmúltban 140 millió forintnyi fémzároltnak tűnő, hamis vetőmaggal bukott le Békéscsabán egy cég. Ebből 4480 zsákban volt kukorica-, 2380-ban napraforgó-vetőmag. A zsákokat jó minőségben hamisították, a címkéknél, a feliratozásnál azonban követtek el a tettesek hibákat, melyekre a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal (MgSzH) és a rendőrség közös akcióján rábukkant.
— Mintát vettünk, a fajtaazonossági, a tisztasági és a csírázóképességi vizsgálat is mást mutatott, mint ami a címkén szerepelt — mondta Hankó György, vetőmag- és szaporítóanyag-felügyeleti osztályvezető. — Csávázottként árusított vetőmagnál korábban találkoztak a kollégák olyannal, hogy málnaszörppel öntötték le a magot, hogy a színe megfelelő legyen. A közelmúltban 4,3 millió forintért vetőmagot vásárló gazda jött be a hivatalhoz, hogy vizsgáljuk meg az anyagot. Kiderült, hogy nem hibridvetőmagról van szó, mivel azonban számla nélkül vette, nem tudtunk segíteni
1 jó barátom nagycégnél ugrómókus, van tehenészetük is náluk a szemes harmada évek óta Occitan, engem is Ő gyözött meg, hogy menjek bele a cserébe és fogadjam el a Furio helyett.
Resedát nyomttam és ribeirát egy időben csak, de ribeiraval volt olyan gond, hogy nagyon törekedett a 2 csövűségre és alig tudta kinyomatni.. szóval most azt mondom N01 termeszthető legnagyobb kockázat nélkül, aztán majd lesz megint újabb :)))
Resedával meg nem nagy -ban, de amikor megcsúsztunk az aratással november közepére már dőlögetett ki sajna...
Nekünk az Evelina 1999-ben 12.6 t.-át termett , akkor azt mondtuk,hogy ennél jobb hibrid nem is kell , aztán fokozatosan romlott a termőképesége . Ugyanígy jártunk a PR34M34 (Ribera)-val is.
Kiváncsi vagyok, hogy az N01 termőképessége is le fog e romolni
Elnezest kerek az allando "stresszelesert", csak meg kell rendeljem hamar, mert elfogy az akcio. Es nem tudom eldonteni, hogy miert ezekre van akcio, es erdemes-e ilyet venni, vagy fizessek ezek duplajat az uj magokert......
Én Kaposváron Occitant, Thermot és Luciust fogok termelni, mert ezek tavaly nagyon beváltak. Mindegyik az átlagnál többet adott.
A Thermo 120-140 q is adott hektáronként nekem, a Lucius csak kísérletben volt, de az N01nél vagy 2%-kal jobb volt a vize és ugyanazt tudta. Az Occitan meg annyira olcsó és bevált, hogy vétek lenne kihagyni, nekem 16.000 ért ígértek halasztott fizetéssel 80e szemet.
Ez így világos is, hogy addig örüljünk amíg meg lehet különböztetni de szerintem az is állatság ami erről megy reklámilag, hogy mik a buktatói de fogalmam sincs, hogy hogy kéne ezt kiszűrni.
Ez olyan nem szarunk a kútba csak mellé........
amíg el lehet adni a silány minőségű hamisítványt is addig miért fáradjanak ?
amúgy meg én azt mondom,h addig örüljünk míg nincsenek tökéletes hamisítványok...
Azt nem értem:ha már valaki el jut addig, hogy hamisított vetőmagot áruljon és ehhez megszerzik a csomagoló illetve a fémzár papírt akkor azt miért nem tudják tökéletesen lemásolni ????
Olyanok a hamisított csomagolások, mint ha emlékezetből csinálták volna. Arról nem is beszélve, hogy az okosok még fel is hívják a figyelmet, hogy miben különbözik a hamisított az eredetitől.............pl. a fémzár papír állaga, varrás, stb.
Szóval aki hamisít az amatőr......, mert esze, mint a mák............mák meg egy szem se !
9216 hozzászólás
én megvárom a Márciust az A tervel, sokvízlesz szigoru visszafogott B terv..
Válasz #314. hozzászólásra
helyes lagalább marad a kicsiknek is
Válasz #312. hozzászólásra
Fel a fejjel,döntök,és veszem a vetőmagot.Persze a nagy integrátorokat kihagyva,akik kötöszködnek a kötbérrel.
Válasz #311. hozzászólásra
prN01,dkc4590,dkc4795.nk lucius
prK87,vagy meglátjuk lesz össze csomagolva a szotyi megint a kukival a nk soknál.
Válasz #311. hozzászólásra
Most idegesíteni akarsz bennünket? Mi lesz a vetésig? PR-t szoktak ,de most megpróbálom a DKC-t is.Az árat is nézem meg amelyiket kezelik...,de számolom hogy 65-80g/ nem úgy mint az idén/ hogy fog ki jönni mindennel egybe vetve, beleszámolva minden költséget.
Ki milyen kukorica fajtát vet??Ár érték arány,és teljesítménybe melyik a nyerő?350-450 fao szám.
Válasz #309. hozzászólásra
70000 szem, kb 1hektárra való majd beteszem dk4490-es és pao-N01 kőzé aztán majd elvállik.
Válasz #308. hozzászólásra
akkor ki kell próbálni. de csak mértékkel. minden év más és lehet egy más évben máshogyan produkál
Válasz #307. hozzászólásra
Neve éppen az van, csak hogy nem nállunk.Francia termék valamit ők is tudhatnak.Most kerül bevezetésre.Azért kérdezném mert ezt már 2009 -ben is vetettek belőle.
Válasz #306. hozzászólásra
kukoricából annyi jó fajtából lehet választani, akkor meg minek kisérletezgetni nevesincs magokkal
Válasz #305. hozzászólásra
Jó estét. Szóval a BRIXXÓ-ról valamit,valaki vetett már ilyet?
Kinek milyen tapasztalata van a BRIXOL kukoricárol,aki ilyet termelt, milyen földben és műtrágyázás melett?Kaptam egy zsákkal kipróbálásra.
ABBAN KÉRNÉK SEGITSÉGET TŐLETEK,MIVEL ÉN CSAK CSŐTÖRŐZÖM AZ ÖSZES KUKORICÁMAT,AZ ÉRDEKELNE HOGY KB 57000-60000 TŐSZÁMMAL A PIONEER 36T24-ESRE HOGYAN SZÁMITSAK,ELSŐSORBAN AZ ASZÁLYTÜRÉSE ÉS A CSŐMÉRETE ÉRDEKELNE,KB HEKTÁRONKÉNT OLYAN 100-110KG NITROGÉN HATÓANYAGGAL DOLGOZOM.AZÉRT KÉRDEZEM MERT NAGYO OLCSÓNAK TALÁLOM A VETŐMAGOT MÉG SILÓÁRBAN IS./TAVALY DKC4888-AS VOLT,LE A KALAPPAL,CSAK 70000SZEMRE VETITVE KOMOLY ÁRKÜLÖNBSÉG VAN.
Válasz #302. hozzászólásra
Lehet, hogy nem a leghitelesebb helyen érdeklődtél. Én is utánajártam a dolognak egy barátomnak megvannak évekre visszamenőleg a Pio-s kísérleti eredmények füzetei. Megnéztük, 2007-ben szerepelt a sorokban az N54 és nem voltak egyáltalán rossz eredményei pedig az egy kemény aszályos év volt. Meg a pio-k nem igazán arról híresek, hogy rossz lenne a szárazságtűrésük.
Válasz #301. hozzászólásra
Đekalbos ürge mondja szárazság türésével bajok vannak áááállitólag
Válasz #300. hozzászólásra
Romániában 1-es árkategóriában van úgyhogy nagyon rossz nem lehet. Én kipróbálom
Pájó N54 van jóárban ér annyit eza hibrid, mint a M81 vagy Danella vagy egy Furió
Válasz #296. hozzászólásra
jó 68000 vetve tavaly 8.5 tavaly előtt 10 t 13 víz
Válasz #296. hozzászólásra
Jó fajta,bár egy 18 ha-os táblába fele-fele arányba vetettem reseda-danella, mennyiségben ugyanannyit tudott mint a másik +1% víztartalommal.Termésátlag 110q/ha 72000 szemmel vetve (optimális időben)
Válasz #296. hozzászólásra
Szerintem ár érték arányba egy jó fajta,minden évben vetek belőle.
Kinek mi a véleménye, tapasztalata a Resedáról (lánykori nevén PR37M81-ről)?
Az idén engedélyezett Romániában a génmanipulált növények termesztése bizonyos feltételek betartása mellett.
A Bihar Megyei Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Igazgatóság (DADR) felhívja az érdekeltek figyelmét arra, hogy 2010-ben megengedett a génmanipulált növények termesztése, kivéve a szójáét, melynek genetikai manipulációja tilos az Európai Unió egész területén. Fontos tudnivaló azoknak, akik génmanipulált termékeket kívánnak termeszteni, hogy alá kell vessék magukat a szakhatóságok éltal elvégzendő ellenőrzéseknek, valamint kötelesek feltüntetni termékeiken azt a tényt, hogy termékük génmanipulált. Azok, akik kukoricát kívánnak ilyen technológiával termeszteni, figyelembe kell vegyenek egy sor tényezőt: tilos génmanipulált növényt termeszteni természetvédelmi területen, vagy ennek közelébebn, illteve olyan terület közelében, amely rövid időn belül ökológiai mezőgazdasági termesztési terület lesz. Génmanipulált növényeket csak a DADR által kiadott engedéllyel rendelkezők termeszthetnek. Tilos génmanipulált növényeket termeszteni kevesebb mint két hektáron, kivéve, ha ez tudományos céllal történik.
A termelők kötelesek írásban értesíteni a megművelendő terület tulajdonosát, a szomszédokat és azt a polgármesteri hivatalt értesíteni, melynek adminisztrációs körzetébe az illető mezőgazdasági terület tartozik, arról, hogy génmanipulált növényeket kívánnak termeszteni. A vetés elvégzésétől számított harminc napon belül az engedéllyel rendelkező termesztők kötelesek írásos nyilatkozatot tenni arról, hogy mekkora területen végzik a termesztést, illetve meg kell jelöljék a magok származási helyét és a használt fajtákat, a termény betakarítása után pedig legkésőbb december 15-ig nyilatkozniuk kell arról, hogy mekkora volt a termés, és annak mi a rendeltetési helye. Ezeket az okiratokat a DADR székhelyére kell benyújtani. További információk Bihar megyében a DADR nagyváradi székhelyén (Gillányi/Cantemir u. 24-26) vagy a 0259-416.722 telefonszámon.
Üdv mindenkinek,pioneer R92 hibridről kérnék véleményt tapasztalatot akinek volt már.
Válasz #291. hozzászólásra
A "Kifinomult módszerekkel dolgoznak a vetőmag-hamisítók" cikk további része:
"A megyei vetőmag-felügyeleti osztályon forróvonalat létesítettek, ezen a gazdák rákérdezhetnek, hogy valóban az a vetőmag van-e a birtokukban, ami a címkén szerepel. Ha a (66) 520-450-es számon bediktálják a címkéről a fémzárolási vagy a címkesorszámot, tájékoztatják őket az osztály munkatársai. A címkénél maradva: több hamisító azon bukott le, hogy a zsákon lévő papír könnyen téphető volt. A valódi fémzárolt vetőmag címkéje ugyanis vízjellel ellátott, két réteg papír között műanyagot tartalmaz, és emiatt téphetetlen.
Szabó István, a megyei mezőgazdasági szakigazgatási hivatal főigazgatója a hamisított vetőmag ismérveiről szólt. Az ilyen anyagot általában gépjárművek csomagtartóiból, kisebb vásárokon, piacokon, a valódi árnál jóval kevesebbért kínálják. A cégjelzéssel ellátott zsákok megtévesztésig hasonlíthatnak az eredetihez. A belföldi EU-s, kék színű függőcímke kitöltése alakilag ugyan megegyezik az MgSzH által kiállított címkével, azonban a fémzárolási szám MgSzH-nál történő leellenőrzése során könnyen kiderülhet, hogy kitalált, nem létező vagy más fajtájú tételazonosító került rá.
A forgalomba hozott vetőmag címkéjének tartalmaznia kell a minősítő hatóság, illetve tagállam megnevezését, illetve rövidítését, a faj és fajtanevet, a szaporítási fokot, a fémzárolási számot, a fémzárolás időpontját, a termelő országot, a csomagolási egység súlyát és a címkesorszámot. A gazdák számára a leglényegesebb: amennyiben az árukukoricát vetőmagként alkalmazzák, jelentősen alulmúlják a minősített vetőmag alkalmazásával elérhető termésszintet.
Egyharmados veszteség a tengeri visszavetésénél
Hankó György elmondta: tudományos kutatások kimutatták, hogy az árukukorica (F2 generáció) visszavetése 16—30 százalékos terméscsökkenést eredményez, de ez a szám elérheti akár az ötven százalékot is. Abban az esetben, amikor árukukorica kerül a hamis vetőmagos zsákba, számos egyéb tényező is csökkentheti a termésszintet, nem csupán a genetika. Hamis vetőmag esetén a zsákban töredezett, csíraképtelen mag található. A csávázás hiánya tovább rontja annak az esélyét, hogy az elvetett mag kicsírázzon."
Az előző idézet a Békés Megyei Hírlap internetes oldaláról származik!
Látjátok gyerekek , így lehet a vetőmagot 30-40% engedménnyel adni és még meg is éri az eladónak.
A közelmúltban 140 millió forintnyi fémzároltnak tűnő, hamis vetőmaggal bukott le Békéscsabán egy cég. Ebből 4480 zsákban volt kukorica-, 2380-ban napraforgó-vetőmag. A zsákokat jó minőségben hamisították, a címkéknél, a feliratozásnál azonban követtek el a tettesek hibákat, melyekre a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal (MgSzH) és a rendőrség közös akcióján rábukkant.
— Mintát vettünk, a fajtaazonossági, a tisztasági és a csírázóképességi vizsgálat is mást mutatott, mint ami a címkén szerepelt — mondta Hankó György, vetőmag- és szaporítóanyag-felügyeleti osztályvezető. — Csávázottként árusított vetőmagnál korábban találkoztak a kollégák olyannal, hogy málnaszörppel öntötték le a magot, hogy a színe megfelelő legyen. A közelmúltban 4,3 millió forintért vetőmagot vásárló gazda jött be a hivatalhoz, hogy vizsgáljuk meg az anyagot. Kiderült, hogy nem hibridvetőmagról van szó, mivel azonban számla nélkül vette, nem tudtunk segíteni
Azért kérdezztem hogy takarmánynak jó- e, mert a singenta honlapon az van hogy elsősorban etanol gyártásra jó!
Do gondolom jó a tápanyag értéke az álltok számára!!
Ha rosszul gondolom írjatok!
Válasz #288. hozzászólásra
Kár, 3 hete nem vagyok itthon, de a boros részére még visszatérünk valahol szerintem.
Válasz #287. hozzászólásra
Baxi most van! 2010 02 20. lásd fórumos topik!
Válasz #286. hozzászólásra
Szia!
Mikor lesz?
Válasz #285. hozzászólásra
Szia gyere Akasztóra! Isszuk a jobbnál jobb borokat!
Válasz #284. hozzászólásra
1 jó barátom nagycégnél ugrómókus, van tehenészetük is náluk a szemes harmada évek óta Occitan, engem is Ő gyözött meg, hogy menjek bele a cserébe és fogadjam el a Furio helyett.
És szerinted takarmánynak jó? Köszi a választ!
Válasz #282. hozzászólásra
Tavaly volt, nem bántam meg, hogy Furio helyett azt kaptam.
Hello!
Syngenta seeds- OCCITAN FAO 380- milyen vetőmag?
Véleményeket kérek? Takarmányra jó e???
Köszönöm a válaszokat előre is!!
Válasz #280. hozzászólásra
Resedát nyomttam és ribeirát egy időben csak, de ribeiraval volt olyan gond, hogy nagyon törekedett a 2 csövűségre és alig tudta kinyomatni.. szóval most azt mondom N01 termeszthető legnagyobb kockázat nélkül, aztán majd lesz megint újabb :)))
Resedával meg nem nagy -ban, de amikor megcsúsztunk az aratással november közepére már dőlögetett ki sajna...
Válasz #278. hozzászólásra
Nekünk az Evelina 1999-ben 12.6 t.-át termett , akkor azt mondtuk,hogy ennél jobb hibrid nem is kell , aztán fokozatosan romlott a termőképesége . Ugyanígy jártunk a PR34M34 (Ribera)-val is.
Kiváncsi vagyok, hogy az N01 termőképessége is le fog e romolni
Válasz #274. hozzászólásra
Jobb a 471 ,még jobb a 4626 ennél pedig a 4964 (igaz kicsit drágábbak)
Válasz #275. hozzászólásra
Elnezest kerek az allando "stresszelesert", csak meg kell rendeljem hamar, mert elfogy az akcio. Es nem tudom eldonteni, hogy miert ezekre van akcio, es erdemes-e ilyet venni, vagy fizessek ezek duplajat az uj magokert......
Válasz #274. hozzászólásra
Hello!
Nekem még Evelina nem volt, de 471 az már igen. Szerintem ez utóbbi egy nagyon stabil megbízható mag. De én csak 8 to/ha -t tudtam kihozni belőle....
Válasz #273. hozzászólásra
Szevasz Földim!
Szerződnek már itt is kukoricára??? Merre vannak a földek?
Válasz #274. hozzászólásra
miért, az nem elég, ahogy lejjebb kiveséztük?
van akinek nem lehet a kedvére tenni...
(Brian élete)
Senkinek semmi velemeny a dk471 es a pio Evelina osszehasonlitasarol? Melyik lenne a jobb? Vagy mar egyik sem megbizhato?
Én Kaposváron Occitant, Thermot és Luciust fogok termelni, mert ezek tavaly nagyon beváltak. Mindegyik az átlagnál többet adott.
A Thermo 120-140 q is adott hektáronként nekem, a Lucius csak kísérletben volt, de az N01nél vagy 2%-kal jobb volt a vize és ugyanazt tudta. Az Occitan meg annyira olcsó és bevált, hogy vétek lenne kihagyni, nekem 16.000 ért ígértek halasztott fizetéssel 80e szemet.
KWS LAUERAT, erröl valaki fel tudna homályositani?
Megfordult a fejemben,hogy megveszem fel is hívtam!Nem nagyon volt képben a termékkel kapcsolatban!Akkor ez most nagy valószínűséggel hamis vetőmag?
Válasz #269. hozzászólásra
Ez így világos is, hogy addig örüljünk amíg meg lehet különböztetni de szerintem az is állatság ami erről megy reklámilag, hogy mik a buktatói de fogalmam sincs, hogy hogy kéne ezt kiszűrni.
Ez olyan nem szarunk a kútba csak mellé........
Válasz #267. hozzászólásra
amíg el lehet adni a silány minőségű hamisítványt is addig miért fáradjanak ?
amúgy meg én azt mondom,h addig örüljünk míg nincsenek tökéletes hamisítványok...
Tavaly volt nállunk aki vetett hamisat 15q/ha termett neki.
Válasz #256. hozzászólásra
Azt nem értem:ha már valaki el jut addig, hogy hamisított vetőmagot áruljon és ehhez megszerzik a csomagoló illetve a fémzár papírt akkor azt miért nem tudják tökéletesen lemásolni ????
Olyanok a hamisított csomagolások, mint ha emlékezetből csinálták volna. Arról nem is beszélve, hogy az okosok még fel is hívják a figyelmet, hogy miben különbözik a hamisított az eredetitől.............pl. a fémzár papír állaga, varrás, stb.
Szóval aki hamisít az amatőr......, mert esze, mint a mák............mák meg egy szem se !