Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak639 FtBenzin árak631 FtEUR406.01 FtUSD390.17 FtCHF432.15 FtGBP488.28 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz sanyi1965 #2255. hozzászólásáraA legérdekesebb az egészben, hogy olaszul a "pregare" azt jelenti, hogy "imádkozni" (ima - preghiere). Az a mondat meg, hogy "nagymama imádkozik" olaszul úgy hangzik, hogy "la nonna prega". Úgyhogy a PREGA és az ima között igencsak van kapcsolat, és ezt pont a nagyanyó hozhatja létre
Egy kis segítséget szeretnék kérni, lucerna terület szerintetek mennyit érhet CSAK kaszálásra, nem haszonbérbe/ha/év. Hajdú-Bihar megye. A válaszokat előre is köszönöm.
Válasz 2266 #2258. hozzászólásáraNem nem pancserok a szomszédok csak szar év volt. Mi sem tudunk mindíg 8-10q magot fogni.Sőt nekem meg a telepítéssel nem szokott szerencsém lenni, én még szűzmagot sosem tudtam fogni :-(
Válasz mgbiztositas #2254. hozzászólásáraez minősítheti az időjárást és a szomszédot is.nekem volt olyan aki szemembe mondta hogy azért sikerült valamink jól mert nagyanyánk sokat imádkozott,az ilyet vezesse be valaki a PREGA-ba.
Válasz sanyi1965 #2251. hozzászólásáraIgen Gyomaendrődön. Abba a dűlőbe ahol gazdálkodom az elmúlt 8 évben 3X fordult elő hogy mázsára több lucernamagot takarítottunk be mint szomszéd kukoricát.
Válasz oprita #2252. hozzászólásáranálam műtrágya kilőve.és a sűrűbb vetéscsere miatt változatosabb a szálastakarmány összetétele is.olcsóbb a lucernamagot 3-4 évente megvenni mint mindegyikben-mindenre a műtrágyát.ne várjuk meg a kiritkulást mert a vékonyabb szárúval könnyebb bánni+piacosabb.az állattartókat tekintve ne általánosítsunk.a kolléga írta hogy vetőmagtermelő,ott más pennával írnak hisz ad egy SOLUBOR-t esetleg neki s olyan hosszú csigákat nevelhet rajta ergo komoly mennyiségű magot fog.csak amit esetleg egy 30 000 ha-os határban megtehetnek azt mi nem.
Válasz mgbiztositas #2250. hozzászólásáraAnno vágtam tizenéves lucernát,osztatlan "senkiföldje" volt,50% feletti állomány.Akinek állatai vannak,az szerintem addig tartja a lucernát,amíg lehet.Ezesetben nem a maximális nitrogén,hanem a nagyobb képzett humuszmennyiség a bónusz.A nitrogént amúgy is a legkönnyebb , legolcsóbb pótolni.
Válasz mgbiztositas #2250. hozzászólásáraha ezek Gyomaendrődön vannak láttam a nyáron.inkább kukorica a nyerő felénk még ha sült is erősen,luci magra túlkínálat lenne/olcsón/.inkább másodvetésű keverékekkel zöldítenek,valahol igazuk van.
Válasz sanyi1965 #2249. hozzászólásáraKöszönöm az egyetértést.
Nekem azért van csak idén 8.éves lucernatáblám mert vetőmagozok. És tavaly is adott ez a tábla 32q=ha szénát(8körbála) utána meg 4,5q/ha fémzárolt tisztaságú magot.
Válasz UE-28 #2240. hozzászólásáraA tavaszi fogasolás lényege: Megszellőztesd a talajt ezáltal több N-t tud a megkötődni.Igazából ez 4.évtől kezd egyre kevesebb lenni.7-8éves lucernán szinte alig találni gümőket.
+Gyomgyérítés bár erre a gyomfésű jobb lenne.
+Nem baj ha megvágja a növényt. Általában ott újabb hajtást hoz. Kipusztulni semmiképpen sem fog akár egy RT-val is végigmehetnél rajta még lehet szebb is lenne.
Ha vannak túrások ahogy a kollégák is írják akkor még kell a simító is utána.
Válasz 2266 #2242. hozzászólásáraÉn még a 8m-es simítót is húzom meg nehéz borona hátával ,összes vakond dúrást róka kaparást disznó árkolást egy menetbe behúzom.
Válasz mgbiztositas #2238. hozzászólásáralucerna vetésben-termesztésben mindig tanulók vagyunk.ezt a műtrágya dolgot abszurdnak tartom hisz azért vetjük hogy rizómáival nitrogént gyűjtve feljavítsuk területeinket, évekre előre spórol nekünk. ám ha a 4-5 kaszálásból 1-2 vagy elázik vagy nem nő meg, haszonnövényként ne ragaszkodjon hozzá az aki nem tart állatokat.
Válasz Radocz #2236. hozzászólásáraAmit leírtál mi az eltérés a tankönyv és a gyakorlat között?(Mert nekem csak annyi jött le hogy rosszul tanultad meg a Lucernát)
Válasz MFM #2233. hozzászólásáraTöbbször van eltérés a tnakönyv és gyakorlat közt.
1980ban többször vetettük, mert a gyom a kaszálással nem tűnt el. Ekkor kezdtem dolgozni a TSZ-ben. Mivel kisüzemi módszerekkel nem sikerült már kétszer a lucerna vetés, így megrendeltem a TSZ-ben.
Ekkortól nézte valamibe Édesapám a nagyüzemi gazdálkodást. Jól sikerült.
A többi része gyűjtés villázás azért megmaradt "hagyományosnak".
Nem műtrágyáztuk. (Sőt Netparaszt kifejezetten ártalmasnak tartja).
Tavasszal mi is adtunk neki egy könnyűboronát. Ezt már hanyagolom időnként.
Az idén kipróbálom, csak a területek felét berenálni (boronálni) és figyelem a különbséget.
Kaszálás: amikor egy két virág megjelenik.
Az idén egyik kaszálás elfelejtett megnőni az ötödik hétre. A gépész igazi paraszt gyerek. Javaslatára vártunk vele. Közbejött a búza aratás, így volt ideje nőni a lucernának. És csodát láttam, mert nőtt. Én úgy tanultam, hogy virágzás után már fogy a lucerna. Az nem fogyott, hanem közel annyi termett, mint az első kaszálás.
Válasz BBK #2234. hozzászólásáraFelénk aki tud az alá nyom egy jó adag szervest vetés előtt. Aztán ilyen szempontból magára marad.
Miért várod meg a teljes virágzást? Mi mindig úgy kaszálunk, hogy zöldbimbós, esetleg 1-2 virág nyílt ki. Egyszer szoktuk kivárni a teljes virágzást, mert állítólag jót tesz neki, de ennek sem sok értelmét látom. Pár éve nézegettem, közeli táblán amit zölden hortunk le ott volt egyik fele így, másik úgy. Nem vettem észre különösebb különbséget azon kívül, hogy a hamarabb kaszált részről valamivel több jött le mert késő ősszel még egyzser kigyapjasodott amit értelme volt leszedni.
Válasz BBK #2231. hozzászólásáraIgen, ezt én is hallottam már az egyetemen, de valahogy én úgy vagyok ezzel, hogy inkább annak hiszek amit tapasztalok. Sok ember azt hiszi hogy olyan a mezőgazdaság mint egy recept. Le van írva hogy miből mennyit mikor kell hozzáadni ês akkor rekord termésed lesz.
Amúgy ha figyeltél volna nem azt mondtam, hogy nem ad többet, hanem hogy nem ad annyival többet mint amennyit ráköltessz. Meg amit egyik oldalon többet ad látszólag azt elveszi máshonnan.
De ez csak az én tapasztalatom, miattam mindenki úgy műtrágyázza a lucernáját ahogy akarja. Lehetőleg gyomírtót is nyomj neki minden kaszálás után meg egy kis rovar és gombaölőt is biztos ami biztos
Válasz BBK #2231. hozzászólásáraszántsd ki,ha valóban termelni akarsz és vess új lucernát máshová.katalógus termelés amit írsz!nagy baj lenne ha egy lucerna termelő-felhasználó BIGE árva lenne.hadd javítsa a földet s látod az elhúzódó tél milyen árakat produkál,ebből sosem elég.
A lucerna tápanyagigényes növény.
A lucerna N-igényét csak a kezdeti fejlődés során kell kielégíteni műtrágyázással. Ekkor még a gyökerén később szimbiózisban élő baktériumok felszaporodási folyamata és a gümőképződés zajlik, ami kezdeti „N-éhséget" vált ki. A kezdeti fejlődés elősegítéséhez igényli ennek a makroelemnek a pótlását is a telepítés előtt. Savanyú talajokon hatásos a termő lucerna N-fejtrágyázása is, kora tavasszal illetve kaszálások után megosztva.
Ti meg azt mondjátok,hogy semmi értelme kényeztetni? Nem hoz többet?
Válasz BBK #2225. hozzászólásáraMax. meszeznék.Az is csak a lucernát fogyasztó állatoknak,meg az utóveteménynek jó.Ammonnitrát negatív,ha sok a pénzed akkor inkább pétisó.Bár négy évesre...Nekem 8. éves egy Szarvasi tábla,évi átlag 30 db/ha-t adott,de róka meg csókakakán kívül nem kapott mást.Idén első kaszálás után szántódik kalászos alá.
Válasz BBK #2225. hozzászólásáraAzért nem foglalkozunk ezzel a témával, mert én személy szerint jó nagy hülyeségnek tartom a lucernát szórogatni műtrágyával egyrészt azért, mert a lucerna egyik fő haszna az, hogy nitrogént pótol a talajba, míg ha jól megszórod nem lesz rászorulva, nem lesz hülye a növény nitrogénvisszapótláson erőlködni. Másrészről meg ha erőlködsz is ezzel akkor is lesz kb. 2 db bálával nagyobb termésed ami tiszta haszonban legyen 6.000 ft/ha. Ebből kivonod a műtrágyát, a gázolajat, a rászánt időt, telefonálgatást, kérdezősködést stb. Szerinted megéri?
Amúgy ha tényleg érdekel a téma vissza lehet olvasni kicsit a fórumban...
Sziasztok!
Elmaradt az öszi alaptrágyázás a lucernában sajnos.
2017-ben is tavasszal szórtam el az NPK,de sajnos nem igazán élvezte a növény a hatását,pedig kora tavasszal még kapott csapadékot böven a terület.
Mit javasoltok,mert tápanyagot csak kell neki adni valamit.
Karbamidot ugye nem szórunk rá,de mi a helyzet az Ammónium nitráttal(AN 34%)?Milyen mértékben lehet használni.
A lucernám idén 4 éves lesz. Eddig csak N alapu mütrágyát nem kapott,mivel félek a savanyitó hatástól.Nem szeretném még kiszántani pár évig.
Kaszálni is mindig,akkor kezdjük amikor már teljesen kivirágzik.
Tavaly kapott szerves trágyát is ami sajnos utólag látom,hogy nem volt a legjobb ötlet.Mert most tele van a terület vakondtúrással ami megritkithasa.Tavasszal fakadás elött mindig fogasolva van.
Válasz MFM #2220. hozzászólásáraGea volt nekem is, 2. év végén kiforgattam a francba mert semmit nem ért. Egy búza után vissza lett nyomva AS1-el és össze sem lehet hasonlítani.
Válasz colizoli #2217. hozzászólásáraEmiliana és Gea volt a nevük, felesbe kevertem őket, de próbaképp a föld egyik vêgén egy-egy ha-t elvetettem csak az egyikel-másikkal, de semmi különbség nincs köztük. Szerintem a fajta nem számít olyan nagyon sokat, szerintem évi max. 10 bála diferencia lehet fajta és fajta közt, hiszen a nagyon szart nem szaporítanák. Az egyéb tényezők sokkal többet számítanak.
Válasz colizoli #2214. hozzászólásáraNekem az olasz mag nulla trágyázással 60 bála/ha/év adott. 4 kaszálás volt. Közben azt írták róla, hogy közepes termésű fajta. Mi lett volna, ha jó termésűt vetek?!
Válasz Bán Zsolt #2208. hozzászólásáraHa felhivod a Medicago Kft-t akkor elmondják, hogy melyiket hova érdemes. Amúgy ha nem vakalóhomokba akarod, akkor Kingát vess. 30 napos vágással 5x kaszálással 3. éves hozott 50 bálát per év. Mondjuk vetés elött rendesen megdurrantottam szervestrágyával.11 kocsi(T-88)/ ha.
3163 hozzászólás
Válasz sanyi1965 #2255. hozzászólásáraA legérdekesebb az egészben, hogy olaszul a "pregare" azt jelenti, hogy "imádkozni" (ima - preghiere). Az a mondat meg, hogy "nagymama imádkozik" olaszul úgy hangzik, hogy "la nonna prega". Úgyhogy a PREGA és az ima között igencsak van kapcsolat, és ezt pont a nagyanyó hozhatja létre
Válasz panka0724 #2261. hozzászólásáraszia!
1000Ft/körbála
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, lucerna terület szerintetek mennyit érhet CSAK kaszálásra, nem haszonbérbe/ha/év. Hajdú-Bihar megye. A válaszokat előre is köszönöm.
Homokosabb területre szarvasi as1 vagy as3 a jobb?
Válasz 2266 #2258. hozzászólásáraNem nem pancserok a szomszédok csak szar év volt. Mi sem tudunk mindíg 8-10q magot fogni.Sőt nekem meg a telepítéssel nem szokott szerencsém lenni, én még szűzmagot sosem tudtam fogni :-(
Válasz mgbiztositas #2254. hozzászólásáraAzz komoly !! Most akkor ti vagytok ennyire profik vagy a szomszédotok ennyire pancser??
Válasz BBK #2256. hozzászólásáras a bácsiban fel sem merült opcióként hogy az akkor 700 ft-os DIKAMIN-t lespórolta a saját tengerijéről.
Válasz mgbiztositas #2254. hozzászólásáraJól termel a szomszéd!
sanyi1965
"nagyanyánk sokat imádkozott"
Válasz mgbiztositas #2254. hozzászólásáraez minősítheti az időjárást és a szomszédot is.nekem volt olyan aki szemembe mondta hogy azért sikerült valamink jól mert nagyanyánk sokat imádkozott,az ilyet vezesse be valaki a PREGA-ba.
Válasz sanyi1965 #2251. hozzászólásáraIgen Gyomaendrődön. Abba a dűlőbe ahol gazdálkodom az elmúlt 8 évben 3X fordult elő hogy mázsára több lucernamagot takarítottunk be mint szomszéd kukoricát.
Válasz oprita #2252. hozzászólásáranálam műtrágya kilőve.és a sűrűbb vetéscsere miatt változatosabb a szálastakarmány összetétele is.olcsóbb a lucernamagot 3-4 évente megvenni mint mindegyikben-mindenre a műtrágyát.ne várjuk meg a kiritkulást mert a vékonyabb szárúval könnyebb bánni+piacosabb.az állattartókat tekintve ne általánosítsunk.a kolléga írta hogy vetőmagtermelő,ott más pennával írnak hisz ad egy SOLUBOR-t esetleg neki s olyan hosszú csigákat nevelhet rajta ergo komoly mennyiségű magot fog.csak amit esetleg egy 30 000 ha-os határban megtehetnek azt mi nem.
Válasz mgbiztositas #2250. hozzászólásáraAnno vágtam tizenéves lucernát,osztatlan "senkiföldje" volt,50% feletti állomány.Akinek állatai vannak,az szerintem addig tartja a lucernát,amíg lehet.Ezesetben nem a maximális nitrogén,hanem a nagyobb képzett humuszmennyiség a bónusz.A nitrogént amúgy is a legkönnyebb , legolcsóbb pótolni.
Válasz mgbiztositas #2250. hozzászólásáraha ezek Gyomaendrődön vannak láttam a nyáron.inkább kukorica a nyerő felénk még ha sült is erősen,luci magra túlkínálat lenne/olcsón/.inkább másodvetésű keverékekkel zöldítenek,valahol igazuk van.
Válasz sanyi1965 #2249. hozzászólásáraKöszönöm az egyetértést.
Nekem azért van csak idén 8.éves lucernatáblám mert vetőmagozok. És tavaly is adott ez a tábla 32q=ha szénát(8körbála) utána meg 4,5q/ha fémzárolt tisztaságú magot.
Válasz mgbiztositas #2244. hozzászólásárapontosan így van,3.év után kiszántani,ekkor maximális a gyűjtött nitrogén.
Válasz MFM #2245. hozzászólásáraAz a jó ami odahaza van az udvarban.
Válasz MFM #2245. hozzászólásáraAzért írtam rt-t mert azt jobban be lehet állítani 3-5 cm mélyre, és attól semmi baja nem lesz.
Köszönöm a segítségeket!
Válasz mgbiztositas #2244. hozzászólásáraRT alatt a Joker RT-t érted? Szerintem az azért kiszedné a lucit...
Rétborona a jobb lucernára vagy a fogas? A rétborona legalább el is simítja, nem kell külön simító.
Válasz UE-28 #2240. hozzászólásáraA tavaszi fogasolás lényege: Megszellőztesd a talajt ezáltal több N-t tud a megkötődni.Igazából ez 4.évtől kezd egyre kevesebb lenni.7-8éves lucernán szinte alig találni gümőket.
+Gyomgyérítés bár erre a gyomfésű jobb lenne.
+Nem baj ha megvágja a növényt. Általában ott újabb hajtást hoz. Kipusztulni semmiképpen sem fog akár egy RT-val is végigmehetnél rajta még lehet szebb is lenne.
Ha vannak túrások ahogy a kollégák is írják akkor még kell a simító is utána.
Válasz 2266 #2242. hozzászólásáraÉn még a 8m-es simítót is húzom meg nehéz borona hátával ,összes vakond dúrást róka kaparást disznó árkolást egy menetbe behúzom.
Válasz UE-28 #2240. hozzászólásáraMehet ez a nehezebb borona is csak forditsd meg ás húzd a hátán!!!
Válasz vereszs #2237. hozzászólásáraLehet, de csak óvatosan. A legjobb az ha összerázza az ember egy kis szalmával.
Akkor a fogasolást ajánljátok??
Most cserélünk fogakat a kb 50-60 kg/ levelû boronán, szóval elég jól foghúzni, nem vágom meg nagyon vele?
Válasz mgbiztositas #2238. hozzászólásáralucerna vetésben-termesztésben mindig tanulók vagyunk.ezt a műtrágya dolgot abszurdnak tartom hisz azért vetjük hogy rizómáival nitrogént gyűjtve feljavítsuk területeinket, évekre előre spórol nekünk. ám ha a 4-5 kaszálásból 1-2 vagy elázik vagy nem nő meg, haszonnövényként ne ragaszkodjon hozzá az aki nem tart állatokat.
Válasz Radocz #2236. hozzászólásáraAmit leírtál mi az eltérés a tankönyv és a gyakorlat között?(Mert nekem csak annyi jött le hogy rosszul tanultad meg a Lucernát)
Lónak lehet adni csomagolt lucernát?
Válasz MFM #2233. hozzászólásáraTöbbször van eltérés a tnakönyv és gyakorlat közt.
1980ban többször vetettük, mert a gyom a kaszálással nem tűnt el. Ekkor kezdtem dolgozni a TSZ-ben. Mivel kisüzemi módszerekkel nem sikerült már kétszer a lucerna vetés, így megrendeltem a TSZ-ben.
Ekkortól nézte valamibe Édesapám a nagyüzemi gazdálkodást. Jól sikerült.
A többi része gyűjtés villázás azért megmaradt "hagyományosnak".
Nem műtrágyáztuk. (Sőt Netparaszt kifejezetten ártalmasnak tartja).
Tavasszal mi is adtunk neki egy könnyűboronát. Ezt már hanyagolom időnként.
Az idén kipróbálom, csak a területek felét berenálni (boronálni) és figyelem a különbséget.
Kaszálás: amikor egy két virág megjelenik.
Az idén egyik kaszálás elfelejtett megnőni az ötödik hétre. A gépész igazi paraszt gyerek. Javaslatára vártunk vele. Közbejött a búza aratás, így volt ideje nőni a lucernának. És csodát láttam, mert nőtt. Én úgy tanultam, hogy virágzás után már fogy a lucerna. Az nem fogyott, hanem közel annyi termett, mint az első kaszálás.
Válasz BBK #2234. hozzászólásáraFelénk aki tud az alá nyom egy jó adag szervest vetés előtt. Aztán ilyen szempontból magára marad.
Miért várod meg a teljes virágzást? Mi mindig úgy kaszálunk, hogy zöldbimbós, esetleg 1-2 virág nyílt ki. Egyszer szoktuk kivárni a teljes virágzást, mert állítólag jót tesz neki, de ennek sem sok értelmét látom. Pár éve nézegettem, közeli táblán amit zölden hortunk le ott volt egyik fele így, másik úgy. Nem vettem észre különösebb különbséget azon kívül, hogy a hamarabb kaszált részről valamivel több jött le mert késő ősszel még egyzser kigyapjasodott amit értelme volt leszedni.
Válasz MFM #2233. hozzászólásáraIgazad van!
Akkor maradok a fogasolásnál.
Válasz BBK #2231. hozzászólásáraIgen, ezt én is hallottam már az egyetemen, de valahogy én úgy vagyok ezzel, hogy inkább annak hiszek amit tapasztalok. Sok ember azt hiszi hogy olyan a mezőgazdaság mint egy recept. Le van írva hogy miből mennyit mikor kell hozzáadni ês akkor rekord termésed lesz.
Amúgy ha figyeltél volna nem azt mondtam, hogy nem ad többet, hanem hogy nem ad annyival többet mint amennyit ráköltessz. Meg amit egyik oldalon többet ad látszólag azt elveszi máshonnan.
De ez csak az én tapasztalatom, miattam mindenki úgy műtrágyázza a lucernáját ahogy akarja. Lehetőleg gyomírtót is nyomj neki minden kaszálás után meg egy kis rovar és gombaölőt is biztos ami biztos
Válasz BBK #2231. hozzászólásáraszántsd ki,ha valóban termelni akarsz és vess új lucernát máshová.katalógus termelés amit írsz!nagy baj lenne ha egy lucerna termelő-felhasználó BIGE árva lenne.hadd javítsa a földet s látod az elhúzódó tél milyen árakat produkál,ebből sosem elég.
A lucerna tápanyagigényes növény.
A lucerna N-igényét csak a kezdeti fejlődés során kell kielégíteni műtrágyázással. Ekkor még a gyökerén később szimbiózisban élő baktériumok felszaporodási folyamata és a gümőképződés zajlik, ami kezdeti „N-éhséget" vált ki. A kezdeti fejlődés elősegítéséhez igényli ennek a makroelemnek a pótlását is a telepítés előtt. Savanyú talajokon hatásos a termő lucerna N-fejtrágyázása is, kora tavasszal illetve kaszálások után megosztva.
Ti meg azt mondjátok,hogy semmi értelme kényeztetni? Nem hoz többet?
Válasz endypapa #2228. hozzászólásáraKöszi,utánanézek.
Válasz BBK #2225. hozzászólásáraMax. meszeznék.Az is csak a lucernát fogyasztó állatoknak,meg az utóveteménynek jó.Ammonnitrát negatív,ha sok a pénzed akkor inkább pétisó.Bár négy évesre...Nekem 8. éves egy Szarvasi tábla,évi átlag 30 db/ha-t adott,de róka meg csókakakán kívül nem kapott mást.Idén első kaszálás után szántódik kalászos alá.
Válasz Földönfuto #2223. hozzászólásáraHunor 40
Válasz BBK #2225. hozzászólásáraAzért nem foglalkozunk ezzel a témával, mert én személy szerint jó nagy hülyeségnek tartom a lucernát szórogatni műtrágyával egyrészt azért, mert a lucerna egyik fő haszna az, hogy nitrogént pótol a talajba, míg ha jól megszórod nem lesz rászorulva, nem lesz hülye a növény nitrogénvisszapótláson erőlködni. Másrészről meg ha erőlködsz is ezzel akkor is lesz kb. 2 db bálával nagyobb termésed ami tiszta haszonban legyen 6.000 ft/ha. Ebből kivonod a műtrágyát, a gázolajat, a rászánt időt, telefonálgatást, kérdezősködést stb. Szerinted megéri?
Amúgy ha tényleg érdekel a téma vissza lehet olvasni kicsit a fórumban...
Válasz BBK #2224. hozzászólására"Tavasszal fakadás elött mindig fogasolva van."
Mi ezt könnyű lovasberenának nevezzük.
Mi nem adunk neki semmilyen tápanyagot.
Nem igazán foglalkoznak ezzel a témával.
Sziasztok!
Elmaradt az öszi alaptrágyázás a lucernában sajnos.
2017-ben is tavasszal szórtam el az NPK,de sajnos nem igazán élvezte a növény a hatását,pedig kora tavasszal még kapott csapadékot böven a terület.
Mit javasoltok,mert tápanyagot csak kell neki adni valamit.
Karbamidot ugye nem szórunk rá,de mi a helyzet az Ammónium nitráttal(AN 34%)?Milyen mértékben lehet használni.
A lucernám idén 4 éves lesz. Eddig csak N alapu mütrágyát nem kapott,mivel félek a savanyitó hatástól.Nem szeretném még kiszántani pár évig.
Kaszálni is mindig,akkor kezdjük amikor már teljesen kivirágzik.
Tavaly kapott szerves trágyát is ami sajnos utólag látom,hogy nem volt a legjobb ötlet.Mert most tele van a terület vakondtúrással ami megritkithasa.Tavasszal fakadás elött mindig fogasolva van.
Hello. Igazi homok talajba milyen fajtát érdemes vetni?Termésmsnnyiség nem nagyon érdekes,csak maradjon meg.
Válasz ..MZ/X.. #2221. hozzászólásáraEz érdekes, nekem ennél rosszabb lucernám soha ne legyen!
Válasz MFM #2220. hozzászólásáraGea volt nekem is, 2. év végén kiforgattam a francba mert semmit nem ért. Egy búza után vissza lett nyomva AS1-el és össze sem lehet hasonlítani.
Válasz colizoli #2217. hozzászólásáraEmiliana és Gea volt a nevük, felesbe kevertem őket, de próbaképp a föld egyik vêgén egy-egy ha-t elvetettem csak az egyikel-másikkal, de semmi különbség nincs köztük. Szerintem a fajta nem számít olyan nagyon sokat, szerintem évi max. 10 bála diferencia lehet fajta és fajta közt, hiszen a nagyon szart nem szaporítanák. Az egyéb tényezők sokkal többet számítanak.
Válasz colizoli #2214. hozzászólásáraOk. Köszi
Válasz MFM #2215. hozzászólásáraVagy keverve 2 vagy több fajtát.
Válasz MFM #2215. hozzászólásáraMelyik volt, mert az idén is vetnem kell és keresek valami mást is?
Válasz MFM #2215. hozzászólásáraÉn az olasz maggal befürödtem, 10 cm és virágzik. 2. kaszálás 1 bála. A....t.
Válasz colizoli #2214. hozzászólásáraNekem az olasz mag nulla trágyázással 60 bála/ha/év adott. 4 kaszálás volt. Közben azt írták róla, hogy közepes termésű fajta. Mi lett volna, ha jó termésűt vetek?!
Válasz Bán Zsolt #2208. hozzászólásáraHa felhivod a Medicago Kft-t akkor elmondják, hogy melyiket hova érdemes. Amúgy ha nem vakalóhomokba akarod, akkor Kingát vess. 30 napos vágással 5x kaszálással 3. éves hozott 50 bálát per év. Mondjuk vetés elött rendesen megdurrantottam szervestrágyával.11 kocsi(T-88)/ ha.