Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak632 FtBenzin árak614 FtEUR411.02 FtUSD395.26 FtCHF439.37 FtGBP495.29 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Neked is köszönöm, most jelentkeztem az előbb(még nem hivatalosan) elvileg ez az utolsó 7 hónapos és már csak 1 helyük volt telefonon beszéltem velük és úgy rám sikerült ijeszteniük hogy hirtelen jelentkeztem :D és most akarom még egyszer átgondolni a dolgot mielőtt aláírnék bármit is. Azért vagyok így bezsongva
Én nemrég végeztem náluk technikusit. Nem egy nagy dolog, de mivel változott a képzési rendszer ez volt az utolsó lehetőség, hogy pár hónap alatt meg lehessen csinálni. Az aranykalászosnál kicsit komolyabb, de nem sokkal. Ha jól rémlik kompletten 250 a tandíj, ezért kapsz havi 1 konzultációs napot, egy dvd-t a nagyjábóli tananyaggal és 2 db tankönyvet. A színvonal olyan mint általában a felnőttképzéseknél. A papír a lényeg, aki meg akar az utánaolvas, tanul a témában.
Mátrixnál végeztem aranykalászost. Mivel szinte nem egy iskolarendszerű képzés, ezért nem elvárható egy helyen sem, hogy az ember fejébe verjék a tudást. Az anyag amit kaptunk szerintem jó, egyszerűen meg kell tanulni!
Én a Mátrixhoz ökogazdára jártam. A papír megszerzésére jó volt, de a tananyag részben csalódás volt, mert lényegében csak a vizsgára készített fel -igaz, arra szerintem elég jól, meg ahhoz rengeteg anyagot kaptunk; de plusz használható ismereteket nem sokat adott. Voltak, akik más tanfolyamokat is végeztek ott, ők panaszkodtak, hogy más tanfolyamaik is ilyenek, és eléggé a pénzre megy a dolog.
Ha csak a papír kell, akkor ajánlom, mert a szervezés általában jó volt, de ha tényleges, használható tudást szeretnél, akkor nem biztos, hogy jó befektetés tanfolyamra költeni a pénzt.
Válasz #94. hozzászólásra
Szia! Gondolom már sikeresen végeztél a Dekra által szervezett tanfolyammal. A pénzügyi részével minden rendben volt? Csak akkor és annyi pénzt vettek le a számládról, amit megbeszéltetek? Előre is köszi!
#1. hozzászólás, Imre83 küldte be 2014-05-18 23:13:32-kor | [TÖRÖL] | Felhasználó kitiltása: egy napra | egy hétre | egy hónapra
Mezőgazdasági képzések, nagy választékban akár ingyenesen is!
Nálunk megszerezheti a pályázatokhoz szűkséges végzettségeket akár ingyen is!
- mezőgazdasági technikus pl.: fiatal gazda pályázatnál plusz 10 pont
- aranykalászos gazda pl.: legalacsonyabb elfogadható végzettség fiatal gazdánál vagy födműves regisztráció esetén
- mezőgazdasági erő és munkagépkezelő
- mezőgazdasági rakodógépkezelő
- önjáró betakarítógép kezelő
motorfűrészkezelő és fakitermelő
- méhész
tel.: 30/290-6100
Hívd fel Vereby Zsoltot a 30-9670180 számon neki szerintem megvan. Mi a múlt héten szerdán vizsgáztunk és úgy láttam nála okostelóra feltöltve megvolt pdf dokumentumként!
Növénytermesztő és növényvédelmi technikus képzést csinált már valaki? Van értelme a mg. technikus mellé megcsinálni? Ahogy nézegetem növényvédelmis oldalról pluszt nem ad, annyi mint egy 80 órás.
Felhívás a húsmarha és a juh ágazatokban nyújtott kérődző szerkezetátalakítási nemzeti program képzéseire
Azon gazdálkodók, akik az egységes kérelmükben úgy nyilatkoztak, hogy a „Húsmarha és a juh ágazatokban nyújtott kérődző szerkezetátalakítási nemzeti program” feltételei közül a képzésen történő részvételt választják, a 22/2012.VM rendelet értelmében a NAKVI által meghirdetett képzések valamelyikével teljesíthetik vállalásukat.
A Bács Agrárház Nonprofit Közhasznú Kft. (6000 Kecskemét, Tatár sor 6.) a NAKVI partnereként, mint képzőhely részt vesz a képzések bonyolításában.
Tervezett képzéseink:
Legeltetés és gyephasználat (32 óra)
Helyszín: Kiskunfélegyháza, Oskola u. 1-3.
Időpont: 2013. december 06-07. és 13-14.
Helyszín: Kecskemét, Tatár sor 6. (Nemzeti Agrárgazdasági Kamara székháza)
Időpont: 2014. január 09-10. és 17-18.
Helyszín: Kiskunhalas
Időpont: 2014. február 07-08. és 14-15.
Helyi termék, hozzáadott érték (piacra jutás, rövid ellátó lánc)(32óra)
Helyszín: Kecskemét, Tatár sor 6. (Nemzeti Agrárgazdasági Kamara székháza)
Időpont: 2014. február 07-08. és 14-15.
A képzések önköltséges, akkreditált szakmai képzések.
A képzések időtartama: 32 óra, 2*2 nap
45 perces órák 1. blokk: 09-12 óra
60 perc ebédszünet 2. blokk: 13-16 óra
Költségek: A képzés díja 50.000.- Ft, melyet a képzés megkezdése előtt be kell fizetni a NAKVI-nak. (Számlaszám: 10032000-01743276)
A képzés zárása: Az egyes témakörökhöz kapcsolódó tesztlapok kitöltése legalább 51%-os teljesítménnyel. Az eredményes teljesítés esetén a képzésben részt vevő számára tanúsítvány kerül kiállításra.
Tananyag biztosítása: elektronikus formában, azaz CD-n, illetve az intézet honlapjáról letölthető formátumban (www.nakvi.hu)
A PONTOSAN KITÖLTÖTT és aláírt jelentkezési lapot a képzési díj befizetésének igazolásával az alábbi címre kell eljuttatni: 6000 Kecskemét, Tatár sor 6.
További információ: Bács Agrárház Nonprofit Kft., 76/497-075; info@bacsagrarhaz.hu
ÚMVP által támogatott
80 órás Növényvédelmi tanfolyamot
(„Zöldkönyves tanfolyamot”)
hirdet a
Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamarával együttműködésben.
A sikeres vizsgát tett hallgatók jogosulttá válnak:
• a II. forgalmi kategóriájú növényvédő szerek vásárlására és felhasználására,
• kiskereskedelemben növényvédő szer eladóként történő munkára,
• aktív Növényvédő kamarai tag felügyeletével I. forgalmi kategóriájú növényvédő szer felhasználására.
Helyszín: 6000 Kecskemét, Tatár sor 6.
Időpont: 2013. december 11 – 2014. január 31.
A képzés díja: 65.450,- Ft – őstermelők és mezőgazdasági vállalkozók számára visszaigényelhető
Jelentkezési lapok (ÚMVP) a honlapunkról letölthetők.
A részletekről folyamatosan tájékozódhatnak a www.bacsagrarhaz.hu honlapon, vagy érdeklődjön munkatársainknál!
Szerintem simán megcsinálhatod, pontosan nem tudom de aki tanul annak sem kell adót fizetni maga után mint ahogy ha valaki alkalmazott és a cég fizeti utána a járulékokat akkor annak sem kell. Mi a földhivatalnál voltunk bent, a saját nevemre akartam egy őstermelőit kiváltani tavasszal...ki is töltöttem a papírt, de ugye külön adószám, kamarai regisztráció, MVH regisztráció minden szükséges lett volna, és akkor tanácsolta az ügyintéző hogy ha anya és fia akkor csinálhatunk közös őstermelőit, semmibe sem került, mindkettőnkre érvényes az adószám, a kamarai reg. és az MVH reg. is. Nálunk is főleg mutter nevén van minden, én egy kevés burgit adtam el étteremnek a saját nevemre. De az illetékes fh biztosan tud segíteni.
Te mivel foglalkozol? Tanulsz vagy valahol alkalmazott vagy? Ha igen akkor miért nem csináltok közös őstermelőit? Sokan nem ismerik, én is idén vittem be kukit és csak néztek hogy milyen őstermelői ez. semmibe sem került így 2x600ezer az adómentesség felső határa.
Csak a fater tudja visszaigényelni. Esetleg ha családi gazdaság vagytok akkor érdemes megkérdezni a falugizdát, hátha megy a dolog.
Alap esetben az tudja visszaigényelni aki sikeresen elvégezte a tanfolyamot.
A Bács Agrárház Kft. az alábbi képzéseket indítja a közeljövőben:
"AKG II., Natura 2000 kifizetések, valamint 80 órás növényvédelmi tanfolyamot indítunk a közeljövőben, de megint lesz kérődző szerkezet átalakításos képzés is.
Képzés megnevezése
Időpont
Díj
-AKG II.
2013. november 29.
12.500,- Ft
-Natura 2000 kifizetések
2014. január 31 – február 1.
20.400,- Ft
Helyszín: Nemzeti Agrárgazdasági Kamara székháza
Kecskemét, Tatár sor 6.
Befizetés a helyszínen történik.
Ismételten elindítjuk 80 órás növényvédelmi tanfolyamunkat (Zöldkönyves tanfolyam) a Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara együttműködésével.
A sikeres vizsgát tett hallgatók jogosulttá válnak:
•a II. forgalmi kategóriájú növényvédő szerek vásárlására és felhasználására,
•kiskereskedelemben növényvédő szer eladóként történő munkára,
•aktív Növényvédő kamarai tag felügyeletével I. forgalmi kategóriájú növényvédő szer felhasználására.
A képzés helyszíne: Nemzeti Agrárgazdasági Kamara székháza
Kecskemét, Tatár sor 6.
A képzés kezdési időpontja: 2013.december 11. 14:00
Tervezett időpontok: 2013. december 16., majd
2014. január: keddi és csütörtöki napjain, valamint január 31-én (pénteken).
A képzés díja: 65 450,- Ft, amely őstermelők és mezőgazdasági vállalkozók számára visszaigényelhető (ÚMVP)
Minden képzésünk esetén ÚMVP - Jelentkezési lap kitöltésével és előzetes beküldésével érvényesíthető a jelentkezés.
A jelentkezési lapok letölthetőek a honlapunkról: www.bacsagrarhaz.hu
További információ a 76/497-075, vagy a 70/390-26-63-as telefonszámokon, illetve az info@bacsagrarhaz.hu e-mail címen."
Üdv!Zala megyében a Dekra oktató központ tanfolyamokat szeretne indítani!!!Zalaegerszeg-Nagykanizsa esetleg ha valakit érdekel!!!Mezőgazdaság és egyéb tanfolyam!Ingyenes őstermelőknek!!!T kategóriás jogsihoz már nem sok ember kellene és elindítanák!
Állatjóléti felelős képzés! -----------Tisztelt Asszonyom / Uram!
A kölcsönös megfeleltetéshez kapcsolódó (ingyenes) állatjóléti felelős képzés indul, a NÉBiH Jogalkalmazás javítása a mezőgazdasági szakigazgatásban 2. pályázatának keretében. Az első képzésről ami egyébként a 14. téma bővebb információ az alábbi linken található: http://www.nebih.gov.hu/content/htmlform?contentid=310900
A képzések után a NÉBiH honlapjára is kikerülnek majd a tananyagok a letölthető dokumentumok, így mindenki számára elérhetőek lesznek.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatalnak az Új Széchenyi Terv Államreform Operatív Program támogatási rendszeréhez benyújtott, ÁROP-2.2.16-2012-2012-0002 regisztrációs számú, „Jogalkalmazás javítása a mezőgazdasági szakigazgatásban 2.” című pályázatát a Közigazgatási Reform Programok Irányító Hatóságának vezetője támogatásra érdemesnek ítélte, mely döntéséről a MAG Zrt. – mint Közreműködő Szervezet – támogatói okiratot állított ki. A projekt teljes költségvetése 31.778.600.- Ft. Ennek köszönhetően a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal a projekt keretében az alábbi 16 téma oktatását tervezi az általa készített tananyagok segítségével. Az oktatások nyilvánosak, azok minden érdeklődő számára ingyenesen hozzáférhetőek (a 12. és 13. téma kivételével).
Az oktatásokra a megfelelő adatok megadásával lehet regisztrálni a fent megadott linken.
A kurzusok várhatóan 2013. első negyedévében indulnak az alábbi témák vonatkozásában.
FÖLDMŰVELÉSÜGYHÖZ KAPCSOLÓDÓ KÉPZÉSEINK
1. téma
A fenntartható bioüzemanyag-termelés követelményeiben, illetve annak igazolásában történő változások ismertetése és értelmezése, a „BÜHG kézikönyv”oktatása
2. téma
A mezőgazdasági termelést érintő időjárási és más természeti kockázatok kezelésével és a kárenyhítési hozzájárulás megfizetésével, valamint a kárenyhítő juttatás igénybevételével kapcsolatos kérdések elemzése. A mezőgazdasági biztosítás díjához nyújtott támogatás igénybevételének feltételei
ERDŐGAZDÁLKODÁSHOZ KAPCSOLÓDÓ KÉPZÉSEINK
3. téma
Az Európai Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Alapból a fiatal erdők állományneveléséhez nyújtandó támogatások részletes feltételeinek ismertetése
4. téma
Az Európai Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Alapból a Natura 2000 erdőterületeken történő gazdálkodáshoz nyújtandó kompenzációs támogatás részletes szabályainak ismertetése
ÁLLATTENYÉSZTÉSHEZ KAPCSOLÓDÓ KÉPZÉSEINK
5. téma
A vágósertések vágás utáni minősítése és a hasított féltestek kereskedelmi osztályba sorolása
6. téma
A vágóállatok vágás utáni minősítéséhez és kereskedelmi osztályba sorolásához kapcsolódó informatikai rendszer ismertetése
ÉLELMISZERLÁNC-BIZTONSÁGHOZ KAPCSOLÓDÓ KÉPZÉSEINK
7. téma
Az Élelmiszerlánc-törvény 2012. évi módosításainak értelmezése az ökológiai termelésre vonatkozó előírások tükrében
8. téma
A helyi termelői piacokon történő árusítás élelmiszer-biztonsági feltételeinek, vásárokra, piacokra és üzemeltetett bevásárlóközpontokra, valamint ezeken folytatott kereskedelmi tevékenységre vonatkozó előírásoknak és a kistermelői élelmiszer-termelés, -előállítás és -értékesítés feltételeinek ismertetése
9. téma
A vendéglátó-ipari termékek előállításának és forgalomba hozatalának élelmiszerbiztonsági feltételeinek ismertetése, valamint a Jó Higiéniai Gyakorlat Útmutató alkalmazásának elősegítése
NÖVÉNY-, TALAJ- ÉS AGRÁRKÖRNYEZET VÉDELEMHEZ KAPCSOLÓDÓ KÉPZÉSEINK
10. téma
A növényvédelmi tevékenységről szóló 43/2010. (IV. 23.) FVM rendelet 2012. évi módosításainak ismertetése
11. téma
A növényvédő szerrel szennyezett csomagolóeszköz-hulladékok kezelésének jogszabályi háttere
12. téma
A mező- és erdőgazdasági légi munkavégzés jogszabályi háttere, a 2012. évi változások ismertetése
13. téma
Az élelmiszerlánc-felügyeleti díj bevallásának és megfizetésének szabályai, illetve azok elfogadtatása a növény-egészségügyi ellenőrzések tükrében
ÁLLATEGÉSZSÉGÜGYHÖZ KAPCSOLÓDÓ KÉPZÉSEINK
14. téma
Az állatok védelmének és kíméletének jogszabályi háttere, a mezőgazdasági haszonállatok tartásának állatvédelmi szabályai - állatvédelmi szakemberek (állatjóléti felelősök) képzése
15. téma
A nem emberi fogyasztásra szánt állati eredetű melléktermékekre vonatkozó állategészségügyi szabályok
FELÜGYELETI DÍJHOZ KAPCSOLÓDÓ KÉPZÉSÜNK
16. téma
Az élelmiszerlánc-felügyeleti díj bevallásának és megfizetésének szabályai
Aranykalászos gazdaképzésre jelentkezés 2013. január 12-ig
Kiskunfélegyházán, a mezőgazdasági szakközépiskolában elindult az aranykalászos gazdaképzés. A támogatott – tandíj visszaigényléses – csatlakozási lehetőség 2013. január 12-ig lehetséges. Az ünnepek miatt jelentkezésüket e-mailben tudjuk fogadni december 20-január 3. között.
Friss hírek a húsmarha és a juh ágazatokban nyújtott kérődző szerkezetátalakítási nemzeti program képzéseiről
A képzésre kötelezettek számára az alábbi információkat tesszük közzé:
Képzési időpontok:
Ökológiai és természet közeli gazdálkodás (32 óra)
Kiskunfélegyháza, Oskola u. 1-3., 2013. január 11-12. és 18-19.
Kiskunhalas, Majsai út 2., 2013. január 24-26. és 28.
Kecskemét, Tatár sor 6., 2013. február 07-09. és 11.
Gazdálkodási és vállalkozási ismeretek (32 óra)
Kecskemét, Tatár sor 6., 2013. január 25-26. és február 01-02.
A képzések időtartama: 32 óra, 2*2 nap
1. blokk: 09-12 óra (1 óra ebédszünet)
2. blokk: 13-16 óra
Költségek: 50.000.- Ft, melyet a képzés megkezdése előtt a NAKVI számlaszámára kell befizetni átutalással. (Számlaszám10032000-01743276)
Felnőttképzési szerződés csak a befizetés igazolásával köthető!
A képzés zárása: Eredményes teljesítés esetén (Tesztkérdések 51%-a) tanúsítvány kerül kiállításra.
Kérjük, hogy PONTOSAN KITÖLTÖTT jelentkezési lapját a képzési díj befizetésének igazolásával címünkre mielőbb továbbítani szíveskedjék, de legkésőbb 2013. január 2-ig! Az idő rövidsége és az adminisztráció bonyolultsága miatt javasoljuk, hogy elsőbbségi postázást alkalmazzon!
Előzetes regisztráció nélkül képzésünkön nem tudjuk fogadni az érdeklődőket!
A beérkezés sorrendjében tudjuk fogadni jelentkezésüket. A várható nagyszámú érdeklődés miatt más helyszínre történő átirányítás jogát fenntartjuk.
További információ: Bács Agrárház Nonprofit Kft., 76/497-075, info@bacsagrarhaz.hu
Aki OKJ képzésben szeretne még részt venni, pl aranykalászos vagy gépkezelői tanfolyamok, az még az idén kezdje el!
Januártól átvariálják az egész OKJ rendszert, jóval hosszabbak lesznek a képzések, majd duplája lesz az áruk.
Eddig az aranykalászos ~280 órával le volt tudva, jövőre 1000-1200 lesz a kötelező óraszám.
Mezőtúron OKJ-s MÉHÉSZ tanfolyam indul decemberben. Tanfolyamdíj (vizsgával együtt) 140.000 Ft, amely visszaigényelhető a rendeletben meghatározott feltételek megléte esetén.
Érdeklődni lehet a 06-56-850-151-es telefonszámon, e-mailben az mvintezet@gfhf.hu címen.
294 hozzászólás
Válasz #193. hozzászólásra
Neked is köszönöm, most jelentkeztem az előbb(még nem hivatalosan) elvileg ez az utolsó 7 hónapos és már csak 1 helyük volt telefonon beszéltem velük és úgy rám sikerült ijeszteniük hogy hirtelen jelentkeztem :D és most akarom még egyszer átgondolni a dolgot mielőtt aláírnék bármit is. Azért vagyok így bezsongva
Válasz #192. hozzászólásra
Én nemrég végeztem náluk technikusit. Nem egy nagy dolog, de mivel változott a képzési rendszer ez volt az utolsó lehetőség, hogy pár hónap alatt meg lehessen csinálni. Az aranykalászosnál kicsit komolyabb, de nem sokkal. Ha jól rémlik kompletten 250 a tandíj, ezért kapsz havi 1 konzultációs napot, egy dvd-t a nagyjábóli tananyaggal és 2 db tankönyvet. A színvonal olyan mint általában a felnőttképzéseknél. A papír a lényeg, aki meg akar az utánaolvas, tanul a témában.
Köszönöm szépen a válaszokat, és konkrétan a mezőgazdasági technikusi képzésről valami vélemény? Ad-e valami használható tudást?
Válasz #187. hozzászólásra
Köszi szépen!
Tud valaki infót adni, hogyan tudom visszaigényelni az aranykalászos képzés díját az MVH-tól?
Mátrixnál végeztem aranykalászost. Mivel szinte nem egy iskolarendszerű képzés, ezért nem elvárható egy helyen sem, hogy az ember fejébe verjék a tudást. Az anyag amit kaptunk szerintem jó, egyszerűen meg kell tanulni!
Válasz #185. hozzászólásra
Én a Mátrixhoz ökogazdára jártam. A papír megszerzésére jó volt, de a tananyag részben csalódás volt, mert lényegében csak a vizsgára készített fel -igaz, arra szerintem elég jól, meg ahhoz rengeteg anyagot kaptunk; de plusz használható ismereteket nem sokat adott. Voltak, akik más tanfolyamokat is végeztek ott, ők panaszkodtak, hogy más tanfolyamaik is ilyenek, és eléggé a pénzre megy a dolog.
Ha csak a papír kell, akkor ajánlom, mert a szervezés általában jó volt, de ha tényleges, használható tudást szeretnél, akkor nem biztos, hogy jó befektetés tanfolyamra költeni a pénzt.
Válasz #186. hozzászólásra
Én is náluk végeztem tanfolyamot, nem volt semmi gond. Mikor utalták a támogatást akkor inkasszóval levették a szerződött összeget és ennyi.
Válasz #94. hozzászólásra
Szia! Gondolom már sikeresen végeztél a Dekra által szervezett tanfolyammal. A pénzügyi részével minden rendben volt? Csak akkor és annyi pénzt vettek le a számládról, amit megbeszéltetek? Előre is köszi!
Sziasztok! Kinek mi a véleménye a Mátrix oktatási központról , elmagyarázzák a dolgokat rendesen, mondanak valami érdemit vagy csak a pénz a lényeg?
Válasz #183. hozzászólásra
Nem igaz.
Mezőgazdasági technikusi képzésnek 2013. szept. 1.-jével megszűnt az iskolarendszeren kívüli képzése és csak 2 éves nappalin lehet elvégezni.Igaz ez?
#1. hozzászólás, Imre83 küldte be 2014-05-18 23:13:32-kor | [TÖRÖL] | Felhasználó kitiltása: egy napra | egy hétre | egy hónapra
Mezőgazdasági képzések, nagy választékban akár ingyenesen is!
Nálunk megszerezheti a pályázatokhoz szűkséges végzettségeket akár ingyen is!
- mezőgazdasági technikus pl.: fiatal gazda pályázatnál plusz 10 pont
- aranykalászos gazda pl.: legalacsonyabb elfogadható végzettség fiatal gazdánál vagy födműves regisztráció esetén
- mezőgazdasági erő és munkagépkezelő
- mezőgazdasági rakodógépkezelő
- önjáró betakarítógép kezelő
motorfűrészkezelő és fakitermelő
- méhész
tel.: 30/290-6100
Válasz #180. hozzászólásra
nem hanem olyanra hogy::
szölö fontossabb állat kártevői elleni védekezés kockázat elemzés alapján.
ez az első tétel
Válasz #177. hozzászólásra
ERRE gondoltál??
Válasz #178. hozzászólásra
és csak ugy odaadja?
Válasz #177. hozzászólásra
Hello!
Hívd fel Vereby Zsoltot a 30-9670180 számon neki szerintem megvan. Mi a múlt héten szerdán vizsgáztunk és úgy láttam nála okostelóra feltöltve megvolt pdf dokumentumként!
Üdv!
Nincs meg véletlenül valakinek a növényvédelmi alaptanfolyamhoz tartozó vizsgatételek, és esetleg a megoldás is?
Válasz #175. hozzászólásra
Bocs, kár volt belepofáznom. "A szakképesítés szintje: Emelt szintű (érettségivel)"
Válasz #173. hozzászólásra
Itt azt írják, nem kell.
Válasz #173. hozzászólásra
kell az érettségi hozzá,
aranykalász nem feltétel,de előképzettségnek számit,kevesbb modullal megoldható ,ha az is megvan
Sziasztok.....
Kérdezném, hogy az mg.technikus tanfolyamhoz minden esetben kell az érettségi, vagy van amelyik az aranykalászos képzésre épül??
Köszönöm a válaszokat..
Növénytermesztő és növényvédelmi technikus képzést csinált már valaki? Van értelme a mg. technikus mellé megcsinálni? Ahogy nézegetem növényvédelmis oldalról pluszt nem ad, annyi mint egy 80 órás.
Válasz #168. hozzászólásra
Majd a tavasszal küldik, ne aggódj. Nem kapkodnak el semmit...
Válasz #168. hozzászólásra
Mi majdnem 1 évet vártunk rá...
Válasz #168. hozzászólásra
MVH honlapján megtudod nézni hogy áll az ügy...ügyek állása....
M.G gépkezelő jogosítvány tanfolyam díját visszaigényelte ill.visszakapta valaki?Két hónapja van beadva,de még semmi.
Felhívás a húsmarha és a juh ágazatokban nyújtott kérődző szerkezetátalakítási nemzeti program képzéseire
Azon gazdálkodók, akik az egységes kérelmükben úgy nyilatkoztak, hogy a „Húsmarha és a juh ágazatokban nyújtott kérődző szerkezetátalakítási nemzeti program” feltételei közül a képzésen történő részvételt választják, a 22/2012.VM rendelet értelmében a NAKVI által meghirdetett képzések valamelyikével teljesíthetik vállalásukat.
A Bács Agrárház Nonprofit Közhasznú Kft. (6000 Kecskemét, Tatár sor 6.) a NAKVI partnereként, mint képzőhely részt vesz a képzések bonyolításában.
Tervezett képzéseink:
Legeltetés és gyephasználat (32 óra)
Helyszín: Kiskunfélegyháza, Oskola u. 1-3.
Időpont: 2013. december 06-07. és 13-14.
Helyszín: Kecskemét, Tatár sor 6. (Nemzeti Agrárgazdasági Kamara székháza)
Időpont: 2014. január 09-10. és 17-18.
Helyszín: Kiskunhalas
Időpont: 2014. február 07-08. és 14-15.
Helyi termék, hozzáadott érték (piacra jutás, rövid ellátó lánc)(32óra)
Helyszín: Kecskemét, Tatár sor 6. (Nemzeti Agrárgazdasági Kamara székháza)
Időpont: 2014. február 07-08. és 14-15.
A képzések önköltséges, akkreditált szakmai képzések.
A képzések időtartama: 32 óra, 2*2 nap
45 perces órák 1. blokk: 09-12 óra
60 perc ebédszünet 2. blokk: 13-16 óra
Költségek: A képzés díja 50.000.- Ft, melyet a képzés megkezdése előtt be kell fizetni a NAKVI-nak. (Számlaszám: 10032000-01743276)
A képzés zárása: Az egyes témakörökhöz kapcsolódó tesztlapok kitöltése legalább 51%-os teljesítménnyel. Az eredményes teljesítés esetén a képzésben részt vevő számára tanúsítvány kerül kiállításra.
Tananyag biztosítása: elektronikus formában, azaz CD-n, illetve az intézet honlapjáról letölthető formátumban (www.nakvi.hu)
A PONTOSAN KITÖLTÖTT és aláírt jelentkezési lapot a képzési díj befizetésének igazolásával az alábbi címre kell eljuttatni: 6000 Kecskemét, Tatár sor 6.
További információ: Bács Agrárház Nonprofit Kft., 76/497-075; info@bacsagrarhaz.hu
A Bács Agrárház Nonprofit Közhasznú Kft.
ÚMVP által támogatott
80 órás Növényvédelmi tanfolyamot
(„Zöldkönyves tanfolyamot”)
hirdet a
Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamarával együttműködésben.
A sikeres vizsgát tett hallgatók jogosulttá válnak:
• a II. forgalmi kategóriájú növényvédő szerek vásárlására és felhasználására,
• kiskereskedelemben növényvédő szer eladóként történő munkára,
• aktív Növényvédő kamarai tag felügyeletével I. forgalmi kategóriájú növényvédő szer felhasználására.
Helyszín: 6000 Kecskemét, Tatár sor 6.
Időpont: 2013. december 11 – 2014. január 31.
A képzés díja: 65.450,- Ft – őstermelők és mezőgazdasági vállalkozók számára visszaigényelhető
Jelentkezési lapok (ÚMVP) a honlapunkról letölthetők.
A részletekről folyamatosan tájékozódhatnak a www.bacsagrarhaz.hu honlapon, vagy érdeklődjön munkatársainknál!
76 / 497 – 075; 70 390 26 68 info@bacsagrarhaz.hu
Felnőttképzési nyilvántartási szám: 03-0145-04, Intézményakkreditációs lajstromszám: AL-0299
Válasz #164. hozzászólásra
Köszönöm
Válasz #163. hozzászólásra
Szerintem simán megcsinálhatod, pontosan nem tudom de aki tanul annak sem kell adót fizetni maga után mint ahogy ha valaki alkalmazott és a cég fizeti utána a járulékokat akkor annak sem kell. Mi a földhivatalnál voltunk bent, a saját nevemre akartam egy őstermelőit kiváltani tavasszal...ki is töltöttem a papírt, de ugye külön adószám, kamarai regisztráció, MVH regisztráció minden szükséges lett volna, és akkor tanácsolta az ügyintéző hogy ha anya és fia akkor csinálhatunk közös őstermelőit, semmibe sem került, mindkettőnkre érvényes az adószám, a kamarai reg. és az MVH reg. is. Nálunk is főleg mutter nevén van minden, én egy kevés burgit adtam el étteremnek a saját nevemre. De az illetékes fh biztosan tud segíteni.
Válasz #162. hozzászólásra
Elsőéves egyetemi hallgató vagyok
Van egy kevés füldünk és azt én csinálgatom de faternak van őstermelőije meg a földek is az ő nevén vannak
Ennek a menetéről tudnál mondani pár szót??
Válasz #160. hozzászólásra
Te mivel foglalkozol? Tanulsz vagy valahol alkalmazott vagy? Ha igen akkor miért nem csináltok közös őstermelőit? Sokan nem ismerik, én is idén vittem be kukit és csak néztek hogy milyen őstermelői ez. semmibe sem került így 2x600ezer az adómentesség felső határa.
Válasz #157. hozzászólásra
Milyen alapképzés kell ehhez? Kiskorúként felvehetnek?
Válasz #159. hozzászólásra
Akkor ez nem jött össze de azért köszi
Válasz #158. hozzászólásra
Csak a fater tudja visszaigényelni. Esetleg ha családi gazdaság vagytok akkor érdemes megkérdezni a falugizdát, hátha megy a dolog.
Alap esetben az tudja visszaigényelni aki sikeresen elvégezte a tanfolyamot.
Válasz #157. hozzászólásra
Ez a visszaigénylés esetleg úgy is működhet a zöldkönyves tanfolyam esetén ha én csinálom a vizsgát de apa az őstermelő??
Tisztelt Asszonyom / Uram!
A Bács Agrárház Kft. az alábbi képzéseket indítja a közeljövőben:
"AKG II., Natura 2000 kifizetések, valamint 80 órás növényvédelmi tanfolyamot indítunk a közeljövőben, de megint lesz kérődző szerkezet átalakításos képzés is.
Képzés megnevezése
Időpont
Díj
-AKG II.
2013. november 29.
12.500,- Ft
-Natura 2000 kifizetések
2014. január 31 – február 1.
20.400,- Ft
Helyszín: Nemzeti Agrárgazdasági Kamara székháza
Kecskemét, Tatár sor 6.
Befizetés a helyszínen történik.
Ismételten elindítjuk 80 órás növényvédelmi tanfolyamunkat (Zöldkönyves tanfolyam) a Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara együttműködésével.
A sikeres vizsgát tett hallgatók jogosulttá válnak:
•a II. forgalmi kategóriájú növényvédő szerek vásárlására és felhasználására,
•kiskereskedelemben növényvédő szer eladóként történő munkára,
•aktív Növényvédő kamarai tag felügyeletével I. forgalmi kategóriájú növényvédő szer felhasználására.
A képzés helyszíne: Nemzeti Agrárgazdasági Kamara székháza
Kecskemét, Tatár sor 6.
A képzés kezdési időpontja: 2013.december 11. 14:00
Tervezett időpontok: 2013. december 16., majd
2014. január: keddi és csütörtöki napjain, valamint január 31-én (pénteken).
A képzés díja: 65 450,- Ft, amely őstermelők és mezőgazdasági vállalkozók számára visszaigényelhető (ÚMVP)
Minden képzésünk esetén ÚMVP - Jelentkezési lap kitöltésével és előzetes beküldésével érvényesíthető a jelentkezés.
A jelentkezési lapok letölthetőek a honlapunkról: www.bacsagrarhaz.hu
További információ a 76/497-075, vagy a 70/390-26-63-as telefonszámokon, illetve az info@bacsagrarhaz.hu e-mail címen."
Dene Orsolya
ügyvezető
Bács Agrárház Nonprofit Közhasznú Kft.
6000 Kecskemét, Tatár sor 6.
tel: 76 481 335, fax: 76 481 035
Válasz #155. hozzászólásra
amúgy a zala hírlapban is hirdetik magukat!!!csak az a baj azt mondták hogy sokan érdeklődnek de jelentkezési lapot meg nem adják fel nekik!!!
Válasz #154. hozzászólásra
Érdemes feltenni ezt apróhirdetésként is.
Üdv!Zala megyében a Dekra oktató központ tanfolyamokat szeretne indítani!!!Zalaegerszeg-Nagykanizsa esetleg ha valakit érdekel!!!Mezőgazdaság és egyéb tanfolyam!Ingyenes őstermelőknek!!!T kategóriás jogsihoz már nem sok ember kellene és elindítanák!
Válasz #149. hozzászólásra
5 éve amikor én csináltam nekem ez volt:
Szakmai elméleti vizsgatételek a 31 6206 01 Növényvédő és méregraktár.doc
Állatjóléti felelős képzés! -----------Tisztelt Asszonyom / Uram!
A kölcsönös megfeleltetéshez kapcsolódó (ingyenes) állatjóléti felelős képzés indul, a NÉBiH Jogalkalmazás javítása a mezőgazdasági szakigazgatásban 2. pályázatának keretében. Az első képzésről ami egyébként a 14. téma bővebb információ az alábbi linken található: http://www.nebih.gov.hu/content/htmlform?contentid=310900
A képzések után a NÉBiH honlapjára is kikerülnek majd a tananyagok a letölthető dokumentumok, így mindenki számára elérhetőek lesznek.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatalnak az Új Széchenyi Terv Államreform Operatív Program támogatási rendszeréhez benyújtott, ÁROP-2.2.16-2012-2012-0002 regisztrációs számú, „Jogalkalmazás javítása a mezőgazdasági szakigazgatásban 2.” című pályázatát a Közigazgatási Reform Programok Irányító Hatóságának vezetője támogatásra érdemesnek ítélte, mely döntéséről a MAG Zrt. – mint Közreműködő Szervezet – támogatói okiratot állított ki. A projekt teljes költségvetése 31.778.600.- Ft. Ennek köszönhetően a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal a projekt keretében az alábbi 16 téma oktatását tervezi az általa készített tananyagok segítségével. Az oktatások nyilvánosak, azok minden érdeklődő számára ingyenesen hozzáférhetőek (a 12. és 13. téma kivételével).
Az oktatásokra a megfelelő adatok megadásával lehet regisztrálni a fent megadott linken.
A kurzusok várhatóan 2013. első negyedévében indulnak az alábbi témák vonatkozásában.
FÖLDMŰVELÉSÜGYHÖZ KAPCSOLÓDÓ KÉPZÉSEINK
1. téma
A fenntartható bioüzemanyag-termelés követelményeiben, illetve annak igazolásában történő változások ismertetése és értelmezése, a „BÜHG kézikönyv”oktatása
2. téma
A mezőgazdasági termelést érintő időjárási és más természeti kockázatok kezelésével és a kárenyhítési hozzájárulás megfizetésével, valamint a kárenyhítő juttatás igénybevételével kapcsolatos kérdések elemzése. A mezőgazdasági biztosítás díjához nyújtott támogatás igénybevételének feltételei
ERDŐGAZDÁLKODÁSHOZ KAPCSOLÓDÓ KÉPZÉSEINK
3. téma
Az Európai Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Alapból a fiatal erdők állományneveléséhez nyújtandó támogatások részletes feltételeinek ismertetése
4. téma
Az Európai Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Alapból a Natura 2000 erdőterületeken történő gazdálkodáshoz nyújtandó kompenzációs támogatás részletes szabályainak ismertetése
ÁLLATTENYÉSZTÉSHEZ KAPCSOLÓDÓ KÉPZÉSEINK
5. téma
A vágósertések vágás utáni minősítése és a hasított féltestek kereskedelmi osztályba sorolása
6. téma
A vágóállatok vágás utáni minősítéséhez és kereskedelmi osztályba sorolásához kapcsolódó informatikai rendszer ismertetése
ÉLELMISZERLÁNC-BIZTONSÁGHOZ KAPCSOLÓDÓ KÉPZÉSEINK
7. téma
Az Élelmiszerlánc-törvény 2012. évi módosításainak értelmezése az ökológiai termelésre vonatkozó előírások tükrében
8. téma
A helyi termelői piacokon történő árusítás élelmiszer-biztonsági feltételeinek, vásárokra, piacokra és üzemeltetett bevásárlóközpontokra, valamint ezeken folytatott kereskedelmi tevékenységre vonatkozó előírásoknak és a kistermelői élelmiszer-termelés, -előállítás és -értékesítés feltételeinek ismertetése
9. téma
A vendéglátó-ipari termékek előállításának és forgalomba hozatalának élelmiszerbiztonsági feltételeinek ismertetése, valamint a Jó Higiéniai Gyakorlat Útmutató alkalmazásának elősegítése
NÖVÉNY-, TALAJ- ÉS AGRÁRKÖRNYEZET VÉDELEMHEZ KAPCSOLÓDÓ KÉPZÉSEINK
10. téma
A növényvédelmi tevékenységről szóló 43/2010. (IV. 23.) FVM rendelet 2012. évi módosításainak ismertetése
11. téma
A növényvédő szerrel szennyezett csomagolóeszköz-hulladékok kezelésének jogszabályi háttere
12. téma
A mező- és erdőgazdasági légi munkavégzés jogszabályi háttere, a 2012. évi változások ismertetése
13. téma
Az élelmiszerlánc-felügyeleti díj bevallásának és megfizetésének szabályai, illetve azok elfogadtatása a növény-egészségügyi ellenőrzések tükrében
ÁLLATEGÉSZSÉGÜGYHÖZ KAPCSOLÓDÓ KÉPZÉSEINK
14. téma
Az állatok védelmének és kíméletének jogszabályi háttere, a mezőgazdasági haszonállatok tartásának állatvédelmi szabályai - állatvédelmi szakemberek (állatjóléti felelősök) képzése
15. téma
A nem emberi fogyasztásra szánt állati eredetű melléktermékekre vonatkozó állategészségügyi szabályok
FELÜGYELETI DÍJHOZ KAPCSOLÓDÓ KÉPZÉSÜNK
16. téma
Az élelmiszerlánc-felügyeleti díj bevallásának és megfizetésének szabályai
Aranykalászos gazdaképzésre jelentkezés 2013. január 12-ig
Kiskunfélegyházán, a mezőgazdasági szakközépiskolában elindult az aranykalászos gazdaképzés. A támogatott – tandíj visszaigényléses – csatlakozási lehetőség 2013. január 12-ig lehetséges. Az ünnepek miatt jelentkezésüket e-mailben tudjuk fogadni december 20-január 3. között.
Friss hírek a húsmarha és a juh ágazatokban nyújtott kérődző szerkezetátalakítási nemzeti program képzéseiről
A képzésre kötelezettek számára az alábbi információkat tesszük közzé:
Képzési időpontok:
Ökológiai és természet közeli gazdálkodás (32 óra)
Kiskunfélegyháza, Oskola u. 1-3., 2013. január 11-12. és 18-19.
Kiskunhalas, Majsai út 2., 2013. január 24-26. és 28.
Kecskemét, Tatár sor 6., 2013. február 07-09. és 11.
Gazdálkodási és vállalkozási ismeretek (32 óra)
Kecskemét, Tatár sor 6., 2013. január 25-26. és február 01-02.
A képzések időtartama: 32 óra, 2*2 nap
1. blokk: 09-12 óra (1 óra ebédszünet)
2. blokk: 13-16 óra
Költségek: 50.000.- Ft, melyet a képzés megkezdése előtt a NAKVI számlaszámára kell befizetni átutalással. (Számlaszám10032000-01743276)
Felnőttképzési szerződés csak a befizetés igazolásával köthető!
A képzés zárása: Eredményes teljesítés esetén (Tesztkérdések 51%-a) tanúsítvány kerül kiállításra.
Kérjük, hogy PONTOSAN KITÖLTÖTT jelentkezési lapját a képzési díj befizetésének igazolásával címünkre mielőbb továbbítani szíveskedjék, de legkésőbb 2013. január 2-ig! Az idő rövidsége és az adminisztráció bonyolultsága miatt javasoljuk, hogy elsőbbségi postázást alkalmazzon!
Előzetes regisztráció nélkül képzésünkön nem tudjuk fogadni az érdeklődőket!
A beérkezés sorrendjében tudjuk fogadni jelentkezésüket. A várható nagyszámú érdeklődés miatt más helyszínre történő átirányítás jogát fenntartjuk.
További információ: Bács Agrárház Nonprofit Kft., 76/497-075, info@bacsagrarhaz.hu
November 9-én Mezőtúron indult aranykalászos gazda OKJ-s tanfolyamunkra még lehet jelentkezni!
Érdeklődni: 06-56-850-151 vagy 06-20-991-9340 telefonszámon, mvintezet@gfhf.hu e-mail címen.
Nincs valakinek véletlenül 80 órás növényvédős tételsora(zöld könyves) ki dolgozva ? Sok embernek megkönnyítené az életét!
Aki OKJ képzésben szeretne még részt venni, pl aranykalászos vagy gépkezelői tanfolyamok, az még az idén kezdje el!
Januártól átvariálják az egész OKJ rendszert, jóval hosszabbak lesznek a képzések, majd duplája lesz az áruk.
Eddig az aranykalászos ~280 órával le volt tudva, jövőre 1000-1200 lesz a kötelező óraszám.
Mezőtúron OKJ-s MÉHÉSZ tanfolyam indul decemberben. Tanfolyamdíj (vizsgával együtt) 140.000 Ft, amely visszaigényelhető a rendeletben meghatározott feltételek megléte esetén.
Érdeklődni lehet a 06-56-850-151-es telefonszámon, e-mailben az mvintezet@gfhf.hu címen.
köszönöm!!!
Válasz #140. hozzászólásra
Nem bonyolult.
Ügyfélkapun keresztül elektronikusan működik a dolog.
Az MVH oldalán lehet kitöltetni az igénylő lapot és beküldeni. 10 perc az egész.
http://mvh.gov.hu/portal/MVHPortal/default/mainmenu/ekerelem