Hirdetés
Fórum
- MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus! új
- Agrártámogatások kifizetése új
- Gazdálkodási napló/táblatörzskönyv új
- Fiatal agrárvállalkozók induló támogatása c. pályázat - Minden Fiatal Gazda ide :) új
- SAXONIA vetőgépek kezelési útmutatók új
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- Altalajlazítás - altalajművelés új
- EB7 - EB8 Pótkocsi új
- Baktérium trágya új
- Kukorica vetőmagok új
1884 hozzászólás
Sziasztok,
Egy régóta fennálló problémára keresek megoldást.
Hogyan lehet elpusztítani a fa törzsébe befurakodott élősködőt? Apró lyuk és mézgásodás jelzi, hogy valami befúrta magát.
Próbáltam vékony dróttal, de az nem mindíg segít. Rovarölőszert szabad, lehet befecskendezni a lyukba és ha igen milyen koncentrációban? Bár abban sem vagyok biztos, hogy az megoldást jelent.
Esetleg van valami jobb ötletetek a probléma megoldására?
Előre is köszönöm a segítséget.
Válasz Lacihunt84 #1182 hozzászólásár
Válasz N.. Tamás #1181. hozzászólásáraNagyon köszönöm a segítséget!
A 6éves ületetvényben csak calcinitet használtunk, ott volt főleg nagyobb gond a pufikosodás.de 100-120as darabos, piros almák voltak, nem is csoda hogy februárban, márciusban már akadt benne romlott. Ősszel ugyanitt már a fán volt sok pipikes. Én úgy tudom az is kalcium függő. Kisfáknál ajánlott is meszezni.
A nagy fákon nem annyira volt gond a pufikosodás. Nem mondom hogy pár nem akadt, de ott inkább a fekete pettyesedés okozott, okoz problémát.
Idén a calbit c -t kezdtem el, 5litert tettem a 2000literes tartályba. Már 1x fújtam. Ha nem is mindegyik, de minden 2. permetezéskor teszem. És nem teszek mellé nitrogén alapú lombtrágyát.mert a calbit c sajátossága hogy nincs benne nitrogén. Attól romlik az alma mert fellazítja a szöveteket.....
Ha hülyeséget írok nyugodtan javítsatok ki...
Szép estét mindenkinek!!!!
Válasz N.. Tamás #1178. hozzászólásáraÜdv! Én tavaly sokat küzdöttem a pufikosodással, hogy használtad a calcit c-t l/ha és hányszor. Én most idén a yara stopitot néztem, hogy kipróbálom arról nincs véleményed?
Válasz N.. Tamás #1178. hozzászólásáraSzerintema pipikesedés nem kálciumfüggő.ha egyre gondolunk (jonatán foltosság, keserüfoltosság) a kálciumhiánytól pufikos lesz. Belül ellágyul.
4-5 alkalom calcinit meglátszik rajta már
Válasz Mtz 550E #1176. hozzászólásáraTapasztalataból mondom, hogy nekünk a legjobban a calbit c vált be.drága de az jó! Tavaly használtuk a yara calcinitet, nem rossz de nem is az igazi. Attól függ mennyi ideig akarod tárolni az almát. Nekünk még van, de elég sok kezdett el pettyesedni,"pipikesesdni ". Sima hűtőben van... Tavaly június közepéig jól tároltuk.
Fiatal fákon is fújtuk, ott ősszel rengeteg volt a pettyes alma, főleg jonagold fajtán. Idén a fiatalos is calbit c-t fog kapni, jövőre okosabbak leszünk.
Válasz Isu17 #1173. hozzászólásáraSzia. Ha nagyon sok a vad és vad járta terület, esetleg erdő mellett van akkor kicsi eséllyel használható.
Mi a erdő mellé telepítettünk nem sokkal, hát sokat nem ért. Talán 1-2permetezést. Utána ugyanúgy rágta.... 2növekedés nélküli év után kénytelenek voltunk keríteni. De kipróbáltuk, az elején használt. Utána nem.....
Válasz ...:::Pisti:::... #1175. hozzászólásáraÍgy az alma tárolhatóságával szokott gondod lenni? Hányszor mèsz vele és milyen időközönként?
Válasz Mtz 550E #1174. hozzászólásáraIgen. Én annyit szoktam
Válasz ...:::Pisti:::... #1172. hozzászólásáraAkkor 1000l vízbe 10kg?
Nem idevaló téma, de hátha tudtok segíteni. Van valakinek tapasztalata káliszappannal kapcsolatban? Vad riasztás céljából ajánlották gyümölcsösbe.
Válasz Mtz 550E #1171. hozzászólására1%
Üdv nektek!
Yara liva calcinit valaki használja calcium pótlásra lombtrágyaként kijuttatva milyen dózisba?
Válasz Isu17 #1169. hozzászólásáraKöszi, reméljük
Válasz Attikaa #1164. hozzászólásáraSzepen be fogja szárítani a levélen, sőt az almán is a varas foltokat. Én is többször használtam már.
Sziasztok! Nekem lenne egy dimilin bontatlan 5kilós rovarírtóm 1/3ad árán. Sajnos már feleslegessé vált ezért akarom eladni. Semmi hókuszpók meg átverés nincs benne. Ha valakit érdekel írjatok!
http://www.arystalifescience.hu/syllit-400-sc
Egyéb technológiai javaslatok:
A Syllit 400 SC egyedülálló hatásmódjának köszönhetően igen eredményesen alkalmazható megelőző (preventív), gyógyító (kuratív), illetve a fertőzés tovaterjedését gátló (eradikatív) kezelések céljára.
Amennyiben a „szisztemikus blokk” valamelyik kezelése megkésik vagy nem sikerül és megjelennek a varasodás tünetei a levélen, akkor a készítmény eredményesen alkalmazható a járványhelyzet kialakulásának megakadályozására. Ilyen esetben mindig két kezelés között, önmagában használjuk a készítményt. Az intenzív hajtásnövekedés időszakában 2–3 napnál hosszabb hatástartama a készítménynek valószínűleg nincs, ezért felszívódó készítmény kombinációs partnereként a Syllit 400 SC ezen időszakban nem javasolt.
A készítmény tünetek kezelésére történő alkalmazásával a rezisztencia kialakulásának a veszélye a dodin hatóanyaggal szemben megnő!
Szélcsendes idő, legalább 6-7 ºC léghőmérséklet. A kora reggeli harmat a hatóanyag bejutását elősegíti, így a hatékonyság is nőhet.
Válasz Attikaa #1164. hozzászólásáraSemmi baja annyi esőtől.
Válasz Isu17 #1163. hozzászólásáraKöszönöm mindkettőtöknek. Csak azért kérdeztem mert ma permeteztem vele és 2 óra múlva volt egy kis csendes eső max.1mm és remélem lesz hatása mert már a levélen van varasodás illetve néhány almán is. Remélem sikerül megfogni a továbbterjedését.
A Sillyt pont hogy egy felszivódó mélyhatású ún eradikatív szer. Viszont kimondott járványveszély esetén ajánlott alkalmazni, és csak magában. Ha indokolt nyugodtan mehetsz vele még.
Válasz Attikaa #1161. hozzászólásáraA syllit csak egy kontakt szer. Nem szívódik fel és a friss hajtásokon nem véd! Csak kiegészítő permetezésnek szokás berakni.
Válasz ...:::Pisti:::... #1160. hozzászólásáraKöszönöm, elfogom küldeni a faiskolának is a képeket. Más. A syllitnek meddig lehet hatástartama? Ha megázik le is mossa az eső és lehet ismét permetezni?
Válasz Attikaa #1158. hozzászólásáraSajna ezt nem tudom
Válasz Attikaa #1158. hozzászólásáraÉn továbbra is a faiskolákat okolom! Nekem is ültetés után voltak ilyen gondjaim. Volt amelyik kiheverte, de sok pótolásra szorult! Egyszer pótlásra kaptam 10 db Topázt, három év alatt mind kiment. Az ismerősöm akitől átvettem neki szintén az évek során kiszáradtak ezek a fajták, de nem a fajta hanem a beszerzési hely lehet a hibás!
Válasz ...:::Pisti:::... #1157. hozzászólásáraNekem is a 2-4 éve ültetett fákkal vannak gondjaim. A föld feletti résznél a képek szerint néz ki majd utána csak sínylődik a fa. Mi lehet vele?
Válasz Attikaa #1156. hozzászólására
agrotechnikai: ellenőrzött, minőségi, fertőzésmentes szaporítóanyag ültetése,
mechanikai: a sérült, fertőzött, elpusztult vesszők eltávolítása,
kémiai: augusztusban az egyéb károsítók elleni védekezés során a tojásrakó nőstények eredményesen pusztíthatók
a petéket egy valódi fürkészdarázs faj (Polynema striaticorne) parazitálhatja.
a bivalykabóca imágói hetekig képesek parlagfüvön is megélni
https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Bivalykabóca
Válasz ...:::Pisti:::... #1154. hozzászólásáraLehet ellene védekezni?
Sziasztok,
Lenne két kérdésem. 4-5 éves almafákon észrevettem, hogy alul a kérgét körberágja valami, kb 2-3 újjnyi vastag sávban. Én egérre vagy pocokra tippelek de nem vagyok benne biztos. Találkozott már valaki ilyesmivel és ha igen milyen megoldást tudnátok ajánlani?
Pajor ellen megfelelő a Force és mikor lenne érdemes kiszórni? Akár most is használhatom?
Előre is köszönöm a segítséget.
Válasz Mtz 550E #1146. hozzászólásáraAmerikai bivalykabóca
Válasz N.. Tamás #1150. hozzászólásáraNem agranás!
Náluk szokott gond lenni a fákkal?
Válasz Attikaa #1148. hozzászólásáraFlorina fajták! Tavaly is volt vagy két fa ami kiment kiszáradt teljesen volt még vagy 5fa azokról meg egy-egy ágat kellett levágni emiatt!
Azt akarnám amiről levagdaltam azoknak a fáknak a törzse vagy ágai ahol barnás azt megkaparni és tömény rezes oldattal beecsetelni!
Válasz Magister #1147. hozzászólásáraPici lyuk van a törzsén de nem mindegyiknek!
Válasz Mtz 550E #1146. hozzászólásáraSzia. Honnan vetted a fákat??
Nem agranás véletlenül??
Válasz Mtz 550E #1146. hozzászólásáraSzerintem ez még a faiskola bűne! Lehet vírusos volt a csemete és most adja meg magát!
Válasz Mtz 550E #1146. hozzászólásáraMilyen fajták? Nekem is hasonló gondjaim vannak, most 4.éve hogy ültetve lettek és most kezdett el így kiszáradni.
Válasz Mtz 550E #1146. hozzászólásáraHernyó rágja a fa belsejét..nézd meg a törzset, nincs-e rajta lyuk, vagy a a tövében rágcsálék..
Üdv! Csináltam pár képet nem tudjuk mitől mik lehetnek ezek az almafán!
Köszönöm szépen a válaszokat, a Mospilan és Dimilin keverékénél az előírt mennyiség mindkét szerből? Esetleg valami ragasztót ajánlatos hozzá rakni?
És még egy dolog, hallottam egyre több helyről hogy a narancsolaj, azaz a Prev B2 is hatásos bolha ellen is és tetvek ellen is, kinek milyen tapasztalata van, mennyire hatásos, elég egyszeri kezelés vagy többször, milyen adagban, kell-e mellé valami hatásfokozó, azt gondolom hogy inkább az esti órákban csak, az olaj végett.
Előre is köszönöm a segítséget.
Válasz farkas.akos #1140. hozzászólásáraMospilan és Dimilin keveréke...
Válasz farkas.akos #1140. hozzászólására100 liter vizbe 30ml mosogatószer .reggel lepermetezni .ha jó napsütéses idö lesz
Válasz farkas.akos #1140. hozzászólásáraKáliszappan?
Üdv, segítségre lenne szükségem, körtelevélbolha ellen mi az ami tényleg hatásos? A fán megtalálhatóak a kifejlett egyedek, és pár fiatalt is találtam rajta.
Mivel ajánlott a védekezés?
Vertimec, Prev B2 vagy Dimilin, ezekről hallottam hogy használatoksak ellenük.
Előre is köszönöm a segítséget! :)
Válasz Kaszy #1138. hozzászólásáraKonténeres felejtős, mert a kimaradt selejteket rakják konténerbe a kereskedők.
Szeretnék vásárolni, Zala m./ 20 db jonagored intenziv termesztésre alkalmas almafát. Lehetőleg, konténereset.
Kérem segitségeteket. Előre is köszönöm.
Tel. 30 308 4243
Használt már valaki 3évesnél fiatalabb gyümölcsösben gyomírtót??? A nagyok közötti pótlást körbe szoktuk gyomíetózni baja nem szokott lenni de a sok 2évesbe nem nagyon merek belemenni. Hallottam sok szerről amit lehet hamarabb is de van valakinek tapasztalata ez ügyben???
Válasz Mtz 550E #1134. hozzászólásáraPajor! Talajfertőtlenítőt neki....
Vagy pocok nem rágja? Mennyi fa ilyen? Nem lehet hogy vízhiányban szenved??
Elsőre énis gyomírtóra gondoltam, főleg hogy az egyik képen száraz fű van alatta. De ha azt mondod az nem lehet akkor máshol a hiba.... Valami kínja van mert elég gyengén pattant.
Válasz Mtz 550E #1134. hozzászólásáraA gyökér nincs elrágva?