Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak632 FtBenzin árak614 FtEUR411.02 FtUSD395.26 FtCHF439.37 FtGBP495.29 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Ez egy Bulgár oldalkitérős talajmaró, csak volt az enyém, már eladtam kb. 6 éve. Akkor vettem egy Calderónit, ez már sokkal érzékenyebb és nagyobb a teljesítménye is. 1 métert kapál és 15-20 cm mélyen forgatja át a talajt, és nem hagy el gazt, mint a román alkalmi munkások
Eddig azért szórtam ezt mert sehol sem találtam pontos leírást a tápanyagigényről, de ezúton is megköszönöm és ezután keresek olyan komplexet ami ennek az aránynak megfelel. Ezért is olvasom a topicot, hátha többet tudok meg az almatermesztésről
Jogos a felvetés a műtrágyáról, ha jól tudom 100kg almához kell: 0,2kg N; 0,06kg P;0,3 kg K. Mondjuk én csak N teszek alá minden évbe március 20-30 között és 3 évente ganézás.
Az avatarodon a talajmaró a tiéd? Tudnál róla írni egy pár szót? Ár? Hol vetted?
az új gyümölcsösbe már több mint 3000 fa készen van még valamivel több mint 1000 fa metszetlen a hagyományoshoz még nem nyúltunk de majd az is sorra kerül ott igaz csak 240 fa van.
Igazából én még csak szemlélő vagyok apa metszi, de jövőre már én is megfogom az ollót :D
Ha valakinek tűzelhalással van problémája keresse fel a következő linket http://www.csoppmix.hu/ Nálam a körtébe tavaly végre sikerült csatát nyerni a tűzelhalással szembe.
Válasz #221. hozzászólásra
Igen a gyökeresedést alany befolyásolja. MM 106-oson kell venni oltványt, igaz 1-2 évvel később terem, a szárazságot sokkal jobban tűri, és nem kell támrendszer neki, valamint hosszabb élettartamú rajta a nemes. Az M 9-es alanyt hollandiai termesztésre találták ki, ahol a talajvíz szint 30-40 cm-re van.
40 t/ha terméshez hatóanyagba számítva 80-100 kg/ha nitrogén, 40-50 kg/ha foszfor és 110-130 kg/ha kálium szükséges. Ha erre 3x15-öst jutatsz ki, akkor melyik dózissal számolsz, vagy foszforból 2,5 szeres dózist alkalmazol, és még a nitrogénből is van 30 kg hatóanyag pluszod. Számold ki mennyivel fizetsz többet a karvajoknak.
Sztem meg nem féltétlenül ösztönzi, mert a metszéssel csak "fiatalitjuk" a fákat, a letermett, bevakult ágakat vágjuk le, ami csak a tápanyagot és a vizet szívja. Amúgy ezt a fűrészelést én is csak hallottam egy tanáromtól, még odáig nem jutottam, hogy ki kelljen próbálni, bár idén tavaszzal szeretném a mutsu almán kipróbálni.
Szerintem elég nagy trauma lehet neki a metszés is nemhogy a törzset félig bevágni ahol a nedvkeringés folyik....
a metszésnek is eléggé ösztönöznie kell a termésre szerintem.
Hello!
Nekem úgy magyarázták, hogy ha egy fa nem akar normálisan teremni, beállni, akkor kell vagy megfűrészelni(az uralkodó széljárással ellemtétes oldalon), megbaltázni (3-5 elég erős vágás a törzsre), meggyűrűzni (acél dróttal körbeszorítani). Mivel a fa a sínylődés hatására minél többször szeretné tovább szaporítani magát(ugyebár ezért terem, nem azért hogy megegyük a termést http://www.agroinform.com/forum.php?act=addAddon&re=218&tid=2128#), több termésed lesz.
Gondolom az alany miatt, nem vagyok szakértő, de a RE fajták más alanyon vannak mint a "régi" fajták. Ezek pedig úgy tudom hogy sekélyebben gyökereznek. Én nem szoktam számolni, 2 évente szórtam eddig 3x15-öt kb. 1 kg-ot fánkként, eddig mindig több termett mint a szomszédoknak.
Érdekes szerkezet, de szerintem nem sokat ér a gyümölcsösben, mi ezt a gépet használjuk, lazít, műtrágyát kijuttat a kívánt mélységbe. A videón érdekes volt, hogy fűrészelték be a fákat ék alakban, annak megint mi értelme volt?!
ezért marózom meg én is az eső után kiszórjuk várunk kb 1 hetet addig csak esik eső hiszen még tavasz van (tavaly bejött :D) és aztán mihelyst feladja a színét megmarózom ezáltal bezárom a vizet a földbe és 15cm mélységig a föld is mozgatva van.
Meg most egy gyökérszaggatóban gondolkodom ami így néz ki:
Egyszerű és házilag is könnyen megvalósítható :D
Mi a kompexet,és a nitrogént is egyszerre szórjuk ápr 20 körül,és befésüljük a talajba.Ezzel a művelettel teljes gyommentes a fa alja és jobban tartja a nedvességet!Tavaly eső után 1 hónappal is olyan volt az alja minha esett volna!
Köszönöm a tájékoztatást, ha már beforgatod a talajba akkor persze már valamennyire a felszín alatt van, közelebb a gyökerekhez, én eddig 2x szórtam idared almafák alá, február végén fagyon, vagy csapadék előtt a talajra. ugye ezek a fák még mélyebben gyökereznek mint a mostani RE fajták ezért szoktam ilyenkor szórni.
Sajna időzavarban vagyok apával most beszélem ő a fő kertész itthon
a komplexet március végén szórjuk a nitrogént meg áprilisban virágzás előtt 2-3 héttel.
Viszont tavaly én ezt be is kapáltam a földbe, és idén is ezt fogom tenni.
Bocs még egyszer az idő tévesztésért!
Az én szerény véleményen szerint egy komplex lebomlásához azért idő kell, nem olyan mint a pétisó vagy az am-nitrát. Mire a fának szüksége van rá addigra készen kell állnia és a gyökérzónában lennie, mert ha nincs csapadék akkor kapufa( mennyire lassan mozog a talajban a P vagy a K? Annyira hogy olyan sekélyen lesz, ahol még a fa gyökere nincs is.)...szerintem, de én csak kezdő vagyok, ti pedig nem...
Én azt tanácsolom hogy keress egy jó növényvédős szakembert aki ért az almához,mert könyvből nehéz lesz,és drága!Az almánál ha egy permetezést akár egy nappal is később csinálsz elszálhat az egész ültetvény,persze lé még lehet!
Válasz #206. hozzászólásra
Mivel most kezdjük ezért a lét előnyben részesítjük, de lehet továbbgondoljuk és az étkezési is szóba jöhet.Esetleg tudsz-e ajánlani valami könyvet vagy cikket ami hasznunkra vállhat. ill. tudunk jó áron műtrágyát ha esetleg ebben segítenél hogy milyen típusút érdemes venni?
homoktalajról van szó
Attól függ mit akarsz termelni,lét,vagy étkezési almát!Ha lébe gondolkozol 10 permetezés elég lehet,de ha étkezési ez felmegy 20 permetezésre!Metszés lassan majd időszerü,műtrágyát pedig ápr-máj körül szoktuk szórni,komplexet.Permetezés pedig akár 5 naponta a nyár elejéig,utánna 10 naponta.
Sziasztok!
Újnak számítok az alma termesztésében.vettünk egy kisebb darab gyümölcsöst 30 éves jonathan és sztarking fa van benne utóbbiból több.Kitől kérjek segítséget a fák gondozásával kapcsolatban(metszés permetezés tápanyag utánpótlás.)Haver ismerős nincs nem is kell mert mindenki irigy.Tudtok ebben segíteni honnan induljunk el?
Apa szerint van amelyik vágás magas és jó lenne látni egy teljesen megmetszett fát és egy metszetlen h milyen metszést alkalmazol.
ha idődből telik akkor a sebet kezelni kell és az 5cm átmérőnél nagyobb vágást késsel sorjázd körbe.
majd küldök képet róla és csinálok a metszésünkről képet igaz a miénk léalmához van metszve.
Sziasztok,
érdeklődnék, hogy szerintetek lehet-e birsalmát kordonos módszerrel termelni? Mi a minimális térállása, ill milyen fajta lenne rá alkalmas egyáltalán? 100-200nm-re szeretnénk minél több fát "bezsúfolni" elsősorban pálinka alapanyagnak :-)
válaszokat előre is köszönöm
Válasz #198. hozzászólásra
Ha igazán ütős szert akarsz és nem vagy ideges, akkor a Bayern Movento 100 SC ajánlom.
Itt tájékozódhatsz felőle, ez a szer még a körte levélbolhát is viszi
http://www.bayercropscience.hu/webset32.cgi?BayerCrop@@HU@@475@@GOOGLEBOT
Én szilvába használtam, mert a Lepoticánál napi ár van és 15-20 Ft-ot esik naponta, ezért ha pár nappal hamarabb színeződik, akkor már megéri a plusz költség.
Ez a szer viszont csak a gyártónak éri meg.
„Mikor érdemes ezt a szert kijuttatni?#8221; Ha sok a felesleges pénzed, és szereted ha átvernek.
Hali!
Minőségi alma termesztésben milyen szereket ajánlanátok pajzstetű és vértetű elleni védekezésre mert eléggé felszaporodott ? Meg metszéskor nagyobb ágak lefűrészelésekor mennyit szoktatok ráhagyni? Egyenesen vagy ferdén vágjátok?
Valaki használt már Sweet biostimulátort szineződés segítésére? Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Mikor érdemes ezt a szert kijuttatni? Előre is köszönöm
Sziasztok vízhúzó szélkerék húzza a vizet szélben de ha süt a nap és szélcsend van átvált napelemes szivattyúra ami ha esetleg van tanya is a közelben a fel nem használt energiával besegít az áramellátásba is ! Az ár egyénre szabott , sok mindentől függ ! Árajánlatot tudunk készíteni komplett rendszerekre vagy részegységekre is 06 30 757 20 55 a számunk ! a szelkerek . com weben keresztül is tudunk segíteni ott is találtok fórumot !ott van videó is
Sziasztok van egy saját magunk által szabadalmaztatott rendszer ami ötvözi a szél és nap energiát így könnyebb az öntözés nagyobb a termés , egyszeri befektetéssel megoldható a csepegtető rendszer vízellátása! nem kell se benzin se szivattyú se + ember a karbantartáshoz !
Hali!
Tudnátok segíteni a minőségi alma ültetvényembe ilyeneket találtam a kéreg alatt egy pár fán és fehér hernyó alakú kártevő is volt! Mi lehet ez és hogyan kezeljem?
helo!
Mi sistane duplo; dithane; tiovit-al fogunk menni ezt ismételjük 3x kúra szerűen 7-14 naponta az időjárás és a fertőzés mértékétől függően.
Mi inkább most a lombozatot védjük a kevés almára való tekintettel.
Apa azt mondta lehet még menni: score; dithane, vagy chorus; ditane ezt is 3x kúraszerűen ismételve.
1884 hozzászólás
Válasz #230. hozzászólásra
Ez egy Bulgár oldalkitérős talajmaró, csak volt az enyém, már eladtam kb. 6 éve. Akkor vettem egy Calderónit, ez már sokkal érzékenyebb és nagyobb a teljesítménye is. 1 métert kapál és 15-20 cm mélyen forgatja át a talajt, és nem hagy el gazt, mint a román alkalmi munkások
Válasz #227. hozzászólásra
Eddig azért szórtam ezt mert sehol sem találtam pontos leírást a tápanyagigényről, de ezúton is megköszönöm és ezután keresek olyan komplexet ami ennek az aránynak megfelel. Ezért is olvasom a topicot, hátha többet tudok meg az almatermesztésről
Válasz #227. hozzászólásra
erről a tápanyagozásról van valami szakirodalom valahol? kíváncsi vagyok.
köszönöm.
Válasz #229. hozzászólásra
Majd belejössz! Nekünk se sok van már hátra, a rezisztens a jövő héten kész van, hagyományosból meg már csak 300 fa van.
Válasz #227. hozzászólásra
Jogos a felvetés a műtrágyáról, ha jól tudom 100kg almához kell: 0,2kg N; 0,06kg P;0,3 kg K. Mondjuk én csak N teszek alá minden évbe március 20-30 között és 3 évente ganézás.
Az avatarodon a talajmaró a tiéd? Tudnál róla írni egy pár szót? Ár? Hol vetted?
Válasz #226. hozzászólásra
az új gyümölcsösbe már több mint 3000 fa készen van még valamivel több mint 1000 fa metszetlen a hagyományoshoz még nem nyúltunk de majd az is sorra kerül ott igaz csak 240 fa van.
Igazából én még csak szemlélő vagyok apa metszi, de jövőre már én is megfogom az ollót :D
Válasz #227. hozzászólásra
Ha valakinek tűzelhalással van problémája keresse fel a következő linket http://www.csoppmix.hu/ Nálam a körtébe tavaly végre sikerült csatát nyerni a tűzelhalással szembe.
Válasz #221. hozzászólásra
Igen a gyökeresedést alany befolyásolja. MM 106-oson kell venni oltványt, igaz 1-2 évvel később terem, a szárazságot sokkal jobban tűri, és nem kell támrendszer neki, valamint hosszabb élettartamú rajta a nemes. Az M 9-es alanyt hollandiai termesztésre találták ki, ahol a talajvíz szint 30-40 cm-re van.
40 t/ha terméshez hatóanyagba számítva 80-100 kg/ha nitrogén, 40-50 kg/ha foszfor és 110-130 kg/ha kálium szükséges. Ha erre 3x15-öst jutatsz ki, akkor melyik dózissal számolsz, vagy foszforból 2,5 szeres dózist alkalmazol, és még a nitrogénből is van 30 kg hatóanyag pluszod. Számold ki mennyivel fizetsz többet a karvajoknak.
Végülis én is csak kisérleti jelleggel csinálom meg vagy 10 fán, lesz ami lesz! Metszéssel hogy álltok?
Válasz #224. hozzászólásra
végső elkeseredésében az ember már ha nem tud máshoz nyúlni szerintem akkor lépi ezt meg h a fája hátha terem.
Válasz #223. hozzászólásra
Sztem meg nem féltétlenül ösztönzi, mert a metszéssel csak "fiatalitjuk" a fákat, a letermett, bevakult ágakat vágjuk le, ami csak a tápanyagot és a vizet szívja. Amúgy ezt a fűrészelést én is csak hallottam egy tanáromtól, még odáig nem jutottam, hogy ki kelljen próbálni, bár idén tavaszzal szeretném a mutsu almán kipróbálni.
Válasz #222. hozzászólásra
Szerintem elég nagy trauma lehet neki a metszés is nemhogy a törzset félig bevágni ahol a nedvkeringés folyik....
a metszésnek is eléggé ösztönöznie kell a termésre szerintem.
Válasz #218. hozzászólásra
Hello!
Nekem úgy magyarázták, hogy ha egy fa nem akar normálisan teremni, beállni, akkor kell vagy megfűrészelni(az uralkodó széljárással ellemtétes oldalon), megbaltázni (3-5 elég erős vágás a törzsre), meggyűrűzni (acél dróttal körbeszorítani). Mivel a fa a sínylődés hatására minél többször szeretné tovább szaporítani magát(ugyebár ezért terem, nem azért hogy megegyük a termést http://www.agroinform.com/forum.php?act=addAddon&re=218&tid=2128#), több termésed lesz.
Válasz #219. hozzászólásra
Gondolom az alany miatt, nem vagyok szakértő, de a RE fajták más alanyon vannak mint a "régi" fajták. Ezek pedig úgy tudom hogy sekélyebben gyökereznek. Én nem szoktam számolni, 2 évente szórtam eddig 3x15-öt kb. 1 kg-ot fánkként, eddig mindig több termett mint a szomszédoknak.
Válasz #209. hozzászólásra
Neked ki szokta kiszámolni a hatóanyag mennyiséget, hogy 3x15-öt használsz?
Válasz #214. hozzászólásra
Miért gyökeresedik mélyebben az Idarad, mint a rezisztens fajta?
Mi köze nemesnek a gyökeresedéshez?
Válasz #217. hozzászólásra
sajnos a fűrészelést mi sem értettük, de engem csak a lazító érdekel, mert a lazítással a nedvességet is mélyebbre lehet juttatni.
Válasz #216. hozzászólásra
Érdekes szerkezet, de szerintem nem sokat ér a gyümölcsösben, mi ezt a gépet használjuk, lazít, műtrágyát kijuttat a kívánt mélységbe. A videón érdekes volt, hogy fűrészelték be a fákat ék alakban, annak megint mi értelme volt?!
http://www.agrosat.hu/altalajlazito/vp_500_altalajlazito__vibracios_kesekkel___vp_500_gn_mutragyaszoro_egyseggel_szerelhet__
Válasz #215. hozzászólásra
ezért marózom meg én is az eső után kiszórjuk várunk kb 1 hetet addig csak esik eső hiszen még tavasz van (tavaly bejött :D) és aztán mihelyst feladja a színét megmarózom ezáltal bezárom a vizet a földbe és 15cm mélységig a föld is mozgatva van.
Meg most egy gyökérszaggatóban gondolkodom ami így néz ki:
Egyszerű és házilag is könnyen megvalósítható :D
Mi a kompexet,és a nitrogént is egyszerre szórjuk ápr 20 körül,és befésüljük a talajba.Ezzel a művelettel teljes gyommentes a fa alja és jobban tartja a nedvességet!Tavaly eső után 1 hónappal is olyan volt az alja minha esett volna!
Válasz #213. hozzászólásra
Köszönöm a tájékoztatást, ha már beforgatod a talajba akkor persze már valamennyire a felszín alatt van, közelebb a gyökerekhez, én eddig 2x szórtam idared almafák alá, február végén fagyon, vagy csapadék előtt a talajra. ugye ezek a fák még mélyebben gyökereznek mint a mostani RE fajták ezért szoktam ilyenkor szórni.
Válasz #212. hozzászólásra
Sajna időzavarban vagyok apával most beszélem ő a fő kertész itthon
a komplexet március végén szórjuk a nitrogént meg áprilisban virágzás előtt 2-3 héttel.
Viszont tavaly én ezt be is kapáltam a földbe, és idén is ezt fogom tenni.
Bocs még egyszer az idő tévesztésért!
Válasz #211. hozzászólásra
Az én szerény véleményen szerint egy komplex lebomlásához azért idő kell, nem olyan mint a pétisó vagy az am-nitrát. Mire a fának szüksége van rá addigra készen kell állnia és a gyökérzónában lennie, mert ha nincs csapadék akkor kapufa( mennyire lassan mozog a talajban a P vagy a K? Annyira hogy olyan sekélyen lesz, ahol még a fa gyökere nincs is.)...szerintem, de én csak kezdő vagyok, ti pedig nem...
Válasz #209. hozzászólásra
míg nem indul be a nedvkeringés addig szerintem fölösleges kiszórni.
Mi is április végén május első napjaiban szoktuk szórni.
Ápr 20 körül szoktuk szórni!
Válasz #206. hozzászólásra
komplexet ilyen későn szórjátok? Én február végén ki szoktam tenni a 3x15-öt.
Én azt tanácsolom hogy keress egy jó növényvédős szakembert aki ért az almához,mert könyvből nehéz lesz,és drága!Az almánál ha egy permetezést akár egy nappal is később csinálsz elszálhat az egész ültetvény,persze lé még lehet!
Válasz #206. hozzászólásra
Mivel most kezdjük ezért a lét előnyben részesítjük, de lehet továbbgondoljuk és az étkezési is szóba jöhet.Esetleg tudsz-e ajánlani valami könyvet vagy cikket ami hasznunkra vállhat. ill. tudunk jó áron műtrágyát ha esetleg ebben segítenél hogy milyen típusút érdemes venni?
homoktalajról van szó
Attól függ mit akarsz termelni,lét,vagy étkezési almát!Ha lébe gondolkozol 10 permetezés elég lehet,de ha étkezési ez felmegy 20 permetezésre!Metszés lassan majd időszerü,műtrágyát pedig ápr-máj körül szoktuk szórni,komplexet.Permetezés pedig akár 5 naponta a nyár elejéig,utánna 10 naponta.
Sziasztok!
Újnak számítok az alma termesztésében.vettünk egy kisebb darab gyümölcsöst 30 éves jonathan és sztarking fa van benne utóbbiból több.Kitől kérjek segítséget a fák gondozásával kapcsolatban(metszés permetezés tápanyag utánpótlás.)Haver ismerős nincs nem is kell mert mindenki irigy.Tudtok ebben segíteni honnan induljunk el?
Válasz #202. hozzászólásra
Apa szerint van amelyik vágás magas és jó lenne látni egy teljesen megmetszett fát és egy metszetlen h milyen metszést alkalmazol.
ha idődből telik akkor a sebet kezelni kell és az 5cm átmérőnél nagyobb vágást késsel sorjázd körbe.
majd küldök képet róla és csinálok a metszésünkről képet igaz a miénk léalmához van metszve.
Sziasztok,
érdeklődnék, hogy szerintetek lehet-e birsalmát kordonos módszerrel termelni? Mi a minimális térállása, ill milyen fajta lenne rá alkalmas egyáltalán? 100-200nm-re szeretnénk minél több fát "bezsúfolni" elsősorban pálinka alapanyagnak :-)
válaszokat előre is köszönöm
Hali!
Akik jobban értenek hozzá jól vannak így metszéskor levágva az ágak és lekezelem sebkezelővel?
Válasz #193. hozzászólásra
Mennyi megtérülési idő a villamos berendezéshez képest?
Csak az igazat körítés nélkül, mert matekból jó vagyok.
Válasz #198. hozzászólásra
Ha igazán ütős szert akarsz és nem vagy ideges, akkor a Bayern Movento 100 SC ajánlom.
Itt tájékozódhatsz felőle, ez a szer még a körte levélbolhát is viszi
http://www.bayercropscience.hu/webset32.cgi?BayerCrop@@HU@@475@@GOOGLEBOT
Válasz #196. hozzászólásra
Én szilvába használtam, mert a Lepoticánál napi ár van és 15-20 Ft-ot esik naponta, ezért ha pár nappal hamarabb színeződik, akkor már megéri a plusz költség.
Ez a szer viszont csak a gyártónak éri meg.
„Mikor érdemes ezt a szert kijuttatni?#8221; Ha sok a felesleges pénzed, és szereted ha átvernek.
Hali!
Minőségi alma termesztésben milyen szereket ajánlanátok pajzstetű és vértetű elleni védekezésre mert eléggé felszaporodott ? Meg metszéskor nagyobb ágak lefűrészelésekor mennyit szoktatok ráhagyni? Egyenesen vagy ferdén vágjátok?
Válasz #196. hozzászólásra
Nincs senkinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
Valaki használt már Sweet biostimulátort szineződés segítésére? Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Mikor érdemes ezt a szert kijuttatni? Előre is köszönöm
Válasz #191. hozzászólásra
szia egy gép kb. 500 faöntözését napi 20 liter vízzel fánként a gép jelenlegi ára 350 000 Ft ez csak a sima szélkerék nem a kompakt gép !
Válasz #187. hozzászólásra
Kálciumnitrát!
Sziasztok vízhúzó szélkerék húzza a vizet szélben de ha süt a nap és szélcsend van átvált napelemes szivattyúra ami ha esetleg van tanya is a közelben a fel nem használt energiával besegít az áramellátásba is ! Az ár egyénre szabott , sok mindentől függ ! Árajánlatot tudunk készíteni komplett rendszerekre vagy részegységekre is 06 30 757 20 55 a számunk ! a szelkerek . com weben keresztül is tudunk segíteni ott is találtok fórumot !ott van videó is
Válasz #191. hozzászólásra
igen ezek jók lennének h fánként/ hektáronként mennyibe kerülhet a kiépítés!
Válasz #190. hozzászólásra
Üdv , képek vagy videó , részletek milyen mekkora , ár
Sziasztok van egy saját magunk által szabadalmaztatott rendszer ami ötvözi a szél és nap energiát így könnyebb az öntözés nagyobb a termés , egyszeri befektetéssel megoldható a csepegtető rendszer vízellátása! nem kell se benzin se szivattyú se + ember a karbantartáshoz !
Válasz #188. hozzászólásra
tudnál róla úgy képet csinálni, hogy a fán van, mert így apu felismerhetetlennek tartja.
Hali!
Tudnátok segíteni a minőségi alma ültetvényembe ilyeneket találtam a kéreg alatt egy pár fán és fehér hernyó alakú kártevő is volt! Mi lehet ez és hogyan kezeljem?
Hali!
Ki milyen lombtrágyát használ kálcium hiány megelőzésére? Jonagold Mutsu fajtakörben! Ne legyen sztipikes!
Válasz #185. hozzászólásra
helo!
Mi sistane duplo; dithane; tiovit-al fogunk menni ezt ismételjük 3x kúra szerűen 7-14 naponta az időjárás és a fertőzés mértékétől függően.
Mi inkább most a lombozatot védjük a kevés almára való tekintettel.
Apa azt mondta lehet még menni: score; dithane, vagy chorus; ditane ezt is 3x kúraszerűen ismételve.
Hali!
Ki milyen szerekkel fog most permetezni az esős időjárás után hagyományos ültetvényben? Varasodás betegség ellen!