Válasz termelo #14117. hozzászólásáraNa igen, de mondjuk a vízmentes cseppfolyós ammónia 81-82% -os csak ott egy picit magas a nyomás, bár ha jól tudom csinálják elég nagy területen az injektálást. Azért ebben a műfajban ne gondoljunk a kémiailag tiszta dolgokra, van pl. a MAP nevű műtrágya /monoammónium-foszfát / van 12-52 összetételű /haifa/ és láttam mondjuk 10-44 -es üzbéget? is és akkor még nem beszéltünk az összesen belüli vízoldató mennyiségről, esetleg lúgos talajon vajon mennyi hasznosul belőle.Rengeteg példát lehetne mondani.
Válasz termelo #14117. hozzászólásáraPersze! Én nem is ezt mondtam! Hanem azt, mintha tök fordított arányú lett volna 1-1 zsák és érthetetlen volt ez szàmomra. Próbàl az ember mindenre figyelni! Akàr az uszàlyból való töltésnél, zsàkolàsnàl is lehet keveredés néha...
Válasz Attila000 #14114. hozzászólásáraItt is, másképp is dobta a gép szóráskor. Az a gond 200 kilót oda dobtam ősszel a gyengébb földekre, meg még 200 kiló karbamidot tavasszal, és szarrá sültek. Viszont jó fekvésű saját földünkben meg több esővel 7 tonna búza lett, ami hihetettlen volt a tavalyi aszályos évhez. Innen jött az ötlet kell ősszel is fele tervezett nitrogént oda rakni, és utánna tavasszal a helyzethez képest a többit.
Válasz mtz1221 #14112. hozzászólásáraSimán el tudom képzelni, mi is jàrtunk így sztem dappal, és ránézésre is mintha màs lett volna az aràny egy-egy zsáknál.
Válasz termelo #14110. hozzászólásáraOlvass vissza. Tavaly március elejére ledőlt az összes árpám, és térdig értek a búzák. El nem tudtam találni mi történt, még most decemberben olvastam hogy több nagycég perben van a behozóval, mert fordított arányban volt a nitrogén és a foszfor, az afrikainak cimkézett mapban.
Válasz mtz1221 #14109. hozzászólására"52 nitrogén volt, és 12 foszfor" ilyen arányú műtrágyát csak Chuck Norris tud gyártani
ugyanis nitrogén esetén ez nem ismert koncentráció
Ezek önálló vegyületek nem keverékek...
A foszfor úgy tudom keverék formában nem is víz-oldható.
Válasz termelo #14107. hozzászólásáraMi tavalyelőtt ősszel olyan egyiptomi mappit kapptunk, amiben 52 nitrogén volt, és 12 foszfor. Most derült ki tavaly decemberben. Viszont megerôsített abban hogy fele karbamidod oda kell még ősszel adni a gabonáknak.
Válasz skorgamor #14086. hozzászólásáraLöttyints rá egy kis kén/akkumulátor/ savat vagy sósavat, ha pezseg kaptál egy adag őrölt/granulált mészkövet. Vót már ilyen.
Válasz Attila000 #14104. hozzászólásáraA Kvernelandhoz van osztályozó is meg egy app ami alapján be lehet azonosítani a terméket.
Én bízom benne, hogy jó lesz, nem aggódnék azon hogy nem látszik idő kell neki, korában ezt írtam is.
Véleményem szerint törekedni kell a "december-január" környéki szórásra ahogy a jogszabály engedi...
Rossz környezeti feltételek mellett 60 nap is eltelhet mire "beüt" a cucc a növénynek ezt sokszor elfelejtik.
Válasz termelo #14103. hozzászólásáraNàlam 0.97 kg/l volt. Mint a sulmaxx, nem kalibràltam le pontosan a szórót, de kellett ràállitanom a bogballe chartshoz képest.
Pl. írták a műanyagot de az eleve drágább mint a N és nem oldódik vízben.
Én eddig a műtrágya hamisításnál csak drága ásványi műtrágya "hamisítást" halottam. Lényegében megvették az alacsony hatóanyag tartalmú foszfort a gyárból és átcímkézték magasabb hatóanyag tartalmúra.
Ha kiderülne, hogy valami környezetszennyező anyagot szétszórnak pár ezer hektárra az beülős gyanús...
Nézd meg 1 liter hány kiló és már nagyjából abból ki lehet következtetni mi az.
A mintavételt meg abszolút nem buktad be, szólj a Nébihnek, nálam pl. vitás esetben élelmiszernél ők küldtek ki embert mintát venni. Az sem érdekelte őket, hogy bontott a zsák...
Válasz A.I. #14096. hozzászólásáraHa mást nem annyit fog elérni vele, hogy ha nulla vagy jelentéktelen benne a hatóanyag, akkor mihent lehet tesz ki " normális " mütrágyát hogy azért a termése is legyen. Azt meg bebukta a kiszórással együtt.
Válasz ..,-:) #14100. hozzászólásáraÉn, pl régóta veszek dolgokat onnan ahonnan lett a kínai NS. 116+fa volt még kb tavaly szeptemberben. Fél kamion volt az enyém. Ahogy elszórtam lett 20mm bemosó màsnapra. Lehet az eső miatt ugrott meg????
Válasz skorgamor #14099. hozzászólásáraEzt a csontot utólag be sem kellett volna dobni……….előre kellett volna, mikor még megszületett a vásárlási szándék, hát ha valaki már találkozott vagy a termékkel vagy az eladóval. Csak jó magyar szokás, ha valami olcsó azt nem reklámozzuk ne hogy ne maradjon vagy másnak is jobb legyen.
Válasz ..,-:) #14098. hozzászólásáraTisztában vagyok vele,hogy semmire sem megyek az eladóval. Nem is ez a cél. Inkább csak annyi,hogy megtudjam tévedek-e vagy sem. Nem kell ezen a csonton ennyit rágódni.....
Válasz A.I. #14096. hozzászólásáraTételezzük fel, hogy szemét lesz.
Szerinted, aki árulja vagy árulta azt utol lehet érni !? És ha igen, akkor mire megy vele !?
Mintavételezésnek azért vannak írott szabályai emlékeim szerint. Legelső kb az a közös mintavételezés szállítãskor, vásárláskor, adott minta legalább 3 (!!!)fele osztva, lezárva, pecsételve, aláírva. Na ez nem volt meg……gondolom én. A mostani mintavételezés sok mindenre jó lesz de, hogy ezzel bármit kezdeni az eladó felé……….hát vannak kétségeim………
Válasz skorgamor #14091. hozzászólásáraSzia.
A laborba elküldeni kívánt mintát hatósággal, hatósági tanúval vetesd (talán jegyző, hivatal vezető, stb...), mert utánna ha tényleg valami silány szar, ahogy sejted, nem fogják elfogadni az eredményt, mert Te vetted a mintát!
Vagy vegye a labor, esetleg hívd meg erre a szuper kis programra (mintavétel) a forgalmazót, vegye ő a mintát, Te meg vagy akkora dzsentleman, hogy állod a vizsgálatot.
Válasz mihaszna #14093. hozzászólásáraAzért ha kiszórt valami hatóanyag mentes szemetet, azért azt nem árt tudni, akkor még javíthat a helyzeten. Van ismerősöm aki vett már 2% hatóanyag tartalmú szemetet. Attól aztán várhatod a bő termést.
Legjobb be vizsgálás nincs mint maga a növény amire rá szórod. Annyi hogy várni kell az eredményre pár hónapot. Meg ha nem jó, már akkor is ki szórtad a földre.
Válasz ..,-:) #14090. hozzászólásáraFőleg ha az olcsóbb műtrágya még messzebb is van. Többe kerül az elhoztal, mint amennyi árkülönbség van a kettő között. Arról meg már tényleg nem is beszélve, hogy mi van akkor ha azért olcsóbb, mert nem is műtrágya, hanem valami műanyag granulátum le darálva.
Mezőgazdasági gumiknál is volt egy idő, hogy régi kopott traktorgumigat újra vulkanizáltak , vagy mit tudom Én mit csináltak vele, meg fröccsöntéssel ki javították az anyag hibákat, csak ahogy rá engedték a traktor súlyát, törtek ki belőle a darabok. És ezt hirdették akciósan , féláron adták a tényleges traktor gumihoz képest
Válasz Attila000 #14089. hozzászólására Kettő dolog kelt bennem gyanakvást. Először is az,hogy az egyik területre nem lett elég. Ahol nem kapott az Árpa ott is pont olyan mint ahol kapott 250kg-ot. Semmi különbség.A másik pedig az hogy szóró töltéskor kb vödörnyi mellészóródott a búzában.Normál esetben ki kellett volna,hogy égesse a búzát. Nos ott sem látszik semmi. Van még belőle bontatlan zsákban. Sikerült labort találni. A jövő héten bevizsgálják. Kiderül...
Válasz Sk Laci #14088. hozzászólásáraÉn nem hiszek a csodákba meg mázsánként pár 100ft-ért biztos nem váltom le, ami bevált. Kiszórunk 2-6q műtrágyát. Nálam a legolcsóbb és a legdrágább ár közt nincs 3000 ft/ha. Kb a bevétel 0,5%-a……én nem xarakodok ilyeneken, hogy hol mi olcsóbb 5-10-20 forintokkal. Nincs ingyen ebéd….
Válasz ..,-:) #14087. hozzászólásáraSzabi, Ázsiában is tudnak mütrágyát gyártani. Tavaly vettem Kazahsztáni karbamidot, mert a Szlovák elfogyott.
Amikor megvágtam a bigbagot, erős amóniaszag csapott meg. De lehetett látni a növényeken is, hogy benne volt az N. Egy összeált csomó se volt benne. Bigbag zsákok meg nagyon vastag anyagból készültek, nem úgy mint az Európaiak. 2-3x vastagabb az anyag. Ezek nem szakadnak szét.
Ráadásul még árkedvezményt is kaptam, mert mindenki tartott tőle. Igaz csak 8 tonnát vettem.
HAMISÍTOTT MŰTRÁGYA ??? Valaki megtudja mondani,hogy hol tudom bevizsgáltatni a műtrágyát? Haverral vettünk egy kamion kínai poros szart. Állítólag kénes nitrogén. DE !! Ahol töltéskor mellészóródott kb egy vödörnyi az meg sem látszik a búzán. Simán ki kellett volna hogy égjen ott abban a foltban a búza. Egyébként is olyan szar a búza mintha semmit sem kapott volna.
Válasz mihaszna #14083. hozzászólásáraEzt nem hiszem el .!!
Mert januárba vettem a Marcali ikr telephelyén 1 db 25 kg os zsák
ICL Agromaster 6-13-24 25 műtrágyát . Igaz a dunántuli ikr üzletkötönél be kellet regisztrálni de mikor oda mentem semmi gond nem volt. És azt mondták ha kell valami akkor az üzletkötöjüknél jelezzem és ő tud regisztrálni és utánna lehet menni az áruért.
Válasz Koczka József #13833. hozzászólásáraKét big-bag zsákkal esetleg
Kisebb kiszerelés, már a helyi integrátornál sincs. Nemhogy még a KITE -nél.
Én se akartam el hinni
Aki meg nincs rá be gépesítve hogy big-bag zsákot kezeljen (teleszkópos rakodó, homlokrakodós traktor, darus platós teherautó, big-bag zsák emelő három pontra, targonca, esetleg markoló) az így járt. Itt már csak a gazdaboltba, vagy mezőgazdasági boltba lehet kapni 25 kilós kiszerelést.
A problémák miatt több európai gyártó mentőcsomagot vár Brüsszeltől, köztük:
Nitrogénművek (Magyarország): Bige László vállalata halasztást kért májusban lejáró kötvényeire.
Grupa Azoty (Lengyelország): Hitelezőkkel tárgyal a túlélés érdekében.
Duslo (Szlovákia): A termelése is veszélyben van.
SKW Piesteritz (Németország): Az ammóniaüzemeit minimális kapacitással működteti a magas költségek miatt.
Válasz Rabó001 #14078. hozzászólására10 év átlagában, igen, nyár végén, ősz elején a legolcsóbb. Persze járhat rosszabbul az emberfia. Én is megveszem akkor mindig, 3 kamion a tétel (vetésforgó függvénye). A porta legmagasabb pontján, raklapon tárolom. Két darab katonai ponyvával van takarva kb. 30 éve (akkor még tudtak minőséget csinálni). Ha ép, sérülésmentes a zsák, akkor semmilyen minőségromlás nincs a kiszórásig.
14129 hozzászólás
Válasz skorgamor #14127. hozzászólására
én is ilyet szórtam
Válasz skorgamor #14127. hozzászólásáraOk, örülök de most hova lettek az előző rossz indulatú kommentek?
Nem érdemelte volna meg a kínai az ártatlanság vélelmét ameddig az ellenkezője be nem bizonyosodik?
Válasz danci19 #14124. hozzászólására 20.6 benne van az anyag.
Válasz skorgamor #14125. hozzászólásáraEgy sima EC mérővel megmérted volna (a cuccnak az oldatát), már tudnád, hogy van-e/volt-e benne valami "anyag".
Válasz danci19 #14124. hozzászólására Folyamatban van.
Válasz skorgamor #14091. hozzászólásáraLett eredménye a vizsgálatnak?
Moderálási elveink miatt törölve: 2025-04-02 13:38:50
Üdv,
Karbamid Kelet Mo. 184.000 FT
Válasz mocsencsi1 #14119. hozzászólásáraSzerinted akkor a cseppfolyós ammóniás példád miért nem 100%
vagy sósavból miért nincs 38%-tól töményebb? Mert nem vegytiszta?
Lefelé lehet hígítani ebben nincs ellentmondás közöttünk de felfelé, hogy lesz 52% nitrogéntartalom szilárd anyagban ?
Bocs 12-62 a jó.
Válasz termelo #14117. hozzászólásáraNa igen, de mondjuk a vízmentes cseppfolyós ammónia 81-82% -os csak ott egy picit magas a nyomás, bár ha jól tudom csinálják elég nagy területen az injektálást. Azért ebben a műfajban ne gondoljunk a kémiailag tiszta dolgokra, van pl. a MAP nevű műtrágya /monoammónium-foszfát / van 12-52 összetételű /haifa/ és láttam mondjuk 10-44 -es üzbéget? is és akkor még nem beszéltünk az összesen belüli vízoldató mennyiségről, esetleg lúgos talajon vajon mennyi hasznosul belőle.Rengeteg példát lehetne mondani.
Válasz termelo #14117. hozzászólásáraPersze! Én nem is ezt mondtam! Hanem azt, mintha tök fordított arányú lett volna 1-1 zsák és érthetetlen volt ez szàmomra. Próbàl az ember mindenre figyelni! Akàr az uszàlyból való töltésnél, zsàkolàsnàl is lehet keveredés néha...
Válasz Attila000 #14114. hozzászólásáraLegalább te ne hagyd magad befolyásolni, ezek nem keverék anyagok.
Nem összekeverek 10 kg-t ebből 20-at abból.
Ezek molekulák aminek nem lehet befolyásolni az összetételét, nem tetszőlegesen jönnek létre.
de
kíváncsi vagyok szerintetek mégis milyen anyagból lehetne kikeverni 52% nitrogéntartalmat mert én még ehhez közeli hatóanyag-tartalmút se tudok...
Válasz Gumóka #14113. hozzászólásáraChuck tudom.
Válasz Attila000 #14114. hozzászólásáraItt is, másképp is dobta a gép szóráskor. Az a gond 200 kilót oda dobtam ősszel a gyengébb földekre, meg még 200 kiló karbamidot tavasszal, és szarrá sültek. Viszont jó fekvésű saját földünkben meg több esővel 7 tonna búza lett, ami hihetettlen volt a tavalyi aszályos évhez. Innen jött az ötlet kell ősszel is fele tervezett nitrogént oda rakni, és utánna tavasszal a helyzethez képest a többit.
Válasz mtz1221 #14112. hozzászólásáraSimán el tudom képzelni, mi is jàrtunk így sztem dappal, és ránézésre is mintha màs lett volna az aràny egy-egy zsáknál.
Válasz termelo #14110. hozzászólásáraAztán honnan tudod, hogy Chuck nem volt a gyárban?
Válasz termelo #14110. hozzászólásáraOlvass vissza. Tavaly március elejére ledőlt az összes árpám, és térdig értek a búzák. El nem tudtam találni mi történt, még most decemberben olvastam hogy több nagycég perben van a behozóval, mert fordított arányban volt a nitrogén és a foszfor, az afrikainak cimkézett mapban.
Válasz termelo #14110. hozzászólásáraA MAP az 12-52 NP szerintem felcserélte a számokat.
Válasz mtz1221 #14109. hozzászólására"52 nitrogén volt, és 12 foszfor" ilyen arányú műtrágyát csak Chuck Norris tud gyártani
ugyanis nitrogén esetén ez nem ismert koncentráció
Ezek önálló vegyületek nem keverékek...
A foszfor úgy tudom keverék formában nem is víz-oldható.
https://www.phosagro.com/production/fertilizer/azotno-fosfornye-udobreniya/ammofos-np-1252/
Válasz termelo #14107. hozzászólásáraMi tavalyelőtt ősszel olyan egyiptomi mappit kapptunk, amiben 52 nitrogén volt, és 12 foszfor. Most derült ki tavaly decemberben. Viszont megerôsített abban hogy fele karbamidod oda kell még ősszel adni a gabonáknak.
Igaz az, hogy a nitrogén mütrágyák árai elkezdtek lefelé mozogni?
Válasz mocsencsi1 #14106. hozzászólásáraMészkő sűrűsége 2.7 kg/liter
https://www.betonopus.hu/notesz/kutyanyelv/anyagsuruseg.pdf
Vót már olyan is, hogy paraszt gondolkodott...
Válasz skorgamor #14086. hozzászólásáraLöttyints rá egy kis kén/akkumulátor/ savat vagy sósavat, ha pezseg kaptál egy adag őrölt/granulált mészkövet. Vót már ilyen.
Válasz Attila000 #14104. hozzászólásáraA Kvernelandhoz van osztályozó is meg egy app ami alapján be lehet azonosítani a terméket.
Én bízom benne, hogy jó lesz, nem aggódnék azon hogy nem látszik idő kell neki, korában ezt írtam is.
Véleményem szerint törekedni kell a "december-január" környéki szórásra ahogy a jogszabály engedi...
Rossz környezeti feltételek mellett 60 nap is eltelhet mire "beüt" a cucc a növénynek ezt sokszor elfelejtik.
Válasz termelo #14103. hozzászólásáraNàlam 0.97 kg/l volt. Mint a sulmaxx, nem kalibràltam le pontosan a szórót, de kellett ràállitanom a bogballe chartshoz képest.
Válasz skorgamor #14099. hozzászólásáraSzerintem ezen az árszinten nagyon nincs másik anyag amivel lehetne / megérné a N-t hamisítani.
Pl. írták a műanyagot de az eleve drágább mint a N és nem oldódik vízben.
Én eddig a műtrágya hamisításnál csak drága ásványi műtrágya "hamisítást" halottam. Lényegében megvették az alacsony hatóanyag tartalmú foszfort a gyárból és átcímkézték magasabb hatóanyag tartalmúra.
Ha kiderülne, hogy valami környezetszennyező anyagot szétszórnak pár ezer hektárra az beülős gyanús...
Nézd meg 1 liter hány kiló és már nagyjából abból ki lehet következtetni mi az.
A mintavételt meg abszolút nem buktad be, szólj a Nébihnek, nálam pl. vitás esetben élelmiszernél ők küldtek ki embert mintát venni. Az sem érdekelte őket, hogy bontott a zsák...
Válasz A.I. #14096. hozzászólásáraHa mást nem annyit fog elérni vele, hogy ha nulla vagy jelentéktelen benne a hatóanyag, akkor mihent lehet tesz ki " normális " mütrágyát hogy azért a termése is legyen. Azt meg bebukta a kiszórással együtt.
Válasz ..,-:) #14100. hozzászólásáraÉn, pl régóta veszek dolgokat onnan ahonnan lett a kínai NS. 116+fa volt még kb tavaly szeptemberben. Fél kamion volt az enyém. Ahogy elszórtam lett 20mm bemosó màsnapra. Lehet az eső miatt ugrott meg????
Válasz skorgamor #14099. hozzászólásáraEzt a csontot utólag be sem kellett volna dobni……….előre kellett volna, mikor még megszületett a vásárlási szándék, hát ha valaki már találkozott vagy a termékkel vagy az eladóval. Csak jó magyar szokás, ha valami olcsó azt nem reklámozzuk ne hogy ne maradjon vagy másnak is jobb legyen.
Válasz ..,-:) #14098. hozzászólásáraTisztában vagyok vele,hogy semmire sem megyek az eladóval. Nem is ez a cél. Inkább csak annyi,hogy megtudjam tévedek-e vagy sem. Nem kell ezen a csonton ennyit rágódni.....
Válasz A.I. #14096. hozzászólásáraTételezzük fel, hogy szemét lesz.
Szerinted, aki árulja vagy árulta azt utol lehet érni !? És ha igen, akkor mire megy vele !?
Mintavételezésnek azért vannak írott szabályai emlékeim szerint. Legelső kb az a közös mintavételezés szállítãskor, vásárláskor, adott minta legalább 3 (!!!)fele osztva, lezárva, pecsételve, aláírva. Na ez nem volt meg……gondolom én. A mostani mintavételezés sok mindenre jó lesz de, hogy ezzel bármit kezdeni az eladó felé……….hát vannak kétségeim………
Válasz Attila000 #14095. hozzászólásáraOK
Válasz skorgamor #14091. hozzászólásáraSzia.
A laborba elküldeni kívánt mintát hatósággal, hatósági tanúval vetesd (talán jegyző, hivatal vezető, stb...), mert utánna ha tényleg valami silány szar, ahogy sejted, nem fogják elfogadni az eredményt, mert Te vetted a mintát!
Vagy vegye a labor, esetleg hívd meg erre a szuper kis programra (mintavétel) a forgalmazót, vegye ő a mintát, Te meg vagy akkora dzsentleman, hogy állod a vizsgálatot.
Válasz skorgamor #14091. hozzászólásáraHát kíváncsi leszek! Írd már meg légyszi majd, hogy mi lett az eredmény!
Válasz mihaszna #14093. hozzászólásáraAzért ha kiszórt valami hatóanyag mentes szemetet, azért azt nem árt tudni, akkor még javíthat a helyzeten. Van ismerősöm aki vett már 2% hatóanyag tartalmú szemetet. Attól aztán várhatod a bő termést.
Válasz skorgamor #14086. hozzászólására"Valaki megtudja mondani,hogy hol tudom bevizsgáltatni a műtrágyát?"
Legjobb be vizsgálás nincs mint maga a növény amire rá szórod. Annyi hogy várni kell az eredményre pár hónapot. Meg ha nem jó, már akkor is ki szórtad a földre.
Válasz ..,-:) #14090. hozzászólásáraFőleg ha az olcsóbb műtrágya még messzebb is van. Többe kerül az elhoztal, mint amennyi árkülönbség van a kettő között. Arról meg már tényleg nem is beszélve, hogy mi van akkor ha azért olcsóbb, mert nem is műtrágya, hanem valami műanyag granulátum le darálva.
Mezőgazdasági gumiknál is volt egy idő, hogy régi kopott traktorgumigat újra vulkanizáltak , vagy mit tudom Én mit csináltak vele, meg fröccsöntéssel ki javították az anyag hibákat, csak ahogy rá engedték a traktor súlyát, törtek ki belőle a darabok. És ezt hirdették akciósan , féláron adták a tényleges traktor gumihoz képest
Válasz Attila000 #14089. hozzászólására Kettő dolog kelt bennem gyanakvást. Először is az,hogy az egyik területre nem lett elég. Ahol nem kapott az Árpa ott is pont olyan mint ahol kapott 250kg-ot. Semmi különbség.A másik pedig az hogy szóró töltéskor kb vödörnyi mellészóródott a búzában.Normál esetben ki kellett volna,hogy égesse a búzát. Nos ott sem látszik semmi. Van még belőle bontatlan zsákban. Sikerült labort találni. A jövő héten bevizsgálják. Kiderül...
Válasz Sk Laci #14088. hozzászólásáraÉn nem hiszek a csodákba meg mázsánként pár 100ft-ért biztos nem váltom le, ami bevált. Kiszórunk 2-6q műtrágyát. Nálam a legolcsóbb és a legdrágább ár közt nincs 3000 ft/ha. Kb a bevétel 0,5%-a……én nem xarakodok ilyeneken, hogy hol mi olcsóbb 5-10-20 forintokkal. Nincs ingyen ebéd….
Válasz skorgamor #14086. hozzászólásáraNekünk is kínai volt az NS 21-24, kissé porózus, de sztem jó anyag volt! De azért kíváncsi leszek mire jutsz!
Válasz ..,-:) #14087. hozzászólásáraSzabi, Ázsiában is tudnak mütrágyát gyártani. Tavaly vettem Kazahsztáni karbamidot, mert a Szlovák elfogyott.
Amikor megvágtam a bigbagot, erős amóniaszag csapott meg. De lehetett látni a növényeken is, hogy benne volt az N. Egy összeált csomó se volt benne. Bigbag zsákok meg nagyon vastag anyagból készültek, nem úgy mint az Európaiak. 2-3x vastagabb az anyag. Ezek nem szakadnak szét.
Ráadásul még árkedvezményt is kaptam, mert mindenki tartott tőle. Igaz csak 8 tonnát vettem.
Válasz skorgamor #14086. hozzászólásáraLegalább olcsó volt !?
HAMISÍTOTT MŰTRÁGYA ??? Valaki megtudja mondani,hogy hol tudom bevizsgáltatni a műtrágyát? Haverral vettünk egy kamion kínai poros szart. Állítólag kénes nitrogén. DE !! Ahol töltéskor mellészóródott kb egy vödörnyi az meg sem látszik a búzán. Simán ki kellett volna hogy égjen ott abban a foltban a búza. Egyébként is olyan szar a búza mintha semmit sem kapott volna.
Válasz mihaszna #14083. hozzászólásáraSzia ha be mész lehet rögtön nincs de ha berendelsz x mennyiséget akkor lesz.
Válasz mihaszna #14083. hozzászólásáraEzt nem hiszem el .!!
Mert januárba vettem a Marcali ikr telephelyén 1 db 25 kg os zsák
ICL Agromaster 6-13-24 25 műtrágyát . Igaz a dunántuli ikr üzletkötönél be kellet regisztrálni de mikor oda mentem semmi gond nem volt. És azt mondták ha kell valami akkor az üzletkötöjüknél jelezzem és ő tud regisztrálni és utánna lehet menni az áruért.
Válasz Koczka József #13833. hozzászólásáraKét big-bag zsákkal esetleg
Kisebb kiszerelés, már a helyi integrátornál sincs. Nemhogy még a KITE -nél.
Én se akartam el hinni
Aki meg nincs rá be gépesítve hogy big-bag zsákot kezeljen (teleszkópos rakodó, homlokrakodós traktor, darus platós teherautó, big-bag zsák emelő három pontra, targonca, esetleg markoló) az így járt. Itt már csak a gazdaboltba, vagy mezőgazdasági boltba lehet kapni 25 kilós kiszerelést.
A problémák miatt több európai gyártó mentőcsomagot vár Brüsszeltől, köztük:
Nitrogénművek (Magyarország): Bige László vállalata halasztást kért májusban lejáró kötvényeire.
Grupa Azoty (Lengyelország): Hitelezőkkel tárgyal a túlélés érdekében.
Duslo (Szlovákia): A termelése is veszélyben van.
SKW Piesteritz (Németország): Az ammóniaüzemeit minimális kapacitással működteti a magas költségek miatt.
Válasz .Fecó. #14079. hozzászólásáraKöszönöm szépen, mind a kettőtöknek.
Válasz Rabó001 #14078. hozzászólására10 év átlagában, igen, nyár végén, ősz elején a legolcsóbb. Persze járhat rosszabbul az emberfia. Én is megveszem akkor mindig, 3 kamion a tétel (vetésforgó függvénye). A porta legmagasabb pontján, raklapon tárolom. Két darab katonai ponyvával van takarva kb. 30 éve (akkor még tudtak minőséget csinálni). Ha ép, sérülésmentes a zsák, akkor semmilyen minőségromlás nincs a kiszórásig.