Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak632 FtBenzin árak614 FtEUR411.02 FtUSD394.48 FtCHF438.79 FtGBP494.07 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz Ares 826 #6532. hozzászólásáraAbszolút egyetértek. Ott is szabályozva lesz, mint írtam 2030 ra számon kérik.
Az hogy lesz e Unio, az meg olyan, mint az eső előrejelzés, vagy igen vagy nem, de ez már politika, az meg más kávéház.
Válasz Sanyee #6516. hozzászólásáraMihez képest kell csökkenteni 50%-kal (vagy akármennyivel is)?
EU-szinten összességében? Országonként összesen? Gazdaságonként, saját magához képest? Az egyik ország kijuttat hektáronként 140kg hatóanyag felett, míg a sereghajtók meg 30 körül, Magyarország meg olyan 50-et.
Állapítanának meg egy plafont a kijuttatható tápanyagmennyiségben hektáronként, és ugyanaz vonatkozna minden országra. De biztos nem ez lesz.
Kiegészítésként.
Az inhibitoros mtrgy-kat a világ sok országában használják. Gyártunk több földrészre is. Sok más gyártó is tér át erre a technológiára.
Az Entecet Nyugat Európában 1995 óta használják. Nincs termés csökkenés, sőt!
Utána kell olvasni néhány Enteces és Uteces cikknek, ahol termelők mondják el, milyen kiválóak a tapasztalataik.
Minden véleményt tiszteletben tartok.
Semmi gond a negatív és pesszimista kritikával, mert tudom nem olyan gömbölyű minden ebben a profitéhes világban.
Tudom és látom azt is, hogy kemény és embert próbáló meló a gazdálkodás, hisz volt tapasztalatom szarvasmarha és sertéstenyésztés területén, de növénytermesztésben is. Itt jelenleg is, Kvázi nem íróasztal mögül osztom az észt.
Így átérzem azon dolgokat, amik sokszor ellentmondanak a józan paraszti ész által diktált logikának, de egyet el kell fogadni.
A nagyüzemi mtrgy gyártás, az ésszerűtlen és szakszerűtlen műtrágyázás, a hígtrágya felhasználás stb., stb. erős hatással vannak az üvegházhatású légköri gázok növekedésének.
Sok területen próbálják a negatív hatást csökkenteni.
Beteszek egy cikket, amit érdemes elolvasni, mert tisztán leírja, mit teszünk, mi emberek a bolygónkkal.
Ezért vannak, lesznek innovatív megoldások, amiket be kell illesztenünk a technológiánkba, ha tetszik, ha nem.
Hozzáteszem a divat is óriási károkat okoz, holott óriási üzlet.
Nagy cégek, mint Zara, Adidas, Tesco is felelősséget vállal a ruha gyártási módokért és felügyeli Kínai, Mexikói vagy Indonéziai gyáraiban a vegyszer és egyéb szennyező anyagok korlátozását és kevésbé szennyező megoldásokra inspirálják az üzemeket.
Válasz Ares 826 #6532. hozzászólásáraJah olyan messze, hogy konkrétan a vízszint alatt élnek!
Franciáknál sem hiszem, hogy gyengébb a helyzet!
Én nem tartom magam spúrnak, de a 400at könnyedén le tudom fékezni, mert akkor is marad még mozgástér bőven! (Bakker az 7 mázsától is több péti, annyi pénze a királynak sincs!)
Ahogy egyik régi tanárunk mondta:Wöhler nem azért nagy vegyész mert húgy desztillálás nélkül csinált karbamidot, hanem azért mert megalapozta hogy, élelemért ne kelljen elvágni egymás torkát. Valami furcsa érdek folytán élelem hiány fele tolják a dolgot.
Válasz A.I. #6531. hozzászólásáraJó az ha fele kimegy! Míg a fapapucsosok meg kijuttatnak 400 kg körüli hatóanyagot! Ők nem nitrátérzékenyek mert "messze van tőlük" a víz!
Válasz Gumóka #6528. hozzászólásáraAzért megnézném, hogy hányadik helyen hasítunk az EUban 1 hektárra jutó N hatóanyag kijuttatásban!
Hol tarthatunk most 100-150 kg/ha hatóanyag?
Valamelyik világve jóslat csak bejön, addigra mi meg a teheneink is oxigént fingunk, aztán ha felrobban a föld csak az eu marad, miénk lesz az egész világ!
Me' olyan ződek' leszünk, hogy még!
Válasz Sanyee #6516. hozzászólásáraHa te is benyaltad a süket fasz dumát akkor megérdemled! Nem azért kell csökkenteni a bevitt vegyszer és műkaki mennyiséget hogy vigyázzunk a földekre, hanem azért hogy kevesebb legyen a termés és a NAGYTŐKE ide hozhassa a szar árúját a fejlődő országokból amit ők ott termeltet RABSZOLGA munkával ahol szarért húgyért dolgoznak tovább semmilyen korlát nincs se vegyszerre se szerves szarra sem műkakira! MAJD AZ EU 420 MILLIÓS LAKOSSÁGA MENTI MEG A BOLYGÓT A TÖBBI TÖBB MINT HÉT MILLIÁRD MEG SZARIK AZ EGÉSZRE!
Így néz ki a helyzet a témával kapcsolatban.
Igaz. Az inhibitor nélküli Nitrogén mtrgy felhasználását hamarosan törvényi szabályozás keretei közé integrálják.
Igaz. 2030-ra a Göteborgi alapelvek és a NEC irányelvek szerint minden tagállamnak 32 % al kell csökkenteni az ammónia terhelést.
Igaz. Elsőként a karbamid érintett. 2022-2023 tól csakis inhibitoros karbamidot lehet kijuttatni.
Jelenleg Hazánkban Mi, az EuroChem gyártat ilyet.
Altoterra Kft-től lehet beszerezni. Ők gyártják, tárolják, szállítják.
Az Entec kloridos és teljes szulfátos is elérhető náluk.
Korrekt, tőkeerős, megbízható, rugalmas cég! Tapasztalt, jó HÍRŰ, szavahihető üzletemberek vezetésével.
Csak ajánlani tudom!
Versenytársi oldalról volt egy sovány kísérletezés a Keleti Agrártól, de mint tudjuk, nekik lefőtt a kávé!
Nagyon, de nagyon meg kell fontolni, honnan vesztek mtrgy-t!
Most már tiszta a piac, de mindig jöhet olyan csibész, aki alacsony árakkal bolondít.
Ne csak az ár legyen a mérleg nyelve!
Aztán, ki-hogy gondolja.
Teszek fel egy ábrát Hazánk ammónia terheléséről.
Szép estét!
Gordos József
EuroChem
Válasz Sk Laci #6521. hozzászólásáraPicit járj utána a Nitrogén útjának a talajban. A Karbamid nagy része még kötött földben is képes elpárologni amíg felvehető formába kerül.
AN-nek kevesebb a vesztesége mint a Karbamidnak. Jövőre talán már csak Inhibitoros karbamid lesz a normál be is lesz tiltva a CO kibocsátás miatt.
Válasz szeszko #6523. hozzászólásáraAz a szomorú, hogy én is gyakran látom a környékünkön, hogy száll a füstölt!
Azért örülnék, ha megkérdezném az ilyen versenyzőket, hogy hová teszik!?
Az, meg hogy a gyártók, forgalmazók jó része kibújik a visszavétele alól!
Írta valaki, hogy pénzért súlyra átveszik, ezt csinálom én is, csak most én fizetek, valamikor még a MÉH pénzért vette a nylont!
Válasz MrPoke #6520. hozzászólásáraKötötben nem megy sehová se. Nem lehet általánosítani, és a homokos földek szerint megítélni. Kötötben nem megy sehová se a nitrogén, nincsen kimosódás, esetleg a levegőbe illanhat el.
Régebben, amikor még tavaszi árpát termeltem, sörárpának, sokszor nem tettem alá semilyen mütrágyát, és mégis magas volt a fehérjetartalom.
Akkoriban 100-120 kg N ment ki Ha-ra az előzö évi búzában.
Válasz Sk Laci #6519. hozzászólásáraNem az lenne a logikusabb lépés, hogy akkor kevesebb inhibitoros nitrogén rak ki az ember. minthogy visszatérnek, arra hogy fele megy a levesbe? :D
Válasz Sz_Pisti #6518. hozzászólásáraInhibítoros mütrágyának láttam a tavalyi évben a hatását, aki napraforgóban használta. Késő kezdett hatni a nitrogén, a napraforgó nem bírt beérni, a kukoricások vágták volna a kukoricát, de a szárítósok még a naprát várták, mert egy rakás kint volt. Aki tavaly használta, az már idén nem tett belőle.
Ha nem muszály az ilyen fajta mütrágyát én nem tennék, mert látom mit csinált a mi vidékünkön. Lehet, hogy jó az elképzelés, de mindennnek a "nagykönyv" szerint kellene lennie, főleg az esőnek szárazságok nélkül.
Válasz Sanyee #6516. hozzászólására Csökkentse a felhasználást a 200kg/ha hatóanyagot kijuttató gazda, ne az, aki 130-at szór.
A műtrágya felhasználás csökkentésében komoly szerepe lesz az inhibitoros nitrogén műtrágyáknak is
2030-ra 50 százalékkal csökkenteni kell a veszélyes és vegyi növényvédőszerek használatát
legalább 50 százalékkal csökkenteni kell a tápanyagvesztést, de közben biztosítani kell, hogy a talaj termékenysége ne csökkenjen, így minimum 20 százalékkal csökkenteni kell a műtrágya használatát is 2030-ig"
Áremelkedés és a termelő önként, dalolva fog kevesebb műtrágyát kijuttatni, úgy, hogy a forgalmazó bevétele is nőtt.
Válasz Géza15 #6507. hozzászólásáraAkkor lehet érdemes lenne lecserélni azt a kereskedőt. Akik kicsit is partnerekként kezelik a gazdákat azok el szokták vinni, vagy amikor megyek és hozok új adagot, beviszem a régit.
Hello Géza!
Én a területi hulladéklerakóba szoktam bevinni, súlyra kell fizetni, kb.15-20eFt/t. Adnak számlát,bizonylatot, ezzel tudod igazolni az ártalmatlanítást. Üdv.: AJ
Válasz Géza15 #6505. hozzászólásáraA kereskedőknek térítésmentesen vissza kell(ene) vennie. Van, ahová neked kell bevinned, de van, aki gyűjtőfuvart is indít.
Tavasz óta folyamatosan növekszik az udvaron a műtrágyás zsákok kupaca. Szeretnélek megkérdezni Titeket, hogy, hova adjátok le az üres zsákokat és milyen költsége van egy ilyen folyamatnak?
Köszi szépen
Válasz barazdabetyar. #6502. hozzászólásáraHomokon szabadföldi kertészet van,gabona itt nem él meg gazdaságosan.
Tavaly lett áttérve szerves trágyáról a biofer termékeire. Alap és fejtrágyának használva komplex műtrágya kiegészítéssel.
Elég nagy mennyiségben használva átlag 5-6 tonna/hektár.
Van még mit finomítani a technológián de működik. Hagyományos szerves trágya nem is lesz többet. Tavaly egy tábla csak granulált trágyát kapott hozzá plusz nitrogén és tökéletes lett.
Sokkal korábban kell kiadni mint a "sima" műtrágyát,mert lassan oldódik. Viszont a műtrágya nálam 4 öntözés alatt 25-30 centire mosódik le (mérve volt) addig a granulált ennyitől éppen csak megmozdult lefelé.
Ráadásul akármilyen vastagon van szórva sem éget.
Képen petrezselyem vetés után 1 tonna/hektár közvetlenül a sorára 1-es kép. És szépen kikelt 2-es kép. A bakháton ugyanez sárgarépában(tavaly) 3-as kép.
Nem hallottam csak kite dap ot 205.000-210.000 között.
Ez 1-2 hetes ár, mait nem tudom, de állítólag nincs sok foszfor eladó sehol.
Német ismerösöm írja (kint dolgozik gazdánál), hogy kikötön 298-300 juró ömlesztve a MAS a tulaj szerint.
Vicc ez az egész.
Várni kell türelemmel. Ezek generált árak!
Ennyiért aranyat is szórhatok már lassan.
13837 hozzászólás
Válasz Ares 826 #6532. hozzászólásáraAbszolút egyetértek. Ott is szabályozva lesz, mint írtam 2030 ra számon kérik.
Az hogy lesz e Unio, az meg olyan, mint az eső előrejelzés, vagy igen vagy nem, de ez már politika, az meg más kávéház.
Válasz Sanyee #6516. hozzászólásáraMihez képest kell csökkenteni 50%-kal (vagy akármennyivel is)?
EU-szinten összességében? Országonként összesen? Gazdaságonként, saját magához képest? Az egyik ország kijuttat hektáronként 140kg hatóanyag felett, míg a sereghajtók meg 30 körül, Magyarország meg olyan 50-et.
Állapítanának meg egy plafont a kijuttatható tápanyagmennyiségben hektáronként, és ugyanaz vonatkozna minden országra. De biztos nem ez lesz.
Kiegészítésként.
Az inhibitoros mtrgy-kat a világ sok országában használják. Gyártunk több földrészre is. Sok más gyártó is tér át erre a technológiára.
Az Entecet Nyugat Európában 1995 óta használják. Nincs termés csökkenés, sőt!
Utána kell olvasni néhány Enteces és Uteces cikknek, ahol termelők mondják el, milyen kiválóak a tapasztalataik.
Minden véleményt tiszteletben tartok.
Semmi gond a negatív és pesszimista kritikával, mert tudom nem olyan gömbölyű minden ebben a profitéhes világban.
Tudom és látom azt is, hogy kemény és embert próbáló meló a gazdálkodás, hisz volt tapasztalatom szarvasmarha és sertéstenyésztés területén, de növénytermesztésben is. Itt jelenleg is, Kvázi nem íróasztal mögül osztom az észt.
Így átérzem azon dolgokat, amik sokszor ellentmondanak a józan paraszti ész által diktált logikának, de egyet el kell fogadni.
A nagyüzemi mtrgy gyártás, az ésszerűtlen és szakszerűtlen műtrágyázás, a hígtrágya felhasználás stb., stb. erős hatással vannak az üvegházhatású légköri gázok növekedésének.
Sok területen próbálják a negatív hatást csökkenteni.
Beteszek egy cikket, amit érdemes elolvasni, mert tisztán leírja, mit teszünk, mi emberek a bolygónkkal.
Ezért vannak, lesznek innovatív megoldások, amiket be kell illesztenünk a technológiánkba, ha tetszik, ha nem.
Hozzáteszem a divat is óriási károkat okoz, holott óriási üzlet.
Nagy cégek, mint Zara, Adidas, Tesco is felelősséget vállal a ruha gyártási módokért és felügyeli Kínai, Mexikói vagy Indonéziai gyáraiban a vegyszer és egyéb szennyező anyagok korlátozását és kevésbé szennyező megoldásokra inspirálják az üzemeket.
Üdv mindenkinek!
Ezt érdemes elolvasni
Válasz Ares 826 #6532. hozzászólásáraJah olyan messze, hogy konkrétan a vízszint alatt élnek!
Franciáknál sem hiszem, hogy gyengébb a helyzet!
Én nem tartom magam spúrnak, de a 400at könnyedén le tudom fékezni, mert akkor is marad még mozgástér bőven! (Bakker az 7 mázsától is több péti, annyi pénze a királynak sincs!)
Ahogy egyik régi tanárunk mondta:Wöhler nem azért nagy vegyész mert húgy desztillálás nélkül csinált karbamidot, hanem azért mert megalapozta hogy, élelemért ne kelljen elvágni egymás torkát. Valami furcsa érdek folytán élelem hiány fele tolják a dolgot.
Válasz A.I. #6531. hozzászólásáraJó az ha fele kimegy! Míg a fapapucsosok meg kijuttatnak 400 kg körüli hatóanyagot! Ők nem nitrátérzékenyek mert "messze van tőlük" a víz!
Válasz Gumóka #6528. hozzászólásáraAzért megnézném, hogy hányadik helyen hasítunk az EUban 1 hektárra jutó N hatóanyag kijuttatásban!
Hol tarthatunk most 100-150 kg/ha hatóanyag?
Válasz Gumóka #6528. hozzászólásáraPersze leszünk "zőőőőőőőőőőőődek" a fostól ami majd felrobban attól!
Válasz Sanyee #6516. hozzászólásáraRemélem addigra már nem lesz európai únió 2030-ra, de ha lesz akkor már nem leszünk mi Magyarok a tagjai!
Válasz Ares 826 #6527. hozzászólásáraMajd figyeld meg!
Valamelyik világve jóslat csak bejön, addigra mi meg a teheneink is oxigént fingunk, aztán ha felrobban a föld csak az eu marad, miénk lesz az egész világ!
Me' olyan ződek' leszünk, hogy még!
Válasz Sanyee #6516. hozzászólásáraHa te is benyaltad a süket fasz dumát akkor megérdemled! Nem azért kell csökkenteni a bevitt vegyszer és műkaki mennyiséget hogy vigyázzunk a földekre, hanem azért hogy kevesebb legyen a termés és a NAGYTŐKE ide hozhassa a szar árúját a fejlődő országokból amit ők ott termeltet RABSZOLGA munkával ahol szarért húgyért dolgoznak tovább semmilyen korlát nincs se vegyszerre se szerves szarra sem műkakira! MAJD AZ EU 420 MILLIÓS LAKOSSÁGA MENTI MEG A BOLYGÓT A TÖBBI TÖBB MINT HÉT MILLIÁRD MEG SZARIK AZ EGÉSZRE!
Sziasztok,
Így néz ki a helyzet a témával kapcsolatban.
Igaz. Az inhibitor nélküli Nitrogén mtrgy felhasználását hamarosan törvényi szabályozás keretei közé integrálják.
Igaz. 2030-ra a Göteborgi alapelvek és a NEC irányelvek szerint minden tagállamnak 32 % al kell csökkenteni az ammónia terhelést.
Igaz. Elsőként a karbamid érintett. 2022-2023 tól csakis inhibitoros karbamidot lehet kijuttatni.
Jelenleg Hazánkban Mi, az EuroChem gyártat ilyet.
Altoterra Kft-től lehet beszerezni. Ők gyártják, tárolják, szállítják.
Az Entec kloridos és teljes szulfátos is elérhető náluk.
Korrekt, tőkeerős, megbízható, rugalmas cég! Tapasztalt, jó HÍRŰ, szavahihető üzletemberek vezetésével.
Csak ajánlani tudom!
Versenytársi oldalról volt egy sovány kísérletezés a Keleti Agrártól, de mint tudjuk, nekik lefőtt a kávé!
Nagyon, de nagyon meg kell fontolni, honnan vesztek mtrgy-t!
Most már tiszta a piac, de mindig jöhet olyan csibész, aki alacsony árakkal bolondít.
Ne csak az ár legyen a mérleg nyelve!
Aztán, ki-hogy gondolja.
Teszek fel egy ábrát Hazánk ammónia terheléséről.
Szép estét!
Gordos József
EuroChem
Válasz Sk Laci #6521. hozzászólásáraPicit járj utána a Nitrogén útjának a talajban. A Karbamid nagy része még kötött földben is képes elpárologni amíg felvehető formába kerül.
AN-nek kevesebb a vesztesége mint a Karbamidnak. Jövőre talán már csak Inhibitoros karbamid lesz a normál be is lesz tiltva a CO kibocsátás miatt.
Válasz szeszko #6523. hozzászólásáraAz a szomorú, hogy én is gyakran látom a környékünkön, hogy száll a füstölt!
Azért örülnék, ha megkérdezném az ilyen versenyzőket, hogy hová teszik!?
Az, meg hogy a gyártók, forgalmazók jó része kibújik a visszavétele alól!
Írta valaki, hogy pénzért súlyra átveszik, ezt csinálom én is, csak most én fizetek, valamikor még a MÉH pénzért vette a nylont!
Válasz B.Bali #6508. hozzászólásáraIlyen tanácsot miért kell adni?
Válasz Róbert86 #6517. hozzászólásáraTavaly év végi rendelés kamion tétel.
4-3-3-as 67000 körül.
3-2.5-11 96.000 körül.
A 3-2.5-11-es júli 27-én fejtrágya 1.6t/ha sorszóróval.
Válasz MrPoke #6520. hozzászólásáraKötötben nem megy sehová se. Nem lehet általánosítani, és a homokos földek szerint megítélni. Kötötben nem megy sehová se a nitrogén, nincsen kimosódás, esetleg a levegőbe illanhat el.
Régebben, amikor még tavaszi árpát termeltem, sörárpának, sokszor nem tettem alá semilyen mütrágyát, és mégis magas volt a fehérjetartalom.
Akkoriban 100-120 kg N ment ki Ha-ra az előzö évi búzában.
Válasz Sk Laci #6519. hozzászólásáraNem az lenne a logikusabb lépés, hogy akkor kevesebb inhibitoros nitrogén rak ki az ember. minthogy visszatérnek, arra hogy fele megy a levesbe? :D
Válasz Sz_Pisti #6518. hozzászólásáraInhibítoros mütrágyának láttam a tavalyi évben a hatását, aki napraforgóban használta. Késő kezdett hatni a nitrogén, a napraforgó nem bírt beérni, a kukoricások vágták volna a kukoricát, de a szárítósok még a naprát várták, mert egy rakás kint volt. Aki tavaly használta, az már idén nem tett belőle.
Ha nem muszály az ilyen fajta mütrágyát én nem tennék, mert látom mit csinált a mi vidékünkön. Lehet, hogy jó az elképzelés, de mindennnek a "nagykönyv" szerint kellene lennie, főleg az esőnek szárazságok nélkül.
Válasz Sanyee #6516. hozzászólására Csökkentse a felhasználást a 200kg/ha hatóanyagot kijuttató gazda, ne az, aki 130-at szór.
A műtrágya felhasználás csökkentésében komoly szerepe lesz az inhibitoros nitrogén műtrágyáknak is
Válasz máris szomszéd #6504. hozzászólásáraMennyi az ára,milyen formulációt használsz?
Válasz Ares 826 #6515. hozzászólására"A stratégia ambiciózus számokat tűz ki:
2030-ra 50 százalékkal csökkenteni kell a veszélyes és vegyi növényvédőszerek használatát
legalább 50 százalékkal csökkenteni kell a tápanyagvesztést, de közben biztosítani kell, hogy a talaj termékenysége ne csökkenjen, így minimum 20 százalékkal csökkenteni kell a műtrágya használatát is 2030-ig"
Áremelkedés és a termelő önként, dalolva fog kevesebb műtrágyát kijuttatni, úgy, hogy a forgalmazó bevétele is nőtt.
Válasz bandigh #6514. hozzászólásáraHát ez tényleg röhögni való!
Válasz Adam19 #6513. hozzászólásáraPéti 100 fölött
Üdv. Mi hírek vannak a műtrágya piac terén ?
Válasz Géza15 #6507. hozzászólásáraAkkor lehet érdemes lenne lecserélni azt a kereskedőt. Akik kicsit is partnerekként kezelik a gazdákat azok el szokták vinni, vagy amikor megyek és hozok új adagot, beviszem a régit.
Pörkölj oda kicsit neki, majd észbe kap.
Köszi a válaszokat!
Hello Géza!
Én a területi hulladéklerakóba szoktam bevinni, súlyra kell fizetni, kb.15-20eFt/t. Adnak számlát,bizonylatot, ezzel tudod igazolni az ártalmatlanítást. Üdv.: AJ
Válasz B.Bali #6508. hozzászólásáraEllenőrizhetik a veszélyes hulladék nyilvántartását és elhelyezését. Papír kell a leadásról.
Válasz Géza15 #6505. hozzászólásáraKiviszed valahová és gyufát neki!
Válasz Bárány #6506. hozzászólásáraDirekt felhívtam és azt mondta, hogy ááá Ők nem :D akkor ez így érdekes..
Köszi
Válasz Géza15 #6505. hozzászólásáraA kereskedőknek térítésmentesen vissza kell(ene) vennie. Van, ahová neked kell bevinned, de van, aki gyűjtőfuvart is indít.
Sziasztok!
Tavasz óta folyamatosan növekszik az udvaron a műtrágyás zsákok kupaca. Szeretnélek megkérdezni Titeket, hogy, hova adjátok le az üres zsákokat és milyen költsége van egy ilyen folyamatnak?
Köszi szépen
Válasz barazdabetyar. #6502. hozzászólásáraHomokon szabadföldi kertészet van,gabona itt nem él meg gazdaságosan.
Tavaly lett áttérve szerves trágyáról a biofer termékeire. Alap és fejtrágyának használva komplex műtrágya kiegészítéssel.
Elég nagy mennyiségben használva átlag 5-6 tonna/hektár.
Van még mit finomítani a technológián de működik. Hagyományos szerves trágya nem is lesz többet. Tavaly egy tábla csak granulált trágyát kapott hozzá plusz nitrogén és tökéletes lett.
Sokkal korábban kell kiadni mint a "sima" műtrágyát,mert lassan oldódik. Viszont a műtrágya nálam 4 öntözés alatt 25-30 centire mosódik le (mérve volt) addig a granulált ennyitől éppen csak megmozdult lefelé.
Ráadásul akármilyen vastagon van szórva sem éget.
Képen petrezselyem vetés után 1 tonna/hektár közvetlenül a sorára 1-es kép. És szépen kikelt 2-es kép. A bakháton ugyanez sárgarépában(tavaly) 3-as kép.
1 év foszfor nélkül megleszünk, mikor meg nitro kell, addigra lemegy az ár.
Ráérünk addig morfondírozni mi legyen.
100 felett a nitró! Nem normális!
Válasz Bobo77 #6500. hozzászólásárahttps://bio-fer.hu/Volt kísérletben,közel járt a műtrágyáshoz.De,ha árban tettem volna mellé,lehet tud annyit mint a műtrágya.
Válasz barazdabetyar. #6499. hozzászólásáraNPK 4-3-3
Válasz barazdabetyar. #6499. hozzászólásáraHol van ilyen? Próbáltad már?
Granulált csirketrágya 5200 nettó.
Válasz gazda.f #6497. hozzászólásáraEz mozdult most valamerre? A komplex árakat mostanában nem figyeltem, csak az N27-et.
Kiténél a 3x15 netto 149...
Borosta nem szarozol. Biztos ami biztos.:-)
Nem hallottam csak kite dap ot 205.000-210.000 között.
Ez 1-2 hetes ár, mait nem tudom, de állítólag nincs sok foszfor eladó sehol.
Német ismerösöm írja (kint dolgozik gazdánál), hogy kikötön 298-300 juró ömlesztve a MAS a tulaj szerint.
Vicc ez az egész.
Várni kell türelemmel. Ezek generált árak!
Ennyiért aranyat is szórhatok már lassan.
Válasz Borosta #6490. hozzászólásáraBocs , KITE
Válasz Borosta #6490. hozzászólásáraBocs , KITE
Válasz Borosta #6490. hozzászólásáraBocs , KITE
Válasz Borosta #6490. hozzászólásáraBocs , KITE
Válasz attila83 #6488. hozzászólásáraMAP 217 DAP 213.
Ooo, levettek pár kommentet!
Sziasztok!
IKr-es árakat tud valaki MAP, vagy DAP és Kálisó érdekelne?