Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak637 FtBenzin árak617 FtEUR413.74 FtUSD403.71 FtCHF441.89 FtGBP499.25 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Több tipusú műtrágya rendelhető! Román 34-es, karbamid, 27-es, 3x15, 8-24-24,8-20-30 stb. Fizetés megegyezés szerint.
Árakról és szállításról érd:06-30-903-58-97
Nem akarok itt riogatni senkit. Összesen 40%-os kár ért a rendszer szerint(volt valamennyi mohar és dinnye is) Na, erre 980 ezerFt a megállapított összeg. A falugazdász szerint kb 10%-át fizetik majd. A teljes összeggel sem kellene földhöz verni a seggem örömömben, de ha a 10% lesz a valós az nagyon durva.
Igazán nagy titkok egyébként sincsenek.. A vásárolt menyiség a fizetés módja a szállítási távolság az esetleges távolság és az egyes cégekkel ki alakúlt régi vagy új kapcsolat ami befolyásolja az árakat! Tudok olyan céget ahol 300-400 forint is adódik vásárló és vásárló árai között ugyan arra a péti sóra!!
nekem a pétis üzletkötő 7400-at mondott tegnap a pétisóra és a karbamidra 11000-et. big-bag, kamion tétel, házhoz szállítva és netto ár. nem kötöttünk üzletet
Bizony, nálam is sokszor magasabb volt a hőmérséklet. A csapadék is hiányzott nagyon. A felét le sem vágtuk, a másik felén 5q/ha termett. De a sorok szinte kelet-nyugati irányúak. A végeredmény nagyon rosszul esett, mint Neked is, ahogy olvastam. És az is rosszul esik, hogy a falugazdász szerint 90párezer Forintot fizetnek kárenyhítésként(???) a 34Ha-ra.
Légmozgás,sorok állása,észak,dél,vagy kelet nyugat.Sok helyt nem is a vízzel volt a probléma,hanem a hőséggel.40 C felett,a pollen nem termékenyít,és sokszor felette volt.
Itt nem hiszem, hogy a lezárás+magágykészítés vitte el a 30q-át. Tudni kellene mindkét tábla előveteményét és még sok mindent(pl alapműtrágyák, előző években, művelési módok stb)
Őszinte legyek nem emlékszem pedig megjegyeztem, de hogy a fórumot is néztem meg távolabbi ismerősök mondták itt esett, ott esett, meg időjárás is neten és a tv-ben is mutatta az ország külömböző pontjain eső volt, és mi alföldön meg alig kaptunk(Hajdú-Bihar megyében vagyunk). Hozzáteszem még ha a megyében is volt itt nálunk pont elkerült, szóval tényleg nagyon kevés volt és virágzás előtt nem nagyon volt eső, virágzás után volt egy nagyon kevés ohgy a port verte el, mi a Dk 440-et április 28-án vetettük el és már szeptember 10-én vágtuk 13-as 14-es vízzel, a napraforgó előtt méhozzá( az meg rá 2 héttel).
1 gazdának 4082-ese volt és azt mondta 130 mázsa termett neki, testvérének meg csak 100 ugyanez, mert ő lezárta a földet és aztán vetés előtt még magágykészítés és mondta ő meg csak 1X és az is 5cm mély volt mert nagyon kiszárítja a földet, nem tudom tudna ekkora külömbség lenni?
Válasz #3206. hozzászólásra
Azért abban meg egyezhetünk akinek az idén 130 m kukoricája termett az könnyen hivatkozhat bármi féle csodára és csoda szerre!! De azt képzeld el akinek az 5-6 m mütrágya használat mellet a 10 m sem termett meg az menyire optimistán tekint jövöbe??
Olvasgattam amiket írtok és eléggé meglepődtem.
Idén Dekalb 440-et vetettünk és 80 mázsás termés volt, a szántás nem a legjobban sikerült, tavasszal Yara Milla 8-24-24-et szórtunk ki és kombinátorral bedolgoztuk(a kombinátor új volt és sajnos nem a legjobb magágy lett), Spc-vel vetettük el és az is hiányos volt, húzatáskor 2 mázsa n34%. Ez a saját.
Ettől jobb termések voltak 100 mázsa és felette(amiből nem loptak). Egyik ismerősnek Dekalb 4795 volt és 130 mázsát adott, ő Pannonstartert 15 kg-ot adott neki vetéssel egymenetben, húzatáskor 2 mázsa pétisót.
Jövőre mi is átállunk rá, azért írtam le ezt a tapasztalatot, hogy tényleg alig tudo melhinni amit írtok, mivel itt teljesen más és nem azért írom mert a kedvencem bármelyik is.
Műtrágyákat, mindet ami csak volt a tanyán, mert bejött elég szép mennyiség kintről az országba, ami(írd és mond) útszóró só !!!! csak igen jó koplexnek van csomagolva..........
Több éveset is vizsgáltak de minden O.K.
Kukorica vetésekor sor mellé raktam 3q pétit a tenyészidő alatt volt kb 120mm eső,kukorica kb 10q/ha termett.A kérdésem az volna hogy ezzel a műtrágya hatóanyaggal számolhatok-e a következő évben?Napraforgó és kukorica menne a helyére.Kukorica aratás óta esett kb 100mm eső.
Tudomásom van egy magyar fejlesztésről ami a nitrogén és a foszfor problémákra is megoldást nyújt, már túl van a szántóföldi kísérleteken és meglepően jó eredményeket hoz. mindez azért lehetséges mert a benne lévő anyagok(N, P2O2,K2O,Ca,Mg,Fe) valamint esszenciális elemek eleve oldott állapotban vannak. Ez mellé még árban is jóval kedvezőbb mint a kémiai anyagok. még valami Ph 8,7.
Ha valakit érdekel indítani szeretnék egy fórumot Bio nem csak biogazdáknak címmel.
igen!erről mindenki tudna írni sokat aki használta én próbálok röviden
szerintem nagyban függ hogy az adott talajban mennyi foszfor van és mennyire felvehető formában.ne feledjük a PH nagyon fontos!arról nem beszélve hogy a cinkhiány létező probléma hiszen a magyarországi kukorica monozásal kimerült.
az hogy milyen formában van benne a foszfor hatóanyag én is érdeklődve figyelném a gyártást!
úgyebár a hármas foszfát a legjobb tudomásom szerint(hiperfoszfát)
ha ezek "rendben" vannak akkor ez a termék igenis add pluszt a kukinak
Személyes tapasztalatunk is van konkrétan Pannonal az idén.véleményem szerint kemény plusz tonnákat számitot a mi kukorica termelésünkben az időjárás ellenére is.
azért is mert szerintem nem tudta 100% kifejteni hatását hiszen elfogyott a víz júli elejére és jól tudjuk a műtrágya sem tud vízet fakasztani
nálunk egy táblában a napraforgó nem kelt ki igy május első hetében tűzoltó jelleggel kukorica lett vetve.a starter az utolsó kb. 1 hektáron kifogyott.mikor derékig ért a növény a kimaradt részen addig a tábla többi része a váll magasságot ostromolta
azért irtam imént hogy nem tudta kifejteni a hatását mert a kései vetés miatt az állomány szinte összeomlott júli végére a vízhiány miatt!
az optimálisan vetett táblákban is éreztem hogy rendkivüli erővel,gyorsasággal igen széles haragoszöld levelekkel fújodott a növényzet kitűnve a környék kukoricáitól.
annyit még hogy lehetséges nem mindenhol van feltűnő látványos különbség a készitménytől de engem meg győzőt és az összes tak/csem állományainknak adagolni fogjuk.......
igy van !!!nekem is magyarázták a műtrágya gyárban ahogy te mondod!!
ez a gyártási technológia direkt van hogy szakaszosan adagolja a kokot!
szerintem is jobb egy csapadékos évben mint az ammónian. hisz azt könnyen alámoshatja a gyökérzónának az adott növénynek és már hiába keresi többet nem éri el!
azt meg külön röhögöm mikor panaszkodik valaki mert elhúzta a földet a kuki lábától és ott van a pétisó szemek érintetlenül!!!!
persze mert a nitrogén már rég kiszivárgott belőle viszont a mészváza ottmarad ahova a vetőgép vagy húzató tette!!
a sok überokos gazda!!!!!
Ez szerintem manapság a legnagyobb parasztvakítás.
Gyakorlatilag Őrölt MAP-ot árulnak 3-4 szeres áron .
Úgyhogy vonja le mindenki a maga következtetéseit.
Arról nem is beszélve , hogy aranyszabály : a foszfor nem mozog a talajban !
Tehát a mag felé szórva (mert általában a legtöbb vetőgép így teszi) olyan helyre kerül , ahol a gyökér el se éri , mivel az tudtommal lefelé halad a földben.
Az extra oldódásáról meg annyit hogy én többször is figyeltem , kiástam és nem hogy csírázáskor , de még 6-8 leveles állapotában is ott volt oldatlanul a földbe ...(csapadékos évben is !!! )
Akkor ez mit is indít ? Mitől starter ?
Vicc az egész...
(Ráadásul a foszfor teljes feltáródási ideje több hónap , tehát tavasszal kirakva én továbbra is azt mondom , hogy képtelenség a hatás kifejtés rögtön akármilyen műtrágya legyen is az és akármilyen ódát is zengjenek róla )
Nem azt mondom hogy teljes hatástalanok így , de igazából akkor és ott csak töredéke hasznosulhat a tavasszal kirakott foszfor műtrágyának...
Válasz #3189. hozzászólásra
a pannon árán még kapna kb 80 kiló yarát, és az lehet többet érne. A kukoricának kelés után már ott a gyökere a műtrágyacsík mellett, tavasszal csak szedjetek ki párat és meglátjátok.
Haveromék is használják a pannon startert mióta megvan nekik a kuhn maxima..hát változó,az idei aszály elég kemény volt,kb amig méteres lett a kukorica látszott a hatása,de aztán elfogyott a viz...és ennyi.
Amugy ugy szokott menni ,hogy yara mila kb 150-170kg sor alá.15kg starter meg mag köré.vetés elött meg 4-500kg péti beásoboronázva.Jobb évekbe így lehet 10tonna is...idén olyan 2tonna sikerült.
Válasz #3185. hozzászólásra
azt a tarnogran k-t próbáltuk az idén , 150 kilóval sorba vetve. Tökéletesen működött. Starternak nem kell nagy hatóanyagtartalom, a lényeg az hogy sokféle elem legyen benne. Árban is jó volt, csak azért nem ezt vettük tavaszra mert nekünk a foszfor a kevés a földben.
13837 hozzászólás
Válasz #3235. hozzászólásra
vizben óldodó. melyik termékcsaládnál van
Valaki ismeri a Litván műtrágyákat minőségre,szórhatóságra gondolok és nem utolsó sorban meg van bennük a hatóanyag tartalom ami rá van írva.
Válasz #3234. hozzászólásra
Most nagyon népszerü a 8-24-24
sziasztok milyen komplex mütrágyákat használtok tavasszal napraforgóra
Válasz #3139. hozzászólásra
el tudnád küldeni a tel számát az értékesitőnek?
dasa 26 N+S
Válasz #3223. hozzászólásra
Több tipusú műtrágya rendelhető! Román 34-es, karbamid, 27-es, 3x15, 8-24-24,8-20-30 stb. Fizetés megegyezés szerint.
Árakról és szállításról érd:06-30-903-58-97
Válasz #3223. hozzászólásra
27-es 71-72, 34-es 80-82, karbamid106.
06309035897
Válasz #3229. hozzászólásra
Sokra én se számolok,de remélem nem lesz igaza a falugazdásznak.
Válasz #3221. hozzászólásra
Nem akarok itt riogatni senkit. Összesen 40%-os kár ért a rendszer szerint(volt valamennyi mohar és dinnye is) Na, erre 980 ezerFt a megállapított összeg. A falugazdász szerint kb 10%-át fizetik majd. A teljes összeggel sem kellene földhöz verni a seggem örömömben, de ha a 10% lesz a valós az nagyon durva.
Válasz #3225. hozzászólásra
mit gondolsz miért nem volt üzlet
Igazán nagy titkok egyébként sincsenek.. A vásárolt menyiség a fizetés módja a szállítási távolság az esetleges távolság és az egyes cégekkel ki alakúlt régi vagy új kapcsolat ami befolyásolja az árakat! Tudok olyan céget ahol 300-400 forint is adódik vásárló és vásárló árai között ugyan arra a péti sóra!!
Válasz #3223. hozzászólásra
72 házhoz kaminyonnal
Válasz #3223. hozzászólásra
Ettöl még én is tudok mondani neked jobb árakat csak hivj fel!!
Válasz #3218. hozzászólásra
ezt idén hallottam elöször, hogy a NY-K- be jobb volt a termés
Válasz #3222. hozzászólásra
nekem a pétis üzletkötő 7400-at mondott tegnap a pétisóra és a karbamidra 11000-et. big-bag, kamion tétel, házhoz szállítva és netto ár. nem kötöttünk üzletet
Itt sok jó dolog elhangzik,de akonkrét mutrágya árról eggyszo sem.
Válasz #3217. hozzászólásra
Mennyit számoltak 34 ha-ra?%-os kiesésed?
Válasz #3217. hozzászólásra
És honnan tudja,mennyit fizetnek?Szerintem még nincs összesítés.
Válasz #3218. hozzászólásra
amelyik irányba hosszabb főd
Válasz #3216. hozzászólásra
Szerinted melyik sorállás a jobb, K-NY vagy É-D?
Válasz #3216. hozzászólásra
Bizony, nálam is sokszor magasabb volt a hőmérséklet. A csapadék is hiányzott nagyon. A felét le sem vágtuk, a másik felén 5q/ha termett. De a sorok szinte kelet-nyugati irányúak. A végeredmény nagyon rosszul esett, mint Neked is, ahogy olvastam. És az is rosszul esik, hogy a falugazdász szerint 90párezer Forintot fizetnek kárenyhítésként(???) a 34Ha-ra.
Válasz #3214. hozzászólásra
Légmozgás,sorok állása,észak,dél,vagy kelet nyugat.Sok helyt nem is a vízzel volt a probléma,hanem a hőséggel.40 C felett,a pollen nem termékenyít,és sokszor felette volt.
Válasz #3214. hozzászólásra
Bocs, lehet fordítva értelmeztem...
Válasz #3212. hozzászólásra
Itt nem hiszem, hogy a lezárás+magágykészítés vitte el a 30q-át. Tudni kellene mindkét tábla előveteményét és még sok mindent(pl alapműtrágyák, előző években, művelési módok stb)
Válasz #3209. hozzászólásra
Műtrágya info: 06309035897
Válasz #3208. hozzászólásra
Őszinte legyek nem emlékszem pedig megjegyeztem, de hogy a fórumot is néztem meg távolabbi ismerősök mondták itt esett, ott esett, meg időjárás is neten és a tv-ben is mutatta az ország külömböző pontjain eső volt, és mi alföldön meg alig kaptunk(Hajdú-Bihar megyében vagyunk). Hozzáteszem még ha a megyében is volt itt nálunk pont elkerült, szóval tényleg nagyon kevés volt és virágzás előtt nem nagyon volt eső, virágzás után volt egy nagyon kevés ohgy a port verte el, mi a Dk 440-et április 28-án vetettük el és már szeptember 10-én vágtuk 13-as 14-es vízzel, a napraforgó előtt méhozzá( az meg rá 2 héttel).
1 gazdának 4082-ese volt és azt mondta 130 mázsa termett neki, testvérének meg csak 100 ugyanez, mert ő lezárta a földet és aztán vetés előtt még magágykészítés és mondta ő meg csak 1X és az is 5cm mély volt mert nagyon kiszárítja a földet, nem tudom tudna ekkora külömbség lenni?
Válasz #3207. hozzászólásra
Hát az biztos hogy optimistán nem lehet.
Válasz #3207. hozzászólásra
Nekem is volt 130 mázsás kuki, ugyan azt kapta mint a 0-ás 3 mázsa 27-es pétit
borsodból friss műkuki árakat tud valaki?
Válasz #3206. hozzászólásra
június, július, augusztus csapadék adatot kérünk
Válasz #3206. hozzászólásra
Azért abban meg egyezhetünk akinek az idén 130 m kukoricája termett az könnyen hivatkozhat bármi féle csodára és csoda szerre!! De azt képzeld el akinek az 5-6 m mütrágya használat mellet a 10 m sem termett meg az menyire optimistán tekint jövöbe??
Olvasgattam amiket írtok és eléggé meglepődtem.
Idén Dekalb 440-et vetettünk és 80 mázsás termés volt, a szántás nem a legjobban sikerült, tavasszal Yara Milla 8-24-24-et szórtunk ki és kombinátorral bedolgoztuk(a kombinátor új volt és sajnos nem a legjobb magágy lett), Spc-vel vetettük el és az is hiányos volt, húzatáskor 2 mázsa n34%. Ez a saját.
Ettől jobb termések voltak 100 mázsa és felette(amiből nem loptak). Egyik ismerősnek Dekalb 4795 volt és 130 mázsát adott, ő Pannonstartert 15 kg-ot adott neki vetéssel egymenetben, húzatáskor 2 mázsa pétisót.
Jövőre mi is átállunk rá, azért írtam le ezt a tapasztalatot, hogy tényleg alig tudo melhinni amit írtok, mivel itt teljesen más és nem azért írom mert a kedvencem bármelyik is.
Válasz #3197. hozzászólásra
Engem érdekel , nyiss topicot , vagy tedd be valami hasonlóba...(ha nem találsz , kérj segítséget a moderátoroktól a Gépház topicban)
De attól tartok Ares kollégának igaza lesz. Akármilyen jó is lesz a termék , biztos megfizethetetlen lesz...
Válasz #3203. hozzászólásra
Ez így fél infó...
Kik terjesztik ?
Milyen összetételben ?
Eladták a tételt ?
Válasz #3202. hozzászólásra
Műtrágyákat, mindet ami csak volt a tanyán, mert bejött elég szép mennyiség kintről az országba, ami(írd és mond) útszóró só !!!! csak igen jó koplexnek van csomagolva..........
Több éveset is vizsgáltak de minden O.K.
Válasz #3200. hozzászólásra
Megnéztem, konkrétan mit vizsgáltak???
Válasz #3200. hozzászólásra
NEBIH ?????
Válasz #3175. hozzászólásra
NEBIH vizsgált nálam.
Kukorica vetésekor sor mellé raktam 3q pétit a tenyészidő alatt volt kb 120mm eső,kukorica kb 10q/ha termett.A kérdésem az volna hogy ezzel a műtrágya hatóanyaggal számolhatok-e a következő évben?Napraforgó és kukorica menne a helyére.Kukorica aratás óta esett kb 100mm eső.
Válasz #3197. hozzászólásra
Az sem lesz olcsóbb, tudod majd megveszik a találmányt a "nagyok" és egy árban lesz minden!!! Sajna van az a pénz szerintem amiért az is eladó lesz!!
Tudomásom van egy magyar fejlesztésről ami a nitrogén és a foszfor problémákra is megoldást nyújt, már túl van a szántóföldi kísérleteken és meglepően jó eredményeket hoz. mindez azért lehetséges mert a benne lévő anyagok(N, P2O2,K2O,Ca,Mg,Fe) valamint esszenciális elemek eleve oldott állapotban vannak. Ez mellé még árban is jóval kedvezőbb mint a kémiai anyagok. még valami Ph 8,7.
Ha valakit érdekel indítani szeretnék egy fórumot Bio nem csak biogazdáknak címmel.
Válasz #3192. hozzászólásra
igen!erről mindenki tudna írni sokat aki használta én próbálok röviden
szerintem nagyban függ hogy az adott talajban mennyi foszfor van és mennyire felvehető formában.ne feledjük a PH nagyon fontos!arról nem beszélve hogy a cinkhiány létező probléma hiszen a magyarországi kukorica monozásal kimerült.
az hogy milyen formában van benne a foszfor hatóanyag én is érdeklődve figyelném a gyártást!
úgyebár a hármas foszfát a legjobb tudomásom szerint(hiperfoszfát)
ha ezek "rendben" vannak akkor ez a termék igenis add pluszt a kukinak
Személyes tapasztalatunk is van konkrétan Pannonal az idén.véleményem szerint kemény plusz tonnákat számitot a mi kukorica termelésünkben az időjárás ellenére is.
azért is mert szerintem nem tudta 100% kifejteni hatását hiszen elfogyott a víz júli elejére és jól tudjuk a műtrágya sem tud vízet fakasztani
nálunk egy táblában a napraforgó nem kelt ki igy május első hetében tűzoltó jelleggel kukorica lett vetve.a starter az utolsó kb. 1 hektáron kifogyott.mikor derékig ért a növény a kimaradt részen addig a tábla többi része a váll magasságot ostromolta
azért irtam imént hogy nem tudta kifejteni a hatását mert a kései vetés miatt az állomány szinte összeomlott júli végére a vízhiány miatt!
az optimálisan vetett táblákban is éreztem hogy rendkivüli erővel,gyorsasággal igen széles haragoszöld levelekkel fújodott a növényzet kitűnve a környék kukoricáitól.
annyit még hogy lehetséges nem mindenhol van feltűnő látványos különbség a készitménytől de engem meg győzőt és az összes tak/csem állományainknak adagolni fogjuk.......
Válasz #3164. hozzászólásra
Köszi a beillesztést, ott mindent megtalálhat a 27% nitrogénről!!
Válasz #3192. hozzászólásra
igy van !!!nekem is magyarázták a műtrágya gyárban ahogy te mondod!!
ez a gyártási technológia direkt van hogy szakaszosan adagolja a kokot!
szerintem is jobb egy csapadékos évben mint az ammónian. hisz azt könnyen alámoshatja a gyökérzónának az adott növénynek és már hiába keresi többet nem éri el!
azt meg külön röhögöm mikor panaszkodik valaki mert elhúzta a földet a kuki lábától és ott van a pétisó szemek érintetlenül!!!!
persze mert a nitrogén már rég kiszivárgott belőle viszont a mészváza ottmarad ahova a vetőgép vagy húzató tette!!
a sok überokos gazda!!!!!
Válasz #3185. hozzászólásra
Velencén van. Az M7-es mellet. Kb. 2-3 nap vizsgálat.
1-1,5 kg műtrágya kell hozzá. 20-30 ezer forint körül van ára.
Pétisó :
Szerintem nagyon egyszerű a képlet ...
Azért hat lassabban mert a meszes váz nehezebben , lassabban és több nedvességgel oldódik mint AN.
Ha idén nem volt elég csapadék , akkor valószínű ezért volt hátrányban az Ammónium Nitráthoz képest.
Benne van a Pétisóban, Mas-ban a hatóanyag csak a fentiek miatt korlátozottabb a hasznosulása.
Ez viszont szerintem normál , csapadékos évben előny mert hosszan , folyamatosan adagolja a Nitrót .
Úgy kell választani hogy ez legyen szem előtt minden évben.
-----------------------------------------------------
Mikrogranulátum :
-Többször is volt már ez itt téma ...
Ez szerintem manapság a legnagyobb parasztvakítás.
Gyakorlatilag Őrölt MAP-ot árulnak 3-4 szeres áron .
Úgyhogy vonja le mindenki a maga következtetéseit.
Arról nem is beszélve , hogy aranyszabály : a foszfor nem mozog a talajban !
Tehát a mag felé szórva (mert általában a legtöbb vetőgép így teszi) olyan helyre kerül , ahol a gyökér el se éri , mivel az tudtommal lefelé halad a földben.
Az extra oldódásáról meg annyit hogy én többször is figyeltem , kiástam és nem hogy csírázáskor , de még 6-8 leveles állapotában is ott volt oldatlanul a földbe ...(csapadékos évben is !!! )
Akkor ez mit is indít ? Mitől starter ?
Vicc az egész...
(Ráadásul a foszfor teljes feltáródási ideje több hónap , tehát tavasszal kirakva én továbbra is azt mondom , hogy képtelenség a hatás kifejtés rögtön akármilyen műtrágya legyen is az és akármilyen ódát is zengjenek róla )
Nem azt mondom hogy teljes hatástalanok így , de igazából akkor és ott csak töredéke hasznosulhat a tavasszal kirakott foszfor műtrágyának...
Válasz #3189. hozzászólásra
a pannon árán még kapna kb 80 kiló yarát, és az lehet többet érne. A kukoricának kelés után már ott a gyökere a műtrágyacsík mellett, tavasszal csak szedjetek ki párat és meglátjátok.
Válasz #3186. hozzászólásra
Tőre 3q amnitrát,persze az aszály óriási volt.
Haveromék is használják a pannon startert mióta megvan nekik a kuhn maxima..hát változó,az idei aszály elég kemény volt,kb amig méteres lett a kukorica látszott a hatása,de aztán elfogyott a viz...és ennyi.
Amugy ugy szokott menni ,hogy yara mila kb 150-170kg sor alá.15kg starter meg mag köré.vetés elött meg 4-500kg péti beásoboronázva.Jobb évekbe így lehet 10tonna is...idén olyan 2tonna sikerült.
Válasz #3185. hozzászólásra
azt a tarnogran k-t próbáltuk az idén , 150 kilóval sorba vetve. Tökéletesen működött. Starternak nem kell nagy hatóanyagtartalom, a lényeg az hogy sokféle elem legyen benne. Árban is jó volt, csak azért nem ezt vettük tavaszra mert nekünk a foszfor a kevés a földben.