Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak639 FtBenzin árak631 FtEUR406.67 FtUSD390.93 FtCHF432.71 FtGBP500 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz Gandhy #11564. hozzászólásáraHol rendelted, ha nem vagyok indiszkrét?
Ha jól emlékszem, hasonló környékről vagyunk, vas megye de lehet keverlek valakivel…
Mire szórod és milyen dózisba?
Köszi
Válasz #bandi #11566. hozzászólásáraLátszik, hogy fogalmad nincs a karbamid műtrágya milyen kémiai átalakuláson kell átmenjen, hogy a növény gyökere számára felvehető legyen. Az, hogy az eső hatására felvehető lett, az azt jelenti, hogy levélen keresztül hasznosul. Ami igaz is.
Ami könnyen felvehető a növény számára gyökéren keresztül az a pétisó.
Szóval akkor szerinted az ammónium-szulfát műtrágya nem savanyít.
Azt én nem írtam tényként egyébként, hogy pontosan mennyivel savanyít, de savanyít (szerintem). Ha már a kémia is szubjektív tudomány. Ki lehet számolni és pontosan meghatározható, ha minden adat ismert.
Válasz #bandi #11566. hozzászólásáraAzért mert és ebben téved mindenki, az urea levélen keresztül is a legjobban felvehető műtrágya. És ha még egy jó kis esőt is kap hogy odanyomkodja a leveleit az olvadó oldatba akkor 1 héten belül is zöldel mint a fene.
Válasz JDfan90 #11565. hozzászólásáraItt sem hanzott el hogy 1 mázsa műtrágya, hány ezer tonna talaj pH ját változtatja meg, és mennyivel. A másik meg, hogy a február végén történő karbamid szórást az eső miatt félbehagytad, aztán két hét múlva visszamentèl, a leszórt rész olyan zöld volt mint az atom.
Válasz Gandhy #11560. hozzászólásárajah, nem a kénre gondolok, hanem az ammóniára. a januárba szórt ammóniából felvehető nitrogén április előtt nem igen lesz. kb. de akik foglalkoznak "talajkémiával", azok javítsanak ki.
2 mázsa feletti nitrogén műtrágya már úgy hazaveri a talajéletet, mintha sósavval öntötték volna le őket. (Szóval nem is önmagába a nitrogénműtrágya teszi ezt.)
Jól írja a kolléga, hogy most az 50kg-al nem fog úgy fájni a fejünk.
Válasz envagyok2 #11558. hozzászólásáraén simán bekockáztatom ezt a hektáronkénti 50 kg ként 3 évente 1x egy táblában és nem forgolódom álmatlanul, hogy savanyó cukor lesz-e a talajból
Válasz JDfan90 #11555. hozzászólásáraTalajvizsgálat nem volt, de mivel több mint 10 éve nem kapott meszet, meg volt rá lehetőség aránylag jó áron ezért kapott 3 t/ha 0/2 es kőport
Amúgy eddig mindig péti vagy linzi ment tavasszal, tehát sztem egy ilyen fejtrágyától nem lesz gond, aztán majd meglátjuk.
Köszönöm az észrevételeket
Válasz Gandhy #11554. hozzászólásáraa biokémia működik nálad is, tudósemberek becsüljük ennyire a tudományt, bár nemsokára már az egyzeregyről is a többség fogja eldönteni, hogy mennyi is.
inkább az lehet a helyzet, hogy volt elég felvehető nitrogén a talajba, és nem hiányzott akkor ott...
Válasz #bandi #11556. hozzászólásáraÉn sem azt írtam, hogy 7-ről 1-re viszi le.
De én nagyon meggondolnám, ha csak felet is visz le a PH-n. Főleg, ha van S is a talajomba. Mert a meszezés sem olcsó mulatság mostanában.
Csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy attól, hogy olcsóbb, nem biztos, hogy jobb választás. Ahogy a pétisó sem való minden talajra.
Válasz Ganajos #11553. hozzászólásáraAttól függ, hogy most mi van a talajodba. Mennyi a PH-d, esetleg van e Na, mert akkor még jó is, ha ezt szórod. CaCO3-at szórtál vagy mit? Talajvizsgálat mennyi meszet mutat?
Nyilván vakra 2q/ha-t szórva se lehet nagy gond, kivéve, ha már most sem jó a helyzet. Mert alaból a kén eléggé savanyítja a talajt.
Válasz JDfan90 #11552. hozzászólásáraNyáron kaptak a földek jó adag meszet, de lehet bent valami amit mondasz.
Egyszeri hasznàlat már annyira savanyít?
Válasz Ganajos #11536. hozzászólásáraAzt is kalkuláld bele, hogy az ammónium-szulfát mennyire savanyít. Ha van kén a talajba én kerülném. Mert egy jó PH-t kár eltolni egy év drága műtrágya miatt, meszező anyagok is baromi drágák lettek.
Válasz DDT #11544. hozzászólásáraRepce, buza, árpa első fejtrágyának menne
Egyenlőre csak ez van, elvileg lesz majd valamikor 27 N is csak nem tudni ugye mennyiért…meg hogy valóban lesz e
Válasz ..,-:) #11545. hozzászólásárabúzára első fejadagnak a legjobb a kénes, bár szűken szórja, de ha jó a szóró megvan az átfedés, nálam még nem volt csíkos utána
Válasz Ganajos #11542. hozzászólására389/46=8,3 Ft
420/27=15,55 Ft N-hatóanyag
Értem én, hogy a kénnel is számolsz, de ez csak nem egy összetett műtrágya…de mindenki maga dönti el
Válasz sixx #11539. hozzászólásáraHát nem sokkal…ha azt számolod 2,5 q 27-es 67,5 kg N, 105 000 ft, 3 q ns 21-24-es 63 kg N, 103 950 ft. Tehát igazából 4,5 kg- al több N hatóanyagot kapsz nagyjából ugyan azon az áron, de akkor ott van még a 72 kg S+ ott van még hogy az NS inhibitoros.
Ja meg ugye ezt lehet kötni most, 27-est meg nem
Na mindegy nem volt még ilyen műtrágya esetleg ha valaki szórt már ilyet megoszthatná a tapasztalatát.
Válasz DDT #11540. hozzászólásáraNyilván jobb a karbamid, pláne, hogy a Kite 369 és 382-ért adta…Hogy miért csak a nitrogént?Azt mindenki döntse el maga…
Tavaly novemberi vásárlásból maradt pár zsák granulált Pétisó, termény tároló színben tárolva, nap nem érte, eső nem esett rá. Nem volt egymásra rakva.
Ma belenéztem kíváncsiságból, és elkezdett porosodni, nem olyan mint volt tavaly.
Ez így szokta, vagy valami el lett rontva? Hatóanyag csökkenéssel kell számolni?
Nyáron nyilván a színben nincs hideg a hullámpala alatt, de gondolom más sem hűtőkamrában tárolja :)
Válasz Praetor #11530. hozzászólásárafebruárban kapott 300kg/ha ureat ugyanebből, kimaradt egy zsák azt osztottam rá, tavaly ugyanígy járt akkor megdölt 100kg-tól, pedig tavaly sem volt sok eső..jövőre nem kap ennyit, nincs értelme
Válasz uff #11526. hozzászólásáraA karbamidot nagyon korán kell rátenni a búzára, hogy érdemben tudjon hozzátenni a terméshez. A talajbiológia alakítja a karbamidot felvehetővé a növény számára. Ez az amúgy sem túl gyors folyamat aszály esetén még lassabb. A térdig érő búza esetében kb halottnak a csók. Talán még egy kis plusz minőséget tud jelenteni, de száraz idő esetén még azt sem igen. A termésdiferenciálódás a bokrosodás végével lezárul, tehát a nitrogénnek a bokrosodás vége előtt felvehető állapotban kell lennie a talajban a gyökérzónában.
Válasz envagyok2 #11525. hozzászólásáraTavasszal szóltak van ilyem megy ilyen ha kell fizessem, 1 hét múlva itt lesz. Itt nem volt mit mikor miből méregetni. Utána meg már nézegethetem mikor kiszórtam. De ilyen hiányos időben minden előfordulhat, tudják hogy a hülye paraszt mindent megvesz. Mieinkről simán eltudom képzelni hogy elmentek Egyiptomba és ánt vettek, de megkérték hogy ureának legyen cimkézve. Vagy még inkább hogy itt át papírozták mert nem a zsákra volt írva, csak mellé fogatva vákuumos zacskóban.
Válasz uff #11526. hozzászólásáraNálam 400 m van a két tábla között, mindent ugyan azt kapot és ugyan azon a napon, mégis 16 q terméskülönbség lett.
Ahol kevesebb termett az jobb adotságu talaj.
Ilyen is van.
Válasz kukaccsosz #11521. hozzászólásáraamíg a műtrágyaszórómon /kuhn mds/ a záró nem romlott el addig , fel sem merült a gyanú, de aztán május közepén egy 600kg biget beraktam , fekete felhők jöttek, gondoltam a térdig érő búzának még jó lesz, 30 kg akartam szórni, de az első fordulónál, észrevettem, hogy elzárt állapotban is szórók, vagyis eltört egy csap, a lényeg amit 30kg /ha akartam elszórni az több mint 100 kg /ha -ra sikerült, még aznap esett 7mm eső, a másik táblám ami nem kapott légvonalban 1 km, ugyanannyit termett, még magasabbra is nőtt, egy fajta volt mindkettő, Lindberg.. sem szármegnyúlást, sem többlet termést nem okozott, fentiekben leírt többlet egyiptomi urea, akkor el kezdtem gyanakodni....ez volt a helyzet... certifikát van mindhez a kereskedők, nem vizsgálják az általuk forgalmazott tételeket.
Válasz mtz1221 #11524. hozzászólásáramérd meg a sűrűségét, meg old fel vízbe. nézd meg hogy oldódik, meg milyen az oldat színe, és kémhatása. ez kb. 10 perc munka.
Válasz envagyok2 #11523. hozzászólásáraDe ha elindul Afrikából Kan vagy Anként és Uraa ként érkezik hozzánk ??? Sok olyan országon átmegy ahol gond nélkül átcimkézik ebben a világban.
Válasz uff #11519. hozzászólásáraszerintem az lehetetlen, hogy karbamid más hatóanyag tartalommal jöjjön ki. egy-két tized persze, a granulálás miatt. de felest nem lehet gyártani, az nem véletlen, meg marketing, meg izébizé, hogy 46%. az azért annyi, mert így néz ki a molekula. nincs fél karbamid, meg nem tudom mi.
14022 hozzászólás
Válasz Ganajos #11571. hozzászólásáraMedosz
Válasz Gandhy #11564. hozzászólásáraHol rendelted, ha nem vagyok indiszkrét?
Ha jól emlékszem, hasonló környékről vagyunk, vas megye de lehet keverlek valakivel…
Mire szórod és milyen dózisba?
Köszi
Válasz #bandi #11566. hozzászólásáraAz csak nekem van meg hogy karbamid szórása fejtrágyaként tilos?
Mészindex
Válasz #bandi #11566. hozzászólásáraLátszik, hogy fogalmad nincs a karbamid műtrágya milyen kémiai átalakuláson kell átmenjen, hogy a növény gyökere számára felvehető legyen. Az, hogy az eső hatására felvehető lett, az azt jelenti, hogy levélen keresztül hasznosul. Ami igaz is.
Ami könnyen felvehető a növény számára gyökéren keresztül az a pétisó.
Szóval akkor szerinted az ammónium-szulfát műtrágya nem savanyít.
Azt én nem írtam tényként egyébként, hogy pontosan mennyivel savanyít, de savanyít (szerintem). Ha már a kémia is szubjektív tudomány. Ki lehet számolni és pontosan meghatározható, ha minden adat ismert.
Válasz #bandi #11566. hozzászólásáraAzért mert és ebben téved mindenki, az urea levélen keresztül is a legjobban felvehető műtrágya. És ha még egy jó kis esőt is kap hogy odanyomkodja a leveleit az olvadó oldatba akkor 1 héten belül is zöldel mint a fene.
Válasz JDfan90 #11565. hozzászólásáraItt sem hanzott el hogy 1 mázsa műtrágya, hány ezer tonna talaj pH ját változtatja meg, és mennyivel. A másik meg, hogy a február végén történő karbamid szórást az eső miatt félbehagytad, aztán két hét múlva visszamentèl, a leszórt rész olyan zöld volt mint az atom.
Egy kis kémiai magyarázat, ha valakit érdekel.
Válasz envagyok2 #11562. hozzászólásáraha ez így van és én március elején szórom az első adagot(csapadékhoz igazítva) akkor lehet, hogy el is hagyhatnám
ma rendeltem NS 21-24 Entec-et
Válasz envagyok2 #11562. hozzászólásáraLehet igazad van, de az első szórásokra én már megrendeltem a granulált karbamidot.
Válasz Gandhy #11560. hozzászólásárajah, nem a kénre gondolok, hanem az ammóniára. a januárba szórt ammóniából felvehető nitrogén április előtt nem igen lesz. kb. de akik foglalkoznak "talajkémiával", azok javítsanak ki.
Válasz #bandi #11556. hozzászólásáraPedig de. Talajvizsgálatokkal bizonyított.
2 mázsa feletti nitrogén műtrágya már úgy hazaveri a talajéletet, mintha sósavval öntötték volna le őket. (Szóval nem is önmagába a nitrogénműtrágya teszi ezt.)
Jól írja a kolléga, hogy most az 50kg-al nem fog úgy fájni a fejünk.
Válasz envagyok2 #11558. hozzászólásáraén simán bekockáztatom ezt a hektáronkénti 50 kg ként 3 évente 1x egy táblában és nem forgolódom álmatlanul, hogy savanyó cukor lesz-e a talajból
Válasz JDfan90 #11555. hozzászólásáraTalajvizsgálat nem volt, de mivel több mint 10 éve nem kapott meszet, meg volt rá lehetőség aránylag jó áron ezért kapott 3 t/ha 0/2 es kőport
Amúgy eddig mindig péti vagy linzi ment tavasszal, tehát sztem egy ilyen fejtrágyától nem lesz gond, aztán majd meglátjuk.
Köszönöm az észrevételeket
Válasz Gandhy #11554. hozzászólásáraa biokémia működik nálad is, tudósemberek becsüljük ennyire a tudományt, bár nemsokára már az egyzeregyről is a többség fogja eldönteni, hogy mennyi is.
inkább az lehet a helyzet, hogy volt elég felvehető nitrogén a talajba, és nem hiányzott akkor ott...
Válasz #bandi #11556. hozzászólásáraÉn sem azt írtam, hogy 7-ről 1-re viszi le.
De én nagyon meggondolnám, ha csak felet is visz le a PH-n. Főleg, ha van S is a talajomba. Mert a meszezés sem olcsó mulatság mostanában.
Csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy attól, hogy olcsóbb, nem biztos, hogy jobb választás. Ahogy a pétisó sem való minden talajra.
Válasz JDfan90 #11552. hozzászólásáraNem gondolnám, hogy 3 mázsa műtrágya elsavanyít 3000 tonna földet hektáronként.
Válasz Ganajos #11553. hozzászólásáraAttól függ, hogy most mi van a talajodba. Mennyi a PH-d, esetleg van e Na, mert akkor még jó is, ha ezt szórod. CaCO3-at szórtál vagy mit? Talajvizsgálat mennyi meszet mutat?
Nyilván vakra 2q/ha-t szórva se lehet nagy gond, kivéve, ha már most sem jó a helyzet. Mert alaból a kén eléggé savanyítja a talajt.
Válasz envagyok2 #11550. hozzászólásáranálam működik, sőt, jobban, mint az N27 első fejadagként búzában 2,5 q, másodszor N27 2q
ha az idei évet kiveszem a képletből, régóta 8-9 tonna közti átlagot aratok így
Válasz JDfan90 #11552. hozzászólásáraNyáron kaptak a földek jó adag meszet, de lehet bent valami amit mondasz.
Egyszeri hasznàlat már annyira savanyít?
Válasz Ganajos #11536. hozzászólásáraAzt is kalkuláld bele, hogy az ammónium-szulfát mennyire savanyít. Ha van kén a talajba én kerülném. Mert egy jó PH-t kár eltolni egy év drága műtrágya miatt, meszező anyagok is baromi drágák lettek.
Válasz envagyok2 #11550. hozzászólásáraMiért?
Korán kiszórva sztem inkább tovább ellátja nitrogénnel a kultúrát
Válasz Gandhy #11546. hozzászólásárade ugye ez ammónium-szulfát, és nem nitrát. ezért első fejtrágyának kifogásolható.
Válasz Ganajos #11548. hozzászólásáranem repül
Válasz ..,-:) #11545. hozzászólásáraHogy érted hogy szarul szórható vagy mi a baj vele? Nem egyenletes?
Válasz DDT #11544. hozzászólásáraRepce, buza, árpa első fejtrágyának menne
Egyenlőre csak ez van, elvileg lesz majd valamikor 27 N is csak nem tudni ugye mennyiért…meg hogy valóban lesz e
Válasz ..,-:) #11545. hozzászólásárabúzára első fejadagnak a legjobb a kénes, bár szűken szórja, de ha jó a szóró megvan az átfedés, nálam még nem volt csíkos utána
Válasz Ganajos #11542. hozzászólásáraLegjobb bedolgozni.{:sweatdrop:…..szóval fejtrágyának kicsit felejtős…….
Borzasztó xarul szórható…..
Válasz Ganajos #11542. hozzászólásáraOlajosoknak jó, meg kalászosra is fejtrágyának. Ha ez a legjobb opciód, akkor meg kell venni.
Válasz Ganajos #11542. hozzászólására389/46=8,3 Ft
420/27=15,55 Ft N-hatóanyag
Értem én, hogy a kénnel is számolsz, de ez csak nem egy összetett műtrágya…de mindenki maga dönti el
Válasz sixx #11539. hozzászólásáraHát nem sokkal…ha azt számolod 2,5 q 27-es 67,5 kg N, 105 000 ft, 3 q ns 21-24-es 63 kg N, 103 950 ft. Tehát igazából 4,5 kg- al több N hatóanyagot kapsz nagyjából ugyan azon az áron, de akkor ott van még a 72 kg S+ ott van még hogy az NS inhibitoros.
Ja meg ugye ezt lehet kötni most, 27-est meg nem
Na mindegy nem volt még ilyen műtrágya esetleg ha valaki szórt már ilyet megoszthatná a tapasztalatát.
Válasz DDT #11540. hozzászólásáraNyilván jobb a karbamid, pláne, hogy a Kite 369 és 382-ért adta…Hogy miért csak a nitrogént?Azt mindenki döntse el maga…
Válasz sixx #11539. hozzászólásáraMiért számolná csak azt?
Egyébként akkor már karbamid, az is 400-420 körül van.
Válasz Ganajos #11536. hozzászólásáraHa csak a N-hatóanyagot számolod, akkor csak jobb a 420…
Válasz jjj9.7 #11537. hozzászólásáraVas megye, medosz, azt nem tudom hogy ki a gyártó
Válasz Ganajos #11536. hozzászólásáraSzia! Ki a gyártó, illetve melyik cég árulja ennyiért.
NS 21-24-es inhibitoros műtrágyára a 35000ft/q szerintetek mennyire jó ár?
Szerintem aránylag nem rossz a 42000ft-os 27-es hez képest…vagy?
Válasz Zsolesz100 #11534. hozzászólásáramérd meg a zsákot hány kiló, és ami hiányzik a kilóból, az hiányzik a hatóanyagból...
Tavaly novemberi vásárlásból maradt pár zsák granulált Pétisó, termény tároló színben tárolva, nap nem érte, eső nem esett rá. Nem volt egymásra rakva.
Ma belenéztem kíváncsiságból, és elkezdett porosodni, nem olyan mint volt tavaly.
Ez így szokta, vagy valami el lett rontva? Hatóanyag csökkenéssel kell számolni?
Nyáron nyilván a színben nincs hideg a hullámpala alatt, de gondolom más sem hűtőkamrában tárolja :)
Válasz blink #11532. hozzászólására
Karbamid 420000ft/t
MAS27 400000ft/t
3x15 375000ft/t
Válasz Praetor #11530. hozzászólásárafebruárban kapott 300kg/ha ureat ugyanebből, kimaradt egy zsák azt osztottam rá, tavaly ugyanígy járt akkor megdölt 100kg-tól, pedig tavaly sem volt sok eső..jövőre nem kap ennyit, nincs értelme
Válasz uff #11526. hozzászólásáraA karbamidot nagyon korán kell rátenni a búzára, hogy érdemben tudjon hozzátenni a terméshez. A talajbiológia alakítja a karbamidot felvehetővé a növény számára. Ez az amúgy sem túl gyors folyamat aszály esetén még lassabb. A térdig érő búza esetében kb halottnak a csók. Talán még egy kis plusz minőséget tud jelenteni, de száraz idő esetén még azt sem igen. A termésdiferenciálódás a bokrosodás végével lezárul, tehát a nitrogénnek a bokrosodás vége előtt felvehető állapotban kell lennie a talajban a gyökérzónában.
Válasz envagyok2 #11525. hozzászólásáraTavasszal szóltak van ilyem megy ilyen ha kell fizessem, 1 hét múlva itt lesz. Itt nem volt mit mikor miből méregetni. Utána meg már nézegethetem mikor kiszórtam. De ilyen hiányos időben minden előfordulhat, tudják hogy a hülye paraszt mindent megvesz. Mieinkről simán eltudom képzelni hogy elmentek Egyiptomba és ánt vettek, de megkérték hogy ureának legyen cimkézve. Vagy még inkább hogy itt át papírozták mert nem a zsákra volt írva, csak mellé fogatva vákuumos zacskóban.
Válasz uff #11526. hozzászólásáraNálam 400 m van a két tábla között, mindent ugyan azt kapot és ugyan azon a napon, mégis 16 q terméskülönbség lett.
Ahol kevesebb termett az jobb adotságu talaj.
Ilyen is van.
Válasz uff #11519
Szerintem bármelyik talajvizsgáló labor is megcsinálja.
Válasz kukaccsosz #11521. hozzászólásáraamíg a műtrágyaszórómon /kuhn mds/ a záró nem romlott el addig , fel sem merült a gyanú, de aztán május közepén egy 600kg biget beraktam , fekete felhők jöttek, gondoltam a térdig érő búzának még jó lesz, 30 kg akartam szórni, de az első fordulónál, észrevettem, hogy elzárt állapotban is szórók, vagyis eltört egy csap, a lényeg amit 30kg /ha akartam elszórni az több mint 100 kg /ha -ra sikerült, még aznap esett 7mm eső, a másik táblám ami nem kapott légvonalban 1 km, ugyanannyit termett, még magasabbra is nőtt, egy fajta volt mindkettő, Lindberg.. sem szármegnyúlást, sem többlet termést nem okozott, fentiekben leírt többlet egyiptomi urea, akkor el kezdtem gyanakodni....ez volt a helyzet... certifikát van mindhez a kereskedők, nem vizsgálják az általuk forgalmazott tételeket.
Válasz mtz1221 #11524. hozzászólásáramérd meg a sűrűségét, meg old fel vízbe. nézd meg hogy oldódik, meg milyen az oldat színe, és kémhatása. ez kb. 10 perc munka.
Válasz envagyok2 #11523. hozzászólásáraDe ha elindul Afrikából Kan vagy Anként és Uraa ként érkezik hozzánk ??? Sok olyan országon átmegy ahol gond nélkül átcimkézik ebben a világban.
Válasz uff #11519. hozzászólásáraszerintem az lehetetlen, hogy karbamid más hatóanyag tartalommal jöjjön ki. egy-két tized persze, a granulálás miatt. de felest nem lehet gyártani, az nem véletlen, meg marketing, meg izébizé, hogy 46%. az azért annyi, mert így néz ki a molekula. nincs fél karbamid, meg nem tudom mi.