Hirdetés
Fórum
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- Mikor jön az ESŐ?! Agrármeteorológia, időjárás új
- MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus! új
- Öntözés új
- Kalászosok műtrágyázása új
- VI. Agroinform Fórum Találkozó 2025.02.15. új
- Tárolók, színek.. egyéb géptárolók.. új
- Massey Ferguson 5445/5455 traktorok új
- Erdőgazdálkodás, szakirányítás új
- Földvétel, elővásárlási jogok új
Cikkajánló
![A napraforgó vízhasznosítása A napraforgó vízhasznosítása](https://static.agroinform.net/data/cikk/7/9079/cikk_79079/napraforgo2_fill_540x300_0.jpg)
A napraforgó vízhasznosítása
Az öntözés minimalizálhatja a termésveszteséget, és növelheti a vízfelhasználás...
Hirdetés
![Miért használjon Ön is biostimulátort napraforgóban? Miért használjon Ön is biostimulátort napraforgóban?](https://static.agroinform.net/data/cikk/7/9086/cikk_79086/napra_upl_ind_fill_540x300_0.jpg)
17 hozzászólás
Válasz broll79 #16. hozzászólásáraA mepáron van olyan hogy ,érzékeny gyep .Sztem az lehet.
Megtudja mondani valaki, hogy hogy tudom megnézni egy területről, hogy ős gyep-e? Azt látom, hogy állandó gyep, nem érzékeny a mepar szerint, meg madárvédelmi gyep terület.
Az ősgyepet állitólag nem lehet feltörni és átminősiteni. Van egy terület, amit bérelek és a tulaj most ki akarja szántani, mert a szántóért többet kap majd, ha egyszer eladja
Válasz atisgyulai #2. hozzászólására2x tárcsa élég. Megmondod, hogy meg volt szántva, majd tárcsával szétdolgoztad a szántást.
Szlovákiában szerencsére edig ilyen átiratós hülyeségekel nem találkozta. Sok szőllőként regisztrált terület jobb esetben szántó, roszabban dzsungel.
Válasz atisgyulai #2. hozzászólásáraA művelési ág váltás menetét nem tudom, de.
Feltöréshez ajánlom a nehéztárcsát, pl. IH V-tárcsa összecsukva, megfelelő traktorral, kétszer megjárod, felér egy szántással. Jövőre nyugodtan belevethetsz mondjuk kukoricát (ha az idén már nem teszel bele búzát). Jövőre meg a kukorica után lazítóba mehet a búza.
Azt el tudom képzelni hogy a hivatalban ülő ügyintéző csak a szántást ismeri, ezért azt mondja hogy ekével kell feltörni. De ilyen előírás szerintem nincsen, hogy csak ekével lehet feltörni. Ha lenne, de nincs, akkor a tárcsázásra is tudod azt mondani, hogy szántás volt, csak el lett munkálva.
Válasz atisgyulai #8. hozzászólásáraSajnos nekem van szerencsém 2 megye,3 körzeti földhivatalával találkozni,mintha más-más ország lennének
Válasz csferri #11. hozzászólásáraJobb esetben csak pár nyírócsapot, rosszabb esetben az ekevázat/szárat.
Utóbbi 20 évben taposták a jószágok, esőben-sárban, télen-nyáron. Kemény mint a beton.
Válasz atisgyulai #9. hozzászólásáraNem biztos hogy olyan rossz mint gondolod, azért írtam hogy tárcsázd többször,, ezt innen tényleg nem lehet megmondani.Mit veszítesz ha megpróbálod?
Válasz Mézga #6. hozzászólásáraKöszi, nagyon megvigasztaltál.![smile crying](/oldforum/images/smiles/crying.gif)
Ez a szó szerinti értelmezés megy itt is.
Válasz csferri #7. hozzászólására![smile nonono](/oldforum/images/smiles/nonono.gif)
A müvelt területeken (búzatarló volt), 2-3 sor tárcsa után sem lehet szántani. Ezt meg sem merem próbálni.
Lehet a lazító is beletörne.
Válasz broll79 #5. hozzászólásáraEz a "felénk" dolog zavar, már az hogy egyálltalán van ilyen. Kényükre, kedvükre szivatják a parasztot. Érdekli is őket hogy lehet-e szántani.
.
Bevetni??? Míg nincs átírva?
A másik: az sem mindegy ugyebár hogy gyep, vagy legelő!
Ez konkréten szántó volt valamikor(a kertünk végében)
Mivel anno megszűntek a falusi gulyák, muszály volt valami területet keríteni a bocóknak.
Bevetettük szudáni keverékkel, és elfogadták ugyan úgy mint a lucerna területeket. Szántó művelési ágban. (intenzív gyep kaszáló néven). De egyszer meglátták hogy pásztorban legelik a bocók.
Azonnal bünti+ átkellett minősíteni legelőnek.
Most meg ez a vissza procedúra
Válasz atisgyulai #4. hozzászólásáraAkkor adj még neki 2 sor tárcsát és szántsd ki, te is jobban jársz mert könnyebb lesz eldolgozni, röges biztos nem lesz a sok gyökér miatt.
Válasz atisgyulai #4. hozzászólásáraén elhinném. benne van a nevében: szántó. én szőlővel jártam így. már nem volt benne semmi, de még is fel kellett szántani
Válasz atisgyulai #4. hozzászólásáraFelénk a gyep feltörést elfogadják. Mindegy mivel csinálod, ne legelőnek nézzen ki. Vess bele valamit és kész
Válasz csferri #3. hozzászólásáraMár kapott két sor tárcsát.
![smile cowboy](/oldforum/images/smiles/cowboy.gif)
Az a baj, hogy minden aktakukac másként értelmezi az előírásokat.
Szüleim voltak benn a változást intézni (az ő nevükön fut a földhasználat).
Az öregem állítja, azt mondta nekik az ügyintéző, hogy csak a szántás az elfogadott. Én sem akarom elhinni, ezért érdeklődöm itt is.
Válasz atisgyulai #2. hozzászólásáraAz biztos nincs előírva hogy csak szántani lehet, de ha lazítózod is előtte egy jó pár sor tárcsa nem ártana neki, na ha utána meglazítod biztos hogy műveltnek látszik, az a lényeg hogy ők mikor kimennek műveltnek lássák. De miért nem kérdezed meg őket?, szerintem meg kell hogy mondják.
Sziasztok!
Egy legelő területünket szeretnénk feltörni. Művelési ág változásához a földhivatal csak a szántást fogadja el feltörésnek? A lazítás nem elfogadható? Csak azért kérdezem, mert a szántás még jó ideig várat magára, és így a papírmunka nem halad.
Üdv!
Művelési ág változtatással kapcsolatosan szeretnék tőletek tanácsot kérni. Vásároltam egy tanyát, ami egy külön hrsz-on nyilván tartott pár hekis legelő terület közepén helyezkedik el. A kivett tanyával egy hrsz-en viszont van egy 4000 nm-es szántó is, ami egy keskeny sávként nyúlik bele a tanya által kettévágott legelő terület egyik felébe.
1. A volt tulaj örökölte és elmondása szerint a jelenleg legelőként számon tartott terület szántót körülölelő fele valamikor szintén szántóként funkcionált és papíron is az volt. Szeretném én is újra szántóként művelni azt a részt. Meg lehet osztani a legelőt és részben változtatni a művelési ágat?? Kb. mi a folyamata és milyen költsége lehet ennek?
2. De hogy ne legyen a dolog ennyire egyszerű, a legelő terület szélén - ami a majdani szántó lenne - eladás előtt telepítettek 200 őszibarack fát, amit esetleg majd bővítenék is tovább. Van rá mód, hogy a legelő e részéből gyümölcsös legyen, vagy először szántósítanom kell az egészet és utána tudok majd gyümölcsöst csinálni belőle??
3. A tanya hrsz-én van egy 200 nm körüli istálló is, ebből szeretnék kis létszámú állattartó telepet kreálni egy pár kocához, valamint 20-25 anyabirkához. Ennek a folyamatát ha hozzávetőleg leírná valaki?!?!
Köszönöm