Hirdetés
Fórum
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- De gáz a gáz!!!!!!! új
- Életképek a gazdálkodás mindennapjairól új
- S.O.S. új
- Robotkormány új
- Akkumulátor töltő bikázó új
- MTZ 1221 traktor új
- VI. Agroinform Fórum Találkozó 2025.02.15. új
- Terménytároló csarnok, szín, épület tervezés, építés, szigetelés új
- Kertészeti géptámogatás új
64 hozzászólás
Válasz JD 4630 #63. hozzászólására Köszi nem vagyok kébbe ebben nekem azt mondták aki csinálja bio+ demeter az modta ez már magasabb mit a sima bió de igy sem éri meg ara letem volna kiváncsi mennyi hektáronként a támogatás de köszi szépen /bérelni szeretném /
Válasz mtz zoli #62. hozzászólásáraKezdő 450 eur/ha
átállt 360 eur/ha
De ebből lejön a tanúsító díja.
Sziasztok meg tudná valaki mondani éves hektáronkénti támogatás bio gazdálkodásba köszönöm
Válasz KZs #60. hozzászólásáraFajta?
Talaj?
Tápanyag?
Köszi, előre is a válaszokat.
Nálam eddig 5 év átlagában 1 szer volt bukó a búza bióban, de abban én is ludas voltam.
Röviden :Azonnal felejsd el! A mi bio buzánk se kell senkinek,50ezer/ha minuszban vagyunk 2 tonnás átlag mellett.
Válasz Sanyee #58. hozzászólásáraTanusítószervezettel kell először szerződnöd, de akkor se lesz 2évig bio búzád. Ha támogatást is szeretnél akkor a vp-öko kiírást olvasd el, ott van a feltételrendszer, mikor lehet pályázni, meg minden. Ahogy látom ez septibe jött ötlet, utánaolvasva szörnyülködve elengeded a témát. A bio értékesítésről meg ne is beszéljünk.
Ha csinálok 10 hektár Bio búzát azt hol kell bejegyeztetnem?
Esetleg jár érte plusz támogatás?
Dél-Dunántúlon bió terménykereskedelemmel foglalkozó felvásárlót ismer valaki?
Búza, tönkölybúza felvásárlót keresek.
Előre is köszönöm.
Olyan kérdésem lenne, gyakorló biogazdálkodók felé hogy milyen engedélyezett szert lehet használni az öntözővíz pH csökkentésére, a csapegtető testek tisztítására és a gyökérbenövés megszüntetésére?
Válasz ARPA ZAB EN MEG CIRKOT TETEM A KUKORICANAK TAPANYAG ILYESMI A GYOMTALANITAST HOGYAN OLDOTAD MEG?NA MEG PERSZE A TAROLAST H EGYEBB KAR TEVOK NE LEPJEK EL? EN A GYOMOKTOL FELEK CSAK DE NEM TUDOM KEZDOK VAGYUNK ES AZERT SZERETNEK ERDEKLODNI
Válasz totyi9207 #52. hozzászólásáraTalán innen tudsz infot szerezni.
Szántóföldi szakmai nap
A növényi diverzifikáció kihívásai ökológiai művelésű szántón
Eszterházy Károly Egyetem GyKRC Fleischmann Rudolf Kutatóintézete
3356 Kompolt, Fleischmann út 4.
2018. március 28.
Az elmúlt évekhez hasonlóan az ÖMKi idén is megrendezi a Szántóföldi Szakmai Napot, "A növényi diverzifikáció kihívásai ökológiai művelésű szántón"címmel, 2018. március 28-án.
Magyarország az Európai Uniós csatlakozással a Közös Agrárpolitikához is csatlakozott, amelyen belül megoldásokat kell találni a fenntarthatóságra, a tájvédelemre, a természeti erőforrások és a biodiverzitás megőrzésére, a biztonságos és minőségi élelmiszer-termelésre. A 2020-tól induló új támogatási ciklusban ezek az értékek várhatóan még nagyobb társadalmi támogatottságot és szerepet kapnak.
Milyen tényezők hatnának pozitívan a változatosabb növényi összetételre? Rendelkezésre állnak-e biológiai alapok, agrotechnikai megoldások, integrációs lehetőségek ennek elősegítésére? Ezekre a kérdésekre keressük a választ az előadások és a kerekasztal-beszélgetés során, számítva a résztvevők aktív hozzáállására.
A konferencián való részvétel regisztrációhoz kötött. Részvételi szándékát kérjük, EZEN a linken jelezze.
Ajánljuk figyelmébe a konferencia meghívóját és a tervezett programot!
Szeretettel várjuk!
az ÖMKi csapata
Vagy innen. Ők BIO-sok.
http://www.agrofutura.hu/
Ajánlom a Hírek oldalt.
Válasz totyi9207 #52. hozzászólásáraLeginkább lucernát és egyéb szálastakarmányokat.
Amúgy meg gabonákat, tönköly, bánkúti búza, őszi árpa, zab na meg kukorica. Tavaly próbálkoztunk burgonyával, illetve még napraforgó van tervben valamikor, de attól tartok, hogy az nagy falat lesz.
Válasz MFM #51. hozzászólásáraes miket termesztetek?
Válasz totyi9207 #50. hozzászólásáraPróbálkozunk. .
sziasztok
en romaniaban dolgozom egy beindulo bio gazdalkodasban nagy kulturarol van szo a segitsegetek szeretnem kerni egy par technologiaban esetleg van e valki aki bio gazdalkodik?
Köszönöm szépen!
Válasz Géza15#46 hozzászólásáraElőször is meg kellene kérdezni az előző tulajdonostól, hogy melyik ellenőrző szervezetnél van ellenőrzés alatt a terület. A Biokontroll Hungária Nonprofit Kft., vagy a Hungária Öko Garancia Kft.-nél?
Amelyiknél be van jelentve az ellenőrzési rendszerbe a terület annál kellene bejelentkezni, hogy ne szakadjon meg a folytonosság.
Azért érdemes utána nézni a feltételrendszernek is, amely a honlapjukon megtalálható.
Bio területen tilos használni; -gyomírtószert, csak a mechanikus gyomirtás a megengedett;
-műtrágyát, csak a szerves trágya használható tápanyagutánpótlásban
-rovarölőszer sem használható, illetve csak amik a megengedett szerlistában szerepelnek ( baktérium készítmények, stb.)
-GMO-s szaporítóanyag tilos( ami egyébként sincs engedélyezve)
Tehát, mindenképpen szükséges tanulmányozni a feltételrendszert, mert itt csak néhány dolgot említettem a betartandó szabályokból.!
Jó és sikeres bio gazdálkodást!
Válasz Géza15 #46. hozzászólásárabiokontrol...telefonon hívd fel őket...helyrajzi szám ,jelenlegi tulaj neve kell...
E-mail: info@biokontroll.hu
Telefon: (+36 1) 336 11 66, (+36 1) 336 11 67, (+36 1) 336 11 22
Fax: (+36 1) 315 11 23
Mobiltelefon: (30) 393 90 90, (30) 619 69 31, (20) 573 80 36, (70) 243 74 04
Sziasztok!
A kérdésem a következő lenne:
Egy hónapon belül a tulajdonomba jut 2 hektár bioterület, s én szeretném megtartani annak, s valamilyen bioterméket termeszteni. Hogy lehet ezt elkezdeni? Hol kell jelentkeznem, hogy én mint új tulajdonos tovább szeretném folytatni a termelést, s nem akarom kivenni a biotermesztésből? Vagy ehhez kel valamilyen szakképesítés?
Előre is köszönöm a segítséget!
Válasz #35. hozzászólásra
Üdvözöllek hogyan csináltad az erjesztést?
Válasz #41. hozzászólásra
Az amalgerol talajra jo, in is hasznaltam! lombra a legtutibb az Alginur
A TIMBO fantázia nevű és általam szabadalmaztatott készülékkel, ami vegyszer nélkül 300 évig használható a bio-termék olcsóbb lehet a vegyszerrel mérgezettnél.
A You Tuben látható "Levéltetű? Locsold le!" videó egy Duna Tv riport, amelyben Tóth István ceglédi farmergazda mondja, hogy akkor már két év óta nem használ vegyszert és termel zöldséget, gyümölcsöt és még burgonyát is. Azóta ugyanazzal a készülékkel már hat év óta.
A készülékben szigorúan meghatározott sebességgel áramlik a víz és kis arányban hidroxónium keletkezik. Ez a növényre kerülve agresszívan alakul át vizzé a következőképpen 2 H3O = 3 H2O - O azaz miközben két hidroxónium molekulából három víz molekula lesz egy oxigén atomot raból környezetéből, ami lehet egy gyenge fejlödési fázisban levő növényi kártevő, tehát csak báb pete hernyó stb, de kitinváza még nincs(azt nem bántja, így a méheket sem), de lehet egy rákos sejt is. Egy kutyus jobbulásáról Állatorvosi igazolásom van. Emberekről sarlatánság vádja miatt semmit nem mondok. Adatlapomon minden cimem megvan.
Válasz #31. hozzászólásra Most az árvakeléses búzatáblámon észrevettem valami újat.
Mivel nem kapott sem tápanyagutánpótlást, sem permetet, merthogy nem számítottam rá, élt ahogy akart, de ehhez képest ez szebb, mint a tápos/növényvédőzött volt tavaly, egészséges és erősen bokros.
Alig találok rajta vetésfehérítő lárvát is, 1-2 darabot négyzetméteren, viszont az este kimentem a hűvösben, s mindenhol kis pirosas potrohú fürkészdarázs pihent a leveleken, szinte minden száron volt belőlük. Nappal nem vettem észre még őket.
Még keresem melyik fajta is ez, de van egy érzésem, hogy összefüggés lehet a fürkészdarazsak magas száma és nekem nem hiányzó fehérítők nagyon alacsony száma között.
Majd meglátom, ha aratási így marad, akkor valószínűleg van is.
#1. hozzászólás, Takács László küldte be 2013-04-04 20:15:12-kor | [TÖRÖL] | Felhasználó kitiltása: egy napra | egy hétre | egy hónapra
Kinek milyen tapasztalata van amalgerol használatával kapcsolatban, milyen technológiai alkalmazás az ajánlott?
#1. hozzászólás, redex küldte be 2013-03-26 00:27:43-kor | [TÖRÖL] | Felhasználó kitiltása: egy napra | egy hétre | egy hónapra
redex
Vélemények pro -kontra aki használta illetve használja az EM 1 es és a MICROBION termékeket
Válasz #38. hozzászólásra
Ismerősöm mekis kaján él vagy 3 éve hízott 40 kilót, kihullt 3 foga , meg a haja is ritkább , magas a koleszterinje de még él.
Válasz #30. hozzászólásra: Ha egy növény erős és egészséges, akkor nem támadják (annyira, vagy sehogy sem) a kár és kórokozók, nem viseli meg annyira a vízhiány, erősebb gyökérzetet nevel, a gyökér felvevőkapacitása nagyságrendekkel nagyobb lehet. Egy egészséges táplálkozású embert hasonlíts össze egy "akciósan" táplálttal. Egy "hagyományos" agrokultúrában (mert ugye mennyire is hagyományos a műtrágya? :-) a növények folyamatosan legyengült állapotban fejlődnek. Persze kapnak tápanyagot bőven, de olyan mintha neked mindig szintetikus kaján kellene élned. Egyél CSAK mekis kaját, kólával egy évig, ha nem halsz meg, beszéljünk utána :-)
A szag teljesen igaz, valóban roppant BÜDÖS de ez csak pár percig tart, utána az illóolajok teszik a dolgukat.
Válasz #31. hozzászólásra
De menyi idő még a katica elszaporodik adig hány szor szivogatja a vetésfehérítő a zászlós levelet egy pár szezon termése rámegy .
Válasz #30. hozzászólásra
Én erjesztett csalán lét használtam , és működöt bár 2-3 hetente újra kell , egyrészt nitrogént ad , másrészt a szag mindent riaszt bogarat , madarat , és még a tolvajt is.
Válasz #32. hozzászólásra
Ez a vetésfehérítő,ez saját tapasztalat.Kukoricabogár az nem vészes nállunk.Amúgy a tulzott rovarölőzés nem használ,csak ront.Apósom mesélte,a balatonparton a növényvédős szőlője volt a legatkásabb,mivel a hasznos rovart is lepermetezte.A természet egyensúlyát felborította.
Válasz #32. hozzászólásra
jó kérdés
Válasz #31. hozzászólásra Ha a kukoricabogárra is van ilyen egyszerű recepted, ne sajnáld megosztani
Válasz #30. hozzászólásra
Ha rovarölőt nem használsz,vetésfehérítő se lesz.Katicabogár felszaporodik,és felzabálja.Ez a lényeg,nem a bio lötty.
Válasz #18. hozzászólásra
Csak egy pár kérdés merült fel bennem.
Melyik az az összetevő amelyik miatt a bogarak nem akarnak majd a táblában maradni?
Melyik miatt fog kipusztulni a gomba?
És melyik az a része ami kiváltja a nitrogént?
Mert ez a lefújom csak ezzel és nem kell hozzá semmi más...hááááát, ennél azért zordabb időket élünk.
Válasz #27. hozzászólásra
8750Ft az 5l
Ha jól emlékszem a Krisna völgyben találkoztam a Fitoland vezetőjével, akik ezt árulják és tesztelték ott.
Őket érdemes megkérdezni, mi is a tapasztalat a termékekkel a biogazdálkodásban.
Egy kicsit utána olvasva ,nem rossz.Ha az áráról lehetne információt kapni akkor még jobban érdekelne,és a beszerzést tudni kellene ,mert csak két hely van megadva.
A cél nem az hogy most világot váltsunk csak annyi, hogy aki nem ismeri vagy nem hallott róla és nem fél a más módszerektől mint az évtizedes berögzülés, az nézzen utána. Természetesen lesz mintagazdaság, az említett referenciákon kívül, is. Nyilván aki ki akarja próbálni a normál kereteken belül megteheti.
Válasz #24. hozzászólásra
Amíg nem próbálja ki mindenki a saját bőrén, addig nem fog neked hinni itt szinte senki, sőt még a közeli ismerősének sem.
Ha tudtok biztosítani olyat, h ki lehessen próbálni ingyen kisebb területen (vagy utólagos fizetéssel, ha van valami termésnövekedés) akkor lehet esélyetek.
Mindaddik jöhetnek a mesék, képek de próba nélkül itt csak ellenetek lesz szerintem mindenki.
Sajnos a fuzárium telepről készült képek most nincsenek nálam de hamarosan pótolom.
AGREF Komárno - 2003 - Olegra Kálmán ügyv. Ig.
Növény
Biokál - liter
Víz
Terméshozam, növekedés
Tavaszi árpa
10 l/ha
300 l
3,39 t/ha
Napraforgó
10 l/ha
300 l
2,68 t/ha
Vetésfehérítő bogár károsítás megszűnt,a készítmény hatása felér rovarölő szeres kezeléssel. Nőtt a kondíció, a terméshozam!
Válasz #18. hozzászólásra
válasz erre >> | #6.
Akkor rántsd le a leplet, mondhatnám úgy lássuk a medvét.
Válasz #20. hozzászólásra
ennyire még a bacisok sem nézik hülyének a parasztot
Válasz #18. hozzászólásra
tehát ha kétszer lefújom ezzel akkor nem kell sem komplex sem nitrogén ill ledumálod a vetésfehérítőt meg a fuzáriumot a tábláimról?
na elmész a . . . . . . . . . . . . ezen a részen lett volna munkája a modinak de van nekik elég otthon hát itt nem adok.
Válasz #18. hozzászólásra
1 műtrágya tavasszal.2 komplex ősszel,ha pénzes a kultúra.A többi csak hab a tortán.Az idei év megmutatta,esőt nem lehet gyógyvízzel pótolni.Ha meg esik,a gyógyvíz csak arra jó,hogy mikor a gazda fújja,gyönyörködik a határba.
Az árak létjogosultságáról nem akarok senki sem meggyőzni csak számoltam.
1 Műtrágya 1 ősszel
2 Műtrágya 1 tavasszal
3 Műtrágya 1 kálium,kálcium
4 Rovarölő,gombaölő
5 Lombtrágya
6 A savanyú talaj meszezése
Ha valamit kifelejtettem vagy nem jól írtam elnézést kérek.
Biokál 05:
1 Kiszórás ősszel vagy tavasszal
2 Permetezés tavasszal (lombtrágya, gombásodás gátlás, rovar riasztás)
3 Permetezés kalászosodáskor(virágzáskor)(lombtrágya, gombásodás gátlás, rovar riasztás)
Azt kérném segítsetek nekem amennyiben nem jól írtam a technológiát javítsatok ki.Az árakról majd később.
Válasz #8. hozzászólásra
Katt a nevemre,ott megtalálsz.
Válasz #15. hozzászólásra
gabonára 30ropi/ha a költsége azé az nem kevés. azért most 3q pétit kapok