Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak611 FtBenzin árak600 FtEUR407.17 FtUSD380.08 FtCHF433.84 FtGBP490.68 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz SKZ #2386. hozzászólásáraNekünk a kingspanos 28000 literes van, a mezőtúriaktól vettük 2 éve, azóta sincs rá panasz, pedig 4-5 kamionnal használunk évente. A másikat is néztük a magassága miatt, de az garanciában is gyengébb, nem átlátszó, meg a társaság aki árulja se volt szimpatikus.
Pár napja itt láttam, hogy az Agrimasterből is jött már alacsony verzió, azt talán akciózzák is.
Segítségeteket szeretném kérni, Nitrosol tartály kapcsán, kinek melyik típus vált be leginkább ár-érték arányban, illetve tartósság szempontjából. Két terméket néztem meg eddig (Kingspan AgriMaster illetve a Swimer márkát). Mindkettő esetében a 22.000 l-esről lenne szó.
Válaszotokat előre is köszönöm.
A héten még mutat kisebb fagyokat, de utána már +3, +11 fokok várhatók. Mond egy kis esőt is. Arra gondoltam, hogy ha nagyobb százalékkal továbbra is mutatja az esőt akkor kifújnám a nitrosolt. Mi a véleményetek, nem korai? Fújjátok már, vagy vártok még?
Válasz Erdőjaro #2375. hozzászólásáramilyen gép volt?
nemárt tisztába lenni azért egy pár dologgal:pl a mi gépünk 3000 literes,asszem 3300 ig van skálázva.+300 liter a tisztavizese.+még elmebeteg módon tolja is neki az inas,simán össze lehet hozni.----bár egy kezdetleges géppel azért hatványozódik az esélye,hogy meghasal.
Válasz danci19 #2376. hozzászólásáraOlyan 1.28-1.3 a fajsúlya. Elvileg bírnia kellene a permetezőnek ennyi plusz súllyal, de nyilván nem szar úton száguldozva. Én itthon nem szoktam teletölteni, de a föld szélén simán csurig tölteném.
Azt tudja valaki ,hogy pontosan mennyi egy liter nitrosol fajsólya? Mennyivel nehezebb,mint a víz,vagy permetlé? Permetezőgép terhelés miatt érdekel,mert épp most láttam egyet emiatt meghasalni.
Többen irtátok, hogy barna légbeszívásos fúvókával fújjátok a nitrosolt. Nekem légbeszívásosból piros van, az is dupla, vagy sima barna fúvóka.
Melyiket használjam?
Válasz VMisi #2365. hozzászólására7,4-7,6pH mészlepedékes csernozjom talajokon gazdálkodunk, korábban MAS-t használtunk, de a 2019-es bővített vizsgálatok rámutattak, hogy savanyítani kellene, ezért ment ki elemi kén és átálltunk a nitrosolra, akkor még hatóanyagra vetítve olcsóbb is volt, mint a MAS.
1-2 kamionnal szoktunk venni egy szezonra, totális mellé is használjuk.
IBC-ben tároljuk, HW 6011kocsira felfér 6db IBC, ha kell, de a telephely 5km-es körzetében vannak a területek ezért nem kell sokat szállítani.
Ha meg vannak a tartályok, fúvókák, műanyag házas szivattyú, csövek, szerelvények, stb. akkor már egyszerűen megy.
Kontrollt nem csináltunk.
Válasz VMisi #2367. hozzászólásáraEddig a legjobb anyag az volt, amikor volt benne 2-3% kén is, az Városföldről érkezett. Az talán még nem is savanyít annyival jobban, de minden kultúra rajongott érte.
Válasz Praetor #2366. hozzászólásáraBár így lenne. Szerintem benne vagyunk az első háromban a legkevesebb csapadék kategóriában.
Sajnos itt a nagyoké szinte minden, ők szilárdat szórnak így nincs mihez viszonyítani. Na de majd idéntől!
Válasz VMisi #2365. hozzászólásáraEzt azért gondolod, mert nálatok nem volt úgy aszályos tavasz, mint itt, eddig 5 év zsinórban. Sok millió forintnyi szilárd ment felénk pocsékba. A folyékonyra már egy 3-6mm csapadék is elég ahhoz, hogy valami hatás érvényesüljön.
A folyékony tárolása valóban költség és odafigyelés igényes, de a kijuttatás még jobb is, mert nem kell rakodó hozzá.
Válasz Peti 8310 #2363. hozzászólásáraNekem még mindig nem világos, hogy nagyon sokan miért is fújtok nitrosolt a kalászosokra?
- Árban kb. ugyanaz mint a szilárd,
- ennek is kell eső a hasznosuláshoz,
- macerásabb, időigényesebb és költségesebb tárolni, kivinni a földre, kijuttatni.
- Ha nem kamionnyi mennyiség kell, akkor még venni is nehezebb.
Idén megpróbálom, de egyenlőre azt látom, hogy ha jön nagyobb eső akkor mindegy, hogy folyékony vagy szilárd, de ha kevesebb a csapadék akkor a folyékony a nyerő.
Csinált már valaki kontrollt, és ott a végén a mázsa mit mutatott?
Válasz VMisi #2360. hozzászólásáraEső mindenképpen kell ennek is a felvételéhez. Gyorsabban hat mint a szilárd anyagok mivel nem kell oldott állapotba mennie mert eleve az. Sokkal egyenletesebben kijuttatható mint a szilárdak.
Válasz VMisi #2360. hozzászólásáraSzia!
Sokan hiszik, hogy a nitrosol mivel folyékony, eső nélkül is hatásos, ez sajnos nem igaz. Kell neki legalább 2-3mm bemosó csapadék. A másik tévhit, hogy a nitrosol levélen is hasznosul. A nitrosol alapvetően ugyanolyan gyökéren keresztül felvehető műtrágya mint a szilárd műtrágyák, csak a kombinált hatóanyag (ammónium-nitrát és karbamid vizes oldata), az egyenletesebb kijuttatás és a talajba már eleve oldat formában jobban hasznosuló jellege miatt használjuk. Pl. Limussal keverve ki lehet tolni a fél adagnyi hatóanyag, a karbamid rész felvehetőségét, így egy kijuttatást meg lehet spórolni, viszont a hatóanyag ott lesz későbbre időzítve. Amikor nem megfelelő a kijuttatás technológiája és a levélen nagyobb mennyiség megtapad, akkor perzselhet. Ha nagy cseppméretben van kijuttatva akkor az oldat töménysége miatt a felületi fesztültsége révén nem terül el a levélen, hanem lepereg róla a talajra. Viszont itt jön az a dolog ami megalapozta a tévhitet: minimális mértékben ugyan megtapadhat a levélen ami még nem perzsel és fel tud szívódni, viszont ez a kevés hatóanyag amit levélen perzselés nélkül fel tud venni a növény, nem fogja pótolni a növény hosszútávú szükségletét. Egy kicsit bezöldíti, ennek aztán lehet örülni, de a kijuttatott hatóanyag 3/4 része nem hasznosul, max egy későbbi eső után, ha nem illan el addig.
Én így tudom, de majd az okosabbak kijavítanak, ha nem így van.
Válasz Csavarkulcs #2361. hozzászólásáraPersze injektálásé a jövő, de csak jobb a szilárdnál a folyékony fújva is, nem hiába vállalják a macerát, egyéb költségeket.
Válasz VMisi #2360. hozzászólásáraTároló kapacítás,egy használt ibc-nek mára 3 szoros ára lett. Egy nagy nirtó tartály..2 milla átlagba, ez a mérettől függ. A Big-bag ot meg lerakja az udvar közepére. Bemosó a folyékonnak is kell. Annyi hogy mára már van opció a folyékonnyal is injektálni.
Válasz RkTomi #2356. hozzászólásáraÉn azt hittem, hogy levélen keresztül is felvesz viszonylag sokat. Akkor miért vesztek sokan nitrosolt a műtrágya helyett? Eső így is - úgy is kell, hogy a gyökérzónába kerüljön, A nitrónak kevesebb is elég?
Viszont mi van akkor, ha mégsem jön meg az ígért eső a fújás után?
Válasz VMisi #2355. hozzászólásáraAmint mond csapadékot tutira..rakd ki minnél előbb. Hengerezni majd később is ráérsz,gyomfésű jobban bekeveri még a szemest is.
Gabonáknál a tavaszi hengerezés előtt vagy után szabad, érdemes fújni a nitrosolt? Mennyi idővel?
Ha először hengerezek, akkor a megtört, sérült levelekre megy a nitro, ha meg fordítva, akkor a hengerrel leütöm a leveleken megtapadó nitrogént. Güttler profilú a henger.
Válasz Anicska #2352. hozzászólásáraAzt érdemes bekeverni a talajba mert ott fejti ki a hatását, valamint csak 5C°+ tól mert akkor van értelme blokkolni a nitrifikáló baktériumokat.
Nekem a növényvédősöm intézi ezeket a folgokat. Csak a nagykerek minden évben lassan indulnak. Van, hogy csak márciusban van ár.....
Válasz szanberg #2349. hozzászólásáraAkkor az N-Lock nem működik ennyi.
De gabonára fújva nem sok értelmét látom, sőt. Hiszen azonnal felvehető formában kellene lennie a gabona számára a nitrogének.
De lehet aktívabb talajéletnél nem is működik ez a szer, vagy lebonthatja a vagy esetleg más bacikat is korlátoz ami viszont tápanyaggal látja el a növényt.
Nem nagyon terveztem nitrifikáció blokkoló szerek alkalmazását de ezek után nem is fogok....
Inhibitor viszont szerintem működhet, vagyi lassan csak is olyan karbamidot szabad szorni.
Használtam nlockot meg limust is, több évjáratban, tavaly is.
(Én nem tapasztaltam semmi különbséget,pedig volt mikor hivatalos mérőkocsis bemérés is történt...)
Válasz VMisi #2324. hozzászólásáraElső körben szilárdat szoktam szórni, mert gyakran az van(tavalyit kivéve) hogy lágy a talaj és a vontatott 3000l nitrosollal a nagy partokon baj van, szét vágatod a táblát. A függesztett szoroval meg ugyanott repül a gép.
Volt többször,hogy első is nitrosol volt, soha nem láttam különbséget! A másodiknál viszont igen, ha száraz idő volt a szilárd ott volt hetekig a búza alatt a talajon, míg a nitrózott táblák árnyalattal zöldebbek lettek
Idén nem tudom hogy lesz még, első körben NS megy ki meg pétisó, vettem belőle hogy legyen mihez nyúlni, elég bizonytalan időket éltünk meg mostanság....
Arra is gondoltam,hogy kap 3mázsát oszt ennyi volt, egy lombtrágya majd még és jónapot.
De az is lehet,hogy első körben kiszórok 2 mázsát majd másodiknak kap még 150liter nitrosolt.
Az a "baj" itt van beragadva rengeteg termény, abban van a forgótőke egy része, mostani kamatok mellett pedig integrációba nem nagyon szeretnék lépni. Szóval az első kör adott, a második meg még odébb van, addig lehet jön 2kamion nitrosol.
Annyi, hogy számolnom kell, mert a napraforgó alá is kellene még egy kamion timac nps.
Túl sokkal nem, de némileg csökkentett műtrágya mennyiségekkel dolgozok mióta ilyen helyzetek vannak, tavaly be is jött, még kevesebbel kellett volna, de előre ezt ugyan ki tudja....
Válasz VMisi #2342. hozzászólásáraSima 30 as nitrosol 50/50% ban AmoniumNitrát, és karbamid oldata. Más folyékony nitrogén oldatoknak más az összetétele.
Még nem használtam mert eddig locsoltuk mint a nagymama a kertet eső előtt. De idén mindenféleképpen fogom használni.
Inhibitorokkal nincs bajom, mert az a hidrolizis folyamán avatkozik be.
Viszont a nitrifikációs folyamatokat korlátozó szerekkel hadilábon állok. N-Lock, Instinct, igaz igéretek szépek de...... Mindenki döntse el saját maga használja vagy sem. Szántás esetén nyugodtan használható ez is.
/Instinct/
"A talajban a Nitrosomonas baktériumok felelősek a nitrifikációs folyamatban az ammónia nitritté történő átalakításáért. A nitrifikáció a talajban viszonylag gyorsan végbemegy. Ennek időtartama akár 2-4 hét is lehet, ami elsősorban a talaj és a levegő hőmérsékletétől függ. Az Instinct™ hatóanyaga, a nitrapyrin kizárólag a Nitrosomonas baktérium fajok élettevékenységét gátolja a talajban specifikusan. A nitrapyrin nem biocid anyag, nem öli meg a Nitrosomonas baktériumokat, csak akadályozza a metabolizmusukat, ezáltal a növekedésüket."
Idén már én is fogom ezt a készítményt tesztelni, kontrollal és dronos NDVI felvételell.
Halkan mondom, nehogy meghallják (Valamint Komposzt Teás kisérleteket is fogok csinálni.)
Válasz VMisi #2339. hozzászólásáraMinden talaj kén szegény. Valamint kevesebb, vagy egyáltalán nem tartalmaz karbamidot, ami a mostani időjárás mellet 90% ban elvész, hacsak nincs hozzá öntve Limus Clear az javít a helyzeten. De az árát vissza hozza legalább :D
Válasz ..,-:) #2337. hozzászólásáraértem..
Nekem amikor kihozzák a nitroszolt mondjuk 8-9 m3 akkor egyszerre fújok 150 L/ha, 2,5 óra alatt megvan 45 ha és a maradékot viszen át a kissebb parcellákba. Teherkocsi mehet vissza a mütrágyakereskedő cégbe, nem kell ilyenkor fizetnem a teherkocsiért külön. Általában 2x kiszállitással megoldom a gabonák, repce 1x nitroszoligényét, és nekem se kell csórigatnom az 1000 L balonokat /felengedni, áttankolgatni,..../ elesik a manipulációs rész.
Volt amikor jártam közelebbi mütrágyakereskedő céghez nitroszolé, de annak csak tartályai voltak. Nekem kellett a permetezővel felszivatnom a nitroszolt, mert még motoros pumpát se vetetk, mindenki oldja meg a manipulációt ki hogyan tudja. Ebből elegem lett.
2387 hozzászólás
Válasz SKZ #2386. hozzászólásáraNekünk a kingspanos 28000 literes van, a mezőtúriaktól vettük 2 éve, azóta sincs rá panasz, pedig 4-5 kamionnal használunk évente. A másikat is néztük a magassága miatt, de az garanciában is gyengébb, nem átlátszó, meg a társaság aki árulja se volt szimpatikus.
Pár napja itt láttam, hogy az Agrimasterből is jött már alacsony verzió, azt talán akciózzák is.
Tisztelt Kollégák!
Segítségeteket szeretném kérni, Nitrosol tartály kapcsán, kinek melyik típus vált be leginkább ár-érték arányban, illetve tartósság szempontjából. Két terméket néztem meg eddig (Kingspan AgriMaster illetve a Swimer márkát). Mindkettő esetében a 22.000 l-esről lenne szó.
Válaszotokat előre is köszönöm.
Válasz Ndr #2384. hozzászólásáraLocsold ki, a fagy nem számít.
Hali!
05 barna lègbeszívásos fúvókával 1.5b 200 liter 20-5 uan-t szeretnèk durum búzára holnap kitenni.
Gondolom fagyon és nedves növényre nem ajánlott ?
Egy áldást kérhetnèk rá, illetve hogy jó e a számításom
Válasz VMisi #2382. hozzászólásáraHétvége fele lődd ki jövőhéten esni fog pont jó.
A héten még mutat kisebb fagyokat, de utána már +3, +11 fokok várhatók. Mond egy kis esőt is. Arra gondoltam, hogy ha nagyobb százalékkal továbbra is mutatja az esőt akkor kifújnám a nitrosolt. Mi a véleményetek, nem korai? Fújjátok már, vagy vártok még?
Válasz Sk Laci #2380. hozzászólására
Válasz Erdőjaro #2375. hozzászólására1,3 számolj.
Nekem 2650 L fér a permetezőbe, de nitroszolból 2000-2100 L között szoktam tenni bele.
Válasz fexco #2378. hozzászólásáraZöld,technoma ha jól tudom.
Válasz Erdőjaro #2375. hozzászólásáramilyen gép volt?
nemárt tisztába lenni azért egy pár dologgal:pl a mi gépünk 3000 literes,asszem 3300 ig van skálázva.+300 liter a tisztavizese.+még elmebeteg módon tolja is neki az inas,simán össze lehet hozni.----bár egy kezdetleges géppel azért hatványozódik az esélye,hogy meghasal.
Válasz danci19 #2376. hozzászólásáraOlyan 1.28-1.3 a fajsúlya. Elvileg bírnia kellene a permetezőnek ennyi plusz súllyal, de nyilván nem szar úton száguldozva. Én itthon nem szoktam teletölteni, de a föld szélén simán csurig tölteném.
Válasz Erdőjaro #2375. hozzászólására1000l - 1280 kg! Amit én hoztam.
Azt tudja valaki ,hogy pontosan mennyi egy liter nitrosol fajsólya? Mennyivel nehezebb,mint a víz,vagy permetlé? Permetezőgép terhelés miatt érdekel,mert épp most láttam egyet emiatt meghasalni.
A Dió 896 KFT ( Hódmezővásárhely) netó 250Ft/kg +Áfa áron adja a 30-as nitrosolt és már 1IBC tartállyal is ad.
Többen irtátok, hogy barna légbeszívásos fúvókával fújjátok a nitrosolt. Nekem légbeszívásosból piros van, az is dupla, vagy sima barna fúvóka.
Melyiket használjam?
Válasz Blahoncio #2371. hozzászólásárakite, ikr, de kamion tételben bárki is.
Üdv Mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni!
Hol tudok Jász-Nagykun-Szolnok megyében nitrosolt venni?
Viszonylag jó áron.
Válasz VMisi #2365. hozzászólására7,4-7,6pH mészlepedékes csernozjom talajokon gazdálkodunk, korábban MAS-t használtunk, de a 2019-es bővített vizsgálatok rámutattak, hogy savanyítani kellene, ezért ment ki elemi kén és átálltunk a nitrosolra, akkor még hatóanyagra vetítve olcsóbb is volt, mint a MAS.
1-2 kamionnal szoktunk venni egy szezonra, totális mellé is használjuk.
IBC-ben tároljuk, HW 6011kocsira felfér 6db IBC, ha kell, de a telephely 5km-es körzetében vannak a területek ezért nem kell sokat szállítani.
Ha meg vannak a tartályok, fúvókák, műanyag házas szivattyú, csövek, szerelvények, stb. akkor már egyszerűen megy.
Kontrollt nem csináltunk.
Válasz VMisi #2365. hozzászólásáraMegyaz levélen keresztül is.pláne,ha minél nagyobb a zöldfelület
Válasz VMisi #2367. hozzászólásáraEddig a legjobb anyag az volt, amikor volt benne 2-3% kén is, az Városföldről érkezett. Az talán még nem is savanyít annyival jobban, de minden kultúra rajongott érte.
Válasz Praetor #2366. hozzászólásáraBár így lenne. Szerintem benne vagyunk az első háromban a legkevesebb csapadék kategóriában.
Sajnos itt a nagyoké szinte minden, ők szilárdat szórnak így nincs mihez viszonyítani. Na de majd idéntől!
Válasz VMisi #2365. hozzászólásáraEzt azért gondolod, mert nálatok nem volt úgy aszályos tavasz, mint itt, eddig 5 év zsinórban. Sok millió forintnyi szilárd ment felénk pocsékba. A folyékonyra már egy 3-6mm csapadék is elég ahhoz, hogy valami hatás érvényesüljön.
A folyékony tárolása valóban költség és odafigyelés igényes, de a kijuttatás még jobb is, mert nem kell rakodó hozzá.
Válasz Peti 8310 #2363. hozzászólásáraNekem még mindig nem világos, hogy nagyon sokan miért is fújtok nitrosolt a kalászosokra?
- Árban kb. ugyanaz mint a szilárd,
- ennek is kell eső a hasznosuláshoz,
- macerásabb, időigényesebb és költségesebb tárolni, kivinni a földre, kijuttatni.
- Ha nem kamionnyi mennyiség kell, akkor még venni is nehezebb.
Idén megpróbálom, de egyenlőre azt látom, hogy ha jön nagyobb eső akkor mindegy, hogy folyékony vagy szilárd, de ha kevesebb a csapadék akkor a folyékony a nyerő.
Csinált már valaki kontrollt, és ott a végén a mázsa mit mutatott?
Válasz VMisi #2360. hozzászólásáraEső mindenképpen kell ennek is a felvételéhez. Gyorsabban hat mint a szilárd anyagok mivel nem kell oldott állapotba mennie mert eleve az. Sokkal egyenletesebben kijuttatható mint a szilárdak.
Válasz VMisi #2360. hozzászólásáraSzia!
Sokan hiszik, hogy a nitrosol mivel folyékony, eső nélkül is hatásos, ez sajnos nem igaz. Kell neki legalább 2-3mm bemosó csapadék. A másik tévhit, hogy a nitrosol levélen is hasznosul. A nitrosol alapvetően ugyanolyan gyökéren keresztül felvehető műtrágya mint a szilárd műtrágyák, csak a kombinált hatóanyag (ammónium-nitrát és karbamid vizes oldata), az egyenletesebb kijuttatás és a talajba már eleve oldat formában jobban hasznosuló jellege miatt használjuk. Pl. Limussal keverve ki lehet tolni a fél adagnyi hatóanyag, a karbamid rész felvehetőségét, így egy kijuttatást meg lehet spórolni, viszont a hatóanyag ott lesz későbbre időzítve. Amikor nem megfelelő a kijuttatás technológiája és a levélen nagyobb mennyiség megtapad, akkor perzselhet. Ha nagy cseppméretben van kijuttatva akkor az oldat töménysége miatt a felületi fesztültsége révén nem terül el a levélen, hanem lepereg róla a talajra. Viszont itt jön az a dolog ami megalapozta a tévhitet: minimális mértékben ugyan megtapadhat a levélen ami még nem perzsel és fel tud szívódni, viszont ez a kevés hatóanyag amit levélen perzselés nélkül fel tud venni a növény, nem fogja pótolni a növény hosszútávú szükségletét. Egy kicsit bezöldíti, ennek aztán lehet örülni, de a kijuttatott hatóanyag 3/4 része nem hasznosul, max egy későbbi eső után, ha nem illan el addig.
Én így tudom, de majd az okosabbak kijavítanak, ha nem így van.
Válasz Csavarkulcs #2361. hozzászólásáraPersze injektálásé a jövő, de csak jobb a szilárdnál a folyékony fújva is, nem hiába vállalják a macerát, egyéb költségeket.
Válasz VMisi #2360. hozzászólásáraTároló kapacítás,egy használt ibc-nek mára 3 szoros ára lett. Egy nagy nirtó tartály..2 milla átlagba, ez a mérettől függ. A Big-bag ot meg lerakja az udvar közepére. Bemosó a folyékonnak is kell. Annyi hogy mára már van opció a folyékonnyal is injektálni.
Válasz RkTomi #2356. hozzászólásáraÉn azt hittem, hogy levélen keresztül is felvesz viszonylag sokat. Akkor miért vesztek sokan nitrosolt a műtrágya helyett? Eső így is - úgy is kell, hogy a gyökérzónába kerüljön, A nitrónak kevesebb is elég?
Viszont mi van akkor, ha mégsem jön meg az ígért eső a fújás után?
Nitrosol-ra tud-e valaki friss árat mondani Hajdú-biharban?
Válasz VMisi #2355. hozzászólásáraAmint mond csapadékot tutira..rakd ki minnél előbb. Hengerezni majd később is ráérsz,gyomfésű jobban bekeveri még a szemest is.
Válasz RkTomi #2356. hozzászólásáraÚgy értettem, hogy kifújod a nitrót utána henger.
Válasz VMisi #2355. hozzászólásáraUtána. Levél nagyon minimálisat vesz fel hiába folyékony.
Gabonáknál a tavaszi hengerezés előtt vagy után szabad, érdemes fújni a nitrosolt? Mennyi idővel?
Ha először hengerezek, akkor a megtört, sérült levelekre megy a nitro, ha meg fordítva, akkor a hengerrel leütöm a leveleken megtapadó nitrogént. Güttler profilú a henger.
Válasz MrPoke #2353. hozzászólásáraKöszönöm a választ !
Válasz Anicska #2352. hozzászólásáraAzt érdemes bekeverni a talajba mert ott fejti ki a hatását, valamint csak 5C°+ tól mert akkor van értelme blokkolni a nitrifikáló baktériumokat.
Nekem a növényvédősöm intézi ezeket a folgokat. Csak a nagykerek minden évben lassan indulnak. Van, hogy csak márciusban van ár.....
Válasz MrPoke #2351. hozzászólásáraHol tudod beszerezni az inhibitort ?Nem találálok sehol .
Válasz szanberg #2349. hozzászólásáraAkkor az N-Lock nem működik ennyi.
De gabonára fújva nem sok értelmét látom, sőt. Hiszen azonnal felvehető formában kellene lennie a gabona számára a nitrogének.
De lehet aktívabb talajéletnél nem is működik ez a szer, vagy lebonthatja a vagy esetleg más bacikat is korlátoz ami viszont tápanyaggal látja el a növényt.
Nem nagyon terveztem nitrifikáció blokkoló szerek alkalmazását de ezek után nem is fogok....
Inhibitor viszont szerintem működhet, vagyi lassan csak is olyan karbamidot szabad szorni.
Limust még a kalászosokra is fújtam, mármint az azzal kevert nitrosolt, azt mondták arra is jó.
Nem tapasztaltam mérhető különbséget, de lehet ez csak itt volt így.
Válasz MrPoke #2348. hozzászólásáraIgen, 3q karbamid volt N-lockkal
Válasz szanberg #2346. hozzászólásáraKukorica és karbamid használata melett? Bedolgozva a talajba?
Válasz szanberg #2345. hozzászólásáramikor kezded a búza fejtrágyát?
Használtam nlockot meg limust is, több évjáratban, tavaly is.
(Én nem tapasztaltam semmi különbséget,pedig volt mikor hivatalos mérőkocsis bemérés is történt...)
Válasz VMisi #2324. hozzászólásáraElső körben szilárdat szoktam szórni, mert gyakran az van(tavalyit kivéve) hogy lágy a talaj és a vontatott 3000l nitrosollal a nagy partokon baj van, szét vágatod a táblát. A függesztett szoroval meg ugyanott repül a gép.
Volt többször,hogy első is nitrosol volt, soha nem láttam különbséget! A másodiknál viszont igen, ha száraz idő volt a szilárd ott volt hetekig a búza alatt a talajon, míg a nitrózott táblák árnyalattal zöldebbek lettek
Idén nem tudom hogy lesz még, első körben NS megy ki meg pétisó, vettem belőle hogy legyen mihez nyúlni, elég bizonytalan időket éltünk meg mostanság....
Arra is gondoltam,hogy kap 3mázsát oszt ennyi volt, egy lombtrágya majd még és jónapot.
De az is lehet,hogy első körben kiszórok 2 mázsát majd másodiknak kap még 150liter nitrosolt.
Az a "baj" itt van beragadva rengeteg termény, abban van a forgótőke egy része, mostani kamatok mellett pedig integrációba nem nagyon szeretnék lépni. Szóval az első kör adott, a második meg még odébb van, addig lehet jön 2kamion nitrosol.
Annyi, hogy számolnom kell, mert a napraforgó alá is kellene még egy kamion timac nps.
Túl sokkal nem, de némileg csökkentett műtrágya mennyiségekkel dolgozok mióta ilyen helyzetek vannak, tavaly be is jött, még kevesebbel kellett volna, de előre ezt ugyan ki tudja....
Válasz VMisi #2342. hozzászólásáraSima 30 as nitrosol 50/50% ban AmoniumNitrát, és karbamid oldata. Más folyékony nitrogén oldatoknak más az összetétele.
Még nem használtam mert eddig locsoltuk mint a nagymama a kertet eső előtt. De idén mindenféleképpen fogom használni.
Inhibitorokkal nincs bajom, mert az a hidrolizis folyamán avatkozik be.
Viszont a nitrifikációs folyamatokat korlátozó szerekkel hadilábon állok. N-Lock, Instinct, igaz igéretek szépek de...... Mindenki döntse el saját maga használja vagy sem. Szántás esetén nyugodtan használható ez is.
/Instinct/
"A talajban a Nitrosomonas baktériumok felelősek a nitrifikációs folyamatban az ammónia nitritté történő átalakításáért. A nitrifikáció a talajban viszonylag gyorsan végbemegy. Ennek időtartama akár 2-4 hét is lehet, ami elsősorban a talaj és a levegő hőmérsékletétől függ. Az Instinct™ hatóanyaga, a nitrapyrin kizárólag a Nitrosomonas baktérium fajok élettevékenységét gátolja a talajban specifikusan. A nitrapyrin nem biocid anyag, nem öli meg a Nitrosomonas baktériumokat, csak akadályozza a metabolizmusukat, ezáltal a növekedésüket."
Viszont a reklám helye :D
https://www.corteva.co.uk/products-and-solutions/biologicals/bluen.html
Idén már én is fogom ezt a készítményt tesztelni, kontrollal és dronos NDVI felvételell.
Halkan mondom, nehogy meghallják (Valamint Komposzt Teás kisérleteket is fogok csinálni.)
Válasz Bobo77 #2341. hozzászólására250:től a 27 N plusz 3 S ibc-s. Van olcsóbb, de az 21 N.
Válasz MrPoke #2340. hozzászólásáraMi tartalmaz kevés karbamidot? A nitrosol? A limus cleart Te használod?
Válasz VMisi #2339. hozzászólásáraIgen jó a kénes a gabonáknak. Mennyiért van most? Mennyit akarsz össz kinyomni?
Válasz VMisi #2339. hozzászólásáraMinden talaj kén szegény. Valamint kevesebb, vagy egyáltalán nem tartalmaz karbamidot, ami a mostani időjárás mellet 90% ban elvész, hacsak nincs hozzá öntve Limus Clear az javít a helyzeten. De az árát vissza hozza legalább :D
Több helyen kénes nitrosolt ajánlanak. Mi a véleményetek, kalászosra érdemes?
Válasz ..,-:) #2337. hozzászólásáraértem..
Nekem amikor kihozzák a nitroszolt mondjuk 8-9 m3 akkor egyszerre fújok 150 L/ha, 2,5 óra alatt megvan 45 ha és a maradékot viszen át a kissebb parcellákba. Teherkocsi mehet vissza a mütrágyakereskedő cégbe, nem kell ilyenkor fizetnem a teherkocsiért külön. Általában 2x kiszállitással megoldom a gabonák, repce 1x nitroszoligényét, és nekem se kell csórigatnom az 1000 L balonokat /felengedni, áttankolgatni,..../ elesik a manipulációs rész.
Volt amikor jártam közelebbi mütrágyakereskedő céghez nitroszolé, de annak csak tartályai voltak. Nekem kellett a permetezővel felszivatnom a nitroszolt, mert még motoros pumpát se vetetk, mindenki oldja meg a manipulációt ki hogyan tudja. Ebből elegem lett.