Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak632 FtBenzin árak614 FtEUR414.08 FtUSD396.98 FtCHF444.25 FtGBP499 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz ermike #1607. hozzászólásáraA levelek hegyét sem perzseli meg kicsit sem? mi ugyanezzel a a fúvókával 2 bar körül felesben 20 fok alatt hegyét megkapta
Sos!
Olyan kérdésem lenne nitroszol feles hígitásban menne 200 l/ha dózisban. Kellene-e állitanom a nyomáson, ha most normál vegyszerezénél 220 l/ha meg a gép?
Normál 4-es fuvokával!
Tegnap fújtam mecomorn+sekatort+cycocelt. Ma reggel volt egy semmi eső(harmatnak elment), egész nap viharos szél utána. Kb melyik napon lehet ezen a héten fújni a nitrót, hogy ne legyen baj? (Persze ha nem lesz még eső...de itt nem valószínű)
A teszt alatt kb 3.7barral ment vízzel a legkisebb sárga 5lyukas fuvóka 9-9.5kmph...Olyan 120-1-2-3liter víz ment ki...
Szóval elvileg a korrekciós tényező ezt a hibát is kiküszöböli??? B.... rá a nyomásnövekedésre?
A vízzel beállított , korrekcióval kiszámított literadagod kijött?
Válasz csoppika #1592. hozzászólásáraTeljesen letekertem a nyomásszabályzót, vízzel 1 bar volt a nyomás, beleöntöttem a nitrosolt, és felment a nyomás 1,2 bar -ra.
Pár hülye kérdés: Ha vizes próbánál a szabályzóval belövöm a nyomást, akkor az ugyanannyi marad, mikor a nitró megy ki?(ugye az sűrűbb)
Ha most pl 04-es fuvókával 2bart tudok belőni minimumra, akkor a 02-es fuvókával fel fog ugorni a nyomás, ugye?
Válasz blink #1589. hozzászólásáraKépeket esetleg tudnál feltenni? Én SJ7-essel szórom évek óta, de soha nem tudtam megégetni sem a repcét, sem a kalászosokat, még ott sem, ahol dupla dózis ment ki átfedéseknél. A legkésőbbi időpont repcében sárgabimbós állapot volt, de semmiféle károsodást nem tapasztaltam.
Válasz blink #1589. hozzászólásáraAzért mert az 5 lyukassal megfolyik rajta a nitró, az csak hugyozik nem perget.
Én búzára a 05-össel fogom fújni a 200liter nitrót kis nyomással éppen kedvesen elporlasztva de nem túlságosan. Akkor igen jól dolgozik!
Csak nagyon állnak még a búzák, nem jött meg a színük sem még rendesen, reggelente hideg van, fagy meg eső sem volt rá, nem túl jók a kilátások, az ukrán búza meg úgyis nyomva tartja az árainkat...
Válasz szanberg #1586. hozzászólásáraÉn 2 hete fújtam 200 litert kb akkora repcére mint most a Tied, 5 lyukas fúvókával Levél széleken égette meg itt-ott de az jelentéktelen volt. Eső 4mm volt azóta de így is nagyon meglátszik rajta. Viszont háromszögben átfedésnél a 400 liter már csúnya munkát végzett, meg is fogta a repcét.
Válasz Drisa #1587. hozzászólásáraMondom, hogy nekem sima légbeszívásos 03-04-05-el van szerelve a vegyszerezőm, kijuttatott mennyiségtől függően választom meg melyiket fordítom munkára.
100 litert a 03-assal, 150-et 04-el, 200 litert pedig a 05-ös fúvókával nyomom ki, viszonylag alacsony nyomáson, hogy ne porlasszon el túlságosan de annyira igen, hogy szépen terítve szórja rá egyenletesen a nitrót.
Válasz Drisa #1585. hozzászólásáraNem égeti meg ha száraz levélre fújod. Akkor csípi meg ha harmatos és megfolyik rajta az anyag.
100liter töménnyel ha elmész alig látszik rajta, rögtön a levélre tapad és nem folyik meg, 200 literrel már jobban látszik olyan mintha meglenne ködölve lakkal a levele neki.
Hígítva néha jobban csíp mert a víztől elcseppen az anyag és ilyenkor csípi a levelek tetejét ahogy vissza hajlik.
Repcénél nincsen tapasztalatom mert amikor régen repcéztünk akkor még nem nitróztunk, most fogom én is kipróbálni rajta de azt mondják a repce igen szereti, nem bánt ott semmit.
Válasz szanberg #1583. hozzászólásáraHa betartod a hőmérsékletet akkor nem perzsel töményen? Vagy úgy vagy vele majd kinövi? Van aki azt mondja nitrozás után 10 napig nem szabad határszemlét tartani:)
Válasz Drisa #1582. hozzászólásáraNem fújom 3-szorra csak kétszerre, igaz ha a repcénél úgy jön ki akkor ott lehet igen. Ha nemkell mellé tenni semmit akkor töményen. Cimbora tömény nitróval egy egyszerű piretroiddal is bogarazott már tökéletes eredménnyel, én azért egy kis vizet raknék hozzá csak jóérzésből, amúgy tényleg működött láttam, csak nem minden vegyszerrel és minden körülmények között letesztelt történet ez, felesre hígítva meg igen.
Nyílván gombaölővel már veszélyesebb, igaz fújtuk mi sokszor kalászvédelemkor is, annyi, hogy a gombaölőnek jobb a nagyobb bárral történő elporlasztás a nitrónak nem így egy kicsit itt már vannak kompromisszumok.
Egyébként szerintem a nitrosol önmagában is rovarölőként is funkcionál, egyszer fehérítős nagy folt volt zabban nekem, nemvolt vegyszer mert előző nap nem láttam meg a foltot, másnap meg lefújták a fiúk szó nélkül a nélkül mert megvolt beszélve, a lényeg, hogy tökéletesen lemarta róla a bogarat csak lestem.
Válasz Drisa #1574. hozzászólásáraNemkell nagy dolgokra gondolni. Nekem 03-04-05-ös fúvókákkal van felszerelve a permetező.
100 litert töményen szoktam szórni a 03-assal, 9-től gyorsabban kell menni, hogy ne sípoljon a monitor mert kevés a nyomás, de lazán kimegy.
04-essel 150-et szórtam már, most meg 200 litert fogok töményen ráfújni a búzákra a 05-ös szórófejekkel. Lényeg, hogy ne legyen harmatos vagy eső után a búza levele meg 30fok se és akkor ilyen mennyiségekkel-szórófejekkel alacsony nyomáson gyorsan tudok szórni, nagyon haladós, 100 literrel 30hektár egy tankolás, nagyon kényelmes és gyors.
Cimborámnak van egy sor citromsárga 02-es fúvókája azzal 50 litert töményen kilehet lazán juttatni, annyi, hogy ott is 10felett kell menni minimum.
Én keverni csak a repcénél fogom ha úgy jön ki a lépés, mert ha épen bogarazni kell az állományokat akkor 100liter víz-100nitró és abba megy a rovarölő szer, aztán majd mégegyszer ugyanez, ha meg nincsen bogár akkor nem hígítom.
Válasz Drisa #1573. hozzászólásáraKalászosoknál, repcénél önmagában minden esetben töményen SJ7-es fúvókával, gabona gyomirtózáskor megy csak porlasztva, légbeszívásos fúvókával. Ha van rá keret akkor 200 liter töményen, ha nincs, akkor 100 liter nitro, és 100 liter víz arányban. Első adag, amint rá lehet menni, idén már március elején, második adag gyomirtózással egy menetben, vagy szárbaindulás környékén önmagában áprilisban, harmadik adag ritkán szokott lenni, akkor már egy jól megválasztott lombtrágyával is lehet minőséget javítani, amennyiben a tenyészidő folyamán minden igényét kiszolgáltuk a gabonának.
Kapásoknál csak sor mellé illetve közé, első adag kapáláskor sor mellé, később belógó csövekkel sor közé és csak töményen SJ3-as fúvókával.
A hőmérséklet esetünkben nem játszik befolyásoló tényezőt, mert amikor, és ahogy szórjuk, vagy nincs még olyan meleg, vagy ha már meleg van, akkor a növény levelével már nem találkozik a műtrágya.
2422 hozzászólás
Válasz Celtises #1621. hozzászólásáraMehet b@zdmeg! Nem tudsz olvasni?
100l nitro+ 100l víz mehet gombaölővel?
Szerintetek?
Válasz Matyi50 #1614. hozzászólásáraMegnéztem,nincs baja
Válasz Berente Antal #1618. hozzászólásáraGondolom, mert a viaszt oldja...a legtöbb, ugye?
Válasz Matyi50 #1616. hozzászólására+ a gombaölő...
Esőben most szabad vagy nem pont elkapott minket?
Válasz decsi #1615. hozzászólásáraAz 1/3 arány,azt már elhiszem,hogy perzsel!
Válasz Matyi50 #1612. hozzászólására150l viz 50 nitro gombaölő faszául perzsel! Látványos!
Válasz .Szabi. #1613. hozzászólására
Válasz Matyi50 #1612. hozzászólására20l nirto + 230 viz+ lombtrágya gomba rovar ment tegnap, ma még nem láttam
Hello!
Légbeszívásos fúvókával,vízzel szerintetek meddig lehet elmenni a koncentrációval? Írjátok,hogy felesben már perzsel...
Keserűsóval,gombaölővel együtt nyomott már valaki nitrot? 40-50kilót akarnánk hektáronként a gombaölő és a keserűsó mellett egy menetben kirakni.
Köszi!
Válasz Drisa #1610. hozzászólásáraFelesben perzselni is fog.
Válasz ermike #1607. hozzászólásáraA levelek hegyét sem perzseli meg kicsit sem? mi ugyanezzel a a fúvókával 2 bar körül felesben 20 fok alatt hegyét megkapta
Válasz csoppika #1608. hozzászólásáraNem üllepedik le semmi...
Srácok!
A nitro kb mennyi idő alatt ülepedik le? Menet közben ha 1000lityisben 10centit tud lötyögni, az összerázhatja az úton?
nekem a lechler 7 lyukas 1-4 bar között dolgozik jól! én úgy megyek hogy 3 bár körül legyen a nyomás! 150 l /ha mennyiségben nyomtam tisztán!
Válasz Dinnyés Laci #1605. hozzászólására200 kell neki!
Válasz Elitjocko #1604. hozzászólásáranem fog kimenni a 220
Sos!
Olyan kérdésem lenne nitroszol feles hígitásban menne 200 l/ha dózisban. Kellene-e állitanom a nyomáson, ha most normál vegyszerezénél 220 l/ha meg a gép?
Normál 4-es fuvokával!
Válasz kis Zombi #1602. hozzászólásáraEz a minimum sajnos...
http://www.tecomec.com/schede/ugelli_kr5/index.htm
Válasz csoppika #1600. hozzászólásáraÉn 2 bar felé nem ennék nitrosolal, inkább 1 - 1,5 barrral. Nagy nyomáson, még az ütközőlapos is nagyon porlaszt.
Válasz csoppika #1600. hozzászólásáraÉn 2 bar felé nem ennék nitrosolal, inkább 1 - 1,5 barrral. Nagy nyomáson, még az ütközőlapos is nagyon porlaszt.
Tegnap fújtam mecomorn+sekatort+cycocelt. Ma reggel volt egy semmi eső(harmatnak elment), egész nap viharos szél utána. Kb melyik napon lehet ezen a héten fújni a nitrót, hogy ne legyen baj? (Persze ha nem lesz még eső...de itt nem valószínű)
A teszt alatt kb 3.7barral ment vízzel a legkisebb sárga 5lyukas fuvóka 9-9.5kmph...Olyan 120-1-2-3liter víz ment ki...
Válasz Berente Antal #1598. hozzászólásáraA minimumtól lefele hogy lehet?
Válasz csoppika #1596. hozzászólásáraKicsit állíts a nyomásszabályzón. Egyszerűbb és biztosabb, mint elméletben kimatekozni.
Válasz csoppika #1596. hozzászólására80l -t akartam kiszórni, 74 - 76 sikerült :-)))
Szóval elvileg a korrekciós tényező ezt a hibát is kiküszöböli??? B.... rá a nyomásnövekedésre?
A vízzel beállított , korrekcióval kiszámított literadagod kijött?
Moderátor által módosítva: 2017-04-12 13:52:50
Válasz csoppika #1592. hozzászólásáraTeljesen letekertem a nyomásszabályzót, vízzel 1 bar volt a nyomás, beleöntöttem a nitrosolt, és felment a nyomás 1,2 bar -ra.
Válasz csoppika #1592. hozzászólására[kep1]
Válasz csoppika #1592. hozzászólására
Pár hülye kérdés: Ha vizes próbánál a szabályzóval belövöm a nyomást, akkor az ugyanannyi marad, mikor a nitró megy ki?(ugye az sűrűbb)
Ha most pl 04-es fuvókával 2bart tudok belőni minimumra, akkor a 02-es fuvókával fel fog ugorni a nyomás, ugye?
Válasz blink #1589. hozzászólásáraKépeket esetleg tudnál feltenni? Én SJ7-essel szórom évek óta, de soha nem tudtam megégetni sem a repcét, sem a kalászosokat, még ott sem, ahol dupla dózis ment ki átfedéseknél. A legkésőbbi időpont repcében sárgabimbós állapot volt, de semmiféle károsodást nem tapasztaltam.
Válasz blink #1589. hozzászólásáraAzért mert az 5 lyukassal megfolyik rajta a nitró, az csak hugyozik nem perget.
Én búzára a 05-össel fogom fújni a 200liter nitrót kis nyomással éppen kedvesen elporlasztva de nem túlságosan. Akkor igen jól dolgozik!
Csak nagyon állnak még a búzák, nem jött meg a színük sem még rendesen, reggelente hideg van, fagy meg eső sem volt rá, nem túl jók a kilátások, az ukrán búza meg úgyis nyomva tartja az árainkat...
Válasz szanberg #1586. hozzászólásáraÉn 2 hete fújtam 200 litert kb akkora repcére mint most a Tied, 5 lyukas fúvókával Levél széleken égette meg itt-ott de az jelentéktelen volt. Eső 4mm volt azóta de így is nagyon meglátszik rajta. Viszont háromszögben átfedésnél a 400 liter már csúnya munkát végzett, meg is fogta a repcét.
Válasz Drisa #1587. hozzászólásáraMondom, hogy nekem sima légbeszívásos 03-04-05-el van szerelve a vegyszerezőm, kijuttatott mennyiségtől függően választom meg melyiket fordítom munkára.
100 litert a 03-assal, 150-et 04-el, 200 litert pedig a 05-ös fúvókával nyomom ki, viszonylag alacsony nyomáson, hogy ne porlasszon el túlságosan de annyira igen, hogy szépen terítve szórja rá egyenletesen a nitrót.
Válasz szanberg #1586. hozzászólásáraDe milyen fúvóka? Nitros fúvókával tuti csurog olyannal ami 7 lyukú. Vagy nem? streamjet sj7
Válasz Drisa #1585. hozzászólásáraNem égeti meg ha száraz levélre fújod. Akkor csípi meg ha harmatos és megfolyik rajta az anyag.
100liter töménnyel ha elmész alig látszik rajta, rögtön a levélre tapad és nem folyik meg, 200 literrel már jobban látszik olyan mintha meglenne ködölve lakkal a levele neki.
Hígítva néha jobban csíp mert a víztől elcseppen az anyag és ilyenkor csípi a levelek tetejét ahogy vissza hajlik.
Repcénél nincsen tapasztalatom mert amikor régen repcéztünk akkor még nem nitróztunk, most fogom én is kipróbálni rajta de azt mondják a repce igen szereti, nem bánt ott semmit.
Válasz szanberg #1583. hozzászólásáraHa betartod a hőmérsékletet akkor nem perzsel töményen? Vagy úgy vagy vele majd kinövi? Van aki azt mondja nitrozás után 10 napig nem szabad határszemlét tartani:)
Válasz szanberg #1583. hozzászólásáraMilyen arányban volt a nitro a lében ?
Válasz Drisa #1582. hozzászólásáraNem fújom 3-szorra csak kétszerre, igaz ha a repcénél úgy jön ki akkor ott lehet igen. Ha nemkell mellé tenni semmit akkor töményen. Cimbora tömény nitróval egy egyszerű piretroiddal is bogarazott már tökéletes eredménnyel, én azért egy kis vizet raknék hozzá csak jóérzésből, amúgy tényleg működött láttam, csak nem minden vegyszerrel és minden körülmények között letesztelt történet ez, felesre hígítva meg igen.
Nyílván gombaölővel már veszélyesebb, igaz fújtuk mi sokszor kalászvédelemkor is, annyi, hogy a gombaölőnek jobb a nagyobb bárral történő elporlasztás a nitrónak nem így egy kicsit itt már vannak kompromisszumok.
Egyébként szerintem a nitrosol önmagában is rovarölőként is funkcionál, egyszer fehérítős nagy folt volt zabban nekem, nemvolt vegyszer mert előző nap nem láttam meg a foltot, másnap meg lefújták a fiúk szó nélkül a nélkül mert megvolt beszélve, a lényeg, hogy tökéletesen lemarta róla a bogarat csak lestem.
Válasz szanberg #1580. hozzászólásáraTehát ha nem kell rovarölőt tenni akkor mindig töményen? 1.2.3. Körben is?
Válasz otis #1579. hozzászólásáraVödörbe.
Válasz Drisa #1574. hozzászólásáraNemkell nagy dolgokra gondolni. Nekem 03-04-05-ös fúvókákkal van felszerelve a permetező.
100 litert töményen szoktam szórni a 03-assal, 9-től gyorsabban kell menni, hogy ne sípoljon a monitor mert kevés a nyomás, de lazán kimegy.
04-essel 150-et szórtam már, most meg 200 litert fogok töményen ráfújni a búzákra a 05-ös szórófejekkel. Lényeg, hogy ne legyen harmatos vagy eső után a búza levele meg 30fok se és akkor ilyen mennyiségekkel-szórófejekkel alacsony nyomáson gyorsan tudok szórni, nagyon haladós, 100 literrel 30hektár egy tankolás, nagyon kényelmes és gyors.
Cimborámnak van egy sor citromsárga 02-es fúvókája azzal 50 litert töményen kilehet lazán juttatni, annyi, hogy ott is 10felett kell menni minimum.
Én keverni csak a repcénél fogom ha úgy jön ki a lépés, mert ha épen bogarazni kell az állományokat akkor 100liter víz-100nitró és abba megy a rovarölő szer, aztán majd mégegyszer ugyanez, ha meg nincsen bogár akkor nem hígítom.
Szippantóval történő nitrosol tankoláskor ki hogyan oldja meg, hogy a csőben maradó anyag ne menjen pocsékba?
Válasz Drisa #1574. hozzászólásáraRepcére pénteken 2. adag megy, 200 l töményen 5 lyukas fúvókával. Búzára majd 1-2 hét múlva.
Válasz Drisa #1573. hozzászólásáraLechler FD 04 fuvóka... Kb 20 fokig és száraz legyen a növény.
Válasz Drisa #1573. hozzászólásáraKalászosoknál, repcénél önmagában minden esetben töményen SJ7-es fúvókával, gabona gyomirtózáskor megy csak porlasztva, légbeszívásos fúvókával. Ha van rá keret akkor 200 liter töményen, ha nincs, akkor 100 liter nitro, és 100 liter víz arányban. Első adag, amint rá lehet menni, idén már március elején, második adag gyomirtózással egy menetben, vagy szárbaindulás környékén önmagában áprilisban, harmadik adag ritkán szokott lenni, akkor már egy jól megválasztott lombtrágyával is lehet minőséget javítani, amennyiben a tenyészidő folyamán minden igényét kiszolgáltuk a gabonának.
Kapásoknál csak sor mellé illetve közé, első adag kapáláskor sor mellé, később belógó csövekkel sor közé és csak töményen SJ3-as fúvókával.
A hőmérséklet esetünkben nem játszik befolyásoló tényezőt, mert amikor, és ahogy szórjuk, vagy nincs még olyan meleg, vagy ha már meleg van, akkor a növény levelével már nem találkozik a műtrágya.
Válasz Drisa #1574. hozzászólására2x130 v.200+egy lombtrágya még nem döntöttem el
Valaki tervez még nitrosolt szórni 2. körben? Mennyit? Töményen? Mennyi vízzel?
Válasz bobo77 #1571. hozzászólásáraMilyen fuvoka? Hány fokig? Mindenki töményen nyomja?