Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak632 FtBenzin árak614 FtEUR410.68 FtUSD393.86 FtCHF437.64 FtGBP493.58 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
A papír az sokat érne, mert előadáson elmondják ezeket. Inkább a követelményekkel van a baj vizsgán...
Ezt általánosságban értem, nem rád! Ne vedd magadra.
Ok.köszi tizen éve vegyszerezek de a dózison kívül mást nem vettem figyelembe.Nem is volt még semmi probléma(amit szemmel lehet látni)
Látjátok ennyit ér a papír 10 éve van zöld könyvem.
En csak azt nem ertme minek keveritek vizzel,en utkozolapos fuvokaval nyomom ki,ha csak tisztan fujjatok es nem vizzel ugy nemterul szet a leveleken a cseppek es nem egeti ugy a levelet,nalunk Dam- ak hivjak!
Válasz #814. hozzászólásra
decsi
Minden növényvédő szer neve végén egy betű és vagy szám kombináció ami a formulációra és hatóanyag tartalomra utal.
Pl.: 460 EC ami azt jelenti, hogy a hatóanyag tartalom 460g/l és a formuláció emulsio koncentrátum.
Az EC szerek ránézésre vizszerű vagy sárgágás átlátszó folyadék és hígitó szerű szaga van. Persze a felirat mindíg egyértelmű.
Mehet mi szórjuk 5kg epso top-pal 10liter nitrosol+rovar+gombaölö...semmi baj nem lett...
Pedig a keserűsó nem drága,felénk minden gazda használja,itt zalában nagyon bevett szokás 5-8% terméstöbblet is lehet tőle..
Magnézium és kén...a búza nagyon szereti a magnéziumot!
Válasz #809. hozzászólásra
Nekem az a véleményem, hogy ezt a három dolgot nem szerencsés együtt csinálni.
Szárbaindulás elején mehet egy nagyobb adag nitrosol (100-200 liter)+gyomirtó(gransatar super) sima légbeszívásos fúvókával. A gombaölővel való keverés mindig nehezebb dolog mert azokban elég sok nedvesítő szer van. Ilyen esetben a nitrosol dózisa már jóval kisebb mint már mások is irták. Én inkább gombaölővel már csak egy lombtrágyát javasolnék. Persze egy kettős lapsugarú fúvókával a perzselés veszélye nő, de ha a korábban írtakat figyelembe veszed nem igen lesz nagyobb probléma.
2010-ben pl.: a sok csapadék miatt a búzán vékony volt a viaszréteg és némelyik gombaölő magában is perzselt.
Értem.de ha három dolgot össze keversz gomba gyomírtó + nitró akkor a nitrós fúvókát kell használni?Attól a gombaölő meg a gyomírtó kifejti hatását?Vagy célszerűbb külön szórni őket a hozzájuk való fúvókákkal.Csak pár száz hektárnál az lassú.
Válasz #807. hozzászólásra
Igen, szerintem is jobb a nitrosolra a sima légbeszívásos a durva cseppképzése miatt, de szerintem ebben az esetben nem az volt a döntő.
Válasz #791. hozzászólásra
Én meg 400l/ha 28%-os nitrosolt rakatam ki. Az első 250 litert tisztán+ 3l/ha Fosfitex Mn Zn 04.10.-én (akkor bírtam rámenni) aztán meg 04.25.-én 150liter nitrosol meg 150liter víz + gyomírtószer.
Szasza. Délelőtt telefonáltam egyet délután megjött a híd robbantott ábrája emilbe. Tényleg perselyes a függője. Árajánlat is van rá kerekenként nettő 75körül lenne komplettbe a csere. Függők, perselyek, valami feszítőgyűrűk és zsírelosztó gyűrűk. A két függőcsap a drága a többi párezerből meglenne. De majd kiokoskodom,hogy jó legyen.
Nem tudom, nekem ép hogy itt-ott volt kint a zászlóslevél mikor rátettem szinte tisztán a 80lityit perzselésnek legapróbb jele se volt. Sőtt első tartálynál tisztán ment ki 1000lityi nitró 8hekire mert azthittem letudom venni a dózist annyira hogy mehetek tisztán de tévedtem. De azokon a búzáon se látszik semmi negatív hatás. Még virágzás előtt kap egy picit a gombaölővel és kész.
Válasz #798. hozzászólásra
Hááát!!!! Egy ismerősöm egyszer egy 150ha-os táblán égette meg a zászlóslevelet. Nem merte arra vinni a TSZ elnököt utánna megmutatni, mert fosott. De aratáskor jött a meglepi 9to/ha ezen a 150 ha-on. Persze ehhez kell kellő májusi csapadék is. Szerintem ez a dózis amit te akarsz nem csinál bajt, de figyelj oda a csepméretre meg a hőmérsékletre és csináld meg.
Zászlóslevelet ha kitolta akkor is fújjátok vastagon a nitrót???
Eddig én előtte raktam ki a nagyobb dózist zászlóslevélre csak kevesebbet mertem rakni.
Egykét táblán már ott van lassan hogy kitolja ezt, 70litert raknék ki 140 vizzel mint eddig is tettem, remélem ezt sem fogja bántani. Meg majd mégegyszer kap valamennyivel kevesebbet kalászolás előtt
Sziasztok. Szerintetek a nitrosol jó lehet naprára is lombtrágyának?Nekem a talajvizsgálat csak 18 kg /ha nitrogént kért ,de nem tettem még neki vetéskor sem,gondoltam nitrogén túlsúlyos lombtrágyával pótolom.Ha ok akkor a express gyomírtóval adnék neki de mennyit hektáronként.Várom a javaslatokat. köszi.
A régi borászati alumínium tartályt vagy alumínium ötvözetű tartályt megkezdi a nitrosol ???
Kínáltak egy ilyent baráti áron, borom meg úgy sem lesz, üzemanyag tartályom meg már van, így csak nitrosol tárolásra tudnám használni amennyiben nem marná szét.
Válasz #790. hozzászólásra
Nem a fénykép számít hanem a termés!Nekem 2012-ben voltak 8 tonnás búzáim is!!! Annak a kolegának aki hasonlóan vélekedik mint te meg 6-6,5 volt az átlaga. Ő is azt mondta tavaszal, hogy csak azért szórom a nitrosolt, mert van rá pénzem , egyébként semmi értelme.... most van egymás mellet búzánk az enyém sokkal sötétebb zöld mint az övé pedig ő is szórogatta a szilárdat már március elején is.
Én 1000lityis permetezőbe teszek 700lityi nitrót és 300vizet.Így nyok le vele 9hekit. A vizet csak azért teszem hozzá, hogy ne kelljen fúvókát cserélni. Amúgy nyomnám töményen is ha letudnám venni annyira a nyomást. Egy picinyke perzselést se látni a búzáimon.
Ja hogy nem 25fok felett kell csinálni. Hajnalban, vagy este naplemente környékén kezdve. De volt hogy belecsúsztam a a délelőtt 11órába akkor se látszott semmi az állományon utána.
tehát, pl.: 70liter nitrosol 140liter viz mellé per hektár
igy csak ott csipi meg egy picit ahol forgóban duplán ráfújod ha nem figyelsz erre, viszont igy már egy jó20kiló kimegy hatóanyagban is ami nem is rossz.
ja és az alap dózist meg kell neki tolni szilárd granulátummal utolsó fagyokon, mert ezzel a folyékonnyal már ilyenkor késő adagolni neki a vastag kalóriát, egyszerűen csak leégeted.
De ha finoman adagolod akkor erősiti a növényt, haragosabb lesz tőle és hamar látszik a nitró hatás!
Én 3-3,5mázsa pétit kilöktem fagy végén meg kétszerre fog kapni 30%-os nitrosolt, egyszer 70litert utána később pedig 40-et. Fajsúlyt és minőséget az biztos, hogy ennek segitségével tudtunk utolsó pár évben növelni, ami mázsán is mérhető!
de ismétlem a nagy löketet ezzel nemlehet megadni neki...
Nem is akarok senkit kizökkenteni az álmaiból , csak a véleményem mondtam el...(csak az a furcsa ha nem dicséred azt a szart , akkor mindenki ki kel magából , hogy miért ? Talán azért mert naponta égetnek vele szarrá búzákat ? Vagy mert felénk még soha nem csináltak vele jobb búzát ?
Válasz #774. hozzászólásra
Csak megerősíteni tudom, a tél végi az érhet valamit fagyon, mert az még beolvad a tél végi csapadékkal, hidegben nem párolog, stb.... Az áprilisi szórás már lutri, idén sajna annyit ért mint kan desznyón a csecs...
Nitrosol nagy ámítás,. ha nincs rá bemoso csapadék akkor amit levélen felvesz belőle konvergál a 0-hoz, legfeljebb leperzseli. Én idén szórtam áprilisban utoljára műxart az biztos, se szemcsés, se nitrosol, se semmi.... Max esetleg Azosped, még annak látom legtöbb értelmét az előző évek alapján van összehasonlítási alap mert az idén nem nyomtuk. Lombtrágyának meg a mikroelemek pótlása, kén, réz pótlása 1 kis nitrogénnel esetleg a többi kamu a köbön...
Napra árvakelés nekem is gondot fog okozni. Ahol a disznók megtúrták vagy vlamiért hiányosan kelt ott elég rendesen van napra árvakelésem. Gyomirtót már megkapta (geniust, vagy axial onet), utána indult be a napra. Sose volt még ilyenem. Nem tudom mire számíthatok.
NEkünk holnap hozza a kamion a folyékonyt, 50 l /ha lesz a dózis plusz 150 l víz!!!
nem itt egy hete kezdődött meg a szárbaindulás nagyon gyengék a búzáink! :(
kell neki kis anyag, hogy a termés kiesést kicsit kompenzálja majd a fajsúly!
Bokrosodni se nagyon bokrosodott pedig kapott kakit rendesen,
kívácsi leszek rá, van még vagy húsz hektár amit le se fújtunk gyomírtóval mert még az sem nagyon jött benne, pedig várom a sok napra árvakelést!
Meg is vettem a Pikk pakk csomagot rá!
Erre felé az eddig bevált technológia tavasszal, hogy a legnagyobb adagot ahogy Drenthe is írta szilárd formában tél végén fagyon és a második adagot kapja folyékonyban szárbaindulás után gyakran gyomirtással összekötve.
A későbbi kijuttatások már csak kozmetikázás ami a minéséget javíthatja.
A terméspotenciál kialakításában az első adagnak van a legnagyobb szerepe, mert a bokrosodás időszakában van a kalászdiferencuiálódás.
Ilyen száraz időszakban ami április közepétől van igen is a legjobb döntés a folyékony műtrágya és a perzselés veszély sem nagy ha betartjuk az alapszabályokat!
Ja, és árban mindíg jobb a folyékony!
Válasz #772. hozzászólásra
Sokra mehettél te is a fagyban szórással februárban meg március elején.... de ezt kalászosok fejtrágyázása topikban már kitaglaltuk.
Te se értessz mindenhez.Itt a nagyok,akik tudnak terméseket elérni,azok folyékonyat használnak.Az idei tapasztalatom,ősszel map,abban van annyi nitró,hogy a tavaszt kibírja,utánna folyékony,amit a pénztárca elbir.
Szerintem meg lehetőségekhez mérten minél többször kell kisebb adagot kirakni. Februárba a javát az utolsó fagyokon granulátumként. (nálam MAS, hogy minél lassabban táródjon fel így hosszabb ideig hozzájut a növény) Aztán gyomirtáskor és gombaölőzéskor még adni neki folyékonyat. Nálam idén kapott még egy negyedik adagot is a gyomirtás után mert jött ez a 40 mili csapadék és nem lehetett kihagyni hogy ne tegyek ki előtte 80 kilót. Persze van ahol nincs rá idő. De nekem futotta rá és biztos vagyok benne hogy meghálálja. Így összességében 150-160kg hatóanyagot fog kapni. Ha a gombaölővel még kimegy az utolsó pici adag. De az már csak a minőségjavítást szolgálja.
Szaki nekem azt mondta, hogy etetni kell a búzát, mindig annyit adni neki amennyit fel tud venni.
Itt a legnagyobb baj az volt hogy a kite csúszott egy hetet a szállítással!És utána leesett a hó.Egy pár gazda el tudta szórni ők megvették még novemberben
Sajnos ez az év ilyen volt.Nektek szerencsétek volt!Ma voltam vegyszerezni bérbe még ott van a földön az egy hónapja kiszórt műtrágya.A búza kb 20 cm 110 hektár egyszerűen nem tudott rá menni időbe ennyi.Ezért próbálnám a folyékonyat.
2422 hozzászólás
Milyen fuvokaval nyomtad?
Múlthéten kapott 160 liter 28%-os nitrót.Minden nap zöldebb.
Válasz #819. hozzászólásra
A papír az sokat érne, mert előadáson elmondják ezeket. Inkább a követelményekkel van a baj vizsgán...
Ezt általánosságban értem, nem rád! Ne vedd magadra.
Válasz #818. hozzászólásra
Ok.köszi tizen éve vegyszerezek de a dózison kívül mást nem vettem figyelembe.Nem is volt még semmi probléma(amit szemmel lehet látni)
Látjátok ennyit ér a papír 10 éve van zöld könyvem.
Válasz #814. hozzászólásra
Üdv, semmi baj,olvasni kell.
A PDF linkje,tessék olvasni ,mielőtt valami baj történne.:)
http://href.hu/x/kfr1
En csak azt nem ertme minek keveritek vizzel,en utkozolapos fuvokaval nyomom ki,ha csak tisztan fujjatok es nem vizzel ugy nemterul szet a leveleken a cseppek es nem egeti ugy a levelet,nalunk Dam- ak hivjak!
Válasz #814. hozzászólásra
decsi
Minden növényvédő szer neve végén egy betű és vagy szám kombináció ami a formulációra és hatóanyag tartalomra utal.
Pl.: 460 EC ami azt jelenti, hogy a hatóanyag tartalom 460g/l és a formuláció emulsio koncentrátum.
Az EC szerek ránézésre vizszerű vagy sárgágás átlátszó folyadék és hígitó szerű szaga van. Persze a felirat mindíg egyértelmű.
Válasz #811. hozzászólásra
Mehet mi szórjuk 5kg epso top-pal 10liter nitrosol+rovar+gombaölö...semmi baj nem lett...
Pedig a keserűsó nem drága,felénk minden gazda használja,itt zalában nagyon bevett szokás 5-8% terméstöbblet is lehet tőle..
Magnézium és kén...a búza nagyon szereti a magnéziumot!
Válasz #810. hozzászólásra
Köszi a jó tanácsokat,nitrosolt meg gombaölőt soha nem használtam még.Szégyen nem szégyen azt se tudom mi az hogy EC formulációjú.
Válasz #811. hozzászólásra
Nyugodtan szórhatod együtt,nekem még eddig nem volt probléma vele.
Válasz #811. hozzászólásra
Erre felé senki sem használja. Én sem próbáltam, de valaki írta már itt a forumon hogy együtt szórja.
Válasz #810. hozzászólásra
Gombaölő mellé mehet,keserűsó??
Válasz #809. hozzászólásra
Nekem az a véleményem, hogy ezt a három dolgot nem szerencsés együtt csinálni.
Szárbaindulás elején mehet egy nagyobb adag nitrosol (100-200 liter)+gyomirtó(gransatar super) sima légbeszívásos fúvókával. A gombaölővel való keverés mindig nehezebb dolog mert azokban elég sok nedvesítő szer van. Ilyen esetben a nitrosol dózisa már jóval kisebb mint már mások is irták. Én inkább gombaölővel már csak egy lombtrágyát javasolnék. Persze egy kettős lapsugarú fúvókával a perzselés veszélye nő, de ha a korábban írtakat figyelembe veszed nem igen lesz nagyobb probléma.
2010-ben pl.: a sok csapadék miatt a búzán vékony volt a viaszréteg és némelyik gombaölő magában is perzselt.
Válasz #808. hozzászólásra
Értem.de ha három dolgot össze keversz gomba gyomírtó + nitró akkor a nitrós fúvókát kell használni?Attól a gombaölő meg a gyomírtó kifejti hatását?Vagy célszerűbb külön szórni őket a hozzájuk való fúvókákkal.Csak pár száz hektárnál az lassú.
Válasz #807. hozzászólásra
Igen, szerintem is jobb a nitrosolra a sima légbeszívásos a durva cseppképzése miatt, de szerintem ebben az esetben nem az volt a döntő.
Válasz #806. hozzászólásra
No meg az IDKT fúvóka se erre való.....
Válasz #805. hozzászólásra
Decsi te ott cseszted el, hogy két EC formulációjú anyagot tettél bele!!!!! (colombus+sólyom)
Nem az számít elsősorban hogy gyomirtó, vagy gombaölő hanem a formuláció!!
Az EC a leg agresszívebb, még önmagában is képes perzselni!!
Válasz #802. hozzászólásra
Akkor én valószínűleg a fúvóka cserével csesztem el.
Válasz #803. hozzászólásra
Arra gondoltam hogy azt az egy függőt ami maszekolt azt megveszem, a többit pedig felszabályoztatom és csináltatok rájuk egy edzett perselyt.
Beütöttem a gúgliba hogy carraro híd alkatrész.
És ezt dobta ki:
http://www.adh.hu/kapcsolat.htm
Válasz #801. hozzászólásra
hajrá
honnan leltél ilyen dokumentációt???
függőket legyártjátok oszt jónapot
Válasz #791. hozzászólásra
Én meg 400l/ha 28%-os nitrosolt rakatam ki. Az első 250 litert tisztán+ 3l/ha Fosfitex Mn Zn 04.10.-én (akkor bírtam rámenni) aztán meg 04.25.-én 150liter nitrosol meg 150liter víz + gyomírtószer.
Válasz #798. hozzászólásra
Szasza. Délelőtt telefonáltam egyet délután megjött a híd robbantott ábrája emilbe. Tényleg perselyes a függője. Árajánlat is van rá kerekenként nettő 75körül lenne komplettbe a csere. Függők, perselyek, valami feszítőgyűrűk és zsírelosztó gyűrűk. A két függőcsap a drága a többi párezerből meglenne. De majd kiokoskodom,hogy jó legyen.
Válasz #798. hozzászólásra
Nem tudom, nekem ép hogy itt-ott volt kint a zászlóslevél mikor rátettem szinte tisztán a 80lityit perzselésnek legapróbb jele se volt. Sőtt első tartálynál tisztán ment ki 1000lityi nitró 8hekire mert azthittem letudom venni a dózist annyira hogy mehetek tisztán de tévedtem. De azokon a búzáon se látszik semmi negatív hatás. Még virágzás előtt kap egy picit a gombaölővel és kész.
Válasz #798. hozzászólásra
Hááát!!!! Egy ismerősöm egyszer egy 150ha-os táblán égette meg a zászlóslevelet. Nem merte arra vinni a TSZ elnököt utánna megmutatni, mert fosott. De aratáskor jött a meglepi 9to/ha ezen a 150 ha-on. Persze ehhez kell kellő májusi csapadék is. Szerintem ez a dózis amit te akarsz nem csinál bajt, de figyelj oda a csepméretre meg a hőmérsékletre és csináld meg.
Zászlóslevelet ha kitolta akkor is fújjátok vastagon a nitrót???
Eddig én előtte raktam ki a nagyobb dózist zászlóslevélre csak kevesebbet mertem rakni.
Egykét táblán már ott van lassan hogy kitolja ezt, 70litert raknék ki 140 vizzel mint eddig is tettem, remélem ezt sem fogja bántani. Meg majd mégegyszer kap valamennyivel kevesebbet kalászolás előtt
Sziasztok. Szerintetek a nitrosol jó lehet naprára is lombtrágyának?Nekem a talajvizsgálat csak 18 kg /ha nitrogént kért ,de nem tettem még neki vetéskor sem,gondoltam nitrogén túlsúlyos lombtrágyával pótolom.Ha ok akkor a express gyomírtóval adnék neki de mennyit hektáronként.Várom a javaslatokat. köszi.
Válasz #795. hozzászólásra
Alu házas honda szivattyúval szivattyúztam a nitrot. Ami vasból van rajta az mind rozsdás de az alurészeken nem látszik semmiféle hatása.
A régi borászati alumínium tartályt vagy alumínium ötvözetű tartályt megkezdi a nitrosol ???
Kínáltak egy ilyent baráti áron, borom meg úgy sem lesz, üzemanyag tartályom meg már van, így csak nitrosol tárolásra tudnám használni amennyiben nem marná szét.
Válasz #790. hozzászólásra
Nem a fénykép számít hanem a termés!Nekem 2012-ben voltak 8 tonnás búzáim is!!! Annak a kolegának aki hasonlóan vélekedik mint te meg 6-6,5 volt az átlaga. Ő is azt mondta tavaszal, hogy csak azért szórom a nitrosolt, mert van rá pénzem , egyébként semmi értelme.... most van egymás mellet búzánk az enyém sokkal sötétebb zöld mint az övé pedig ő is szórogatta a szilárdat már március elején is.
Válasz #792. hozzászólásra
Én 1000lityis permetezőbe teszek 700lityi nitrót és 300vizet.Így nyok le vele 9hekit. A vizet csak azért teszem hozzá, hogy ne kelljen fúvókát cserélni. Amúgy nyomnám töményen is ha letudnám venni annyira a nyomást. Egy picinyke perzselést se látni a búzáimon.
Ja hogy nem 25fok felett kell csinálni. Hajnalban, vagy este naplemente környékén kezdve. De volt hogy belecsúsztam a a délelőtt 11órába akkor se látszott semmi az állományon utána.
1/3-ad nitrosol 2/3-ad viz /hektár!
tehát, pl.: 70liter nitrosol 140liter viz mellé per hektár
igy csak ott csipi meg egy picit ahol forgóban duplán ráfújod ha nem figyelsz erre, viszont igy már egy jó20kiló kimegy hatóanyagban is ami nem is rossz.
Válasz #790. hozzászólásra
Igenis jó a nitrosol csak ésszel!
ja és az alap dózist meg kell neki tolni szilárd granulátummal utolsó fagyokon, mert ezzel a folyékonnyal már ilyenkor késő adagolni neki a vastag kalóriát, egyszerűen csak leégeted.
De ha finoman adagolod akkor erősiti a növényt, haragosabb lesz tőle és hamar látszik a nitró hatás!
Én 3-3,5mázsa pétit kilöktem fagy végén meg kétszerre fog kapni 30%-os nitrosolt, egyszer 70litert utána később pedig 40-et. Fajsúlyt és minőséget az biztos, hogy ennek segitségével tudtunk utolsó pár évben növelni, ami mázsán is mérhető!
de ismétlem a nagy löketet ezzel nemlehet megadni neki...
Válasz #789. hozzászólásra
Nem is akarok senkit kizökkenteni az álmaiból , csak a véleményem mondtam el...(csak az a furcsa ha nem dicséred azt a szart , akkor mindenki ki kel magából , hogy miért ? Talán azért mert naponta égetnek vele szarrá búzákat ? Vagy mert felénk még soha nem csináltak vele jobb búzát ?
Aztán nem különösebben érdekel ki mit gondol.
Válasz #788. hozzászólásra
Ugyse mondják rá hogy igazad van,de miért nem elég az neked ha te tudod,miért akarsz másnak is jót
Válasz #778. hozzászólásra
Nem tárgyaltunk ki semmit , a tárgyalás majd a képek után lesz.(ha lesz időm , hozom!)
Szerintem nekem lesz igazam
Válasz #777. hozzászólásra
"Te se értessz mindenhez"
A repülőkhöz például nem annyira...
Na a hozzáértőknek majd hozok képeket ha ráérek felőlünk.
-fagyban szórt búzáról
-későbbi szilárdról
-meg később szórt Nitrosolról , mert ugye azt jól felveszi a növény akármikor...
Akinek van egy csepp sütni valója , az már most tudja sorrendet , hogy melyik lesz a legjobb.
Akinek meg nem ,az úgy sem hisz a saját szemének sem , hanem jobb szereti saját magát is elámítani.
Válasz #784. hozzászólásra
Az első 130 liter nitrosolt 3 hete szórtam ki,hagytam kontrol területet sokkal nagyobb és zöldebb lett a növény pedig egy szem eső sem volt.
Válasz #774. hozzászólásra
Csak megerősíteni tudom, a tél végi az érhet valamit fagyon, mert az még beolvad a tél végi csapadékkal, hidegben nem párolog, stb.... Az áprilisi szórás már lutri, idén sajna annyit ért mint kan desznyón a csecs...
Nitrosol nagy ámítás,. ha nincs rá bemoso csapadék akkor amit levélen felvesz belőle konvergál a 0-hoz, legfeljebb leperzseli. Én idén szórtam áprilisban utoljára műxart az biztos, se szemcsés, se nitrosol, se semmi.... Max esetleg Azosped, még annak látom legtöbb értelmét az előző évek alapján van összehasonlítási alap mert az idén nem nyomtuk. Lombtrágyának meg a mikroelemek pótlása, kén, réz pótlása 1 kis nitrogénnel esetleg a többi kamu a köbön...
Napra árvakelés nekem is gondot fog okozni. Ahol a disznók megtúrták vagy vlamiért hiányosan kelt ott elég rendesen van napra árvakelésem. Gyomirtót már megkapta (geniust, vagy axial onet), utána indult be a napra. Sose volt még ilyenem. Nem tudom mire számíthatok.
Válasz #781. hozzászólásra
Nekem is ez volt a dózis 150 víz
50 nitró columbus+sólyom.
NEkünk holnap hozza a kamion a folyékonyt, 50 l /ha lesz a dózis plusz 150 l víz!!!
nem itt egy hete kezdődött meg a szárbaindulás nagyon gyengék a búzáink! :(
kell neki kis anyag, hogy a termés kiesést kicsit kompenzálja majd a fajsúly!
Bokrosodni se nagyon bokrosodott pedig kapott kakit rendesen,
kívácsi leszek rá, van még vagy húsz hektár amit le se fújtunk gyomírtóval mert még az sem nagyon jött benne, pedig várom a sok napra árvakelést!
Meg is vettem a Pikk pakk csomagot rá!
Mi most zászlóslevélkor 10liter nitrosolt adunk csak neki,gomba+rovarölövel.
10liter nem sok,de a semminél több.
Erre felé az eddig bevált technológia tavasszal, hogy a legnagyobb adagot ahogy Drenthe is írta szilárd formában tél végén fagyon és a második adagot kapja folyékonyban szárbaindulás után gyakran gyomirtással összekötve.
A későbbi kijuttatások már csak kozmetikázás ami a minéséget javíthatja.
A terméspotenciál kialakításában az első adagnak van a legnagyobb szerepe, mert a bokrosodás időszakában van a kalászdiferencuiálódás.
Ilyen száraz időszakban ami április közepétől van igen is a legjobb döntés a folyékony műtrágya és a perzselés veszély sem nagy ha betartjuk az alapszabályokat!
Ja, és árban mindíg jobb a folyékony!
Válasz #772. hozzászólásra
Sokra mehettél te is a fagyban szórással februárban meg március elején.... de ezt kalászosok fejtrágyázása topikban már kitaglaltuk.
Válasz #770. hozzászólásra
Te se értessz mindenhez.Itt a nagyok,akik tudnak terméseket elérni,azok folyékonyat használnak.Az idei tapasztalatom,ősszel map,abban van annyi nitró,hogy a tavaszt kibírja,utánna folyékony,amit a pénztárca elbir.
Válasz #770. hozzászólásra
Szerintem meg lehetőségekhez mérten minél többször kell kisebb adagot kirakni. Februárba a javát az utolsó fagyokon granulátumként. (nálam MAS, hogy minél lassabban táródjon fel így hosszabb ideig hozzájut a növény) Aztán gyomirtáskor és gombaölőzéskor még adni neki folyékonyat. Nálam idén kapott még egy negyedik adagot is a gyomirtás után mert jött ez a 40 mili csapadék és nem lehetett kihagyni hogy ne tegyek ki előtte 80 kilót. Persze van ahol nincs rá idő. De nekem futotta rá és biztos vagyok benne hogy meghálálja. Így összességében 150-160kg hatóanyagot fog kapni. Ha a gombaölővel még kimegy az utolsó pici adag. De az már csak a minőségjavítást szolgálja.
Szaki nekem azt mondta, hogy etetni kell a búzát, mindig annyit adni neki amennyit fel tud venni.
Válasz #774. hozzászólásra
Itt a legnagyobb baj az volt hogy a kite csúszott egy hetet a szállítással!És utána leesett a hó.Egy pár gazda el tudta szórni ők megvették még novemberben
Válasz #773. hozzászólásra
Mi se sárban nyomtuk , hanem az utolsó fagyokkal...
Nincs más lehetőség itt se.
Válasz #772. hozzászólásra
Sajnos ez az év ilyen volt.Nektek szerencsétek volt!Ma voltam vegyszerezni bérbe még ott van a földön az egy hónapja kiszórt műtrágya.A búza kb 20 cm 110 hektár egyszerűen nem tudott rá menni időbe ennyi.Ezért próbálnám a folyékonyat.