Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak644 FtBenzin árak625 FtEUR415.97 FtUSD403.23 FtCHF443.85 FtGBP501 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz Rabó001 #4009. hozzászólásáraHa nincs hosszú gerinc, vagy nagy csobol van (pl 200-as, vagy 250-es akkor lehet jó, de nekünk már ezeknél is alig volt nyomás a szárny végeken,.
Válasz Vöcsök2 #4007. hozzászólásáraVan két Bauer és két olasz rácsos tartós, de nem igazán szeretjük őket, a munkájuk jó lenne de nagyon sok a baj velük, kényesek a vízre, távolságra, szélre is. Csak akkor vesszük elő ha nagyon nyugos dolgot kell öntözni, pl kelesztő öntözés, ha már vannak kint normális növények akkor már csak ágyú!
Válasz Vöcsök2 #4006. hozzászólásáraMúltkor nézegettem a hirdetéseket itt, 2-3 millióért már jó Bauert láttam, régi volt, de jó, már amennyire ránézésre meg lehet állapítani, és nagy méretű, igaz vízágyús és nem konzolos. Sőt, a Mezőhegyesi Ménesbirtok online árverésén 1 millió körül voltak asszem, de már lejárt.
Válasz hajdugazdasag #4005. hozzászólásáraKöszi, ezt jó tudni. És 90-es cső? Néha olyat is látni nem sokért. A Bauerek kicsit drágák még használtan is. (Tudom, nem véletlenül.)
Válasz Vöcsök2 #4004. hozzászólásáraFelejtsd el. A konzol bár kisebb nyomáson dolgozik de l/perc értékre sokkal több vizet igényel. A 47m-es konzol xartig elég a 125-os Bauer-nek, kettőt már alig visz el a 160 le-s Iveco aggregát...
Neked fele keresztmetszetű csöved van, 10-12 m-t sem fogsz tudni vele normalisan öntözni. És akkor meg tényleg ott van, hogy mekkora súlyt kell vonszolnia a felázott talajon...
Válasz Filler #3991. hozzászólására1400l-es szivattyúhoz 2x50es dob kicsi.
Ilyenhez kell 2x 75 vagy 2x 90es dob 22es lukkal
A 63as gerinc vékony lenne, ird be a googleba nyomásesés táblázat ott megtalálod az adatokat.
Sziasztok! Mennyibe kerülhet vízjogi engedély ügyintézése komplett? Az egyik föld mellett van egy nagy csatorna, amiből még annak idején a TSZ öntözött...
Válasz buszsofőr #3983. hozzászólásáraNa ezt nem mondta még senki sem. Tudtam, hogy lesz nyomás esés de 1,5-el számoltam összesen így gondoltam ha 600 forgatom majd akkor kb 5barból lesz 3,5 így vészesen de fogja vinni. Azért ezzel locsolok mert ez van. Jelenleg 2ha krumplit akarok de ki szeretném építeni 2 dobra majd de csak 15ha tudok majd öntözni amiben mindig lesz 4-8 ha kalászos, de ha az idő olyan azt is meg szeretném locsolni.
Szóval ha itt tartunk milyen rendszert ajánlanál? 63 fővezetékre két 50 dobra 200m gondoltam. Erre egy 1400literes 10,5bar szivattyú elég lehet? A nyomás esést ilyenkor, hogyan kell számolni? össze kell adni azaz 400 méter lesz vagy külön külön kell számolni majd a két dobot. Azért ilyen kis rendszerben gondolkodom mert nekem ez éri meg kicsiben fejleszteni kis táblák vannak 1,5-5 ha kb.
Válasz buszsofőr #3977. hozzászólásáraEmlékeztem, hogy valamilyen 5-ösel kezdődő számot mondtál nekem tavaly, de már nem emlékeztem.
Amúgy köszi az emlékezet frissítést
Válasz _NB_ #3975. hozzászólásáraElég volt a katonaságon, nem még hogy otthon is majmojjak ......, meghagyom a parancsnokságot az ismerősömnek. Nekem arra nincsen időm, hogy gyakorlatozzak, versenyekre járjak, utánpótlást betanítani a kis érdeklődők közül.....
Válasz Szabi. #3985. hozzászólásáraSzerintem láttam a hirdetésed itt az Agroinformon, 2db Ocmis dob, szivattyú, stb. Komoly gépeknek néznek ki, egyik kerék gumija le van fordulva.
Válasz Filler #3980. hozzászólásáraSzerintem a gond a következő:
A river szorofej 14es lukkal kb 260l/perc vizet fogyaszt de ezt ugy hogy a szorofejnel van kb 4-5 bar nyomás és nem a dobba belépéskor az 50es dobcsővön a nyomásesés 1,5bar 100méterenként. ha kb 200m-es a dobod akkor kb a nyomásesés 3 bar.
Számoljuk akkor a veszteségeket: ha a pumpád kb 5 bart tud mínusz a szívóoldali veszteségek mert pl kútbol öntözöl 5 m mélyről az -0,5bar dobcsővön a veszteség-3bar = a szórófejnél 1,5 vagy 2bar ami=huggyozás
A másik gond az ilyen szivattyú elé 15Le traktor untig elég az mtz biztos sokat fogyasztana. A szomszéd faluba 80as zetor crystallal hajtatják a 90m3/óra teljesítményü bauer pumpát gond nélkül
Válasz Filler #3980. hozzászólásáraMivel elvileg nem nehéz hajtani, így megpróbálhatod hogy átteszed 1000-esre és olyan félgázon meghajtatod. Akkor meglátod mit csinál. Nézed az olajat benne, ne melegedjen vagy valami. B verzió, hogy teszel egy kisebb fúvókát. C verzió, hogy vagy falsot szív, vagy a cső vége valami hínáros nádasban van, és nem tud normálisan szívni, ezért nincs vízhozam.
Van egy Rivatti TO 50 szivattyúnk. Ezt ajánlották 50-es dobhoz simán vinnie kéne adatok szerint a 200 métert. 14 fúvókám van River szórófejjel, amihez gyári adat szerint 260l víz kell a szivattyú pedig 4,9 baron tud 550l vizet, de így is csak locsolgat 11-13 méterre. A kérdésem az lenne, hogy 1000rpm-el lehet-e forgatni ezeket a szivattyúkat? Gyári adat szerint min 500 rpm kell neki. MTZ-vel hajtatnám mikor kitapostam a pókot a pedál alól akkor már vitte szépen de ez nem öntözésre való így sajnos. Órám még nincs a rendszerben de a napokban majd szerelek fel.
Válasz Sk Laci #3970. hozzászólásáraA limit 50ezerm3 per év
Ha 500m3-t számolunk 1ha-ra akkor leönthetsz 100hektárt
A kérdés az hogy mennyi víz van a patakodban.
Válasz Sk Laci #3970. hozzászólásáraFelveteted magad az önkéntes tűzoltók közé, majd felküzdöd magad parancsnokká és akkor már tudtok minden nap gyakorlatozni a földetek szélén fecskendővel
Válasz Vöcsök2 #3965. hozzászólásáraPdf-ek szerint kétféle mocival volt szerelve.
1221cm3 az 11,5 liter/óra és 1433cm3 az 9 liter/óra fogyasztást írnak.
A hűtése szerintem zárt rendszerű konkrétan egy komplett Skoda moci van rajta.
Érdekessége, hogy a kipufogó gázok segítségével történik a víz felszívása.
Válasz Sk Laci #3970. hozzászólásáraHa sok a drót akkor inkább felejtős, bár a konzolos nem megy felfelé,váz a talajhoz közel van, "csak" az oszlopokat kéne kerülgetni.
Kérdés hogy a limitet hogy ellenőrzik, bemondasra-e, vagy az is lehet hogy nem nagy tétel. Itt asszem olyan is van hogy kihirdetik a vízhiányos időszakot, és akkor nincs vízkészlet használati járadék, valami ilyesmi neve van.
Válasz Rabó001 #3969. hozzászólásáraVízügyben személyesen még nem jártam utánna, de halottam mindent /rosszat, jót egyaránt/. Van egy állitólagos limit, ami alatt állitólag nem kell fizetni. De ezt megmondják majd a hivatalban.....
Azon a parcellán a drótok majdnem "Z" alakzatban van.
Válasz Sk Laci #3966. hozzászólásáraAkkor víz még akadna, a domborzat inkább bezavar. Domborzatban nem tudok érdemben nyilatkozni, síkvidéki gyerek vagyok. Ha nem olyan kicsi patak, akkor elbírna 2 dobot is, bár nem látom. Kérdés hogy nálatok hivatalosan hogy működik a patakból öntözés, erről fogalmam sincs, meg hogy a hivataloshoz képest mi a jellemző, mit mennyire vesznek szigorúan, nálunk pl. elég komoly vízjogi engedélyeztetés is van. Én a nagyobb parcellában gondolkoznék először, de a mobil cuccokat aztán vihetnéd ahova kell.
A villanyvezeték alatt meg szokták állítani, illetve áthúzni alatta a szórófejet miközben nem öntöz, de ha magasabban van akkor láttam olyat is hogy simán ment alatta, sőt olyat is hogy bele-beleért. Egyik esetnél ki is derült hogy mi volt az aznapi sűrű áramingadozás és áramelmenés oka a faluban, ott rendesen verették a vezetéket.
Válasz Rabó001 #3964. hozzászólására30 ha-os parcella mellett patak folyik, igaz nem nagy mennyiségü vízzel, de szerintem minimum 1 dob mehetne. Gépkereskedő szerint még 2 dobot is kiad a patak vízkészlete. 5,2 ha parcella mellett bőven van víz, 5 m széles határút válassza el a parcellát a víztől. Ugyan ez a víz áll rendelkezésre egy 5,7 ha-os parcella részére is, de itt kb 300 m-re vagyok tőle, egy parcella választ el. Itt a magasfeszültség miatt eléggé "vigyázban" vagyok, tartok tőle, mert a víz vezeti a villanyt.
Másik két parcella kb 600-700 m-re lehet az öntözéshez alkalmas víztől, de a 80 m + magasság ahová fel kellene nyomatni a vizet, szerintem már sok és gazdaságtalan. Többi területen már nincsen öntözésre lehetőség.
Válasz Sk Laci #3945. hozzászólásáraMennyit fogyaszt? Sokszor nem is adják meg a tűzoltó szivattyú gépkönyvekben, csak hogy egy tankkal mennyi ideig megy. Nyilván a tűzoltóknál sokadlagos szempont a fogyasztás.
Ha a hűtővíz a szivattyúról jön, akkor érzékeny lehet a koszra.
Válasz Sk Laci #3963. hozzászólásáraUgyan már. Mindig tanul az ember, ha kicsit jobban beleássa valami témába magát, akkor látja meg igazán hogy esetleg mennyi mindent nem tud még.
Öntözés témában neked szerintem 2 dolog a legfontosabb a kiindulásnál.
1.Vízszerzési lehetőség. Van-e, nincs-e, mik a lehetőségek.
2.Akarsz-e rá pénzt szánni, és ha igen, mennyit. És ez természetesen nem arról szól, hogy a pénztárcádban kotorásznánk. Persze év vége majd megint sokat nyoma latban, hogy milyen lesz az év második felének időjárása, és mi marad végül.
4662 hozzászólás
Válasz Rabó001 #4009. hozzászólásáraHa nincs hosszú gerinc, vagy nagy csobol van (pl 200-as, vagy 250-es akkor lehet jó, de nekünk már ezeknél is alig volt nyomás a szárny végeken,.
Válasz Vöcsök2 #4007. hozzászólásáraVan két Bauer és két olasz rácsos tartós, de nem igazán szeretjük őket, a munkájuk jó lenne de nagyon sok a baj velük, kényesek a vízre, távolságra, szélre is. Csak akkor vesszük elő ha nagyon nyugos dolgot kell öntözni, pl kelesztő öntözés, ha már vannak kint normális növények akkor már csak ágyú!
Válasz Rabó001 #4009. hozzászólásáraLehet kisebb fúvókákkal.
Válasz hajdugazdasag #4005. hozzászólásáraA nagy konzolokat mivel használják, a Bauernél asszem 72 méter széles a legnagyobb.
Válasz Vöcsök2 #4006. hozzászólásáraMúltkor nézegettem a hirdetéseket itt, 2-3 millióért már jó Bauert láttam, régi volt, de jó, már amennyire ránézésre meg lehet állapítani, és nagy méretű, igaz vízágyús és nem konzolos. Sőt, a Mezőhegyesi Ménesbirtok online árverésén 1 millió körül voltak asszem, de már lejárt.
Válasz hajdugazdasag #4005. hozzászólásáraEzek szerint dolgozol konzolokkal?
Mennyi a max. magassága? (Kukorica aláfér?)
Milyen fúvókák vannak rajta? Senninger?
Válasz hajdugazdasag #4005. hozzászólásáraKöszi, ezt jó tudni. És 90-es cső? Néha olyat is látni nem sokért. A Bauerek kicsit drágák még használtan is. (Tudom, nem véletlenül.)
Válasz Vöcsök2 #4004. hozzászólásáraFelejtsd el. A konzol bár kisebb nyomáson dolgozik de l/perc értékre sokkal több vizet igényel. A 47m-es konzol xartig elég a 125-os Bauer-nek, kettőt már alig visz el a 160 le-s Iveco aggregát...
Neked fele keresztmetszetű csöved van, 10-12 m-t sem fogsz tudni vele normalisan öntözni. És akkor meg tényleg ott van, hogy mekkora súlyt kell vonszolnia a felázott talajon...
Válasz Rabó001 #4003. hozzászólásáraSigma dob, 70-es cső, nyilván nem is fiatal.
Válasz Vöcsök2 #4002. hozzászólásáraMilyen dob, milyen cső, stb?
Hosszirányú terhelésre mennyi a KPE cső szakítószilárdsága?
Ha a csévélődobon a vízágyút konzolra cserélem, azzal megnő terhelése... és jó lenne nem elszakítani.
Mi ez a gran export cég aki irtec dolgokat hirdet?
Válasz medikus #3998. hozzászólásáraNami?
Tőlük van minden vastagság vajon?
Válasz medikus #3998. hozzászólására75 90pl
Válasz *** HM *** #3997. hozzászólására32,50,75?
Forrás dobokra milyen slag van rakva a kecskeméti?
Válasz timon85 #3995. hozzászólásáraMármint szigma dobbal?
Érdeklődni szeretnék öntöz itt valaki sigma rendszerrel?
Válasz Filler #3991. hozzászólására
Válasz Filler #3991. hozzászólására1400l-es szivattyúhoz 2x50es dob kicsi.
Ilyenhez kell 2x 75 vagy 2x 90es dob 22es lukkal
A 63as gerinc vékony lenne, ird be a googleba nyomásesés táblázat ott megtalálod az adatokat.
Sziasztok! Mennyibe kerülhet vízjogi engedély ügyintézése komplett? Az egyik föld mellett van egy nagy csatorna, amiből még annak idején a TSZ öntözött...
Válasz buszsofőr #3983. hozzászólásáraNa ezt nem mondta még senki sem. Tudtam, hogy lesz nyomás esés de 1,5-el számoltam összesen így gondoltam ha 600 forgatom majd akkor kb 5barból lesz 3,5 így vészesen de fogja vinni. Azért ezzel locsolok mert ez van. Jelenleg 2ha krumplit akarok de ki szeretném építeni 2 dobra majd de csak 15ha tudok majd öntözni amiben mindig lesz 4-8 ha kalászos, de ha az idő olyan azt is meg szeretném locsolni.
Szóval ha itt tartunk milyen rendszert ajánlanál? 63 fővezetékre két 50 dobra 200m gondoltam. Erre egy 1400literes 10,5bar szivattyú elég lehet? A nyomás esést ilyenkor, hogyan kell számolni? össze kell adni azaz 400 méter lesz vagy külön külön kell számolni majd a két dobot. Azért ilyen kis rendszerben gondolkodom mert nekem ez éri meg kicsiben fejleszteni kis táblák vannak 1,5-5 ha kb.
Válasz buszsofőr #3977. hozzászólásáraEmlékeztem, hogy valamilyen 5-ösel kezdődő számot mondtál nekem tavaly, de már nem emlékeztem.
Amúgy köszi az emlékezet frissítést
Válasz _NB_ #3975. hozzászólásáraElég volt a katonaságon, nem még hogy otthon is majmojjak ......, meghagyom a parancsnokságot az ismerősömnek. Nekem arra nincsen időm, hogy gyakorlatozzak, versenyekre járjak, utánpótlást betanítani a kis érdeklődők közül.....
Válasz Szabi. #3987. hozzászólásáraEngem se zavar, nem azért írtam.
Válasz Rabó001 #3986. hozzászólásáraJaaaa
Engem nem zavar. Nem új gép.
Válasz Szabi. #3985. hozzászólásáraSzerintem láttam a hirdetésed itt az Agroinformon, 2db Ocmis dob, szivattyú, stb. Komoly gépeknek néznek ki, egyik kerék gumija le van fordulva.
Válasz Szabi. #3984. hozzászólásáraRovatti TO 50 és TOF 50 PDF
Válasz Filler #3980. hozzászólásáraSzerintem a gond a következő:
A river szorofej 14es lukkal kb 260l/perc vizet fogyaszt de ezt ugy hogy a szorofejnel van kb 4-5 bar nyomás és nem a dobba belépéskor az 50es dobcsővön a nyomásesés 1,5bar 100méterenként. ha kb 200m-es a dobod akkor kb a nyomásesés 3 bar.
Számoljuk akkor a veszteségeket: ha a pumpád kb 5 bart tud mínusz a szívóoldali veszteségek mert pl kútbol öntözöl 5 m mélyről az -0,5bar dobcsővön a veszteség-3bar = a szórófejnél 1,5 vagy 2bar ami=huggyozás
A másik gond az ilyen szivattyú elé 15Le traktor untig elég az mtz biztos sokat fogyasztana. A szomszéd faluba 80as zetor crystallal hajtatják a 90m3/óra teljesítményü bauer pumpát gond nélkül
Válasz Filler #3980. hozzászólásáraA centrifugál szivattyú fordulat nélkül nem csinál nyomást! Forgasd meg!Úgy sem teljes gázon nyomatod!
Válasz Filler #3980. hozzászólásáraMivel elvileg nem nehéz hajtani, így megpróbálhatod hogy átteszed 1000-esre és olyan félgázon meghajtatod. Akkor meglátod mit csinál. Nézed az olajat benne, ne melegedjen vagy valami. B verzió, hogy teszel egy kisebb fúvókát. C verzió, hogy vagy falsot szív, vagy a cső vége valami hínáros nádasban van, és nem tud normálisan szívni, ezért nincs vízhozam.
Sziasztok!
Van egy Rivatti TO 50 szivattyúnk. Ezt ajánlották 50-es dobhoz simán vinnie kéne adatok szerint a 200 métert. 14 fúvókám van River szórófejjel, amihez gyári adat szerint 260l víz kell a szivattyú pedig 4,9 baron tud 550l vizet, de így is csak locsolgat 11-13 méterre. A kérdésem az lenne, hogy 1000rpm-el lehet-e forgatni ezeket a szivattyúkat? Gyári adat szerint min 500 rpm kell neki. MTZ-vel hajtatnám mikor kitapostam a pókot a pedál alól akkor már vitte szépen de ez nem öntözésre való így sajnos. Órám még nincs a rendszerben de a napokban majd szerelek fel.
Köszönöm a válaszokat.
Válasz nferry #3961. hozzászólásáraKöszönöm, van pár száz méter tartalékom
Válasz Sanyee #3976. hozzászólásáraHa a takarékosabb motorral számolok, akkor nekem 1.2 l/mm/ha jön ki.
1200 litert juttat ki percenként, akkor egy óra alatt 72 köbmétert, ami 1 hektáron 7.2 mm eső. Ehez kell 9 liter benzin.
A 8 bar nyomás se rossz.
Gázzal jó lehet.
Válasz Sk Laci #3970. hozzászólásáraA limit 50ezerm3 per év
Ha 500m3-t számolunk 1ha-ra akkor leönthetsz 100hektárt
A kérdés az hogy mennyi víz van a patakodban.
Válasz _NB_ #3974. hozzászólására3,2 liter nafta/1mm/ha.
Válasz Sk Laci #3970. hozzászólásáraFelveteted magad az önkéntes tűzoltók közé, majd felküzdöd magad parancsnokká és akkor már tudtok minden nap gyakorlatozni a földetek szélén fecskendővel
Válasz Vöcsök2 #3965. hozzászólásáraPdf-ek szerint kétféle mocival volt szerelve.
1221cm3 az 11,5 liter/óra és 1433cm3 az 9 liter/óra fogyasztást írnak.
A hűtése szerintem zárt rendszerű konkrétan egy komplett Skoda moci van rajta.
Érdekessége, hogy a kipufogó gázok segítségével történik a víz felszívása.
Válasz Sk Laci #3970. hozzászólásáraHa sok a drót akkor inkább felejtős, bár a konzolos nem megy felfelé,váz a talajhoz közel van, "csak" az oszlopokat kéne kerülgetni.
Kérdés hogy a limitet hogy ellenőrzik, bemondasra-e, vagy az is lehet hogy nem nagy tétel. Itt asszem olyan is van hogy kihirdetik a vízhiányos időszakot, és akkor nincs vízkészlet használati járadék, valami ilyesmi neve van.
Hello van egy minirot 63 öntöződobom tömlő csere előtt álok . Ki milyet ajánl ? Kinek mi vált be?
Válasz Sk Laci #3970. hozzászólására120mm
Válasz Rabó001 #3969. hozzászólásáraVízügyben személyesen még nem jártam utánna, de halottam mindent /rosszat, jót egyaránt/. Van egy állitólagos limit, ami alatt állitólag nem kell fizetni. De ezt megmondják majd a hivatalban.....
Azon a parcellán a drótok majdnem "Z" alakzatban van.
Válasz Sk Laci #3966. hozzászólásáraAkkor víz még akadna, a domborzat inkább bezavar. Domborzatban nem tudok érdemben nyilatkozni, síkvidéki gyerek vagyok. Ha nem olyan kicsi patak, akkor elbírna 2 dobot is, bár nem látom. Kérdés hogy nálatok hivatalosan hogy működik a patakból öntözés, erről fogalmam sincs, meg hogy a hivataloshoz képest mi a jellemző, mit mennyire vesznek szigorúan, nálunk pl. elég komoly vízjogi engedélyeztetés is van. Én a nagyobb parcellában gondolkoznék először, de a mobil cuccokat aztán vihetnéd ahova kell.
A villanyvezeték alatt meg szokták állítani, illetve áthúzni alatta a szórófejet miközben nem öntöz, de ha magasabban van akkor láttam olyat is hogy simán ment alatta, sőt olyat is hogy bele-beleért. Egyik esetnél ki is derült hogy mi volt az aznapi sűrű áramingadozás és áramelmenés oka a faluban, ott rendesen verették a vezetéket.
Válasz Sk Laci #3967. hozzászólásáraTűzoltószivattyú szerintem nem arra van kitalálva, hogy egy vagy két nagy dobot kiszolgáljon.
Válasz Vöcsök2 #3965. hozzászólásáraFogyasztása biztosan lessz, mert benzinmotor.
Ha a képeket jól néztem, akkor a szivattyúról jön a hütővíz.
Válasz Rabó001 #3964. hozzászólására30 ha-os parcella mellett patak folyik, igaz nem nagy mennyiségü vízzel, de szerintem minimum 1 dob mehetne. Gépkereskedő szerint még 2 dobot is kiad a patak vízkészlete. 5,2 ha parcella mellett bőven van víz, 5 m széles határút válassza el a parcellát a víztől. Ugyan ez a víz áll rendelkezésre egy 5,7 ha-os parcella részére is, de itt kb 300 m-re vagyok tőle, egy parcella választ el. Itt a magasfeszültség miatt eléggé "vigyázban" vagyok, tartok tőle, mert a víz vezeti a villanyt.
Másik két parcella kb 600-700 m-re lehet az öntözéshez alkalmas víztől, de a 80 m + magasság ahová fel kellene nyomatni a vizet, szerintem már sok és gazdaságtalan. Többi területen már nincsen öntözésre lehetőség.
Válasz Sk Laci #3945. hozzászólásáraMennyit fogyaszt? Sokszor nem is adják meg a tűzoltó szivattyú gépkönyvekben, csak hogy egy tankkal mennyi ideig megy. Nyilván a tűzoltóknál sokadlagos szempont a fogyasztás.
Ha a hűtővíz a szivattyúról jön, akkor érzékeny lehet a koszra.
Válasz Sk Laci #3963. hozzászólásáraUgyan már. Mindig tanul az ember, ha kicsit jobban beleássa valami témába magát, akkor látja meg igazán hogy esetleg mennyi mindent nem tud még.
Öntözés témában neked szerintem 2 dolog a legfontosabb a kiindulásnál.
1.Vízszerzési lehetőség. Van-e, nincs-e, mik a lehetőségek.
2.Akarsz-e rá pénzt szánni, és ha igen, mennyit. És ez természetesen nem arról szól, hogy a pénztárcádban kotorásznánk. Persze év vége majd megint sokat nyoma latban, hogy milyen lesz az év második felének időjárása, és mi marad végül.
Válasz Rabó001 #3962. hozzászólásáraPont ezért kérdezek itt a fórumon. Ráadásul tanulok tőletek, amit egyúttal szeretném is megköszönni.