Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak630 FtBenzin árak614 FtEUR412.88 FtUSD391.08 FtCHF443.07 FtGBP496.28 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz buszsofőr #3695. hozzászólásáraKösz. Na ez most érdekel még, remélem majd visszanézel.
Ami cső kimegy a falba, az már a nyomócső. Érdekelne a szivattyú fajtája, mondjuk centrifugál lehet, csak állítva, mert azért akkor nyomást is tud. Elég böszme lehet, ha egy is elvisz 4 dobot, pedig a teleptől messze is lehet hidráns. Jobbról az már egy kisebb szivattyú.
Általában úgy csináljátok hogy mindegyik ugyanakkor ér be?
Nálunk is volt ilyen, illetve még van is, anno 1300 hektár lehetett, pontosan nemtudom, ma már kevesebb működik csak belőle. Az is villanymotor hajtású szivattyús, centrifugálszivattyúk, liter/percet nem tudok mondani, de olyan 80kW-os motorok. Ott 10 dobhoz 4-5 motort kell menetni, függ attól is milyen messze vannak. Az ennyire nem automatizált, bár az újkorához képest már le is van gatyásodva, de szerintem újan se volt automata, valami tartályok kapcsolódtak hozzá, ilyen kiegyenlítésként, de nemtudom pontosan.
Nálunk a legtöbb dobon már nem jó a víz elzáró, nagy része már régi, a behúzást azt azért leállítja.
Mekkorák a dobok. Nálunk 125-ös átmérő, 350m hossz.
Válasz Rabó001 #3691. hozzászólásáraAmit a 2képen látsz az csak a villanymotor, a szivattyú a ház alatti medencében van. a 4 szivattyúból egy van használva 6000l/perc 8bar nyomason böven elég a 9dobnak. A hidrantokon T elágazás van mert kb 130méterenként van fölvezetve
1hidrantra általában 2 dob van kötve
A dobokat általába reggel 6ra állitjuk be amik behuzas után elzárják a vizet ekkor felmegy a nyomás 9re ekkor leáll a motor mi pedig alszunk tovább 7ig
Ja a szivattyú tipusa sigma 250cvev
Kb 1200ha van behállózva
Válasz buszsofőr #3689. hozzászólásáraTökjó, kösz a képeket! A tolózár tekerőjét már lelopták.
Minden hidránson T-elágazó van?
Ez olyasmi elven működik, mint a hidrofor? Vagy ha kell akkor bekapcsol több szivattyú, mert nincs elég nyomás.
Ezek milyen szivattyúk? Ezek csinálják a nyomást s a rendszerben.
Nálunk nem ilyen rendszer volt, már hogy a szivattyúház. Azok centrifugálszivattyúk voltak, rákötve egy közös nyomócsőre, és ha jól tudom nem automatán vezérelve. Mondjuk volt valami tartály is hozzákötve, az az igazság hogy ebbe a részébe nem igazán folytam bele, kár volt.
Válasz Rabó001 #3679. hozzászólásáraHát igen a bauer! könnyű telepíteni kihúzni a karbantartása szinte 0 de a legjobb ha betáplálom hogy 30 óra akkor ennyi idő alatt behúz és elcsuk. A víz a szivattyúházból jön ami egy tó mellett van. Full automata 6bar nal bekapcsol 9bar nal kikapcsol de kb 82ben adták át szóval nem mai gyerek
Ezen a képen tavaszi árpát öntünk kezdük a repcével majd őszi árpa, tavaszi és a kukorcával fejeztük be
Válasz traktoroskiskukac #3685. hozzászólásáraAnno a munkagép könyvünkben CSSZV néven volt szerintem ugyanaz, mint a Turbomat. Sárgás színű a váza, és a dobot viszi odébb egy érdekes menet az alvázon, úgy fekteti a csöveket egymás mellé a dobra. Az a megoldás szerintem sokkal rosszabb, mint ami az összes többin van, hogy a dob áll és egy szerkezet tereli a csövet egymás mellé.
Én nem is emlékszem rá, hogy használták volna azokat, amióta emlékeim vannak, ugyanott állnak. Szerintem, meg az idősebbek elmondása szerint is, amikor elkezdték venni a Bauereket, és már volt belőlük elég, akkor többet nem vitték ki a 2 Turbomatot. Én most is azt mondom, hogy a Bauer nagyon jól meg van szerkesztve, a régiek is és az újak is, annyira kompakt felépítésű, egyszerű a hajtása, könnyen kezelhető, a telepítése is. Persze vannak más márkák is, azok is használhatók.
Válasz Rabó001 #3684. hozzászólásáraIgazad van félre olvastam, elnézést kérek.
Turbomat itt is van 1db. Monstrum szerkezet 2* akkora mint hasonló tudású társai, cserèbe pontatlan. Gondolom felètek is azèrt van pihenő pályán.
Válasz traktoroskiskukac #3682. hozzászólásáraEgy szóval nem írtam hogy csak felénk dolgoznak gépek! Nemtudom miért kell mást belegondolni abba, sminket van írva. Nem feltétlenül te most, de sokszor előfordul.
Egyébként nálunk áll a gepudvarban 2db Turbomat is, asszem ez a neve, magyar, 20 éve elmozditva nem voltak, maga a gép 30+ éves biztos van, de a csöveknek ránézésre semmi baja, nem látszik rajtuk hogy el lenne éhezve a nap által. Azt nemtudom hogy viselkedne ha ki lenne húzva, és használni akarnánk.
Válasz Rabó001 #3681. hozzászólásáraElhiheted hogy nem csak felétek dolgoznak gépek, legyen az bauer vagy bármi más. Az enyém nem is mérvadó mert ezen magyar cső van, a kèrdès pedig a nyugatiról szólt.
Lehet homokon jobban kopik a cső behúzásnál most hogy így mondod, de szerintem ezeken már mind jó cső van.
Forrás előtt nekünk sigma volt mèg a vertikális hidraulikus meghajtású. Azok csövein látszódott hogy szívja az UV... Bár szerintem azok már vagy 40-50 évesek lennènek.
Válasz traktoroskiskukac #3680. hozzászólásáraBírja az az ég alatt tárolást is, a Bauer legalábbis, én arról tudok nyilatkozni. Az a nem mindegy mennyit csúszik a cső a földön, vagyis hogy mennyit használják. Egy kisebb magangazdaságban sose fog annyit menni, mint anno egy tszben, ahol a répát volt hogy háromszor végig öntöztek, konkrétan 2 hónapot folyamatosan.
Válasz *** HM *** #3677. hozzászólásáraFelénk dolgoznak 20-30 éves sigma-kal, bauerekkel. Csővel szerintem soha nincs baj. Nekünk 10+ éves (pontosan nem tudom) forrás dobok vannak, a csövek olyanok mint új korukban. Mondjuk én tető alatt tartom őket.
Válasz buszsofőr #3678. hozzászólásáraMert azok Bauerek!
Meg a piros, 80-as évekbeli Bauerek is mennek, a legtöbb gyári csővel meg, pedig nagyüzemben nem keveset mentek. Nálunk valamelyiken már cserélték, vagy toldottak bele, de 20-25 év nagyüzemi használat után.
Látom be van csovezve a terület, honnan kapja a vizet, villanymotorosak a szivattyúk? Mit öntötték itt a képen?
Válasz *** HM *** #3677. hozzászólásáraA cégnél ahol besegítettem öntözni 9bauer dob van kb most 17évesek eddig csak turbina ékszíkjat és akumlátort cseréltünk rajtuk
Válasz bandigh #3670. hozzászólására500 m es dob kell minimum.Nem kell amnyi cső meg pakolás.Igaz Mtz már nem húzzná ki mondjuk egy zöld borsóban.Egy 600 hosszú foldet nem kell behidránsolni középen.Óriási segítség.Nem kell 300 m betelepulni meg gerincvezetéket rakni.
Nem kérdés hogy a számtóföldiben a lineár a nyerő.Akár 2-3 tag.Látni ilyet is.Gyakorlatilag telefonról uzemeltethető.
Azért nem leányálom a sötétben a vizes csöveket pakolászni.Főleg még ha el is akad a gép....
Válasz B.Bali #3674. hozzászólásáraCsevelodoboson én olyat még nem láttam hogy körbe ment volna a szorofej, mivel akkor maga előtt is öntöz és a sáros földön húzza a csövet. Csak szektorosan. A szakirodalom emlékeim szerint 200 valamennyi fokot ír, asszem 270-et, hogy akkor alakul legideálisabban a szóráskép. De a 180-nal is jó vagy szerintem.
Válasz Rabó001 #3673. hozzászólásáraNa akkor megpróbálom hátha,a szakaszolás:a szórófej 180°locsol öntöz, ha így jobban tetszik vagy mikor hány sort akarsz Öntözni.A körbe -körbe pedig 360° Locsol öntöz a szórófej
Sziasztok! 50-es Malupe Agro dobbal locsolok. Még nekem új szerzemény.Hogy locsoljak szakaszoltatva, vagy körbe? Látam mindkét verzíót,de mindenki a saját verziójára esküszik.
Válasz szantofold22 #3669. hozzászólásáraBiztos van ilyen is amit írsz, de nálunk szerencsére egyik se játszik abból, amiket felsoroltál, az árakra persze nincs ráhatás.
Azért éjjel még nincs 40 fok se szerencsére.
Konkrétan szójára, cukorrépára, kukoricára nyomják.
Válasz szantofold22 #3669. hozzászólásáraKicsit megkeseredettnek tűnsz. 4200 ért? Ha egy huszasból megöntözöd csöveléskor és csak 15q val ad többet szerintem már pénzednél vagy..
Válasz Rabó001 #3668. hozzászólásáraMit öntözzön?4200 ft os tengerit?4600 buzát? Borsót ami ha sokat ad akkor hagyják ott,vagy ha ontozi is 15 mázsát ad?Csemege kukorica esetleg...Hogyha egyszerre dobban le marad a szárán?
Hogy a gátőr piszkoskodását hallgassa, hogy ezárja a zsilipet! .Célozva hogy adjál neki 1-1 zsák hagy mát krumplit amit a meg nem jelent 1000xxxft os napszámossal földönkúszva szedtél a 40 fokon? Hogy a vízgazdálkodási kamu társaságok évekig zsaroltak melioráció meg csatorna karbantartás címen s a csatornákat benőtte a dudva!A gépek amit meg a parasztok pénzén vettek (különben behajtjuk földre ráterheljük stb) 40000!!!Ft os óradíjban autópályát építettek?
Hogy aki kútból öntöz jelentse be amit ő furatott örökölt karban tartott és földjén van majd hogy a végén kapjon egy vízórát?
Hidd el belefáradt ebbe mindenki.
Egy futóbolondot se találsz már aki öntözőcsövet pakol 40 fokba éjszaka hidránst telepít a szúnyogok hadába.Mikor bármely nagyvárosban egy targoncásként többet keres.
Aki meg lineárral nyomja se nyugodt.Télére szedje le a villanyt a motort a lópikulát mert a tartalék munkaerő leadja a vasba. Hogy a végén januárba még érdeklődj van e már pénz a konzervgyárban esetleg kifizetik e a fuvart amit a nagykocsi bevitt a fuvarosnak ugy fél év mulva.
Kiábrándító az egész .Süljön ki ha kiakar!! ugyis hozza az olcsó Ukrán tengerit búzát .Hát nézzük sikerűl e!42 be.....
Mi a helyzet, senki nem öntöz?
Voltam otthon, a szülőfalumban, egykori cégem nagyba nyomja a vizet 12 dobbal, mind vízágyus Bauer. Egy részét a gazból húzták elő, kis javítás, de aztán mentek. Még azok a pirosak, amik az én időmben is voltak, el is kapott a nosztalgia.
Válasz vazi #3665. hozzászólásáraNézzél már meg valamelyik gyártó honlapján különböző katalógusokat! Hasznos lenne, legalább a tájékozódás miatt. A Bauer-et például. Tele van táblázatokkal, vizigenyek, nyomáson, stb...csövektől kezdve szorofejekig, komplett dobokig.
Válasz medikus #3659. hozzászólásáraA vízhozam az csak az egyik paraméter, ami inkább fontos, az a víztároló rétegbe mennyi víz kerül természetes úton évente.
Mert ha telibe fúród és jó lesz a vízhozamod, tudsz öntözni nagy teljesítményű öltözőkkel, de a természetes vízvisszapótlás az kisebb, mint a kinyert mennyiség akkor szép lassan kiszáradsz.
Válasz vazi #3661. hozzászólásáraAz csak kb 10 hl víz!!!Azt egy szivattyú,ami neked kellene öntözéshez,2 perc alatt kiüríti!Az ott felejtős!Locsolásra lehet elég,nem öntözésre!Az öntözés lényege a nagy mennyiségű víz kijuttatása,hogy 2-3 hétig ne kelljen újra öntözni!Ha nincs elég víz,csak locsolgatsz,amit naponta ismételhetsz mint a kertben!Úgy nem lehet hektárokat öntözni semmivel!
Válasz buszsofőr #3660. hozzászólásárasajnos csak a kútam van 9 m mélyen, a viz szint 2,5-3m nél van. van valami szivatyúm de nem tudom hogy mit tud...
Érdedmes használtal dob al foglalkozni akár?
Válasz vazi #3657 hozzá
Az csak 30hl!Nem az a lényege a kútnak hogy 1méter az átmérő!A vízhozam! Mennyit képes adni percenként,és neked mire van szükséged!Hiába ad 20litert,ha neked a vízágyúhoz 400 kell!Ki fogy a gyűrűs kutad!A másik hogy 9 méteren van! Gondolom ez a nyugvó szint akar lenni!Onnan szivattyú nem nagyon szereti felemelni!Ha igen,akkor is jóval csökken a teljesítménye!!A szállítási mennyiség! olyan helyre búvár szivattyú kell,szinte fenékre engedve!Nem egyszerű ezt összehozni,előre kell számolni,mert lehet beruházol a megvalósíthatatlanba!
Válasz vazi #3657. hozzászólásáraAz a baj h kúthoz elég jó kell, ami meg húzós
Ha haladni akarsz akkor kéne vagy 40m3/óra
Én traktor hajtású szivattyúval próbálkoznék a helyedben, elsősorban a felszini vizekből
Válasz buszsofőr #3656. hozzászólásáraa patakkal nincs gond, 9 meteren van 1m atméröjü kút, vannak valami szedett vedet szivattyúim holnap rá nézek van vlm jegyzék rajta mit tud e... vagy érdemes eegy újat is venni ?
Válasz vazi #3655. hozzászólásáraA telepítések közti távolságra érti
Először azt kéne tudni h mennyi vized van mennyit adna a patak ill a kút és arra választani megfelelő szivattyút és dobot
Válasz bandigh #3653. hozzászólásáraA helyzet az hogy van patakra nyulló darabjaim amik 250-270m , s ahova kutat tervezek 420 m hosszu, igy nem tudom milyenre is hajlodjak.. hogy érdemes e akár egy évet csak 100m csövet rajta hagyni... hogyan kell érteni a "icsik a távok a kihúzások között "?
Válasz vazi #3652. hozzászólásáraA cső hosszát a területeid hosszához érdemes igazítani, jó lenne ha egy kihúzással le tudnád fedni. Mivel itt a legtöbb energia a csőben lévő ellenállás leküzdésére megy el, érdemes a nagyobb csőátmérőjű példányokból választani ami még elfér a dobon. A konzolos öntözés macerásabb, de zöldségnél talán jobb lenne, egyenletesebb a kijuttatás. Mondjuk ha vízágyút használsz, az könnyebb, és ha kicsik a távok a kihúzások között akkor még az is jó lehet.
Sziasztok, öntözö rendszert szeretnék vásárolni ujat, egy dobra gondoltam 5-10 ha zöldségre, vagy ha megéri nagy kulturába is bevetném. milyen összegre számithatok? mit érdemes megvenni? s a másik kérdés honann? eltér a minöség kinti s benti gépekröl? milyen kérdéseket kell feltegyek még magamnak? próbálok vissza olvasni de nem találok egybe mindent...
4646 hozzászólás
Válasz buszsofőr #3695. hozzászólásáraKösz. Na ez most érdekel még, remélem majd visszanézel.
Ami cső kimegy a falba, az már a nyomócső. Érdekelne a szivattyú fajtája, mondjuk centrifugál lehet, csak állítva, mert azért akkor nyomást is tud. Elég böszme lehet, ha egy is elvisz 4 dobot, pedig a teleptől messze is lehet hidráns. Jobbról az már egy kisebb szivattyú.
Általában úgy csináljátok hogy mindegyik ugyanakkor ér be?
Nálunk is volt ilyen, illetve még van is, anno 1300 hektár lehetett, pontosan nemtudom, ma már kevesebb működik csak belőle. Az is villanymotor hajtású szivattyús, centrifugálszivattyúk, liter/percet nem tudok mondani, de olyan 80kW-os motorok. Ott 10 dobhoz 4-5 motort kell menetni, függ attól is milyen messze vannak. Az ennyire nem automatizált, bár az újkorához képest már le is van gatyásodva, de szerintem újan se volt automata, valami tartályok kapcsolódtak hozzá, ilyen kiegyenlítésként, de nemtudom pontosan.
Nálunk a legtöbb dobon már nem jó a víz elzáró, nagy része már régi, a behúzást azt azért leállítja.
Mekkorák a dobok. Nálunk 125-ös átmérő, 350m hossz.
Bocs ha hosszú lett és sok kérdéssel. :) :) :)
Válasz Rabó001 #3691. hozzászólásáraAmit a 2képen látsz az csak a villanymotor, a szivattyú a ház alatti medencében van. a 4 szivattyúból egy van használva 6000l/perc 8bar nyomason böven elég a 9dobnak. A hidrantokon T elágazás van mert kb 130méterenként van fölvezetve
1hidrantra általában 2 dob van kötve
A dobokat általába reggel 6ra állitjuk be amik behuzas után elzárják a vizet ekkor felmegy a nyomás 9re ekkor leáll a motor mi pedig alszunk tovább 7ig
Ja a szivattyú tipusa sigma 250cvev
Kb 1200ha van behállózva
Válasz Rabó001 #3691. hozzászólásáraHabár a centrifugálszivattyu is lehet álló, csak ez tegnap nem jutott eszembe.
Válasz buszsofőr #3692. hozzászólásáraAzt vágom de vlm fejesé vagy dán?
Válasz *** HM *** #3690. hozzászólásáraEz tótországban van a dunaszerdahelyi járásban kb a szivattyuházak fele még üzemképes
Válasz buszsofőr #3689. hozzászólásáraTökjó, kösz a képeket! A tolózár tekerőjét már lelopták.
Minden hidránson T-elágazó van?
Ez olyasmi elven működik, mint a hidrofor? Vagy ha kell akkor bekapcsol több szivattyú, mert nincs elég nyomás.
Ezek milyen szivattyúk? Ezek csinálják a nyomást s a rendszerben.
Nálunk nem ilyen rendszer volt, már hogy a szivattyúház. Azok centrifugálszivattyúk voltak, rákötve egy közös nyomócsőre, és ha jól tudom nem automatán vezérelve. Mondjuk volt valami tartály is hozzákötve, az az igazság hogy ebbe a részébe nem igazán folytam bele, kár volt.
Válasz buszsofőr #3689. hozzászólásáraMilyen cég ez?
Nemigen van ilyen már manapság.
Válasz Rabó001 #3679. hozzászólásáraHát igen a bauer! könnyű telepíteni kihúzni a karbantartása szinte 0 de a legjobb ha betáplálom hogy 30 óra akkor ennyi idő alatt behúz és elcsuk. A víz a szivattyúházból jön ami egy tó mellett van. Full automata 6bar nal bekapcsol 9bar nal kikapcsol de kb 82ben adták át szóval nem mai gyerek
Ezen a képen tavaszi árpát öntünk kezdük a repcével majd őszi árpa, tavaszi és a kukorcával fejeztük be
Válasz Rabó001 #3687. hozzászólásáraJaj, lemaradt valami: mire érted azt, hogy a Turbomat pontatlan volt. Mert felteszem akkor te dolgoztál is vele.
Válasz traktoroskiskukac #3685. hozzászólásáraAnno a munkagép könyvünkben CSSZV néven volt szerintem ugyanaz, mint a Turbomat. Sárgás színű a váza, és a dobot viszi odébb egy érdekes menet az alvázon, úgy fekteti a csöveket egymás mellé a dobra. Az a megoldás szerintem sokkal rosszabb, mint ami az összes többin van, hogy a dob áll és egy szerkezet tereli a csövet egymás mellé.
Én nem is emlékszem rá, hogy használták volna azokat, amióta emlékeim vannak, ugyanott állnak. Szerintem, meg az idősebbek elmondása szerint is, amikor elkezdték venni a Bauereket, és már volt belőlük elég, akkor többet nem vitték ki a 2 Turbomatot. Én most is azt mondom, hogy a Bauer nagyon jól meg van szerkesztve, a régiek is és az újak is, annyira kompakt felépítésű, egyszerű a hajtása, könnyen kezelhető, a telepítése is. Persze vannak más márkák is, azok is használhatók.
Válasz traktoroskiskukac #3683. hozzászólásáraMegértelek,a szomszédnak ilyen van.
Válasz Rabó001 #3684. hozzászólásáraIgazad van félre olvastam, elnézést kérek.
Turbomat itt is van 1db. Monstrum szerkezet 2* akkora mint hasonló tudású társai, cserèbe pontatlan. Gondolom felètek is azèrt van pihenő pályán.
Válasz traktoroskiskukac #3682. hozzászólásáraEgy szóval nem írtam hogy csak felénk dolgoznak gépek! Nemtudom miért kell mást belegondolni abba, sminket van írva. Nem feltétlenül te most, de sokszor előfordul.
Egyébként nálunk áll a gepudvarban 2db Turbomat is, asszem ez a neve, magyar, 20 éve elmozditva nem voltak, maga a gép 30+ éves biztos van, de a csöveknek ránézésre semmi baja, nem látszik rajtuk hogy el lenne éhezve a nap által. Azt nemtudom hogy viselkedne ha ki lenne húzva, és használni akarnánk.
Válasz traktoroskiskukac #3682. hozzászólásáraIlyen volt:
De jó hogy már csak emlèk...
Válasz Rabó001 #3681. hozzászólásáraElhiheted hogy nem csak felétek dolgoznak gépek, legyen az bauer vagy bármi más. Az enyém nem is mérvadó mert ezen magyar cső van, a kèrdès pedig a nyugatiról szólt.
Lehet homokon jobban kopik a cső behúzásnál most hogy így mondod, de szerintem ezeken már mind jó cső van.
Forrás előtt nekünk sigma volt mèg a vertikális hidraulikus meghajtású. Azok csövein látszódott hogy szívja az UV... Bár szerintem azok már vagy 40-50 évesek lennènek.
Válasz traktoroskiskukac #3680. hozzászólásáraBírja az az ég alatt tárolást is, a Bauer legalábbis, én arról tudok nyilatkozni. Az a nem mindegy mennyit csúszik a cső a földön, vagyis hogy mennyit használják. Egy kisebb magangazdaságban sose fog annyit menni, mint anno egy tszben, ahol a répát volt hogy háromszor végig öntöztek, konkrétan 2 hónapot folyamatosan.
Válasz *** HM *** #3677. hozzászólásáraFelénk dolgoznak 20-30 éves sigma-kal, bauerekkel. Csővel szerintem soha nincs baj. Nekünk 10+ éves (pontosan nem tudom) forrás dobok vannak, a csövek olyanok mint új korukban. Mondjuk én tető alatt tartom őket.
Válasz buszsofőr #3678. hozzászólásáraMert azok Bauerek!
Meg a piros, 80-as évekbeli Bauerek is mennek, a legtöbb gyári csővel meg, pedig nagyüzemben nem keveset mentek. Nálunk valamelyiken már cserélték, vagy toldottak bele, de 20-25 év nagyüzemi használat után.
Látom be van csovezve a terület, honnan kapja a vizet, villanymotorosak a szivattyúk? Mit öntötték itt a képen?
Válasz *** HM *** #3677. hozzászólásáraA cégnél ahol besegítettem öntözni 9bauer dob van kb most 17évesek eddig csak turbina ékszíkjat és akumlátort cseréltünk rajtuk
Használtok vlk 15 20 éves olasz vagy más nyugati dobot új korától?
Van különbség a slágok minősége között az egyes márkáknál.... volt repedés törés?
Válasz bandigh #3670. hozzászólására500 m es dob kell minimum.Nem kell amnyi cső meg pakolás.Igaz Mtz már nem húzzná ki mondjuk egy zöld borsóban.Egy 600 hosszú foldet nem kell behidránsolni középen.Óriási segítség.Nem kell 300 m betelepulni meg gerincvezetéket rakni.
Nem kérdés hogy a számtóföldiben a lineár a nyerő.Akár 2-3 tag.Látni ilyet is.Gyakorlatilag telefonról uzemeltethető.
Azért nem leányálom a sötétben a vizes csöveket pakolászni.Főleg még ha el is akad a gép....
Válasz B.Bali #3674. hozzászólásáraCsevelodoboson én olyat még nem láttam hogy körbe ment volna a szorofej, mivel akkor maga előtt is öntöz és a sáros földön húzza a csövet. Csak szektorosan. A szakirodalom emlékeim szerint 200 valamennyi fokot ír, asszem 270-et, hogy akkor alakul legideálisabban a szóráskép. De a 180-nal is jó vagy szerintem.
Válasz Rabó001 #3673. hozzászólásáraNa akkor megpróbálom hátha,a szakaszolás:a szórófej 180°locsol öntöz, ha így jobban tetszik vagy mikor hány sort akarsz Öntözni.A körbe -körbe pedig 360° Locsol öntöz a szórófej
Válasz B.Bali #3672. hozzászólásáraMit jelent az hogy szakaszoltatva és mit az hogy körbe? Bocs, de még ilyen kifejezést nem hallottam.
Locsolni meg a virágokat szokták, meg a lányokat/nőket húsvét hétfőn!
Sziasztok! 50-es Malupe Agro dobbal locsolok. Még nekem új szerzemény.Hogy locsoljak szakaszoltatva, vagy körbe? Látam mindkét verzíót,de mindenki a saját verziójára esküszik.
Válasz szantofold22 #3669. hozzászólásáraBiztos van ilyen is amit írsz, de nálunk szerencsére egyik se játszik abból, amiket felsoroltál, az árakra persze nincs ráhatás.
Azért éjjel még nincs 40 fok se szerencsére.
Konkrétan szójára, cukorrépára, kukoricára nyomják.
Válasz szantofold22 #3669. hozzászólásáraKicsit megkeseredettnek tűnsz. 4200 ért? Ha egy huszasból megöntözöd csöveléskor és csak 15q val ad többet szerintem már pénzednél vagy..
Válasz Rabó001 #3668. hozzászólásáraMit öntözzön?4200 ft os tengerit?4600 buzát? Borsót ami ha sokat ad akkor hagyják ott,vagy ha ontozi is 15 mázsát ad?Csemege kukorica esetleg...Hogyha egyszerre dobban le marad a szárán?
Hogy a gátőr piszkoskodását hallgassa, hogy ezárja a zsilipet! .Célozva hogy adjál neki 1-1 zsák hagy mát krumplit amit a meg nem jelent 1000xxxft os napszámossal földönkúszva szedtél a 40 fokon? Hogy a vízgazdálkodási kamu társaságok évekig zsaroltak melioráció meg csatorna karbantartás címen s a csatornákat benőtte a dudva!A gépek amit meg a parasztok pénzén vettek (különben behajtjuk földre ráterheljük stb) 40000!!!Ft os óradíjban autópályát építettek?
Hogy aki kútból öntöz jelentse be amit ő furatott örökölt karban tartott és földjén van majd hogy a végén kapjon egy vízórát?
Hidd el belefáradt ebbe mindenki.
Egy futóbolondot se találsz már aki öntözőcsövet pakol 40 fokba éjszaka hidránst telepít a szúnyogok hadába.Mikor bármely nagyvárosban egy targoncásként többet keres.
Aki meg lineárral nyomja se nyugodt.Télére szedje le a villanyt a motort a lópikulát mert a tartalék munkaerő leadja a vasba. Hogy a végén januárba még érdeklődj van e már pénz a konzervgyárban esetleg kifizetik e a fuvart amit a nagykocsi bevitt a fuvarosnak ugy fél év mulva.
Kiábrándító az egész .Süljön ki ha kiakar!! ugyis hozza az olcsó Ukrán tengerit búzát .Hát nézzük sikerűl e!42 be.....
Mi a helyzet, senki nem öntöz?
Voltam otthon, a szülőfalumban, egykori cégem nagyba nyomja a vizet 12 dobbal, mind vízágyus Bauer. Egy részét a gazból húzták elő, kis javítás, de aztán mentek. Még azok a pirosak, amik az én időmben is voltak, el is kapott a nosztalgia.
Válasz vazi #3665. hozzászólásáraNézzél már meg valamelyik gyártó honlapján különböző katalógusokat! Hasznos lenne, legalább a tájékozódás miatt. A Bauer-et például. Tele van táblázatokkal, vizigenyek, nyomáson, stb...csövektől kezdve szorofejekig, komplett dobokig.
Válasz vazi #3665. hozzászólásáraA szivattyúnak tudni kéne kb 600l/perc kb 8-9bar nyomáson
Válasz vazi #3664. hozzászólásáraegy 73-tól 90 átméröjü dobra gondoltam 300 m hosszig, milyen szivatyú kellene hozá?
Válasz medikus #3662. hozzászólásárahát locsolgatni szeretnék, az öntözésre max akkor még bövitgetem viz forrásaim
Válasz medikus #3659. hozzászólásáraA vízhozam az csak az egyik paraméter, ami inkább fontos, az a víztároló rétegbe mennyi víz kerül természetes úton évente.
Mert ha telibe fúród és jó lesz a vízhozamod, tudsz öntözni nagy teljesítményű öltözőkkel, de a természetes vízvisszapótlás az kisebb, mint a kinyert mennyiség akkor szép lassan kiszáradsz.
Válasz vazi #3661. hozzászólásáraAz csak kb 10 hl víz!!!Azt egy szivattyú,ami neked kellene öntözéshez,2 perc alatt kiüríti!Az ott felejtős!Locsolásra lehet elég,nem öntözésre!Az öntözés lényege a nagy mennyiségű víz kijuttatása,hogy 2-3 hétig ne kelljen újra öntözni!Ha nincs elég víz,csak locsolgatsz,amit naponta ismételhetsz mint a kertben!Úgy nem lehet hektárokat öntözni semmivel!
Válasz buszsofőr #3660. hozzászólásárasajnos csak a kútam van 9 m mélyen, a viz szint 2,5-3m nél van. van valami szivatyúm de nem tudom hogy mit tud...
Érdedmes használtal dob al foglalkozni akár?
Válasz vazi #3657. hozzászólására9méteren van víz a kútban? Mert akkor búvár villanyos szivattyú kéne
Válasz vazi #3657 hozzá
Az csak 30hl!Nem az a lényege a kútnak hogy 1méter az átmérő!A vízhozam! Mennyit képes adni percenként,és neked mire van szükséged!Hiába ad 20litert,ha neked a vízágyúhoz 400 kell!Ki fogy a gyűrűs kutad!A másik hogy 9 méteren van! Gondolom ez a nyugvó szint akar lenni!Onnan szivattyú nem nagyon szereti felemelni!Ha igen,akkor is jóval csökken a teljesítménye!!A szállítási mennyiség! olyan helyre búvár szivattyú kell,szinte fenékre engedve!Nem egyszerű ezt összehozni,előre kell számolni,mert lehet beruházol a megvalósíthatatlanba!
Válasz vazi #3657. hozzászólásáraAz a baj h kúthoz elég jó kell, ami meg húzós
Ha haladni akarsz akkor kéne vagy 40m3/óra
Én traktor hajtású szivattyúval próbálkoznék a helyedben, elsősorban a felszini vizekből
Válasz buszsofőr #3656. hozzászólásáraa patakkal nincs gond, 9 meteren van 1m atméröjü kút, vannak valami szedett vedet szivattyúim holnap rá nézek van vlm jegyzék rajta mit tud e... vagy érdemes eegy újat is venni ?
Válasz vazi #3655. hozzászólásáraA telepítések közti távolságra érti
Először azt kéne tudni h mennyi vized van mennyit adna a patak ill a kút és arra választani megfelelő szivattyút és dobot
Válasz bandigh #3653. hozzászólásáraA helyzet az hogy van patakra nyulló darabjaim amik 250-270m , s ahova kutat tervezek 420 m hosszu, igy nem tudom milyenre is hajlodjak.. hogy érdemes e akár egy évet csak 100m csövet rajta hagyni... hogyan kell érteni a "icsik a távok a kihúzások között "?
Válasz vazi #3652. hozzászólásáraA kút is lényeges!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Válasz vazi #3652. hozzászólásáraA cső hosszát a területeid hosszához érdemes igazítani, jó lenne ha egy kihúzással le tudnád fedni. Mivel itt a legtöbb energia a csőben lévő ellenállás leküzdésére megy el, érdemes a nagyobb csőátmérőjű példányokból választani ami még elfér a dobon. A konzolos öntözés macerásabb, de zöldségnél talán jobb lenne, egyenletesebb a kijuttatás. Mondjuk ha vízágyút használsz, az könnyebb, és ha kicsik a távok a kihúzások között akkor még az is jó lehet.
Válasz MtzMakai #3651. hozzászólásáraa csö szélességéröl milyen információt kell tudjak?
Válasz vazi #3650. hozzászólásáraBauernél nézz szét nyugodtan.
Sziasztok, öntözö rendszert szeretnék vásárolni ujat, egy dobra gondoltam 5-10 ha zöldségre, vagy ha megéri nagy kulturába is bevetném. milyen összegre számithatok? mit érdemes megvenni? s a másik kérdés honann? eltér a minöség kinti s benti gépekröl? milyen kérdéseket kell feltegyek még magamnak? próbálok vissza olvasni de nem találok egybe mindent...
Válasz lazar.r #3646. hozzászólásáraBiztos nem!
Válasz lazar.r #3646. hozzászólásáraAttol fugg mennyit kell nyomjon, de szerintem kicsi.
Ja es tuzolto tomlovel es egy hidra szorofejjel mukodtetnem