Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak632 FtBenzin árak614 FtEUR410.68 FtUSD394.79 FtCHF438.21 FtGBP494.32 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz hhx #3254. hozzászólásáraPersze,vagy igyon a tulaj kulacsból!!Miért nem viszik oda a tanyára a központi vizet!Addig talán nem kellene a tanyasi kúttal foglalkozni!
Üdv Urak! Lenne egy öntözéssel kapcsolatos kérdésem hátha tud valaki segiteni! 120méteres 32-kpe cső hány tisza 2 fejet birna el? Kezdve a 120 méteren lenne az első, 24 méterrel viszább(96. méter) a második illetve még 1 harmadikat nem tudom elbirna-e a cső a 72. méteren? Vagy ahhoz már 40-es cső inkább?
Válasz csuti0 #3253. hozzászólására reméljük ésszerű döntést hoznak mert eddig az őstermelő nem hivatkozhatott hogy háztartási kútja van tiszta diliház volt a jogszabályok halmaza a helyet hogy azt kérték volna hogy regisztrálja mindenki a kútját s kész legfeljebb annyi hogy 500 köbméter alatt vagy fölött használja
Válasz csuti0 #3253. hozzászólásáraA 72/1996 kormányrendelet szerint(már több mint 20 éve) a jegyző engedélye kell a tanyák kútjára. Akkor mit vonnak vissza? Más kérdés, hogy a kutya se törődött vele, de eddig is kellett (volna) rá engedély
Sziasztok!
A kormány kihátrált,visszavonásra került a kutak fennmaradási engedélyeztetésére létrehozott rendelet. A jegyzőknek meg kell szüntetni a már folyamatban levő engedélyeztetéseket,és visszafizetni a már befizetett pénzeket. Egyenlőre nem tiszta még,hogy ez a mezőgazdasági öntözőkutakra,hogy vonatkozik. Lázár arról beszélt,hogy a tanyákon élők a kutakat öntözésre, és háztartási felhasználásra is használják,és ezekre sem kell fen maradásit kérni!
Üdv.:Csuti
azt írja a kamara " véget kell vetni a vizek szabad rablásának" tehát aki engedély nélküli kút vizét használja rabol ???? s akkor az mit csinál aki elkéri azt az özön pénzt egy darab papírért amire rá van írva használatba vételi engedély ???? Mert ugye a gazda csak termés többletet akar ezért használja a vizet de ez rablás
Válasz Ares 826 #3250. hozzászólásáraAkkor felengedem 5000liter vízzel, ebbe 25kg trisó, aztán ki,majd még 3x ugyanez és utána mehet a víz a fa alá?? az a baj hogy még csak kicsi dobozos kiszerelésű trisót láttam. Hol tudok venni 100kg-t? Meg vajon mennyiért???
Válasz N.. Tamás #3249. hozzászólásáraA trisó is nagyon jó kimosáshoz, 50 liter víz 25 dkg ezt négyszer megcsinálod egy tartálynál és mehet bele a víz öntözésre!
Sziasztok.
Érdeklődni szeretnék hogy mi a véleményetek arról, hogy nagy, sok m3-es gázolajos tartályt kimosni és gyümölcsfa öntözésére használni! Sima vízzel, esetleg mosószerrel keverve és úgy kimosva elég lenne e,vagy kell valami ipari mosást végezni??? Mert azért kárt nem szeretnék okozni magamnak.... Előre is köszönöm a válaszokat. Üdv.Tamás
Meg tudnátok írni, hogyan lehet ezt a Sumi csövet rögzíteni az öntözőrendszerhez.
Mi eddig lécsős műanyag indítóra húztuk rá és bilinccsel rögzítettük, azonban nagyon erősen ereszt mellette.
Mi erre a bevett technológia?
Válasz Berente Antal #3241. hozzászólására mert szerinted a gyümölcs termesztő jobb helyzetbe lesz öntözés még a hagyományos telepítésbe is felfér ha nagyobb szárazság van nem hogy intenziv telepítésnél
Válasz Berente Antal #3241. hozzászólásáraAz engedélyt is 20 évre adják, de a jelentéseket, meg vizsgálatokat évente kell beküldeni.
Vízkémia évente, vízgáz 5 évente, vízszint és hőmérséklet havonta.....
csak hogy ne unatkozzunk.
Válasz Berente Antal #3241. hozzászólásáraFelülvizsgálat nincs. Ha lejár az engedély, lehet hosszabbítást kérni "változatlan műszaki tartalommal. Akkor csak az illetéket kell befizetni, még tervező sem kell hozzá (legalábbis pár éve még így volt, nem vagyok naprakész)
Válasz némedi #3238. hozzászólásáraEz durván sok. Megint a kicsiket vágják agyon. Aki 2,3,4 ha-on zöldségezik, 2018-tól úgy szalad a másik irányba, mint a sicc. Beszéltem ilyen gazdával, ő is 2M körül mondott, pedig semmi extra nincs a kútjával.
Azután 4 évente +százezrek a felülvizsgálat.
Válasz némedi #3235. hozzászólásáraEz nagyon sok (szerintem) Ebből már a terv mellett egy kút kivitelezése is kijönne. Milyen mélyek a kútjaid? nagy átmérőjű, vagy valami extra tulajdonsága van?
Az ismeretségi körben egy 30 m körüli kút létesítési engedélye (illeték és hasonlók nélkül) 200 körül állt meg
Válasz némedi #3237. hozzászólására ez kell ha kifizeted a közel 10 miskát a kutakért víz díjat már em biztos hogy fizetsz mert miből ültetnéd be mert ez az összeg szerintem háromszor is állná a palánta árát
Válasz paprika #3236. hozzászólásáraA fennmaradásihoz a tervdokumentáció, vízvizsgálat, talajtani szakvélemény, és az összes illeték: kútanként 1860000! (ez volt a legolcsóbb)
Sziasztok kérdésem lenne hogy a cseresznyénél milyen öntözést formát használjak 400 méter a sor hossza 5 sorom van 3 méterenként vannak a fáim köszönöm a válaszokat.
Válasz Pintér Zoltán #3230. hozzászólására akkor magyarán egy ásott kút 80000 ez kb 500 köbméter víz háztartásra de ha ivóvíz bázison van a terület még 100000 -rel több ha fúrt öntözésre akkor 800 ezer ha ivóvíz bázison van +1 milla minimum s még egy liter víz se folyt ki az 500 köbméter csak 50fr-tal is évi 50 ezer kp s nem biztos hogy iható az öntöző kutat meg számolja ki magának mindenki lentebb le van írva mennyi víz kell 1q búzának,kukoricának stb: ,hát ez 1ha ára szerintem nem sok kutat kell fúrni a jövőben s majd a homokot seperhetik az Andrássy úton néhány év múlva ha lesz egy kis keleti szél
Válasz Bandita29 #3229. hozzászólásáraPont ezekre a területekre mondja balf*sz vízügyes szakember hogy nem éri meg öntözni. Hát talán az ott gazdálkodónak kellene eldönteni. Ahol meg bejelölték hogy öntözni kellene ott meg nem öntöznek. Vajon miért kicsit gondolkodni kellene....
Válasz Ares 826 #3227. hozzászólásáraHomokon gazdálkodunk. Itt víz nélkül a kukorica bukta,de vastagon. 15-ben jobb volt a termésem,mint tavaly.Már bánom,hogy tavaly nem öntöztem.
2015-ben öntözetlen kukoricám 25-35q/ha az öntözött 150körül. 4 x kapott 30-35mm vizet,ez fájt hektáronként 100ba. (Ez csak az üzemanyag) Szerintem visszajön az ára.
Köszönöm a választ mindenkinek.Megpróbálom átnézni a belinkelt anyagokat,és elkezdem az utánjárást. Van 1 "örökölt" tsz kút,meg már furattam is kettő másikat,biztos el nem hinné senki,hogy 500 m3 alatt van az éves fogyasztás.
Válasz Bandita29 #3220. hozzászólásáraA kukorica öntözését még egyenlőre nem fizetik meg! Szerinted megfizetik??? Ha akkora aszály van mint 2015-ben volt, hogy három hónapig egy csepp eső sem esett akkor három öntözés is kevés, azt ki fizeti meg szerinted?????
Válasz Mihály-963 #3217. hozzászólásáraAz hogy mondjuk megvan a gép rá nem azt jelenti, hogy mehet minden egyenesen. Kutak létesítése se kis feladat. Ha meg erre támogatást is vesz fel az illető már egyből engedélyeztetni is a kell kutat, mert ki hiszi el, hogy támogatást vesz fel olyan akinek nincs hivatalos kútja.
40 forintos búzát kukoricát locsolni gyengébb területen meg még mindig nem kifizetődő.
Válasz Bandita29 #3220. hozzászólásáraBékésben állítólag még a szivattyút is elkobozzák ha engedély nélkül megy az öntözés.
Egy ismerős mondta, ott szigorúbb a víztársaság.
Válasz hhx #3221. hozzászólására az a röhej hogy aki saját maga fúrt kutat vagy ásott ill ott él ahol nincs vezetékes ivóvíz hálózat most egy nagyot sújtanak mert mire bevizsgáltatja egy vagyonba kerül ahol van meg pár tíz ezerért bekötik a hálózatra az öntözés meg ott lehet öntözni ahol víz van mert kiépítette a rendszert a tsz vagy az ág a magán öntözés meg megint egy vagyon több millió 4-5 ha
Válasz Bandita29 #3220. hozzászólásáraHa be tudod magyarázni, hogy 500 m3/év alatti vízkivétel van és kizárólag magánszemély házi vízigénye, és épületed is van a területen, akkor a jegyzőnél el tudod intézni. Ellenkező esetben a vízügyi hatóság az illetékes. Ehhez már jogosult tervező kell, a hatóság is levesz 50000 körül induló igazgatási szolgáltatási díjjal, stb. Összességében néhány százezer pénz (helyzettől függő, mennyi)
Kérdés,hogy büntettek már valakit meg amiatt,hogy engedélyek nélkül öntözött? Tavaly szerencsére nem kellett,de 15 ben komoly károkat okozott a vízhiány kukoricában.
Sekély (10-18m) talajvízkút utólagos engedélyeztetésével kapcsolatban tudja valaki,hogyan kellene megindulni?
Homokon öntözés nélkül nincs élet.Több ezer hektárt öntöznek a kertészek errefelé.Engedélyezett kút talán pár db a többit utólag szerintem lehetetlen a nagy mélység miatt sekélyebben meg nincs elég víz.Ha ezeket megszüntettetik a gazdákkal akkor itt el fog néptelenedni a vidék. A drága energia miatt zömében nagyon korszerűek a rendszerek amik sokba is kerültek ha mindez a nehézfejűség miatt pocsékba megy lesz itt nemulass.
Egy éve fejlesztettem 5 ha öntözését csak a kút+szivattyú majd 2 misi volt + hektáronként kb 600.000 a rendszer ami már eddig is megvolt ha ezt ki kell dobni.......
Válasz Mihály-963 #3217. hozzászólásáraSz*r az egész. Én mindent öntöznék de nincs víz, ahol meg ott vannak földön a hidránsok, csak rá kellene kötni, azok meg nem öntöznek, mert így is úgyis terem, meg nyilván sok a kötöttség.
2017. 2. 2. 05:00|Utolsó módosítás: 2017. 2. 2. 16:16|Kelemen Zoltán | Vállalatok » Mezőgazdaság
Visszatart a vízjogi bürokrácia
Cikk nyomtatása
A Vidékfejlesztési program keretében tavaly májusban megjelent mezőgazdasági vízgazdálkodás-fejlesztési pályázat 49,5 milliárd forintos keretösszegéből eddig mindössze 11-12 milliárd forintra pályáztak a gazdálkodók – értesült a Világgazdaság. Pedig a pályázat célja megfelel a mezőgazdaság igényeinek, hiszen egyebek mellett a klímaváltozáshoz való alkalmazkodása érdekében a vízvisszatartást, a vízkészleteinkkel való fenntartható gazdálkodást, valamint az öntözési infrastruktúra kialakítását támogatja, amire nagy igény lenne a gazdálkodók körében. Az utóbbi időben többször is előfordult, hogy szélsőségek csökkentették a termés mennyiségét és minőségét, mivel ugyanazon vegetációs időben pusztított a belvíz és az aszály. Az öntözött területek növelése reális cél lehetne, ugyanis míg az 1970-es években 300 ezer hektárt öntöztek ténylegesen, mára ez 110-130 ezerre csökkent.
Ugyan sok esetben a meteorológia még a jövő hétre se tudja megmondani, milyen idő lesz, de azért lefuttattak olyan modelleket, amelyek akár 50-70 évre is szimulálják a klímában bekövetkező változásokat. Ezek szerint Magyarországon hosszú távon a nyári csapadék 15-30 százalék közötti csökkenésével kell számolni.
Ez különösen fontos momentum, ha figyelembe vesszük, hogy az öntözést illetően meglehetősen le vagyunk maradva. Nagyjából mindössze 5 százaléknyi termőföldet öntözünk. Dél-Európa számos országában 20-25-30 vagy e fölötti százalékos arány jellemző. hát ezt nehéz lesz behozni főleg ilyen intézkedések s árak miatt de megtanulunk esőtáncot járni az afrikaiaktól talán még azt ki tudjuk fizetni
4662 hozzászólás
Köszönönöm szépen!
Válasz k-laci #3257. hozzászólásáranyomásfokozó szivattyú. Félúton bekötve,sokat segíthet.
Válasz Feritz #3256. hozzászólásárahttp://ozonviz.hu/ontozo/nyomaseses.pdf
Válasz hhx #3254. hozzászólásáraPersze,vagy igyon a tulaj kulacsból!!Miért nem viszik oda a tanyára a központi vizet!Addig talán nem kellene a tanyasi kúttal foglalkozni!
Válasz Feritz #3256. hozzászólásáraja,és szívattyú az kell izmos...
Válasz Feritz #3256. hozzászólására2"-on alul ne is gondolkodj,-hosszu a szakasz nyomáseséssel kell számolni
Üdv Urak! Lenne egy öntözéssel kapcsolatos kérdésem hátha tud valaki segiteni! 120méteres 32-kpe cső hány tisza 2 fejet birna el? Kezdve a 120 méteren lenne az első, 24 méterrel viszább(96. méter) a második illetve még 1 harmadikat nem tudom elbirna-e a cső a 72. méteren? Vagy ahhoz már 40-es cső inkább?
Válasz csuti0 #3253. hozzászólására reméljük ésszerű döntést hoznak mert eddig az őstermelő nem hivatkozhatott hogy háztartási kútja van tiszta diliház volt a jogszabályok halmaza a helyet hogy azt kérték volna hogy regisztrálja mindenki a kútját s kész legfeljebb annyi hogy 500 köbméter alatt vagy fölött használja
Válasz csuti0 #3253. hozzászólásáraA 72/1996 kormányrendelet szerint(már több mint 20 éve) a jegyző engedélye kell a tanyák kútjára. Akkor mit vonnak vissza? Más kérdés, hogy a kutya se törődött vele, de eddig is kellett (volna) rá engedély
Sziasztok!
A kormány kihátrált,visszavonásra került a kutak fennmaradási engedélyeztetésére létrehozott rendelet. A jegyzőknek meg kell szüntetni a már folyamatban levő engedélyeztetéseket,és visszafizetni a már befizetett pénzeket. Egyenlőre nem tiszta még,hogy ez a mezőgazdasági öntözőkutakra,hogy vonatkozik. Lázár arról beszélt,hogy a tanyákon élők a kutakat öntözésre, és háztartási felhasználásra is használják,és ezekre sem kell fen maradásit kérni!
Üdv.:Csuti
azt írja a kamara " véget kell vetni a vizek szabad rablásának" tehát aki engedély nélküli kút vizét használja rabol ???? s akkor az mit csinál aki elkéri azt az özön pénzt egy darab papírért amire rá van írva használatba vételi engedély ???? Mert ugye a gazda csak termés többletet akar ezért használja a vizet de ez rablás
Válasz Ares 826 #3250. hozzászólásáraAkkor felengedem 5000liter vízzel, ebbe 25kg trisó, aztán ki,majd még 3x ugyanez és utána mehet a víz a fa alá?? az a baj hogy még csak kicsi dobozos kiszerelésű trisót láttam. Hol tudok venni 100kg-t? Meg vajon mennyiért???
Válasz N.. Tamás #3249. hozzászólásáraA trisó is nagyon jó kimosáshoz, 50 liter víz 25 dkg ezt négyszer megcsinálod egy tartálynál és mehet bele a víz öntözésre!
Válasz Berente Antal #3248. hozzászólásáraDe mennyit tegyek egy 5m3-es tartályba???
Válasz N.. Tamás #3247. hozzászólásáraBrigéciollal jól ki tudod mosni.
Sziasztok.
Érdeklődni szeretnék hogy mi a véleményetek arról, hogy nagy, sok m3-es gázolajos tartályt kimosni és gyümölcsfa öntözésére használni! Sima vízzel, esetleg mosószerrel keverve és úgy kimosva elég lenne e,vagy kell valami ipari mosást végezni??? Mert azért kárt nem szeretnék okozni magamnak.... Előre is köszönöm a válaszokat. Üdv.Tamás
kösszi
mi a vélemenyed a mikroönözöröl
Válasz Pintér Zoltán #2737. hozzászólásáraSUMI cső rögzítés
Meg tudnátok írni, hogyan lehet ezt a Sumi csövet rögzíteni az öntözőrendszerhez.
Mi eddig lécsős műanyag indítóra húztuk rá és bilinccsel rögzítettük, azonban nagyon erősen ereszt mellette.
Mi erre a bevett technológia?
Köszönöm a válaszokat!
üdv,
Zoli
Válasz Berente Antal #3241. hozzászólására mert szerinted a gyümölcs termesztő jobb helyzetbe lesz öntözés még a hagyományos telepítésbe is felfér ha nagyobb szárazság van nem hogy intenziv telepítésnél
Válasz Berente Antal #3241. hozzászólásáraAz engedélyt is 20 évre adják, de a jelentéseket, meg vizsgálatokat évente kell beküldeni.
Vízkémia évente, vízgáz 5 évente, vízszint és hőmérséklet havonta.....
csak hogy ne unatkozzunk.
Válasz Berente Antal #3241. hozzászólásáraFelülvizsgálat nincs. Ha lejár az engedély, lehet hosszabbítást kérni "változatlan műszaki tartalommal. Akkor csak az illetéket kell befizetni, még tervező sem kell hozzá (legalábbis pár éve még így volt, nem vagyok naprakész)
Válasz némedi #3238. hozzászólásáraEz durván sok. Megint a kicsiket vágják agyon. Aki 2,3,4 ha-on zöldségezik, 2018-tól úgy szalad a másik irányba, mint a sicc. Beszéltem ilyen gazdával, ő is 2M körül mondott, pedig semmi extra nincs a kútjával.
Azután 4 évente +százezrek a felülvizsgálat.
Válasz némedi #3235. hozzászólásáraEz nagyon sok (szerintem) Ebből már a terv mellett egy kút kivitelezése is kijönne. Milyen mélyek a kútjaid? nagy átmérőjű, vagy valami extra tulajdonsága van?
Az ismeretségi körben egy 30 m körüli kút létesítési engedélye (illeték és hasonlók nélkül) 200 körül állt meg
Válasz némedi #3237. hozzászólására ez kell ha kifizeted a közel 10 miskát a kutakért víz díjat már em biztos hogy fizetsz mert miből ültetnéd be mert ez az összeg szerintem háromszor is állná a palánta árát
Válasz némedi #3237. hozzászólásárahttp://www.kormany.hu/download/d/bd/f0000/egyes%20v%C3%ADzgazd%C3%A1lkod%C3%A1si%20miniszteri%20rendeletek.pdf#%21DocumentBrowse
Ezen törvény alapján!
Válasz paprika #3236. hozzászólásáraA fennmaradásihoz a tervdokumentáció, vízvizsgálat, talajtani szakvélemény, és az összes illeték: kútanként 1860000! (ez volt a legolcsóbb)
Válasz némedi #3235. hozzászólásáraSzia ezt mire kérted? a fennmaradási engedély került ennyibe az 5 kútra ?
Válasz hhx #3221. hozzászólásáraNègy árajánlatot kértem az 5 db mezőgazdasági kutamra. A legolcsóbb 1860000ft/db
Válasz kosamate #3233. hozzászólásáraÜdv,
CSepegtető gomba fa/2db
http://ontozeswebshop.hu/spl/403851/Csepegteto-gombak-es-szerelvenyek
vagy
mikróöntözők
http://ontozeswebshop.hu/spl/114902/Netafim-Supernet-gyumolcsos-ontozes
Természetesen vízforrás függő is.
Zsolt
Sziasztok kérdésem lenne hogy a cseresznyénél milyen öntözést formát használjak 400 méter a sor hossza 5 sorom van 3 méterenként vannak a fáim köszönöm a válaszokat.
Válasz Pintér Zoltán #3230. hozzászólására akkor magyarán egy ásott kút 80000 ez kb 500 köbméter víz háztartásra de ha ivóvíz bázison van a terület még 100000 -rel több ha fúrt öntözésre akkor 800 ezer ha ivóvíz bázison van +1 milla minimum s még egy liter víz se folyt ki az 500 köbméter csak 50fr-tal is évi 50 ezer kp s nem biztos hogy iható az öntöző kutat meg számolja ki magának mindenki lentebb le van írva mennyi víz kell 1q búzának,kukoricának stb: ,hát ez 1ha ára szerintem nem sok kutat kell fúrni a jövőben s majd a homokot seperhetik az Andrássy úton néhány év múlva ha lesz egy kis keleti szél
Válasz Bandita29 #3229. hozzászólásáraPont ezekre a területekre mondja balf*sz vízügyes szakember hogy nem éri meg öntözni. Hát talán az ott gazdálkodónak kellene eldönteni. Ahol meg bejelölték hogy öntözni kellene ott meg nem öntöznek. Vajon miért kicsit gondolkodni kellene....
Válasz Bandita29 #3220. hozzászólásáraKatrasztófavédlem vízjogi tájékoztató. (1).pdfKút tájékoztató
Válasz Ares 826 #3227. hozzászólásáraHomokon gazdálkodunk. Itt víz nélkül a kukorica bukta,de vastagon. 15-ben jobb volt a termésem,mint tavaly.Már bánom,hogy tavaly nem öntöztem.
2015-ben öntözetlen kukoricám 25-35q/ha az öntözött 150körül. 4 x kapott 30-35mm vizet,ez fájt hektáronként 100ba. (Ez csak az üzemanyag) Szerintem visszajön az ára.
Köszönöm a választ mindenkinek.Megpróbálom átnézni a belinkelt anyagokat,és elkezdem az utánjárást. Van 1 "örökölt" tsz kút,meg már furattam is kettő másikat,biztos el nem hinné senki,hogy 500 m3 alatt van az éves fogyasztás.
Válasz Bandita29 #3220. hozzászólásáraA kukorica öntözését még egyenlőre nem fizetik meg! Szerinted megfizetik??? Ha akkora aszály van mint 2015-ben volt, hogy három hónapig egy csepp eső sem esett akkor három öntözés is kevés, azt ki fizeti meg szerinted?????
Válasz Bandita29 #3220. hozzászólásárahttp://www.nak.hu/kiadvanyok/kiadvanyok/831-tajekoztato-az-engedely-nelkuli-kutak-engedelyezesehez?path=kiadvanyok
http://www.katasztrofavedelem.hu/letoltes/iparbiztonsag/vizugy/tajekoztato-engedely-nelkul.pdf
Válasz Mihály-963 #3217. hozzászólásáraAz hogy mondjuk megvan a gép rá nem azt jelenti, hogy mehet minden egyenesen. Kutak létesítése se kis feladat. Ha meg erre támogatást is vesz fel az illető már egyből engedélyeztetni is a kell kutat, mert ki hiszi el, hogy támogatást vesz fel olyan akinek nincs hivatalos kútja.
40 forintos búzát kukoricát locsolni gyengébb területen meg még mindig nem kifizetődő.
Válasz Bandita29 #3220. hozzászólásáraBékésben állítólag még a szivattyút is elkobozzák ha engedély nélkül megy az öntözés.
Egy ismerős mondta, ott szigorúbb a víztársaság.
Válasz Mihály-963 #3222. hozzászólásáraHa ott élsz, és ivóvíznek kell, akkor a jegyző hatásköre, sokkal egyszerűbb eljárással és alacsonyabb költséggel
Válasz hhx #3221. hozzászólására az a röhej hogy aki saját maga fúrt kutat vagy ásott ill ott él ahol nincs vezetékes ivóvíz hálózat most egy nagyot sújtanak mert mire bevizsgáltatja egy vagyonba kerül ahol van meg pár tíz ezerért bekötik a hálózatra az öntözés meg ott lehet öntözni ahol víz van mert kiépítette a rendszert a tsz vagy az ág a magán öntözés meg megint egy vagyon több millió 4-5 ha
Válasz Bandita29 #3220. hozzászólásáraHa be tudod magyarázni, hogy 500 m3/év alatti vízkivétel van és kizárólag magánszemély házi vízigénye, és épületed is van a területen, akkor a jegyzőnél el tudod intézni. Ellenkező esetben a vízügyi hatóság az illetékes. Ehhez már jogosult tervező kell, a hatóság is levesz 50000 körül induló igazgatási szolgáltatási díjjal, stb. Összességében néhány százezer pénz (helyzettől függő, mennyi)
Kérdés,hogy büntettek már valakit meg amiatt,hogy engedélyek nélkül öntözött? Tavaly szerencsére nem kellett,de 15 ben komoly károkat okozott a vízhiány kukoricában.
Sekély (10-18m) talajvízkút utólagos engedélyeztetésével kapcsolatban tudja valaki,hogyan kellene megindulni?
Homokon öntözés nélkül nincs élet.Több ezer hektárt öntöznek a kertészek errefelé.Engedélyezett kút talán pár db a többit utólag szerintem lehetetlen a nagy mélység miatt sekélyebben meg nincs elég víz.Ha ezeket megszüntettetik a gazdákkal akkor itt el fog néptelenedni a vidék. A drága energia miatt zömében nagyon korszerűek a rendszerek amik sokba is kerültek ha mindez a nehézfejűség miatt pocsékba megy lesz itt nemulass.
Egy éve fejlesztettem 5 ha öntözését csak a kút+szivattyú majd 2 misi volt + hektáronként kb 600.000 a rendszer ami már eddig is megvolt ha ezt ki kell dobni.......
Válasz Mihály-963 #3217. hozzászólásáraSz*r az egész. Én mindent öntöznék de nincs víz, ahol meg ott vannak földön a hidránsok, csak rá kellene kötni, azok meg nem öntöznek, mert így is úgyis terem, meg nyilván sok a kötöttség.
Visszatart a vízjogi bürokrácia
2017. 2. 2. 05:00|Utolsó módosítás: 2017. 2. 2. 16:16|Kelemen Zoltán | Vállalatok » Mezőgazdaság
Visszatart a vízjogi bürokrácia
Cikk nyomtatása
A Vidékfejlesztési program keretében tavaly májusban megjelent mezőgazdasági vízgazdálkodás-fejlesztési pályázat 49,5 milliárd forintos keretösszegéből eddig mindössze 11-12 milliárd forintra pályáztak a gazdálkodók – értesült a Világgazdaság. Pedig a pályázat célja megfelel a mezőgazdaság igényeinek, hiszen egyebek mellett a klímaváltozáshoz való alkalmazkodása érdekében a vízvisszatartást, a vízkészleteinkkel való fenntartható gazdálkodást, valamint az öntözési infrastruktúra kialakítását támogatja, amire nagy igény lenne a gazdálkodók körében. Az utóbbi időben többször is előfordult, hogy szélsőségek csökkentették a termés mennyiségét és minőségét, mivel ugyanazon vegetációs időben pusztított a belvíz és az aszály. Az öntözött területek növelése reális cél lehetne, ugyanis míg az 1970-es években 300 ezer hektárt öntöztek ténylegesen, mára ez 110-130 ezerre csökkent.
Nagyon kevés az öt százaléknyi öntözhető terület
Ugyan sok esetben a meteorológia még a jövő hétre se tudja megmondani, milyen idő lesz, de azért lefuttattak olyan modelleket, amelyek akár 50-70 évre is szimulálják a klímában bekövetkező változásokat. Ezek szerint Magyarországon hosszú távon a nyári csapadék 15-30 százalék közötti csökkenésével kell számolni.
Ez különösen fontos momentum, ha figyelembe vesszük, hogy az öntözést illetően meglehetősen le vagyunk maradva. Nagyjából mindössze 5 százaléknyi termőföldet öntözünk. Dél-Európa számos országában 20-25-30 vagy e fölötti százalékos arány jellemző. hát ezt nehéz lesz behozni főleg ilyen intézkedések s árak miatt de megtanulunk esőtáncot járni az afrikaiaktól talán még azt ki tudjuk fizetni
Válasz dutrancs #3213. hozzászólásáraValaki MA-500-as szivattyút keresett,arra írtam!
Válasz dutrancs #3213. hozzászólásáraEgy korábbi hozzászólásra reagáltam volna.de még nem mozgok otthonosan itt nálatok!! Bocs!!
Jó lenne ,ha egy példány előkerülne belőle.