Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak632 FtBenzin árak614 FtEUR411.02 FtUSD395.26 FtCHF439.37 FtGBP495.29 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz vdkmr60 #699. hozzászólásáraSzia!
2 kutunk van a vízbázis védő területén, 91-ben fúrattuk az elsőt amire akkor még nem kelet engedély. A másikat 95-ben, annak megvan minden engedélye,vízórával el van látva,igaz azt nem használjuk. És most jön a csavar,valamikor 2000 környékén berakták a vízbázis védő területébe,azt is csak azért tudtam meg, mert szerettem volna fúratni egy 3.-at engedéllyel,és a kútfúró tájékoztatott,hogy bizony nem lehetséges. Ha lesz időm valamikor megérdeklődöm,hogy most mi is van,de nem sietek, ahogy a dolgok alakulnak,lesz itt még sok változás.
Üdv.: Csuti
Válasz csuti0 #688. hozzászólásáraSzia Csuti!
Ha vízbázis védő terület peremén vagy egy 12--15 méteres kúttal, arra kap(hat)sz engedélyt?
Hasonlóban járok, és ültetvényt szeretnék locsolni.
Eddig azt mondták, h lehetetlen küldetés...
Köszönöm válaszod,
Üdv.
Péter
Válasz kis Zombi #695. hozzászólásáraVan rá való vízóra. De a lefolyó csőből készült lyukak nem minősülnek kútnak. Tisztességes kútfúró nem is rak le ilyen csövet.....
Válasz Ares 826 #694. hozzászólásáraAz első vízzáró rétegig csak talajvíz van mindenholl. Ezt lehet felhasználni öntözésre. Valamint háztartás ellátására.
Ha a víz minőség nem megfelelő akkor új szabványos kutat kell fúrni az sem nagy kaland csak pénzbe kerül. Pár milló.
Válasz Nyomasek Bobo #693. hozzászólásáraNem tudni mi lesz a vége! De 25 méterig nálunk is csak talajvíz van! A települést ellátó víz az összes kút az 100 méter alatti talpmélységgel rendelkezik! Remélem nem lesz kötelező később sem az a vízmérő óra!
Válasz Boldizsar90 #689. hozzászólásáraA környező legális kutak rétegsorából, amit a vízföldtani naplóban szokás rögzíteni. A kút fúrásakor fel szokták jegyezni, hogy milyen mélységben milyen talajokat találtak. Az ilyen (és egyéb) fúrások adataiból földtani szelvényeket is szoktak csinálni egy adott területre.
Válasz hargi #686. hozzászólásáraSzia!
Nem a kút mélysége határozza meg a kivehető víz mennyiségét,mifelénk 12m-es kút a sóderból, akár percenként 1m3 vizet is tud adni.
Mi pl. benne vagyunk a vízbázis védő területében,2-3 km-re vannak a Duna menti ivóvíz kutak,amik ellátják a fővárost vízzel. Ugyanazt a sóderágyon szűrt Duna vizet öntözzük, mint amit a pestiek isznak.
Üdv.: Csuti
"A bejelentési kötelezettséget szankciómentesen december 31-ig lehet megtenni a Nemzeti Földügyi Központnál. – A bejelentés, illetve az engedélyezési eljárás mentes az illeték- és díjfizetési kötelezettség alól, aki ennek eleget tesz továbbra is díjmentesen üzemeltetheti a kútját – erősítette meg az agrárminiszter. "
Válasz barazdabetyar. #685. hozzászólásáraHa nem érint vízbázist, akkor az nem kút :). Viccen kívül, szerintem a rétegvízre, védett vízbázisra gondolt a költő. Az 50 m-t még talajvíznek tekintik, annak ellenére, hogy ilyen mélységig is előfordulhatnak többé-kevésbé vízzáró rétegek, amik alatt már rétegvíz-szerű vizek vannak. Egyébként ez még ésszerű kompromisszum volna. Egy 20-30 m mély, 40 mm-es csőkút az 50 l/perc vízhozamával nem ugyanaz a kategória , mint egy mélyebb, sokkal nagyobb vízhozamú kút. Az egyik kertlocsolásra elég, a másik meg hektárokra. Nem kéne a kettőt egy kalap alá venni
Font Sándor Győrffy Balázs társaságában
23.04.11
·
❗️❗️❗️A belterületen, engedély nélküli FÚRT KUTAK bejelentési kötelezettsége kapcsán egyelőre nincs semmi teendője a tulajdonosoknak! ❗️❗️❗️
Az Országgyűlés már megpróbálta jogi környezetbe foglalni az új szabályozást, de azt az Alkotmánybíróság egy összeférhetetlenség miatt megsemmisítette.
A törvényalkotás újra indul, ami komoly kihívás az előkészítést végző csapatnak. Természetesen fontos a környezet, és a víz védelmének szempontjai és az Alaptörvényben lefektetett keretek, de ugyanilyen fontos a gazdák, és a kúttulajdonosok érdekei is. Dolgozunk az eljárásrend jogszabályi formába foglalásán, de addig is a legfontosabb: a házi fúrtkutak tulajdonosainak (és a külterületen 50 m-nél nem mélyebbre fúrt öntözési célú kutak esetében) egyelőre semmit nem kell tenniük a tulajdonosoknak. Munkánk eredményeként reméljük, hogy olyan jogszabályt sikerül elfogadnia a parlamentnek, amely megfelel a környezetvédelmi szempontoknak, a kút tulajdonosoknak, és az Alaptörvényben foglaltaknak is. Vezetésemmel a mai napon ez az előkészítő munka megkezdődött.
Válasz fannika0172 #674. hozzászólásáraNos ez nem ilyen egyszerű, egyrészt szerintem a kormány rosszul kommunikál, vélhetően a megoldás az lenne, hogy a jegyzői körbe tartozó, ásott kút, és felső vízadó rétegű öntözőkút melyből háztáji mértékben vesznek ki vizet az lehetne egyszerűsített eljárás, de hol húzod meg a határt? Jogszabályilag, ezen gondolkodjunk, miért is nem egyszerű ez.
Ásott kút egyszerű, nem kérdés (bár van ahol egy ásott kútból 8 méter mélyről a Duna kavicságyán jön 2000 liter percenként...)
De a fúrt kútnak nem a kút átmérője hanem a kiképzése a probléma. Felénk simán fúrtak minden vízadó réteget összekötve a felszíntől 100 méterig. Eredmény? Ásott kutakból elment a víz, másrészt a nitrát megy lefelé és már a 70 méteres kutak is nitrátosak, gyerekek számára nem fogyasztható. Ezzel nem tud mit, kezdeni sem a szakma, sem a politika.
Csak egy tanulság bárki vehet ma kútfúró berendezést anélkül, hogy ismerne olyan alapfogalmakat, mint talajtan, földtan, rétegrend. Egyik ismerősön, most jár kútfúró iskolába, s van sok eddig fekete kútfúró, hogy legyen papírja... Rádöbbenek, jobb esetben mit csináltak eddig rosszul de a többség, lila gőze sincs, s nem is érdekli, hát még a megrendelő, Ő mit tud a földtanról, vízzáró rétegekről. Stb. Pedig 10 perc alatt sok infót találni már a neten...
A minisztérium remélte, hogy nem lesz ennyire szigorú az EU- de az lett. A kérdés csupán annyi volt, a földlapú, és termeléshez kötött támogatások kifizetésének feltétele lesz -e az érvényes vízjogi üzemelési engedély.
Sokaknak fogalma sincs mekkora munka, s amúgy milyen komoly szakmai hozzáértés van ma az Agrárminisztériumban. Csak ezt a Miniszternek nem egyszerű 5 mondatban a sajtóban elmondani.
Szóval olyan nincs hogy nem illik elverni a port, olyan van hogy betartok egy szabályt, vagy sem, ha nem akkor vagy lesz következménye vagy nem. Mivel az volt az elmúlt 30 évben hogy nem voltak komoly következmények ezért a többség szart az egészre. Te pl bejelentetted a kutad a jegyzőnek amikor megfúrtátok? Gondolom nem, mert akkor nem lenne most problémád. A szabály már akkor is élt. Csak tettél rá. Most pedig a többség aki így járt el, hibáztatja a kormányt, vagy bárkit, csak épp nem magát...
Válasz fannika0172 #674. hozzászólásáraMegtaláltam pontosan így jött le de sehol semmi info v.űrlap ami kitölthető lenne-:"megkönnyítették a mezőgazdasági öntözési célú kutak nyilvántartásba vételét és a vízjogi engedélyezés eljárását is. A bonyolult adminisztráció helyett egy egyszerűsített adatlapon kell a bejelentést megtenni, ha a vízkivétel kizárólag talajvízből történik."
Válasz Csyzy #667. hozzászólására Szóval igazad van de nehasonlítsuk már össze Gizikét a gőzekével az-az ha neked van egy 400 milliméteres cső kút amely akár 20ha öntözését lehetővé teszi s te ezért fizettél kb 2 millát míg az én kis 40 milliméteres 30 méter mély fúrt kutam amelyet néhány gyümölcsfa permetezéséhez öntözéséhez fúrrattam éves szinten 100 köbméter vizet sem veszek ki belőle s ezért én fizessek 200 ezret vagy szakszerűen szüntessem meg 300 ezerért szóval a szokásos átesünk a ló másik oldalára kormányprogram folyik a te írásodból is , Egy kérdésem még lenne ha te már tudtad a kormányt is tájékoztattad mint írod "Még a minisztériumban sem hitték el" akkor valakik hibáztak nem és ezért nem illik a gazdákon verni a port az már csak hab a tortán hogy megint a kicsiket ütik a legjobban ja és ugye az össze vissza dumából mi a valóság még ma sem tudni igaz hogy amit a miniszter úr mondot hogy van lehetőség az egyszerűsítet bejelentésre vagy maradt a régi procedura
Válasz Gandhy #670. hozzászólásáraSzerintem semmit. Egyreszt majd kiforrja magat. Masreszt az nem furt kut (asott
lehet, de nem tudom) es nem ontozesi celu. Vagy temesd be ha nem akarod hasznalni. Ha gemeskutkent jelölve van a meparban, akkor vigyázz, azokat asszem meg kell őrizni a 2010?-és állapotukban.
Válasz Gandhy #670. hozzászólásáraÍrj email-t (mg.kut@nfk.gov.hu) az nfk-nak, eléggé segítőkészek, nekem eddig mindig viszonylag hamar (2-3 nap) alatt válaszoltak. Telefonon nehéz velük beszélni, meg eléggé nagy lehet a fluktuáció, 2-3 alkalom után mindig új ember került elő, a korábban megadott szám nem csengett ki, a kolléga már nem dolgozik itt, stb.
Válasz #bandi #668. hozzászólásáraÉs én még mindig ott vagyok leragadva, hogy a nem használt 2 rétikutammal mit csináljak, temessem be? Valamikor a távoli múltban legeltettek és itatásra használták, még a betonvályú is ott árválkodik. Nem akarnék a semmiért sokat fizetni.
Válasz Csyzy #667. hozzászólásáraEz így is lesz. De a kertikutat senki nem fogja bevallani, az tuti. Viszont aki ebből él, mondjuk egy kertészeti vállalkozás, annak érdemes résen lenni, mert meg fogják szivatni az embert, ha akarják.
jól belerúgok a méhkasba figyelem öveket bekötni! Szólok előre nem érdekel az sem ha kormány propagandistának mondtok, sem ha utálkoztok, akkor csak vakon tovább hajrá tovább.
Nekem van 2 kutam, az egyik 23 éve legális a másikkal kicsit szívunk, mert eltértünk a tervtől, és nem kaptunk elsőre engedélyt. Tehát pontosan jól tudom, mi a rákfenéje az engedélyeztetésnek.
Azt mondom: lassan olvassa el mindenki : LEJÁRT AZ IDŐ !!! Végre mindenki járhatja a kanosszát amit mi, akinek van engedélye végigjártunk. Sokan legyintettek, hátam mögött lehülyéztek, most elért a technika oda, hogy (jelezem már 10 éve láttam ilyen térképeket kb), amin jól látszik, műhold alapján, hogy van öntözve a terület vagy nincs! Idén teszt jelleggel a termelők 10%-át fogják ellenőrizni kb 2025 től mindenkit.
Ágyő termeléshez kötött támogatás, ha nincs engedélyed és EZ JÓL VAN ÍGY!!! Legalább nekünk több pénz jut.
Az engedélyes kút sokat fog érni. Jogosan. Kell hozzá, talajvédelmi terv, kútterv, öntöző rendszerterv, alaphangon ez közel 1 milla / kút. Javaslom aki komolyan gondolja gyorsan keressen tervezőt, talajtani szakértőt, mert el fognak fogyni a kapacitások. Az árak pedig felmennek.
Sőt, ha elfogy a kvóta a későn ébredő nem fog fennmaradási engedélyt kapni.
Aki pedig nem olvasott volna szaksajtót, jelezem ezt nem most találta ki az UNió, hanem a magyar kormányok, eddig tudták elhúzni a dolgot.
Az Eu jogosan a pénzért elvár dolgokat. Pl. Környezetvédelmet. Az Eu nem termelés akar, hanem fenntarthatóságot. stb. Lehet szidni a kormányt összesküvés elméleteket gyártani meg egyéb baromságokat.
A dolog egyszerű. Ha öntözni szeretnél, és támogatást kapni: legyen rendben minden PAPÍROD!
Az ellenőrzéshez pedig már ki se kell menni.... a Nagy testvér figyel téged ne feledd... tudjátok 1984, ma már valóság... szokd meg vagy szökj meg...
1 éve amikor olvasgattuk a tervezett támogatási kereteket a következő 7 éves ciklusra, már mondtuk vége a dalnak. Még a minisztériumban sem hitték el. De mi akik ismerjük az EU bürokratáit és megéltünk, egy két komoly ellenőrzést, már tudtuk, a játék erre megy ki. Véget ér a magyar szabadságharc. Aki beáll a sorba kap támogatást aki nem az előbb vagy utóbb megszívja. ENNYI. Lehet vitatkozni velem... csak nem érdemes.
Válasz #bandi #662. hozzászólásáraKolléga valószínűleg nem fizet adót, ezért ilyen könnyelmű, bár nem tudom, hallott-e a világélvonalba tartozó áfánkról, vagy az üzemanyagot terhelő jövedéki adóról, stb., léteznek ám fogyasztást terhelő adók is, nem csupán jövedelem után fizetett adónemek, hiába na, nem lehet mindenki tájékozott minden terén, de azért elvárható egy minimum szint…
Válasz medikus #660. hozzászólásáraMindent az állampolgár fizet. A kormány csak újraelosztja a befizetéseket. Jó esetben tönbbnyire az állampolgároknak, rossz esetben inkább a haveroknak, rokonoknak. Ez évszázadok óta így megy. Olyan nincs, hogy azt az “állam” fizeti. Régen az államférfiak a saját pénzükből építettek akadémiát, ma csak a milliós fizetést felvenni ülnek be egy elnökségbe. Változik a világ.
Válasz DDT #647. hozzászólásáraMegnyugodhatsz. Sok ilyen gyökérrel találkoztam már amilyen te vagy, de nem tudtak megszivatni akik jelentgettek. Azok sem tudták jó néven venni, hogyha az ember keményen dolgozik, és nem azt nézi, hogy a másik mit csinál, nem foglalkozik más dolgával, úgyis el lehet érni valamit, mondjuk a semmiből .
903 hozzászólás
Válasz Nyomasek Bobo #700. hozzászólásáraPVC cső.
Válasz vdkmr60 #699. hozzászólásáraSzia!
2 kutunk van a vízbázis védő területén, 91-ben fúrattuk az elsőt amire akkor még nem kelet engedély. A másikat 95-ben, annak megvan minden engedélye,vízórával el van látva,igaz azt nem használjuk. És most jön a csavar,valamikor 2000 környékén berakták a vízbázis védő területébe,azt is csak azért tudtam meg, mert szerettem volna fúratni egy 3.-at engedéllyel,és a kútfúró tájékoztatott,hogy bizony nem lehetséges. Ha lesz időm valamikor megérdeklődöm,hogy most mi is van,de nem sietek, ahogy a dolgok alakulnak,lesz itt még sok változás.
Üdv.: Csuti
Jelen állás szerint akkor ami belterületen lévő fúrt kút, ami mezőgazdasági céllal van, nincs jelenleg bejelentési kötelezettség?
Válasz MrPoke #697. hozzászólásáraA KG cső minek minősül?
Válasz csuti0 #688. hozzászólásáraSzia Csuti!
Ha vízbázis védő terület peremén vagy egy 12--15 méteres kúttal, arra kap(hat)sz engedélyt?
Hasonlóban járok, és ültetvényt szeretnék locsolni.
Eddig azt mondták, h lehetetlen küldetés...
Köszönöm válaszod,
Üdv.
Péter
Válasz kis Zombi #695. hozzászólásáraszivattyú nyomóágra
Válasz kis Zombi #695. hozzászólásáraVan rá való vízóra. De a lefolyó csőből készült lyukak nem minősülnek kútnak. Tisztességes kútfúró nem is rak le ilyen csövet.....
Válasz Ares 826 #694. hozzászólásáraAz első vízzáró rétegig csak talajvíz van mindenholl. Ezt lehet felhasználni öntözésre. Valamint háztartás ellátására.
Ha a víz minőség nem megfelelő akkor új szabványos kutat kell fúrni az sem nagy kaland csak pénzbe kerül. Pár milló.
Válasz Ares 826 #694. hozzászólásáraNa pl. egy 63-as kútra hogy lehet egyáltalán vízmérő órát rakni ?
Ismerős furatot a szántóföld végébe 63 as kutat, permetezéskor onnan veszi a vizet. Évente 5-10 köbméternél többet nem vesz ki a kútból.
Válasz Nyomasek Bobo #693. hozzászólásáraNem tudni mi lesz a vége! De 25 méterig nálunk is csak talajvíz van! A települést ellátó víz az összes kút az 100 méter alatti talpmélységgel rendelkezik! Remélem nem lesz kötelező később sem az a vízmérő óra!
Válasz Ares 826 #691. hozzászólásáraMég...
Válasz Boldizsar90 #689. hozzászólásáraA környező legális kutak rétegsorából, amit a vízföldtani naplóban szokás rögzíteni. A kút fúrásakor fel szokták jegyezni, hogy milyen mélységben milyen talajokat találtak. Az ilyen (és egyéb) fúrások adataiból földtani szelvényeket is szoktak csinálni egy adott területre.
Tegnapi hír, hogy 25 méter mély kutaknál nem kell vízórát felszerelni!
Válasz hargi #686. hozzászólásáraNálunk az első vízzáró réteg 15-20 a második 35-40 méteren van.Akkor nem kell jelenteni?
Válasz hargi #686. hozzászólásáraÉs honnan tudják majd megmondani, hogy talajvíz vagy rétegvíz? Hogy élerte e a vízzáró réteget?
Válasz hargi #686. hozzászólásáraSzia!
Nem a kút mélysége határozza meg a kivehető víz mennyiségét,mifelénk 12m-es kút a sóderból, akár percenként 1m3 vizet is tud adni.
Mi pl. benne vagyunk a vízbázis védő területében,2-3 km-re vannak a Duna menti ivóvíz kutak,amik ellátják a fővárost vízzel. Ugyanazt a sóderágyon szűrt Duna vizet öntözzük, mint amit a pestiek isznak.
Üdv.: Csuti
"A bejelentési kötelezettséget szankciómentesen december 31-ig lehet megtenni a Nemzeti Földügyi Központnál. – A bejelentés, illetve az engedélyezési eljárás mentes az illeték- és díjfizetési kötelezettség alól, aki ennek eleget tesz továbbra is díjmentesen üzemeltetheti a kútját – erősítette meg az agrárminiszter. "
(50 méterig.?)
https://www.teol.hu/helyi-kozelet/2023/04/uj-hir-a-furt-kutak-tulajdonosainak
Válasz barazdabetyar. #685. hozzászólásáraHa nem érint vízbázist, akkor az nem kút :). Viccen kívül, szerintem a rétegvízre, védett vízbázisra gondolt a költő. Az 50 m-t még talajvíznek tekintik, annak ellenére, hogy ilyen mélységig is előfordulhatnak többé-kevésbé vízzáró rétegek, amik alatt már rétegvíz-szerű vizek vannak. Egyébként ez még ésszerű kompromisszum volna. Egy 20-30 m mély, 40 mm-es csőkút az 50 l/perc vízhozamával nem ugyanaz a kategória , mint egy mélyebb, sokkal nagyobb vízhozamú kút. Az egyik kertlocsolásra elég, a másik meg hektárokra. Nem kéne a kettőt egy kalap alá venni
Válasz endypapa_20120 #684. hozzászólására50 méter ha vízbázist nem ér.Vízbázis fogalma????
Font Sándor Győrffy Balázs társaságában
23.04.11
·
❗️❗️❗️A belterületen, engedély nélküli FÚRT KUTAK bejelentési kötelezettsége kapcsán egyelőre nincs semmi teendője a tulajdonosoknak! ❗️❗️❗️
Az Országgyűlés már megpróbálta jogi környezetbe foglalni az új szabályozást, de azt az Alkotmánybíróság egy összeférhetetlenség miatt megsemmisítette.
A törvényalkotás újra indul, ami komoly kihívás az előkészítést végző csapatnak. Természetesen fontos a környezet, és a víz védelmének szempontjai és az Alaptörvényben lefektetett keretek, de ugyanilyen fontos a gazdák, és a kúttulajdonosok érdekei is. Dolgozunk az eljárásrend jogszabályi formába foglalásán, de addig is a legfontosabb: a házi fúrtkutak tulajdonosainak (és a külterületen 50 m-nél nem mélyebbre fúrt öntözési célú kutak esetében) egyelőre semmit nem kell tenniük a tulajdonosoknak. Munkánk eredményeként reméljük, hogy olyan jogszabályt sikerül elfogadnia a parlamentnek, amely megfelel a környezetvédelmi szempontoknak, a kút tulajdonosoknak, és az Alaptörvényben foglaltaknak is. Vezetésemmel a mai napon ez az előkészítő munka megkezdődött.
https://www.agroinform.hu/kerteszet_szoleszet/furt-kutak-moratorium-engedelyeztetes-koltseg-63648-001?
Válasz Csyzy #681. hozzászólásáraKöszönöm! De nekem csak egy 25 éve fúrt 40mm PVC csőkút van.
Válasz Csyzy #680. hozzászólására
Válasz Zoli3 #677. hozzászólására
Válasz fannika0172 #674. hozzászólásáraNos ez nem ilyen egyszerű, egyrészt szerintem a kormány rosszul kommunikál, vélhetően a megoldás az lenne, hogy a jegyzői körbe tartozó, ásott kút, és felső vízadó rétegű öntözőkút melyből háztáji mértékben vesznek ki vizet az lehetne egyszerűsített eljárás, de hol húzod meg a határt? Jogszabályilag, ezen gondolkodjunk, miért is nem egyszerű ez.
Ásott kút egyszerű, nem kérdés (bár van ahol egy ásott kútból 8 méter mélyről a Duna kavicságyán jön 2000 liter percenként...)
De a fúrt kútnak nem a kút átmérője hanem a kiképzése a probléma. Felénk simán fúrtak minden vízadó réteget összekötve a felszíntől 100 méterig. Eredmény? Ásott kutakból elment a víz, másrészt a nitrát megy lefelé és már a 70 méteres kutak is nitrátosak, gyerekek számára nem fogyasztható. Ezzel nem tud mit, kezdeni sem a szakma, sem a politika.
Csak egy tanulság bárki vehet ma kútfúró berendezést anélkül, hogy ismerne olyan alapfogalmakat, mint talajtan, földtan, rétegrend. Egyik ismerősön, most jár kútfúró iskolába, s van sok eddig fekete kútfúró, hogy legyen papírja... Rádöbbenek, jobb esetben mit csináltak eddig rosszul de a többség, lila gőze sincs, s nem is érdekli, hát még a megrendelő, Ő mit tud a földtanról, vízzáró rétegekről. Stb. Pedig 10 perc alatt sok infót találni már a neten...
A minisztérium remélte, hogy nem lesz ennyire szigorú az EU- de az lett. A kérdés csupán annyi volt, a földlapú, és termeléshez kötött támogatások kifizetésének feltétele lesz -e az érvényes vízjogi üzemelési engedély.
Sokaknak fogalma sincs mekkora munka, s amúgy milyen komoly szakmai hozzáértés van ma az Agrárminisztériumban. Csak ezt a Miniszternek nem egyszerű 5 mondatban a sajtóban elmondani.
Szóval olyan nincs hogy nem illik elverni a port, olyan van hogy betartok egy szabályt, vagy sem, ha nem akkor vagy lesz következménye vagy nem. Mivel az volt az elmúlt 30 évben hogy nem voltak komoly következmények ezért a többség szart az egészre. Te pl bejelentetted a kutad a jegyzőnek amikor megfúrtátok? Gondolom nem, mert akkor nem lenne most problémád. A szabály már akkor is élt. Csak tettél rá. Most pedig a többség aki így járt el, hibáztatja a kormányt, vagy bárkit, csak épp nem magát...
Akkor amit 1992 előtt csináltak azzal nincs teendő?
Hol van az leírva milyen típusú digitális vízmérő felel meg? Hogyan kell azt elhelyezni?
Csak azt találtam a fényképét mellékelni kell meg a hitelesítési jegyzőkönyvet.
Válasz fannika0172 #675. hozzászólásáraitt van az adatlap https://nfk.gov.hu/mezogazdasagi_kutak_hatosagi_osztalya_ws_20230317
de semmi segédlet honnan vegyek hivatkozási számot, vízkönyvi szám, hivatkozási szám
ügyfélkapus belépéssel lenne kitölthető
Válasz fannika0172 #674. hozzászólásáraMegtaláltam pontosan így jött le de sehol semmi info v.űrlap ami kitölthető lenne-:"megkönnyítették a mezőgazdasági öntözési célú kutak nyilvántartásba vételét és a vízjogi engedélyezés eljárását is. A bonyolult adminisztráció helyett egy egyszerűsített adatlapon kell a bejelentést megtenni, ha a vízkivétel kizárólag talajvízből történik."
Válasz Csyzy #667. hozzászólására Szóval igazad van de nehasonlítsuk már össze Gizikét a gőzekével az-az ha neked van egy 400 milliméteres cső kút amely akár 20ha öntözését lehetővé teszi s te ezért fizettél kb 2 millát míg az én kis 40 milliméteres 30 méter mély fúrt kutam amelyet néhány gyümölcsfa permetezéséhez öntözéséhez fúrrattam éves szinten 100 köbméter vizet sem veszek ki belőle s ezért én fizessek 200 ezret vagy szakszerűen szüntessem meg 300 ezerért szóval a szokásos átesünk a ló másik oldalára kormányprogram folyik a te írásodból is , Egy kérdésem még lenne ha te már tudtad a kormányt is tájékoztattad mint írod "Még a minisztériumban sem hitték el" akkor valakik hibáztak nem és ezért nem illik a gazdákon verni a port az már csak hab a tortán hogy megint a kicsiket ütik a legjobban ja és ugye az össze vissza dumából mi a valóság még ma sem tudni igaz hogy amit a miniszter úr mondot hogy van lehetőség az egyszerűsítet bejelentésre vagy maradt a régi procedura
Válasz Rabó001 #672. hozzászólásáraásott és a gémet már ellopták
Válasz Gandhy #670. hozzászólásáraSzerintem semmit. Egyreszt majd kiforrja magat. Masreszt az nem furt kut (asott
lehet, de nem tudom) es nem ontozesi celu. Vagy temesd be ha nem akarod hasznalni. Ha gemeskutkent jelölve van a meparban, akkor vigyázz, azokat asszem meg kell őrizni a 2010?-és állapotukban.
Válasz Gandhy #670. hozzászólásáraÍrj email-t (mg.kut@nfk.gov.hu) az nfk-nak, eléggé segítőkészek, nekem eddig mindig viszonylag hamar (2-3 nap) alatt válaszoltak. Telefonon nehéz velük beszélni, meg eléggé nagy lehet a fluktuáció, 2-3 alkalom után mindig új ember került elő, a korábban megadott szám nem csengett ki, a kolléga már nem dolgozik itt, stb.
Válasz #bandi #668. hozzászólásáraÉs én még mindig ott vagyok leragadva, hogy a nem használt 2 rétikutammal mit csináljak, temessem be? Valamikor a távoli múltban legeltettek és itatásra használták, még a betonvályú is ott árválkodik. Nem akarnék a semmiért sokat fizetni.
Válasz #bandi #668. hozzászólásáraA lakossági kutak jegyzői hatáskör, az öntözési célúak meg NFK, BM, agrárminisztérium stb.
Válasz Csyzy #667. hozzászólásáraEz így is lesz. De a kertikutat senki nem fogja bevallani, az tuti. Viszont aki ebből él, mondjuk egy kertészeti vállalkozás, annak érdemes résen lenni, mert meg fogják szivatni az embert, ha akarják.
jól belerúgok a méhkasba figyelem öveket bekötni! Szólok előre nem érdekel az sem ha kormány propagandistának mondtok, sem ha utálkoztok, akkor csak vakon tovább hajrá tovább.
Nekem van 2 kutam, az egyik 23 éve legális a másikkal kicsit szívunk, mert eltértünk a tervtől, és nem kaptunk elsőre engedélyt. Tehát pontosan jól tudom, mi a rákfenéje az engedélyeztetésnek.
Azt mondom: lassan olvassa el mindenki : LEJÁRT AZ IDŐ !!! Végre mindenki járhatja a kanosszát amit mi, akinek van engedélye végigjártunk. Sokan legyintettek, hátam mögött lehülyéztek, most elért a technika oda, hogy (jelezem már 10 éve láttam ilyen térképeket kb), amin jól látszik, műhold alapján, hogy van öntözve a terület vagy nincs! Idén teszt jelleggel a termelők 10%-át fogják ellenőrizni kb 2025 től mindenkit.
Ágyő termeléshez kötött támogatás, ha nincs engedélyed és EZ JÓL VAN ÍGY!!! Legalább nekünk több pénz jut.
Az engedélyes kút sokat fog érni. Jogosan. Kell hozzá, talajvédelmi terv, kútterv, öntöző rendszerterv, alaphangon ez közel 1 milla / kút. Javaslom aki komolyan gondolja gyorsan keressen tervezőt, talajtani szakértőt, mert el fognak fogyni a kapacitások. Az árak pedig felmennek.
Sőt, ha elfogy a kvóta a későn ébredő nem fog fennmaradási engedélyt kapni.
Aki pedig nem olvasott volna szaksajtót, jelezem ezt nem most találta ki az UNió, hanem a magyar kormányok, eddig tudták elhúzni a dolgot.
Az Eu jogosan a pénzért elvár dolgokat. Pl. Környezetvédelmet. Az Eu nem termelés akar, hanem fenntarthatóságot. stb. Lehet szidni a kormányt összesküvés elméleteket gyártani meg egyéb baromságokat.
A dolog egyszerű. Ha öntözni szeretnél, és támogatást kapni: legyen rendben minden PAPÍROD!
Az ellenőrzéshez pedig már ki se kell menni.... a Nagy testvér figyel téged ne feledd... tudjátok 1984, ma már valóság... szokd meg vagy szökj meg...
1 éve amikor olvasgattuk a tervezett támogatási kereteket a következő 7 éves ciklusra, már mondtuk vége a dalnak. Még a minisztériumban sem hitték el. De mi akik ismerjük az EU bürokratáit és megéltünk, egy két komoly ellenőrzést, már tudtuk, a játék erre megy ki. Véget ér a magyar szabadságharc. Aki beáll a sorba kap támogatást aki nem az előbb vagy utóbb megszívja. ENNYI. Lehet vitatkozni velem... csak nem érdemes.
Válasz #bandi #665. hozzászólásáraVan, akin nem lehet.
Válasz medikus #664. hozzászólásáraCsak segíteni akartam.
Válasz #bandi #662. hozzászólásáraItt sem bírod politika nélkül?
Válasz #bandi #662. hozzászólásáraKolléga valószínűleg nem fizet adót, ezért ilyen könnyelmű, bár nem tudom, hallott-e a világélvonalba tartozó áfánkról, vagy az üzemanyagot terhelő jövedéki adóról, stb., léteznek ám fogyasztást terhelő adók is, nem csupán jövedelem után fizetett adónemek, hiába na, nem lehet mindenki tájékozott minden terén, de azért elvárható egy minimum szint…
Válasz medikus #660. hozzászólásáraMindent az állampolgár fizet. A kormány csak újraelosztja a befizetéseket. Jó esetben tönbbnyire az állampolgároknak, rossz esetben inkább a haveroknak, rokonoknak. Ez évszázadok óta így megy. Olyan nincs, hogy azt az “állam” fizeti. Régen az államférfiak a saját pénzükből építettek akadémiát, ma csak a milliós fizetést felvenni ülnek be egy elnökségbe. Változik a világ.
Válasz máris szomszéd #658. hozzászólására
Válasz Zsolty 79 #653. hozzászólásáraAz nem a te dolgod! Önkormányzat,vagy egyház! Nem te fizeted!
Válasz máris szomszéd #658. hozzászólásáraköszönjük, gyönyörü elöadás, le a kalappal,
Válasz DDT #656. hozzászólásáraHajrá
Válasz hasutas1 #655. hozzászólásáraJól van, a biztonság kedvéért utánanézek melyik hivatal illetékes Barcs környékén.
Válasz DDT #647. hozzászólásáraMegnyugodhatsz. Sok ilyen gyökérrel találkoztam már amilyen te vagy, de nem tudtak megszivatni akik jelentgettek. Azok sem tudták jó néven venni, hogyha az ember keményen dolgozik, és nem azt nézi, hogy a másik mit csinál, nem foglalkozik más dolgával, úgyis el lehet érni valamit, mondjuk a semmiből .
Válasz madle #652. hozzászólásáraLétezik ennek a mérésére tesztcsík,vagy valami olcsóbb módszer?