Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak632 FtBenzin árak614 FtEUR414.08 FtUSD396.98 FtCHF444.25 FtGBP499 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Véletlenül nem Borsod megyei?
Nekem is volna egy ilyen tábla van benne még vagy 100 tulaj,már megvettem jó pártól,de van benne már nem élő személy is.
Elméletileg kimérik,be van adva a kérelem de nem kapkodják el.
Válasz ZZ #801. hozzászólásáraBeszélsz egy földmérővel és ő megcsinálja a földhasználati megeállapodást.
Ki van a többi tulajnak küldve tértivényes levélben és kész.
A földmérő márt tudni fogja a többit...
Válasz ZZ #801. hozzászólásáraAmikor a földhivatalnál be bejegyezték a földhasználatot, akkor kellett készíteni a kiváltott térképre egy vázlatrajzot, hogy a terület melyik részét használom.
Ha kimégy a területe, valószínűleg mindet együtt művelte.
Beszélj vele, hogyan képzeli el a jövőben.
Amennyiben nem tudtok megegyezni, akkor küld el neki a megosztási vázrajzod.
Ha ól tudom éppen most nem kell se ügyvéd, se földmérő.
Talán a falugazdász is tud segíteni. Ha most nem terület alapú igénylés beadásakor feltétlen beszélj a falugazdásszal. Ha egymásra rajzolás lesz, az MVH úgy is küld levelet egyeztetésre, ami azzal jár, hogy később küldik a SAPS-ot.
osztatlan közös tulajdonban szeretném a földhasználatom bejelenteni
2-en vagyunk benne
viszont a másik féllel rossz a viszony
és mivel most kerültem bele a területbe nem tudom hogy az én részem hol van benne, mivel akitől vettem azt sem tudta, mivel nem is használta
arra gondoltam hogy küldök neki egy tértivevényes levelet egy válaszborítékkal megcímezve, hogy a megküldött térképen jelölje be hol van az ő része
Csak nem tudom hogy ennek mi a hivatalos mentet
milyen határideje van neki válaszolni..., mivan ha nem reagál rá... stbb
Valaki ha ebben tudna segíteni megköszönném !!
Válasz ural #798. hozzászólásáraNálunk nem szólhatott bele, akik nem kérték mentek az új felosztás szerinti utolsó hrsz-be és maradtak osztatlanban. Gondolom ha nálatok egy van akkor ő megy az utolsóba egyedül.
Osztatlan közös területben hárman vagyunk tulajdonosok ketten kértük a dijmentes kimérést egy tulaj nem mi ketten ha megegyezünk akkor aki nem kérte a kimérést bele tud-e szólni kettőnk egyességébe?
A területalapút csak a tulajdonos (azaz Te) vagy közeli hozzátartozója veheti igénybe, mint jogszerű földhasználó (nem kell hozzá földhasználati lap).
Haszonbérleti díj nem jár neked, mivel nincs köztetek szerződés.
Búzát ne hagyd benne, mert akkor kérheti tőled azt, amellyel jogalap nélkül gazdagodsz...
A tárcsázás nem cigánykodás, hanem a tulajdoni részed jogszerű birtokba vétele. Persze valahol minden jogászkodás kicsit cigányság annak aki nem érti:)
Kérj birtokvédelmet a jegyzőtől, az kellően megteremti a tárgyalási pozíciódat...
Válasz >>>>Cs.Gazda>>>> #794. hozzászólásáraKértem a kimérést az állami akcióban, de még nem mérték ki, lenne rá bérlő. Nekem mesze van, ez pár faluval távolabb van.
Ha helyben lenne rögtön kivenném, mert nagyon jó föld.
Válasz Büresz #793. hozzászólásáraAdott egy körülbelül 18 hektáros tábla.
Ebből valaki kiméretett vagy lemért (nincs önálló helyrajzi száma) körülbelül 6 hektárt már 10 évvel ezelőtt.(saccolom a műholdfelvételek alapján)
A maradékot használta a Zrt.
Válasz Gabesz☻ #792. hozzászólásáraJogszerű földhasználónak jár a támogatás, de szerződés lejártával már nem jogszerü!
Rájuk kell pirítani, hogy emeljenek díjat és új szerződést ìrni.
Nem fognak ellenkezni mert a vetés miatt benne áll a pénzük!
Ki lesz mérve külön hrsz-re ebben az állami akcióban? Mert akkor új szerződés kell mert változnak az adatok!
Te mem gazdálkodsz? Vagy miért nem ragaszkodsz a sajáthoz?
Válasz Gabesz☻ #792. hozzászólásáraEzt nem értem, az előbb írtad hogy nincs használati megosztás most meg hogy használatival vett ki 6-ot. De 18-6 az nálam 12 nem 11. A másik pedig hogy azt mondtad eddig hogy mind ő használja. Ha a helyedben felkeresném őket hogy fizessék ki most a pénzed, ha meg nem akkor megmondanám nekik hogy 2,8hektárt lépőbottal gps-sel mindegy mivel mérjetek ki vagy csak egymagad, és learatám. Mivel jogtalan földhasználat.
Tőlem ez pár faluval távolabb van.
Maximum felveszem a földalapú támogatást, ebben az évben vagy kötök velük szerződést erre az évre.
Egyébkét a földhasználót illeti meg a támogatás és ha használja az egész táblát szerintem fizetni kell érte földbérletet, mivel Ő a földhasználó. Miért nem mérette ki a saját bérleményét? Én nem kívánok kiszállni az osztatlan közösből.
Én az ilyesmi cigánykodásnak nem vagyok híve, de ami jár az jár! Kitárcsázni? Miért? Miért ne folytatná búzával ha már el van vetve? Mekkora területről beszélünk egyébként és hány tulajdonos?
Ja, még valami.
Ha van használati megállapodás, akkor mindenki tudja, hol a "csíkja".
Ha meg nincs használati megállapodás, akkor mindenki "tilosban jár". Hiszen akkor ki, honnan tudja melyik a "csíkja"?
Ha nincs használati megállapodás, akkor az nyer, aki pofátlanabb! Nincs olyan jegyző vagy bíróság, aki bármelyik félnek "jogot" tudna szolgáltatni ebben a helyzetben. Ugyanis mindegyik tulajdonostárs az ingatlan bármelyik részét - a tulajdoni hányadának erejéig - használhatja, elvben.
Gyakorlatban persze mindenki tudja, hol a helye, hol a "csíkja". Egészen addig, amíg meg nem jelenik egy ifjú titán tulajdonostárs (örökös, túlbuzgó unatkozó rokon, "fiatal gazda", stb).
A legnagyobb nyugalommal, az első lehetséges napon elkezdeném tárcsázni a tulajdoni hányadommal egyenlő területet az osztatlan közös ingatlanban.
Főleg akkor, ha nincs használati megosztás!
Már persze csak akkor, ha egy kis harctól nem ijedek meg...
Mégis mi történhet? Talán birtokvédelmet kér a korábbi földhasználó? Pont a tulajdonossal szemben?
Ki állítja, hogy nem tudom, hol a földem? Mert ő tudja?
Válasz mtarka #785. hozzászólásáraCsak óvatosan!Osztatlan közösben először használat mágállapodást kéne összehozni,addig azt se tudod hol és mennyi földed van.
Válasz Gabesz☻ #783. hozzászólásáraSzia!
Jogilag nem jár neked haszonbérleti díj 2017-re, mivel a szerződés megszűnt a szerződés lejárati napjával.
Ha pénzt szeretnél, akkor írjatok egy új megállapodást, csak 2007-re.
Ha egy kis vitát, egy kis harcot szeretnél, akkor mindenekelőtt szólítsd fel egy ügyvédi levélben, hogy hagyjon fel a birtokháborítással, illetve ezzel párhuzamosan kérj birtokvédelmet a jegyzőtől.
Ezt követően, tavasszal tárcsázd ki a részed, rakj bele valami olcsó kukoricát, valamint szerezz számlát csemegekukorica vetőmagmagról, rengeteg műtrágyáról, majd várj...
Úgyis vissza fogja tárcsázni (erről jó lenne valamilyen kézzelfogható tárgyi bizonyíték, illetve több semleges tanú) és akkor már mehet is a kártérítési per! Bármelyik ügyvéd elvállalja sikerdíjért.
Válasz Gabesz☻ #783. hozzászólásáraMi a cél? Ki akarod venni és magad használni? Vagy mindegy, hogy ki használja, csak bérleti díjat emelnél és azért nem írtad alá?
2014-ben miért akartak hosszabbítani, ha csak 2016-ban jár le? Ha meg akarod szüntetni, vagyis nem kívánod meghosszabbítani, akkor 6 hónappal lejárat előtt ezt jelezned kellett volna! (elvileg szerződésbe is benne van) Jelezted, ha igen, akkor nem vetették volna el, ha mégis elvetik, akkor meg így jártak... minek csinálták, mikor Te szóltál! Ez esetben én nem fizetnék semmit! Vetéssel a munkák kb. fele el van végezve, a helyedben végig vinném az évet és ha nem Te akarod használni, akkor aratás után kiadni bérbe, így nem buknál el egy évi bérleti díjat, sőt sokkal több maradna meg, mint bérleti díj! Amúgy a bérleti díj jár Neked a 2016-os évre, mert érvényes szerződés volt!
Mekkora darabról van szó?
2014-ben nem írtam alá a hosszabbítást.(kb. a piaci ár 2/3 át kínálták) Tavaly év végén nem is küldtek szerződést.
Ez egy nagy Zrt. 1600 hektár körül művelnek. Évente vesztik el a földeket. Szerintem 1200 ha-ra le akarnak menni a földalapú támogatás miatt.
Ha bent hagyom náluk, ebben az évben jár nekem földbérlet? Még ha csinálok egy földhasználati megállapodást is, akkor is az új bérlőnek ki kellene fizetni a búza vetést, szántást stb...
Válasz ural #779. hozzászólásáraMinden tulajt behívnak az ügyvédi irodába és aki elmegy, azok ott közösen megbeszékik a sorrendet és ha mindenkinek jó, akkor hivatalos feljegyzés készül róla és az alapján lesz majd kimérve! A jelenlegi földhasználat maradni szokott általában! Még egy érdekesség: ha több féle minőségi osztályból áll az osztatlan közös és a gyengébb részre kerül a kimérés, akkor valamennyivel nagyobb területed lesz mert azt kompenzálják! (Én is így jártam, de ott is használtam előtte.)
Van 1/1 saját helyrajzi számmal rendelkező területem mellette van egy osztatlan terület ebben van tulajdon részem kiméréskor én a saját terület mellékérhetem a tulajdonrészemet van törvényileg jogom hozzá?
Válasz Gabesz2 #766. hozzászólásáraCsak azokat a tulajokat értesítik,akik kérték a kimérést,ill. Valami nagy oknál fogva haszonélvezeti jogosultakat.a többi társtulajdonos tudta és belegyezése nélkül történik minden.
Válasz Gabesz2 #766. hozzászólásáraIgen kell.
Ha nem reagálsz a megkeresésekre, nem veszed át, nem küldöd vissza, nem vagy elérhető a tul. lapon lévő címen, nem mész el az egyezkedésre stb. akkor az belegyezésnek minősül és nélküled is felosszák.
Válasz benducino74 #762. hozzászólására gratula sajnos a bürokrácia alkotta meg ezt az osztatlan közös fogalmat amely örök munkát s jó sok embernek munkahelyet biztosít a helyet hogy a tsz külön lapon szereplő tulajdon részeket s a vásárolt ak-kat a kárpótláskor összevonták volna s kaptak volna egy abc betüvel jelzet hsz-ot s nem kellet volna egy hsz-on 40-50 tulajdont kialakitani de így a hivatali dolgozók is meg az ügyvédek is meg a közjegyzők is jól jártak csak a tulajok nemm!!!!!!!
Válasz jason65 #760. hozzászólására Van rá lehetőség, én egyszer bátorkodtam 15 vevőtől vásárolni egy szerződés keretében. Azóta is többen "szidnak" :-)
Ugyanis minden vevőnek kell egy példány a szerződésekből, az eladónak is kell, a jegyző ügyvédnek is, illetve a hivatalok részére négy példány. Minden szerződést alá kellet írnia minden eladónak értelemszerűen és a vevőnek, ügyvédnek. E mellé aláírni az ügyvédi megbízást, adópapírokat.... Mivel sok személy szerepelt a szerződésben, így az több oldalas lett, ezért minden oldalt szignóval is el kellet látniuk, aki korából adódóan nem tudta mi is a szignó, az lassan aláírta az összes oldalt:-)
Mikor a 81 éves mama huszonhetted-szer írta alá a nevét, egyenként 5 perccel számolva...hát mit mondjak... volt olyan vevő akinek kifogyott a tintája:-)
De az ügyvéd türelmes volt.
Nehézkes volt, lett volna összeszervezni, hogy az ügyvédhez el tudjanak menni, ezért az ügyvéd jött el a házamhoz, az eladókkal egyetemben, hiszen helybéliek voltak az eladók.
Hát így sikerült megoldani, de sikerült!
Üdv!
Az osztatlan közös tulajdonú földterületet szeretném megvásárolni a tulajdonos társaktól, van lehetőség arra, hogy egy szerződést készítsünk vagy külön szerződést kell készíteni mind a 8 tulajdonossal?
3009 hozzászólás
Véletlenül nem Borsod megyei?
Nekem is volna egy ilyen tábla van benne még vagy 100 tulaj,már megvettem jó pártól,de van benne már nem élő személy is.
Elméletileg kimérik,be van adva a kérelem de nem kapkodják el.
Válasz sörhas #807. hozzászólásáraTeljesen változó.
Nekem ismerős 60 ezerért szokta csinálni a kiméréssel együtt.
Üdv.Mennyiért csinálnak,egy megosztási vázrajzot felétek?
Válasz Radocz #805. hozzászólásáraMi a múlt héten küldtük ki a leveleket.
A földmérő csinál egy vázrajzot és ez alapján történika földhasználati megosztás.
Végül is csak vázrajz kell és nem kell hozzá ügyvéd.
Válasz vén cigány #804. hozzászólásáraA földmérőnek földhasználati megállapodásra nincs jogosítványa.
Ha az osztatlanban levők kérik (talán tulajdonosok) a kimérést, azt megcsinálja a vázrajz alapján. Ha nem kérik akkor köze nincs hozzá.
Esetleg egy járatos ügyvéd tud segíteni.
Ismerősnek most van folyamatban egy ehhez hasonló, amire az MVH központ dec 15-óta keresi a választ.
"Ami késik jön"
Válasz ZZ #801. hozzászólásáraBeszélsz egy földmérővel és ő megcsinálja a földhasználati megeállapodást.
Ki van a többi tulajnak küldve tértivényes levélben és kész.
A földmérő márt tudni fogja a többit...
Válasz Radocz #802. hozzászólásáraAz a baj hogy nem akar velem tárgyalni
sérelmezi hogy bekerültem a területbe
Válasz ZZ #801. hozzászólásáraAmikor a földhivatalnál be bejegyezték a földhasználatot, akkor kellett készíteni a kiváltott térképre egy vázlatrajzot, hogy a terület melyik részét használom.
Ha kimégy a területe, valószínűleg mindet együtt művelte.
Beszélj vele, hogyan képzeli el a jövőben.
Amennyiben nem tudtok megegyezni, akkor küld el neki a megosztási vázrajzod.
Ha ól tudom éppen most nem kell se ügyvéd, se földmérő.
Talán a falugazdász is tud segíteni. Ha most nem terület alapú igénylés beadásakor feltétlen beszélj a falugazdásszal. Ha egymásra rajzolás lesz, az MVH úgy is küld levelet egyeztetésre, ami azzal jár, hogy később küldik a SAPS-ot.
osztatlan közös tulajdonban szeretném a földhasználatom bejelenteni
2-en vagyunk benne
viszont a másik féllel rossz a viszony
és mivel most kerültem bele a területbe nem tudom hogy az én részem hol van benne, mivel akitől vettem azt sem tudta, mivel nem is használta
arra gondoltam hogy küldök neki egy tértivevényes levelet egy válaszborítékkal megcímezve, hogy a megküldött térképen jelölje be hol van az ő része
Csak nem tudom hogy ennek mi a hivatalos mentet
milyen határideje van neki válaszolni..., mivan ha nem reagál rá... stbb
Valaki ha ebben tudna segíteni megköszönném !!
Válasz tri #799. hozzászólásáraNálatok akkor ez már lezajlott,köszi szépen!
Válasz ural #798. hozzászólásáraNálunk nem szólhatott bele, akik nem kérték mentek az új felosztás szerinti utolsó hrsz-be és maradtak osztatlanban. Gondolom ha nálatok egy van akkor ő megy az utolsóba egyedül.
Osztatlan közös területben hárman vagyunk tulajdonosok ketten kértük a dijmentes kimérést egy tulaj nem mi ketten ha megegyezünk akkor aki nem kérte a kimérést bele tud-e szólni kettőnk egyességébe?
A területalapút csak a tulajdonos (azaz Te) vagy közeli hozzátartozója veheti igénybe, mint jogszerű földhasználó (nem kell hozzá földhasználati lap).
Haszonbérleti díj nem jár neked, mivel nincs köztetek szerződés.
Búzát ne hagyd benne, mert akkor kérheti tőled azt, amellyel jogalap nélkül gazdagodsz...
A tárcsázás nem cigánykodás, hanem a tulajdoni részed jogszerű birtokba vétele. Persze valahol minden jogászkodás kicsit cigányság annak aki nem érti:)
Kérj birtokvédelmet a jegyzőtől, az kellően megteremti a tárgyalási pozíciódat...
Válasz >>>>Cs.Gazda>>>> #794. hozzászólásáraKértem a kimérést az állami akcióban, de még nem mérték ki, lenne rá bérlő. Nekem mesze van, ez pár faluval távolabb van.
Ha helyben lenne rögtön kivenném, mert nagyon jó föld.
Válasz Büresz #793. hozzászólásáraAdott egy körülbelül 18 hektáros tábla.
Ebből valaki kiméretett vagy lemért (nincs önálló helyrajzi száma) körülbelül 6 hektárt már 10 évvel ezelőtt.(saccolom a műholdfelvételek alapján)
A maradékot használta a Zrt.
Válasz Gabesz☻ #792. hozzászólásáraJogszerű földhasználónak jár a támogatás, de szerződés lejártával már nem jogszerü!
Rájuk kell pirítani, hogy emeljenek díjat és új szerződést ìrni.
Nem fognak ellenkezni mert a vetés miatt benne áll a pénzük!
Ki lesz mérve külön hrsz-re ebben az állami akcióban? Mert akkor új szerződés kell mert változnak az adatok!
Te mem gazdálkodsz? Vagy miért nem ragaszkodsz a sajáthoz?
Válasz Gabesz☻ #792. hozzászólásáraEzt nem értem, az előbb írtad hogy nincs használati megosztás most meg hogy használatival vett ki 6-ot. De 18-6 az nálam 12 nem 11. A másik pedig hogy azt mondtad eddig hogy mind ő használja. Ha a helyedben felkeresném őket hogy fizessék ki most a pénzed, ha meg nem akkor megmondanám nekik hogy 2,8hektárt lépőbottal gps-sel mindegy mivel mérjetek ki vagy csak egymagad, és learatám. Mivel jogtalan földhasználat.
Válasz >>>>Cs.Gazda>>>> #791. hozzászólásáraEz egy 18 hektáros tábla.
Ebből már vettek ki használati megosztással kb. 6 hektárt.
11 hektár és ebben van 2,8 hektárom.
Tőlem ez pár faluval távolabb van.
Maximum felveszem a földalapú támogatást, ebben az évben vagy kötök velük szerződést erre az évre.
Egyébkét a földhasználót illeti meg a támogatás és ha használja az egész táblát szerintem fizetni kell érte földbérletet, mivel Ő a földhasználó. Miért nem mérette ki a saját bérleményét? Én nem kívánok kiszállni az osztatlan közösből.
Én az ilyesmi cigánykodásnak nem vagyok híve, de ami jár az jár! Kitárcsázni? Miért? Miért ne folytatná búzával ha már el van vetve? Mekkora területről beszélünk egyébként és hány tulajdonos?
Válasz .Szabi. #789. hozzászólásáraHasználati megosztás nincs. Szerintem nem érdekli őket. Úgy is csak 1200 ha-ra kapnak földalapú támogatást.
Válasz mtarka #788. hozzászólásáraMivel eddig a teljes parcellát 1bérelte,használta,így valószínűleg nincs használati megosztás.
Ja, még valami.
Ha van használati megállapodás, akkor mindenki tudja, hol a "csíkja".
Ha meg nincs használati megállapodás, akkor mindenki "tilosban jár". Hiszen akkor ki, honnan tudja melyik a "csíkja"?
Ha nincs használati megállapodás, akkor az nyer, aki pofátlanabb! Nincs olyan jegyző vagy bíróság, aki bármelyik félnek "jogot" tudna szolgáltatni ebben a helyzetben. Ugyanis mindegyik tulajdonostárs az ingatlan bármelyik részét - a tulajdoni hányadának erejéig - használhatja, elvben.
Gyakorlatban persze mindenki tudja, hol a helye, hol a "csíkja". Egészen addig, amíg meg nem jelenik egy ifjú titán tulajdonostárs (örökös, túlbuzgó unatkozó rokon, "fiatal gazda", stb).
A legnagyobb nyugalommal, az első lehetséges napon elkezdeném tárcsázni a tulajdoni hányadommal egyenlő területet az osztatlan közös ingatlanban.
Főleg akkor, ha nincs használati megosztás!
Már persze csak akkor, ha egy kis harctól nem ijedek meg...
Mégis mi történhet? Talán birtokvédelmet kér a korábbi földhasználó? Pont a tulajdonossal szemben?
Ki állítja, hogy nem tudom, hol a földem? Mert ő tudja?
Válasz mtarka #785. hozzászólásáraCsak óvatosan!Osztatlan közösben először használat mágállapodást kéne összehozni,addig azt se tudod hol és mennyi földed van.
Válasz Gabesz☻ #783. hozzászólásáraSzia!
Jogilag nem jár neked haszonbérleti díj 2017-re, mivel a szerződés megszűnt a szerződés lejárati napjával.
Ha pénzt szeretnél, akkor írjatok egy új megállapodást, csak 2007-re.
Ha egy kis vitát, egy kis harcot szeretnél, akkor mindenekelőtt szólítsd fel egy ügyvédi levélben, hogy hagyjon fel a birtokháborítással, illetve ezzel párhuzamosan kérj birtokvédelmet a jegyzőtől.
Ezt követően, tavasszal tárcsázd ki a részed, rakj bele valami olcsó kukoricát, valamint szerezz számlát csemegekukorica vetőmagmagról, rengeteg műtrágyáról, majd várj...
Úgyis vissza fogja tárcsázni (erről jó lenne valamilyen kézzelfogható tárgyi bizonyíték, illetve több semleges tanú) és akkor már mehet is a kártérítési per! Bármelyik ügyvéd elvállalja sikerdíjért.
Válasz Gabesz☻ #783. hozzászólásáraMi a cél? Ki akarod venni és magad használni? Vagy mindegy, hogy ki használja, csak bérleti díjat emelnél és azért nem írtad alá?
2014-ben miért akartak hosszabbítani, ha csak 2016-ban jár le? Ha meg akarod szüntetni, vagyis nem kívánod meghosszabbítani, akkor 6 hónappal lejárat előtt ezt jelezned kellett volna! (elvileg szerződésbe is benne van) Jelezted, ha igen, akkor nem vetették volna el, ha mégis elvetik, akkor meg így jártak... minek csinálták, mikor Te szóltál! Ez esetben én nem fizetnék semmit! Vetéssel a munkák kb. fele el van végezve, a helyedben végig vinném az évet és ha nem Te akarod használni, akkor aratás után kiadni bérbe, így nem buknál el egy évi bérleti díjat, sőt sokkal több maradna meg, mint bérleti díj! Amúgy a bérleti díj jár Neked a 2016-os évre, mert érvényes szerződés volt!
Mekkora darabról van szó?
Válasz >>>>Cs.Gazda>>>> #782. hozzászólására2016.december 31-el járt le az én szerződésem. A többi tulajdonosé 2018 végéig szól. Az egész tábla be van vetve búzával.
2014-ben nem írtam alá a hosszabbítást.(kb. a piaci ár 2/3 át kínálták) Tavaly év végén nem is küldtek szerződést.
Ez egy nagy Zrt. 1600 hektár körül művelnek. Évente vesztik el a földeket. Szerintem 1200 ha-ra le akarnak menni a földalapú támogatás miatt.
Ha bent hagyom náluk, ebben az évben jár nekem földbérlet? Még ha csinálok egy földhasználati megállapodást is, akkor is az új bérlőnek ki kellene fizetni a búza vetést, szántást stb...
Válasz Gabesz☻ #781. hozzászólásáraMikor járt le és milyen szerződés, mit tartalmazott?
Árulja el már valaki hozzáértő, ha osztatlan közös tulajdont használ valaki. (szerződés lejárt)
Akkor a tulajdonosnak jár-e a bérleti díj??
Válasz ural #779. hozzászólásáraMinden tulajt behívnak az ügyvédi irodába és aki elmegy, azok ott közösen megbeszékik a sorrendet és ha mindenkinek jó, akkor hivatalos feljegyzés készül róla és az alapján lesz majd kimérve! A jelenlegi földhasználat maradni szokott általában! Még egy érdekesség: ha több féle minőségi osztályból áll az osztatlan közös és a gyengébb részre kerül a kimérés, akkor valamennyivel nagyobb területed lesz mert azt kompenzálják! (Én is így jártam, de ott is használtam előtte.)
Van 1/1 saját helyrajzi számmal rendelkező területem mellette van egy osztatlan terület ebben van tulajdon részem kiméréskor én a saját terület mellékérhetem a tulajdonrészemet van törvényileg jogom hozzá?
Válasz Manfanatics #777. hozzászólásáraHa lejár a szerződés.
Osztatlan közös tulajdon megszüntetésénél milyen esetekben szűnik meg a földhasználat?
Vettem olyan földet, ami bérbe van adva. Megosztásnál mely esetekben szűnik meg a bérlés és lesz az enyém a földhasználat?
Köszönöm.
Sziasztok!
Nagyon nagy segítség lenne, ha valaki tudna küldeni nekem egy földhasználati megállapodás mintát.
Előre is köszönöm a segítséget! :)
Címem: ero_86@freemail.hu
Sziasztok!
Valaki lenne olyan kedves és küldene egy osztatlan közös földhasználati megosztásról szóló szerződés mintát?
mzsoltii@gmail.com
Köszönöm!
Sziasztok!
Nekem is sürgősen szükségem lenne egy földhasználati megállapodás mintára!
E-mail címem: soundlover82@gmail.com
Előre is nagyon köszönöm Nektek!!!
Válasz SanyóÓ #733. hozzászólására
Kedves Sanyó!
Nekem is küldenél egy használati megállapodás mintát, köszi előre is. Cím:soundlover82@gmail.com
Előre is nagyon köszönöm!!!
Válasz vera700402 #771. hozzászólásáraHolnap küldök!
Sziasztok!
Valaki tudna nekem küldeni egy földhasználati megosztásról szóló megállapodási mintát.
Előre is köszönöm!!!
vera700402@freemail.hu
Válasz Gabesz2 #766. hozzászólásáraCsak azokat a tulajokat értesítik,akik kérték a kimérést,ill. Valami nagy oknál fogva haszonélvezeti jogosultakat.a többi társtulajdonos tudta és belegyezése nélkül történik minden.
Válasz Gabesz2 #766. hozzászólásáraHallgatás, bele egyezés.
Ha nem kéred a kimérést, illetve aki nem kéri a kimérést és jelzi, azoké osztatlanban marad továbbra is.
Meg van ennek is az előnye.
Válasz tri #767. hozzászólásáraKöszi!
Válasz Gabesz2 #766. hozzászólásáraIgen kell.
Ha nem reagálsz a megkeresésekre, nem veszed át, nem küldöd vissza, nem vagy elérhető a tul. lapon lévő címen, nem mész el az egyezkedésre stb. akkor az belegyezésnek minősül és nélküled is felosszák.
Osztatlan közös megosztásánál, ha több mint fél tábla az enyém, akkor kell a többiek bele egyezésbe a megosztásnál?
Mert jártam úgy, hogy másik távolabbi helyen úgy mértek ki osztatlant, hogy én nem írtam alá semmit.
Válasz benducino74 #762. hozzászólására gratula sajnos a bürokrácia alkotta meg ezt az osztatlan közös fogalmat amely örök munkát s jó sok embernek munkahelyet biztosít a helyet hogy a tsz külön lapon szereplő tulajdon részeket s a vásárolt ak-kat a kárpótláskor összevonták volna s kaptak volna egy abc betüvel jelzet hsz-ot s nem kellet volna egy hsz-on 40-50 tulajdont kialakitani de így a hivatali dolgozók is meg az ügyvédek is meg a közjegyzők is jól jártak csak a tulajok nemm!!!!!!!
Sziasztok!
Valaki tudna nekem is küldeni egy mintát az osztatlan közös tulajdon használati rend megállapodásról?
S.O.S. szükségem lenne rá.
Előre is köszönöm!
krisztamuhari@freemail.hu
Válasz SanyóÓ #733. hozzászólásáraSzia! Én is kérnék szépen mintát, sürgős lenne! Köszönöm!
krisztamuhari@freemail.hu
Válasz jason65 #760. hozzászólására Van rá lehetőség, én egyszer bátorkodtam 15 vevőtől vásárolni egy szerződés keretében. Azóta is többen "szidnak" :-)
Ugyanis minden vevőnek kell egy példány a szerződésekből, az eladónak is kell, a jegyző ügyvédnek is, illetve a hivatalok részére négy példány. Minden szerződést alá kellet írnia minden eladónak értelemszerűen és a vevőnek, ügyvédnek. E mellé aláírni az ügyvédi megbízást, adópapírokat.... Mivel sok személy szerepelt a szerződésben, így az több oldalas lett, ezért minden oldalt szignóval is el kellet látniuk, aki korából adódóan nem tudta mi is a szignó, az lassan aláírta az összes oldalt:-)
Mikor a 81 éves mama huszonhetted-szer írta alá a nevét, egyenként 5 perccel számolva...hát mit mondjak... volt olyan vevő akinek kifogyott a tintája:-)
De az ügyvéd türelmes volt.
Nehézkes volt, lett volna összeszervezni, hogy az ügyvédhez el tudjanak menni, ezért az ügyvéd jött el a házamhoz, az eladókkal egyetemben, hiszen helybéliek voltak az eladók.
Hát így sikerült megoldani, de sikerült!
Válasz jason65 #760. hozzászólására Tuti mehet egy szerzödésbe nem rég csináltam egy ilyen vételt.
Üdv!
Az osztatlan közös tulajdonú földterületet szeretném megvásárolni a tulajdonos társaktól, van lehetőség arra, hogy egy szerződést készítsünk vagy külön szerződést kell készíteni mind a 8 tulajdonossal?