Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak637 FtBenzin árak617 FtEUR413.74 FtUSD403.71 FtCHF441.89 FtGBP499.25 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz #366. hozzászólásra
Szolnok környékéről. A testvérem végeztetett föld meg osztást de az örökölt terület volt nem a Tsz-használatában állt. Térkép vázlat mérés minden volt.Ha osztatlant A akarnak ki méretni nem tudom be adták-e a ki mérési kérelmet? Az MVH mindig azt hangoztatja ha most nem méretjük ki akkor már csak saját költségen lehet. Próbáljon érdeklődni a " Vidékfejlesztési Minisztérium Földügyi és Térinformatikai Főosztályán." Hát ha ott tudnak segíteni vagy esetleg tanácsot adni.
Arra értettem hogy bele kell egyezniük, ha én magán akcióba kezdek és saját pénzen kiméretem, nem várom meg a földhivatali kimérést, abba viszont mindenkinek bele kellene egyezni tudtommal hogy a vázrajz megfelel e nekik vagy sem.
N állunk kiértesítették a tulajdonosokat,nem kell bele egyezniük.igaz nem mindenki élt a lehetőséggel,buták mert hogy ők bent akarják hagyni a Tsz-ben. most viszont van aki örül hogy mégis kimérette mert a Tsz új szerződéseket köt a helyrajzi szám változása miatt.Sokan nem írják alá.
Jó, oké, de még ha állnám is az összes költséget, akkor is ha van 100 tulaj, mindenkinek bele kell egyezni. vagy még azon gondolkodtam hogy ha az éven nem történik semmi, megkeresni egy pár tulajt aki kiakarná mérettetni és összefogni velük, több ember többre mehet. Nem?
Válasz #361. hozzászólásra
most jöttem egy összejövetelről a megyei hivatal vezetője és helyettese..stb tartotta . ami számot mondott 10 évig is eltarthat. ha minden költséget állsz akkor soron kívüli eljárást kérhetsz.
Az jó lenne ha esetleg értesítenék a többi tulajdonost is. Elég nagy tábla sok tulajjal, nem tudom hogy kellene elindulni ezen az ügyön. Ha még vásárolnék hozzá azt megtehetem most is kifüggesztés nélkül? Jól tudom?
Mi van akkor ha a bérleti szerződés lejáratáig sem fogják kimérni(mindenhonnan csak azt hallom hogy nincs pénz rá) akkor hogyan fogják szétosztani a földet?
Válasz #359. hozzászólásra
A Föld hivatalnál meg mondják a helyrajzi számot a név alapján is./lak cím kártya,és személyi szám jó ha ott van.Kis szerencsével a kimérésnél értesítik a többi tulajdonost si ,hogy élnek-e a lehetőséggel./2006-ban nálunk így volt./ ha nem még saját költségen még mindig ki lehet méretni. Azt nem tudom,hogy menyi be kerül. Ha a bérleti szerződés lejárta előtt mérik ki a területet akkor a bérlőnek szerződés módosítást kell csinál ni a, mer meg változik a hely rajzi szám, akkor pedig nem kell alá írni az új szerződést. Remélem segítettem. Nálunk a Tsz ezért pereskedik a föld hivatal. és úgy néz ki hogy vesztenek.
Végig olvastam most az egész topicot, fókuszálva a 2012. június után történtekre. Már csak azért is, mert szeretnék a SAJÁT és CSALÁDOM FÖLDJÉHEZ hozzájutni, de elolvasva a hozzászólásokat szinte reménytelen.
Tudna e valaki ebben tanácsot adni? A szitu a következő:
A helyi szövetkezetnél a földbérlet lejár 2014 végén. Ezután szeretném használatba venni a földemet. Hogy tudom én ezt hivatalosan megtenni? Természetesen osztatlan közösben van a föld még a hrsz-t sem tudom mert a szerződésen csak Ak érték van feltüntetve, van aki beadta a kimérési kérelmet 2012 jún. 30-ig(mi nem). Ha addig ki is mérnék az érintetteknek(amit azért én kétlek) mi lesz a többi földdel? Jól értettem hogy az továbbra is osztatlan közösben marad? Hogy is lesz ez akkor megszüntetve??? Ha még abban is marad, honnan fogom én tudni hogy ez az enyém és én ezt használhatom??? Ráadásul ha addig tényleg nem lesz kimérve akkor azokkal akik beadták a kérelmet mi lesz? Várnak sorukra, vagy gondolnak egyet és felszántanak egy darabot belőle?
az ügyvéd azt mondja alá kell irattatni személyesen a tulajjal mindegy ha pl meghalt és nem volt hagyaték rá, vagy külföldi...
Meg?-e a földhivatalba is azt mondták ha nincsen ott a 10 db aláírás akkor ennyi...
Amikor beadtam a változási vázrajzot mindenkinek tértivevénnyel kipostázták ÉS senki nem pofázott, és megvárták míg a tértivevény a földhivatalnak visszajön és vártak még vagy 15 napot és utána írták, hogy van egy évem rá hogy elintézzem, micsoda egy ökörség ez?
az ügyvéd azt mondja alá kell irattatni személyesen a tulajjal mindegy ha pl meghalt és nem volt hagyaték rá, vagy külföldi...
Meg?-e a földhivatalba is azt mondták ha nincsen ott a 10 db aláírás akkor ennyi...
Amikor beadtam a változási vázrajzot mindenkinek tértivevénnyel kipostázták ÉS senki nem pofázott, és megvárták míg a tértivevény a földhivatalnak visszajön és vártak még vagy 15 napot és utána írták, hogy van egy évem rá hogy elintézzem, micsoda egy ökörség ez?
Válasz #355. hozzászólásra
Én elküldeném Münchenbe a levelet és ezt tudatva a földhivatallal, beadnám nekik a megosztási rajzot. Ha nem felel meg, mondják meg, hogy ők hogyan értesítenék a müncheni ügyfelet. Az elhaltak földje meg így állami tulajdon lesz
Tulajdoni lapon Müncheni cím szerepel,meg 3 olyan aki meghalt,többe kerül a póthagyatéki eljárás mint amennyit a föld ér,zsákutca,nálunk még azzal is bonyolítva,hogy homokbányát szeretnénk bezárni és minden ügy áll ez végett,most szétméretnénk,hogy tudjuk a bánya ügyeit intézni de ezzel se lettünk előrébb
Válasz #353. hozzászólásra
Márpedig ennél többet nem tehet a kolléga, mert a földhivatal is csak azt a címet tudja, ami a tulajdonlapon szerepel, ő is oda küldene minden földdel kapcsolatos levelet. Vagy ha olyan okos a földhivatal, adja meg a valós címét a tulajnak! Ha kiméretés van, a földhivatal is ezen a címen értesít! Más személynyilvántartó rendszerbe az állampolgár nem nézhet bele, csak azt tudhatja, ami a tulajdonlapon van. Nem kötelezheti egy törvény sem, hogy derítse ki a tulajdonostársak valós címét. Ezért szerintem úgy van, ahogy írtam.
Menj el egy ügyvédhez és felvilágosít(bárcsak úgy lenne ahogy mondod)de sajnos nem,voltam 2 ügyvédnél is és szerencsémre(mint fizettem volna tízezreket és bukta) inkább el se vállalták,pedig már a rajzolás is sokba van
Válasz #349. hozzászólásra
A tulajdoni lapon szereplő magyar címére küldesz tértivevényes levelet. Ha ezzel nem éred el, magára vessen, neki kellett volna a lakcíme változását bejelentenie. A tértivel tudod igazolni, hogy megkísérelted elérni. Vagy marad még a hirdetményi úton történő értesítés, de ez itt szerintem nem feltétel.
Van egy osztatlan közös föld. pl van benne 30 tulaj, abból megveszek 20-at. Marad 10 tulaj. Ezt ki szeretném méretni, rajzot csináltatok elfogadtatom a földhivatalba és meghozzák a határozatot, hogy rajz oké jogom van hozzá 1 évem van hogy mindenkivel aláirattassam a rajzot, na és itt sz..ptam meg vannak benne külfödiek is, és ha már 1 nem írja alá akkor bukik a mutatvány, nem lehet ezt valahogyan megoldani szerintetek??? Ez így agyrém...
Válasz #346. hozzászólásra
A helyi Tsz elnökkel beszélgettem erről. Igaza volt. 20 év alatt szép apránként megszüntethették volna az osztatlan közös parcellákat. Komolyabb anyagi ellenszolgáltatás nélkül. Ez lett volna igazi hivatali szolgáltatás. És a földhivatalnál 1 embernek minden napra lett volna munkája. Nem csak a töküket vakarnák.
Válasz #345. hozzászólásra
Nekem most kellene bejegyeztetnem mint új használatot. Ami valószínű nem fog menni. Ez a nyomtatvány nem jó nekem semmire...
Osztatlan közös kimérése? Ha 20 évig semmitnemmértünk ki mint hivatal? Ám mint másodállásu földmérő méregettünk a kesért és nemjegyeztettükbe? mikeresnivalójavan a közalkalmazottakközt, meg az egész hivatalnak?
neked ezlenne a megoldás! http://www.foldhivatal.hu/images/nyomtatvany/foldhaszn2013/foldhaszn_valt_13.pdf Ha nálatok földhivatal elfogadja mert nálunk nemismerik!!
Válasz #339. hozzászólásra
Amúgy meg jellemző Agyarországra, hogy a törvény életbe lép, és a kedves alkalmazó hivatalnokoknak fingjuk sincs a dologról. Ez minősíti a hazai bürokrácia szaktudását...(már ha van)
Válasz #339. hozzászólásra
Szóval tömény szopás... Nekem az egyik darabban 50 tulaj van, a másikban 300. Ezek szerint inkább bontsak szerződést a tulajokkal... Az 50 tulajosnál még lenne remény(csak 1 amerikai tulaj van), de ha ügyvéd is kell, akkor kihagyom. Nem fizetek azért, hogy az egyikük nem írja alá, mert akkor lőttek a dolognak.
Gondolom azért van ez így kitalálva, hogy a nagyok mellett ne rúgjon labdába senki...
Földmérővel csináltattunk megosztást,kifizettünk hekinként x pénzt nincsnyoma földhivatalnál, mivel anno amikor melorizációban a tsz összevont 3 hrsz-t nemlett lepapirozva,innétkezdve mivel ut ami nagyközségi közöstanácsévolt,jött a rendszerváltás! Ut elhalttulajdona! Na erre mitlehetlépni? Belefáradtam a szélmalomharcba! közel 20 éve 2 hrsz en adjukbe a földhasználatot! Ebben a táblában ugrik 90 heki területalapu támogatás uniótól! Tisztelt fórumozók volt Magyarország 270000 négyzetkilóméter most idén nemlepődnékmeg ha csak 40000 négyzetkilómétermaradnánk! És jön akiknek itt bejelentésalatti teröletükvolt ugymint félheki,azok nemtudják idén bejelenteni mivel megosztási vázrajz! jön a bönti!
Osztatlanban esetleg jelentett be valaki földhasználatot az új rendszer szerint? Érdeklődtem a földhivatalban és azt mondták, hogy az _összes_ tulajdonossal készíteni kell egy közokiratot a használati egyezségről. Közjegyző vagy ügyvédi ellenjegyzéssel. Fogalmuk sincs róla, hogy mit kell beleírni, nem csináltak még ilyet, formanyomtatvány nincs. Utána meg rajzot.
Én ezt kivitelezhetetlennek tartom. 38 tulajdonos van, ebből ketten használjuk a részünket, a többi tulajdonos már az x. örökös, felaprózott mini tulajdonhányaddal, ráadásul az országban össze-vissza laknak. Nyilván nem fognak lejönni a kedvemért, hogy közjegyző előtt aláirkáljanak és én sem fogok 36 tulajdonost ezer kilómétereket autózva felkeresni. Tényleg így van ez?
24 ha-n van 7 ha saját tulajdonom (osztatlan közös tulajdonban), amit a szerződés lejárata után, magam szeretnék művelni, nem hosszabbítottam a jelenlegi bérlővel szerződést. Viszont a maradék 17 ha tulajdonosai meghosszabbították a szerződésük, és velük a jelenlegi bérlő használati vázrajzot íratott alá, ezáltal biztosítva szerinte, hogy a 24 ha-ból a 17 bérelt hektárját hol műveli. Nekem lehetőséget sem adott a művelési megosztás megbeszélésére egyeztetésére. A tulajdonjog osztatlan közös marad, csak én szeretném a saját tulajdonhányadom művelni.
Önhatalmúlag eldöntötte, hogy hol lesz az én 7 ha-m, és hol a ő általa bérelt 17 ha.
Ekkor mit tehetek???
Csak hogy egyértelmű legyen azért írtam részletesen.
Bíróságon fog végzést kérni, oda el kell menned és előadnod mit szeretnél. Az sem ártana, ha tértis levélben közölnéd a másik bérlővel a szándékod.
Megegyezésre kell jussatok.
A művelési vázrajzot eleve úgy kell a földmérőnek elkészítenie, hogy bejegyzett, külön hrsz-al rendelkező útról megközelíthető legyen mindkét terület. Ez rögtön el is döntheti, hogy a kisebb részarányoddal merre fogsz kerülni.
MZ/X idézlek "Nem logikus, de így találták ki.
Ptk 145.§ Olvasd el, ott rögtön a 3. bekezdésben mondja, hogy mi a szituáció.
Ugyanakkor a Tft 10§ (3a) bekezdés mondja, hogy tulajdonostársak közötti adásvétel esetén nincs rangsor. Ki sem kell függeszteni.
Viszont ha külsős kifüggeszti akkor az már nem tulajdonostársak közötti adásvétel.
A felelősségvállalás az már más tészta. Ott egyetemlegesen büntetnek. Két külön dolog ez és a tulajdonszerzés.
Undorító egy dolog amúgy ez az osztatlan közös. Tré helyzetek jönnek össze belőle és általában azt találják meg fizetnivalóval aki próbál valamit normálisan csinálni benne." Osztatlan közösnél ha valakinek eladó részevan akkor először közöstulajdonostársakatkellenemegkeresni? Ebben tévedek? Tehát kifüggeszti,ez az egyszerübb! Ugymint besétál körjegyzőségre és kicsi papirmunka,esetleg megkeresi tulajtársait! Tehát amit leirtál eszerint van 1 örökölt nagyszülői ingatlanom házzal falun innétkezdve tulajtársam bárkinek bármikor eladhatja tulajrészét? Ehez viszont jóképetkellvágnom?
De ha a bérlő aláíratja a használati vázrajzot a tulajdonosokkal, de én mint tulajdonos nem írom azt alá, akkor az ér egyáltalán valamit, mikor felebezhetem meg a használati megosztást amely szerint ő művelni akarja a területrészt?
Nem írtam alá semmit, nem értesített ki levélben sem.
Bejegyzik így számára a földhasználatot???
Válasz #332. hozzászólásra
Azt is meg kell nézni hogy a tábla mindenhol egyforma minőségű-e. Ez fel van tüntetve a térképen. Ha a térkép szerint homogén a terület de a valóságban az egyik fele rosszabb és téged oda akarnak szorítani,akkor vagy kompenzáljanak téged nagyobb területtel, vagy menjenek ők a rosszabbik oldalra ha szerintük az nem rosszabb. Vagy sorsot kell húzni.
Adj Isten!
Adva van egy 24 ha-s szántó, amelyre lejár a szerződése a haszonbérlő szövetkezetnek. Én mint 7 ha tulajdonjoggal rendelkező, szeretném művelni a részem, ezért nem kötök szerződést a jelenlegi bérlővel. Viszont a többi tulajdonostárs megköti velük. A haszonbérlő a térképszelvényen a többi tulajdonossal aláíratja a használati megosztást, arról vázrajzot készít, amit mindenki aláír, hiszen nekik mindegy, hogy a bérlő hol , mit dolgoz. Természetesen a tábla jobb adottságait választja ki a bérlő, így az én 7 ha-m a rosszabb helyre kerül, ahol vezetékjog van bejelentve, ahol sok a vadkár sokszor...stb.
Ha én mint tulajdonos az osztatlan közös tulajdon használati megosztásához nem járulok hozzá, nélkülem dönthet erről???
Olvasatom szerint januártól csak a tulajdonosok egyöntetű akarata esetén lehet megosztani a használatot, illetve ha nincs egyezség a tulajok között, akkor választási lehetőség illeti meg azt a tulajt, aki saját maga szeretné művelni a saját tulajdonrészét.
Mit csináljak ha a szövetkezet felszántja a neki tetsző részt, és az én részem kihagyja a kedvezőtlen helyen?
Mit tehetek?
Nem vagy szomszéd, mert a táblában vagy. Viszont ha az osztatlanból bejelentetten művelsz egy darabot akkor már szerintem lehet valamit keresgélni szomszéd fronton.
Ha pedig te művelted a területet akkor haszonbérlőként lehet keresnivalód, nem is rossz pozícióból.
Igazándiból nehéz ezen a téren okosat mondani, mert a törvény nem fogalmaz egyértelműen. Egy jó, földügyekben jártas, rámenős, dörzsölt ügyvéd sok mindent ki tud kerekíteni egy kétélűnek látszó ügyből is.
Nem logikus, de így találták ki.
Ptk 145.§ Olvasd el, ott rögtön a 3. bekezdésben mondja, hogy mi a szituáció.
Ugyanakkor a Tft 10§ (3a) bekezdés mondja, hogy tulajdonostársak közötti adásvétel esetén nincs rangsor. Ki sem kell függeszteni.
Viszont ha külsős kifüggeszti akkor az már nem tulajdonostársak közötti adásvétel.
A felelősségvállalás az már más tészta. Ott egyetemlegesen büntetnek. Két külön dolog ez és a tulajdonszerzés.
Undorító egy dolog amúgy ez az osztatlan közös. Tré helyzetek jönnek össze belőle és általában azt találják meg fizetnivalóval aki próbál valamit normálisan csinálni benne.
Ez az kurvanagy baromság! Mi az hogy külsős elérébvan elővásárlásra mint a tilajtárs? Neharagudj de osztatlanba egy parlagfüért éngemismegvághatnak tulajtársmiatt mivel felelek miattais! Ez ellenkezik a józan parasztiésszel! kAkkor innétkezdve csd amire akar belép és mivel csak közös őstermelőivelvagyok gazdálkodó mehetek a sóhivatalba panaszra? Akkor elmagyaráznádnekem tisztelt törvényakotók a helybenlakót miértisnemdefionálták az azonos irányitószámalattlakóra?
Direkt csinálod?
Mondtam, hogy nem licit. Nem lehet hivatalosan senkire ráígérni. Azokat a feltételeket fogadhatod el amik ki vannak függesztve.
Ebben az esetben azzal sem érsz semmit, ha millával többet adsz a tulajnak zsebbe, mert a külsős előrébb van a rangsorban mint te tulajdonostárs. Persze más az, ha szomszéd is vagy, úgy már elég jó helyen jegyeznek a rangsorban. Akkor érdemes lehet tömni a tulaj zsebét feketén ha egyenlő rangban vagy a külsőssel és választania kell közületek.
Aha ebben egyetértek! Viszont kérdés az osztatlan megosztása! Mivel minden területbe nálunk elhaltat raktakbe,igy csak földhivatal oszthatja meg gördülékenyen! De érdekeskérdéseketvetfel az ingyenes földkimérés! mondjuk két földhivatal területén megcsinálta, de harmadik szomszédos nem! Akkor a harmadik földhivatal nem ugyanabból a közpénzbőlvolt finanszirozva? Magánföldmérővel hogyosztatszmeg területet ha 1 fillér is elhaltnevénvan és örököse mundjuk angliábanél?
Sajnos ki tudják kerülni. A tulajdonostársnak nem lesz elővásárlási joga ha harmadik félnek szeretnék eladni és az ajánlatot kifüggesztik. Ptk 145§, ezt felülírja a Tft a (3) bekezdés alapján.
Tft 10§ (3a) bekezdés azt mondja, hogy tulajdonostársak közötti adásvétel. Ha ki van függesztve harmadik személy vételi ajánlatával és a társ rájelentkezik akkor már nem valósul meg a feltétel. Tulajdonostárs jogcímen nincs elővásárlási joga.
Köszönöm, én is az ésszerűség miatt gondoltam így. De többen emlegették ezt a lehetőséget, és egy régebbi fórumbeírásban is volt erről szó. Azzal tisztában vagyok, hogy elővásárlási jog, meg kifüggesztés, stb. És a föld-szomszéd is tudja, hogy a vételi ajánlatot még megtorpedózhatja a másik tulaj, csak abban szeretne biztos lenni, hogyha sikerül megvennie, akkor a saját földje melletti részt kapja, hogy a "magáéhoz tudja méretni", ha jól értem őt.
Biztosra sajnos nem tud menni, az ésszerűség azt diktálná, hogy ott legyen, de ha nincs egyezség akkor elvileg sorsolás lesz. De egyébként sem tud biztosra menni a szomszéd, mivel az osztatlan közösben lévő tulajdonos társ mindenkit előz a vásárlásnál itt a Ptk szabályai az érvényesek, tájékoztatni kell a szomszéd vételi ajánlatáról és ha akar akkor azokkal a feltételekkel ő lesz a vevőd.
Kedves Fórumozók!
Új vagyok itt, sokat olvastam a hozzászólásaitokat, ezért szeretnék tanácsot kérni. Van egy osztatlan közös tulajdonú föld, amiből örököltem egy részt. Mivel soha nem volt a földdel semmilyen kapcsolatom,ráadásul onnan több száz km-re lakom, ezért már jó ideje el szeretném adni. A többi tulajdonos közül egy közölte, hogy igényt tart rá, de azóta többet nem jelentkezett. Hiába hívom, írok, stb. A szomszéd föld tulajdonosa jelezte, hogy megvenné a részemet. Azonban az a tulajdonos, aki korábban azt jelezte, hogy megvenné tőlem a részemet, nem akarja engedni, hogy a szomszéd a saját földje melleti részből méresse ki azt a darabot, amelyet tőlem megvenne. Így a szerződéskötés, kifüggesztés várat magára. Jól tudom-e, hogy ha valaki helyben lakó, szomszéd, és a földje melletti osztatlan közösből vásárol részt, akkor azt a saját földje mellé kell, hogy kimérjék? És ha igen, akkor tudja-e valaki, hogy hol van ez leírva? Rengeteget olvastam a tv-t, de nem találtam ilyet, az ügyvédem (városi) nem nagyon ért a föld-ügyekhez. Tudom, hogy most változott a földtv, és ebben az osztatlan közösre vonatkozó rész is, de ezt is feltétlenül tudni kellene, hogy biztosra menjen a szomszéd.
3017 hozzászólás
Válasz #366. hozzászólásra
Szolnok környékéről. A testvérem végeztetett föld meg osztást de az örökölt terület volt nem a Tsz-használatában állt. Térkép vázlat mérés minden volt.Ha osztatlant A akarnak ki méretni nem tudom be adták-e a ki mérési kérelmet? Az MVH mindig azt hangoztatja ha most nem méretjük ki akkor már csak saját költségen lehet. Próbáljon érdeklődni a " Vidékfejlesztési Minisztérium Földügyi és Térinformatikai Főosztályán." Hát ha ott tudnak segíteni vagy esetleg tanácsot adni.
Vietnámi honan irsz mert nálunk Gyöngyösön , ha Kifizetnénk a kiméretést a Földhivatalnál akkor sem hajlandok foglalkozni velünk!
Válasz #364. hozzászólásra
Arra értettem hogy bele kell egyezniük, ha én magán akcióba kezdek és saját pénzen kiméretem, nem várom meg a földhivatali kimérést, abba viszont mindenkinek bele kellene egyezni tudtommal hogy a vázrajz megfelel e nekik vagy sem.
Válasz #363. hozzászólásra
N állunk kiértesítették a tulajdonosokat,nem kell bele egyezniük.igaz nem mindenki élt a lehetőséggel,buták mert hogy ők bent akarják hagyni a Tsz-ben. most viszont van aki örül hogy mégis kimérette mert a Tsz új szerződéseket köt a helyrajzi szám változása miatt.Sokan nem írják alá.
Válasz #362. hozzászólásra
Jó, oké, de még ha állnám is az összes költséget, akkor is ha van 100 tulaj, mindenkinek bele kell egyezni. vagy még azon gondolkodtam hogy ha az éven nem történik semmi, megkeresni egy pár tulajt aki kiakarná mérettetni és összefogni velük, több ember többre mehet. Nem?
Válasz #361. hozzászólásra
most jöttem egy összejövetelről a megyei hivatal vezetője és helyettese..stb tartotta . ami számot mondott 10 évig is eltarthat. ha minden költséget állsz akkor soron kívüli eljárást kérhetsz.
Válasz #360. hozzászólásra
Az jó lenne ha esetleg értesítenék a többi tulajdonost is. Elég nagy tábla sok tulajjal, nem tudom hogy kellene elindulni ezen az ügyön. Ha még vásárolnék hozzá azt megtehetem most is kifüggesztés nélkül? Jól tudom?
Mi van akkor ha a bérleti szerződés lejáratáig sem fogják kimérni(mindenhonnan csak azt hallom hogy nincs pénz rá) akkor hogyan fogják szétosztani a földet?
Válasz #359. hozzászólásra
A Föld hivatalnál meg mondják a helyrajzi számot a név alapján is./lak cím kártya,és személyi szám jó ha ott van.Kis szerencsével a kimérésnél értesítik a többi tulajdonost si ,hogy élnek-e a lehetőséggel./2006-ban nálunk így volt./ ha nem még saját költségen még mindig ki lehet méretni. Azt nem tudom,hogy menyi be kerül. Ha a bérleti szerződés lejárta előtt mérik ki a területet akkor a bérlőnek szerződés módosítást kell csinál ni a, mer meg változik a hely rajzi szám, akkor pedig nem kell alá írni az új szerződést. Remélem segítettem. Nálunk a Tsz ezért pereskedik a föld hivatal. és úgy néz ki hogy vesztenek.
Sziasztok!
Végig olvastam most az egész topicot, fókuszálva a 2012. június után történtekre. Már csak azért is, mert szeretnék a SAJÁT és CSALÁDOM FÖLDJÉHEZ hozzájutni, de elolvasva a hozzászólásokat szinte reménytelen.
Tudna e valaki ebben tanácsot adni? A szitu a következő:
A helyi szövetkezetnél a földbérlet lejár 2014 végén. Ezután szeretném használatba venni a földemet. Hogy tudom én ezt hivatalosan megtenni? Természetesen osztatlan közösben van a föld még a hrsz-t sem tudom mert a szerződésen csak Ak érték van feltüntetve, van aki beadta a kimérési kérelmet 2012 jún. 30-ig(mi nem). Ha addig ki is mérnék az érintetteknek(amit azért én kétlek) mi lesz a többi földdel? Jól értettem hogy az továbbra is osztatlan közösben marad? Hogy is lesz ez akkor megszüntetve??? Ha még abban is marad, honnan fogom én tudni hogy ez az enyém és én ezt használhatom??? Ráadásul ha addig tényleg nem lesz kimérve akkor azokkal akik beadták a kérelmet mi lesz? Várnak sorukra, vagy gondolnak egyet és felszántanak egy darabot belőle?
Válasz #356. hozzászólásra
az ügyvéd azt mondja alá kell irattatni személyesen a tulajjal mindegy ha pl meghalt és nem volt hagyaték rá, vagy külföldi...
Meg?-e a földhivatalba is azt mondták ha nincsen ott a 10 db aláírás akkor ennyi...
Amikor beadtam a változási vázrajzot mindenkinek tértivevénnyel kipostázták ÉS senki nem pofázott, és megvárták míg a tértivevény a földhivatalnak visszajön és vártak még vagy 15 napot és utána írták, hogy van egy évem rá hogy elintézzem, micsoda egy ökörség ez?
Válasz #356. hozzászólásra
az ügyvéd azt mondja alá kell irattatni személyesen a tulajjal mindegy ha pl meghalt és nem volt hagyaték rá, vagy külföldi...
Meg?-e a földhivatalba is azt mondták ha nincsen ott a 10 db aláírás akkor ennyi...
Amikor beadtam a változási vázrajzot mindenkinek tértivevénnyel kipostázták ÉS senki nem pofázott, és megvárták míg a tértivevény a földhivatalnak visszajön és vártak még vagy 15 napot és utána írták, hogy van egy évem rá hogy elintézzem, micsoda egy ökörség ez?
Válasz #355. hozzászólásra
Én elküldeném Münchenbe a levelet és ezt tudatva a földhivatallal, beadnám nekik a megosztási rajzot. Ha nem felel meg, mondják meg, hogy ők hogyan értesítenék a müncheni ügyfelet. Az elhaltak földje meg így állami tulajdon lesz
Válasz #354. hozzászólásra
Tulajdoni lapon Müncheni cím szerepel,meg 3 olyan aki meghalt,többe kerül a póthagyatéki eljárás mint amennyit a föld ér,zsákutca,nálunk még azzal is bonyolítva,hogy homokbányát szeretnénk bezárni és minden ügy áll ez végett,most szétméretnénk,hogy tudjuk a bánya ügyeit intézni de ezzel se lettünk előrébb
Válasz #353. hozzászólásra
Márpedig ennél többet nem tehet a kolléga, mert a földhivatal is csak azt a címet tudja, ami a tulajdonlapon szerepel, ő is oda küldene minden földdel kapcsolatos levelet. Vagy ha olyan okos a földhivatal, adja meg a valós címét a tulajnak! Ha kiméretés van, a földhivatal is ezen a címen értesít! Más személynyilvántartó rendszerbe az állampolgár nem nézhet bele, csak azt tudhatja, ami a tulajdonlapon van. Nem kötelezheti egy törvény sem, hogy derítse ki a tulajdonostársak valós címét. Ezért szerintem úgy van, ahogy írtam.
Válasz #352. hozzászólásra
Menj el egy ügyvédhez és felvilágosít(bárcsak úgy lenne ahogy mondod)de sajnos nem,voltam 2 ügyvédnél is és szerencsémre(mint fizettem volna tízezreket és bukta) inkább el se vállalták,pedig már a rajzolás is sokba van
Válasz #349. hozzászólásra
A tulajdoni lapon szereplő magyar címére küldesz tértivevényes levelet. Ha ezzel nem éred el, magára vessen, neki kellett volna a lakcíme változását bejelentenie. A tértivel tudod igazolni, hogy megkísérelted elérni. Vagy marad még a hirdetményi úton történő értesítés, de ez itt szerintem nem feltétel.
Válasz #349. hozzászólásra
Ha csak 1-2 nem írja alá akkor megoldják valahogy de nekem 3 elhunyt és kettő külföldi 85 éves van tehát lehetetlen
Válasz #349. hozzászólásra
A nem nyilatkozás beleegyezést jelent szerintem. Csak akkor van gebasz, ha valaki bejelenti írásban, hogy neki nem jó.
Sziasztok!
Lenne egy ?-em.
Van egy osztatlan közös föld. pl van benne 30 tulaj, abból megveszek 20-at. Marad 10 tulaj. Ezt ki szeretném méretni, rajzot csináltatok elfogadtatom a földhivatalba és meghozzák a határozatot, hogy rajz oké jogom van hozzá 1 évem van hogy mindenkivel aláirattassam a rajzot, na és itt sz..ptam meg vannak benne külfödiek is, és ha már 1 nem írja alá akkor bukik a mutatvány, nem lehet ezt valahogyan megoldani szerintetek??? Ez így agyrém...
Válasz #346. hozzászólásra
A helyi Tsz elnökkel beszélgettem erről. Igaza volt. 20 év alatt szép apránként megszüntethették volna az osztatlan közös parcellákat. Komolyabb anyagi ellenszolgáltatás nélkül. Ez lett volna igazi hivatali szolgáltatás. És a földhivatalnál 1 embernek minden napra lett volna munkája. Nem csak a töküket vakarnák.
Válasz #345. hozzászólásra
Nekem most kellene bejegyeztetnem mint új használatot. Ami valószínű nem fog menni. Ez a nyomtatvány nem jó nekem semmire...
Válasz #344. hozzászólásra
Osztatlan közös kimérése? Ha 20 évig semmitnemmértünk ki mint hivatal? Ám mint másodállásu földmérő méregettünk a kesért és nemjegyeztettükbe? mikeresnivalójavan a közalkalmazottakközt, meg az egész hivatalnak?
Válasz #342. hozzászólásra
neked ezlenne a megoldás! http://www.foldhivatal.hu/images/nyomtatvany/foldhaszn2013/foldhaszn_valt_13.pdf Ha nálatok földhivatal elfogadja mert nálunk nemismerik!!
Válasz #339. hozzászólásra
Amúgy meg jellemző Agyarországra, hogy a törvény életbe lép, és a kedves alkalmazó hivatalnokoknak fingjuk sincs a dologról. Ez minősíti a hazai bürokrácia szaktudását...(már ha van)
Válasz #339. hozzászólásra
Közökirat vagy magánokirat! Közökiratban földkiadó bizottságok leadták a kiadás sorrendiségét! Földhivatal eszerintjegyeztebe!
Válasz #339. hozzászólásra
Szóval tömény szopás... Nekem az egyik darabban 50 tulaj van, a másikban 300. Ezek szerint inkább bontsak szerződést a tulajokkal... Az 50 tulajosnál még lenne remény(csak 1 amerikai tulaj van), de ha ügyvéd is kell, akkor kihagyom. Nem fizetek azért, hogy az egyikük nem írja alá, mert akkor lőttek a dolognak.
Gondolom azért van ez így kitalálva, hogy a nagyok mellett ne rúgjon labdába senki...
Válasz #340. hozzászólásra
Földmérővel csináltattunk megosztást,kifizettünk hekinként x pénzt nincsnyoma földhivatalnál, mivel anno amikor melorizációban a tsz összevont 3 hrsz-t nemlett lepapirozva,innétkezdve mivel ut ami nagyközségi közöstanácsévolt,jött a rendszerváltás! Ut elhalttulajdona! Na erre mitlehetlépni? Belefáradtam a szélmalomharcba! közel 20 éve 2 hrsz en adjukbe a földhasználatot! Ebben a táblában ugrik 90 heki területalapu támogatás uniótól! Tisztelt fórumozók volt Magyarország 270000 négyzetkilóméter most idén nemlepődnékmeg ha csak 40000 négyzetkilómétermaradnánk! És jön akiknek itt bejelentésalatti teröletükvolt ugymint félheki,azok nemtudják idén bejelenteni mivel megosztási vázrajz! jön a bönti!
Válasz #339. hozzászólásra
Bizony így van,annyi még,ha nem az egészet használod,földmérővel kell megosztási térképet csináltatni.
Egy katasztrófa az egész,kivitelezhetetlen
Osztatlanban esetleg jelentett be valaki földhasználatot az új rendszer szerint? Érdeklődtem a földhivatalban és azt mondták, hogy az _összes_ tulajdonossal készíteni kell egy közokiratot a használati egyezségről. Közjegyző vagy ügyvédi ellenjegyzéssel. Fogalmuk sincs róla, hogy mit kell beleírni, nem csináltak még ilyet, formanyomtatvány nincs. Utána meg rajzot.
Én ezt kivitelezhetetlennek tartom. 38 tulajdonos van, ebből ketten használjuk a részünket, a többi tulajdonos már az x. örökös, felaprózott mini tulajdonhányaddal, ráadásul az országban össze-vissza laknak. Nyilván nem fognak lejönni a kedvemért, hogy közjegyző előtt aláirkáljanak és én sem fogok 36 tulajdonost ezer kilómétereket autózva felkeresni. Tényleg így van ez?
Válasz #337. hozzászólásra
24 ha-n van 7 ha saját tulajdonom (osztatlan közös tulajdonban), amit a szerződés lejárata után, magam szeretnék művelni, nem hosszabbítottam a jelenlegi bérlővel szerződést. Viszont a maradék 17 ha tulajdonosai meghosszabbították a szerződésük, és velük a jelenlegi bérlő használati vázrajzot íratott alá, ezáltal biztosítva szerinte, hogy a 24 ha-ból a 17 bérelt hektárját hol műveli. Nekem lehetőséget sem adott a művelési megosztás megbeszélésére egyeztetésére. A tulajdonjog osztatlan közös marad, csak én szeretném a saját tulajdonhányadom művelni.
Önhatalmúlag eldöntötte, hogy hol lesz az én 7 ha-m, és hol a ő általa bérelt 17 ha.
Ekkor mit tehetek???
Csak hogy egyértelmű legyen azért írtam részletesen.
Válasz #334. hozzászólásra
Bíróságon fog végzést kérni, oda el kell menned és előadnod mit szeretnél. Az sem ártana, ha tértis levélben közölnéd a másik bérlővel a szándékod.
Megegyezésre kell jussatok.
A művelési vázrajzot eleve úgy kell a földmérőnek elkészítenie, hogy bejegyzett, külön hrsz-al rendelkező útról megközelíthető legyen mindkét terület. Ez rögtön el is döntheti, hogy a kisebb részarányoddal merre fogsz kerülni.
Válasz #335. hozzászólásra
Igen, eladhatja bárkinek anélkül, hogy értesítene. Te pedig mosolyogsz hozzá.
Válasz #328. hozzászólásra
MZ/X idézlek "Nem logikus, de így találták ki.
Ptk 145.§ Olvasd el, ott rögtön a 3. bekezdésben mondja, hogy mi a szituáció.
Ugyanakkor a Tft 10§ (3a) bekezdés mondja, hogy tulajdonostársak közötti adásvétel esetén nincs rangsor. Ki sem kell függeszteni.
Viszont ha külsős kifüggeszti akkor az már nem tulajdonostársak közötti adásvétel.
A felelősségvállalás az már más tészta. Ott egyetemlegesen büntetnek. Két külön dolog ez és a tulajdonszerzés.
Undorító egy dolog amúgy ez az osztatlan közös. Tré helyzetek jönnek össze belőle és általában azt találják meg fizetnivalóval aki próbál valamit normálisan csinálni benne." Osztatlan közösnél ha valakinek eladó részevan akkor először közöstulajdonostársakatkellenemegkeresni? Ebben tévedek? Tehát kifüggeszti,ez az egyszerübb! Ugymint besétál körjegyzőségre és kicsi papirmunka,esetleg megkeresi tulajtársait! Tehát amit leirtál eszerint van 1 örökölt nagyszülői ingatlanom házzal falun innétkezdve tulajtársam bárkinek bármikor eladhatja tulajrészét? Ehez viszont jóképetkellvágnom?
Válasz #333. hozzászólásra
De ha a bérlő aláíratja a használati vázrajzot a tulajdonosokkal, de én mint tulajdonos nem írom azt alá, akkor az ér egyáltalán valamit, mikor felebezhetem meg a használati megosztást amely szerint ő művelni akarja a területrészt?
Nem írtam alá semmit, nem értesített ki levélben sem.
Bejegyzik így számára a földhasználatot???
Válasz #332. hozzászólásra
Azt is meg kell nézni hogy a tábla mindenhol egyforma minőségű-e. Ez fel van tüntetve a térképen. Ha a térkép szerint homogén a terület de a valóságban az egyik fele rosszabb és téged oda akarnak szorítani,akkor vagy kompenzáljanak téged nagyobb területtel, vagy menjenek ők a rosszabbik oldalra ha szerintük az nem rosszabb. Vagy sorsot kell húzni.
Adj Isten!
Adva van egy 24 ha-s szántó, amelyre lejár a szerződése a haszonbérlő szövetkezetnek. Én mint 7 ha tulajdonjoggal rendelkező, szeretném művelni a részem, ezért nem kötök szerződést a jelenlegi bérlővel. Viszont a többi tulajdonostárs megköti velük. A haszonbérlő a térképszelvényen a többi tulajdonossal aláíratja a használati megosztást, arról vázrajzot készít, amit mindenki aláír, hiszen nekik mindegy, hogy a bérlő hol , mit dolgoz. Természetesen a tábla jobb adottságait választja ki a bérlő, így az én 7 ha-m a rosszabb helyre kerül, ahol vezetékjog van bejelentve, ahol sok a vadkár sokszor...stb.
Ha én mint tulajdonos az osztatlan közös tulajdon használati megosztásához nem járulok hozzá, nélkülem dönthet erről???
Olvasatom szerint januártól csak a tulajdonosok egyöntetű akarata esetén lehet megosztani a használatot, illetve ha nincs egyezség a tulajok között, akkor választási lehetőség illeti meg azt a tulajt, aki saját maga szeretné művelni a saját tulajdonrészét.
Mit csináljak ha a szövetkezet felszántja a neki tetsző részt, és az én részem kihagyja a kedvezőtlen helyen?
Mit tehetek?
Köszönöm a segítséget.
Válasz #330. hozzászólásra
köszönöm az infot:a teljes területet hasznalom,elni fogok a lehetőseggel.
Válasz #329. hozzászólásra
Nem vagy szomszéd, mert a táblában vagy. Viszont ha az osztatlanból bejelentetten művelsz egy darabot akkor már szerintem lehet valamit keresgélni szomszéd fronton.
Ha pedig te művelted a területet akkor haszonbérlőként lehet keresnivalód, nem is rossz pozícióból.
Igazándiból nehéz ezen a téren okosat mondani, mert a törvény nem fogalmaz egyértelműen. Egy jó, földügyekben jártas, rámenős, dörzsölt ügyvéd sok mindent ki tud kerekíteni egy kétélűnek látszó ügyből is.
Válasz #326. hozzászólásra
figyelj eszt mar reg szeretetem volna hallani tőlled,de a kerdesem az osztatlanon belül föld szom szed vagyok e mint tulaj.kösz.
Válasz #327. hozzászólásra
Nem logikus, de így találták ki.
Ptk 145.§ Olvasd el, ott rögtön a 3. bekezdésben mondja, hogy mi a szituáció.
Ugyanakkor a Tft 10§ (3a) bekezdés mondja, hogy tulajdonostársak közötti adásvétel esetén nincs rangsor. Ki sem kell függeszteni.
Viszont ha külsős kifüggeszti akkor az már nem tulajdonostársak közötti adásvétel.
A felelősségvállalás az már más tészta. Ott egyetemlegesen büntetnek. Két külön dolog ez és a tulajdonszerzés.
Undorító egy dolog amúgy ez az osztatlan közös. Tré helyzetek jönnek össze belőle és általában azt találják meg fizetnivalóval aki próbál valamit normálisan csinálni benne.
Válasz #326. hozzászólásra
Ez az kurvanagy baromság! Mi az hogy külsős elérébvan elővásárlásra mint a tilajtárs? Neharagudj de osztatlanba egy parlagfüért éngemismegvághatnak tulajtársmiatt mivel felelek miattais! Ez ellenkezik a józan parasztiésszel! kAkkor innétkezdve csd amire akar belép és mivel csak közös őstermelőivelvagyok gazdálkodó mehetek a sóhivatalba panaszra? Akkor elmagyaráznádnekem tisztelt törvényakotók a helybenlakót miértisnemdefionálták az azonos irányitószámalattlakóra?
Válasz #325. hozzászólásra
Direkt csinálod?
Mondtam, hogy nem licit. Nem lehet hivatalosan senkire ráígérni. Azokat a feltételeket fogadhatod el amik ki vannak függesztve.
Ebben az esetben azzal sem érsz semmit, ha millával többet adsz a tulajnak zsebbe, mert a külsős előrébb van a rangsorban mint te tulajdonostárs. Persze más az, ha szomszéd is vagy, úgy már elég jó helyen jegyeznek a rangsorban. Akkor érdemes lehet tömni a tulaj zsebét feketén ha egyenlő rangban vagy a külsőssel és választania kell közületek.
Válasz #322. hozzászólásra
Ez érdekes! És mivan ha külsővelszenben ráigérek mint tulajdonostárs mondjuk 10000? Akkor miél?
Válasz #318. hozzászólásra
Aha ebben egyetértek! Viszont kérdés az osztatlan megosztása! Mivel minden területbe nálunk elhaltat raktakbe,igy csak földhivatal oszthatja meg gördülékenyen! De érdekeskérdéseketvetfel az ingyenes földkimérés! mondjuk két földhivatal területén megcsinálta, de harmadik szomszédos nem! Akkor a harmadik földhivatal nem ugyanabból a közpénzbőlvolt finanszirozva? Magánföldmérővel hogyosztatszmeg területet ha 1 fillér is elhaltnevénvan és örököse mundjuk angliábanél?
Válasz #319. hozzászólásra
Kedves Körtecske, nem akarok ujjat huzni az elöttem hozza szolo ügyved urakkal, de a sajat kezdemenyezedes is ellent mondasos. bocs.
Válasz #320. hozzászólásra
Sajnos ki tudják kerülni. A tulajdonostársnak nem lesz elővásárlási joga ha harmadik félnek szeretnék eladni és az ajánlatot kifüggesztik. Ptk 145§, ezt felülírja a Tft a (3) bekezdés alapján.
Tft 10§ (3a) bekezdés azt mondja, hogy tulajdonostársak közötti adásvétel. Ha ki van függesztve harmadik személy vételi ajánlatával és a társ rájelentkezik akkor már nem valósul meg a feltétel. Tulajdonostárs jogcímen nincs elővásárlási joga.
Válasz #320. hozzászólásra
Köszönöm, én is az ésszerűség miatt gondoltam így. De többen emlegették ezt a lehetőséget, és egy régebbi fórumbeírásban is volt erről szó. Azzal tisztában vagyok, hogy elővásárlási jog, meg kifüggesztés, stb. És a föld-szomszéd is tudja, hogy a vételi ajánlatot még megtorpedózhatja a másik tulaj, csak abban szeretne biztos lenni, hogyha sikerül megvennie, akkor a saját földje melletti részt kapja, hogy a "magáéhoz tudja méretni", ha jól értem őt.
Válasz #319. hozzászólásra
Biztosra sajnos nem tud menni, az ésszerűség azt diktálná, hogy ott legyen, de ha nincs egyezség akkor elvileg sorsolás lesz. De egyébként sem tud biztosra menni a szomszéd, mivel az osztatlan közösben lévő tulajdonos társ mindenkit előz a vásárlásnál itt a Ptk szabályai az érvényesek, tájékoztatni kell a szomszéd vételi ajánlatáról és ha akar akkor azokkal a feltételekkel ő lesz a vevőd.
Kedves Fórumozók!
Új vagyok itt, sokat olvastam a hozzászólásaitokat, ezért szeretnék tanácsot kérni. Van egy osztatlan közös tulajdonú föld, amiből örököltem egy részt. Mivel soha nem volt a földdel semmilyen kapcsolatom,ráadásul onnan több száz km-re lakom, ezért már jó ideje el szeretném adni. A többi tulajdonos közül egy közölte, hogy igényt tart rá, de azóta többet nem jelentkezett. Hiába hívom, írok, stb. A szomszéd föld tulajdonosa jelezte, hogy megvenné a részemet. Azonban az a tulajdonos, aki korábban azt jelezte, hogy megvenné tőlem a részemet, nem akarja engedni, hogy a szomszéd a saját földje melleti részből méresse ki azt a darabot, amelyet tőlem megvenne. Így a szerződéskötés, kifüggesztés várat magára. Jól tudom-e, hogy ha valaki helyben lakó, szomszéd, és a földje melletti osztatlan közösből vásárol részt, akkor azt a saját földje mellé kell, hogy kimérjék? És ha igen, akkor tudja-e valaki, hogy hol van ez leírva? Rengeteget olvastam a tv-t, de nem találtam ilyet, az ügyvédem (városi) nem nagyon ért a föld-ügyekhez. Tudom, hogy most változott a földtv, és ebben az osztatlan közösre vonatkozó rész is, de ezt is feltétlenül tudni kellene, hogy biztosra menjen a szomszéd.
Válasz #317. hozzászólásra
Ne idegeskedj, mert árt a szépségnek...
Ez csak a szokásos magyar bürokrácia. Törvény megszületik, de az alkalmazók nem tudnak sz@rt se...
Itt a hivatal nem szolgáltat, hanem akadályoz...