Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak632 FtBenzin árak614 FtEUR411.02 FtUSD394.48 FtCHF438.79 FtGBP494.07 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Már meg ne sértődj,de ha valaki leírja h. van 10,71 Ak-ája,és az össz. 181,53 , és van neki 1071/18153 tulajdoni hányada,és nem érti h. ez mennyi,akkor ugyanaz az ember érteni fogja a Te számolásodat?????????????????
sziasztok!
hogyan számoljunk, hogy az 11,6358 ha 181,53 AK értékű (osztatlan tulajdonú) összterületnek a 1017/18153 tulajdoni arányúba 10,17 AK értékűre?
Örülnék, ha leírod a megoldóképletét, mert nem csak egy van az osztatlan tulajdonú földünk... köszi.
Természetesen, minden földügyletet ki kell függeszteni a cserén, közvetlen hozzátartozók közötti tulajdonváltáson és az osztatlan közösben való tulajdonhányad növelés kivételével.
Akik benne vannak az osztatlan közösben mindnek egyenlő előjogai vannak. Nem számít, hogy 100 vagy 0,0001 ha, vagy hogy mikor került be a tulajdoni szerkezetbe. Ha veszel még további résztulajdont nem is vagy köteles értesíteni őket, ez természetesen fordítva is igaz. Téged sem fognak értesíteni tulajdonhányad vásárlása esetén.
Pont ugyanolyan résztulajdonos vagy, mint akinek a tulajdonában van a terület fele. Teljesen mindegy, hogy mekkora a tulajdoni hányad. A tulajdonszerzés időpontja nem számít.
Lenne egy kérdésem, ha lesz egy nagyon kis részem egy osztatlan közösből (1/70000), akkor a többi rész eladása esetén ugyanolyan lehetőségeim lesznek mint a többi nagyobb résztulajdonosnak? Tehát ha tudok venni még hozzá valakitől részeket, akkor nem vihetik el előlem nagyobb vagy régebb óta fennálló résztulajdonra hivatkozva? Előre is kösz
tv szerint egyébként én is így olvastam, de a gyakorlat az, hogy a "részarány" földeket mérik ki, tehát amit annak idején részarány kiadás jogcímen adtak ki, nem pedig kárpótlás jogcímen. nálunk megy, korábban is ment, rendesen, sorba, soron kívül, mindenhogy...
Ki kell mérni a földeket, hogy néven legyen és erre is lehessen majd hiteleket felveni. Adni venni, hogy szegényedjen a magyar....... minden csak trükk trükk trükk...
Nekem ma azt mondták a Földhivatalba,hogy csak annak mérik a részarányát, aki részarány kiadás jogcímén szerezte,ill. örökölte.
Aki vette,ajándékba kapta,vagy cserélte annak NEM!Még a kérelmet se akarták elvenni.
Ha ez így van akkor,nem lesz sok dolguk a földmérőknek.
Akkor hol a probléma? Simán megveszed és kész. Osztatlanban nem kell kifüggesztés. Senki az égegyadta világon nem szólhat bele. Még a tulajdonos társakat sem kell értesíteni, csak az NFA-t.
Benne vagy az osztatlanban? Ha igen akkor nem kell kifüggesztés, csak NFA-t kell értesíteni.
Földcserekor sem kell kifüggeszteni...
Ha ügyes vagy megoldod.
Az ilyen furmánykodókat szokták feljelenteni a tulajdonosok sok helyen,már megbocsáss...
Elővásárlási jogot,társtulajdonosokat kijátszani nem szép dolog. Sokan ezért kaptak már szép monoklit,és még ez a jobbik eset...
Helló!
Olyan kérdésem lenne, hogy osztatlan közösbe van egy darab föld, melyet én meg szeretnék venni papíron még a (állami támogatott) kimérés előtt.De nem akarom,hogy beleköpjön valaki a levesbe milyen lehetőségeim vannak?
Mivel a szomszédom van elővásárlási jogo?... vagy csak az aranykoronáját ami az osztatlanba van nem lehet valahogy kifüggesztés nélkül intézni?
Birtokösszevonási célú önkéntes földcsere amire neked szükséged van,erre nincs támogatás viszont illetékmentes. Érdeklődj a földhivatalban vagy a falugazdászodnál.
A két földnek semmi köze egymáshoz,ezért ezt a földhivatal,vagy az ingyen mérés nem fogja egymás mellé tenni.Csak úgy lehet megoldani,ha valakivel becseréled az egyik földet a másik parcellába,és akkor kérheted az egybemérést,ha a többi tulajdonos is beleegyezik.Méréskor az aranykorona nem számít,az csak a csere értékegyeztetésénél lehet mérvadó.Az én ismereteim szerint ez van,de ha valaki tud jobbat,majd elmondja.
Anyám részéről örököltem két különböző hrsz. alatt nyilvántartott földterületet.A két terület kb 100 méterre van egymástól de más az aranykorona értékük.A kérdésem az volna létezik-e olyan megoldás,hogy a két területet a mostani ingyenes kimérés alkalmával egy parcellába/hrsz./cserélnénk be.a két terület AK.értéke nem egyforma.A nagyobb értékűben esetleg kisebb nagyságú területet kapnék?Ha van megoldás akkor,hogy kell kérni.Köszönettel
igy van szántót örökölt egy 5 fős rokonság,van benne 2 örökös generáció is és az egyik tagjától vettem néhány éve az ő részét.
De hogy ez a kárpotlási státusz miért kizáró ok?az örök rejtély
valami olyasmit olvastam 2014-ig mindenképp megakarják szüntetni,ugyhogy gondolom majd köteleznek saját zsebből
Ennél pesszimistább vagyok , sztem nemigazán akarják ők az osztatlanokat felosztani, mert azzal ártanának a minden település határában ezer hektárokon felüli osztatlanon garázdálkodó "nagybirtokosoknak". Ez egy olyan intézkedés, amivel a mi szánkat is be akarják fogni, meg az EU-ét is: tessék, csináltunk vmit, meg nem is. Ha fel akarnák osztani, akkor miért kellett törv. módosítás?? A 2005-ös korm. rendelet pont erről szólt, csak mérni kellett volna a több százezer kérelem alapján, amit azóta bevettek az fh-k - de eddig sem csinálták tisztességesen.
szántó vagy valami legelő? mert a kárpótlási szántókat annak idején 1/1-be adták át, fura lenne, ha kárpótlásos szántó osztatlan közös lenne, illetve nem lenne az, ha az egykori 1/1-ből idővel az öröklések miatt osztatlan alakult ki.
egyébként igen, ez is ilyen tájékozatlan szakanalfabéták által alkotott tv, akkor szüntessük meg az osztatlanokat felkiáltással (miértjét most hagyjuk), de azt már nem veszi észre, hogy az a tv, amit módosít, az részarány tulajdonoról beszél, és fogalma nincs, hogy mit jelent a részarány tulajdon, meghogy akkor van kárpótlás is, és hogy akkor most mi is van ezzel... se kép, se hang, de annyi esze sincs, hogy az első suttyó földhivatalost megkérdezze, hogy barátom, foglald már össze két percbe, hogy mi is ez a téma itt a főddddel kapcsolatba...
nekem van osztatlan közös táblában egy részem ,amit 3 éve vettem,
most hivtam az illetékes FH-t ,a kimérés miatt,de engem lepasszolt ,mondván ,hogy ez a HRSZ kárpotlási föld volt,
amiből én mondjuk nem sokat érzek,mivel vettem a benne lévő részt,ugyhogy emiatt,én nem élhetek a kiméréssel.....fura ..most megakarják szüntetni az osztatlanokat vagy nem ?
az eredete szerintem tökmindegy ,a lényeg akkor is az ,hogy 14ha-ba vagyunk 5-en,tehát oszattlan közös
Tudna valaki abban tanácsot adni hogy: van most ez hogy osztatlan közös tulajdon megosztása állami költségvállalás mellett.
Tsz-ben van ilyen területünk de van vagy 40 tulajdonos abban a táblában.
Érdemes kérelmezni a megosztást?
vagy csak akkor lehetne mint már egyszer megérdeklődtem hogy akkor tudják ha mindenki beleegyezik abban a táblában.
Keresgélés közben találtam választ a földbérleti szerződéssel kapcsolatban a GYIK-re adott válaszok közt: " .. a részarány tulajdonban lévő osztatlan közös területek megosztását követően a jelenlegi földhasználók (pl. haszonbérlők) NEM kapnak tájékoztatás a megosztás megtörténtéről. A megosztási eljárás nem szünteti meg a fennálló földhasználati szerződést. Az újonnan kialakítandó földrészlet helyrajzi száma, területi változása miatt a földhasználati szerződés viszont módosul, ezért javasoljuk, hogy a földrészlet tulajdonosa gondoskodjon a szerződés módosításáról."
Válasz #173. hozzászólásra
A földhivatalban tudsz kérni, de felesleges ezért bemenned, a foldhivatal.hu-n letölthető vagy ha adsz emil címet, átküldöm. A bérleti szerz-hez nem szólnék hozzá, mert fogalmam sincs - az enyémet jogcím nélkül használják jelenleg.
Sziasztok, a törv. módosítás 63.par. (2)/(4) bekezdésben az szerepel, h " a soron kívüliség szabályait a Kormány rendeletben állapítja meg." - Melyik ez a rendelet??? már előlről , hátulról végigböngésztem a netet, de nem találok ráutaló nyomokat...
Azért mert akkor az állam állja a föld megosztását ha jól értelmezem, vagy nem ez a legköltségesebb része az eljárásnak?? Köszi szépen hogy ilyen érthetően leírtad a lényeget
Azért mert akkor az állam állja a föld megosztását ha jól értelmezem, vagy nem ez a legköltségesebb része az eljárásnak?? Köszi szépen hogy ilyen érthetően leírtad a lényeget
mér fontos a júni 1?
egyébként meg egy örököst kell találnod, kérj tőle meghatalmazést, hogy a póthagyatéki eljárást elindíthasd. beadod arra az önkorira, ahol meghalt, aztán ők intézik, de sztem 30 napjuk van rá, és a közjegyzőnek újabb 30. szóval lemegy ez pikk-pakk. amíg ki nem tűzte a tárgyalást, addig meg keress meg minden tulajt, aki nem tud/akar ott lenni, adjon meghatalmazást, hogy másik örökös képviselje, és az eljáráson kell bejelentened, hogy hagyatéki hitelező vagy ilyen meg ilyen jogcímen, aztán a nevedre kerül, ha örökösök elismerik.
de mondjuk uye arról szól, hogy te hitelezted az elhunytad, aminek a föld volt a fedezete. de ugye elég nehéz olyan elhunytat hitelezni, aki 1982-be elhúnyt, a földet meg 1996-ba részarányba írták a nevére... szóval részemről ez a blatt csalás, láttam ilyet eleget, gondolkodok is, hogy besétáljak a rácsos ablakú épületbe, és "feljelentés" fejlécű lapra diktáljak néhány mondatot...
Akkor gondolom esélyem sincs hogy júni.1-ig ez kész legyen És a póthagyatéki eljárás során kell ezt a hagyatéki hitelezői igényt benyújtanom ami után az én nevemre kerül a föld ha jól gondolom
úgy hívják hogy hagyatéki hitelezői igény. sztem blatt csalás, de sokan csinálják...
póthagyatéki eljárást kell lefolytatni, örökösök vagy meghatalmazottak, és egyenesen a nevedre kerülhet, ha örökösök elfogadják, hogy jogos az igényed (ergo kifizeted őket)...
3014 hozzászólás
Válasz #213. hozzászólásra
OK. Neked van igazad!!!!!!!!!!!!!!
Válasz #212. hozzászólásra
Szerintem igen.
Megoldotta.
Válasz #209. hozzászólásra
Már meg ne sértődj,de ha valaki leírja h. van 10,71 Ak-ája,és az össz. 181,53 , és van neki 1071/18153 tulajdoni hányada,és nem érti h. ez mennyi,akkor ugyanaz az ember érteni fogja a Te számolásodat?????????????????
Válasz #204. hozzászólásra
köszi, megoldottam. :D
kapott már valaki vissza igazolást a beadott kérelemröl? vagy mikor várható válasz? az állami támogatott osztatlan megosztása????
Válasz #208. hozzászólásra
Ennél értelmesebben?Bakker.Próbáld akkor!
Válasz #206. hozzászólásra
Ezt már a kérdésedből is tudtuk.Ne erőltesd magad,mindjárt beírja valaki értelmesen is.
És a legjobb az,h. kiszámontad h. a 10,17 AK-ája valójában csak 10,169982
Válasz #204. hozzászólásra
Hú! Megpróbálom koncentrálni. :D (2-es vagyok a matekból.)
Válasz #204. hozzászólásra
Hát ettől érthetőbben el sem tudtam volna képzelni
Válasz #203. hozzászólásra
Hi.1017:18153=0.0560237 0.0560237*11.6358=0.6518805ha 0.0560237 *181.53=10.169982ak.
sziasztok!
hogyan számoljunk, hogy az 11,6358 ha 181,53 AK értékű (osztatlan tulajdonú) összterületnek a 1017/18153 tulajdoni arányúba 10,17 AK értékűre?
Örülnék, ha leírod a megoldóképletét, mert nem csak egy van az osztatlan tulajdonú földünk... köszi.
Válasz #199. hozzászólásra
Természetesen, minden földügyletet ki kell függeszteni a cserén, közvetlen hozzátartozók közötti tulajdonváltáson és az osztatlan közösben való tulajdonhányad növelés kivételével.
Válasz #199. hozzászólásra
ha nem vagy benne akkor cseréld majd vásárold vissza
Válasz #198. hozzászólásra
Köszönöm mindkettőtöknek a választ.
Válasz #198. hozzászólásra
És ha én úgy veszek osztatlant hogy nem vagyok benne azt már ki kell függeszteni?? ugye??
Válasz #196. hozzászólásra
Akik benne vannak az osztatlan közösben mindnek egyenlő előjogai vannak. Nem számít, hogy 100 vagy 0,0001 ha, vagy hogy mikor került be a tulajdoni szerkezetbe. Ha veszel még további résztulajdont nem is vagy köteles értesíteni őket, ez természetesen fordítva is igaz. Téged sem fognak értesíteni tulajdonhányad vásárlása esetén.
Válasz #196. hozzászólásra
Pont ugyanolyan résztulajdonos vagy, mint akinek a tulajdonában van a terület fele. Teljesen mindegy, hogy mekkora a tulajdoni hányad. A tulajdonszerzés időpontja nem számít.
Lenne egy kérdésem, ha lesz egy nagyon kis részem egy osztatlan közösből (1/70000), akkor a többi rész eladása esetén ugyanolyan lehetőségeim lesznek mint a többi nagyobb résztulajdonosnak? Tehát ha tudok venni még hozzá valakitől részeket, akkor nem vihetik el előlem nagyobb vagy régebb óta fennálló résztulajdonra hivatkozva? Előre is kösz
Válasz #193. hozzászólásra
tv szerint egyébként én is így olvastam, de a gyakorlat az, hogy a "részarány" földeket mérik ki, tehát amit annak idején részarány kiadás jogcímen adtak ki, nem pedig kárpótlás jogcímen. nálunk megy, korábban is ment, rendesen, sorba, soron kívül, mindenhogy...
Ki kell mérni a földeket, hogy néven legyen és erre is lehessen majd hiteleket felveni. Adni venni, hogy szegényedjen a magyar....... minden csak trükk trükk trükk...
Nekem ma azt mondták a Földhivatalba,hogy csak annak mérik a részarányát, aki részarány kiadás jogcímén szerezte,ill. örökölte.
Aki vette,ajándékba kapta,vagy cserélte annak NEM!Még a kérelmet se akarták elvenni.
Ha ez így van akkor,nem lesz sok dolguk a földmérőknek.
Válasz #191. hozzászólásra
Akkor hol a probléma? Simán megveszed és kész. Osztatlanban nem kell kifüggesztés. Senki az égegyadta világon nem szólhat bele. Még a tulajdonos társakat sem kell értesíteni, csak az NFA-t.
Benne vagyok....
Válasz #187. hozzászólásra
Benne vagy az osztatlanban? Ha igen akkor nem kell kifüggesztés, csak NFA-t kell értesíteni.
Földcserekor sem kell kifüggeszteni...
Ha ügyes vagy megoldod.
helló!
Ugyan már... monoklit.... ahhoz ember kell igen derék:P
Az ilyen furmánykodókat szokták feljelenteni a tulajdonosok sok helyen,már megbocsáss...
Elővásárlási jogot,társtulajdonosokat kijátszani nem szép dolog. Sokan ezért kaptak már szép monoklit,és még ez a jobbik eset...
Helló!
Olyan kérdésem lenne, hogy osztatlan közösbe van egy darab föld, melyet én meg szeretnék venni papíron még a (állami támogatott) kimérés előtt.De nem akarom,hogy beleköpjön valaki a levesbe milyen lehetőségeim vannak?
Mivel a szomszédom van elővásárlási jogo?... vagy csak az aranykoronáját ami az osztatlanba van nem lehet valahogy kifüggesztés nélkül intézni?
Válasz #184. hozzászólásra
Birtokösszevonási célú önkéntes földcsere amire neked szükséged van,erre nincs támogatás viszont illetékmentes. Érdeklődj a földhivatalban vagy a falugazdászodnál.
Válasz #184. hozzászólásra
A két földnek semmi köze egymáshoz,ezért ezt a földhivatal,vagy az ingyen mérés nem fogja egymás mellé tenni.Csak úgy lehet megoldani,ha valakivel becseréled az egyik földet a másik parcellába,és akkor kérheted az egybemérést,ha a többi tulajdonos is beleegyezik.Méréskor az aranykorona nem számít,az csak a csere értékegyeztetésénél lehet mérvadó.Az én ismereteim szerint ez van,de ha valaki tud jobbat,majd elmondja.
Anyám részéről örököltem két különböző hrsz. alatt nyilvántartott földterületet.A két terület kb 100 méterre van egymástól de más az aranykorona értékük.A kérdésem az volna létezik-e olyan megoldás,hogy a két területet a mostani ingyenes kimérés alkalmával egy parcellába/hrsz./cserélnénk be.a két terület AK.értéke nem egyforma.A nagyobb értékűben esetleg kisebb nagyságú területet kapnék?Ha van megoldás akkor,hogy kell kérni.Köszönettel
Válasz #181. hozzászólásra
igy van szántót örökölt egy 5 fős rokonság,van benne 2 örökös generáció is és az egyik tagjától vettem néhány éve az ő részét.
De hogy ez a kárpotlási státusz miért kizáró ok?az örök rejtély
valami olyasmit olvastam 2014-ig mindenképp megakarják szüntetni,ugyhogy gondolom majd köteleznek saját zsebből
Válasz #181. hozzászólásra
Ennél pesszimistább vagyok , sztem nemigazán akarják ők az osztatlanokat felosztani, mert azzal ártanának a minden település határában ezer hektárokon felüli osztatlanon garázdálkodó "nagybirtokosoknak". Ez egy olyan intézkedés, amivel a mi szánkat is be akarják fogni, meg az EU-ét is: tessék, csináltunk vmit, meg nem is. Ha fel akarnák osztani, akkor miért kellett törv. módosítás?? A 2005-ös korm. rendelet pont erről szólt, csak mérni kellett volna a több százezer kérelem alapján, amit azóta bevettek az fh-k - de eddig sem csinálták tisztességesen.
Válasz #177. hozzászólásra
szántó vagy valami legelő? mert a kárpótlási szántókat annak idején 1/1-be adták át, fura lenne, ha kárpótlásos szántó osztatlan közös lenne, illetve nem lenne az, ha az egykori 1/1-ből idővel az öröklések miatt osztatlan alakult ki.
egyébként igen, ez is ilyen tájékozatlan szakanalfabéták által alkotott tv, akkor szüntessük meg az osztatlanokat felkiáltással (miértjét most hagyjuk), de azt már nem veszi észre, hogy az a tv, amit módosít, az részarány tulajdonoról beszél, és fogalma nincs, hogy mit jelent a részarány tulajdon, meghogy akkor van kárpótlás is, és hogy akkor most mi is van ezzel... se kép, se hang, de annyi esze sincs, hogy az első suttyó földhivatalost megkérdezze, hogy barátom, foglald már össze két percbe, hogy mi is ez a téma itt a főddddel kapcsolatba...
Válasz #175. hozzászólásra
Köszi
Válasz #177. hozzászólásra
Igen mert csak részarány kiadást támogatják.
A kárpótlást és az öröklést azt nem.
Egyetértek, most megakarják szüntetni az osztatlan közöst vagy nem........
http://ujfoldtorveny.kormany.hu/gyakran-ismetelt-kerdesek
Itt vannak általános kérdések és a kérelem nyomtatványa is letölthető.
nekem van osztatlan közös táblában egy részem ,amit 3 éve vettem,
most hivtam az illetékes FH-t ,a kimérés miatt,de engem lepasszolt ,mondván ,hogy ez a HRSZ kárpotlási föld volt,
amiből én mondjuk nem sokat érzek,mivel vettem a benne lévő részt,ugyhogy emiatt,én nem élhetek a kiméréssel.....fura ..most megakarják szüntetni az osztatlanokat vagy nem ?
az eredete szerintem tökmindegy ,a lényeg akkor is az ,hogy 14ha-ba vagyunk 5-en,tehát oszattlan közös
Na most jó helyre teszem már fel a kérdésemet.
Tudna valaki abban tanácsot adni hogy: van most ez hogy osztatlan közös tulajdon megosztása állami költségvállalás mellett.
Tsz-ben van ilyen területünk de van vagy 40 tulajdonos abban a táblában.
Érdemes kérelmezni a megosztást?
vagy csak akkor lehetne mint már egyszer megérdeklődtem hogy akkor tudják ha mindenki beleegyezik abban a táblában.
Válasz #173. hozzászólásra
Keresgélés közben találtam választ a földbérleti szerződéssel kapcsolatban a GYIK-re adott válaszok közt: " .. a részarány tulajdonban lévő osztatlan közös területek megosztását követően a jelenlegi földhasználók (pl. haszonbérlők) NEM kapnak tájékoztatás a megosztás megtörténtéről. A megosztási eljárás nem szünteti meg a fennálló földhasználati szerződést. Az újonnan kialakítandó földrészlet helyrajzi száma, területi változása miatt a földhasználati szerződés viszont módosul, ezért javasoljuk, hogy a földrészlet tulajdonosa gondoskodjon a szerződés módosításáról."
Válasz #173. hozzászólásra
A földhivatalban tudsz kérni, de felesleges ezért bemenned, a foldhivatal.hu-n letölthető vagy ha adsz emil címet, átküldöm. A bérleti szerz-hez nem szólnék hozzá, mert fogalmam sincs - az enyémet jogcím nélkül használják jelenleg.
nekem annyi kérdésem lenne hogy hol is kell kérni a kérelemhez a nyomtatványt kiméréshez?
és akkor mi van ha 2014 ig ki van adva bérbe akkor marad a régi szerződés vagy van ami változik? vagy mi a helyzet ilyenkor?
Válasz #171. hozzászólásra
Sziasztok, a törv. módosítás 63.par. (2)/(4) bekezdésben az szerepel, h " a soron kívüliség szabályait a Kormány rendeletben állapítja meg." - Melyik ez a rendelet??? már előlről , hátulról végigböngésztem a netet, de nem találok ráutaló nyomokat...
Elnézést, ha ismétlés. Nekem nincs ilyenben, és nem olvastam a korábbi hozzászólásokat.
Most aktuális a jelentkezés.
Osztatlan közös kiméretése, állami pénzen:
http://www.agrotrend.hu/hirek/agrargazdasag/az-allam-viseli-junius-1-jeig-bejelentett-foldmegosztas-koltseget
Válasz #168. hozzászólásra
Azért mert akkor az állam állja a föld megosztását ha jól értelmezem, vagy nem ez a legköltségesebb része az eljárásnak?? Köszi szépen hogy ilyen érthetően leírtad a lényeget
Válasz #168. hozzászólásra
Azért mert akkor az állam állja a föld megosztását ha jól értelmezem, vagy nem ez a legköltségesebb része az eljárásnak?? Köszi szépen hogy ilyen érthetően leírtad a lényeget
Válasz #167. hozzászólásra
mér fontos a júni 1?
egyébként meg egy örököst kell találnod, kérj tőle meghatalmazést, hogy a póthagyatéki eljárást elindíthasd. beadod arra az önkorira, ahol meghalt, aztán ők intézik, de sztem 30 napjuk van rá, és a közjegyzőnek újabb 30. szóval lemegy ez pikk-pakk. amíg ki nem tűzte a tárgyalást, addig meg keress meg minden tulajt, aki nem tud/akar ott lenni, adjon meghatalmazást, hogy másik örökös képviselje, és az eljáráson kell bejelentened, hogy hagyatéki hitelező vagy ilyen meg ilyen jogcímen, aztán a nevedre kerül, ha örökösök elismerik.
de mondjuk uye arról szól, hogy te hitelezted az elhunytad, aminek a föld volt a fedezete. de ugye elég nehéz olyan elhunytat hitelezni, aki 1982-be elhúnyt, a földet meg 1996-ba részarányba írták a nevére... szóval részemről ez a blatt csalás, láttam ilyet eleget, gondolkodok is, hogy besétáljak a rácsos ablakú épületbe, és "feljelentés" fejlécű lapra diktáljak néhány mondatot...
Válasz #166. hozzászólásra
Akkor gondolom esélyem sincs hogy júni.1-ig ez kész legyen És a póthagyatéki eljárás során kell ezt a hagyatéki hitelezői igényt benyújtanom ami után az én nevemre kerül a föld ha jól gondolom
Válasz #163. hozzászólásra
úgy hívják hogy hagyatéki hitelezői igény. sztem blatt csalás, de sokan csinálják...
póthagyatéki eljárást kell lefolytatni, örökösök vagy meghatalmazottak, és egyenesen a nevedre kerülhet, ha örökösök elfogadják, hogy jogos az igényed (ergo kifizeted őket)...
Válasz #164. hozzászólásra
kifüggeszteni 1 aranykoronát nagy pénzért,a többit kitalálod