Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak621 FtBenzin árak608 FtEUR409.5 FtUSD388.65 FtCHF439.37 FtGBP491.4 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Sziasztok!
Telepített már valaki őz illetve nyúl ellen villanypásztort szántóföldi kultúra védelme érdekében? Ha igen milyen fajta villanypásztort javasoltok és hány sorosat? Esetleg nagyságrendileg mennyibe kerülhet egy ilyen megoldás? 4 ha-ról lenne szó. Köszi
Válasz envagyok2 #541. hozzászólásáranem tudom, szomszédba mi lesz? be van kerítve a fél világ? lenne a geciknek a napraforgódon kívül is ennivaló, vagy ez az utolsó tábla?
ha lenne kint kaja, akkor érhet valamit.
azt tudod, hogy ezt a vadászok fele részben telepítik? itt az a mondás, hogy ők telepítik, mi üzemeltetjük.
írtál nekik, hogy ezt tervezed, mit javasolnak? ha nem, akkro most tértivel, expressz, aztán ha nem mondanak semmit, akkor két hét múlva vetésterv, mikor kikelt, akkor előzetes állapot, ott jkv, hogy mi a kikelt tőszám, látnak-e valami agrotechnikai hibát, aztán amikro károk jönnek, hetente előzetes. hozzák a szakértőt, te felveszed videora, nem fizetsz semmit, neked nem kell szakértő, hogy 13 méterenként elszámolj 58-ig. a többi duma meg nem érdekel. mondja meg szakértő, hogy milyen számú mintát akar, hektáronként 10, ksizámolod, hogy hány sor. milyen hosszú tábla, és én úgy csinálom, hogy megyek belefelé, nemtudom, minden 50-edik sorba, ahoöl belépek, onnan kiszámolok 100 tövet, és onnan jön a minta, így nem áll rá a szemed a jóra, vagy a rossza, kinek mi az érdeke. és így megyek tovább, befelé 5 sor, onnan 100 tő, és onnan indul a mintaterület.
kb. ezt tudod csinálni.
véglegesnél ugyan ez, mittomén, belépek a sorba, és onnan mittomén 20. tő, akár kicsi,akár nagy, ha nincs rajta fej, akkor nincs itt súl,y de darabszám van, ha vadkár miatt nincs fej, akkor az kerü jlv.be,és a végén már csak matek. de mindent videora felvenni. szakrétő azt mond amit akar, de a btk rá is vonatkozik, különösen a csalás tényállása.
Válasz envagyok2 #539. hozzászólásáraAkkor mit javasolsz vetni?
A mákom nemigen kel.
Olajretek repce, köles fertőzés miatt nem mehet.
Pohánkához kevés a víz.
Válasz Selvin #524. hozzászólásáraÜgyes a baltás módszered! Ramil Szafarov is inkább a gagyi villanypásztorokat baltázta volna mint az Örmény katona tárását.
Válasz Büresz #533. hozzászólásáraA leirása alapján van benne. De meg tudsz rola győződni. Voltmérő az akkura. Napelemet polus szerint rákötöd. 14.15v fölé a nap fele forditva nem mehet. Ha teljesen tele van. A külön rászerelt szabályzok is ennyit csinálnak. A régebbi az engedi 13,10ig lemenni aztán ujra 14.15. Megin leveszi a töltést aztán ujra tölt.. ha nincs benne vagy nem jo nyomja fel 15v fölé.
Válasz Selvin #531. hozzászólásáraNálam minden évben akad 3-5db jómadár, akik szarnak a villanypásztorra, pedig már 3 sor vezeték van. Az a baj, hogy körbe a legelőkön vagy nagyforgalmú út vagy vetések vannak. Mindig olyan borjuval van baj, aminek az anyja is problémás v az volt. Így ez a választás maradt. Hátha térdre borulnak előtte.
Válasz broll79 #530. hozzászólásáraAz elég kemény készülék, 20J. Én ilyenben nem is gondolkodok, mert nincs 220, akksirol meg ilyen nagy nem való. A borjak először nekem is kimennek alatta, de utána megszokják és megtanulják.
Válasz Selvin #524. hozzászólásáraÉn egy Corall super n 15000 néztem. Hasonló területeket kell nekem is bekeritenem, a tehenekkel szinte soha nincs gond. Tavasszal szokott lenni 1 ami kimegy, de ő ugrólónak képzeli magát. Nálam a borjúval van gond. Akár mit csináltam velük mindig kimászik. Most azért akarok ilyen erőset, mert ez hátha végérvényesen eriasztja őket majd
Válasz csontii #528. hozzászólásáraAz lemaradt, hogy itt nincsenek nagy vadak. Őzek vannak bőven, de azok szerencsére átmennek az alsó sor alatt. Köszi a választ!
Válasz csontii #525. hozzászólásáraTeheneket kell bent tartani a legelőn, ami kb 5 hektáros részekre van osztva, ebből egyszerre egy vagy kettőben vannak. 2 sor 2,2-es drót van kihúzva akác karókon lévő facsavaros szigetelőkben.
Válasz csontii #525. hozzászólásáraTeheneket kell bent tartani a legelőn, ami kb 5 hektáros részekre van osztva, ebből egyszerre egy vagy kettőben vannak. 2 sor 2,2-es drót van kihúzva akác karókon lévő facsavaros szigetelőkben.
Eljött az idő, hogy a legalább 5ször újraélesztett kisipari csoda villanypásztoromat végre szétzúzzam egy baltával, mert veszek egy gyárit.
4 lehetőség van: corall super a300 (12volt, 3J) 60000, lacme dual d4 (dual, 3J) 56000, fencee pd 30 (dual, 3J) 47000 vagy pd 40 (dual, 4J) 52000
Jelenleg a lacme a befutó, ti mit ajánlanátok?
Válasz gergelym81 #515. hozzászólásáraA kutyának nem lesz semmi baja, max vonyitva szalad ki a világból, arra figyelj, hogy a vp-n belül legyen a kutya, mert ha kivül van, akkor tényleg képes kiszaladni a világból, ha megüti.
Válasz gergelym81 #518. hozzászólásáraHa nincs alapvető egészségi baja a kutyának akkor semmi gondja nincs a nagyobb pásztortól. Max 1-2 alkalommal ér hozzá utána mindent kerül ami villanypásztornak látszik, még a kilógatott bálamadzagot is.
A kerítésen belül figyelj rá, hogy a disznó ne tudja a drótkerítést rátúrni a villanypásztor vezetékre mert ha rányomja leföldeli és onnantól mintha ott sem lenne. Földelő karónak 2-3db rozsdamentes köracél vagy szögvas a jó, legalább 1,2 de inkább 1.5m mélyre, egymástól 4-5 méter távolságba leütve. Menetes szár csak ideiglenesen jó mert gyenge a horganyzás, hamar megeszi a rozsda, onnantól romlik a kontakt, nem üt rendesen a kerítés.
Szerintem egyszerűbb és olcsóbb ekkora kerítéshossznál egy jó fajta, vastag drótból font csúszásmentes csomózású vadhálót venni, lerakni a földbe 2 ásónyom mélyen, azon sem kutya, sem vaddisznó nem megy át.
Válasz gergelym81 #518. hozzászólásáraNem olcso. Dl4000 et vettem. Az olcsobb volt meg kis fogyasztásu ami lényeg volt. 4jos. Kegyetlen ez is. De a nagyobb az mindig jobban érvényesül.
Válasz .Richard. #517. hozzászólásáraOk, köszi! Mindenképp gyárit szeretnék venni. Most találtam olyat (Lacme Clos 2005), aminél van egy kisebb erősségű kimenet is. Lehet ez lesz a jó, nappal betanítom a kutyát a kis kimenettel, éjjelre meg átdugom a nagyobbra a vadaknak az első pár napon. Utána meg marad a nagyon már folyamatosan, amikor a kutya megtanulta a rendszert. Az ára nem kevés, de... ez így elég biztonságosnak tűnik és itt megvan már a 6J is, biztos, ami biztos.
Válasz gergelym81 #515. hozzászólásáraHivatalosan a legerősebbet meg ami a leg sűrűbben üt. Az hálozatrol trafoval üzemelőnél nem gond. Nem merül az akku. De engedélyezett legyen ne maszek!!!! A 4j. Is elég. Füves talajon hozzáérve szárazságban is megtöröl az ugy mint egy karo.
Összefoglalásképp: mindegy milyen villanypásztort veszek, mert a kutya nem döglik bele, max gyorsan tanul, a disznók meg ha éhesek, úgyis bejönnek. A kerítés mellett egyébként elég sűrű a bozót (kívülről), de a lendületvételben ez lehet őket nem zavarja nagyon. Ami érdekes, hogy korábbi években nem nagyon jöttek, reménykedem, hogy inkább másokat látogatnak majd körbe a környéken, ha itt csíp, ott meg nem.
Azért azt megköszönöm, ha valaki megírja, hogy a 4J kisütési az nagyjából az, ami már esélyes, hogy segít, vagy érdemes +20-30e-ért venni egy 6J körülit.
Válasz .Richard. #511. hozzászólásáraFelénk szinte nullázódott az állomány, tarolt az ASP, érdekes, hogy a hegyekben meg azt mondják még részeg, pedig 10-15 km légvonalban!
Válasz gergelym81 #507. hozzászólásáraDisznó úgy megy át a villanypásztoron, mint a tehervonat!
Vadászok mesélték, már akkor visít, mikor lendületet vesz és még hozzá sem ér, de átfut rajta, ahogy kolléga írja! (kaja nagy úr)
Válasz gergelym81 #505. hozzászólásáraHalálos csípés?
A vaddisznó-konda ha megindul átgázol mindenen, az első jószág viszi magával a huzalt-szalagot, a többiek meg mennek minden kellemetlenség nélkül utána!
Válasz trikolor5 #504. hozzászólásáraEz jó hír, csak kicsit tartok tőle, hogy az az első csípés ne legyen halálos neki, ne üsse ki teljesen. Egyszerűbb lenne, ha a generátorokon be lehetne állítani a kisütési energiát, de ilyet nem nagyon találtam.
Válasz gergelym81 #503. hozzászólásáraAz én tapasztalatom az, hogy a kutyát elég, ha csak egyszer megcsípi, onnantól nem megy a közelébe se, pont emiatt az enyém már jó ideje nuncs is feszültség alatt.
Vidéki, ritkán látogatott nyaralónkba télen rendszeresen bejártak a vaddisznók. Feltolták a kerítést és feltúrták a kertet. Erre keresek villanypásztort. A kerítés elég rövid, 150m-nél biztosan rövidebb (az érintett szakasz csak ~40m, körbe 150m a teljes kert körül). Elektromos hálózat van, arra kötném rá.
Fencee Power P40-et néztem, 6J a töltési, 4J a kisütési energiája. Ez elég? Elég vegyes infókat találtam.
Másik kérdés, hogy a kutyánkat is felvinnénk néha. Adná magát, hogy ha már a villanypásztor fent van, akkor az ő bent tartására is ezt használnám (a kerítés hiányai miatt), nem csak a vadak kint tartására. A 4J egészen biztosan túlzás neki. Van valami mód arra, hogy mondjuk nappal legyengítsem a villanypásztort 0,6J környékére, éjjel meg a teljes erősségével menjen (a vadak ellen)? Tehát tudom valahogy szándékosan gyengíteni úgy, hogy nem megy tőle tönkre?
Válasz Selvin #493. hozzászólására"Le kell cserélnem a villanypásztort, ebben kéne egy kis segítség. Érdemes megvenni egy gyárit (konkrétan ako duo power 3J)? Kb fél/harmad áron lehet kapni kisiparit is ugyanilyen paraméterekkel (bruno, pulzár). Jobb annyival a gyári? "
Villanypásztor, energiaellátó vétel előtt azért, hogy a pénzedért azt kapd amire szükséged van és főleg ne tudjanak átverni a szélhámos kereskedők vagy a villanypásztort „barkácsolók”, legyél tisztába a készülék Joule értékeivel!
Ha valaki azt mondja neked, hogy a villanypásztor 5 Joule-s akkor lényegében nem mondott semmit!
Érdemes tudni mi az a töltési energia, mi az a kimenő energia, mi az a 500 Ohm standard terhelésen mért energia Joule értéke.
Egyszerűen és röviden:
Minden villanypásztorban van egy nagyfeszültségű kimenő transzformátor, ennek a bemeneti tekercsén (primer oldalán) egy elektronika által vezérelve kisütnek egy kondenzátorban tárolt energia mennyiséget rövidebb mint 0,1 másodperc alatt, ezt nevezzük töltési energiának legyen pl. 10 Joule.
Ez az energia a transzformátor kimeneti tekercsén (szekunder oldalán) szintén megjelenik, de a vasmag okozta veszteség miatt egy kisebb értékben, ezt nevezzük kimenő energiának, legyen pl. 7 Joule.
Amikor egy villanypásztorról szeretnénk megtudni, hogy a készülék megfelel-e EN 60335-2-76-os EU szabvány energia ellátók kimenő energiára vonatkozó előírásainak, akkor bizonyos méréseket és hozzákapcsolt számításokat kell elvégezni.
Képzeld el azt, hogy rákapcsolod a villanypásztorodat 1 km hosszú karám vezetékre, a vezeték végére és a földközé bekötsz egy 500 ohm értékű nem induktív ellenállást és azon méred az átfolyó energia nagyságát, ha ez az energia nem több mint 5 Joule akkor a készülék kimenő energia szempontjából megfelel a szabvány előírásainak.
Neked ez az érték lesz a mérvadó ! mert ez fogja meghatározni, hogy menyire lesz hatékony az energia ellátód, villanypásztorod.
Hogy is van ? amikor árusítanak pl. 15-Joule kimenő energiájú villanypásztorokat és mégis megfelel a szabványnak? ez azért van mert a készülék egy bonyolult elektronikai megoldásnak köszönhetően mindig figyeli a kimenetére eső terhelés mértékét, (pl. aljnövényzet okozta veszteség) ennek hatására a készülék automatikusan növeli vagy csökkenti a kimenő energia nagyságát és a szükséges mértékű energiát pumpálja a vezetékbe, de ez a energia soha nem lépi át azt a bizonyos 5 Joule értéket. Na ezt a megoldást soha egyetlen egy „barkács” kategóriás villanypásztor nem fogja neked produkálni. Volt alkalmunk több ilyen „barkácsolt” készüléket tesztelni azonban az eladó által hirdetett kimenő energiát egyik sem produkálta pl. az 5 Joule-os 2,2-J a 7 Joule-os 3,1-J kimenő energiát produkált stb.
Egyrészt ezért érdemes gyári készüléket vásárolni mert azokkal nem trükköznek, persze csak abban az esetben ha a gyártó vagy a kereskedő tisztességesen feltünteti a töltési, kimenő és a 500 ohm terhelésen mért energia nagyságát joule értékét, ahol ezt nem írják le egyértelműen akkor ott se vásároljál! Figyeljen oda mindenki mit hol és kitől vásárol.
Válasz Selvin #499. hozzászólásáraÉn ha tehetem a magyar termékeket részesítem előnyben. Vilanypásztorból is magyar kisiparit vettem. Igaz,hogy nagyobb teljesítményűt. 5J felettiek vannak. Ha megüt fél napig rosszul vagyok tőle.
Jövőre egy fél hektáros területet szeretnék bepásztorozni.
Nem teljesen vagyok tisztában azzal hogy mennyi földelő karó kell, vagy mi alapján kell ezt eldöntenem?
595 hozzászólás
Sziasztok!
Telepített már valaki őz illetve nyúl ellen villanypásztort szántóföldi kultúra védelme érdekében? Ha igen milyen fajta villanypásztort javasoltok és hány sorosat? Esetleg nagyságrendileg mennyibe kerülhet egy ilyen megoldás? 4 ha-ról lenne szó. Köszi
Válasz Nyomasek Bobo #543. hozzászólásáraKerítve a pálya, és a kicsi repce.
Szomszéd: Autópálya, buza, árpa,buza,olajretek...facelia...
Kapás a környeken nem lesz.
Talan 200 meterre egy kicsi repce.
Válasz envagyok2 #541. hozzászólásáranem tudom, szomszédba mi lesz? be van kerítve a fél világ? lenne a geciknek a napraforgódon kívül is ennivaló, vagy ez az utolsó tábla?
ha lenne kint kaja, akkor érhet valamit.
azt tudod, hogy ezt a vadászok fele részben telepítik? itt az a mondás, hogy ők telepítik, mi üzemeltetjük.
írtál nekik, hogy ezt tervezed, mit javasolnak? ha nem, akkro most tértivel, expressz, aztán ha nem mondanak semmit, akkor két hét múlva vetésterv, mikor kikelt, akkor előzetes állapot, ott jkv, hogy mi a kikelt tőszám, látnak-e valami agrotechnikai hibát, aztán amikro károk jönnek, hetente előzetes. hozzák a szakértőt, te felveszed videora, nem fizetsz semmit, neked nem kell szakértő, hogy 13 méterenként elszámolj 58-ig. a többi duma meg nem érdekel. mondja meg szakértő, hogy milyen számú mintát akar, hektáronként 10, ksizámolod, hogy hány sor. milyen hosszú tábla, és én úgy csinálom, hogy megyek belefelé, nemtudom, minden 50-edik sorba, ahoöl belépek, onnan kiszámolok 100 tövet, és onnan jön a minta, így nem áll rá a szemed a jóra, vagy a rossza, kinek mi az érdeke. és így megyek tovább, befelé 5 sor, onnan 100 tő, és onnan indul a mintaterület.
kb. ezt tudod csinálni.
véglegesnél ugyan ez, mittomén, belépek a sorba, és onnan mittomén 20. tő, akár kicsi,akár nagy, ha nincs rajta fej, akkor nincs itt súl,y de darabszám van, ha vadkár miatt nincs fej, akkor az kerü jlv.be,és a végén már csak matek. de mindent videora felvenni. szakrétő azt mond amit akar, de a btk rá is vonatkozik, különösen a csalás tényállása.
Válasz Nyomasek Bobo #540. hozzászólásárataposóakna?
(kerítést.)
Válasz envagyok2 #539. hozzászólásáraAkkor mit javasolsz vetni?
A mákom nemigen kel.
Olajretek repce, köles fertőzés miatt nem mehet.
Pohánkához kevés a víz.
Válasz Nyomasek Bobo #538. hozzászólásáraami a 7.62est gond nélkül kiloccsantja. a többi semmti sem ér.
Srácok.
Napraforgó,
gímszarvas kártétel várható. Milyen villanypásztor, drót, karó kellene?
Válasz .Richard. #535. hozzászólásáraKöszi. Megnézem valamelyik nap.
Válasz Selvin #524. hozzászólásáraÜgyes a baltás módszered! Ramil Szafarov is inkább a gagyi villanypásztorokat baltázta volna mint az Örmény katona tárását.
Válasz Büresz #533. hozzászólásáraA leirása alapján van benne. De meg tudsz rola győződni. Voltmérő az akkura. Napelemet polus szerint rákötöd. 14.15v fölé a nap fele forditva nem mehet. Ha teljesen tele van. A külön rászerelt szabályzok is ennyit csinálnak. A régebbi az engedi 13,10ig lemenni aztán ujra 14.15. Megin leveszi a töltést aztán ujra tölt.. ha nincs benne vagy nem jo nyomja fel 15v fölé.
A fencee márkáról van valakinek tapasztalata? A boltokban dicsérik és azt mondják, hogy ugyanaz mint a többi márka, de mi mást is mondanának.
Secur 500 előlapján van napelem csatlakozás. Érdeklődnék hogy oda lehet egyenesen bekötni vagy kell töltésvezérlő is?
Válasz Selvin #531. hozzászólásáraNálam minden évben akad 3-5db jómadár, akik szarnak a villanypásztorra, pedig már 3 sor vezeték van. Az a baj, hogy körbe a legelőkön vagy nagyforgalmú út vagy vetések vannak. Mindig olyan borjuval van baj, aminek az anyja is problémás v az volt. Így ez a választás maradt. Hátha térdre borulnak előtte.
Válasz broll79 #530. hozzászólásáraAz elég kemény készülék, 20J. Én ilyenben nem is gondolkodok, mert nincs 220, akksirol meg ilyen nagy nem való. A borjak először nekem is kimennek alatta, de utána megszokják és megtanulják.
Válasz Selvin #524. hozzászólásáraÉn egy Corall super n 15000 néztem. Hasonló területeket kell nekem is bekeritenem, a tehenekkel szinte soha nincs gond. Tavasszal szokott lenni 1 ami kimegy, de ő ugrólónak képzeli magát. Nálam a borjúval van gond. Akár mit csináltam velük mindig kimászik. Most azért akarok ilyen erőset, mert ez hátha végérvényesen eriasztja őket majd
Válasz csontii #528. hozzászólásáraAz lemaradt, hogy itt nincsenek nagy vadak. Őzek vannak bőven, de azok szerencsére átmennek az alsó sor alatt. Köszi a választ!
Válasz Selvin #527. hozzászólásáraHa nincs nagyvad a környéken akkor elég lesz a kiszemelt készülék.
Válasz csontii #525. hozzászólásáraTeheneket kell bent tartani a legelőn, ami kb 5 hektáros részekre van osztva, ebből egyszerre egy vagy kettőben vannak. 2 sor 2,2-es drót van kihúzva akác karókon lévő facsavaros szigetelőkben.
Válasz csontii #525. hozzászólásáraTeheneket kell bent tartani a legelőn, ami kb 5 hektáros részekre van osztva, ebből egyszerre egy vagy kettőben vannak. 2 sor 2,2-es drót van kihúzva akác karókon lévő facsavaros szigetelőkben.
Válasz Selvin #524. hozzászólásáraMit akarsz védeni vele,milyen terület nagyságot,milyen vad van a környéken?
Eljött az idő, hogy a legalább 5ször újraélesztett kisipari csoda villanypásztoromat végre szétzúzzam egy baltával, mert veszek egy gyárit.
4 lehetőség van: corall super a300 (12volt, 3J) 60000, lacme dual d4 (dual, 3J) 56000, fencee pd 30 (dual, 3J) 47000 vagy pd 40 (dual, 4J) 52000
Jelenleg a lacme a befutó, ti mit ajánlanátok?
Válasz gergelym81 #515. hozzászólásáraA kutyának nem lesz semmi baja, max vonyitva szalad ki a világból, arra figyelj, hogy a vp-n belül legyen a kutya, mert ha kivül van, akkor tényleg képes kiszaladni a világból, ha megüti.
Válasz gergelym81 #518. hozzászólásáraHa nincs alapvető egészségi baja a kutyának akkor semmi gondja nincs a nagyobb pásztortól. Max 1-2 alkalommal ér hozzá utána mindent kerül ami villanypásztornak látszik, még a kilógatott bálamadzagot is.
A kerítésen belül figyelj rá, hogy a disznó ne tudja a drótkerítést rátúrni a villanypásztor vezetékre mert ha rányomja leföldeli és onnantól mintha ott sem lenne. Földelő karónak 2-3db rozsdamentes köracél vagy szögvas a jó, legalább 1,2 de inkább 1.5m mélyre, egymástól 4-5 méter távolságba leütve. Menetes szár csak ideiglenesen jó mert gyenge a horganyzás, hamar megeszi a rozsda, onnantól romlik a kontakt, nem üt rendesen a kerítés.
Szerintem egyszerűbb és olcsóbb ekkora kerítéshossznál egy jó fajta, vastag drótból font csúszásmentes csomózású vadhálót venni, lerakni a földbe 2 ásónyom mélyen, azon sem kutya, sem vaddisznó nem megy át.
Válasz gergelym81 #520. hozzászólásáraRozsdamentes menetesszár. Száraz időben jo ha meg van öntözve.
Még egy kérdés... földelésnek nem jó egy (több) menetes szár? Miben tudnak többet a hivatalos földelő rudak?
Válasz gergelym81 #518. hozzászólásáraNem olcso. Dl4000 et vettem. Az olcsobb volt meg kis fogyasztásu ami lényeg volt. 4jos. Kegyetlen ez is. De a nagyobb az mindig jobban érvényesül.
Válasz .Richard. #517. hozzászólásáraOk, köszi! Mindenképp gyárit szeretnék venni. Most találtam olyat (Lacme Clos 2005), aminél van egy kisebb erősségű kimenet is. Lehet ez lesz a jó, nappal betanítom a kutyát a kis kimenettel, éjjelre meg átdugom a nagyobbra a vadaknak az első pár napon. Utána meg marad a nagyon már folyamatosan, amikor a kutya megtanulta a rendszert. Az ára nem kevés, de... ez így elég biztonságosnak tűnik és itt megvan már a 6J is, biztos, ami biztos.
Válasz gergelym81 #515. hozzászólásáraHivatalosan a legerősebbet meg ami a leg sűrűbben üt. Az hálozatrol trafoval üzemelőnél nem gond. Nem merül az akku. De engedélyezett legyen ne maszek!!!! A 4j. Is elég. Füves talajon hozzáérve szárazságban is megtöröl az ugy mint egy karo.
Válasz gergelym81 #515. hozzászólására6ost vedd!
Összefoglalásképp: mindegy milyen villanypásztort veszek, mert a kutya nem döglik bele, max gyorsan tanul, a disznók meg ha éhesek, úgyis bejönnek. A kerítés mellett egyébként elég sűrű a bozót (kívülről), de a lendületvételben ez lehet őket nem zavarja nagyon. Ami érdekes, hogy korábbi években nem nagyon jöttek, reménykedem, hogy inkább másokat látogatnak majd körbe a környéken, ha itt csíp, ott meg nem.
Azért azt megköszönöm, ha valaki megírja, hogy a 4J kisütési az nagyjából az, ami már esélyes, hogy segít, vagy érdemes +20-30e-ért venni egy 6J körülit.
Köszi a válaszokat!
Válasz A.I. #512. hozzászólásáraNa. Hát van isten!!!
Válasz A.I. #512. hozzászólásáraRészeg=rezseg
Válasz .Richard. #511. hozzászólásáraFelénk szinte nullázódott az állomány, tarolt az ASP, érdekes, hogy a hegyekben meg azt mondják még részeg, pedig 10-15 km légvonalban!
Válasz A.I. #510. hozzászólásáraakkor holnap fölszedem a madzagot mert 10év alatt nem jött éhes csorda.
Válasz gergelym81 #507. hozzászólásáraDisznó úgy megy át a villanypásztoron, mint a tehervonat!
Vadászok mesélték, már akkor visít, mikor lendületet vesz és még hozzá sem ér, de átfut rajta, ahogy kolléga írja! (kaja nagy úr)
Válasz gergelym81 #507. hozzászólásáraSok a Volt, kevés az Amper, ezért nem halálos, csak kellemetlen!
Válasz gergelym81 #507. hozzászólásáraNem öl meg senkit és semmit, a vaddisznó téma meg szezonfüggő!
Válasz gcastle #506. hozzászólásáraA kutyámat ne ölje meg. A vaddisznó barbecuen sütve jöhet :)
Az alapján, amit mondasz, egyetlen villanypásztor sem jó a vaddisznók ellen, mindent átszakítanak. Mégis sokaknál bevált ez a megoldás, azt hiszem.
Válasz gergelym81 #505. hozzászólásáraHalálos csípés?
A vaddisznó-konda ha megindul átgázol mindenen, az első jószág viszi magával a huzalt-szalagot, a többiek meg mennek minden kellemetlenség nélkül utána!
Válasz trikolor5 #504. hozzászólásáraEz jó hír, csak kicsit tartok tőle, hogy az az első csípés ne legyen halálos neki, ne üsse ki teljesen. Egyszerűbb lenne, ha a generátorokon be lehetne állítani a kisütési energiát, de ilyet nem nagyon találtam.
Köszi a tapasztalatot!
Válasz gergelym81 #503. hozzászólásáraAz én tapasztalatom az, hogy a kutyát elég, ha csak egyszer megcsípi, onnantól nem megy a közelébe se, pont emiatt az enyém már jó ideje nuncs is feszültség alatt.
Vidéki, ritkán látogatott nyaralónkba télen rendszeresen bejártak a vaddisznók. Feltolták a kerítést és feltúrták a kertet. Erre keresek villanypásztort. A kerítés elég rövid, 150m-nél biztosan rövidebb (az érintett szakasz csak ~40m, körbe 150m a teljes kert körül). Elektromos hálózat van, arra kötném rá.
Fencee Power P40-et néztem, 6J a töltési, 4J a kisütési energiája. Ez elég? Elég vegyes infókat találtam.
Másik kérdés, hogy a kutyánkat is felvinnénk néha. Adná magát, hogy ha már a villanypásztor fent van, akkor az ő bent tartására is ezt használnám (a kerítés hiányai miatt), nem csak a vadak kint tartására. A 4J egészen biztosan túlzás neki. Van valami mód arra, hogy mondjuk nappal legyengítsem a villanypásztort 0,6J környékére, éjjel meg a teljes erősségével menjen (a vadak ellen)? Tehát tudom valahogy szándékosan gyengíteni úgy, hogy nem megy tőle tönkre?
Köszi!
Válasz Selvin #493. hozzászólására"Le kell cserélnem a villanypásztort, ebben kéne egy kis segítség. Érdemes megvenni egy gyárit (konkrétan ako duo power 3J)? Kb fél/harmad áron lehet kapni kisiparit is ugyanilyen paraméterekkel (bruno, pulzár). Jobb annyival a gyári? "
Villanypásztor, energiaellátó vétel előtt azért, hogy a pénzedért azt kapd amire szükséged van és főleg ne tudjanak átverni a szélhámos kereskedők vagy a villanypásztort „barkácsolók”, legyél tisztába a készülék Joule értékeivel!
Ha valaki azt mondja neked, hogy a villanypásztor 5 Joule-s akkor lényegében nem mondott semmit!
Érdemes tudni mi az a töltési energia, mi az a kimenő energia, mi az a 500 Ohm standard terhelésen mért energia Joule értéke.
Egyszerűen és röviden:
Minden villanypásztorban van egy nagyfeszültségű kimenő transzformátor, ennek a bemeneti tekercsén (primer oldalán) egy elektronika által vezérelve kisütnek egy kondenzátorban tárolt energia mennyiséget rövidebb mint 0,1 másodperc alatt, ezt nevezzük töltési energiának legyen pl. 10 Joule.
Ez az energia a transzformátor kimeneti tekercsén (szekunder oldalán) szintén megjelenik, de a vasmag okozta veszteség miatt egy kisebb értékben, ezt nevezzük kimenő energiának, legyen pl. 7 Joule.
Amikor egy villanypásztorról szeretnénk megtudni, hogy a készülék megfelel-e EN 60335-2-76-os EU szabvány energia ellátók kimenő energiára vonatkozó előírásainak, akkor bizonyos méréseket és hozzákapcsolt számításokat kell elvégezni.
Képzeld el azt, hogy rákapcsolod a villanypásztorodat 1 km hosszú karám vezetékre, a vezeték végére és a földközé bekötsz egy 500 ohm értékű nem induktív ellenállást és azon méred az átfolyó energia nagyságát, ha ez az energia nem több mint 5 Joule akkor a készülék kimenő energia szempontjából megfelel a szabvány előírásainak.
Neked ez az érték lesz a mérvadó ! mert ez fogja meghatározni, hogy menyire lesz hatékony az energia ellátód, villanypásztorod.
Hogy is van ? amikor árusítanak pl. 15-Joule kimenő energiájú villanypásztorokat és mégis megfelel a szabványnak? ez azért van mert a készülék egy bonyolult elektronikai megoldásnak köszönhetően mindig figyeli a kimenetére eső terhelés mértékét, (pl. aljnövényzet okozta veszteség) ennek hatására a készülék automatikusan növeli vagy csökkenti a kimenő energia nagyságát és a szükséges mértékű energiát pumpálja a vezetékbe, de ez a energia soha nem lépi át azt a bizonyos 5 Joule értéket. Na ezt a megoldást soha egyetlen egy „barkács” kategóriás villanypásztor nem fogja neked produkálni. Volt alkalmunk több ilyen „barkácsolt” készüléket tesztelni azonban az eladó által hirdetett kimenő energiát egyik sem produkálta pl. az 5 Joule-os 2,2-J a 7 Joule-os 3,1-J kimenő energiát produkált stb.
Egyrészt ezért érdemes gyári készüléket vásárolni mert azokkal nem trükköznek, persze csak abban az esetben ha a gyártó vagy a kereskedő tisztességesen feltünteti a töltési, kimenő és a 500 ohm terhelésen mért energia nagyságát joule értékét, ahol ezt nem írják le egyértelműen akkor ott se vásároljál! Figyeljen oda mindenki mit hol és kitől vásárol.
Válasz Selvin #499. hozzászólásáraÉn ha tehetem a magyar termékeket részesítem előnyben. Vilanypásztorból is magyar kisiparit vettem. Igaz,hogy nagyobb teljesítményűt. 5J felettiek vannak. Ha megüt fél napig rosszul vagyok tőle.
Válasz Selvin #499. hozzászólásáraIsmerősömnek egy Pesti villamos mérnök készítette.
Meg van vele elégedve.
Ha nagyon kell az elérhetősége, privátban érdeklődj!
70/453-6nyolc83
Válasz csontii #498. hozzászólásáraKöszi! Vadak nincsenek, azért is nem néztem erősebbet. De visszatérve az eredeti kérdéshez: gyári vagy kisipari?
Válasz Selvin #497. hozzászólásáraAz úgy megfelel.De ha szarvas vagy vaddisznó is járja a területet,akkor minimum 5J-t ajánlok.
Válasz csontii #494. hozzászólásáraTehenekhez kell, Kb 4 hektáros szakaszok vannak csinálva, akác karó két sor kettes horganyzott dróttal.
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Jövőre egy fél hektáros területet szeretnék bepásztorozni.
Nem teljesen vagyok tisztában azzal hogy mennyi földelő karó kell, vagy mi alapján kell ezt eldöntenem?