Gázolaj árak 589 Ft Benzin árak 584 Ft EUR 401.93 Ft USD 366.03 Ft CHF 426.8 Ft GBP 479.62 Ft

Fórum

Segítség villanypásztor vételhez

Létrehozta: sps , 2009-02-24 17:49:11

Kedvencekhez Segítség

595 hozzászólás
#395 T.f.
2020-01-31 21:28:38

Válasz Büresz #393. hozzászólására5x5 akác 60 cm mélyre befúrva a talajba ,az első kerítéseim még 140 cm-esek voltak 5-6 sorral ma már 170 cm és 8 sor .Vegyes kötéssel ( jel-föld-jel...).
A sarkok , törések min 15-ös oszlopok a vadhálós minta szerinti "H" kivitelben.
A szigetelő Lacme vagy Ghallager két reiser csavarral .
Vezeték nagy szilárdságú acélhuzal , ált a Tarján Acéltól .
Minden végponton szálanként végszigetelő és egy racsnis feszítő .
Jeladó : távirányítható Speedrite , lehetőleg 220 v-os megtáplálással . ( a legelső jeladóm is hiba nélkül megy most is ). A távirányító aranyat ér , km -es távról is kapcsolja a jeladót .
a végponti feszültségem 8-10 kV , mindez több kilométeres több táblás rendszer mellet .
Árakat most ne kérj , de alaphangon is húzós ( nekem kerítés nélkül még a fű sem nőne - állami tulajdonú vadásztársaság kerítés nélküli "vadasparkja" , kb 70% erdővel )

Nincs profilkép
#394 envagyok2
2020-01-31 21:07:27

Válasz Büresz #393. hozzászólásárarosszak a kérdések...

acélhuzal vagy vp szalag/huzal?
trafó 220 vagy akksi?
milyen hosszú a kerítés?

#393 Büresz
2020-01-31 20:56:42

Válasz T.f. #392. hozzászólásáraÉrtem, végül is én sem egy évre akarom, kérdeznék ha lehet:
1. Karó mérete anyaga ára kb?
2.Szigetelő amit használsz?
3. Vezeték?
4. szalag?
egységet azt jobbat vennék mindenképp mert tényleg abból nem akarok évente venni.

#392 T.f.
2020-01-31 20:52:22

Válasz Büresz #388. hozzászólásáraSzia.
2003 óta pásztorozok , ne kívánd az olcsót , az lesz a drága .
Én most már min 25 évre tervezek amikor alkatrészt választok , gondold át mi az olcsóbb .
( olyan területen ahol már a gabonát sem lehet védelem nélkül termelni termelek kukoricát , napraforgót )

Nincs profilkép
#391 envagyok2
2020-01-31 20:46:04

Válasz Büresz #390. hozzászólásáravadak ellen, vagy háziállatoknak?
acélhuzal vagy vp szalag/huzal?
trafó 220 vagy akksi?
milyen hosszú a kerítés?
vadak ellen arany középút nincs...

#388 Büresz
2020-01-31 19:25:55

Üdv! Villanypásztor szeretnék építeni és érdeklődnék aki abban tudna segíteni hogy lehet a legolcsóbban megvenni az alkatrészeket hozzá a karó kivételével, aki körbejárta a dolgot már. Köszönöm

Nincs profilkép
#387 Gézabá
2019-12-19 12:00:31

Válasz envagyok2 #386. hozzászólásárahttps://www.agroinform.hu/aprohirdetes_adatlap/gep/allattartas-gepei/elektromos-kerites-villanypasztor-gsm-riaszto-40-teruletvedelemre-is/h_5481471

Itt kérdezz rá, sokféle változatot csinálnak, a nyáron vettem egy kétzónás GSM riasztós rendszert kétkimenetes 2 x 4,5 joule kimeneti energiájú villanypásztorral, az egyik a tanyát a másik a mellette lévő legelőt védi, brutál jó.

Nincs profilkép
#386 envagyok2
2019-12-13 20:27:28

Válasz Gézabá #385. hozzászólásáramilyen gsm riasztót használsz?

Nincs profilkép
#385 Gézabá
2019-12-13 19:22:47

Válasz zedudi #383. hozzászólásáraSok hasznos elektronikát használok a gazdaságomban. Ha jól értem a szenzor teszi lehetővé azt a lehetőséget, hogy a villanypásztoron lévő szakadást egy adott szakaszon kijelezze a központi egységed (ami jelenleg nem működik az országban mindenhol) , vagyis a szenzorok nélkül a rendszer használhatatlan. A nagy problémát ott látom, hogy ezeket a szenzorokat előbb vagy utóbb elfogják lopni, ( a lopás tényéről meg nem kapok értesítést) még akkor is ellopják a szenzort ha nincs értelme mert nem tudja használni a „bunkó” sehol ( de ha meg hekkelik, akkor mi van?). Lopni, rongálni a rosszindulatú ember akkor is fog ha meg akar „szívatni” valakit. Egy éjszaka begyűjt néhány szenzort és máris több tízezer Forint kárt fog okozni, ha meg veszek újabb szenzorokat akkor azt is ellopják, vagy kiolvasztják viharöngyújtóval a lényeg a károkozás és máris elment a kedvem attól, hogy beruházzak a technikába pedig a szakaszonkénti hiba jelzést jó dolognak tartom, nekem is szimpatikus, de ebben a távoli védtelen elhelyezési formában nagyon rizikós és drága lesz a rendszered működtetése.

A rendszereteknél az e-mail riasztást szintén problémásnak látom, ugyanis ha nincs okos telefonja a kanásznak meg mobilnetje, már behalt a hibajelzés, vagy ha az összes kezelő egyszerre kap az alkalmazáson keresztül hibajelzést, akkor mit csináljunk? telefonálgassunk egymásnak, hogy kihez jutott el a jelzés és utána beszéljük meg, ki menjen ki a karámhoz hibát keresni, ez így nem működik.
Én használok villanypásztor GSM riasztókat több karámomnál is ( remekül működik mindegyik) ennél a rendszernél mindig az kap először riasztás hívást aki a karámhoz legközelebb lakik, megtudom határozni az értesítési sorrendet és így tud intézkedni az ember a hiba elhárításában, ha a közeli ember nyugtázta a hívást a riasztó a többi embert már nem fogja hívni. Ettől függetlenül én bármelyik karám működési állapotát letudom kérdezni és tudom vezérelni ingyenes hívással.
A messages.google.com ingyenes alkalmazással meg az összes karámomról érkező SMS riasztás jelzéseket egyszerűen áttudom tekinteni és megőrizni.

Ettől függetlenül érdekel a technika, a fenti problémákra ha van ésszerű, olcsó és biztonságos megoldásod ? főleg a szenzor lopásra.

Még az érdelek, hogy a szenzor a vezetéken hogyan kommunikál a központtal ? ha például a 15 szenzor esetén a 3-as szakaszban van zárlat akkor az összes többi üzemképtelenné válik mert nem kap energiát a karámból vagy van valamilyen belső energia tárolója és ha igen az mennyi ideig képes működni?

#384 zedudi
2019-12-11 14:33:13

Válasz Gézabá #381. hozzászólásáraRöviden: Nagyon keveset "eszik" egy szenzor (darabja század joule -> 15db: 0,15Joule), optimális esetben nem kellene 100V-os nagyságrendbe esnie a feszültségnek!

Hosszabban: Itt az helyzet, hogy elsősorban a villanypásztor meghajtó energiája számít. A pontos leolvasható feszültséget többek között a kerítés statikus és dinamikus paraméterei (pl. szigetelő anyaga, páratartalom, hőmérséklet, kerítés magassága, stb.)), és a meghajtó is befolyásolja. Ezek határozzák meg, hogy "mennyit eszik" meg villanypásztor kimeneti energiájából, kvázi ez alapján kell kiválasztani a helyes meghajtót.

Ha villanypásztor meghajtó emelt energiájú változat (5J-nál nagyobb kimeneti energiájú, általában 15km-es kerítésnél már ilyen), akkor a szabvány szerint minden impulzusnál meg kell mérnie a kerítés paramétereit. Ebben az esetben (illetve az összes olyan pásztornál, amiben van aljnövényzet-figyelő funkció), ha nincs a meghajtó alulméretezve, a generátoron mért feszültség nem változik!

#383 zedudi
2019-12-11 14:06:04

Válasz Gézabá #380. hozzászólásáraSorban a válaszok:

Egy kicsit bonyolult a helyzet, a rendszerből két féle lesz:
- LoRa kapcsolatú, ez ott fog működni, ahol van ilyen lefedettség (Az ország nagyobbik része), lehet bővíteni saját antennával, vagy esetleg saját bázisállomással is. Ez a kényelmesebb, olcsóbb egyszeri költségű és havidíjú rendszer.
- Későbbi fejlesztés lesz egy GSM alapú verzió, ez mind a három magyarországi szolgáltató hálózatát és gyakorlatilag Európa összes hálózatát is használni tudja majd (tehát ténylegesen bárhol működni fog Európában).


Igen, ki tudja jelezni, hogy a 14 és a 15 km között van a probléma! Az alkalmazás térképen is megmutatja az érintett szakaszt!

Ha valaki ellop egy szenzort, akkor ugyanolyan figyelmeztetést kap, mintha szakadás lenne a vezetéken, a rendszer nem különbözteti meg a szakadást a lopástól. De a figyelmeztetés attól még ugyanúgy érkezik! Viszont a lopott szenzort nem lehet másik rendszerbe regisztrálni, így kvázi nincs is értelme ellopni!

Minden szenzor méri az általa látott feszültséget, így meg tudja állapítani, hogy csökkenés következett be, tudja értesíteni a bázist, hogy riasszon.

A Bázist egy kiegészítő modullal mindenféle külső védelemhez (ajtónyitás-érzékelő, rezgésérzékelő, infrakapu, mozgásérzékelő stb.), illetve helyi riasztóhoz (sziréna, villogó, stb.) csatolni lehet, amiről figyelmeztetést is küld a telefonra, így mindig egyénre szabottan ki lehet alakítani a biztonságot.

#382 zedudi
2019-12-11 14:05:51

Válasz Gézabá #380. hozzászólásáraSorban a válaszok:

Egy kicsit bonyolult a helyzet, a rendszerből két féle lesz:
- LoRa kapcsolatú, ez ott fog működni, ahol van ilyen lefedettség (Az ország nagyobbik része), lehet bővíteni saját antennával, vagy esetleg saját bázisállomással is. Ez a kényelmesebb, olcsóbb egyszeri költségű és havidíjú rendszer.
- Későbbi fejlesztés lesz egy GSM alapú verzió, ez mind a három magyarországi szolgáltató hálózatát és gyakorlatilag Európa összes hálózatát is használni tudja majd (tehát ténylegesen bárhol működni fog Európában).


Igen, ki tudja jelezni, hogy a 14 és a 15 km között van a probléma! Az alkalmazás térképen is megmutatja az érintett szakaszt!

Ha valaki ellop egy szenzort, akkor ugyanolyan figyelmeztetést kap, mintha szakadás lenne a vezetéken, a rendszer nem különbözteti meg a szakadást a lopástól. De a figyelmeztetés attól még ugyanúgy érkezik! Viszont a lopott szenzort nem lehet másik rendszerbe regisztrálni, így kvázi nincs is értelme ellopni!

Minden szenzor méri az általa látott feszültséget, így meg tudja állapítani, hogy csökkenés következett be, tudja értesíteni a bázist, hogy riasszon.

A Bázist egy kiegészítő modullal mindenféle külső védelemhez (ajtónyitás-érzékelő, rezgésérzékelő, infrakapu, mozgásérzékelő stb.), illetve helyi riasztóhoz (sziréna, villogó, stb.) csatolni lehet, amiről figyelmeztetést is küld a telefonra, így mindig egyénre szabottan ki lehet alakítani a biztonságot.

Nincs profilkép
#381 Gézabá
2019-12-07 14:57:37

Válasz zedudi #379. hozzászólásáraMég lenne további kérdésem, a 15 db szonda mekkora terhelést jelent a villanypásztornak mekkora feszültség esés mérhető a 15 km végén, ha a kötél ellenállása kb 2200-2300 ohm.és a villanypásztor 9000 voltot ad ki.

Nincs profilkép
#380 Gézabá
2019-12-04 20:49:50

Válasz zedudi #379. hozzászólásáraA kütyütök működik az országban mindenhol ?
Van egy 15 km hosszú pásztorom ha teszek minden kilométere egy 10 ezer forintos szenzort
akkor az kijelzi nekem a telefonomra SMS- ben, hogy a 14 és a 15 km között van zárlatom?
Akkor mi van ha ellopják a szenzort a lopást is jelzi a telefonomra és ha ellopták akkor másik helyen tudja használni a tolvaj ?
A villanypásztorom kb 9.000 Voltot ad ki a 15 km végén kb 6000 volt mérhető a 6000 volt
lecsökken 4000 voltra akkor a kütyü kijelzi, hogy a 15 km végén feszültség esés van ?
Mi védi a kütyüt ? hogyan jelzi nekem telefonra hogy lopják ?

#379 zedudi
2019-11-28 16:23:12

Kedves Fórumtagok!

Dudás Zoltán vagyok a HUNOR Villanypásztor-felügyeletet fejlesztő csapat tagja.
A rendszerünket elsősorban olyan nagy területeket bekerítő villanypásztorokhoz fejlesztettük, amik nem állnak folyamatos felügyelet alatt.
Visszajelzésüket és véleményüket szeretnénk kérni a fejlesztés alatt álló, https://hunor.biz/ oldalon található termékkel kapcsolatban! Tetszik-e a fejlesztés, van-e olyan funkció amit hiányolnak? Kérem visszajelzéseiket az oldal üzenetküldőjében, emailban vagy hozzászólásban juttassák el nekünk.

Köszönjük!

Nincs profilkép
#378 sulla
2019-06-25 20:25:24

Válasz avm #377. hozzászólásáraKöszönöm a választ!
Ilyen esetben akkor pár métert el kellene hagyni gondolom.

Nincs profilkép
#377 avm
2019-06-25 10:59:35

Válasz sulla #376. hozzászólásáraCsak annyit, hogy ne érjen össze a két rendszer.
Ha nagy a készülék, nagy terhelésen megy és párhuzamosan futnak a vezetékek akkor lehet interferencia.

Nincs profilkép
#376 sulla
2019-06-25 07:37:22

Üdv Mindenkinek!

Olyan kérdésem lenne, hogy kettő egymás mellett lévő, különböző villanypásztor kerítés között kell-e távolságot hagyni, ha igen miért és mekkorát?

Válaszokat előre is köszönöm!

#375 Agronomus
2019-06-04 18:27:33

Üdv. Vadalarm villanypásztorról van valakinek tapasztalata?

Nincs profilkép
#374 avm
2018-09-24 21:30:25

Válasz villanypasztorriaszto #373. hozzászólásáraElvből nem csináltam és aki szeretett volna azt is lebeszéltem. Csak kíváncsi voltam, hogy hol lehet fellelni a tiltó jogszabályt , mert én még nem találtam.

Válasz avm #372. hozzászólásáraAz unióban tilos szöges pengés drótba áramot vezetni. Magyarország ebben a téma körben még valóban nem hozott semmilyen állásfoglalást idáig, de mégis az unióhoz tartozik.
Vannak írott és íratlan szabályok amit célszerű betartani, ha a villanypásztorodnál áramot vezetsz a szöges drótba és emiatt lesz valamilyen baleset pl. egy gyereknél, tuti megfognak "húrcolni".
Ha már mindenképp szöges drótot akarsz, akkor használd test szálnak pl. két áramszál közé vagy alá.

Ez még mindig a barátságosabb megoldás , saját felelősségedre meg bármit.

Üdv.



Nincs profilkép
#372 avm
2018-08-02 11:25:36

Válasz villanypasztorriaszto #371. hozzászólásáraMi tiltja, mert én még nem találtam meg ami magyarországon is hatályos lenne?

Válasz jambo #370. hozzászólásáraA szöges drótnak van visszatartó ereje az unióban azonban a szöges és pengés drótokba tilos áramot vezetni.

Nincs profilkép
#370 jambo
2018-07-16 18:47:50

Nálunk zalában már csak a tüskésdrót ér valamit a disznó ellen...

Ezt a 2 m magas megoldást nyugodtan megépítheted, a jelzőszalagokat a vadak is látják, nem ugranak bele a huzalsorokba és átmenni sem tudnak rajta. A jól megépített okos elektromos kerítésrendszer nem csak a 4 hanem 2 láb ellen is véd. A műanyagtartós rendszernél nincs feszültség áthúzás, olcsó és gyorsan telepíthető megoldás. Ha riasztót is telepítesz rá, bármilyen kerítés hibáról, lopásról akku merülésről stb. pillanatok alatt kapsz telefonos értesítést, utána tudsz azonnal intézkedni.
Hosszútávra érdemes beruházni. Bazár megoldásokba meg ne bonyolódj bele, kidobott pénz az ablakon. Ha nincs hálózati áram a rendszer működhet akkuról. A kerítés házilag is kivitelezhető.

Okos villanypásztor kerítés  vadaknakVillanypásztor, akkumulátoros naplemes szett, GSM riasztóval.Villanypásztor GSM riasztó  Speedrite villanypásztorral

Nincs profilkép
#367 kacar
2018-06-11 17:06:13

Válasz mtz1962 #364. hozzászólásáraNem vágom, még soha nem volt ilyenem azért kérdezem a tapasztaltabbakat. De abban igaza lehet a kollégának, hogy kiskertre jobb lehet a vadháló. Nekem csak 2-3 évre kellene amíg a fiatal szőlő kinő a foguk alól.

Nincs profilkép
#366 kacar
2018-06-11 17:01:18

Válasz csontii #361. hozzászólásáraKöszi! Akkor kipróbálom.

Nincs profilkép
#365 envagyok2
2018-06-10 18:58:09

Válasz mtz1962 #364. hozzászólásáravadak ellen lófaszt sem ér semmilyen villanypásztor, simán beugranak a huzalok között, megtanulják, hogy ha nem ér le a lábuk, akkor nem üt. akármilyen erős, akármennyire gondozod, 20-25 cm-s huzaltávolságnál már ugranak.
vadhálót csinálj, azon legalább a disznó meg az őz nem megy át, szarvas azon is, ha akar.
vagy csináld azt, hogy oszlopon kívül feszültség huzalok, belső oldalra a külső közé meg test huzalok, 6 m-es oszloptávolságnál még nem érnek össze szélben sem, ha feszesek. így nem bujnak át, de így meg éppen ugyan annyiba kerül, mint egy erős vadháló, és akkor még permetezheted, kaszálhatod, belebasz villám, ellopják, vagy csak simán tönkremegy.
csinálj erős vadhálót, az ér is valamit, és tized ennyit kell gondozni.

Nincs profilkép
#364 mtz1962
2018-06-10 16:56:19

Válasz kacar #360. hozzászólásáraÜdv ez nekem nem lenne jó?

Nincs profilkép
#363 mtz1962
2018-06-10 16:50:36

Válasz villanypasztorriaszto #359. hozzászólásáraAzt értem van kb 4000négyzetméter abba van kukorica és minden féle vetemény és palánta ami egy 3családnak kell és ezt kell megvédeni a négylábúaktól.

#362 Szalai A P
2018-06-08 22:53:24

De ehhez olyan trafót hol lehet kapni amivel hálózatról is üzemeltethető ne kelljen akkumulátor hozzá vagy egyáltalán megoldható e Mert fordítva működik azt tudom

Nincs profilkép
#361 csontii
2018-06-08 22:03:24

Válasz kacar #360. hozzászólásáraHa valóban tudja a 6 J-t,akkor ne gondolkodj rajta. Nem magyar készítésű készülékek hasonló teljesítménnyel a többszörösébe kerülnek.

Nincs profilkép
#360 kacar
2018-06-08 20:45:29

Ilyet használ valaki? Vélemény? http://www.vadalarm.hu/termek/vadalarm-villanypasztor?

Nincs profilkép
#358 mtz1962
2018-06-05 21:22:44

Válasz Tomi81 #357. hozzászólásáraNincs hálózat akkumlátorról kellene üzemeltetni.

#357 Tomi81
2018-06-03 19:58:22

Válasz mtz1962 #356. hozzászólásáraMagát a villanypásztort (hálózatit vagy akksit attól függően van e hálózat a közelben), vezetéket, oszlopra szigetelőket, oszlopot.

Nincs profilkép
#356 mtz1962
2018-06-03 19:28:31

Szeretnék tanácsot kérni 3000négyzetmétert szeretnék megvédeni,mit kell hozzá megvenni?

#355 ..MZ/X..
2018-05-15 21:11:56

Válasz ohszivnyugodj #354. hozzászólásáraFelcserélhető a két egyforma színű vezeték mindkét oldalon.

Nincs profilkép
#354 ohszivnyugodj
2018-05-15 20:52:33

Válasz ..MZ/X.. #353. hozzászólásáraIgen az a gond talán.
A gyártó garibba küldött egy trafót hozzá. Ám a bekötése nem megy. Vagyis, van rajt négy vezeték, kettőn van saru azok gondolom akár fel is cserélhetőek föld vagy karám. Ám másik két vezetéket vajon felcserélhhetem-e? Tehát mindegy-e, h melyik megy a zöld gyákra vagy a kondira?Köszönöm.smile blushing

#353 ..MZ/X..
2018-05-14 09:49:48

Válasz ohszivnyugodj #352. hozzászólásáraAz valószínűleg transzformátor hiba lesz. Trafó csere.

Nincs profilkép
#352 ohszivnyugodj
2018-05-14 08:46:42

Sziasztok.

Adott egy villanypásztor ami áthúz belül. Okozhatja ezt az áthúzást ha véletlenül a kondenzátor hibás?

(laikusan ez jut eszembe először egyszerűen)
Köszönöm.

#349 gyorfy10
2018-05-13 14:03:27

Sziasztok. Villanypásztor karónak jó az éger karó? Vagy mindenképp legyen akác? :O

#348 colizoli
2018-05-07 22:29:27

Válasz ohszivnyugodj #347. hozzászólásáraKutyának, lónak ölég lösz az. Egyszer -kétszer beleszalad és bent is marad.

Nincs profilkép
#347 ohszivnyugodj
2018-05-07 21:58:05

Válasz csontii #346. hozzászólásáraKutya, ló. Max 400méter zsinórral. Van egy összerakott, leharcolt. A mérő villog 10-11en, de én gyengéllem a csettegést. Max 5.mm.re húz át.

Nincs profilkép
#346 csontii
2018-05-07 21:23:02

Válasz ohszivnyugodj #345. hozzászólásáraA joule. De mihez akarod használni?

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Drasztikus átalakulás zajlik az ökoszisztémában: új károsítók jelennek meg hazánkban is
Terményárak, terméseredmények, aktuális pályázatok, tippek a jövedelmező termeléshez
Eladó Dióbél 2.ósztályú Barnabél sütésre beiglibe 3000ft kg 5kg postázom
Eladó Dióbél 2.ósztályú Barnabél sütésre...

3.000 Ft

1 oldalas tárcsa,  disztillátor
1 oldalas tárcsa, disztillátor

150.000 Ft

John Deere 6125M traktor eladó
John Deere 6125M traktor eladó

18.500.000 Ft

Solo önjáró permetező
Solo önjáró permetező

420.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]