Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak628 FtBenzin árak608 FtEUR411.52 FtUSD394.94 FtCHF442.09 FtGBP495.05 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Fórum
Sertéstenyésztés, és felvásárlási árak - minden...
Az illetékes elvtársaknak persze meg sem fordul a fejükben, hogy ha nincs pénz, akkor nem kellene tovább erőltetni kéthetente a vérvételt és a laborvizsgálatokat. De ezek vannak olyan pofátlanok, hogy továbbra is kötelezik a parasztot a vérvételekre, a teljes költség pedig immáron a parasztot terheli. Remélem jövőre elfogy az utolsó szelet hús is a boltban, aztán az éhező dühös tömeg a saját vérükben, taknyukban fogják az utca porában végig húzni őket.
Válasz hegesztocsabi #5002. hozzászólásáraPont a jó kis negyven fokban fog fialni. A jómunkásemberek pedig biztos, hogy sajnálják a szaporulatára a pénzt. Az elmúlt években hozzászoktak, hogy bagóért van a hús.
Válasz TeljesenMindegy #4993. hozzászólásáraHétvégén fog fialni.
Elsőre fialt 13db,11et felnevelet.
Ha más nem majd ha kész hízók lesznek,és sajnálják majd érte a pénzt akkor megeszi a család,nem tápozom az is drága.
Ideje van meghízni ,régen is a kondán volt a süldő ,tèlire mégis letudták vágni 2 mázsásan.
Igaz nekem csak ez az egy koca van.
Akiki megvették a malacait már most hívogatnak,hogy jővőre lesz e malac
Válasz Drisa #5000. hozzászólásáraA méhész miniszter adta át a vágóhídjukat három éve. Másfél milliárdot kaptak rá. Egymilliárdért kutatták, hogy milyen algával kellene etetni a desznyót, hogy kevesebb antibiotikum kelljen neki. Minden befektetett állami forrást megért ez a vállalkozás.
Nekünk meg az aszály által sújtott területek miatt lehet elengedik majd a nak tagdíjat.
Válasz TeljesenMindegy #4991. hozzászólásáraBiztos rosszul vezették a céget, de már tuti megvan az új gazdája vagyis aki finanszírozza majd.
Szomorú ami itt megy, itteni kis és közepes tartók aki még fanatikus volt is lehúzza most a rolót. Boltban magyar sertés kuriózum lesz.
Válasz barkaspisti #4995. hozzászólásáraCsaknem egy éve könyörögtek az állattartók a kormánynak, hogy csökkentse a koncentrátumok, takarmánykiegészítők,tápok áfáját. Eddig az ígéretig jutottak el egy év alatt. Magyarul lesz.rják az egészet. Mint amikor beharangozták az asp megjelenésekor az ingyenes fertőtlenítőszeres programot a fertőzött területen gazdálkodóknak. Kaptam is kétszer öt liter vízbe elegendőt.
Válasz TeljesenMindegy #4993. hozzászólásáraIgen, a gázt el is felejtettem.
Régebben akik hízlaltak otthon, a többségük már nem csinálja, mert eléggé elszálltak a takarmány árak. Az árat meg sokallják a vágás étett hízóért. Ördögi kör :)
Válasz cronerator #4992. hozzászólásáraPlusz nyolcszoros árú gázzal lehet fűteni a fialtatót, hogy aztán legyen belőle 1300 forintos hatósági áras comb. Javaslom mindenki számára, hogy jövőre hizlaljon valamilyen állatot, amit levághat, mert ellenkező esetben nem fog húst enni a család határozatlan ideig.
Válasz mazsi97 #4989. hozzászólásáraSzia ! Vissza térők már jelezték , hogy kell árat nem mondok nekik (persze mindenki olcsón szeretné) de ha kiszámolok mindent 800ft alatt nem nagyon lehet kihozni egy átlag 160kg os hízót .. nincs soya , nincs premix, nincs konci, ezért szeretik ezt tessék egy kicsit megfizetni legalább amenyit beleáldoztam
Válasz erdeizsolt1990 #4985. hozzászólásáraSzia!
Én is rágódok rajta ugyan mennyi lesz évvégére, 900ft-ot remélem elérjük(háztáji) nekem mondjuk elviszik a visszatérő vásárlók.
Most vettem még 80kg-osat, hátha kipendül karácsonyra, fix 750/kg.
Kitartás!
~14000Ft/q takarmányárak mellett 650 felett kell lennie a felvásárlási árnak, különben hosszú távon kihal itthon a sertéstartók jelentős része. Kérdés az, hogy a piac hogy nyeli le az emelkedett árakat.
Válasz erdeizsolt1990 #4985. hozzászólásáraHáztájiban potenciális eladótól az általad írtnál is magasabb árat is hallottam. Kérdés. hogy mit szólnak hozzá a vevők? (Piactéren itt most is látok 550-ért meg 700-ért is.)
Válasz Zoli 63 #4974. hozzászólására Szóval nem tudom hány millió hektáron gazdálkodnak Szerbiában de azt tudom hogy mi is annyian voltunk míg a Fidesz kormány meg nem alakult ma már bő 200 ezren maradtunk ennek zöme 1000ha közel gazdálkodik +vállalkozások vagy 150 ezren szóval ezek a számok ütősek nem kicsit ....(igaza volt Ángyán profnak ...lehetne de nem engedik)
Tisztelettel köszöntök mindenkit!
Elnézést az off topic-èrt, de esetleg nem érdekelne valakit ~20q Bahia szójabab? Esetleg tudnának ajánlani valakit, aki átvenné? Megköszönnèm.
Alacsony tripszin inhibitor tartalmú hőkezelés nélkül takarmányozási célra felhasználható.Ár megegyezés szerint.
Helyileg: Csongrád megye, Szeged
Tisztelettel köszöntök mindenkit!
Elnézést az off topic-èrt, de esetleg nem érdekelne valakit ~20q Bahia szójabab? Esetleg tudnának ajánlani valakit, aki átvenné? Megköszönnèm.
Alacsony tripszin inhibitor tartalmú hőkezelés nélkül takarmányozási célra felhasználható.Ár megegyezés szerint.
Helyileg: Csongrád megye, Szeged
Fertőzött területen máshol is szívatják a kis létszámú telepek gazdáit? Itt sorozatosan rendelik el a forgalmi korlátozásokat. Kötelező állatorvossal szerződni, folyamatos vérvétel, két hónapnál idősebb összes egyed egyedi jelölése, stb.
Visszatekintés 2015 .02-re , nálunk szintén ekkora baj volt akkoriban is ? >>>>>>>
" Olcsó a hízó Szerbiában!
2015.02.11.
Évek óta nem volt ilyen alacsony Szerbiában a hízósertés ára, mint az idei év elején. Jelenleg 255-270 forintnak megfelelő dinárért adják a hízókat kilogrammonként a tenyésztők, de az ár folyamatosan csökken!
Pontosabban csak el szeretnék adni a gazdák az állatokat, de még ilyen nyomott áron sem veszik meg tőlük. Ezért aztán a sertéstenyésztők érdekvédelmi szervezete az állami árutartalékok igazgatóságához fordult: azt követelik, hogy vásárolják fel a piaci felesleget 160 dináros (400 forintos) kilónkénti áron, ellenkező esetben a tenyésztők a csőd szélére sodródnak.
A tenyésztők szerint a kereslethiány és az árcsökkenés oka még tavaly decemberből ered, amikor 20 ezer vágóállatot importáltak az Európai Unió országaiból Szerbiába.
A felmérések szerint Szerbiában évi 3-3,5 millió darab sertést tenyészt ki a közel 600 ezer családi gazdaság. A tenyészállatok után évi egyszeri, 4000 dináros támogatást kapnak a gazdák, továbbá a vágóhidak minden leadott állat után 1000 dinárt adnak. Az önköltségi ár a tenyésztők szerint kilogrammonként eléri a 150-160 dinárt is!
A hízókkal ellentétben a malacok árában nem mutatkozik csökkenés
Legutóbb 2007-ben voltak hasonlóan alacsonyak a sertésárak Szerbiában, de akkor sem csökkent le 123 dinár alá a kilogrammonkénti ár. Minimális pozitívum a jelenlegi helyzetben, hogy a malac ára nem csökken, továbbra is 2-2,2 eurót kell fizetni érte kilónként. A malacok iránti kereslet folyamatos, de nem hízlalásra, hanem azonnali fogyasztásra vásárolják az emberek, ugyanis most van a szerb családi ünnepek időszaka, amikor a malac nem hiányozhat egy ünnepi asztalról sem.
Üdv! Van 1 200kg disznóm teljesen fekete szinü, ami napok óta nem eszik és csak fekszik mindig.
Szunyog csipáshoz hasonló foltok jöttek ki rajta. Csak akkor kell fel,ha felkeltik és a nyelve is kilóg a szájából.
Toxinos mérgezésre gondolok. ??
sziasztok érdeklödnék hogy valakinek nincs véletlenül régi isv vagy Mohácsi rácspadozatos fiaztató illetve malacnevelő kutricája vagy más fajta is jó csak lábon álló legyen. Vagy nem e túd? Előre is köszönöm az infókat
Válasz Zoli 63 #4964. hozzászólására er is biztos jó de nem a kicsiknek és ha a szomszédban megoldható nálunk sem lenne akadálya :-a mezőgazdasági szakbizottság tagja ezzel szemben júniusban olyan törvénytervezetet terjesztett elő a parlamentben, amely szabályozná a kisgazdaságok sertéstartását. A honatya által kidolgozott változat lehetőséget teremtene a kistermelőknek arra, hogy vállalkozói háttér nélkül tarthassanak egy kocát és értékesíthessék annak szaporulatát. A törvény elfogadása esetén végre különbséget lehetne tenni a kisgazdaságok és az agrárvállalkozóként fenntartott disznófarmok tevékenysége között.-... de sajos erre szerintem a Fidesz kormányzása alatt esélyünk sincs
agrarszektor.hu 2021. október 12., kedd 9:45
A hazai hústermelés több mint harmadát adó magyar sertéstartóknak és az Európai Unió ágazati szereplőinek soha nem látott nehézségekkel kell szembenézniük - emlékeztetett Nagy István agrárminiszter. Rövid idő alatt meredeken megemelkedtek az előállítás költségei, a takarmányárak és az energiaköltségek. Ugyanebben az időszakban viszont az átadási árak drasztikusan csökkentek, így veszélyesen „kinyílt az olló.”
Ennek eredményeként ma már a leghatékonyabb gazdaságok számára is veszteséges a sertéstartás. Ez a helyzet pedig még rövidtávon sem tartható fenn - tette hozzá. A segítségnyújtásra alkalmas lenne a mezőgazdasági válságokra képzett tartalék is, ezért a sertéságazat problémáinak kezelése érdekében kezdeményezték ennek a válságalapnak a felhasználását. A tárcavezető hangsúlyozta, hogy ebből gyorssegélyt lehetne nyújtani az ágazat szereplőinek, azonban a Bizottság ennek megnyitására sem tett javaslatot.
Jön az agrárium csúcseseménye, az Agrárszektor Konferencia!
A válságalap megnyitásához a Tanács döntésén kívül az Európai Parlament jóváhagyására is szükség lenne. A miniszter szavai szerint Magyarországon támogatja az állattartókat és azon belül a sertéstartókat, például megemelték az idei állatjóléti támogatások keretét 4 milliárd forinttal, emellett támogatott hitelt nyújtanak a gazdáknak. Ezen kívül az Európában elsőként elindított Krízisbiztosítási Rendszer pedig elérhető már a sertéstartók számára is. A minőségi hazai állomány állategészségügyi szintjének és versenyképességének megőrzése és javítása érdekében szigorított ellenőrzésnek vetik alá az EU belső piacáról Magyarországra érkező hízó alapanyagot - hívta fel a figyelmet az agrártárca vezetője.
Szeptembertől új szabályok lépnek életbe a nem kérődző haszonállatok takarmányozásában – tette közzé a Nébih.
Miután augusztus 17-én megjelent az Európai Unió Bizottságának új rendelete – ami módosítja a prémes állatoktól eltérő, nem kérődző haszonállatok állati eredetű fehérjével való takarmányozásának tilalmát –, érdemes tudni a szeptember 7-én hatályba lépő változásokról.
Sertések
Megszűnik a tilalom!
A jogszabály először is hatályon kívül helyezi azt a tilalmat, ami eddig a nem kérődző haszonállatok kérődzőkből származó kollagénnel és zselatinnal történő takarmányozására vonatkozott. A módosítás értelmében a hatálybalépést követően a nem kérődző haszonállatok takarmányában felhasználható a kérődző állatokból származó kollagén és zselatin. A módosítás a rendeletben előírt követelmények teljesülése esetén engedélyezi a sertésfélékből származó feldolgozott állati fehérje baromfitakarmányban való felhasználását. Ugyanakkor a sertéseredetű feldolgozott állati fehérjét tartalmazó takarmánykeveréket előállító létesítmény csak baromfinak, vízi- és prémes állatoknak szánt takarmányokat állíthat elő. Sőt, ezt is engedélyeztetnie kell a telephely szerint illetékes megyei kormányhivatal élelmiszerlánc-biztonságért felelős szervezeti egységénél.
Válasz Apáé #4957. hozzászólásáraA kínai népnek a civilizáció hosszú és rögös útján eddig csak rövid távot sikerült megtenniük, ezért nekik fel sem tűnik egy ilyen aljas cselekedet.
" Kritikus helyzetben a magyar sertéságazat: aggasztó hírek érkeztek a vágóhidakról
agrarszektor.hu 2021. július 29., csütörtök 11:00 >>>>>>>>>>>>>>>> " Kínában a vágósertés árak január óta folyamatosan esnek. Mondjuk volt honnan, hiszen januárban 1600 Ft/kg élősertés árakról számoltak be. Ez az árszint kisebb megingásokkal, 2019 októbere óta jellemezte az ázsiai ország sertéspiacát. Július második hetére kevesebb mint felére zuhant a vágósertés ára (750 Ft/kg). Kína hatalmas pénzt és energiát fordított az elmúlt 2 évben a sertéságazata újjáépítésére. Az EU exportőr országai a gyengülő kínai piacot a Mexikóba és Japánba irányuló növekvő szállításokkal igyekeznek ellensúlyozni, de az elmúlt hetekben ezekben az uniós tagállamokban is csökkentek a felvásárlási árak. "
5055 hozzászólás
Válasz TeljesenMindegy #5004. hozzászólásáraEngem személyesen értesítettek tegnap ,hogy nincs lóvé.
Na még ez is.
https://www.agroinform.hu/allattenyesztes/tamogatas-allattenyesztes-betegseg-sertespestis-madarinfluenza-58438-001
Az illetékes elvtársaknak persze meg sem fordul a fejükben, hogy ha nincs pénz, akkor nem kellene tovább erőltetni kéthetente a vérvételt és a laborvizsgálatokat. De ezek vannak olyan pofátlanok, hogy továbbra is kötelezik a parasztot a vérvételekre, a teljes költség pedig immáron a parasztot terheli. Remélem jövőre elfogy az utolsó szelet hús is a boltban, aztán az éhező dühös tömeg a saját vérükben, taknyukban fogják az utca porában végig húzni őket.
Válasz hegesztocsabi #5002. hozzászólásáraPont a jó kis negyven fokban fog fialni. A jómunkásemberek pedig biztos, hogy sajnálják a szaporulatára a pénzt. Az elmúlt években hozzászoktak, hogy bagóért van a hús.
Válasz TeljesenMindegy #4993. hozzászólásáraHétvégén fog fialni.
Elsőre fialt 13db,11et felnevelet.
Ha más nem majd ha kész hízók lesznek,és sajnálják majd érte a pénzt akkor megeszi a család,nem tápozom az is drága.
Ideje van meghízni ,régen is a kondán volt a süldő ,tèlire mégis letudták vágni 2 mázsásan.
Igaz nekem csak ez az egy koca van.
Akiki megvették a malacait már most hívogatnak,hogy jővőre lesz e malac
Válasz Drisa #5000. hozzászólásáraA méhész miniszter adta át a vágóhídjukat három éve. Másfél milliárdot kaptak rá. Egymilliárdért kutatták, hogy milyen algával kellene etetni a desznyót, hogy kevesebb antibiotikum kelljen neki. Minden befektetett állami forrást megért ez a vállalkozás.
Nekünk meg az aszály által sújtott területek miatt lehet elengedik majd a nak tagdíjat.
Válasz TeljesenMindegy #4991. hozzászólásáraBiztos rosszul vezették a céget, de már tuti megvan az új gazdája vagyis aki finanszírozza majd.
Szomorú ami itt megy, itteni kis és közepes tartók aki még fanatikus volt is lehúzza most a rolót. Boltban magyar sertés kuriózum lesz.
Hol van ilyenkor Nagy István?!
Nem méhészkedés, azt teszi amit kiadtak neki csinálni a semmit.
Válasz Maszek Zs #4996. hozzászólásáraEz sem lehetetlen. De meg is érdemeljük, falun sincs már se csirke, se tyúk, se disznó, semmi.
Válasz barkaspisti #4995. hozzászólásáraCsaknem egy éve könyörögtek az állattartók a kormánynak, hogy csökkentse a koncentrátumok, takarmánykiegészítők,tápok áfáját. Eddig az ígéretig jutottak el egy év alatt. Magyarul lesz.rják az egészet. Mint amikor beharangozták az asp megjelenésekor az ingyenes fertőtlenítőszeres programot a fertőzött területen gazdálkodóknak. Kaptam is kétszer öt liter vízbe elegendőt.
Válasz TeljesenMindegy #4993. hozzászólásáraVagy még el nem lopják az olból!!!!!
Válasz TeljesenMindegy #4993. hozzászólásáraCsak legyen alapanyag mit meg tudnak hizlalni .Mi kocások is utolsókat rugjuk.????
Válasz TeljesenMindegy #4993. hozzászólásáraIgen, a gázt el is felejtettem.
Régebben akik hízlaltak otthon, a többségük már nem csinálja, mert eléggé elszálltak a takarmány árak. Az árat meg sokallják a vágás étett hízóért. Ördögi kör :)
Válasz cronerator #4992. hozzászólásáraPlusz nyolcszoros árú gázzal lehet fűteni a fialtatót, hogy aztán legyen belőle 1300 forintos hatósági áras comb. Javaslom mindenki számára, hogy jövőre hizlaljon valamilyen állatot, amit levághat, mert ellenkező esetben nem fog húst enni a család határozatlan ideig.
Ha már a nagyok is nyűglődnek, mi lesz itt még később? Januártól mi is 6x-os villanyt fogunk fizetni, ha leszünk még akkor egyáltalán????
Újabb sikertörténet a hazai sertéságazatban.
https://www.agroinform.hu/gazdasag/csodot-jelentett-egy-hazai-sertesfeldolgozo-57861-001
Válasz mazsi97 #4989. hozzászólásáraSzia ! Vissza térők már jelezték , hogy kell árat nem mondok nekik (persze mindenki olcsón szeretné) de ha kiszámolok mindent 800ft alatt nem nagyon lehet kihozni egy átlag 160kg os hízót .. nincs soya , nincs premix, nincs konci, ezért szeretik ezt tessék egy kicsit megfizetni legalább amenyit beleáldoztam
Válasz erdeizsolt1990 #4985. hozzászólásáraSzia!
Én is rágódok rajta ugyan mennyi lesz évvégére, 900ft-ot remélem elérjük(háztáji) nekem mondjuk elviszik a visszatérő vásárlók.
Most vettem még 80kg-osat, hátha kipendül karácsonyra, fix 750/kg.
Kitartás!
Válasz erdeizsolt1990 #4985. hozzászólásáraSzia!
~14000Ft/q takarmányárak mellett 650 felett kell lennie a felvásárlási árnak, különben hosszú távon kihal itthon a sertéstartók jelentős része. Kérdés az, hogy a piac hogy nyeli le az emelkedett árakat.
Válasz Zoli1437 #4986. hozzászólására
2 hónap mulva vissza térünk rá
Válasz erdeizsolt1990 #4985. hozzászólásáraHáztájiban potenciális eladótól az általad írtnál is magasabb árat is hallottam. Kérdés. hogy mit szólnak hozzá a vevők? (Piactéren itt most is látok 550-ért meg 700-ért is.)
Válasz Zoli1437 #4984. hozzászólásáraKöszönöm , hátha menne felfele az ára ! 800-900ft/kg ár várható? Háztáji....
Válasz erdeizsolt1990 #4983. hozzászólásáraSzia!
Felvásárlás élősúlyban nettó 600Ft/kg most.
Október még messze van.
Hali! Tudd e valaki friss elő sertés felvársálási árat? És esetleg a háztáji mennyiért megy vagy októbertől mennyiért lehet venni?
Köszi
Válasz Zoli 63 #4974. hozzászólására Szóval nem tudom hány millió hektáron gazdálkodnak Szerbiában de azt tudom hogy mi is annyian voltunk míg a Fidesz kormány meg nem alakult ma már bő 200 ezren maradtunk ennek zöme 1000ha közel gazdálkodik +vállalkozások vagy 150 ezren szóval ezek a számok ütősek nem kicsit ....(igaza volt Ángyán profnak ...lehetne de nem engedik)
Válasz Ata35 #4978. hozzászólására Na ez is röhej kategória ...sok millió támogatás kimegy s értékesíteni meg nem tudja a termelő
Válasz TeljesenMindegy #4979. hozzászólására Nekem teljesen mindegy de röhej hogy 1 kiló gyökér többet ér mint 1 kiló szin hús ...
Úgy tűnik, lassan véget ér a potyahús fogyasztásának időszaka.
https://index.hu/gazdasag/2022/03/17/haboru-serteshus-orosz-ukran-dragulas/
Hatósági ár kivezetése után újabb áremelésekhez, és akár 3-4 ezer forintos sertéshúsárakhoz vezethet.
Tisztelettel köszöntök mindenkit!
Elnézést az off topic-èrt, de esetleg nem érdekelne valakit ~20q Bahia szójabab? Esetleg tudnának ajánlani valakit, aki átvenné? Megköszönnèm.
Alacsony tripszin inhibitor tartalmú hőkezelés nélkül takarmányozási célra felhasználható.Ár megegyezés szerint.
Helyileg: Csongrád megye, Szeged
Tisztelettel köszöntök mindenkit!
Elnézést az off topic-èrt, de esetleg nem érdekelne valakit ~20q Bahia szójabab? Esetleg tudnának ajánlani valakit, aki átvenné? Megköszönnèm.
Alacsony tripszin inhibitor tartalmú hőkezelés nélkül takarmányozási célra felhasználható.Ár megegyezés szerint.
Helyileg: Csongrád megye, Szeged
Ja, azt kifelejtettem, hogy szakadjon a fejük az anyjukba,
Fertőzött területen máshol is szívatják a kis létszámú telepek gazdáit? Itt sorozatosan rendelik el a forgalmi korlátozásokat. Kötelező állatorvossal szerződni, folyamatos vérvétel, két hónapnál idősebb összes egyed egyedi jelölése, stb.
Visszatekintés 2015 .02-re , nálunk szintén ekkora baj volt akkoriban is ? >>>>>>>
" Olcsó a hízó Szerbiában!
2015.02.11.
Évek óta nem volt ilyen alacsony Szerbiában a hízósertés ára, mint az idei év elején. Jelenleg 255-270 forintnak megfelelő dinárért adják a hízókat kilogrammonként a tenyésztők, de az ár folyamatosan csökken!
Pontosabban csak el szeretnék adni a gazdák az állatokat, de még ilyen nyomott áron sem veszik meg tőlük. Ezért aztán a sertéstenyésztők érdekvédelmi szervezete az állami árutartalékok igazgatóságához fordult: azt követelik, hogy vásárolják fel a piaci felesleget 160 dináros (400 forintos) kilónkénti áron, ellenkező esetben a tenyésztők a csőd szélére sodródnak.
A tenyésztők szerint a kereslethiány és az árcsökkenés oka még tavaly decemberből ered, amikor 20 ezer vágóállatot importáltak az Európai Unió országaiból Szerbiába.
A felmérések szerint Szerbiában évi 3-3,5 millió darab sertést tenyészt ki a közel 600 ezer családi gazdaság. A tenyészállatok után évi egyszeri, 4000 dináros támogatást kapnak a gazdák, továbbá a vágóhidak minden leadott állat után 1000 dinárt adnak. Az önköltségi ár a tenyésztők szerint kilogrammonként eléri a 150-160 dinárt is!
A hízókkal ellentétben a malacok árában nem mutatkozik csökkenés
Legutóbb 2007-ben voltak hasonlóan alacsonyak a sertésárak Szerbiában, de akkor sem csökkent le 123 dinár alá a kilogrammonkénti ár. Minimális pozitívum a jelenlegi helyzetben, hogy a malac ára nem csökken, továbbra is 2-2,2 eurót kell fizetni érte kilónként. A malacok iránti kereslet folyamatos, de nem hízlalásra, hanem azonnali fogyasztásra vásárolják az emberek, ugyanis most van a szerb családi ünnepek időszaka, amikor a malac nem hiányozhat egy ünnepi asztalról sem.
Forrás: napigazdasag.hu "
Válasz szeszko #4972. hozzászólásárana akkor a + támogatásnak fele ide irányul még jó hogy "Magyar " de tudja hol kell tartani a markát....
Válasz ..,-:) #4971. hozzászólásáraMűtrágya árakból tereltem át ide a beszélgetést, azért nem érthető.
https://www.sano.hu/hu/gozerovel-epul-sano-agrar-institut-sertestelepe
https://magyarepitok.hu/mi-epul/2021/03/a-leier-belso-hoszigetelessel-ellatott-keregfalaival-epul-az-uj-sertestelep
Válasz szeszko #4970. hozzászólásáraHol ?
Ki ?
5 milliárdból épül, kevés ilyen modern telep lesz a világon.
1250 anyakoca, évente 40 ezer malac, és 2000 hízó.
Tehát malacnevelés a fő profil.
Nyilván az a céljuk, hogy a koncentrátumaikat népszerűsítsék. Illetve a kutatás-fejlesztés.
Soha nem fog megtérülni, de nem is ez a lényeg.
Válasz Apáé #4967. hozzászólásáraÍrtam üzit , Volt előtte bővebb, de túl hosszút nem küldte át a rendszer .
Válasz Apáé #4967. hozzászólásáraAz király, napok óta nem eszik, beteg és nem hívsz állatorvost hozzá... gondolom lázmérőd sincs, mert minekaz.
Üdv! Van 1 200kg disznóm teljesen fekete szinü, ami napok óta nem eszik és csak fekszik mindig.
Szunyog csipáshoz hasonló foltok jöttek ki rajta. Csak akkor kell fel,ha felkeltik és a nyelve is kilóg a szájából.
Toxinos mérgezésre gondolok. ??
sziasztok érdeklödnék hogy valakinek nincs véletlenül régi isv vagy Mohácsi rácspadozatos fiaztató illetve malacnevelő kutricája vagy más fajta is jó csak lábon álló legyen. Vagy nem e túd? Előre is köszönöm az infókat
Válasz Zoli 63 #4964. hozzászólására er is biztos jó de nem a kicsiknek és ha a szomszédban megoldható nálunk sem lenne akadálya :-a mezőgazdasági szakbizottság tagja ezzel szemben júniusban olyan törvénytervezetet terjesztett elő a parlamentben, amely szabályozná a kisgazdaságok sertéstartását. A honatya által kidolgozott változat lehetőséget teremtene a kistermelőknek arra, hogy vállalkozói háttér nélkül tarthassanak egy kocát és értékesíthessék annak szaporulatát. A törvény elfogadása esetén végre különbséget lehetne tenni a kisgazdaságok és az agrárvállalkozóként fenntartott disznófarmok tevékenysége között.-... de sajos erre szerintem a Fidesz kormányzása alatt esélyünk sincs
agrarszektor.hu 2021. október 12., kedd 9:45
A hazai hústermelés több mint harmadát adó magyar sertéstartóknak és az Európai Unió ágazati szereplőinek soha nem látott nehézségekkel kell szembenézniük - emlékeztetett Nagy István agrárminiszter. Rövid idő alatt meredeken megemelkedtek az előállítás költségei, a takarmányárak és az energiaköltségek. Ugyanebben az időszakban viszont az átadási árak drasztikusan csökkentek, így veszélyesen „kinyílt az olló.”
Ennek eredményeként ma már a leghatékonyabb gazdaságok számára is veszteséges a sertéstartás. Ez a helyzet pedig még rövidtávon sem tartható fenn - tette hozzá. A segítségnyújtásra alkalmas lenne a mezőgazdasági válságokra képzett tartalék is, ezért a sertéságazat problémáinak kezelése érdekében kezdeményezték ennek a válságalapnak a felhasználását. A tárcavezető hangsúlyozta, hogy ebből gyorssegélyt lehetne nyújtani az ágazat szereplőinek, azonban a Bizottság ennek megnyitására sem tett javaslatot.
Jön az agrárium csúcseseménye, az Agrárszektor Konferencia!
A válságalap megnyitásához a Tanács döntésén kívül az Európai Parlament jóváhagyására is szükség lenne. A miniszter szavai szerint Magyarországon támogatja az állattartókat és azon belül a sertéstartókat, például megemelték az idei állatjóléti támogatások keretét 4 milliárd forinttal, emellett támogatott hitelt nyújtanak a gazdáknak. Ezen kívül az Európában elsőként elindított Krízisbiztosítási Rendszer pedig elérhető már a sertéstartók számára is. A minőségi hazai állomány állategészségügyi szintjének és versenyképességének megőrzése és javítása érdekében szigorított ellenőrzésnek vetik alá az EU belső piacáról Magyarországra érkező hízó alapanyagot - hívta fel a figyelmet az agrártárca vezetője.
Szóval ha Románia így csinálja az szar ha mi akkor a dübörgő gazdaság avagy ha ráér valaki ki molyolhatná miben különbözik itt nálunk a sertés tenyésztési lehetőségek a Romántől :::::::?,,????https://www.agrarszektor.hu/allat/konganak-az-uressegtol-a-roman-disznoolak-sokkolo-ami-a-szomszedban-zajlik.33132.html?
Válasz TeljesenMindegy #4956. hozzászólásáraHát ez undorító!!
Aki kitlálta+végrehajtotta vele is ki kéne próbálni!!
Szeptembertől új szabályok lépnek életbe a nem kérődző haszonállatok takarmányozásában – tette közzé a Nébih.
Miután augusztus 17-én megjelent az Európai Unió Bizottságának új rendelete – ami módosítja a prémes állatoktól eltérő, nem kérődző haszonállatok állati eredetű fehérjével való takarmányozásának tilalmát –, érdemes tudni a szeptember 7-én hatályba lépő változásokról.
Sertések
Megszűnik a tilalom!
A jogszabály először is hatályon kívül helyezi azt a tilalmat, ami eddig a nem kérődző haszonállatok kérődzőkből származó kollagénnel és zselatinnal történő takarmányozására vonatkozott. A módosítás értelmében a hatálybalépést követően a nem kérődző haszonállatok takarmányában felhasználható a kérődző állatokból származó kollagén és zselatin. A módosítás a rendeletben előírt követelmények teljesülése esetén engedélyezi a sertésfélékből származó feldolgozott állati fehérje baromfitakarmányban való felhasználását. Ugyanakkor a sertéseredetű feldolgozott állati fehérjét tartalmazó takarmánykeveréket előállító létesítmény csak baromfinak, vízi- és prémes állatoknak szánt takarmányokat állíthat elő. Sőt, ezt is engedélyeztetnie kell a telephely szerint illetékes megyei kormányhivatal élelmiszerlánc-biztonságért felelős szervezeti egységénél.
Válasz Apáé #4957. hozzászólásáraA kínai népnek a civilizáció hosszú és rögös útján eddig csak rövid távot sikerült megtenniük, ezért nekik fel sem tűnik egy ilyen aljas cselekedet.
Moderálási elveink miatt törölve: 2021-07-29 21:38:32
" Kritikus helyzetben a magyar sertéságazat: aggasztó hírek érkeztek a vágóhidakról
agrarszektor.hu 2021. július 29., csütörtök 11:00 >>>>>>>>>>>>>>>> " Kínában a vágósertés árak január óta folyamatosan esnek. Mondjuk volt honnan, hiszen januárban 1600 Ft/kg élősertés árakról számoltak be. Ez az árszint kisebb megingásokkal, 2019 októbere óta jellemezte az ázsiai ország sertéspiacát. Július második hetére kevesebb mint felére zuhant a vágósertés ára (750 Ft/kg). Kína hatalmas pénzt és energiát fordított az elmúlt 2 évben a sertéságazata újjáépítésére. Az EU exportőr országai a gyengülő kínai piacot a Mexikóba és Japánba irányuló növekvő szállításokkal igyekeznek ellensúlyozni, de az elmúlt hetekben ezekben az uniós tagállamokban is csökkentek a felvásárlási árak. "
Válasz TeljesenMindegy #4956. hozzászólásáraAz ördög a földön jár!
Nem igy kellene ezt megoldani! Hogyan lehet az ember ennyire romlott?
Egy kis horror estére.
https://prove.hu/wp-content/uploads/2020/03/Pigs-Burned-Alive-in-China-How-Farms-are-Killing-Pigs-in-China-Video.mp4?_=1