Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak628 FtBenzin árak608 FtEUR411.52 FtUSD394.94 FtCHF442.09 FtGBP495.05 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Fórum
Sertéstenyésztés, és felvásárlási árak - minden...
Válasz #2298. hozzászólásra
Ha sima háztáji kaját kapnak akkor biztos nem,ha egy kihegyezett kaját kapnak akkor esetleg ,de akkor meg szerintem nem érdemes itatni.
ha rossz a kananyag vagy beltenyészet van akkor is vannak hasonlo tünetek én szerintem ilyen dolog nem lehet benne ? nekem idösebb malacok csak a sok fehérje miatt ment el a fosásba arra meg jo az enroxil azota én vitapol t nyomok a kajájukba abban midnen vitamin és ásványi anyag van ami kell és megfogja hasukat
Szia ! nagyon köszönöm a segítséged.Használunk toxin kötőt,a neve:FIX-A-TOX.Ezt az állatorvos adta,amikor felmerült bennem a gyanú,hogy valami zűr lehet a takarmány körül.Ma megint kiment 2 malac3 hetesen,a doki felboncolta mindkettőt,a többit leoltotta enroxil-al.A lép nagyobb volt a kelleténél,valamint a tüdő körül is voltak problémák,volt olyan része,amelyik,úgymond nem dolgozott,valamint a szívnél a jobb kamra volt megnagyobbodva.Már néhány éve foglalkozunk sertés tartással,de ilyen jellegű gond még soha nem volt,ezért is állok értetlenül a dolog előtt.Mindig saját kocáink voltak,malacot nem vettünk,csak sajátot hízlaltunk.Szeretnék a végére járni.Ezt a toxin kötőt amit írtál állatpatikában lehet beszerezni ,vagy csak orvos írhatja fel?Esetleg interneten is meg lehet vásárolni ?
Válasz #2294. hozzászólásra
Hepatox???
Bocsi, de nem. Az csak az Aflatoxinnal és az Ochra-val bír el. Ebből a disznó tápodban 99% eséllyel nincs egy szem se. Talán még a ZEA-val is, de nem merik megadni az összetételét sehol, talán a zsákcímkén rajta van?
Viszont a fő gonddal, a DON-nal és FUM-nel nem bírnak. Ezért tettek bele májvédőt, hogy az előbb helyreálljon. (Úgy képzeld el, mint ha az egri várba sok kőművest küldenének csak, de kevés katonát, aki védekezik a támadással szemben. De a kőműves nem fogja megvédeni a várat a betöréstől, szóval egy idő után elesik!) Ja, és mi van a petefészek védelemmel, méh védelmével, tüdő, stb,…??? Ja, hogy olyan anyagokat nem ismerünk még, csak hatékony toxinkötőt.
Ha azt kérdezed, hogy mit ajánlok az a MMiS vagy az MTX+ nevű termékek. Ha teljes védelmet akarsz, akkor ezzel.
Válasz #2291. hozzászólásra
Sanadka,
A vetélés és a halva illetve mumifikált malacok oka mikotoxin volt. Ezek közül is a Fumonisin és a DON. A Fumonisin tipikusan kései (utolsó harmad) vetélést és mumifikált illetve halvaszületett malacokat okoz. A DON meg tönkreteszi a májon keresztül az LH és FSH hormontermelést, ezért volt a korai magzatelhalásod, esetleg volt mellé ZEArelon is. Habár a ZEA értéke nálunk nem szokott magas lenni. A DON és a FUM annál inkább. Használj toxinkötöt a takarmányban.
Nagyon sok toxinkötőnek csúfolt terméket fogsz találni a piacon, de csak 2 olyan van, ami a DON-t képes megkötni és csak 1, ami a Fumonisin-t is. A többi igazi pénzkidobás, csak ez jelenthet megoldást neked a problémádra, vagy bárki másnak is. És csak ez nyújt teljes védelmet és nyugalmat. És csak ez térül meg bármilyen körülmények között.
Is-is.Sajnos tavaly két koca is elvetélt,az egyik 6 hetesen,a másik meg 10-12 nappal hamarabb fialt ( ez már nem is vetélés,hanem koraszülés inkább).Fele élve jött a világra,de elpusztultak,a másik fele meg már nem is élt.Még üszkös malac is volt köztük.A következő koca meg jól fialt (14 ),de olyan táncos kedvében volt ,hogy felét agyontaposta.Na ekkor már azt hittem,megőrülök,nem tudtam mit csináljak,úgyhogy vettünk malacot.Az agyontiprást már megoldottuk (remélem ) ,Éppen holnap megyünk a fiaztató batériáért.Elég sz...volt a tavalyi év,de reménykedünk,mert hogy a remény hal meg utoljára !
Jó estét mindenkinek érdeklődni szeretnék mivel teljesen kezdő vagyok a tápok terén neveltem már disznót de csak kukorica,búza,árpa és napraforgón de igy nagyon sok idő és kész ráfizetés.Most pedig van valami malacom és vettem premixet meg szóját az a kérdés hogy e melé jó e adni tehén savot nekik?
Ceglédbercelről hoztam régebben 15q szóját, kicsit olcsóbb volt mint boltból, emailben küldtem az akkori telszámukat, de ha neked is kell raklapnyi tétel, lehet h kőrjárat leteszi nálad, mert a Csuka kft idejében teritettek tak boltoknak .
Válasz #2268. hozzászólásra
Te hogy állsz a tervezgetéssel,mikor szeretnéd kezdeni?
Ha kell tudok én is neked segíteni,nekem is hasonló állományom volt mint amit te tervezel!
Melyik megyébe laksz?
Válasz #2266. hozzászólásra
Én modjuk olyanra gondoltam hogy a padozat egy része rácsos lenne,de ezzel lehet olyan probléma hogy a melegben a rácsra fekszik és a teli padra trágyázik,hidegbe meg a fordítotja ami már viszont jó.
Erről mi a vélemény?
Válasz #2269. hozzászólásra
120kg felett elszáll a takarmányértékesítő gépessége a sertésnek,de ha ilyen jó árat fizetnek érte akkor arra a súlyra kell hizlalni ami kell!
Hát a 400 kg is kifizetődő a tavalyi árak mellett..Mi lesz az idén megválik, de jó, hogy jött a hó. Nállunkfele az emberek csak háztáji kajával +darával etetik de azt is forrázák. Moslék a fő eledele a disznónak. Én ahogy olvasgattam és láttam normálisabb helyeken csak száraz kaját kapnak. A viz elfagyás megoldható, mert be van szerelve egy kájha a pajtába és azzal megoldható a probléma. 100-120 kg felett érdemes-e hizlalni őket vagy attól függ, hogy a piac mit igényel. Nállunk tavaly, mind a 140-160 kg-os jószágokat keresték és élősúlyban 2,25 eurót fizettek érte.
A másik dolog, hogy nyáron a gabona mellé érdemes-e gyümölcsöt, zöldet adni, vagy nem? Megnövelik-e a béltartalmat s ilyenek...
35 ÉVES TAPASZTALAT AZ AGRÁRIPARBAN
A RICHEL tenyészalagutakat elsősorban úgy fejlesztették ki, hogy szem előtt tartották a beruházásigény csökkentésének szükségességét, miközben megtartották a minőséget, a tartósság, a szellőztetés, a szigetelés és a célraszabhatóság terén.
A cég 35 éves tapasztalata a fóliás tenyészépületek terén lehetővé teszi számára, hogy birka, kecske, sertés, szarvasmarha, szárnyas, nyúl stb. modern tartására alkalmas tenyészalagutakat tervezzen és állítson elő.
INTEGRÁLT KÉNYELEM ÁLLATAINAK
A kényelem kulcsa az állatok számára az épület tökéletes megvalósítása. A Richel magába foglalja mindazon tulajdonságokat, melyeknek jellemzői a legkedvezőbbek. A szerkezet építése vezető pozícióban van, tökéletes és megbízható technológia jellemzi, melynek szolgáltatása: a sajátos kényelem mind az ember, mind az állatok számára.
EGYSZERŰ KONSTRUKCIÓ, GARANTÁLT MŰKÖDÉS
Az összeállított szerkezet kizárólag a Richeltől, csőbilincseket használva garantálja a megbízhatóságot és a mozgásmentességet.
BORÍTÁS ÉS SZIGETELÉS
A Richel tenyészalagutak mindenfajta lágy vagy félmerev anyaggal fedhetők. A szokványosan használt polietilénfóliák 250 mikrométer vastagok és 6,5m szélesek. UV fény ellen kezeltek és több éves tartósságot kínálnak. A fóliacsíkokat az ívszerkezetre feszítik és vagy földhalommal vagy pedig egy az oldaltatóra csavarozott szorítóléccel tartják megfeszítve. A szigetelőréteget többrétegű üveg- vagy kőgyapot alkotja. A szigetelőréteg a külsőfólia és egy ( a feszítőhuzalokra fektetett ) átlátszó belső fólia közé kerül. A belső fólia a páralecsapódás elleni védelemre szolgál és lehetővé teszi a szigetelőréteg ellenőrzését is.
SZELLŐZTETÉS
A tartott állatoktól függően, az alagutaknál többféle szellőztetési lehetőség van. A szellőztetés minden egyedi esetre kidolgozható.
-nagyfelületű fel-lehajtható félkörös oromnyílás az épület mindkét végén feszített átlátszó polietilénfóliával vagy szélvédő műanyagfóliával (megkönnyíti a gerinc alatt felgyülemlő meleg levegő távozását)
-oldalsó, az alagút hossza mentén elosztott, belülre nyíló szellőztetőnyílások; mandzsettákkal ellátott polietilén borításuk megvédi az állatokat a huzattól
-ónozott acéllemezből készült gerincszellőzők állítható nyílásokkal a kéményhatás szabályozására
-kifutónyílások oldalt vagy a homlokzatfalakon (szárnyasnevelésnél)
Az összes szellőzőrendszer tengelyes hajtású fogaslécekkel állítható. Ez a mechanika nagy megbízhatóságú és hosszú élettartamot biztosít, valamint magában hordozza a motorizáslás ill. automatizálás lehetőségét.
Válasz #2258. hozzászólásra
Ez jó kérdés nekem mikor volt 5 darab 120-80 kiló között napi 15-18 kiló között ettek meg .
De szerintem számolj úgy hogy hagyományos tartásban 350-400 kiló takarmányt megesznek 100 kiló élősúly eléréséhez .
Nekem jelenleg ez a pár darabom ami van saját részre nagyüzemi szintű kaját kap bár a helyem csak alapszintű ami azt jelenti hogy -10 fok környékén napi gond víz be fagyás , így is eltudom érni 280-290 kiló takarmány felhasználást 100 kiló élősúly elő állításához .Nagy fehérek vannak jelenleg is meg az eddigi 3 évi jószágaim is azok voltak .
Válasz #2254. hozzászólásra
És egy 80-110 kg-os disznó napi adaga mennyi? 3-4 kg? Mert a kissebb malac gondolom nem eszik meg annyira sokat.+ természetesen benézek mindennap. Csak reggel jelent gondot ez.
5055 hozzászólás
Válasz #2304. hozzászólásra
A betamoxot én is nagyon szerettem jó anyag,és folyadék nem por!
Válasz #2303. hozzászólásra
Nem tévesztettem el,valóban metamox a neve,.Amoxicillin tartalmú por.
Válasz #2300. hozzászólásra
Gondolom , h Betamox-ot akartál írni - igaz ?
Válasz #2298. hozzászólásra
Ha sima háztáji kaját kapnak akkor biztos nem,ha egy kihegyezett kaját kapnak akkor esetleg ,de akkor meg szerintem nem érdemes itatni.
Válasz #2298. hozzászólásra
De nem fog menni a hasuk tőle?
Válasz #2299. hozzászólásra
Nálunk a metamox jól bevált a hasmenésre.
Válasz #2296. hozzászólásra
ha rossz a kananyag vagy beltenyészet van akkor is vannak hasonlo tünetek én szerintem ilyen dolog nem lehet benne ? nekem idösebb malacok csak a sok fehérje miatt ment el a fosásba arra meg jo az enroxil azota én vitapol t nyomok a kajájukba abban midnen vitamin és ásványi anyag van ami kell és megfogja hasukat
Válasz #2297. hozzászólásra
Persze hogy jó,mi is oda szoktuk önteni nekik!
Jó estét egy kérdésem volna a malacoknak meg a disznóknak jó e a tehén savó használ nekik vagy nem?
Válasz #2295. hozzászólásra
Szia ! nagyon köszönöm a segítséged.Használunk toxin kötőt,a neve:FIX-A-TOX.Ezt az állatorvos adta,amikor felmerült bennem a gyanú,hogy valami zűr lehet a takarmány körül.Ma megint kiment 2 malac3 hetesen,a doki felboncolta mindkettőt,a többit leoltotta enroxil-al.A lép nagyobb volt a kelleténél,valamint a tüdő körül is voltak problémák,volt olyan része,amelyik,úgymond nem dolgozott,valamint a szívnél a jobb kamra volt megnagyobbodva.Már néhány éve foglalkozunk sertés tartással,de ilyen jellegű gond még soha nem volt,ezért is állok értetlenül a dolog előtt.Mindig saját kocáink voltak,malacot nem vettünk,csak sajátot hízlaltunk.Szeretnék a végére járni.Ezt a toxin kötőt amit írtál állatpatikában lehet beszerezni ,vagy csak orvos írhatja fel?Esetleg interneten is meg lehet vásárolni ?
Válasz #2294. hozzászólásra
Hepatox???
Bocsi, de nem. Az csak az Aflatoxinnal és az Ochra-val bír el. Ebből a disznó tápodban 99% eséllyel nincs egy szem se. Talán még a ZEA-val is, de nem merik megadni az összetételét sehol, talán a zsákcímkén rajta van?
Viszont a fő gonddal, a DON-nal és FUM-nel nem bírnak. Ezért tettek bele májvédőt, hogy az előbb helyreálljon. (Úgy képzeld el, mint ha az egri várba sok kőművest küldenének csak, de kevés katonát, aki védekezik a támadással szemben. De a kőműves nem fogja megvédeni a várat a betöréstől, szóval egy idő után elesik!) Ja, és mi van a petefészek védelemmel, méh védelmével, tüdő, stb,…??? Ja, hogy olyan anyagokat nem ismerünk még, csak hatékony toxinkötőt.
Ha azt kérdezed, hogy mit ajánlok az a MMiS vagy az MTX+ nevű termékek. Ha teljes védelmet akarsz, akkor ezzel.
Válasz #2292. hozzászólásra
hepatox?????
Válasz #2269. hozzászólásra
Hello!
Küldtem e-mailt privátba.
Válasz #2291. hozzászólásra
Sanadka,
A vetélés és a halva illetve mumifikált malacok oka mikotoxin volt. Ezek közül is a Fumonisin és a DON. A Fumonisin tipikusan kései (utolsó harmad) vetélést és mumifikált illetve halvaszületett malacokat okoz. A DON meg tönkreteszi a májon keresztül az LH és FSH hormontermelést, ezért volt a korai magzatelhalásod, esetleg volt mellé ZEArelon is. Habár a ZEA értéke nálunk nem szokott magas lenni. A DON és a FUM annál inkább. Használj toxinkötöt a takarmányban.
Nagyon sok toxinkötőnek csúfolt terméket fogsz találni a piacon, de csak 2 olyan van, ami a DON-t képes megkötni és csak 1, ami a Fumonisin-t is. A többi igazi pénzkidobás, csak ez jelenthet megoldást neked a problémádra, vagy bárki másnak is. És csak ez nyújt teljes védelmet és nyugalmat. És csak ez térül meg bármilyen körülmények között.
Válasz #2290. hozzászólásra
Is-is.Sajnos tavaly két koca is elvetélt,az egyik 6 hetesen,a másik meg 10-12 nappal hamarabb fialt ( ez már nem is vetélés,hanem koraszülés inkább).Fele élve jött a világra,de elpusztultak,a másik fele meg már nem is élt.Még üszkös malac is volt köztük.A következő koca meg jól fialt (14 ),de olyan táncos kedvében volt ,hogy felét agyontaposta.Na ekkor már azt hittem,megőrülök,nem tudtam mit csináljak,úgyhogy vettünk malacot.Az agyontiprást már megoldottuk (remélem ) ,Éppen holnap megyünk a fiaztató batériáért.Elég sz...volt a tavalyi év,de reménykedünk,mert hogy a remény hal meg utoljára !
Válasz #2289. hozzászólásra
Saját vagy vett malacot hizlalsz!
Válasz #2287. hozzászólásra
Köszönöm! Hát tényleg sz.....! Akkor úgy néz ki,megint dolgoztunk a semmiért,csak hogy teljen rajtunk az idő.
Jó estét mindenkinek érdeklődni szeretnék mivel teljesen kezdő vagyok a tápok terén neveltem már disznót de csak kukorica,búza,árpa és napraforgón de igy nagyon sok idő és kész ráfizetés.Most pedig van valami malacom és vettem premixet meg szóját az a kérdés hogy e melé jó e adni tehén savot nekik?
Válasz #2285. hozzászólásra
380-390+áfa.Szar.Maradjunk ennyiben.A malac meg 15eft süldö 20-25 egy hizo meg 40 ropi no comment.
Válasz #2281. hozzászólásra
én 16 ért veszem
Szép napot mindenkinek !! Nem tudjátok véletlenül,hogy állnak a felvásárlási árak ?
Válasz #2282. hozzászólásra
Ez bruttó ár?
Válasz #2281. hozzászólásra
Ceglédbercelről hoztam régebben 15q szóját, kicsit olcsóbb volt mint boltból, emailben küldtem az akkori telszámukat, de ha neked is kell raklapnyi tétel, lehet h kőrjárat leteszi nálad, mert a Csuka kft idejében teritettek tak boltoknak .
Válasz #2281. hozzászólásra
Felénk 20eft/q nagytételben táp boltokba 23-25eft.
Mennyibe kerül 1q szója,ami már etethető állapotban van?
Válasz #2271. hozzászólásra
Ezzen a linken a ferdepadlós istállőkat nézd meg.
http://www.stallprofi.hu/hizlalda-referenciakhttp://
Válasz #2277. hozzászólásra
Tallóz,feltölt,beilleszt,mehet!
Válasz #2277. hozzászólásra
a beillesztés után még rá kell nyomni a beilleszt gombra vagy fordítva, feltölt és utána beilleszt
Bocsi úgy látom a kép elmaradt :/ nem tudom feltölteni!
Íme egy része a választási malacoknak :)
Vasazva, féregtelenítve, herélve, és vitaminozva
A jövő hízói :)
Íme egy része a választási malacoknak :)
Vasazva, féregtelenítve, herélve, és vitaminozva
A jövő hízói :)
Válasz #2091 hozzászólára
Szia szeretnem meg kerdezni hol veszel topix anya kocat????
Válasz #2091 hozzászólára
Szia szeretnem meg kerdezni hol veszel topix anya kocat????
Válasz #2268. hozzászólásra
Te hogy állsz a tervezgetéssel,mikor szeretnéd kezdeni?
Ha kell tudok én is neked segíteni,nekem is hasonló állományom volt mint amit te tervezel!
Melyik megyébe laksz?
Válasz #2266. hozzászólásra
Én modjuk olyanra gondoltam hogy a padozat egy része rácsos lenne,de ezzel lehet olyan probléma hogy a melegben a rácsra fekszik és a teli padra trágyázik,hidegbe meg a fordítotja ami már viszont jó.
Erről mi a vélemény?
Válasz #2269. hozzászólásra
120kg felett elszáll a takarmányértékesítő gépessége a sertésnek,de ha ilyen jó árat fizetnek érte akkor arra a súlyra kell hizlalni ami kell!
Válasz #2260. hozzászólásra
Hát a 400 kg is kifizetődő a tavalyi árak mellett..Mi lesz az idén megválik, de jó, hogy jött a hó. Nállunkfele az emberek csak háztáji kajával +darával etetik de azt is forrázák. Moslék a fő eledele a disznónak. Én ahogy olvasgattam és láttam normálisabb helyeken csak száraz kaját kapnak. A viz elfagyás megoldható, mert be van szerelve egy kájha a pajtába és azzal megoldható a probléma. 100-120 kg felett érdemes-e hizlalni őket vagy attól függ, hogy a piac mit igényel. Nállunk tavaly, mind a 140-160 kg-os jószágokat keresték és élősúlyban 2,25 eurót fizettek érte.
A másik dolog, hogy nyáron a gabona mellé érdemes-e gyümölcsöt, zöldet adni, vagy nem? Megnövelik-e a béltartalmat s ilyenek...
Válasz #2267. hozzászólásra
Viszont használják sertéstartásra.
Válasz #2266. hozzászólásra
Ennek a fajtánakcsak a teteje ponyva az oldala szendvicspanel.
Válasz #2265. hozzászólásra
Richel állattenyésztő alagút
35 ÉVES TAPASZTALAT AZ AGRÁRIPARBAN
A RICHEL tenyészalagutakat elsősorban úgy fejlesztették ki, hogy szem előtt tartották a beruházásigény csökkentésének szükségességét, miközben megtartották a minőséget, a tartósság, a szellőztetés, a szigetelés és a célraszabhatóság terén.
A cég 35 éves tapasztalata a fóliás tenyészépületek terén lehetővé teszi számára, hogy birka, kecske, sertés, szarvasmarha, szárnyas, nyúl stb. modern tartására alkalmas tenyészalagutakat tervezzen és állítson elő.
INTEGRÁLT KÉNYELEM ÁLLATAINAK
A kényelem kulcsa az állatok számára az épület tökéletes megvalósítása. A Richel magába foglalja mindazon tulajdonságokat, melyeknek jellemzői a legkedvezőbbek. A szerkezet építése vezető pozícióban van, tökéletes és megbízható technológia jellemzi, melynek szolgáltatása: a sajátos kényelem mind az ember, mind az állatok számára.
EGYSZERŰ KONSTRUKCIÓ, GARANTÁLT MŰKÖDÉS
Az összeállított szerkezet kizárólag a Richeltől, csőbilincseket használva garantálja a megbízhatóságot és a mozgásmentességet.
BORÍTÁS ÉS SZIGETELÉS
A Richel tenyészalagutak mindenfajta lágy vagy félmerev anyaggal fedhetők. A szokványosan használt polietilénfóliák 250 mikrométer vastagok és 6,5m szélesek. UV fény ellen kezeltek és több éves tartósságot kínálnak. A fóliacsíkokat az ívszerkezetre feszítik és vagy földhalommal vagy pedig egy az oldaltatóra csavarozott szorítóléccel tartják megfeszítve. A szigetelőréteget többrétegű üveg- vagy kőgyapot alkotja. A szigetelőréteg a külsőfólia és egy ( a feszítőhuzalokra fektetett ) átlátszó belső fólia közé kerül. A belső fólia a páralecsapódás elleni védelemre szolgál és lehetővé teszi a szigetelőréteg ellenőrzését is.
SZELLŐZTETÉS
A tartott állatoktól függően, az alagutaknál többféle szellőztetési lehetőség van. A szellőztetés minden egyedi esetre kidolgozható.
-nagyfelületű fel-lehajtható félkörös oromnyílás az épület mindkét végén feszített átlátszó polietilénfóliával vagy szélvédő műanyagfóliával (megkönnyíti a gerinc alatt felgyülemlő meleg levegő távozását)
-oldalsó, az alagút hossza mentén elosztott, belülre nyíló szellőztetőnyílások; mandzsettákkal ellátott polietilén borításuk megvédi az állatokat a huzattól
-ónozott acéllemezből készült gerincszellőzők állítható nyílásokkal a kéményhatás szabályozására
-kifutónyílások oldalt vagy a homlokzatfalakon (szárnyasnevelésnél)
Az összes szellőzőrendszer tengelyes hajtású fogaslécekkel állítható. Ez a mechanika nagy megbízhatóságú és hosszú élettartamot biztosít, valamint magában hordozza a motorizáslás ill. automatizálás lehetőségét.
Válasz #2264. hozzászólásra
ezen a videón csak egy sima ponyvának látszik
Válasz #2262. hozzászólásra
A ponyva alatt van egy hőszigetelő réteg.Azt hiszen kőzetgyapot vagy ehhez hasonló.
Válasz #2261. hozzászólásra
Hőszigetelés hogy van megoldva ezekben a sátrakban ?
Válasz #2258. hozzászólásra
Ez jó kérdés nekem mikor volt 5 darab 120-80 kiló között napi 15-18 kiló között ettek meg .
De szerintem számolj úgy hogy hagyományos tartásban 350-400 kiló takarmányt megesznek 100 kiló élősúly eléréséhez .
Nekem jelenleg ez a pár darabom ami van saját részre nagyüzemi szintű kaját kap bár a helyem csak alapszintű ami azt jelenti hogy -10 fok környékén napi gond víz be fagyás , így is eltudom érni 280-290 kiló takarmány felhasználást 100 kiló élősúly elő állításához .Nagy fehérek vannak jelenleg is meg az eddigi 3 évi jószágaim is azok voltak .
Válasz #2257. hozzászólásra
Amit belinkeltem azon az oldalon vannak Kardoskúti referencia képek.
Válasz #2254. hozzászólásra
És egy 80-110 kg-os disznó napi adaga mennyi? 3-4 kg? Mert a kissebb malac gondolom nem eszik meg annyira sokat.+ természetesen benézek mindennap. Csak reggel jelent gondot ez.
Válasz #2255. hozzászólásra
És hogy nézne ki a ez a mélyalmos ól ? Tudsz valami linket adni hogy nagyjából hogy néznek ki ezek ?
Válasz #2255. hozzászólásra
Most csak hizlalni szeretnék,és télen!
Unalmasak a téli napok jószág nélkül!