Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak655 FtBenzin árak636 FtEUR412.88 FtUSD401.77 FtCHF438.98 FtGBP489 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Fórum
Sertéstenyésztés, és felvásárlási árak - minden...
Mizu,mizu????????
Mindig csak a hülyeség ,erre van eszed-he-he.
Hírtelen nem is jut az eszembe semmi.......
450 a desznyó és nem tart senki-Wazze!
Hova jutunk..........?
Válasz #1197. hozzászólásra
Hali!
Azt a +oldást választottam, h 4 db-ot hagytam a hízókból ezek is fajtiszták és már 60-70 kg-tól visszább vettem a "kosztot" és ennyi.Így sokkal olcsóbban jövök ki , amúgy az ár , ott körül , amit Anca is írt 65-70 ropi/db.
Napjainkban nagy probléma az állattartó telep tulajdoni elszakadása a mezőgazdasági földterülettől. Ez olyan mértékű hasznosítási - elhelyezési gondokat okozhat, hogy a telep fennmaradását is veszélyezteti.
A kistermelők általában megmaradtak az almostartás mellett, hiszen az alommal egyrészt fűtési energiát (takarmányt, olajat, stb.) lehet megtakarítani, a kedvezőbb komfortérzet egészségesebb állományt, jobb takarmányértékesítést jelent. Másrészt azáltal, hogy 1 kg alom mintegy 2 liter vizeletet vesz fel jelentősen hozzájárul a hígtrágya, illetve elfolyó trágyás vizelet mennyiségének csökkentéséhez is.
Az almozás „felfedezése”: a korszerűsített eljárás Német társintézeteink pár éve sikeres hízlalási kísérleteket folytattak a szokásos, 1-2 %-nál nagyobb, 7-10 %-os padozatlejtésű, almozott kutricákban. A technológia lényege, hogy a kutrica homlokfalára rögzített szalmarácsból az állatok saját maguknak almoznak. A lejtős padozaton a trágyás almot a hízók taposása folyamatosan továbbítja a homlokfallal ellentétes kutricaoldal felé. Így az almozásnál, kitrágyázásnál lényegében csak a szalmarácsok időnkénti feltöltése jelent kézimunkaigényt. A kísérleti kutricák végein összegyűlt almos trágyát gépi úton távolították el az istállóból.
Intézetünk pár évvel ezelőtt hazai viszonyokra adaptálta a módszert, amelyet Tugyi Endre újlengyeli sertéstartónál kísérleti jelleggel valósítottuk meg.
Az első hízlalási ciklusok jellemző termelési eredményei magukért beszélnek.
Takarmányértékesítés: 2,77 kg/kg; átlagos színhúskihozatal: 59,12%; fajlagos alomfelhasználás: 0,3 kg/fh, nap.
A szokásosnál lényegesen kisebb alomfelhasználás nem növelte a sertéstartásból eredő kellemetlen szaghatást sem. Nagyüzemi technológia
A Lajta-Hanság Rt. 1.300 kocás Lohman-Bábolna rendszerű sertéstelepe több mint 30 éve üzemel. A tartás alomnélküli, a hígtrágya-eltávolítás duzzasztásos rendszerű volt. Naponta 250-260 mł hígtrágya termelődött. Az eltelt évtizedek alatt a város terjeszkedett, gyakorlatilag körbe építette a telepet.
Mivel a telepet ivóvízbázisra építették és a szaghatás is irritálta a környezetet, a gazdaság lépni kényszerült. Az emissziók csökkentése érdekében a 18 db közel 8.000 férőhelyet magába foglaló hizlalóépületekben fokozatosan, önerőből áttértek ferdepadozatos, kevésalmos tartásra. A hizlalók éves alomszükségletét mintegy 600 ha gabonatermő terület biztosítja.
A rekonstrukció során megvalósított belső technológia elvi vázlatát a túloldali ábra szemlélteti. A vályúba, csővezetéken kiosztott folyékony takarmányozásról áttértek a gépi feltöltésű víztakarékos kombinált önetetőkbe kiosztott száraztakarmány etetésére. Kialakították a 7 % lejtésű padozatot.
A kutricák homlokfalaira szalmarácsokat szereltek. A napi alomfelhasználás: 0,6-0,8 kg/fh.
A hizlalóistállók korábbi duzzasztásos rendszerű trágyacsatornáinak rácsain sekély mélységű vasbeton trágyacsatornát képeztek ki.
A trágyacsatornákba végtelenített szemes lánc vonóelemű lapátos trágyaeltávolítókat építettek be, amelyek az almostrágyát pótkocsira hordják ki az istállókból.
Eredmények
A hígtrágyás kontrollistállóban a takarmányértékesítés 4 kg/kg volt, az almozásos kísérleti istállóban 3,3 kg/kg. Ezeket a termelési mutatókat jelenleg mind a 18 db hizlaló istállóban tartani tudják.
A környezetet terhelő szagemissziók 24 órás folyamatos mérését német társintézetünk, az ATB Potsdam-Bornim-i munkatársaival végeztük el.
A klímavizsgálatok eredményei szerint az almozásos technológia mellett az istállólevegő átlagos 1.500 mg/mł CO2 tartalma a megengedhető értéknek a harmadrészét sem érte el. Az NH3 szint pedig még a 3 %-a sem volt a határértéknek. Jellemző, hogy az ammónia szint ugyan zárt nyílászárók mellett a ventilátorok nélküli istállóban kétszeresére emelkedett, de még így se érte el a határérték 6 %-át.
Az előző évben hígtrágyás rendszerű mesterséges szellőztetésű hizlalóistállóban ugyanezen mérőműszerekkel és metodikával végeztük a közös méréseket.
Az 1. táblázat a két vizsgált telep összesített mérési eredményeit és a magyar szabvány szerinti határértékeket foglalja össze. A két mérési sorból megállapítható, hogy az almozott hizlalóban annak ellenére kedvezőek a klímajellemzők, hogy jelenleg csak természetes szellőzésről beszélhetünk.
Mennyibe kerül?
Az almostartás tájékoztató beruházási- és fajlagos költségeit 500 kocás telepre kalkuláltuk.
I. A telep összes épületeinek kalkulált rekonstrukciós költsége 97,2 MFt. Ehhez hozzáadódik még az almostrágya tároló telep és az elfolyó trágyás vizelet, ill. a hígtrágya tároló medence beruházási költsége.
II. A 3.780 m˛ felületű almostrágya tároló beruházási költsége 42,6 MFt.
III. A 2.000 mł-es földmedencés hígtrágyatároló beruházási költsége 20 MFt.
A trágyatároló-kezelő telep összes beruházási költsége (II+III): 2,6 MFt
Az 500 kocás modelltelep almozásos tartástechnológiára való átállásának teljes rekonstrukciós költsége (I+II+III):
159,8 azaz mintegy 160 MFt.
Fajlagos beruházási költségek 1 kocaférőhelyre vetített költség:
320 EFt/koca fh
1 hízóférőhelyre vetített költség:
53,3 EFt/hízó fh
éves hízókibocsájtásra vetített költség
(18 db kibocsájtott hízó/koca év):
17,8 EFt/hízó
1 kg húskibocsájtásra vetített költség (110 kg/db, hízó):
161,52 Ft/kg
A modelltelep tényszámokon alapuló rekonstrukciós beruházási költségéből az alábbi támogatási normatívaként figyelembevehető fajlagos mutatók képezhetők:
1 hízóférőhely rekonstrukciós költsége: 55 EFt/fh
1 kocaférőhely rekonstrukciós költsége: 320 EFt/fh
1 utónevelő férőhely rekonstrukciós költsége: 105 EFt/fh
Válasz #1192. hozzászólásra
A telepen se(meló hely) volt nagyobb elhúllás az átlagnál(300 koca+) se hízó se koca.Pedig akkor is fialtak mikor odakinn volt 35-39 fok is.A hízlaldába is 30 fokok voltak!De ott ugyebár nagyban folyik a klimatizálás
A korszerű telepeken, vannak ventilátorok! Miért nem használják??? Egy barátomnak 40 anya koca+szaporulat van. Nem pusztult el egy sem Neki! Baromfis ismerősöknek baromfi sem! Ez valakinek nagy pénz lesz, csak hogy kinek nem tudom...
tök mindegy, hogy hízó vagy koca. egyszerűbb a nagyüzemnek siránkozni, mint megfelelő körülményeket teremteni. talán délebbi országokban nem tartanak sertést?
de ugyanez a siránkozás van a baromfinál is. ha már bezsúfolják szegény állatkákat egy zárt helyre, akkor gondoskodjanak a megfelelő klimatizálásról is
nem kifejezetten a hizokra gondoltak (szerintem) hanem a kocákra hasasok amik már megfialtak nem egy ismerős van a környéken akinek a 40 fokban fialás után vagy közben pusztult el koca ott ahol pedig több ezer koca van akár 50-100db is elhullott ebben a höségben mind fialáskor!
nálam nem pusztult el a hőségtől 1 db sem. én simán bezáratnám azokat a telepeket állatkínzásért, ahol nagy mértékű volt az elhullás. azokat meg bezáratnám akik tervezték és engedélyezték a telepeket. mi az, hogy tizezrével pusztulnak állatok egy kis kánikula miatt? felháborító!!!!!
Baon.hu --------Ötvenezer sertés pusztult el a hőségben .
Válságban van a magyar sertéstenyésztés, a magas takarmányárak mellett a felvásárlási árak olyan alacsonyak, hogy esetenként az önköltséget sem fedezik – állapították meg a Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetsége (MOSZ) Sertéstenyésztők Országos választmányának tagjai keddi ülésükön. Az élősertés felvásárlási ára 395-400 forint kilogrammonként, egy kiló élősertés előállítási költsége 407 forint körül van – mondta a Naki Mezőgazdasági Zrt. elnöke. Soltész Gyula szerint ahhoz, hogy a megemelkedett takarmányárakat is fedezze a felvásárlási ár, annak el kellene érnie a kilogrammonkénti 500 forintot.
Többen szorgalmazták az alapvető élelmiszerek áfájának csökkentését, a feketegazdaság visszaszorítását, az őstermelők helyzetének felülvizsgálatát. Tóth István titkár közölte: a kormány elé viszi az ügyet, mert tudomása szerint a szaktárcának nincsenek mozgósítható önálló forrásai az ágazat megsegítésére. A sertésállomány 3 millió alá csökkent, ilyen kevés sertés utoljára a II. világháború alatt volt Magyarországon. A nagy hőségben eddig mintegy 50 ezer sertés pusztult el. A kukorica ára rövid idő alatt 30 százalékkal nőtt, a fehérjetakarmányoké ennél is nagyobb mértékben. A hízlalási költségek 60-70 százalékát a takarmányköltségek teszik ki. A MOSZ szerint ha az ágazat nem kap gyors segítséget, a sertésszám Magyarországon akár 2 millió alá is csökkenhet.
A választmány elengedhetetlennek tartja a nemzeti támogatások teljes összegű gyors kifizetését, egy kamattámogatott hitelkonstrukció meghirdetését a sertéstartók számára és egy állami takarmányalap létrehozását. Javasolják, hogy a tenyésztőket mentesítsék a korábban vállalt állattartási kötelezettség alól.
--------- Én már időben mentesitettem magamat az "állattartási kötelezettség " alól.
Bezárt a bazár !
Ha idősebb koca fial, ilyenkor ha a fialást kibírja,és elvetette a burkot is, érdemes vagy 25 mili algópyrint vagy 10mili stresnylt belenyomni. Megnyugtatja.
Huszár Gábor Hódmezővásárhely, tel:06203444226.
Fajtatiszta, törzskönyves MNF állománya van, kb 75000ft egy 100-105kg-os 6 hónapos tenyészkocasüldő. Egyébként 2. helyezést ért el a bírálaton, az állattenyésztési napokon, a kocasüldőivel.
Skaccok!
Érdeklődnék , h vki esetleg nem tud/ismer olyan helyet ,ahol fajtiszta kocasüldőket lehet venni.
Természetesen igazolási lappal,lehetőleg MNF/F1 esetleg Pietrain jöhet szóba , max.105-110 kg-ig.....
Válasz #1162. hozzászólásra
Azt mondta hogy a hízó:volt 600 is de a legolcsóbb 400 ft volt kg-ja!a malac 20 kg s volt 15 000 ért is!Ott is a kissebbeke olyan 10000ért mentek(mondta hogy nem voltak szépek nagy csőorrú rossz malacok voltak!)
5055 hozzászólás
Válasz #1204. hozzászólásra
7000 ft-os kukival...?????
Válasz #1201. hozzászólásra
Mizu,mizu????????
Mindig csak a hülyeség ,erre van eszed-he-he.
Hírtelen nem is jut az eszembe semmi.......
450 a desznyó és nem tart senki-Wazze!
Hova jutunk..........?
Válasz #1201. hozzászólásra
P@sónak !
Válasz #1196. hozzászólásra
Szerintem innen való a cikk:
http://www.fvmmi.hu/kut.php?Nyelv=1&ID=35
Válasz #1196. hozzászólásra
A cikket hol találtad?
Válasz #1197. hozzászólásra
Hali!
Azt a +oldást választottam, h 4 db-ot hagytam a hízókból ezek is fajtiszták és már 60-70 kg-tól visszább vettem a "kosztot" és ennyi.Így sokkal olcsóbban jövök ki , amúgy az ár , ott körül , amit Anca is írt 65-70 ropi/db.
Hello paso!
Sikerült kocasüldőt beszerezned?
Korszerűsített almozásos tartásmód sertéstelepeken
2004.07.13. 21:55
Napjainkban nagy probléma az állattartó telep tulajdoni elszakadása a mezőgazdasági földterülettől. Ez olyan mértékű hasznosítási - elhelyezési gondokat okozhat, hogy a telep fennmaradását is veszélyezteti.
A kistermelők általában megmaradtak az almostartás mellett, hiszen az alommal egyrészt fűtési energiát (takarmányt, olajat, stb.) lehet megtakarítani, a kedvezőbb komfortérzet egészségesebb állományt, jobb takarmányértékesítést jelent. Másrészt azáltal, hogy 1 kg alom mintegy 2 liter vizeletet vesz fel jelentősen hozzájárul a hígtrágya, illetve elfolyó trágyás vizelet mennyiségének csökkentéséhez is.
Az almozás „felfedezése”: a korszerűsített eljárás Német társintézeteink pár éve sikeres hízlalási kísérleteket folytattak a szokásos, 1-2 %-nál nagyobb, 7-10 %-os padozatlejtésű, almozott kutricákban. A technológia lényege, hogy a kutrica homlokfalára rögzített szalmarácsból az állatok saját maguknak almoznak. A lejtős padozaton a trágyás almot a hízók taposása folyamatosan továbbítja a homlokfallal ellentétes kutricaoldal felé. Így az almozásnál, kitrágyázásnál lényegében csak a szalmarácsok időnkénti feltöltése jelent kézimunkaigényt. A kísérleti kutricák végein összegyűlt almos trágyát gépi úton távolították el az istállóból.
Intézetünk pár évvel ezelőtt hazai viszonyokra adaptálta a módszert, amelyet Tugyi Endre újlengyeli sertéstartónál kísérleti jelleggel valósítottuk meg.
Az első hízlalási ciklusok jellemző termelési eredményei magukért beszélnek.
Takarmányértékesítés: 2,77 kg/kg; átlagos színhúskihozatal: 59,12%; fajlagos alomfelhasználás: 0,3 kg/fh, nap.
A szokásosnál lényegesen kisebb alomfelhasználás nem növelte a sertéstartásból eredő kellemetlen szaghatást sem. Nagyüzemi technológia
A Lajta-Hanság Rt. 1.300 kocás Lohman-Bábolna rendszerű sertéstelepe több mint 30 éve üzemel. A tartás alomnélküli, a hígtrágya-eltávolítás duzzasztásos rendszerű volt. Naponta 250-260 mł hígtrágya termelődött. Az eltelt évtizedek alatt a város terjeszkedett, gyakorlatilag körbe építette a telepet.
Mivel a telepet ivóvízbázisra építették és a szaghatás is irritálta a környezetet, a gazdaság lépni kényszerült. Az emissziók csökkentése érdekében a 18 db közel 8.000 férőhelyet magába foglaló hizlalóépületekben fokozatosan, önerőből áttértek ferdepadozatos, kevésalmos tartásra. A hizlalók éves alomszükségletét mintegy 600 ha gabonatermő terület biztosítja.
A rekonstrukció során megvalósított belső technológia elvi vázlatát a túloldali ábra szemlélteti. A vályúba, csővezetéken kiosztott folyékony takarmányozásról áttértek a gépi feltöltésű víztakarékos kombinált önetetőkbe kiosztott száraztakarmány etetésére. Kialakították a 7 % lejtésű padozatot.
A kutricák homlokfalaira szalmarácsokat szereltek. A napi alomfelhasználás: 0,6-0,8 kg/fh.
A hizlalóistállók korábbi duzzasztásos rendszerű trágyacsatornáinak rácsain sekély mélységű vasbeton trágyacsatornát képeztek ki.
A trágyacsatornákba végtelenített szemes lánc vonóelemű lapátos trágyaeltávolítókat építettek be, amelyek az almostrágyát pótkocsira hordják ki az istállókból.
Eredmények
A hígtrágyás kontrollistállóban a takarmányértékesítés 4 kg/kg volt, az almozásos kísérleti istállóban 3,3 kg/kg. Ezeket a termelési mutatókat jelenleg mind a 18 db hizlaló istállóban tartani tudják.
A környezetet terhelő szagemissziók 24 órás folyamatos mérését német társintézetünk, az ATB Potsdam-Bornim-i munkatársaival végeztük el.
A klímavizsgálatok eredményei szerint az almozásos technológia mellett az istállólevegő átlagos 1.500 mg/mł CO2 tartalma a megengedhető értéknek a harmadrészét sem érte el. Az NH3 szint pedig még a 3 %-a sem volt a határértéknek. Jellemző, hogy az ammónia szint ugyan zárt nyílászárók mellett a ventilátorok nélküli istállóban kétszeresére emelkedett, de még így se érte el a határérték 6 %-át.
Az előző évben hígtrágyás rendszerű mesterséges szellőztetésű hizlalóistállóban ugyanezen mérőműszerekkel és metodikával végeztük a közös méréseket.
Az 1. táblázat a két vizsgált telep összesített mérési eredményeit és a magyar szabvány szerinti határértékeket foglalja össze. A két mérési sorból megállapítható, hogy az almozott hizlalóban annak ellenére kedvezőek a klímajellemzők, hogy jelenleg csak természetes szellőzésről beszélhetünk.
Mennyibe kerül?
Az almostartás tájékoztató beruházási- és fajlagos költségeit 500 kocás telepre kalkuláltuk.
I. A telep összes épületeinek kalkulált rekonstrukciós költsége 97,2 MFt. Ehhez hozzáadódik még az almostrágya tároló telep és az elfolyó trágyás vizelet, ill. a hígtrágya tároló medence beruházási költsége.
II. A 3.780 m˛ felületű almostrágya tároló beruházási költsége 42,6 MFt.
III. A 2.000 mł-es földmedencés hígtrágyatároló beruházási költsége 20 MFt.
A trágyatároló-kezelő telep összes beruházási költsége (II+III): 2,6 MFt
Az 500 kocás modelltelep almozásos tartástechnológiára való átállásának teljes rekonstrukciós költsége (I+II+III):
159,8 azaz mintegy 160 MFt.
Fajlagos beruházási költségek 1 kocaférőhelyre vetített költség:
320 EFt/koca fh
1 hízóférőhelyre vetített költség:
53,3 EFt/hízó fh
éves hízókibocsájtásra vetített költség
(18 db kibocsájtott hízó/koca év):
17,8 EFt/hízó
1 kg húskibocsájtásra vetített költség (110 kg/db, hízó):
161,52 Ft/kg
A modelltelep tényszámokon alapuló rekonstrukciós beruházási költségéből az alábbi támogatási normatívaként figyelembevehető fajlagos mutatók képezhetők:
1 hízóférőhely rekonstrukciós költsége: 55 EFt/fh
1 kocaférőhely rekonstrukciós költsége: 320 EFt/fh
1 utónevelő férőhely rekonstrukciós költsége: 105 EFt/fh
Válasz #1194. hozzászólásra
igaz
Válasz #1193. hozzászólásra
És még is azok a telepek vergődnek! Nem lenne baj ha emelkedne a hús ára, csak akkor a fizetés is emelkedjen!!
Válasz #1192. hozzászólásra
A telepen se(meló hely) volt nagyobb elhúllás az átlagnál(300 koca+) se hízó se koca.Pedig akkor is fialtak mikor odakinn volt 35-39 fok is.A hízlaldába is 30 fokok voltak!De ott ugyebár nagyban folyik a klimatizálás
A korszerű telepeken, vannak ventilátorok! Miért nem használják??? Egy barátomnak 40 anya koca+szaporulat van. Nem pusztult el egy sem Neki! Baromfis ismerősöknek baromfi sem! Ez valakinek nagy pénz lesz, csak hogy kinek nem tudom...
Válasz #1189. hozzászólásra
tök mindegy, hogy hízó vagy koca. egyszerűbb a nagyüzemnek siránkozni, mint megfelelő körülményeket teremteni. talán délebbi országokban nem tartanak sertést?
de ugyanez a siránkozás van a baromfinál is. ha már bezsúfolják szegény állatkákat egy zárt helyre, akkor gondoskodjanak a megfelelő klimatizálásról is
Válasz #1188. hozzászólásra
nem kifejezetten a hizokra gondoltak (szerintem) hanem a kocákra hasasok amik már megfialtak nem egy ismerős van a környéken akinek a 40 fokban fialás után vagy közben pusztult el koca ott ahol pedig több ezer koca van akár 50-100db is elhullott ebben a höségben mind fialáskor!
Válasz #1186. hozzászólásra
nálam nem pusztult el a hőségtől 1 db sem. én simán bezáratnám azokat a telepeket állatkínzásért, ahol nagy mértékű volt az elhullás. azokat meg bezáratnám akik tervezték és engedélyezték a telepeket. mi az, hogy tizezrével pusztulnak állatok egy kis kánikula miatt? felháborító!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=RCX4VOiaaiE
Baon.hu --------Ötvenezer sertés pusztult el a hőségben .
Válságban van a magyar sertéstenyésztés, a magas takarmányárak mellett a felvásárlási árak olyan alacsonyak, hogy esetenként az önköltséget sem fedezik – állapították meg a Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetsége (MOSZ) Sertéstenyésztők Országos választmányának tagjai keddi ülésükön. Az élősertés felvásárlási ára 395-400 forint kilogrammonként, egy kiló élősertés előállítási költsége 407 forint körül van – mondta a Naki Mezőgazdasági Zrt. elnöke. Soltész Gyula szerint ahhoz, hogy a megemelkedett takarmányárakat is fedezze a felvásárlási ár, annak el kellene érnie a kilogrammonkénti 500 forintot.
Többen szorgalmazták az alapvető élelmiszerek áfájának csökkentését, a feketegazdaság visszaszorítását, az őstermelők helyzetének felülvizsgálatát. Tóth István titkár közölte: a kormány elé viszi az ügyet, mert tudomása szerint a szaktárcának nincsenek mozgósítható önálló forrásai az ágazat megsegítésére. A sertésállomány 3 millió alá csökkent, ilyen kevés sertés utoljára a II. világháború alatt volt Magyarországon. A nagy hőségben eddig mintegy 50 ezer sertés pusztult el. A kukorica ára rövid idő alatt 30 százalékkal nőtt, a fehérjetakarmányoké ennél is nagyobb mértékben. A hízlalási költségek 60-70 százalékát a takarmányköltségek teszik ki. A MOSZ szerint ha az ágazat nem kap gyors segítséget, a sertésszám Magyarországon akár 2 millió alá is csökkenhet.
A választmány elengedhetetlennek tartja a nemzeti támogatások teljes összegű gyors kifizetését, egy kamattámogatott hitelkonstrukció meghirdetését a sertéstartók számára és egy állami takarmányalap létrehozását. Javasolják, hogy a tenyésztőket mentesítsék a korábban vállalt állattartási kötelezettség alól.
--------- Én már időben mentesitettem magamat az "állattartási kötelezettség " alól.
Bezárt a bazár !
Válasz #1184. hozzászólásra
Persze hogy nem,írhatsz nyugodtan.
Lenne még pár kérdése majd később megirom.Remélem nem fárasztalak a kérdéseimmel?
Válasz #1182. hozzászólásra
Megkaptam köszi.
Válasz #1180. hozzászólásra
Megkaptad-e az e-mailemet?
Válasz #1178. hozzászólásra
Ha idősebb koca fial, ilyenkor ha a fialást kibírja,és elvetette a burkot is, érdemes vagy 25 mili algópyrint vagy 10mili stresnylt belenyomni. Megnyugtatja.
Válasz #1174. hozzászólásra
Hevesi István Mindszent 30-636-7252
Válasz #1174. hozzászólásra
Saját részre tartáshoz az a jobb amit írsz, vagy a seghers/F1 ha jól írom? Vagy netán más fajta?
Válasz #1176. hozzászólásra
+fialt , de utána este a szíve feladta a meleg miatt...
Szívás.
a malacokat most áttettük 1 másik kocához , de annak meg így sok a 16 db..(Előhasú)
http://youtu.be/BRgJFpI30eYVálasz #1174. hozzászólásra
Válasz #1175. hozzászólásra
Mi a helyzet a kocáddal?
Válasz #1174. hozzászólásra
Huszár Gábor Hódmezővásárhely, tel:06203444226.
Fajtatiszta, törzskönyves MNF állománya van, kb 75000ft egy 100-105kg-os 6 hónapos tenyészkocasüldő. Egyébként 2. helyezést ért el a bírálaton, az állattenyésztési napokon, a kocasüldőivel.
Skaccok!
Érdeklődnék , h vki esetleg nem tud/ismer olyan helyet ,ahol fajtiszta kocasüldőket lehet venni.
Természetesen igazolási lappal,lehetőleg MNF/F1 esetleg Pietrain jöhet szóba , max.105-110 kg-ig.....
Válasz #1169. hozzászólásra
Szép az állományod!
Válasz #1171. hozzászólásra
köszi
Válasz #1168. hozzászólásra
Na ez nem semmi , gratulálok.
Válasz #1169. hozzászólásra
Szép kis jószágok
1 hetesen
2.5 hetes optimus vonalú malackák
Válasz #1165. hozzászólásra
Köszi a válasz.Megírtam a választ.
Válasz #1164. hozzászólásra
Igen megkaptam, válaszoltam rá.
Válasz #1138. hozzászólásra
Küldtem egy email-t.Mekaptad?
Válasz #1162. hozzászólásra
Azt mondta hogy a hízó:volt 600 is de a legolcsóbb 400 ft volt kg-ja!a malac 20 kg s volt 15 000 ért is!Ott is a kissebbeke olyan 10000ért mentek(mondta hogy nem voltak szépek nagy csőorrú rossz malacok voltak!)
Válasz #1161. hozzászólásra
Milyen árakat látott?
Válasz #1160. hozzászólásra
Nem voltam mert fialtak a kocák!De egy ismerősöm volt kint!
Válasz #1159. hozzászólásra
te voltál?
Válasz #1157. hozzászólásra
Mérnem mentél ónodra tegnap ott aztán volt sertésár annyi....
Válasz #1157. hozzászólásra
Mit szeretnél tudni barátom??
Itt minden van, csak sertésár ninvs.